Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 13]

26Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 1:49 pm

AGATHI


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ...

27Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 1:58 pm

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anthaki, ίσως να είμαι λίγο υπερβολική. Αλλά βλέπω ότι έχει νευριάζει αμέσως. Για παράδειγμα,ο μικρός σήμερα κατασκεύαζε ένα παιχνιδάκι lego και κάποια στιγμή τον φώναξε για να τον βοηθήσει. Ο άντρας μου πήγε αλλά πήγε βαρυγκομώντας, με εκνευρισμό, σαν αγγαρεία. Εντάξει, κατανοώ ότι έχει κουραστεί, κράταγε τα παιδιά τώρα στις γιορτές, τα κρατάει και τόσο καιρό επειδή δεν δουλεύει από το Νοέβριο. Χάνει την ψυχραιμία του εύκολα. Και εγώ μετά νευριάζω, του τα λέω, όμως τίποτα. Μου έχει πει κάποιες φορές ότι έχω δίκιο, ότι θα προσπαθήσει να αλλάξει συμπεριφορά και θα γίνει πιο ψύχραιμος αλλά... μια από τα ίδια.

28Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 2:47 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω μεχρι πριν καποιους μηνες που ειχαμε εναν ομηρικο καυγα..Που παραλιγο να μας οδηγησει σε χωρισμο,κι αφου αναθεωρησαμε κι οι 2,ειμαστε στην καλυτερη φαση του γαμου μας κ γενικως της σχεσης μας.Εχει κανει τρομερες αλλαγες,εχει ωριμασει,παααααααρα πολυ,κι το βλεπω καθε μερα,κι ειδικα με τις μικροενοχλησεις που ειχα στην καθημερινοτητα αλλαξε παρα πολυ.
Φτου φτου φτου,βεβαια οπως παντα θα υπαρξουνε μικροπαρεξηγησεις,αλλα αυτα ειναι το αλατοπιπερο του γαμου

29Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:24 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω Ποπη αν δεν υπαρχει και λιγο αλατοπιπερο στην ζωη μας...Εντωμεταξυ δεν ξερουμε τι θελουμε και εμεις μερικες φορες χαχαχ!Αν αλλαξει η συμπεριφορα του αρχιζουμε και σκεφτομαστε αλλα!Ενταξει μπροστα στα θετικα τους παραβλεπουμε τα αρνητικα τους!Αναρωτιεμαι αν υπηρχε ενα αναλογο φορουμ για τους αντρες τι θα σχολιαζανε για εμας πραγματικα αναρωτιεμαι χιχιχ!

30Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:46 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα κορίτσια θέλω και εγώ να πώ τον πόνο μου ο καλός μου εχθές μου ειπε αντε να βρεις δουλεια γιατι έχεις ξεγαιδουρέψει. Τον ενοχλέι όταν πάει την μικρή σχολειο και εγω ξυπνάω στις 10. Τον ενοχλέι που εχθές κουναγα το παιδί στο καροτσι να κοιμηθεί και όταν κοιμήθηκε του λέω να το πάει μέσα και αυτός μου λεει ότι εχω ξεγαιδουρέψει και τα κάνει όλα αυτός...ελεος πια...τι θα ακουσω αλλο.

http://hawk-girl.blogspot.com/

31Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:47 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefanakos έγραψε:καλημέρα κορίτσια θέλω και εγώ να πώ τον πόνο μου ο καλός μου εχθές μου ειπε αντε να βρεις δουλεια γιατι έχεις ξεγαιδουρέψει. Τον ενοχλέι όταν πάει την μικρή σχολειο και εγω ξυπνάω στις 10. Τον ενοχλέι που εχθές κουναγα το παιδί στο καροτσι να κοιμηθεί και όταν κοιμήθηκε του λέω να το πάει μέσα και αυτός μου λεει ότι εχω ξεγαιδουρέψει και τα κάνει όλα αυτός...ελεος πια...τι θα ακουσω αλλο.
Πιστέυω δεν μου αξιζει αυτή η συμπεριφορά, επειδή ειμαι ανεργη δεν σημαινει ότι ειμαι και άχρηστη!!!

http://hawk-girl.blogspot.com/

32Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:50 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχχα ημαρτον!Δηλαδη εμεις που τα κανουμε ολα αυτα μια ζωη και δεν παραπονιομαστε τι πρεπει να κανουμε να πηδηξουμε απο το παραθυρο αλλα βεβαια μια δικια τους βοηθεια ισοδυναμει με 100 χρονια σκληρης δουλειας δικης μας!

33Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:53 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλλα βεβαια επειδη η "δουλεια" μας στο σπιτι δεν ανταμοιβεται με λεφτα και ειναι δεδομενη δεν λαμβανεται υποψιν!
Οταν μιλανε ετσι πρεπει να τους τιμωρουμε λιγο!Δηλαδη να τους αφηνουμε για καμια βδομαδουλα με τα παιδακια τους/μας να δουμε θα ξαναμιλησουνε?Εμενα οταν ερχεται στο σπιτι και η μικρη ειναι στο τσακιρ κεφι παθαινει τραλαλαλα και του λεω εγω το ζω αυτο καθε μερα 24 ωρες το 24ωρο και εσυ που την βλεπεις για λιγο τρελαινεσαι?αχαχαχ

34Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 10:57 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν δεν μου ζητησει συγνωμη δεν του ξαναμιλαω, δεν ειναι τροπος αυτός , να μειώνεις τον άλλον. ηθελε να μιλησουμε κιολας το πρωι μετα τα χθεσινα. Πηρε τηλ να δει αν ξυπνησα να παω την μικρη σχολειο. του ειπα ενα ξερο ξυπνησα και έκλεισα και το τηλ.

http://hawk-girl.blogspot.com/

35Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:03 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ...κοριτσια μου εχει λειψει να παμε σαν ζευγάρι για ενα ποτο , να χορέψουμε εχουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο από το χωριο τον Αύγουστο. εκει ε΄χω την μαμά μου και μπορέι να ειναι με τα παιδιά. εδω δεν έχω κανέναν να τα αφήσω, Η Πεθερά μου δεν μπορει τόσο αργά...αχ.....

http://hawk-girl.blogspot.com/

36Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:04 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα αλλο αυτο μετα, θελουν να τους μιλαμε με χαμογελο και χαρα χωρις μουτρακια ξεχνοντας τι μας κανανε την προηγουμενη,ενω αυτοι οταν νευριασουν μαζι μας τα ακουμε κανονικα!αχ τι να πεις!Ελπιζω να σου ζητησει γιατι ειναι πολυ σημαντικο να σεβεται ο αλλος τον κοπο σου!Αν και οι αντρες δυσκολα να ριξουν τον εγωισμο τους και να ζητησουν συγγνωμη,νομιζουν οτι θα χαθει ο ανδρισμος τους δεν ξερω,οτι θα πεσουν στα ματια μας?Μην τα παιρνεις ομως και πολυ στα σοβαρα γιατι τις περισσοτερες φορες δεν καταλαβαινουν τι λενε!Εμενα πολλες φορες μου λεει αμαν πια πρεπει να προσεχω πως να μιλαω συνεχεια?ειναι απο την φυση τους λιγο αγροικοι παιδι μου!

37Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:07 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις δικιο σε αυτο,το ζευγαρι πρεπει να μενει και λιγο μονο του!Χρειαζεται μια ανανεωση η σχεση που και που!Αφου δεν γινεται αργα γιατι δεν διαλεγετε αλλη ωρα?

38Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:11 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:εχεις δικιο σε αυτο,το ζευγαρι πρεπει να μενει και λιγο μονο του!Χρειαζεται μια ανανεωση η σχεση που και που!Αφου δεν γινεται αργα γιατι δεν διαλεγετε αλλη ωρα?
αχ έκανα λάθος τελικά απο τις 27 Νοεμβρίου έχουμε να βγούμε για ποτό , από την επέτειό μας. πιο νωρίς πηγαίνουμε για καφέ δεν έχω παράπονο από εξόδους. Οταν δεν δουελυει συνήθως όλο και κάπου πάμε, βέβαια περισσότερο με τα παιδια και λιγότερο μόνοι μας.Μωρέ αφού τα κλαμπάκια ειναι βραδυ...χιχιχιχι

http://hawk-girl.blogspot.com/

39Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:21 pm

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α οκ!Νομιζα οτι γενικα δεν πολυβγαινατε ενω εσυ εννοουσες σου λυπει η νυχτερινη ζωη που κανατε.

40Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Τρι Ιαν 10, 2012 11:51 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:α οκ!Νομιζα οτι γενικα δεν πολυβγαινατε ενω εσυ εννοουσες σου λυπει η νυχτερινη ζωη που κανατε.
Ναι αυτό ακριβώς, απο εξοδους δεν ειμαι αχαριστη όλο και κάπου πηγαίνουμε.

http://hawk-girl.blogspot.com/

41Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Πεμ Ιαν 12, 2012 8:28 am

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
black beauty έγραψε:καλα αλλο αυτο μετα, θελουν να τους μιλαμε με χαμογελο και χαρα χωρις μουτρακια ξεχνοντας τι μας κανανε την προηγουμενη,ενω αυτοι οταν νευριασουν μαζι μας τα ακουμε κανονικα!αχ τι να πεις!Ελπιζω να σου ζητησει γιατι ειναι πολυ σημαντικο να σεβεται ο αλλος τον κοπο σου!Αν και οι αντρες δυσκολα να ριξουν τον εγωισμο τους και να ζητησουν συγγνωμη,νομιζουν οτι θα χαθει ο ανδρισμος τους δεν ξερω,οτι θα πεσουν στα ματια μας?Μην τα παιρνεις ομως και πολυ στα σοβαρα γιατι τις περισσοτερες φορες δεν καταλαβαινουν τι λενε!Εμενα πολλες φορες μου λεει αμαν πια πρεπει να προσεχω πως να μιλαω συνεχεια?ειναι απο την φυση τους λιγο αγροικοι παιδι μου!

Τι να πω, όσο και να προσπαθήσω δεν μου βγαίνει το χαμογελαστό αν έχουμε τσακωθεί μεταξύ μας. Αυτό που θέλω είναι να του σπάσω το κεφάλι!Ξέρετε όμως τι είναι αυτό που με νευριάζει ακόμα, όταν του εξηγώ ότι δεν πρέπει να βρίζει και αυτός να μου λέει ότι πάλι θα τα ακούσω δηλαδή; Εκεί εξαγριώνομαι.

42Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 6:42 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Παρ Φεβ 24, 2012 12:14 am, 1 φορά

43Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 6:55 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Τι να πω, όσο και να προσπαθήσω δεν μου βγαίνει το χαμογελαστό αν έχουμε τσακωθεί μεταξύ μας. Αυτό που θέλω είναι να του σπάσω το κεφάλι!Ξέρετε όμως τι είναι αυτό που με νευριάζει ακόμα, όταν του εξηγώ ότι δεν πρέπει να βρίζει και αυτός να μου λέει ότι πάλι θα τα ακούσω δηλαδή; Εκεί εξαγριώνομαι.[/quote]

μην νομιζεις και εγω του κραταω μουτρα αν και προσπαθω για το αντιθετο!Και εγω μερικες φορες θελω να του "σπασω το κεφαλι"!Απλα και αυτοι το παιρνουν ασχημα οτι δηλαδη συνεχεια τους γκρινιαζουμε!Εγω τωρα που τα συζηταω μαζι σας και ξεσπαω εχω σταματησει να του γκρινιαζω σε πολλα πραγματα αφου μια μερα ανησυχησε μου λεει:μα εισαι καλα,μου εχει λειψει να μου γκρινιαζεις,τι εχεις παθει και εισαι τοσο ησυχη

(Με λιγα λογια ειναι μαζοχας)ε του απαντησα και εγω ε μα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου.

44Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:01 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρυσαφακι έγραψε:ααχ.. βρε κοριτσια.. τι καλα που κανετε και ανοιγετε ενα τετοιο θεμα..
καπου να τα πουμε κ εμεις να ξεσπασουμε!!
εμενα ο αντρας μου ειχε παντα πολλα νευρα!! οταν τον πιασει δεν υπολογιζει ουτε το παιδι ουτε τους γειτονες..
ακομη κ μεσα σε μαγαζι με εχει κανει ρομπα.. εχει ενα κακο (ενα, λεμε τωρα).. ειναι της γνωμης οτι η γυναικα πρεπει να ειναι "υπο" σε ολα! και να πεις οτι αντιμιλαω.. ισα-ισα, ειδικα τωρα με το παιδι το βουλωνω πιο πολυ κ ας εχω κ δικιο!! δουλευει ολη μερα, το παραδεχομαι, κουραζεται, το κατανοω!
αλλα κ γω τι κανω;; καθομαι;; επειδη δεν δουλευω εκτος σπιτιου δηλαδη;; κ οι δουλειες του σπιτιου;; το παιδι;; κ τοσα αλλα που κανουμε ολες μας..;!!;;!!
μου λεει οτι για να καθομαι εγω μεσα στο σπιτι δουλευει αυτος!! κ οσες φορες εχω κανει λογο για να παω εγω για δουλεια ειναι σαν να τον μαχαιρωνεις!! ουτε λεξη γ αυτο!
απλα θελει να μου κοπαναει οτι με ταιζει!!
ξερετε ποσο ασχημο ακουγεται αυτο;;
σε προσβαλει σαν γυναικα, σαν ανθρωπο, σαν μανα..
καμια φορα με πιανει το παραπονο.. κ λεω γιατι ρε γ.....ο μου;; προσπαθω απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 12 το βραδυ για να τακτοποιεισω ολο το σπιτι κ να τα εχει ολα εοιμα κ καθαρα.. κ αυτο ειναι το ευχαριστω;;
δεν λεω να μου πει ευχαριστω αλλα να με εκτιμαει σαν ανθρωπο..
συνεχως με υποβιβαζει.. παντα τα ξερει ολα καλητερα..
κ δεν ηταν ετσι τοσο πολυ..
μου εχει κανει ΤΑ τερατα!!! το κερατο ειχε φτασει στην Κινα! (πριν το παιδι)!!!!!!!!! μπορω να πω οτι εχει στρωσει σε αυτο το θεμα!
οταν του λεω για την τοτε εποχη των κερατων, μου λεει"ε, δεν γνωριζομασταν πολυ καιρο.. δεν μετραει" ε! στο Θεο σας βρε κοριτσια ειναι δικαιολογια αυτο;;
εφευγα απο το σπιτι για 2 ωρες κ εφερνε την αλλην.. κ με εβγαζε κ τρελη!
αααααααααααχ.... ειναι τοσα πολλα....
εσεις εχετε ζησει κατι παρομοιο..;ή μονο εγω ειχα την τυχη;;;;;
πειτε μου την γνωμη σας... Sad
ή μονο εγ

τι λες βρε χρυσαφακι?με αφησες αφωνη!
εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τετοια συμπεριφορα!Η αληθεια ειναι οτι πρεπει απο την αρχη της σχεσης μας να προσεχουμε και να μην δεχομαστε τα καμωματα τους γιατι μετα ειναι αργα μας εχουν παρει χαμπαρι και ειναι δυσκολα να αλλαξει η κατασταση!

45Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:01 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ βρε κοριτσι μου σου κανε τετοια και εμεινες??γιατι? δεν μπορω να ακουω τετοια συγχιζομαι...οι δουλειες του σπιτιου ειναι πιο ζορικες καμια φορα και απο το να δουλευες!
Αλλα ξερουν τετοιου στυλ αντρες και βρισκουν γυναικες σαν και σενα υπομονετικες και τα κανουν αυτα!
Εμενα ο αδερφος μου ειναι πολυ νευρικος και ωρες ωρες λεω μπραβο αυτην την ηρωιδα την νυφη μου που τον ανεχεται!εγω θα τον σκοτωνα δεν θα αντεχα..καλος καλος αλλα πανω στα νευρα αυτα που μπορει να πει ειναι απαραδεκτα!
κουραγιο τι αλλο να πω..οι ανθρωποι δυστηχως δεν αλλαζουν

46Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:06 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω ειναι πολυ ασχημο να σε μειωνει ο αλλος και να μην αναγνωριζει την προσφορα σου στο σπιτι και στην κοινη σας ζωη!Και εμενα το κανει οταν εχει νευρα αλλα και εγω ξερω να του την πω μια χαρα για να κλεισει το στοματακι του!

Η αληθεια ειναι οτι στα νευρα μας δεν καταλαβαινουμε τι λεμε και μετα μας παιρνει η κατηφορα,εμεις τουλαχιστον οι γυναικες μπορει να το παραδεχτουμε οι δε αντρες μας πολυ δυσκολο,βλεπεις θα τους πεσει ο ανδρισμος τους αν πουν οτι εσφαλαν!!Θα πεσουν στα ματια μας!Ενω εμεις που κανουμε τις πιο πολλες φορες πισω τι να πουμε!

47Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:06 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:

Τι να πω, όσο και να προσπαθήσω δεν μου βγαίνει το χαμογελαστό αν έχουμε τσακωθεί μεταξύ μας. Αυτό που θέλω είναι να του σπάσω το κεφάλι!Ξέρετε όμως τι είναι αυτό που με νευριάζει ακόμα, όταν του εξηγώ ότι δεν πρέπει να βρίζει και αυτός να μου λέει ότι πάλι θα τα ακούσω δηλαδή; Εκεί εξαγριώνομαι.

μην νομιζεις και εγω του κραταω μουτρα αν και προσπαθω για το αντιθετο!Και εγω μερικες φορες θελω να του "σπασω το κεφαλι"!Απλα και αυτοι το παιρνουν ασχημα οτι δηλαδη συνεχεια τους γκρινιαζουμε!Εγω τωρα που τα συζηταω μαζι σας και ξεσπαω εχω σταματησει να του γκρινιαζω σε πολλα πραγματα αφου μια μερα ανησυχησε μου λεει:μα εισαι καλα,μου εχει λειψει να μου γκρινιαζεις,τι εχεις παθει και εισαι τοσο ησυχη

(Με λιγα λογια ειναι μαζοχας)ε του απαντησα και εγω ε μα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου.[/quote]

αυτο με την γκρινια παλι καημο το εχω και εγω..μα οτι και να πεις αμεσως γκρινια το μεταφραζουν!του εχει πει και η εξυπνη η μανα μου οτι εγω απο μικρη γκρινιαρα ημουν και τωρα οτι και να αρχισω να λεω χαμογελαει και με λεει γκρινιαρου..οποτε στον βροντο πανε!και τωρα μου λεει πως μακαρι η κορη μας να μου μοιασει και να δω την τραβαει αυτος ο καημενουλης Very Happy Very Happy

48Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:12 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παλι γκρινιαζεισ????????
χαρακτηριστικη φραση...
Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 654316

https://www.facebook.com/myrodeve

49Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:14 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefanakos έγραψε:
stefanakos έγραψε:καλημέρα κορίτσια θέλω και εγώ να πώ τον πόνο μου ο καλός μου εχθές μου ειπε αντε να βρεις δουλεια γιατι έχεις ξεγαιδουρέψει. Τον ενοχλέι όταν πάει την μικρή σχολειο και εγω ξυπνάω στις 10. Τον ενοχλέι που εχθές κουναγα το παιδί στο καροτσι να κοιμηθεί και όταν κοιμήθηκε του λέω να το πάει μέσα και αυτός μου λεει ότι εχω ξεγαιδουρέψει και τα κάνει όλα αυτός...ελεος πια...τι θα ακουσω αλλο.
Πιστέυω δεν μου αξιζει αυτή η συμπεριφορά, επειδή ειμαι ανεργη δεν σημαινει ότι ειμαι και άχρηστη!!!



Καλα ε αυτο μ το κανει κ εμενα,δλδ οταν γυρναει κ τον κοροιδευω οτι δν ειχε πολυ δουλεια,κι μ λεει ε εγω δν ξανακοιμηθηκα μετα κτλ κτλ,κι γινεται πανικος,κι του λεω ναι ε?εσυ δ εχεις να πλυνεις να σκουπισεις κτλ αν κ εδω που τα λεμε απο τοτε που εμεινα εγκυος,μονο συμμαζεμα κανω κι το πολυ τα πιατα,πριν τους 8μηνες εκανα περισσοτερα,αλλα απο τελη 7μου μηνα κ επειτα αυτα τα ολιγα.Κι δν εχω παραπονο εκεινος βοηθαει,οταν του πω σκουπιζει σφουγγαριζει,κι οτι πω κανει.Κι γω αναλαμβανω την κουζινα δ΄λδ να πλυνω κ να καθαρισω τους παγκουςς,οχι πορτες κτλ κτλ..





χρυσαφακι έγραψε:ααχ.. βρε κοριτσια.. τι καλα που κανετε και ανοιγετε ενα τετοιο θεμα..
καπου να τα πουμε κ εμεις να ξεσπασουμε!!
εμενα ο αντρας μου ειχε παντα πολλα νευρα!! οταν τον πιασει δεν υπολογιζει ουτε το παιδι ουτε τους γειτονες..
ακομη κ μεσα σε μαγαζι με εχει κανει ρομπα.. εχει ενα κακο (ενα, λεμε τωρα).. ειναι της γνωμης οτι η γυναικα πρεπει να ειναι "υπο" σε ολα! και να πεις οτι αντιμιλαω.. ισα-ισα, ειδικα τωρα με το παιδι το βουλωνω πιο πολυ κ ας εχω κ δικιο!! δουλευει ολη μερα, το παραδεχομαι, κουραζεται, το κατανοω!
αλλα κ γω τι κανω;; καθομαι;; επειδη δεν δουλευω εκτος σπιτιου δηλαδη;; κ οι δουλειες του σπιτιου;; το παιδι;; κ τοσα αλλα που κανουμε ολες μας..;!!;;!!
μου λεει οτι για να καθομαι εγω μεσα στο σπιτι δουλευει αυτος!! κ οσες φορες εχω κανει λογο για να παω εγω για δουλεια ειναι σαν να τον μαχαιρωνεις!! ουτε λεξη γ αυτο!
απλα θελει να μου κοπαναει οτι με ταιζει!!
ξερετε ποσο ασχημο ακουγεται αυτο;;
σε προσβαλει σαν γυναικα, σαν ανθρωπο, σαν μανα..
καμια φορα με πιανει το παραπονο.. κ λεω γιατι ρε γ.....ο μου;; προσπαθω απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 12 το βραδυ για να τακτοποιεισω ολο το σπιτι κ να τα εχει ολα εοιμα κ καθαρα.. κ αυτο ειναι το ευχαριστω;;
δεν λεω να μου πει ευχαριστω αλλα να με εκτιμαει σαν ανθρωπο..
συνεχως με υποβιβαζει.. παντα τα ξερει ολα καλητερα..
κ δεν ηταν ετσι τοσο πολυ..
μου εχει κανει ΤΑ τερατα!!! το κερατο ειχε φτασει στην Κινα! (πριν το παιδι)!!!!!!!!! μπορω να πω οτι εχει στρωσει σε αυτο το θεμα!
οταν του λεω για την τοτε εποχη των κερατων, μου λεει"ε, δεν γνωριζομασταν πολυ καιρο.. δεν μετραει" ε! στο Θεο σας βρε κοριτσια ειναι δικαιολογια αυτο;;
εφευγα απο το σπιτι για 2 ωρες κ εφερνε την αλλην.. κ με εβγαζε κ τρελη!
αααααααααααχ.... ειναι τοσα πολλα....
εσεις εχετε ζησει κατι παρομοιο..;ή μονο εγω ειχα την τυχη;;;;;
πειτε μου την γνωμη σας... Sad
ή μονο εγ


Κουκλα μου,το μονο που μπορω να πω ειναι οτι χαρας το κουραγιο σου που δν μιλας κτλ.Κι δευτερον πατα λιγο ποδι,εγω πιστευω οτι πρεπει οι αντρες να νομιζουν οτι κανουν κουμαντο,αλλα εμεις στην ουσια να κουμανταρουμε το σπιτι.Πχ λενε ο αντρας ειναι η κεφαλη του σπιτιου κ η γυναικα ο λαιμος κ γυρναει το κεφαλι οπου εκεινη θελει.
Εγω δν θα αντεχα ποτε να ειμαι με καποιον ετσι.Ουτε να ζουσα αυτη τη κατασταση.Εχω σχεδον βιωσει το κερατο,αλλα εμενα ηταν διαδικτυακος,κι τελοςπαντων μια μερα εγινε ο κακος χαμος,κι παραλιγο να χωρισουμε ημασταν μες το σπιτι σαν 2 ξενοι,εγω ημουνα απο την ωρα που γυρνουσε σπιτι μεχρι τν επομενη μερα στης μανας μου,δν τ εκανα καν παρεα στο φαι τπτ μεχρι που του εδωσα 2ρη ευκαιρια κι του ειπα κανονισε να την χασεις,μετα δν θα με ενδιαφερει τπτ.
Κι απο τοτε ολα καλα,αλλα αυτο να μου μιλαει ασχημα κτλ,δν το επιτρεπω,αν με προσβαλλει τον προσβαλλω κ εγω,κι οτι κι αν γινει,δν υπαρχει λογος να το δεχομαι.Κι πιστευω καμια γυναικα,πρεπει κ συ να βρεις τροπο να μν σου φερεται ετσι.


Εγω αυτο που με τρελαινει τον τελευταιο καιρο ρε παιδια ειναι πρωτον

Το πρωι εχει παρει αδεια απο το διοικητη του να αφηνει τη μικρη σχολειο κμετα να μπαινει στο στρατοπαιδο.Κι βαζω εγω ξυπνητηρι,7μιση,μεχρι να την ντυσω να ετοιμασω το πρωινο της να φευγουν απο το σπιτι 8παρα με 8,για να μν δινει λαβες για επιπληξεις.Ρε κοριτσια το πιστευετε οτι μ βγαζει την πιστη σαν μικρο παιδακι,Γιαννη σηκω το λεω πανω απο 50φορες.Μιλαμε με βγαζει εκτος εαυτου,αρχισω να φωναζω να γινομαι κοκκινη απο νευρα,κι εκεινος να μιλαει κιολας οτι καθε μερα,του χαλαω το πρωινο με φωνες κτλ,μα ειναι δυνατον του λεω,να θες να ξυριστεις να πλυθεις να ντυθεις να ετοιμασεις τον καφε σου,κι να μου σηκωνεσαι 8κι15???Κι γω να βιωνω τετοιο αγχος????????Οχι πειτε μου,κι αυτο δν τ κανει μονο το πρωι,γενικως οοποτε ειμαστε σπιτι κ ειναι πρωι η απογευμα κ πρεπει να παμε καπου,κλασικα κκοιμαται το μεσημερι,κι ειδικα οταν πρεπει να παει η μικρη μπαλετο,Γιαννη σηκω,η ωρα 4μιση,τωρα,γιαννη σηκω παρα εικοσι,τωρα,κ σηκωνεται παρα δεκα κ το μαθημα αρχιζει παρα δεκα.
Ε ρε κ ριχνω κατι βρισιδια,προχτες ομως δν του την χαρισα,τον εκανα να νιωσει τον ιδιο θυμο με εμενα.
Εχουμε κανονισει να παμε στον γιατρο,την Πεμπτη,κι ηρθε μαζι ενα ζευγαρι να γνωρισει το γιατρο να κοιτα τη κοπελα που ειναι εγκυος.
Κι φευγει η μικρη σχολειο,κι εχω κανονισει 10κμιση στην καφετερια του νοσοκομειου,κι επρεπε πριν να παω κι στον μικροβιολογο να παρω τα αποτελεσματα,κι γυρναει που αφησε τη μικρη σχολειο,κι ξαπλωνουμε μια ωριτσα,κι σηκωνομαι εγω στις 9κι κατι,ετοιμαζομαι κ ηδη ελεγα γιαννη σηκω γιαννη σηκω γιαννη σηκω,κι εκεινος τπτ,παει 10 η ωρα σηκω γιαννη εχουμε να παρουμε κ τα αποτελεσματα,εκεινος ακομα να ροχαλιζει,ε τελικα χτυπαω με δυναμη τη πορτα,κι παιρνω τηλ ενα ταξι κ σηκωθηκα εφυγα κ με κυνηγουσε.Καλα πας καλα μ λεει,λεω οχι γτ?Λεει γτ εφυγες,λεω γτ εαν εσυ εισαι αναισθητος εγω δν ειμαι,δν μπορω να αρρωστησω για παρτη σου,αμα δν μπορεις να σηκωνεσαι να ξερω να μν κανονιζω τπτ μαζι σου.Κι φωναζα χαμος,κι με ειδε που μ γυρισε το ματι,εκλαιγα απο τα νευρα μου,κι του ξεκαθαρισα αν ξαναγινει κατι τετοιο δν ξερω κ γω τι θα κανω.
Μιλαμε,οταν πρεπει να παμε καπου κ να σηκωθει με τρελαινει,τις προαλλες ακουγα το ξυπνητηρι να χτυπαει στο σαλονι.Γιαννη σηκω σηκω σηκω τπτ αυτος.Λεω θα σε κανω μαγκα,σηκωνομαι το κλεινω κ ξανακοιμαμαι.Σηκωθηκε πανικοβλητος που τον εψαχναν,καλα μ λεει δν ακουσες το κινητο,λεω συγνωμη,αλλα δν μπορω να χαλαω 8μηνων εγκυος την ζαχαρενια μου για το αν θα σηκωθεις η οχι.Αμα δν μπορεις με το 2φορες γιαννη σηκω κ με 4 ξυπνητηρια να χτυπανε προβλημα σου αντιμετωπισε τις συνεπειες.
Ε μα.Κοριτσια συγνωμη για το σεντονι

50Αυτοί οι άντρες μας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυτοί οι άντρες μας.... Παρ Ιαν 13, 2012 7:15 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τςςς τςςς τι να πεις,ε ναι τατιανα ετσι ειναι εμεις ειμαστε οι γκρινιαρες και αυτοι οι αναισθητοι!Του ειπε και αυτο η μαμα σου ....χεχε

Λες και εμεις γουσταρουμε να γκρινιαζουμε ετσι χωρις λογο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις