Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
koukida έγραψε:
chicken έγραψε:
koukida έγραψε:...........

μολις εβαλα στο πλυντηριο σοδα και ξυδι για να παρειολο τα γαριασμα απτον καδο.
αντε να δουμε!!!!!!

Τεν τούτο?
Ούτε που το ξέρω
Πόσο βάζεις κουκίδα? Βάζεις μετά κανονική πλύση?

Πφφφ, τίποτα δεν ξέρω πχια.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

απο το παρακατω μπλογκ το ειδα. διαβασε το εδω--->
http://noikokyrokoritso.blogspot.com/2009/05/blog-post_31.html

εχει πολλες καλες συμβουλες!


πολυ καλο θα το κανω κι εγω...μετα λεει να βγαλουμε το φιλτρο..εννοει αυτο που ειναι στο κατω μερος ε?

nai λεει να καθαρισουμε το φιλτρο που ειναι κατω στο πλυντήριο.
Κοριτσια με το μαλακο το ξυδι στη σοδα- γιατι αφριζει πολυ.
εγω το χω μεσα κ δουλευει -αντε να δουμε!! Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σορυ ταιζα τη μικρη..
οχι ρε συ τι διαιτα? εχω να κανω 2 χρονια Laughing
εχω κανει επεμβαση κατα της παχυσαρκειας και εχω χασει 68 κιλα
οποτε στηλε ενα κομματακι ετσι για το γαμωτο Laughing

κουκιδα πολυ καλο το σαιτ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:ok καλα θα μας παει παλι.ωρα 4 τα ξημερωματα κ ο μικρος μας σηκωσε 38,9.ντεπον κ ο θεος βοηθως.αλλα το ξερα ! 3 μερες τωρα ηταν ακεφος κ ειχε αυξημενες μυξουλες κ ανησυχο υπνο.αιντε παλι!!! Shocked
περαστικα βρε μαρακι

litsakos έγραψε:Καλημερα κοριτσια,
Τατιανα ρωτα τον ρε συ ξεκαθαρα αν ξαναμετακομισεις σε σπιτι που θελει κ αυτος,κοντα στην μανα σου θα λυθουν ολα?Ρωτα τον ξεκαθαρα.Και αν σου πει ναι εφυγες.Σιγα...μια μετακομιση παραπανω,αν ειναι να ειστε μαζι εκει θα κολλησεις τωρα? Αλλα να στο πει,γιατι για να σκεφτεσαι ετσι οτι μπορει να εκανες λαθος προφανως κατι σου πε ο δικος σου. Μην σε νοιαζει αν και πως και τι. Πατε μαζι σε ενα αλλο σπιτι να ειστε οι 3 σας.
Μονο ξαναλεω...ριξτου το μπαλακι γιατι τελευταια το ειχες εσυ.Θελει?Δειξε οτι θελεις να κανεις τα παντα για να ειστε καλα,αλλα χωρις να πουλας την αξιοπρεπεια σου (αυτο παει στην γκιοσα).


Παιδια δεν παμε καλα γενικως ετσι? Η μισοι στην πολυκατοικια μου πλακωνονται,τωρα ειμαι στην βεραντα για τσιγαρο και ακουω απο την διπλα πολυκατοικια καυγαδες...εγω πρωι πρωι πατησα κατι φωνες,ακομα δεν ξερω γιατι Rolling Eyes Μας ψεκαζουν?Τι στον κορακα γινεται?
ελα μου ντε?και εγω εχω κατι νευρα σημερα,σκοτωνω ανθρωπο.


kaatrin έγραψε:ποσο βαριεμαι να σιδερωσωωωωω;;αυτο σκεφτομαι
ασε μη μιλας για σιδερο 3 πληντυρια με περιμενουν.

Ευάκι έγραψε:εμενα παλι μου αρεσει το σιδερωμα.για σφουγγαρισμα δε θελω να ακουσω λεξη!!! Rolling Eyes
αλλαζουμε.
ρε συ ευακι μου ελειψες!

τζενη έγραψε:
Nena έγραψε:ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΥΣΕΤΕ ΠΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΣΙΧΛΑ.
Εμείς τη φτύνουμε, αλλά κολλάει στο παπούτσι η γαϊδάρα... Και ξέρεις τι ατιμο πράγμα ειναι η τσίχλα στο παπούτσι, ε?

ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΥΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΕΓΩ ΜΑΛΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ.
Διότι συνεχώς τα ιδια άτομα προσβάλλεις.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΗΣΤΟΥΝ.
Εφυγεεεεες...

ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ....ΣΑΝ ΜΥΓΕΣ ΣΤΟ ΣΚΑΤΟ...
Εχω μια πολύ καλή ιδέα ποιες είναι οι μύγες και ποια το σκατο πάντως..

ΤΕΣ ΠΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.ΚΡΙΜΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΓΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΚΙΕΣ,ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.
Βγάλε τη σκουφια σου και βάρα μας ρε.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ...
Εσένα στοχεύουμε κυρίως..

ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΑ,ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΕΣΤ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?ΝΙΩΘΕΤΕ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?ΕΓΩ ΟΧΙ!
Ισια κάτω, στριβεις δεξιά, περνάς τις τουαλέτες και αμέσως μετα είναι η εξωπορτα. Good riddance!

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΚΡΩΣ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ...ΝΤΡΟΠΗ!
Αιδως Αργειοι!!

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ[ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ]
Πωωω!!! Ψεύδονται στο βιογραφικό τους??? Τζαμπα προσελήφθησαν?

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΑΣ...
Οϊμέ!!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ,ΟΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
Τραβαω τις κοτσίδες μου!!

Κοιταξτε, ο προτερος εντιμος βίος ειναι ελαφρυντικο παντου. Όταν καποιο παλιό μέλος, χωρις προηγούμενα συμβάντα "παραφερθει", το πιθανότερο ειναι οτι ειπωθει να ειπωθει μέσω πμ "Με προσεβαλλες εκει, δεν μου άρεσε" κτλ κτλ. Υπάρχει αυτη η "οικειότητα". Αλλά όταν ένα καινουριο μέλος, στο πρωτο-πέμπτο-δέκατο μήνυμά του προσβάλλει και ειρωνεύεται, να με συγχωρει η χάρη τους, αλλά θα πρέπει μετα να αποδείξουν οτι δεν ειναι ελέφαντες. Ναι.
Εμένα μου τα εχουν κάνει και τα δύο, και με προσέβαλλαν, και με ειρωνεύτηκαν, νέα μέλη και τις δύο φορές, και ακομα δεν εχω ακουσει ουτε λέξη συγγνώμης - και ουτε προκειται όπως βλέπω. Το "νεο μέλος" πετάει χαρταετο και το παίζει άνετη.
Και μια συμβουλή προς ναυτιλομένους. Προσεχετε και με ποια άτομα κάνετε παρέα εδω στο φορουμ, κι έξω απο αυτό.
NENAKI ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΩ...ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ?ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ?ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ?Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ?Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ...ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΡΑΩ ΣΠΙΡΑΛ,ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΟ ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ,ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΝ ΟΙΚ.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ[ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΕ ΕΣΧΑΤΗ]....ΡΕ ΑΝΤΕ ΧΤΥΠΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΕΛΕΤΑ!ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΑΒΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΣΚΕΠΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΡΟΣΩΠΗ...!ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ...ΟΧΙ ΜΕ P.M. ΚΑΙ ΣΚΥΠΕ.Α!ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΑΚΡΥΝΑΡΙ...ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΠΛΕΟΝ
ξερεις κατι μερικες φορες για να καληψουμε τα δικα μας λαθη και τις δικες μα##κιες κατηγορουμε τους αλλους.αν νομιζεις οτι ειναι σωστο,τι να πω.
και κατι αλλο,καλα ησουν εξαφανισμενη,τι σου ηρθε και ξαναεμφανιστηκες?αφου δεν σου αρεσει κιολας.αντε τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια.

koukida έγραψε:
τζενη έγραψε:μπλα...μπλα...μπλαααα...

δεν ειναι το Νενάκι που ξερεις- ΑΛΛΟ μελος ειναι λέμε!! alien cat pig albino rendeer [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


κοριτσια τι κάνετε?δίαιτα???

μολις εβαλα στο πλυντηριο σοδα και ξυδι για να παρειολο τα γαριασμα απτον καδο.
αντε να δουμε!!!!!!
κουκι κανει δουλεια 'η πρωτη φορα το κανεις?πες μου σε παρακαλω.(αν δεις αποτελεσματα.

να χαιρετισω κιολας,μην ειμαι αγενης.
γεια σας κοριτσια. Τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #20! - Σελίδα 38 215994 Τι σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #20! - Σελίδα 38 215994

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χμ! Ευχαριστώ! Καλέ, δεν μπορώ να μειώσω τον καφέ. Πίνω δύο ελληνικούς την ημέρα. Εγώ είμαι σε φάση που άχνομαι. Έκανα τις κλασικές πρώτες εξετάσεις και όλα ήταν οκ εκτος από το crp που είναι πολύ υψηλό. 22,7 για την ακρίβεια. Ψάχνουμε την φλεγμονή. Πήγα οδοντίατρο, όλα τέλεια. Τα είχα φτιάξει και πρόσφατα τα δόντια. Τώρα περιμένω καλλιέργειες κολπικού κ ούρων αλλά και πάλι δεν έχω καμία ένδειξη για κάτι. Έχω τρελαθεί. Κι λεχω και τη μικρή που ακόμη ούτε ένα δόντι δεν έχει βγάλει και τρελλένεται στη γκρίνια μέρα νύχτα.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:

Ευάκι έγραψε:εμενα παλι μου αρεσει το σιδερωμα.για σφουγγαρισμα δε θελω να ακουσω λεξη!!! Rolling Eyes
αλλαζουμε.
ρε συ ευακι μου ελειψες!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
koukida έγραψε:

μολις εβαλα στο πλυντηριο σοδα και ξυδι για να παρειολο τα γαριασμα απτον καδο.
αντε να δουμε!!!!!!
κουκι κανει δουλεια 'η πρωτη φορα το κανεις?πες μου σε παρακαλω.(αν δεις αποτελεσματα.

να χαιρετισω κιολας,μην ειμαι αγενης.
γεια σας κοριτσια. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ναι βρε κουκιδα πες κι εμας αν εγινε δουλεια!!!αααα και ερωτηση ασχετης:μαγειρικη σοδα εβαλες?

mamamatina έγραψε:Χμ! Ευχαριστώ! Καλέ, δεν μπορώ να μειώσω τον καφέ. Πίνω δύο ελληνικούς την ημέρα. Εγώ είμαι σε φάση που άχνομαι. Έκανα τις κλασικές πρώτες εξετάσεις και όλα ήταν οκ εκτος από το crp που είναι πολύ υψηλό. 22,7 για την ακρίβεια. Ψάχνουμε την φλεγμονή. Πήγα οδοντίατρο, όλα τέλεια. Τα είχα φτιάξει και πρόσφατα τα δόντια. Τώρα περιμένω καλλιέργειες κολπικού κ ούρων αλλά και πάλι δεν έχω καμία ένδειξη για κάτι. Έχω τρελαθεί. Κι λεχω και τη μικρή που ακόμη ούτε ένα δόντι δεν έχει βγάλει και τρελλένεται στη γκρίνια μέρα νύχτα.

μηπως εκτος αυτων των εξετασεων να κανεις και μια επαναληψη της crp για να συγκρινεις?και πανω απ'ολα με το καλο!!!!!!!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η πρώτη ήταν +++ και μόλις το είδε την Τρίτη ο γιατρός μου πήραν επιτόπου στο μαιευτήριο και έδειξε το 22,7. Τώρα θα επαναλάβω την Τρίτη. Μακάρι να είναι κάτι που θα περάσει χωρίς να επιρεάσει το νινι.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ ευακι!

Το συγκεκριμενο παιδικο μου αρεσει πολυ,το διασκεδαζω καθε φορα που το βλεπω,εχει πλακα!

Αυτο που λετε για το ξυδι και την σοδα,τα εχω ξαναδιαβασει και εγω!Μπορουμε αντι για λευκαντικο η αλλο ενισχυτικο πλυσιματος να βαζουμε ξυδι στο πλυσιμο των ρουχων,κανει τα ασπρα ασπροτερα και τα χρωματιστα λαμπεροτερα,επισης καθαριζει και απο τα αλατα και ετσι γλυτωνεις και το αποσκληριντικο.Ειχα παρει παλιοτερα το vanish και δεν ειδα να βοηθαει και ιδιαιτερα οπως μας διαφημιουν στην τηλεοραση!Δεν ξερω αν εχουν αλλαξει την συσταση του απο τοτε αλλά...

Εντωμεταξυ κοριτσια μου εχουνε πει πως στα δειγματα προιοντων ειναι αλλη η συσταση για να μας πεισουν να τα αγορασουμε,εχετε ακουσει κατι σχετικο?οτι δηλαδη ειναι πιο δυνατα για να δουμε αποτελεσματα και να πεισθουμε να τα αγορασουμε!
Οπως καλο ειναι να βαζουμε και στους νεροχυτες μας απο αυτο το διαλυμα και να μην χρησιμοποιουμε συνεχεια τοσο δυνατα καθαριστικα(βλεπε χλωρινη,αζαξ και το αλλο των αλατων δεν μου ερχεται το ονομα του)Δηλαδη παλια που δεν ειχαν αυτα τα δυνατα καθαριστικα πως την βγαζανε με το πρασινο σαπουνι και την σταχτη?εσεις τι λετε?
εσεις απο ποια απορρυπαντικα ειστε ευχαριστημενες?(ρουχων)

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:σορυ ταιζα τη μικρη..
οχι ρε συ τι διαιτα? εχω να κανω 2 χρονια Laughing
εχω κανει επεμβαση κατα της παχυσαρκειας και εχω χασει 68 κιλα
οποτε στηλε ενα κομματακι ετσι για το γαμωτο Laughing

κουκιδα πολυ καλο το σαιτ

Πολύ καλά έκανες! First things first! Και εγώ δύο χρόνια έχω να κάνω διαιτα, απο τότε που έμεινα έγκυος και αφράτεψα σα κέικ τρομάρα μου Razz Razz
Μπράβο σου ρε συ που τα έχασες, άντε να πέρνουμε σειρά μερικές μερικές (btw, είμαστε στο στάδιο που είναι στο ψυγείο και παγώνουν Razz Razz )

Εγώ αυτό με την σόδα και το ξύδι δεν μπορώ να το κάνω ακόμα διότι το έπιπλο του μπάνιου έχει κυριολεκτικά φυλακίσει το πλυντηριάκι μου και δεν το αφήνει να κάνει ούτε εμπρός ούτε πίσω. Πως θα το βγάλω το φίλτρο οεο?

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ματινακι καλα ευχαριστω!!! εσυ πως πας?
συμφωνω με ευακι να κανεις μια επαναληπτικη! και ολα καλα θα πανε Very Happy

τσικεν παγωνουν ε? εεεεεεε τι να σου πω Laughing Laughing Laughing
μας εφτασες που μας εφτασες ως εδω, και σαν γνησια μαζοχα θα περιμενω φωτο, κοντινη παρακαλω! Twisted Evil

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α να συμπληρωσω και κατι αλλο που λετε,ναι ειναι καλο να καθαριζουμε το φιλτρο απο κατω γιατι καμια φορα μαζευει πολλα χνουδια και αλλα αντικειμενα που μπορει να παραπεσουν απο τα ρουχα μας!!Να εχετε το νου σας γιατι θα βγαλει λιγα νερα την ωρα που βγαζετε το φιλτρο!Καλο θα ειναι να βαζετε κατι κατω απο το σημειο που ειναι το φιλτρο οσο το καθαριζετε,εκτος και αν εχει διαφορετικη κατασκευη το δικο σας πλυντηριο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken πως ειναι απο μπροστα?συνηθως εχει 2 εγκοπες στις οποιες βαζεις ενα νομισμα και το γυρνας και ανοιγει το καλυμα!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:chicken πως ειναι απο μπροστα?συνηθως εχει 2 εγκοπες στις οποιες βαζεις ενα νομισμα και το γυρνας και ανοιγει το καλυμα!

Έτσι είναι και εμένα, αλλά μπροστά απο την πορτούλα με τις εγκοπές έχει την κάσα για το ντουλάπι... Οπότε πρέπει να ξεβιδωθεί και να βγούν και οι πόρτες! -μα αν είναι δυνατον- για να βγεί το φίλτρο.
Σιχτίρι.
Πάλι τον σύζυγο θα αγκαρέψω Razz Razz

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χιχιχι,απλα ειναι καλο να τα συντηρουμε για το καλο της τσεπης μας οχι τιποτα αλλο!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:α να συμπληρωσω και κατι αλλο που λετε,ναι ειναι καλο να καθαριζουμε το φιλτρο απο κατω γιατι καμια φορα μαζευει πολλα χνουδια και αλλα αντικειμενα που μπορει να παραπεσουν απο τα ρουχα μας!!Να εχετε το νου σας γιατι θα βγαλει λιγα νερα την ωρα που βγαζετε το φιλτρο!Καλο θα ειναι να βαζετε κατι κατω απο το σημειο που ειναι το φιλτρο οσο το καθαριζετε,εκτος και αν εχει διαφορετικη κατασκευη το δικο σας πλυντηριο!


εμενα ανοιγει απο πανω το πλυντηριο και το φιλτρο το καθαριζω καθε φορα που σφυριζει και αναβοσβηνει στην οθονη του η ενδειξη Filt.ειναι μπροστα δεξια και χαμηλα και εχει ενα λαστιχακι που το αδειαζεις πρωτα και μετα το ξεβιδωνεις!αν ειναι για μαγειρικη σοδα εχω να το κανω και τωρα.αλλα ειναι ιδια με την διττανθρακικη?κατσε να γουγλισω!!!
πωπω καλε μου λειψατε!!!!!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μου την σπαει ο απορροφητηρας,εχω ακομη το παλιο μοντελο,που του αλλαζεις το φιλτρο,και που δεν καθαριζει με τιποτα!Κοριτσια του καινουργιου τυπου,πως φιλτραρουν και πως τα καθαριζεις,εχουν αποσπωμενα μερη και τα βγαζεις και τα πλενεις?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μολις ειδα την σοδα μου και γραφει οτι ειναι διττανθρακικη,οποτε μαλλον ειναι το ιδιο οταν λες μαγειρικη και διττανθρακικη!!

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
chicken έγραψε:
black beauty έγραψε:chicken πως ειναι απο μπροστα?συνηθως εχει 2 εγκοπες στις οποιες βαζεις ενα νομισμα και το γυρνας και ανοιγει το καλυμα!

Έτσι είναι και εμένα, αλλά μπροστά απο την πορτούλα με τις εγκοπές έχει την κάσα για το ντουλάπι... Οπότε πρέπει να ξεβιδωθεί και να βγούν και οι πόρτες! -μα αν είναι δυνατον- για να βγεί το φίλτρο.
Σιχτίρι.
Πάλι τον σύζυγο θα αγκαρέψω Razz Razz

Κορίτσια, μια που συζητάτε για το φίλτρο, να πω την αμαρτία μου.. δεν το έχω καθαρίσει ποτέ. Πώς το καθαρίζουν αλήθεια; Το δικό μου πλυντήριο είναι το bosch maxx, μπροστά έχει ένα μικρό πορτάκι που ανοίγει εύκολα. Αμα το βγάλω μετά πώς να το καθαρίσω.
Όσο για το σύζυγο chicken και φυσικά να τον αγγαρέψεις. Very Happy Για αυτό είναι οι σύζυγοι, ο δικός μου μόλις του πω κάτι θα γκρινιάξει, θα ξαναγκρινιάξει και μετά θα το κάνει. Με γκρίνια βέβαια!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια το τσεκαρα τωρα να δω τι κανει το ερμο το πληντυριο- ακομα πλενει- παντως η γλιτσα που ειχε πιασει αναμεσα στο λαστιχο και τον καδο εφυγε- (φαινεται κ με κλειστη πορτα η παλιογλιτσα).

Ιδια ειναι η διττανθρακικη με την μαγειρικη σοδα.

Εβαλα και λευκο ξυδι χθες στην θηκη του πλυντηρίου πιατων αντι για λαμπρυντικο.
θα δοκιμασω να καθαρισω τον φουρνο επισης με μειγμα ξυδιου/σοδας και λιγο αβα για τα πιατα. μου ειπαν οτι καθαριζει αρκετα καλα- οχι οσο τα χημικα προιοντα αλλα καθαριζει.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι πολλες δεν το εχουμε κανει νομιζω!Εγω απλα ειχα δει οτι ζοριζοταν το πληντυριο και ετσι το εψαξα και ψιλιαστικα οτι κατι δεν παει καλα και τωρα οποτε το θυμαμαι το αδειαζω!Μα και τι να πρωτοκανεις στο σπιτι,ολα θελουν συντηρηση και καθαρισμα πφφφ!Παλιοτερα εκανα πιο πολλα τωρα λιγοτερα!

giorgina εχεις κρατησεις το προσπεκτους,εγω απο εκει ειδα πως ανοιγει!Καθε μαρκα ισως ειναι αλλιως κατασκευασμενη,απο που ανοιγει το πορτακι για να βαλεις τα ρουχα?Αν ανοιγει στην μεση,τοτε πολυ πιθανον το φιλτρο να βρισκεται κατω

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για αυτο με το φουρνο ειχα διαβασει πως βαζουμε μια ζεστη κατσαρολα με νερο,την αφηνουμε μεσα να δρασουν οι υδρατμοι και να μαλακωσουν τα λιπη.αλλα ρε κοριτσια πως καθαριζονται οι συστασεις και το σημειο που ειναι ο αερας?ε?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:για αυτο με το φουρνο ειχα διαβασει πως βαζουμε μια ζεστη κατσαρολα με νερο,την αφηνουμε μεσα να δρασουν οι υδρατμοι και να μαλακωσουν τα λιπη.αλλα ρε κοριτσια πως καθαριζονται οι συστασεις (αντιστάσεις) και το σημειο που ειναι ο αερας?ε?

ελα μου ντε.... Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την koukida στις Σαβ Ιαν 21, 2012 7:41 am, 1 φορά

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
black beauty έγραψε:ναι πολλες δεν το εχουμε κανει νομιζω!Εγω απλα ειχα δει οτι ζοριζοταν το πληντυριο και ετσι το εψαξα και ψιλιαστικα οτι κατι δεν παει καλα και τωρα οποτε το θυμαμαι το αδειαζω!Μα και τι να πρωτοκανεις στο σπιτι,ολα θελουν συντηρηση και καθαρισμα πφφφ!Παλιοτερα εκανα πιο πολλα τωρα λιγοτερα!

giorgina εχεις κρατησεις το προσπεκτους,εγω απο εκει ειδα πως ανοιγει!Καθε μαρκα ισως ειναι αλλιως κατασκευασμενη,απο που ανοιγει το πορτακι για να βαλεις τα ρουχα?Αν ανοιγει στην μεση,τοτε πολυ πιθανον το φιλτρο να βρισκεται κατω

ναι το έχω κρατήσει, η πόρτα για τα ρούχα βρίσκεται μπροστά και κάτω δεξιά υπάρχει ένα πολύ μικρό πορτάκι που ανοίγει εύκολα. Τώρα διάβασα και το site που παρέθεσε η koukida (αν δεν κάνω λάθος) και θα το κάνω. Αυτό για την μαγειρική σόδα, το ξύδι και το βραστό νερό το έκανα στο νιπτήρα, στη μπανιέρα και στους νεροχύτες. Δεν ήξερα ότι μπορούσα να το βάλω και στο πλυντήριο. Και πραγματικά κορίτσια όταν βγάζω την θήκη του απορρυπαντικού είναι μαύρη. Την πλένω,και μετά από κάποια πλυσίματα γίνεται το ίδιο. Αηδία.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι κανονικα πρεπει να την αφαιρουμε σε καθε πλυσιμο,να στεγνωνει,αλλα μερικες φορες ειναι δυσκολο να τα κανουμε ολα,εχουμε τοσα αλλα στο μυαλο μας!Ειναι δυσκολο να την καθαρισεις μετα,προσπαθησε να την βγαζεις,εστω λιγο εξω απο την θηκη,να παιρνει αερα!πφφφ εχουμε τοσα να σκεφτουμε!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τωρα ειδα τι εγραψα!ΧΑΧΑΧ ευχαριστω για την διορθωση!Μην με παρεξηγειτε χεεεεχ

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκιδα, να σε ρωτησω κατι? την σοδα, το ξυδι και το βραστο νερο, μπαινουν ολα μαζι στην ιδια θηκη? αυτη που μπαινει το απορρυπαντικο δλδ? ψηνομαι να το κανω κι εγω! και το μπλογκ που μας παρεθεσες σουπερ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις