Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
187 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 187 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 29]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:παιδια δεν ξερω....οταν πηγαινα εγω δημοτικο ειχαμε μια ειδικη πτερυγα αλλοδαπων, δεν τα βαζανε μαζι μας τα παιδακια, ειχα κανει εναν πολυ καλο φιλο απο ΑΓ. Δομινικο, ενωναμε τα χερια μας ασπρο- μαυρο και φωναζαμε ΠΑΟΚΑΡΑ....τοτε δε φοβομασταν....μετα με ολα αυτα, τους φονους, τις κλεψιες, ο κοσμος τρομαξε ας μην το αρνηθουμε...το μονο παρηγορο ειναι οτι τα παιδια μας συναναστρεφονται με παιδακια που εχουν γεννηθει εδω οποτε ειναι δευτερη γενιαμ μεταναστων και ειναι λιγο πιο ανθρωπινη η ζωη τους ... αλλα ολοι ειναι καπως κουμπωμενοι....πχ περυσι ειπα να καλεσω το παιδακι απ την αλβανια στο παρτυ μας αφου ειναι κολλητος τους γιου μου και η πεθερα μου ειπε "ε οχι και να βαλεις τους αλβανους σπιτι σου" και επαναλαμβανω ειναι ποοοολυ καλο παιδακι!!!!! εγω που δεν το καλεσα ειμαι ρατσιστρια και η πεθερα μου που το βαζει σπιτι της και δινει στα δικα μου goody's και σ εκεινο μια φετα ψωμι δεν ειναι???? δεν ξερω νομιζω τα εχουμε αναγαγει ολα σε ρατσισμο πλεον....φοβος ειναι πιο πολυ


να ρωτήσω γιατί δεν το κάλεσες το παιδάκι τελικά;
τι φοβήθηκες;

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
stella7778 έγραψε:παιδια δεν ξερω....οταν πηγαινα εγω δημοτικο ειχαμε μια ειδικη πτερυγα αλλοδαπων, δεν τα βαζανε μαζι μας τα παιδακια, ειχα κανει εναν πολυ καλο φιλο απο ΑΓ. Δομινικο, ενωναμε τα χερια μας ασπρο- μαυρο και φωναζαμε ΠΑΟΚΑΡΑ....τοτε δε φοβομασταν....μετα με ολα αυτα, τους φονους, τις κλεψιες, ο κοσμος τρομαξε ας μην το αρνηθουμε...το μονο παρηγορο ειναι οτι τα παιδια μας συναναστρεφονται με παιδακια που εχουν γεννηθει εδω οποτε ειναι δευτερη γενιαμ μεταναστων και ειναι λιγο πιο ανθρωπινη η ζωη τους ... αλλα ολοι ειναι καπως κουμπωμενοι....πχ περυσι ειπα να καλεσω το παιδακι απ την αλβανια στο παρτυ μας αφου ειναι κολλητος τους γιου μου και η πεθερα μου ειπε "ε οχι και να βαλεις τους αλβανους σπιτι σου" και επαναλαμβανω ειναι ποοοολυ καλο παιδακι!!!!! εγω που δεν το καλεσα ειμαι ρατσιστρια και η πεθερα μου που το βαζει σπιτι της και δινει στα δικα μου goody's και σ εκεινο μια φετα ψωμι δεν ειναι???? δεν ξερω νομιζω τα εχουμε αναγαγει ολα σε ρατσισμο πλεον....φοβος ειναι πιο πολυ


να ρωτήσω γιατί δεν το κάλεσες το παιδάκι τελικά;
τι φοβήθηκες;


τώρα είδα την απαντησή σου διορθωμένη. οκ!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:παιδια δεν ξερω....οταν πηγαινα εγω δημοτικο ειχαμε μια ειδικη πτερυγα αλλοδαπων, δεν τα βαζανε μαζι μας τα παιδακια, ειχα κανει εναν πολυ καλο φιλο απο ΑΓ. Δομινικο, ενωνανε τα χερια μας ασπρο- μαυρο και φωναζαμε ΠΑΟΚΑΡΑ....τοτε δε φοβομασταν....μετα με ολα αυτα, τους φονους, τις κλεψιες, ο κοσμος τρομαξε ας μην το αρνηθουμε...το μονο παρηγορο ειναι οτι τα παιδια μας συναναστρεφονται με παιδακια που εχουν γεννηθει εδω οποτε ειναι δευτερη γενιαμ μεταναστων και ειναι λιγο πιο ανθρωπινη η ζωη τους ... αλλα ολοι ειναι καπως κουμπωμενοι....πχ περυσι ειπα να καλεσω το παιδακι απ την αλβανια στο παρτυ μας αφου ειναι κολλητος τους γιου μου και η πεθερα μου ειπε "ε οχι και να βαλεις τους αλβανους σπιτι σου" και επαναλαμβανω ειναι ποοοολυ καλο παιδακι!!!!! εγω που δεν το καλεσα ειμαι ρατσιστρια και η πεθερα μου που το βαζει σπιτι της και δινει στα δικα μου goody's και σ εκεινο μια φετα ψωμι δεν ειναι???? δεν ξερω νομιζω τα εχουμε αναγαγει ολα σε ρατσισμο πλεον....φοβος ειναι πιο πολυ

πανω σε αυτο που λες,στην δικη μας ταξη εχουμε αρκετα αλλοδαπα παιδακια τα οποια δυσκολευονται πολυ,λογω της γλωσσας!Σε συζητηση που ειχα με ενα ατομο,μου ειπε: μα γιατι δεν εχουν ξεχωριστο τμημα για αυτα? και του ειπα την γνωμη μου λεγοντας οτι νομιζω πως δεν θα ηταν ωραιο αυτο γιατι ισως τα παιδακια δεν θα μπορουσανε να ενταχθουν στην κοινωνια του σχολειου και θα ξεχωριζανε απο τα υπολοιπα και ισως υπηρχανε ρατσιστικες αντιληψεις απο τα υπολοιπα παιδακια!
Η αληθεια ειναι οτι κατα την γνωμη μου ειναι αδικο να μενουν πισω λογω πολλων επαναληψεων τα ελληνοπουλα οπως και αδικο για τα αλλοδαπα παιδακια που δυσκολευονται!Χαιρομαι που το προβλημα στο σχολειο μας λυθηκε, και ετσι μια δασκαλα παιρνει τις 2 πρωτες ωρες που εχουνε γλωσσα και τα κανει ξεχωριστα απο τα ελληνοπουλα,ωστε να τα βοηθησει περισσοτερο και μετα τις υπολοιπες ωρες ειναι παλι ολα μαζι!

????????


Επισκέπτης
[quote="florentiab

να ρωτήσω γιατί δεν το κάλεσες το παιδάκι τελικά;
τι φοβήθηκες;
[/quote]

εγω τη μαμα του δεν την εχω δει ποτε....του εδωσα προσκληση στα χερια του για να ειμαι σιγουρη, και μετα ειπε η πεθερα μου οτι η μανα του αν ειναι να ερθει το παιδι θελει να ερθει κι εκεινη, ο αντρας της, και το αλλο της παιδι.......κι επειδη τα εκανα σε παιδοτοπο δεν ειχα δυνατοτηα να πληρωσω 4ατομα μονο γι αυτους, ειχα πολλα ατομα ηδη......αλλα τωρα που βλπεω πως φερονται στο παιδι τα πεθερικα μου, φοβαμαι οτι μου ειπε ψεμματα η πεθερα μου και η μαμα του δεν ειπε τιποτα τετοιο.......



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stella7778 στις Δευ Ιαν 23, 2012 2:01 am, 1 φορά

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eides Black beauty ws kai to sxoleio to thewrisen pio swsto,,,k mpravw tous...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στελλα τωρα διαβασα ολο το μνμ σου,με βρισκεις απολυτα συμφωνη!

Και εγω για αυτο ενοχληθηκα!Βαζουμε πολυ ευκολα ταμπελες!Και υποστηριζω συνεχεια την αποψη μου αυτη, οτι δεν ειμαι καχυποπτη χωρις λογο!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Stella m to mono p exeis na kaneis einai na pas na tin gnwriseis FACE TO FACE agapi m...
Meta tha luseis oles sou tis apories...
Sto an einai kaloi i oxi...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζοαννα μου δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αυτο ειλικρινα,εξεφρασα παραπανω πως το σκεφτομαι!

????????


Επισκέπτης
οχι ρε παιδια προς θεου, απο φοβο ειμαστε καχυποπτοι.....πχ εγω νιωθω πολυ καλα κι ωραια οταν το παιδακι απο την αλβανια ερχεται στην πεθερα μου και σας ειπα χτες καθεται απο τις 11 το πρωι ως τις 10 το βραδυ.....και ουτε το ζηταει κανεις....αλλα στα πεθερικα μου εχω πει ρητα οτι το δικο μου δε θα παει ποτε στο σπιτι τους... ουτε για πλακα....δεν ειμαι ρατσιστρια, αλλα δεν τους ξερω....δεν εχουν ακι την καλυτερη φημη, ενταξει? ουτε σε σπιτι ελληνων που δεν ξερω θα το αφηνα να παει, γιατι αμα το κανω στους ξενους ειμαι ρατσιστρια δηλαδη ?

????????


Επισκέπτης
joannoua3 έγραψε:Stella m to mono p exeis na kaneis einai na pas na tin gnwriseis FACE TO FACE agapi m...
Meta tha luseis oles sou tis apories...
Sto an einai kaloi i oxi...

οταν πηγαινουμε στην πεθερα μου παει η ιδια και παιρνει το παιδακι η αν το φερει η μαμα του το παιρνει η πεθερα μου απ το μπαλκονι γιατι δε θελει να μπει η τουρκαλα σπιτι της (λογω μουσουλμανισμου τη λεει ετσι) οποτε λιγο απο μακρια την εχω δει την κοπελα αλλα και μονο που αφηνει το παιδι της τοσες ωρες μια στην πεθερα μου και μια σε μια γεροντοκορη γειτονισσα ολγη μερα και το παιρνει 11 το βραδυ, δε θελω να τη γνωρισω......

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Nena m to thema einai pws kaneis den kserei ti kanei o allos mesa sto spiti t...
K nai sigoura tha exeis kapia fwvia an ekeino to paidi einai entaksei me to diko sou paidi...

ακριβως!Οπως και στου ελληνα φυσικα. Να λεμε και την αλλη πλευρα,απλα οπως ειπε καποια κοπελα παραπανω τους ελληνες λιγο πολυ ξερουμε να τους ψυχολογησουμε(λογω οτι ξερουμε πως περιπου σκεφτονται και πως ειναι η κουλτουρα μας)ενω για τους αλλοδαπους ειναι πιο περιπλοκο!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
stella7778 έγραψε:κοριτσια αυτο το ρωτησα στη μαμα μου (ειναι 80 χρονω και τα θυμαται ολα επειδη τα εζησε) της ειπα τωρα λεμε τους αλβανους να φυγουν, οι ελληνες δεν πηραν τις δουλειες των γερμανων οταν πηγαν στη γερμανια? και μου ειπε οτι οι ελληνες δεν πηγαιναν σκαστοι απ τα συνορα, αλλα ειχε εξαγγειλλει η γερμανικη και η αυστραλιανη κυβερνηση οτι ηθελαν εργατικο δυναμικο, και ετσι πηγαν.....

και επισης δεν νομιζω να ειχαν τοσο τεραστιο ποσοστο μεταναστων οπως εμεις!!Αλλα εκει φταιει και το κρατος μας!

Μονο οι Τουρκοι φτανουν τα 3.000.000 στην Γερμανια. Μπορεις να βρεις στοιχεια για το ποσοι Ελληνες ειναι εκει. Οι Γερμανοι δεν ειναι "παναγιτσες"...ανοικοδομηθηκε ολη η χωρα μετα τον Β' Παγκοσμιο απο μεταναστες, μετα αρχισαν να ενοχλουν και εκει οι μεταναστες.Εδω δεν μπορουν να ενταξουν ομαλα τους ανατολικογερμανους ποσο μαλλον τους ξενους...
Αυτο που γραφει η toutounaki για παντελη ελλειψη πολιτικης για να χειριστουμε το θεμα σαν κρατος ειναι το προβλημα,και ποσο σκοπιμη ειναι αυτη η ελλειψη.Εμεις ,οι πολιτες ανησυχουμε,ζουμε σε καιρους δυσκολους με τη ανεργια να μαστιζει, τα επακολουθα ειναι η οργη,ο θυμος.Το θεμα ειναι προς τα που στρεφουμε τον θυμο μας και αν εκει που τελικα ξεσπαμε βρισκεται η λυση στο προβλημα μας. Και σαφεστατα εχουμε σοβαρο προβλημα οταν μπαινουν παρανομα μεταναστες ,και ζουν σε αθλιες συνθηκες χωρις να τηρουνται οι κανονες υγιεινης, χωρις ασφαλιση. Και η παρανομη εργασια βλαπτει την χωρα ,και απο την πλευρα αυτου που ζηταει εργασια αλλα και απο την πλευρα αυτου που προσφερει εργασια σε παρανομο (και αυτοι ειναι "δικοι" μας,Ελληνες που προτιμουν τον καπνεργατη με 3,60 και να του κρατανε το διαβατηριο για εκβιασμο -καταφωρη παραβιαση των ανθρωπινων δικαιωματων -παρα τον Ελληνα και να τον δηλωσουν νομιμα,να παρει το κρατος τους φορους του).
Θα ηταν πολυ ευκολο να εχει καταγωγη το Κακο...θα το ξεχωριζαμε και θα το αποφευγαμε,θα μπορουσαμε να το εξαλειψουμε,αλλα δεν εχει καταγωγη,δεν εχει εθνικοτητα,θρησκεια.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Stella m na pas na gnwriseis tin mitera t paidiou agapi m...na deis ti anthropoi einai...
Mono tote tha deis an s leei psemata i pethera s...

Wmos k p tin alli auto to paidi einai sto spiti sas oli mera k den to zitaei kaneis...dld ti goneis einai enne???
Giauto s lew gia na luseis tis apories sou pare ena vradu esu to paidi ts sto spiti gia na ts gnwriseis...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:οχι ρε παιδια προς θεου, απο φοβο ειμαστε καχυποπτοι.....πχ εγω νιωθω πολυ καλα κι ωραια οταν το παιδακι απο την αλβανια ερχεται στην πεθερα μου και σας ειπα χτες καθεται απο τις 11 το πρωι ως τις 10 το βραδυ.....και ουτε το ζηταει κανεις....αλλα στα πεθερικα μου εχω πει ρητα οτι το δικο μου δε θα παει ποτε στο σπιτι τους... ουτε για πλακα....δεν ειμαι ρατσιστρια, αλλα δεν τους ξερω....δεν εχουν ακι την καλυτερη φημη, ενταξει? ουτε σε σπιτι ελληνων που δεν ξερω θα το αφηνα να παει, γιατι αμα το κανω στους ξενους ειμαι ρατσιστρια δηλαδη ?

εγω αυτο λεω στελλα μου αλλα μαλλον κολλησα την ρετσινια παει χεχχε

ακριβως και σε ελληνες που δεν γνωριζα καλα την ιδια τακτικη θα ακολουθουσα και εγω!

Αυτο λεω οτι καποιες κοπελες σταθηκαν στην καχυποψια μου και δεν ανεφεραν τον γενικο τροπο σκεψης μου!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:
joannoua3 έγραψε:Stella m to mono p exeis na kaneis einai na pas na tin gnwriseis FACE TO FACE agapi m...
Meta tha luseis oles sou tis apories...
Sto an einai kaloi i oxi...

οταν πηγαινουμε στην πεθερα μου παει η ιδια και παιρνει το παιδακι η αν το φερει η μαμα του το παιρνει η πεθερα μου απ το μπαλκονι γιατι δε θελει να μπει η τουρκαλα σπιτι της (λογω μουσουλμανισμου τη λεει ετσι) οποτε λιγο απο μακρια την εχω δει την κοπελα αλλα και μονο που αφηνει το παιδι της τοσες ωρες μια στην πεθερα μου και μια σε μια γεροντοκορη γειτονισσα ολγη μερα και το παιρνει 11 το βραδυ, δε θελω να τη γνωρισω......

ναι γενικα ειναι πιο ανετοι σε πολλα θεματα σε σχεση με εμας!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι αληθεια αυτο που λες Λιτσα πολλοι ελληνες λογω της απελπιστικης καταστασης ξεσπανε εκει που δεν πρεπει,εγω παντως δεν ανηκω σε αυτους!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ax xristos k panagia m...
Kalan gt fernoune mwra ston kosmo afou na ta prwsexoun den mporoun? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζοαννα για αυτο που λες πιστευω οτι εχουνε διαφορετικη νοοτροπια. Για αλλους η δικη μας νοοτροπια μπορει να φανει υπερβολη!Οπως πολλες φορες τα ελληνοπουλα γινονται μαμακηδες η δεν ειναι σε θεση να παρουν την ζωη στα χερια τους!

Οχι οτι δεν υπαρχουν και αναλογες τετοιες ελληνικες οικογενειες,που "φορτωνουν" τα παιδια τους στους γειτονες!

Βλεπω το καλοκαιρι πχ τους τουριστες ποσο ανετοι ειναι με το μεγαλωμα των παιδιων τους!Αυτοι μολις ενηλικιωνονται τα παιδια τους,τα 'βγαζουν' εξω απο το σπιτι!Ενω εμεις για οσο μας χρειαζονται ειμαστε κοντα τους ανα πασα στιγμη!Ειμαστε πιο δεμενοι σας οικογενεια!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Ax xristos k panagia m...
Kalan gt fernoune mwra ston kosmo afou na ta prwsexoun den mporoun? Crying or Very sad :
: Crying or Very sad

γιατί μπορεί να δουλεύουν. το ίδιο δε συμβαίνει κι όταν δουλεύουμε εμείς και γυρίζουμε σπίτι στις 7 το απόγευμα?τι θα πεις, γιατί έκανες παιδιά αφού δουλεύεις πολύ?

????????


Επισκέπτης


γιατί μπορεί να δουλεύουν. το ίδιο δε συμβαίνει κι όταν δουλεύουμε εμείς και γυρίζουμε σπίτι στις 7 το απόγευμα?τι θα πεις, γιατί έκανες παιδιά αφού δουλεύεις πολύ?[/quote]

η συγκεκριμενη δε δουλευει παιδια σπιτι ειναι μπροστα απο μια τηλεοραση και το παιδι οποτε το ρωταω λεει οτι εφαγε πατατακια

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stella7778 έγραψε:

γιατί μπορεί να δουλεύουν. το ίδιο δε συμβαίνει κι όταν δουλεύουμε εμείς και γυρίζουμε σπίτι στις 7 το απόγευμα?τι θα πεις, γιατί έκανες παιδιά αφού δουλεύεις πολύ?

η συγκεκριμενη δε δουλευει παιδια σπιτι ειναι μπροστα απο μια τηλεοραση και το παιδι οποτε το ρωταω λεει οτι εφαγε πατατακια[/quote]

αφου δεν την εχεις γνωρισει προσωπικα που τα ξερεις ολα αυτα?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ειναι αληθεια αυτο που λες Λιτσα πολλοι ελληνες λογω της απελπιστικης καταστασης ξεσπανε εκει που δεν πρεπει,εγω παντως δεν ανηκω σε αυτους!

Ναι ρε συ,το καταλαβαμε οτι δεν το κανεις (αλλα και αν το κανες θα ηταν κατανοητο)!Δεν σε μαλωνει καμια μας Razz

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δε λέω εγώ για τη συγκεκριμένη, γενικά λέω που λέμε αφού δεν μπορεί τι έκανε παιδιά?ποιοα είναι τα κριτήρια για να κάνει κανείς παιδια?άλλο θέμα βέβαια. Γενικά πάντως το θέμα του ρατσισμού και του φόβου πρέπει να το δούμε στο ποιοι φταίνε. αυτό που είπε μια κοπέλα πιο πάνω. ότι δηλαδή το κράτός και αφήνει να γίνονται αυτά που γίνονται. και φυσικά μαζί με αυτούς που έχουν πραγματική ανάγκη έχουν έρθει και αποβράσματα. και μη συζητήσουμε γιαελληνική μαφία, νομίζω όλες είδαμε ειδήδεις!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia egw kserw den ta afineis me ton kathena...Yparxoune nipiagwgia k g pio megala mwra,,,oi lesxes p prwsexeoun oles tis ilikies...
H plirwneis mia kopella na sto prwsexei...
An exeis ts gonious s konta megali voitheia... Smile

225αλλοδαπά παιδάκια -αντιμετώπιση &αλλοδαπές οικογένειες αντιμετώπιση από τους Έλληνες και από την πολιτεία  - Σελίδα 9 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Δευ Ιαν 23, 2012 2:45 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα πω το εξης...οταν περπαταω μονη σε ενα δρομο οταν εχει βραδιασει και δω αλβανο φοβαμαι παρα πολυ και μονο που βλεπω το προσωπο του..ειναι καπως αγριευτικα τα προσωπα τους..δεν μου συμβαινει το ιδιο αν δω ελληνα,κινεζο η μαυρο.και για τις κοπελες που λενε οτι ε πωσ να φερθουν ωραια αφου ερχονται στην ελλαδα περπατωντας 10 μερες τι δηλαδη αυτο δικαιολογει ολα αυτα που κανουν?ξερουν απο την αρχη τον τροπο που θα ερθουν,αρα τι,θεωρουν δεδομενο οτι θα φερθουν ετσι?αν ειναι να γλυτωσουμε ρε παιδια ολα αυτα που εκαναν και κανουν να το ξερουμε να τους πληρωνουμε αεροπλανο!οσον αφορα στα παιδια τα λυπαμαι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις