Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
493 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 493 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 11]

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω Αθανασία από ποιο περιστατικό "πιάστηκες" από εδώ μέσα και ούτε με ενδιαφέρει. Αρχικά μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα, μπήκα και άρχισα να διαβάζω. Στην 3 σελίδα σταμάτησα....εκνευρίστηκα αφάνταστα. Σίγουρα μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας δε λέω, αλλά πίστεψε με, ο τρόπος που αναφερόσουν στις "κυρίες" που θεωρούν πως έχουν ευτυχισμένο γάμο δεν μου άρεσε καθόλου. Θεωρώ ότι προσβάλλεις και εμένα επειδή είμαι και εγώ μια "κυρία" με ευτυχισμένο γάμο. Δεν θα διαβάσω άλλο, δεν υπάρχει λόγος.
Είμαι 20 χρόνια με τον άντρα μου μαζί, από 19 χρονών και δεν θα ήθελα κανέναν άλλον στο πλευρό μου. Περνάω μια χαρά μαζί του. Δεν συμφωνούμε σε όλα, αλλά υπάρχει αυτό που λέμε χημεία.
Εσύ προσωπικά "κάηκες" από τη σχέση σου, όμως θα σου δώσω μια συμβουλή...ξέχνα τα όλα, κλείσε αυτό το κεφάλαιο και κοίτα μπροστά...για όλους υπάρχει ένα ταίρι σε αυτόν τον κόσμο....
αυτά, καλό απόγευμα

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ .Βλεπω οτι το θεμα εχει ενδιαφερον και χωρις την παρουσια μου ολη μερα σημερα .Επισης βλεπω με μεγαλη μου απορια, πως συμμετεχουν κυριως κοπελες που εχουν καλες και επιτυχημενες σχεσεις .Τι να πω? Εγω ηθελα να ανταλλαξω αποψεις με κοπελες που εχουν τα ιδια βιωματα .Αλλα αν αισθανονται οτι θελουν να συμμετεχουν κι αλλες ,,τοτε οκ .
Επισης με μεγαλη μου ικανοποιηση ειδα, πως ενω κοπτονται οι πιο πολλες για το γεγονος οτι ΕΓΩ βγαζω λαθος συμπερασματα , ΕΔΩ ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ,για τα δικα μου συναισθηματα ,τα προβληματα μου ,οτι ισως ζηλευω ,οτι μαλλον δε βρηκα τον καταλληλο ,μερικες με λυπαστε κιολας..κριμα αστην ,θα βρει εναν και θα ηρεμησει .
Φανταζομαι χωρις να εχετε διαβασει ολες τις απαντησεις μου πιο πανω.
Αρα κατα ενα παραξενο και μεταφυσικο τροπο ειναι σα να ειμαστε ιδιες .Διαβαζουμε μια ιστορια και αμεσως βγαζουμε συμπερασματα για το ατομο που τη γραφει.
Ευχαριστω ολες παντως για το γεγονος οτι ασχοληθηκατε .Οι προβληματισμοι κανουν καλο.
Και σε μενα,που καποτε ειχα μια ιδανικη σχεση [η ετσι πιστευα τουλαχιστον και το υπερασπιζομουν με αιμα] και σε ολες οσες συνεχιζουν ακομη να ζουν ομορφα με το ταιρι τους



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athanasia 2 στις Πεμ Φεβ 02, 2012 8:34 am, 1 φορά

178ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 8 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Φεβ 02, 2012 8:29 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ηταν σκοπος σου να ανταλλαξεις αποψεις με κοπελες με παρομοια προβληματα με σενα!εγω καταλαβα οπως και αλλες κοπελες προφανως οτι ηθελες να κανεις τις κοπελες που υποτιθεται οτι πλασαραν την ευτυχισμενη τους σχεση να πουν οτι οχι και εμεις εχουμε προβληματα γιατι θεωρεις οτι λενε ψεματα για την ευτυχια τους!και οπως ειπες στο τελευταιο σου μηνυμα οτι διαβαζουμε μια ιστορια και αμεσως βγαζουμε συμπερασματα εσυ τι εκανες δηλαδη οταν κοπελες πλασαραν οπως λες την ιδανικη του σχεση???

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ βρε Αθανασία... Λέμε λέμε και εσύ καταλαβαίνεις αυτό που θέλεις να καταλάβεις!

Αν ήθελες να μιλήσεις με κοπέλες που έχουν πρόβλημα σοβαρό στο γάμο τους δε θα μας έπαιρνε όλες η μπάλα! Ούτε θα έφερνες ως παράδειγμα μικροπροβληματάκια ούτε θα έλεγες ότι όσες έχουμε σκεφτεί τι θα γινόταν ΑΝ αντιμετωπίζαμε κάποιο πρόβλημα στο μέλλον έχουμε προβληματικούς γάμους. Ας πούμε πια τα πράγματα με το όνομά τους!

Μία λες έτσι μία γιουβέτσι! Αποφάσισε πια! Για ποιες ακριβώς περιπτώσεις μιλάς για να τελειώνουμε! Θέλεις να κάνουμε όλες μια συζήτηση και όπου βγει ή να κάνεις συζήτηση με τα κορίτσια που αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα στο γάμο τους;

Δεν είναι δυνατόν όλες εμείς να σε έχουμε παρεξηγήσει ενώ εσύ τα λες καλά! Σκέψου το λίγο!

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μήπως να πούμε όλες ότι έχουμε πρόβλημα να τελειώνουμε?Ίσως έτσι βρεις συμπαράσταση στον πόνο σου!!!Έχω την πιο προβληματική σχέση απ όλες σας!Σκέφτομαι να χωρήσω γιατί ο "αντρούλης" μου μου βάζει ψηλά τα αντικείμενα στα ντουλαπια και δεν τα φτάνω γιατί είμαι κοντή...Το ιδανικό θα ταν να χα παντρευτεί έναν πιο κοντό...(όχι φτάστε αυτό το πρόβλημα αν μπορείτε!!!)τη μάμησα τη συζήτηση... Very Happy

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

Πάντως ο περίγυρός σου είναι κάπως...μία η κοπέλα στο απέναντι παράθυρο, μία η φίλη σου με τον άντρα και τη γκόμενα..μία εσύ...μία η ρουμάνα..με αυτά που βλέπεις, έχεις τα δίκια σου και συ!!!

183ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 8 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Φεβ 02, 2012 8:56 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν δεν χωριζα ουτε εγω στην θεση της θα εκανα αυτο που κανει ακριβως και αυτη.δεν θα το ελεγα πουθενα και γιατι να το πω αλλωστε σε ποιον πεφτει λογος?και αφου θ το εκανα που θα το εκανα αυτο<να τον παρουσιαζω σαν υποδειγμα δλ> γιατι να μην εχω οφελος και απο το μαγαζι?

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

οκ!!!!καταλαβαινω οτι εχεις πολλα βιωματα....εσυ,αυτη φιλη σου μια αλλη γνωστη σου....μαζευτηκατε πολλες!!!!αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν και ανθρωποι με κανονικη ζωη,χωρις κερατο,ασεβεια ξυλο κλπ,κλπ!!!!
ολοι μας εχουμε προβληματα και διαφωνιες με τους συζυγους μας δεν σημαινει ομως οτι μας "ξυλοφορτωνουν".....οσο για τη φιλη σου.....Προβλημα της!αφου ανεχεται ολη αυτη την κατασταση δεν πεφτει λογος σε κανεναν!!!!και ποιος σου λεει οτι και αυτη δεν εχει τη "δικη" της ζωη?(λεμε τωρα)

filina

filina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συγγνωμη αλλα γιατι τετοιος καημος βρε Αθανασια μου??? Ο καθενας κρινει και πραττει οπως νομιζει. Η γνωστη σου για τους δικους της λογους ειναι μαζι με τον αντρουλη της. Οκ ειναι εγλωβισμενη. Εσυ γιατι σκας? Εσυ ειχες το σθενος να φυγεις απο μια προβληματικη σχεση και μπραβο, τι σκας για τους αλλους και ποσο μαλλον για τα κοριτσια εδω μεσα?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

σεβαστη η γνωμη σου εννοειται αλλα δε βλεπω να ειναι σεβαστη και η αποφαση της φιλης σου που ετσι θελει τη ζωη της!το γιατι δε την αλλαζει δικο της θεμα,το οτι εσενα δε σου αρεσει δικο σου θεμα,το οτι εγω απορω που υπαρχουν αυτες οι γυναικες μιας που δε ξερω καμια δικο μου θεμα....

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mikraki έγραψε:
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

Πάντως ο περίγυρός σου είναι κάπως...μία η κοπέλα στο απέναντι παράθυρο, μία η φίλη σου με τον άντρα και τη γκόμενα..μία εσύ...μία η ρουμάνα..με αυτά που βλέπεις, έχεις τα δίκια σου και συ!!!
Θα σου πω κατι πολυ παραξενο ,ολα αυτα εγω δεν τα εβλεπα ποτε να υπαρχουν γυρω μου ,δεν τα ηξερα ,δεν τα ειχα μαθει ,ΔΕ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,δεν ασχολουμουν ποτε .Ημουν τοσο σιγουρη για την ασφαλεια της δικης μου ζωης που δε με ενοιαζε ,ετσι απλα.Οταν ξυπνησα και κατεβηκα απο το ροζ συννεφακι και ειδα γυρω μου τι γινεται επαθα πλακα.Ολα αυτα ειναι πολυ αρνητικα παραδειγματα για τις σχεσεις μεταξυ ανδρων και γυναικων αλλα να που ηταν τοσο καιρο γυρω γυρω .Καταλαβες τωρα ? Αλλα δεν τα βλεπεις βρε παιδι μου πιο πριν να προετοιμαστεις λιγακι ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙς

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 11:43 pm, 1 φορά

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευάκι έγραψε:
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

σεβαστη η γνωμη σου εννοειται αλλα δε βλεπω να ειναι σεβαστη και η αποφαση της φιλης σου που ετσι θελει τη ζωη της!το γιατι δε την αλλαζει δικο της θεμα,το οτι εσενα δε σου αρεσει δικο σου θεμα,το οτι εγω απορω που υπαρχουν αυτες οι γυναικες μιας που δε ξερω καμια δικο μου θεμα....
η αποφαση της γνωστης μου δε με αφορα καθολου ,ας κανει οτι θελει ,εγω σχολιαζω ως αρνητικο το φαινομενο της υποκρισιας .Και μην απορεις που υπαρχουν τετοιες γυναικε ςκαι αντρες σαν το δικο της ,κι εγω ως ενα σημειο δεν τα ηξερα αυτα

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μπεμπινι 1 έγραψε:σεβαστη η αποψη σου αθανασια μου αλλα απο οτι βλεπω ο περιγυρος σου ειναι προβληματικος και γι'αυτο εχεις αυτες τις αποψεις.και εγω οταν ενα διαστημα πριν τον αντρα μου επεφτα πανω σε μαλακες,ελεγα,δε μπορει εχω μαλακωμαγνητη.μηπως να ξεφυγεις λιγο απο ολο αυτο το τρυπακι και να ανοιξεις τους οριζοντες σου?πως γινεται οσες φιλες και γνωστες εχεις να ειναι κερατωμενες,"δαρμενες" και να καθονται εκει?ταπεινη μου αποψη!
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ .Ο κοινωνικος περιγυρος δεν ειναι μονο οι φιλοι ,οι φιλοι μου ειναι οι περισσοτεροι ζευγαρια με παιδια και καλες ζωες [νομιζω].Ο κοινωνικος περιγυρος ειναι και η γειτονια ,το σοι ,οι συναδελφοι ,οι συμμαθητες στην ξενη γλωσσα ,τα παιδια απο το γυμναστηριο ,οι κυριες απο το Συλλογο γονεων κ κηδεμονων, οι γονεις των φιλων των παιδιων μου κλπ κλπ .Ευτυχως η δυστυχως και λογω δουλειας γνωριζω το συμπαν! Θα ανυσηχουσα αν ειχα πολυ πολυ περιορισμενο κυκλο γνωριμιων και ολοι ηταν προβληματικοι .Οπως ειπες κι εσυ μαλακομαγνητη.Τωρα στο συνολο των επαφων μου ειναι και 5 περιπτωσεις .Συμβαινουν και αυτα ξερεις ,εμεις κλεινουμε τα ματια

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
athanasia 2 έγραψε:υλικο για σκεψη ,μιας και το θεμα ειναι η υποκρισια [αλλα ζουμε κι αλλα λεμε στον περιγυρο μη χαλασουμε το image]..
γνωστη μου κοπελα ειναι με το συζυγο της μαζι σχεδον 18 χρονια .Δεν εχουν παιδια .Ο κυριος εχει κανονικα οικογενεια με παιδια στη Ρουμανια με μια παλια συμφοιτητρια του απο το πανεπιστημιο .Λειπει συνεχεια .Ολοι το ξερουμε ,και η ιδια .Δεν μπορει να τον χωρισει γιατι εχουν πολλες οικονομικες υποχρεωσεις μαζι ,δανεια ,ανοιγματα κλπ.[μου το ειπε η ιδια].Εκτος απο το οτι ειναι υποχρεωμενη να ειναι μαζι του ,για επαγγελματικους λογους τον παρουσιαζει στα ματια των αλλων ως υποδειγμα [για να εχει πελατεια στο μαγαζι].Ειναι υποκρισια κατα τη γνωμη μου και παρα πολυ θλιβερο .Αξιοπρεπεια μηδεν .Και πριν πεσετε να με φατε αυτη ειναι η δικη μου ματια στα πραγματα .Σεβαστη πιστευω

σεβαστη η γνωμη σου εννοειται αλλα δε βλεπω να ειναι σεβαστη και η αποφαση της φιλης σου που ετσι θελει τη ζωη της!το γιατι δε την αλλαζει δικο της θεμα,το οτι εσενα δε σου αρεσει δικο σου θεμα,το οτι εγω απορω που υπαρχουν αυτες οι γυναικες μιας που δε ξερω καμια δικο μου θεμα....
η αποφαση της γνωστης μου δε με αφορα καθολου ,ας κανει οτι θελει ,εγω σχολιαζω ως αρνητικο το φαινομενο της υποκρισιας .Και μην απορεις που υπαρχουν τετοιες γυναικε ςκαι αντρες σαν το δικο της ,κι εγω ως ενα σημειο δεν τα ηξερα αυτα

δε νομιζω οτι ειναι υποκρισια το οτι δε θελουν να σχολιαζουν την προσωπικη τους ζωη,μπορει καποιοι να το θεωρουν ταμπου,μπορει η φιλη σου να εχει κι αυτη το γκομενο της και να ειναι αυτη η δικλειδα της,μπορει να μη θελει να το σχολιασει σε σενα γιατι δε σε νιωθει πολυ κοντα της ή ακομη ακομη μπορει να μη θελει να το σχολιασει σε σενα για να μη "ξυσει" τις δικες σου πληγες.δε νομιζω πως αν καποια δε θελει να μιλησει για την προσωπικη της ζωη ειναι υποκριτρια.γιατι ετσι εισαι κι εσυ υποκριτρια που δε μας ειπες γιατι χωρισες,ειμαι κι εγω υποκριτρια γιατι ολο και καποιον καυγα θα εχω κανει με τον αντρα μου αλλα δε τον εβγαλα τουμπανο στο ιντερνετ ή και αν το διατυμπανησα δε χωρισα και τον λεω αντρουλη μου και ουτω καθεξης...ακρη δε βγαζεις με το αναμασας συμβαντα γνωστου του γνωστου!το θεμα ειναι οτι καθε ανθρωπος εχει τα δικα του ορια και τις δικες του αντοχες!κατι που εγω μπορει να μην το αντεχω εσυ μπορει να κανεις την παραχωρηση και να το ανεχτεις!ή και το αντιστροφο!αυτο δε καθιστα καμια απο τις 2 υποκριτρια...........

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 11:43 pm, 1 φορά

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ .Βλεπω οτι το θεμα εχει ενδιαφερον και χωρις την παρουσια μου ολη μερα σημερα .Επισης βλεπω με μεγαλη μου απορια, πως συμμετεχουν κυριως κοπελες που εχουν καλες και επιτυχημενες σχεσεις .Τι να πω? Εγω ηθελα να ανταλλαξω αποψεις με κοπελες που εχουν τα ιδια βιωματα .Αλλα αν αισθανονται οτι θελουν να συμμετεχουν κι αλλες ,,τοτε οκ .
Επισης με μεγαλη μου ικανοποιηση ειδα, πως ενω κοπτονται οι πιο πολλες για το γεγονος οτι ΕΓΩ βγαζω λαθος συμπερασματα , ΕΔΩ ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ,για τα δικα μου συναισθηματα ,τα προβληματα μου ,οτι ισως ζηλευω ,οτι μαλλον δε βρηκα τον καταλληλο ,μερικες με λυπαστε κιολας..κριμα αστην ,θα βρει εναν και θα ηρεμησει .
Φανταζομαι χωρις να εχετε διαβασει ολες τις απαντησεις μου πιο πανω.
Αρα κατα ενα παραξενο και μεταφυσικο τροπο ειναι σα να ειμαστε ιδιες .Διαβαζουμε μια ιστορια και αμεσως βγαζουμε συμπερασματα για το ατομο που τη γραφει.
Ευχαριστω ολες παντως για το γεγονος οτι ασχοληθηκατε .Οι προβληματισμοι κανουν καλο.
Και σε μενα,που καποτε ειχα μια ιδανικη σχεση [η ετσι πιστευα τουλαχιστον και το υπερασπιζομουν με αιμα] και σε ολες οσες συνεχιζουν ακομη να ζουν ομορφα με το ταιρι τους

αντε καλη μου κοπέλα μας ζαλισες με τις αστοχες διαπιστωσεις σου.
φιλακια

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alien



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Πεμ Φεβ 02, 2012 3:13 pm, 1 φορά

195ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 8 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Φεβ 02, 2012 10:59 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να καταλαβεις βρε κοπελα μου?η αθανασια ελεγε οτι ανοιξε το θεμα για κοπελες που εξιδανικευουν τις σχεσεις τους με τους αντρες τους εννοω για κοπελες ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ και το θεωρει ψευτικο και τωρα λεει ασχετα παραδειγματα απο την εξω ζωη..

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω πια πως η Αθανασία απλά παίζει με τη νοημοσύνη μας οπότε λέω να την κάνω!

197ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 8 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Φεβ 02, 2012 11:03 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ελενα συμφωνω...καταρχην σχεδον σε καθε ποστ της ξεκιναει με το να λεει ποσο χαιρεται που εχει τοσο σουξε το θεμα της!φαντασου να βγαιναμε και να λεγαμε οτι ναι,λεγαμε ψεματα οτι εχουμε καλες σχεσεις!ποσο θα χαιροταν!

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ποτε δε χαιρομαι με τη δυστυχια των αλλων ,μην ειστε αδικες μαζι μου .ψυλλιαστειτε τι γινετε γυρω σας ,μην την πατησετε .μονο αυτο σας λεω και παραδειγματα φερνω απ"εξω ,γιατι χωρις να πω τιποτα για εδω μεσα ,ηδη αντιδρασατε .Μη χαλασουμε την ωραια εικονα .Ας ασχοληθουμε λοιπον με αλλα θεματα.

αααααααα και γιατι ασχολειστε αφου δε θελετε ?.


Για μενα εστω και μια κοπελα να " ξυπνησε "ειναι κερδος .Δεν ειστε ετοιμες [οχι ολες ] να ακουσετε κατι απο την πραγματικοτητα μου φαινεται .Οτιδηποτε αλλο απο το ασφαλες περιβαλλον που εχετε δημιουργησει εδω μεσα σας χαλαει .Sorry ladies ,ce la vie .

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:ποτε δε χαιρομαι με τη δυστυχια των αλλων ,μην ειστε αδικες μαζι μου .ψυλλιαστειτε τι γινετε γυρω σας ,μην την πατησετε .μονο αυτο σας λεω και παραδειγματα φερνω απ"εξω ,γιατι χωρις να πω τιποτα για εδω μεσα ,ηδη αντιδρασατε .Μη χαλασουμε την ωραια εικονα .Ας ασχοληθουμε λοιπον με αλλα θεματα.

αααααααα και γιατι ασχολειστε αφου δε θελετε ?.


Για μενα εστω και μια κοπελα να " ξυπνησε "ειναι κερδος .Δεν ειστε ετοιμες [οχι ολες ] να ακουσετε κατι απο την πραγματικοτητα μου φαινεται .Οτιδηποτε αλλο απο το ασφαλες περιβαλλον που εχετε δημιουργησει εδω μεσα σας χαλαει .Sorry ladies ,ce la vie .

εμεις δεν ειμαστε ετοιμες να ακουσουμε την πραγματικοτητα? η εσυ δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις πως δεν υπαρχει μονο το μαυρο??? δεν νομιζω να "πηρε" κατι κανεις απο αυτη τη κουβεντα! αντιθετα χασαμε!!!

ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ... σορρυ αλλα μας εχεις καραφλιασει!

200ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 8 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Φεβ 02, 2012 11:25 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε πως δεν εχεις πει κατι για εδω μεσα?αφου το εδω μεσα ηταν η αφορμη για να ανοιξεις το θεμα εσυ το ειπες!και τι θα πει ξυπνησε?ειμαστε κοιμισμενες δηλαδη??επειδη εσυ πηρες γραμμη το τι γινεται στον κοσμο στην ταδε ηλικια δεν σημαινει οτι οι υπολοιπες δεν το ξερουν αυτο ηδη χρονια πριν!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις