Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
162 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 162 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Δευ Αυγ 02, 2010 9:48 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εγω ενα εχω να πω διαβασα το προηγουμενο ποστ σου ντινα και το μονο που καταλαβα ειναι οτι, οταν σου λεει κατι καποια αμυνεσαι και περνεις θεση στο οτι δεν μπορεις δεν βλεπεις φως στον οριζοντα.
Με λιγα λογια θες να χωρισεις κοριτσι μου το εχεις παρει αποφαση οριστικη, οποτε εγω το μονο που σου ευχομαι ειναι να τα καταφερεις ολα στη ζωη σου και να τα βγαλεις περα, και να μεγαλωσεις οσο καλυτερα μπορεις το κοριτσακι σου, φαινεσαι δυνατο ατομο και δεν σε φοβαμαι, καλη τυχη σου ευχομαι και μελοντικα να βρεις και εσυ τον ανθρωπο σου που θα αγαπαει και το κοριτσακι σου, οπως και ελπιζω ο πατερας να ειναι κοντα στην κορη του σαν σωστος γονιος οταν χωρισετε γιατι αυτο ειναι το πιο σημαντικο

ΕΙΠΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ....ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!

102διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 12:01 am

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote=

Αγαπούμε, όχι γιατί βρήκαμε τον τέλειο σύντροφο, αλλά γιατί μάθαμε πώς να βλέπουμε ιδανικό έναν άνθρωπο με ατέλειες
[/quote]

Αυτό που έγραψες πολύ με συγκίνησε. Γενικά, πρέπει να πω ότι οι συμβουλές και οι προσωπικές σας εμπειρίες μου έχουν φανεί πολύ χρήσιμες. Βοηθάει να βλέπεις το ίδιο θέμα και από άλλες οπτικές και όχι μόνο μέσα από τη δική σου πληγωμένη ματιά.
dinaki, όπως είπες κι εσύ, μην ξαναπείς sorry. Μπορεί να το ξεκίνησα εγώ,αλλά δεν είναι θέμα ΜΟΥ, και απ'ό,τι λέγεται και γράφεται πάντα μαθαίνει κάτι κανείς.
Χτες το μεσημέρι είχαμε μία κουβέντα με τον άντρα μου. Ήμουνα πολύ αυστηρή και ίσως περισσότερο σκληρή απ'ό,τι θα ήθελα, (όχι, δεν φωνάζαμε, οι τόνοι κρατήθηκαν πολύ χαμηλά)αλλά αισθάνθηκα ότι έπρεπε να τον ταρακουνήσω, μιας και πραγματικά έφτασα στα όριά μου. Σ'ένα ρεσιτάλ ωριμότητας, λοιπόν, αφού είπε διάφορες βλακείες που με έκαναν να αναρωτιέμαι ποιος απήγαγε τον άντρα που παντρεύτηκα, άρχισε να μαζεύει τα πράγματά του και μετά μπουκάρισε στο σαλόνι, όπου παίζαμε με τα παιδιά, και είπε ότι θέλει να τους μιλήσει (εκεί γυάλισε το μάτι μου γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να επιτρέψω να πει στα παιδιά κάτι που δεν θα έιχαμε συννενοηθεί). Μετά επέστρεψε τα ρούχα του στη θέση τους Rolling Eyes . Η ημέρα έληξε με μία βόλτα στο λούνα παρκ για τα παιδιά. Το πρωί έβγαλα το σκύλο βόλτα και η ώρα αυτή πάντα προσφέρεται για ενδοσκόπηση. Ακολουθώντας,λοιπόν, τη συμβουλή της Ρούλας που σε ένα pm μου πρότεινε να του γράψω κάποια στιγμή ένα γράμμα, με καθαρό μυαλό και νέες σκέψεις, έγραψα, με πολλή ειλικρίνεια και αγάπη (που εύχομαι να τη διακρίνει)πέντε λόγια. Σήμερα το πρωί συνειδητοποίησα πραγματικά ότι ο άντρας μου πλέει σ'ένα πέλαγος απελπισίας και ενοχών. Ναι, υπήρχε τελεσίγραφο στο τέλος. Αποφάσισα ότι αν θελήσει να αντιμετωπίσει τα προσωπικά του προβλήματα θα μείνω δίπλα του. Αν όχι, αν επιλέξει να αναμασάει το πρόβλημα και να βουλιάζει όλο και περισσότερο σ'αυτό, θα φύγω. Είμαι 34 και αισθάνομαι 60. Είναι δυνατόν? Είναι θλιβερό. Crying or Very sad Έχω δικαίωμα και υποχρέωση απέναντι στα παιδιά μου να είμαι καλά.

103διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 12:36 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki 88 κανενας δεν ζει την απολυτη ευτυχια..να εισαι σιγουρη..μην ακους λογια...αυτο που λες πως ολες ζουμε σε σπιτια με κατανοηση ..μην εισαι σιγουρη...ολοι οι αντρεσ πανω κατω ιδιοι ειναι ..δεν ωριμαζουν ποτε! ..ειναι και οιοικογενειες απο πισω(πεθερικα..κλπ)που δεν τους αφηνουν..τους κακομαθαινουν και δεν τουσ αφηνουν να οριμασουν για να μην μπορουν να δεθουν με την οικογενεια τους οπως πρεπει..
να ξερεισ πως οσες γυναικεσ δεν λενε τιποτα ειναι γιατι εχουν συμβιβαστει με την ιδεα πωσ δεν μπορεισ να ταιριαξεισ ..αλλα εχεις αναγκη ενα ανθρωπο..και προσπαθουν..παντα οι γυναικεσ προσπαθουν περισσοτερο!!παντα!!..αυτεσ κρατανε το σπιτι..και αν διαβασεισ και δεισ..αυτεσ τελειωνουν συνηθως μια σχεση και ενα γαμο..(εκτοσ απο ακραιεσ περιπτωσεισ)
παντως εγω προσωπικα δεν προσπαθω να σε πεισω..απλα λεω τη γνωμη μου οπωσ θα την ελεγα στην αδερφη μου,,,παρολο που δεν σε ξερω...
και επειδη ολεσ εδω δε σε ξερουμε..μου φαινεται επιπολαιο να πεισ σε καποιον .ναι χωρισε!! και μετα? ..εσυ το λεσ αλλα ο αλλοσ θα τα περασει ολα...και απλα δε μας νοιαζει? σε τοσο σοβαρα πραγματα μπορεισ μονο να προσπαθει να δειξεισ ατον αλλο την αλλη πλευρα ..η αποφαση ειναι δικια του....αλλα εσυ εχεις υσηχη τη συνειδη σου.!

104διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 1:58 am

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
και επειδη ολεσ εδω δε σε ξερουμε..μου φαινεται επιπολαιο να πεισ σε καποιον .ναι χωρισε!! και μετα? ..εσυ το λεσ αλλα ο αλλοσ θα τα περασει ολα...και απλα δε μας νοιαζει? σε τοσο σοβαρα πραγματα μπορεισ μονο να προσπαθει να δειξεισ ατον αλλο την αλλη πλευρα ..η αποφαση ειναι δικια του....αλλα εσυ εχεις υσηχη τη συνειδη σου.!

Δε συμφωνώ. Η ευθύνη της απόφασης βαραίνει μόνο αυτόν που την παίρνει και ποτέ κάποιον άλλο. Ακόμα και αν κάποιος δώσει συμβουλή σε κάποιον που βρίσκεται σε απεγνωσμένη κατάσταση, με ή χωρίς καλές ή κακές προθέσεις, και πάλι η ευθύνη της απόφασης είναι αυτού που τη λαμβάνει. Όλοι μας κάνουμε επιλογές και παίρνουμε αποφάσεις και ζούμε με τις συνέπειες αυτών. Κανείς δε βλάπτει ούτε το dinaki ούτε εμένα αν μας προτείνουν να χωρίσουμε και εμείς το κάνουμε. Ή μήπως αν τελικά εγώ χωρίσω και μετά το μετανιώσω θα έρθω να ζητήσω από καμιά σας τα ρέστα?

105διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 2:09 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Σήμερα το πρωί συνειδητοποίησα πραγματικά ότι ο άντρας μου πλέει σ'ένα πέλαγος απελπισίας και ενοχών. Ναι, υπήρχε τελεσίγραφο στο τέλος. Αποφάσισα ότι αν θελήσει να αντιμετωπίσει τα προσωπικά του προβλήματα θα μείνω δίπλα του. Αν όχι, αν επιλέξει να αναμασάει το πρόβλημα και να βουλιάζει όλο και περισσότερο σ'αυτό, θα φύγω. Είμαι 34 και αισθάνομαι 60. Είναι δυνατόν? Είναι θλιβερό. Crying or Very sad Έχω δικαίωμα και υποχρέωση απέναντι στα παιδιά μου να είμαι καλά.[/quote]

Χαίρομαι που σε "ακούω" ετσι σημερα.
Μου φαίνεσαι λίγο πιο αισιόδοξη. Σα να βλέπεις φως στο αδιέξοδό σου. Και δεν εννοώ αν τελικά θα χωρίσετε ή όχι. Χαίρομαι πραγματικά για σένα.

106διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 6:50 am

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:

Χαίρομαι που σε "ακούω" ετσι σημερα.
Μου φαίνεσαι λίγο πιο αισιόδοξη. Σα να βλέπεις φως στο αδιέξοδό σου. Και δεν εννοώ αν τελικά θα χωρίσετε ή όχι. Χαίρομαι πραγματικά για σένα.

I love you διαζύγιο - Σελίδα 5 417472

107διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 7:22 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gennie έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
και επειδη ολεσ εδω δε σε ξερουμε..μου φαινεται επιπολαιο να πεισ σε καποιον .ναι χωρισε!! και μετα? ..εσυ το λεσ αλλα ο αλλοσ θα τα περασει ολα...και απλα δε μας νοιαζει? σε τοσο σοβαρα πραγματα μπορεισ μονο να προσπαθει να δειξεισ ατον αλλο την αλλη πλευρα ..η αποφαση ειναι δικια του....αλλα εσυ εχεις υσηχη τη συνειδη σου.!

Δε συμφωνώ. Η ευθύνη της απόφασης βαραίνει μόνο αυτόν που την παίρνει και ποτέ κάποιον άλλο. Ακόμα και αν κάποιος δώσει συμβουλή σε κάποιον που βρίσκεται σε απεγνωσμένη κατάσταση, με ή χωρίς καλές ή κακές προθέσεις, και πάλι η ευθύνη της απόφασης είναι αυτού που τη λαμβάνει. Όλοι μας κάνουμε επιλογές και παίρνουμε αποφάσεις και ζούμε με τις συνέπειες αυτών. Κανείς δε βλάπτει ούτε το dinaki ούτε εμένα αν μας προτείνουν να χωρίσουμε και εμείς το κάνουμε. Ή μήπως αν τελικά εγώ χωρίσω και μετά το μετανιώσω θα έρθω να ζητήσω από καμιά σας τα ρέστα?

ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ..ΔΕ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΡΕΣΤΑ..ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ..ΑΝ ΕΣΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ Η ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ..ΜΕ ΠΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ''ΧΩΡΙΣΕ''!!
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΘΥΝΗ...ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ..ΔΕΚΤΟ

108διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Αυγ 03, 2010 12:42 pm

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειμαι απο χωρισμενους γονεις.δεν με πειραξε που χωρισαν,η μητερα μου ηταν,ειναι και θα ειναι παντα διπλα μου.αυτο που με εχει πειραξει ειναι η συμπερηφορα του πατερα μου που ακομα και τωρα μετα απο τοσα χρονια δεν εχει βαλει ακομα μυαλο,δεν εχουμε και πολλες επαφες και δυστηχως δε θελει και να εχουμε επαφες,με πικραινει,με ποναει αλλα δε θα πεθανω για κανενα ουτε εγω ουτε η αδερφη μου.αυτο που πραγματικα με στεναχωρει παρα μα παρα πολυ ειναι που θελω να εχω συνεχεια επαφες με τα αλλα μου αδερφια απο το δευτερο γαμο του πατερα μου αλλα δεν μπορω.τελος παντων δεν ειναι το δικο μου θεμα τωρα ειναι το δικο σου,στα ειπα ολα αυτα για να καταλαβεις οτι τα παιδια αν τα αγαπατε,τους το δειχνετε και ησαστε παντα διπλα τους θα ειναι μια χαρα.μην βαλετε ποτε κανενα πανω απο τα παιδια σας οτι και να συμβει μεταξυ σας.ευχομε να πραξετε το καλυτερο για ολους αλλα τα παιδακια σου και τα ματια σου! διαζύγιο - Σελίδα 5 417472

http://neamageirisa.blogspot.com

109διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Αυγ 04, 2010 6:31 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
@gennie καλή ιδέα αυτή με το γράμμα, μάλλον θα την εφαρμόσω, γιατί όταν προσπαθώ να του κάνω σοβαρή κουβέντα, είτε με κατηγορεί, είτε αδιαφορεί, ειτε το διακωμωδεί ή με κόβει και δεν ολοκληρώνω τον ειρμό μου..
χαίρομαι που ο δικός σου τουλάχιστον πήρε μπρος επιτέλους...


και από όλα αυτά που διάβασα-είχα 2 μέρες να μπω-έχω μόνο να πω, ότι οι συμβουλές σας δεν είναι αποφάσεις που παίρνετε εσείς για μας, είναι οι απόψεις από άλλα άτομα-που έστω στη δική μου περίπτωση-είναι τα μόνο που γνωρίζω να βιώνουν πραγματικότητες παρόμοιες σε κάποιο βαθμό με τη δική μου. Το έχω συζητήσει και με φίλους μου αλλά δεν είναι το ίδιο, όλοι είναι άτομα χωρίς καν σχέσεις αυτή την περίοδο, στην ηλικία μου, ανύπαντρα και χωρίς παιδιά..
φαντάζομαι οι δικές σας απόψεις είναι πιο ρεαλιστικές από εκείνων, μόνο που τις λαμβάνω συνδυαστικά υπόψην αφού εκείνοι γνωρίζουν και από κοντά την κατάσταση

επίσης πιστεύω ότι είναι προφανές ότι καμιά σας δε λέει σε εμένα και τη gennie τι να κάνουμε, είμαστε ενήλικες, αρκετά νοήμονες(θέλω να πιστεύω)και έχουμε κρίση, ζυγίζουμε και πράγματα που λέτε εσείς και δεν τα έχουμε σκεφτεί και μετά η απόφαση είναι εξ'ολοκλήρου δική μας..
αν κάποια από εμάς ήταν τελείως πρόβατο και έκανε ό,τι της έλεγαν πιστεύω θα φαινόταν Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dinaki88 στις Τετ Αυγ 11, 2010 9:46 am, 1 φορά

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

110διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Αυγ 11, 2010 9:42 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια για μένα τέλος...
Very Happy
και βάζω το χμογελάκι συνειδητοποιημένα..
είμαι σχεδόν μια βδομάδα και αν και τελείως μόνη με το μωρό(όχι δεν το εγκατέλειψε, έχει θέμα με τις πινακίδες και αύριο θα της πάρει αν κατάλαβα καλά..), βασικά τελείως μόνη με όλα,ναι μεν κούραση, υποχρεώσεις κτλ κτλ..αλλά η ηρεμία μου μού κάνει και εμένα εντύπωση..
δεν τρώει το μωρό, προσπαθώ ήρεμα..
δεν κοιμάται, δε με ενοχλεί πάω ξανά και ξανά μέσα...
και το βράδυ..αχχχχχχχχ
τη βάζω για ύπνο και μετά λίγο ίντερνετ και ραδιόφωνο, και διαβάζω το βιβλίο μου για να κοιμηθώ, φίλοι έρχονται και κοιμούνται να μου κάνουν παρέα, όλα τέλεια...
νιώθω μια πληρότητα...

να πω ότι είναι σίγουρο ότι δεν θα τα ξαναβρούμε γιατί έκανε αυτό που είναι το χειρότερο από όλα να μου κάνεις-μου φέρθηκε βίαια...-κι επίσης αφού έφυγε από το σπίτι εκπλήρωσα κι εγώ τον όρο που έδειχνε ότι τέλος για μένα-που δεν μπορώ να τον αναφέρω Embarassed ...

δεν λέω όλα αυτά τα καλά για να επηρεάσω καμία σας...
αλλά κι εγώ νιώθω πολύ περίεργα δεν περίμενα να νιώσω τόσο καλά από την πρώτη βδομάδα! διαζύγιο - Σελίδα 5 328109 διαζύγιο - Σελίδα 5 328109

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

111διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Αυγ 11, 2010 9:47 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dinaki88 έγραψε:κορίτσια για μένα τέλος...
Very Happy
και βάζω το χμογελάκι συνειδητοποιημένα..
είμαι σχεδόν μια βδομάδα και αν και τελείως μόνη με το μωρό(όχι δεν το εγκατέλειψε, έχει θέμα με τις πινακίδες και αύριο θα της πάρει αν κατάλαβα καλά..), βασικά τελείως μόνη με όλα,ναι μεν κούραση, υποχρεώσεις κτλ κτλ..αλλά η ηρεμία μου μού κάνει και εμένα εντύπωση..
δεν τρώει το μωρό, προσπαθώ ήρεμα..
δεν κοιμάται, δε με ενοχλεί πάω ξανά και ξανά μέσα...
και το βράδυ..αχχχχχχχχ
τη βάζω για ύπνο και μετά λίγο ίντερνετ και ραδιόφωνο, και διαβάζω το βιβλίο μου για να κοιμηθώ, φίλοι έρχονται και κοιμούνται να μου κάνουν παρέα, όλα τέλεια...
νιώθω μια πληρότητα...

να πω ότι είναι σίγουρο ότι δεν θα τα ξαναβρούμε γιατί έκανε αυτό που είναι το χειρότερο από όλα να μου κάνεις-μου φέρθηκε βίαια...-κι επίσης αφού έφυγε από το σπίτι εκπλήρωσα κι εγώ τον όρο που έδειχνε ότι τέλος για μένα-που δεν μπορώ να τον αναφέρω Embarassed ...

δεν λέω όλα αυτά τα καλά για να επηρεάσω καμία σας...
αλλά κι εγώ νιώθω πολύ περίεργα δεν περίμενα να νιώσω τόσο καλά από την πρώτη βδομάδα! διαζύγιο - Σελίδα 5 328109 διαζύγιο - Σελίδα 5 328109

Μπράβο σου Ντινάκι που τα καταφέρνεις,γιατί είσαι μικρούλα και συνειδητοποιημένη...Ξέρεις τί θες.

Εγώ δεν θα πέθαινα,αλλά το κεφάλι μου είναι πολύ περίπλοκο,και όταν ξεβολεύομαι,η νέα αρχή με ταράζει.

Εύχομαι να συνεχίσεις να παλεύεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο,να είσαι δυνατή,και να είναι γερή κι η κούκλα σου!

112διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Αυγ 11, 2010 6:20 pm

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...καλή καινούρια αρχή dinaki!!! Κάθε αρχή είναι όμορφη και θλιμμένη και παράξενη και γοητευτική και απροσδόκητη...απόλαυσέ την!!!
Wink

113διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Αυγ 11, 2010 11:20 pm

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νιώθεις καλά γιατί είσαι ήρεμη. Να είσαι προετοιμασμένη για ανάμικτα συναισθήματα στη συνέχεια. Μπορεί και να μη σου συμβεί, αλλά να το έχεις στην άκρη του μυαλού σου.
Σου εύχομαι να είσαι δυνατή πάντα -όταν ακολουθούμε το γνήσιο ένστικτό μας είναι πάντα για καλό.
Φιλιά στο μωρό σου!

114διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 12:15 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki μου, τόσο καιρό δεν διάβαζα αυτό το θέμα -το απέφευγα συστηματικά- καθότι πρώτον δεν ήθελα να στεναχωρηθώ και δεύτερον, αν και είμαι παντρεμένη, δε νιώθω παντρεμένη! που σημαίνει ότι κάπου μέσα στο μυαλό μου υπήρχε η φράση "εσύ τι άποψη έχεις καλέ?".

Όμως είμαι παντρεμένη -εδώ και 7-8 μήνες και περνάω και πάρα πολύ όμορφα αφού τώρα περιμένουμε και το παιδάκι μας...

Αν το είχα διαβάσει νωρίτερα εγώ δε θα ανήκα στην κατηγορία αυτών που θα σου έλεγαν "ξαναπροσπάθησε".
Θα σου έλεγα "χώρισε". Είσαι μικρή για να "καταδικάσεις" τον εαυτό σου σε μια τέτοια δοκιμασία/διαδικασία/κατάσταση ή όπως αλλιώς θες πέστο.

Πραγματικά εύχομαι, μετά από τα χθεσινά σου νέα, να "κρατήσεις χαρακτήρα".
Ξέρω ότι είσαι μόνη, αφού έχεις κάνει και τις αντίστοιχες περιγραφές, σχετικά με την οικογένειά σου (τη μητέρα και τον αδερφό σου) αλλά να ξέρεις ότι για μένα ισχύει ότι "οικογένεια" θεωρούνται οι άνθρωποι που μας αγαπάνε και μας στηρίζουν κι όχι αυτοί που απαραίτητα έχουμε το ίδιο αίμα...

Θυμήσου μένω αρκετά κοντά -εκτός αν έχεις σκοπό να ξαναμετακομίσεις- κι αν χρειαστείς ποτέ παρεΐτσα ή βοήθεια στείλε κάνα μήνυμα... Ξέρω ότι δε γνωριζόμαστε, όπως με καμιά σας άλλωστε, αλλά σε ξεχώρισα από την αρχή γιατί αυτό το φατσουλίνι που έχεις για κορούλα σου είναι απερίγραπτο! και υποθέτω ότι κάπως έτσι θα είναι και η μαμά του!

Να θυμάσαι επίσης αυτό που λέει η gennie για τα "ανάμεικτα συναισθήματα". Μη λυγίσεις αν...
(Προσωπική άποψη και προτροπή αφού αυτός είναι και ο τρόπος που σκέφτομαι). Κράτα γερά και σταθερά!
Απ'την άλλη πάλι, ακόμα κι αν λυγίσεις, δεν πειράζει, όλα μια ιδέα είναι... Δεν πρέπει να δημιουργούμε στο μυαλό μας και τους εαυτούς "ψευτο-πρέπει". Όσο πιο "ελεύθεροι" νιώθουμε, σκεφτόμαστε και πράττουμε, τόσο καλύτερα...

115διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 12:29 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια και απο μενα, αχ βρε κοριτσια εγω συενοχωρήθηκα με το τινακι μας ειδικα βλεποντασ το κουκλακι τησ με πιανει μαι θλιψη γιατι ενω ολα αρχιζουν τοσο ομορφα τελικα να εχουν τετοια καταληξη ευχομαι ντινα μου ολα να σου πανε τελεια και ο θεος να εχει καλα το κοριτσακι σου που ειναι κουκλακι ολα ευχομαι να πανε τελεια και απο δω και περα μονο να χαιρεστε.
gennie μου για σενα χαρικα που τουλαχιστον κανατε μια συζήτηση ευχομαι ολα να πανε καιλα και αυτη η συζήτηση να φερει τα καλυτερα αποτελεσματα για την οικογενεια σας. περιμενουμε νεακια σου

116διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 11:54 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οντως η gennie έχει δίκιο...
τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα και το κατάλαβα σήμερα που ήρθε για να μιλήσουμε να δούμε τι θα γίνει από εδώ και πέρα, που το θέμα σχέση έχει τελειώσει και για τους δύο..
και είναι ανάμεικτα γιατί εγώ προσωπικά, ό,τι κι αν έχει κάνει, θα ήθελα να τον έχω στη ζωή μου σε "φιλικό"βαθμό, να είναι κοντά στο παιδί-γιατί ναι, ποιά είμαι εγώ να στερήσω τον πατέρα έστω κι ένα λεπτό από το παιδί μου.
τελος πάντως το θέμα μας είναι τι θα κάνουμε με τη μετακόμιση πλέον, γιατί είναι σχεδόν όλα σε κούτες-το θέμα συνέβη μια ημέρα πριν παραγγείλουμε το ψυγείο και μόλις το παραλαμβάναμε θα μεταφέραμε τα πράγματα μας...
δική μου ιδέα ήταν αν αντέχει να μένουμε κάτω από την ίδια στέγη-το σπίτι έχει τέσσερα δωμάτια ουσιαστικά και γίνεται άνετα αυτό, μόνο και μόνο για να είναι δίπλα στο παιδί σε συνεχή βάση..συν το πρακτικό του ζητήματος, έχει κάνει συμβόλαιο πριν ένα μήνα και έχει δώσει νοίκι που τρέχει από 15 του μηνός και ένα εγγύηση...αν μπορεί να δείξει την ανοιχτομυαλιά που συνεπάγεται η ηλικία μας, λογικά θα μπορούσαμε να δούμε πως πάει αυτού του είδους η συγκατοίκηση-ούτως ή άλλως εγώ σκεφτόμουν να συγκατοικίσω με φίλη μου να έχω βοήθεια με το μωρό-και σπάει αργότερα το συμβόλαιο που θα είναι και πιο φυσιολογικό..
δεν ξέρω αν σας φαίνομαι σαν άλιεν, απλά έχω δει σε άλλους αυτό το κόνσεπτ και δούλεψε...δεδομένο είναι ότι δεν έχουν μείνει αισθήματα και ελπίδες πίσω πέρα ίσως από ένα γιατί και πίκρα..
από εκεί και πέρα..
τζιζ μου αν και δε μένω ακόμα εκεί κοντά σου και δεν ξέρω και τι θα γίνει, το έχουμε πει πολλές φορές ότι όταν μιλάς-έστω και έτσι γραπτώς-με κάποιον μαθαίνεις πολλά για τον άλλον και ειδικά όλες εμείς που έχουμε τόσα κοινά μεταξύ μας(νομίζω έχω περισσότερα κοινά μαζί σας από τις υπάρχουσες φίλες μου για να πω την αλήθεια!)
και βέβαια δε θα ντραπώ να σου ζητησω κάτι και αυτό περιμένω και από εσάς...
όσο για το φατσουλινάκι της μικρής, όχι να το παινευτώ, αλλά εσπασε το καλούπι:Ρ
τώρα αν θες να συγκρίνουμε τη μάνα της, έχω facebook, δεν ξέρω αν θα τρομάξεις:Ρ
δε στο συνιστώ...:Ρ
πάντως κορίτσια ευχαριστώ για όλα και για τις ευχές σας...
και εύχομαι κι εγώ να είστε πάντα ευτυχισμένες με τα μωρά σας, τους συζύγους σας ή και μόνες, και αυτούς που νιώθετε δίπλα σας..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

117διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 12:36 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ντινακι επεσα απ'τα συννεφα!!!δεν ηξερα τα νεα σου!!!λυπαμαι για την τροπη που πηραν τα πραγματα μα χαιρομαι που το αντιμετωπιζεις τοσο ωριμα και συνειδητοποιημενα...οτι κι αν χρειαστεις ξερεις πως εδω ειμαστε!!!οσο για το αν ειναι σωστο να μεινετε μαζι ή οχι, μονο εσυ το ξερεις...ειναι πολυ καλη ιδεα για να βλεπει η κουκλιτσα σου το μπαμπα της. οτι κι αν συνεβη μεταξυ σας εκεινη δε φταιει σε τιποτα...και ποτε μη λες ποτε, ισως ετσι να δουλεψει καλυτερα και να καταληξεε και παλι μαζι...πιστεψε με κατι ξερω Wink

118διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 4:49 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:ντινακι επεσα απ'τα συννεφα!!!δεν ηξερα τα νεα σου!!!λυπαμαι για την τροπη που πηραν τα πραγματα μα χαιρομαι που το αντιμετωπιζεις τοσο ωριμα και συνειδητοποιημενα...οτι κι αν χρειαστεις ξερεις πως εδω ειμαστε!!!οσο για το αν ειναι σωστο να μεινετε μαζι ή οχι, μονο εσυ το ξερεις...ειναι πολυ καλη ιδεα για να βλεπει η κουκλιτσα σου το μπαμπα της. οτι κι αν συνεβη μεταξυ σας εκεινη δε φταιει σε τιποτα...και ποτε μη λες ποτε, ισως ετσι να δουλεψει καλυτερα και να καταληξεε και παλι μαζι...πιστεψε με κατι ξερω Wink

μπα, δε γίνεται...
σίγουρο αυτό..
αλλά δε θέλω αυτό ούτως ή άλλως και πλέον ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το θέλει κι αυτός...
μα καλέ, πήραν καλή τροπή τα πράγματα..
απλά η κατάσταση δεν πήγαινε άλλο και για τους δυό μας και φάνηκε πλέον από την ώρα που περάσαμε με τον εαυτό μας και στη συζήτηση που κάναμε πλέον το έχει καταλάβει κι αυτός...
αύριο θα ξέρω την ετυμηγορία για το σπίτι.
για να δούμε...

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

119διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Πεμ Αυγ 12, 2010 10:40 pm

μπουμπούκι

μπουμπούκι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ dinaki !!!!ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ.ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ :ΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ !!!!ΕΙΜΑΙ 38 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ !! ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ?ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!! ΦΙΛΙΑ.....

120διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Παρ Αυγ 13, 2010 12:01 am

eleni1976

eleni1976
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δύσκολες καταστάσεις και για τις δυο πλευρές. Ας υπάρχει επικοινωνία για το παιδί σας και ας πάρει ο καθένας τον δρόμο του αν νομίζετε ότι δεν προχωράει... Ο χρόνος είναι γιατρός, σου ευχομαι τα καλύτερα!

121διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Φεβ 01, 2011 3:41 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΥΓΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ!!! ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΖΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΠΟΛΥ!!!! ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΙΨΕΙΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ, ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΝΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΘΥΜΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΤΟΥ

122διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Φεβ 01, 2011 3:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν εκανες κοπελα μου καθε προσπαθεια μετον αντρα σου και αυτος ειναι ανυποχωρητος τοτε δε μενει να κανεις κατι αλλο.αν λες οτι του λες τοσα πραγματα για το παιδι σας και αυτος δεν ενδιαφερεται τι αλλο ν ακανεις;καλυτερα ετσι παρα το παιδι να μεγαλωσει σε ενα αρρωστημενο περιβαλλον.

123διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Φεβ 01, 2011 3:59 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NAI ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ, ΑΥΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ!!!! ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΑΛΛΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΒΙΑ, ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΧΘΕΣ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΣΥΝΑΙΝΕΤΙΚΟ!!! ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ, ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!! ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!! ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΝΙΚΤΕΡΕΥΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΧΙ ΓΙΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΙΝ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ!!! ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΕ, ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ!!! ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ!!!! ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

124διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Φεβ 01, 2011 4:12 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rirena μαζεψε τα κομματια σου και στασου γερα στα ποδια σου.Το παιδι σου τωρα σε χρειαζεται δυνατη.Με καλη συνενοηση και χωρις καβγαδες το μωρακι σου θα μεγαλωσει σε ενα υγιες περιβαλον κι ας ειστε χωρια με τον μπαμπα.Ξερω οτι ειναι δυσκολο,κανεις δεν κανει οικογενεια για να διαλυθει ομως συμβαινει.Η ζωη ειναι μπροστα σου και σου χαμογελα.Να εισαι δυνατη για σενα και το παιδι σου...

125διαζύγιο - Σελίδα 5 Empty Απ: διαζύγιο Τρι Φεβ 01, 2011 4:24 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΨΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΑ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ, ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ, ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΒΟΥΝΟ!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΖΩ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ "ΕΦΙΑΛΤΗ"!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις