Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
180 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 180 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

151διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 2:24 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΦΗ ΜΟΥ, ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΑΠΟΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ!!!

152διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 3:17 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalhmera!! pragmatika pros to paron deixnei sunenohsimos kai sunergasimos..!! an pisteueis oti den tha einai gia polu phgainte mazi sthn paidopsuxologo oso einai 'zestos'..gia na exei ki autos dikh tou apopsh ean dextei pieseis apo th mana tou klp..
sigoura ena bhma th fora kai tha ta katafereis mia xara...giati hdh ta pas thaumasia..kai giati alliws διαζύγιο - Σελίδα 7 679259 διαζύγιο - Σελίδα 7 679259
ean skeftesai kati kai se rixnei na les, to antimetwpizw sto twra h einai fobos gia to mellon?? ean einai fobos gia to mellon na to bazeis sthn akrh giati den xereis pws tha einai ta pragmata sto mellon kai giati tha to antimetwpiseis otan erthei h wra tou...ean einai sto twra propsathise na to deis stis pragmatikes tou diastaseis kai na breis lush (rwtwntas, pairnontas sumboules, diabazontas klp klp) an kai nomizw oti mexri twra to enstikto sou leitourgei teleia... kai pratteis me psuxraimia kai apotelesmatikothta... MPRAVO Very Happy
Respect

153διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 3:27 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΠΩ. ΜΙΑΣ Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ Κ ΔΥΝΑΤΗ ΕΣΥ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ, ΥΠΟΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΣΩΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ....
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!
ΟΠΟΤΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΝΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΚΡΥΑ Κ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΠΑΡΑ ΚΟΝΤΑ Κ ΣΚΟΤΩΜΕΝΟΙ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΑΝΤΑ!!!


ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΔΩΡΑ..

154διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 3:29 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ, ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ 2 ΚΙΟΛΑΣ ΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ, ΗΡΘΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΡΕ Μ...ΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΥ....ΝΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΠΑΜΠΑ ΗΡΕΜΙΣΕ, ΗΡΘΕ Ο ΞΕΤΣΙΠΟΤΟΣ ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΓΓΟΝΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΒΡΙΖΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!! ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΞΩ

155διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 3:49 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε καταλαβαίνω, αλλά όπως λέει η Έφη ένα- ένα να τα επεξεργάζεσαι τα προβλήματα όταν εμφανιστούν και τότε να βρίσκεις λύση. Δεν ξέρεις πότε θα προκύψει και τι... Προς το παρόν και παρά τη στεναχώρια σου τα πας πολύ καλά και σου μιλώ εκ πείρας. Έχω δει ζευγάρια που μετά την απόφαση για το διαζύγιο ο πατέρας εξαφανίστηκε μαζί με τα χρήματα του κοινού λογαριασμού και αρνιόταν να δει τα παιδιά του -ζήτησε μάλιστα μετά 3 χρόνια γάμου τεστ DNA ενώ βρισκόταν με τη γκόμενα σε ξενοδοχείο 5 αστέρων στη Μύκονο! Τρελλές καταστάσεις... Τουλάχιστον ο δικός σου δεν έχει φτάσει εκεί. Τώρα για το διαζύγιο, μια συμβουλή θα σου δώσω σα μάνα αλλά και σα δικηγόρος. Να προτιμήσετε συναινετικό διαζύγιο με ιδιωτικό συμφωνητικό και με τη ρήτρα ότι ανάλογα με τις ανάγκες του παιδιού καθώς μεγαλώνει θα υπάρχει τροποποίηση της συμφωνίας ώστε παρά το γεγονός ότι την επιμέλεια θα την έχει η μητέρα θα λαμβάνονται υπόψη και το δικαίωμα του πατέρα να επικοινωνεί με το παιδί και οι επιθυμίες-ανάγκες του παιδιού. Αν σου ζητήσει διανυκτέρευση και πάει το παιδί στη μητέρα του κ.λ.π μη τον αρπαξεις από τα μούτρα, υπάρχουν άλλοι τρόποι πιο αποτελεσματικοί.Πες του για παράδειγμα δεν έχω αντίρρηση, απλώς επειδή είναι πολύ μικρό ακόμα και έχει μεγαλύτερη ανάγκη τη μητέρα του, καλύτερα να τον βλέπεις εξτρά ένα πρωί ή ένα απόγευμα και όταν μεγαλώσει λίγο ακόμα το αντικαθιστούμε με διανυκτέρευση. Δε μου ακούγεται τύπος που δε θα θέλει να καταλήξετε σε κοινή συμφωνία αν ξέρει πως θ' ασκήσει όλα του τα δικαιώματα.Μια και το ξεκίνησες έτσι, προτίμησε τη συναίνεση, μη φτάσουμε σε αντιδικία, προσωρινές διαταγές με διαφωνίες για το πότε να βλέπει το παιδί κ.λ.π γιατί η κατάσταση θα γίνει πολύ αρνητική. Ξεκαθάρισέ του ότι τα δικαιώματά του θα γίνουν σεβαστά σε ό,τι αφορά το παιδί και πες του να μιλήσει στους γονείς του να μην μπαίνουν εμπόδιο, γιατί όσο και αν δεν το θέλεις θ' αναγκαστείς να αμυνθείς.
Πάντως πρέπει να είσαι ήρεμη για να σκέφτεσαι. Ούρλιαξε τώρα αν σου κάνει καλό αλλά βάλε τις σκέψεις σου σε τάξη και προασπίσου την ψυχική γαλήνη και ηρεμία σου γιατί θα τις χρειαστείς.

156διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:08 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
TOUTOYNAKI ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ!!! ΕΧΘΕΣ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΚ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΕ ΑΥΤΟ!!! ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 2 ΣΚ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ 5 ΜΕ 8 ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!! ΑΥΤΟΣ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟΥ "ΓΟΝΕΙΣ_ ΤΟΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΠΙΤΙΑ!! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ 1 ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΔΗΛ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ Η ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΩΜΙΚΟ, ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ, ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!

157διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:25 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν προκύψουν αυτά, τότε θα δεις τί θα κάνεις. Το ότι ήδη συμφώνησε σε αυτά είναι πολύ καλό δείγμα. Τώρα για τους γονείς του, αν και εφόσον προκύψει πρόβλημα τότε θα δεις πως θα το αντιμετωπίσεις. Είναι καλό για το παιδί να βλέπει και τους παππούδες της άλλης πλευράς με την προϋπόθεση ότι θα εξηγήσεις στον πατέρα πως ότι άποψη έχουν για σένα και το γάμο σας να την κρατήσουν για τον εαυτό τους, όπως άλλωστε, κάνεις και συ για χάρη του παιδιού. Άλλωστε εσύ μοιράζεις την τράπουλα, δηλαδή μαζί σου θα μένει το παιδί, αν αυτοί δε σεβαστούν το ρόλο τους ως παππούδες και νομίζουν ότι άμα σε κατηγορούν θα στρέψουν το εγγονάκι τους εναντίον σου το μόνο που θα καταφέρουν θα είναι να την... πατήσουν γιατί το παιδί αργά ή γρήγορα μόνο του θα απομονώσει αυτούς που άδικα κατηγορούν τη μητέρα του και θα έχουν και προβλήματα με το γιο τους που μοιραία θα κάνει το παιδί του καλύτερα από τους γονείς του. Μη φοβάσαι το μέλλον λοιπόν. Στο χέρι σου είναι όλα και εάν και όταν εμφανιστεί το πρόβλημα θα το λύσεις γιατί εκτός των άλλων είσαι σε πλεονεκτική θέση!

158διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:29 am

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλή μου Rirena λυπάμαι για την διάλυση του γάμου σου...εισαι όμως γερή έχεις ενα υγιές μωράκι που το υπεραγαπάς και να εισαι σίγουρη πως τα καλύτερα έρχονται. Μετά την μπορα βγαίνει το ουράνιο τόξο.Αντιμετώπισε το παρόν και άσε το μέλλον στο μέλλον, ένα βήμα την φορά.
Σου ευχομαι ολόψυχα το χαμόγελο και η ευτυχία που απεικονίζονται στην φωτό σου να επιστρέψουν γρήγορα.

159διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:31 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ!!! ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΤΕ!! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ, ΑΦΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΟΙ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

160διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:36 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ tsiki ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!! ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ ΣΩΣΤΑ!!! ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!

161διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:44 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με τον μπαμπά πρέπει να είναι, αλλά πρέπει να φανεί ότι αυτός δεν είναι σε θέση να το έχει και να το αποδείξεις, για να μην του το δίνεις πράγμα όχι και τόσο εύκολο.Το ότι έχει μόνο ένα δωμάτιο δεν αρκεί για το δικαστήριο για να του στερήσει την επικοινωνία. Περίμενε πρώτα να δεις πως θα τα πάει ο πατέρας και μη διαμαρτυρηθείς προκαταβολικά. Αν κάτι προκύψει, συζήτησέ το μαζί του και μετά με τον παιδοψυχολόγο και στο τέλος με το δικηγόρο σου. Όσο για τα ψυχολογικά που λες, μη φοβάσαι καθόλου, γιατί όπως σου είπα και πριν το παιδί θα μένει μαζί σου και αν εσύ είσαι καλά, να είσαι σίγουρη πως θα είναι και αυτό και κανείς δε θα μπορεί να το επηρεάσει αν εσύ έχεις φροντισει να νοιώθει προστατευμένο. Πίστεψε στον εαυτό σου και θα δεις ότι τα πράγματα είναι πιο εύκολα από όσο βλέπεις τώρα.

162διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 4:54 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nai nai sumfwnw me to toutounaki kai exw akousei ki apo alles manoules oti megalwnontas ta paidia (pou katalabainoun) den dexontai na kathgoroun th mama tous kai apomakrunontai apo anthrwpous pou prospathoun na to kanoun...(den theloun dld na erxontai se epafh mazi tous)..tha sou leei dld mama de thelw na paw sth giagia h de thelw na paw sto mpampa..(leme twra)...twra gia th dianuktereush afou einai etsi ta pragmata me to dwmatio tha elega na to afhsete gia panw apo ena xrono..as paei 3-4 to paidi ki an einai na to zhthsei mono tou (oti dld thelei na meinei kai me ton mpampa tou)...ase pou mexri tote polla mporei na exoun allaxei..na exete brei allous suntrofous, autos na menei allou klp

163διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 5:05 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΙ!!! ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΑΗΔΙΑ!!!! ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ

164διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 5:13 am

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα παιδιά έχουν αλάθητο ενστικτο για το ποιός τα αγαπάει πραγματικά και ποιός όχι...μην φοβασαι κανείς δεν πρόκειται να χαλάσει το δέσιμο σου με το μωρό σου. Να εισαι σίγουρη πως θα ξαναχαμογελάσεις και θα ξανααιστανθεις ευτυχισμένη αρκεί να το πιστεψεις΄....η ζωή μας δεν εχει μόνο δυσάρεστα εχει και ευχάριστες εκπλήξεις εκει που δεν τις περιμένουμε διαζύγιο - Σελίδα 7 417472

165διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 6:09 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η tsiki και η Ειρήνη έχουν δίκιο, το έχω δει να γινεται πολλές φορές. Τα παιδιά καταλαβαίνουν ποιός τα αγαπάει και επίσης, αν κατηγορούν άδικα τους γονείς τους, ειδικά εκείνον που θεωρούν πιο κοντά τους (εσένα εν προκειμένω), μόνα τους θα απομακρυνθούν. Εάν δε, εσύ δεν λες και πολλά εναντίον της άλλης πλευράς θα σε εκτιμήσει ο γιος σου ακόμα πιο πολύ όταν θα μεγαλώσει και θα λέει 'η μαμά μου είναι ανώτερος άνθρωπος, οι παππούδες μου δεν την εκτίμησαν όσο έπρεπε' κ.λ.π. Το έχω δει να γίνεται πολλές φορές,όπως επίσης και το γεγονός ότι όπως σου είπα από εσένα εξαρτάται η ψυχολογία του παιδιού, όχι από τους τρίτους. Τώρα για το εάν και πότε θα βρεις σύντροφο ποτέ μην είσαι απόλυτη σε τίποτα, τώρα είναι λογικό να μη θέλεις, δεν ξέρεις όμως τί θα γίνει στο μέλλον.Ποτέ μη λες ποτέ...
Όπως και να έχει και δε θα βαρεθώ να το λέω: το παιδί σου θα είναι καλά όσο βλέπει εσένα ευτυχισμένη, άνετη χωρίς κολλήματα και άγχη. Όσο πιο καλά είσαι εσύ, τόσο πιο καλά θα 'ναι και αυτός και θα το ξέρει αν είσαι πράγματι καλά ή αν υποκρίνεσαι αλλά μέσα σου υποφέρεις, δε γελιούνται ποτέ τα παιδιά,να το θυμάσαι αυτό. Θα κάνεις λοιπόν αυτό που λέει η καρδιά σου εάν και όταν το θέλεις εσύ κι εφόσον είσαι έτοιμη(κι όχι γιατί στο είπαν ή γιατί πρέπει) με γνώμωνα να είσαι καλά για να μπορείς να στηρίζεις και το παιδί σου. Γιατί ναι μεν πάντα πρώτα είναι τα παιδιά μας κι όχι εμείς, αλλά κακά τα ψέμματα, εάν εμείς είμαστε ανασφαλείς, αγχωμένοι, θυμωμένοι και στεναχωρεμένοι πώς να είναι ευτυχισμένα τα παιδιά μας;

Καλή δύναμη εύχομαι!

166διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 6:21 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΣΧΟΛΑΩ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!

167διαζύγιο - Σελίδα 7 Empty Απ: διαζύγιο Τετ Φεβ 02, 2011 8:13 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rirena έγραψε:ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ, ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ 2 ΚΙΟΛΑΣ ΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ, ΗΡΘΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΡΕ Μ...ΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΥ....ΝΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΠΑΜΠΑ ΗΡΕΜΙΣΕ, ΗΡΘΕ Ο ΞΕΤΣΙΠΟΤΟΣ ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΓΓΟΝΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΒΡΙΖΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!! ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΞΩ

Ναι, έχεις δίκιο...όλες λίγο εώς πολύ έχουμε ζήσει χωρισμούς και έχουμε χρεώσει στον εαυτό μας λάθη ή ευθύνες...έχουμε ανησυχήσει για το μέλλον και έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη στους ανθρώπου αλλά κυρίως στον εαυτό μας...αλλά τελικά όλα ξεπερνιούνται...θα μου πεις τώρα ήταν γάμος και έχεις κι ένα παιδί...ε και??? όλα μέσα στη ζωή είναι και μας πάνε παρακάτω..ίσα ίσα που μπορεί να είναι μια ευκαιρία να μάθεις σπουδαία 'μαθήματα' στο παιδί σου...όπως π.χ. να έχει αξιοπρέπεια, να μην δέχεται να το κακομεταχειρίζονται, να βρίσκει τη δύναμη να παίρνει τη ζωή του στα χέρια του, να ξεπερνάει δυσκολίες, να έχει την ευελιξία να προσαρμόζεται στις αλλαγές..κλπ κλπ.. και όλα αυτά θα τα μάθει μεσα από τη δική σου συμπεριφορά/παραδείγματα..!!!
Επίσης, 'πορωνόμαστε' με το να δημιουργήσουμε ένα σούπερ ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά μας όπου δεν υπάρχει πόνος και δυσκολίες...αλλά αυτό δεν είναι πραγματικό, δεν είναι αλήθεια!! βγαίνουν μετά στη ζωή και δυσκολεύονται να προσαρμοστούν στις δυσκολίες και να αντιμετωπίσουν τις κατραπακιές...και καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να σε βλέπει πάντα χαρούμενη και χαμογελαστή γιατί απλά ούτε αυτό είναι αληθινό...εγώ θα έλεγα οτι το καλύτερο είναι να σε βλέπει πάντα αληθινή!!

διαζύγιο - Σελίδα 7 536304 διαζύγιο - Σελίδα 7 536304 διαζύγιο - Σελίδα 7 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις