Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
168 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 168 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

LKAV

LKAV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για μένα βασικό είναι ο γιατρός. Τον δικό μου γιατρό τον γνωρίζω 24 χρόνια. σε καμια περίπτωση δεν θα τον άλλαζα.
Γέννησα με καισαρική στο ΜΗΤΕΡΑ μονο και μονο επειδη ηταν ο γιατρός μου εκει που ερχοταν δυο φορες την ημερα να με δει σε σχέση με τις διπλανές μου που δεν ειδα καθολου τους γιατρους τους, και φυσικα επειδη ηταν και η ΜΑΙΑ μου που επισης γνωρίζω κοντα στα 15 χρόνια που ήταν ολες τις ημερες κοντα μου και με βοηθησε και με τον θηλασμό. Επειδή ειχα τη ΜΑΙΑ μου που τις κυνηγούσε να μην παιρνει το παιδι ετοιμο γαλα το θήλαζα αποκλειστικά. όσο για τις κοπελες, δεν ήξεραν τίποτα, στα δωματια γινοταν παρελαση οταν εφερναν τα μωρα, μαλιστα ειχα τσακωθει και με μια ανευθυνη ΜΑΙΑ που εφερε το μωρό που μολις ειχε γεννηθει και μπήκαν μεσα γύρω στα 25 άτομα γυρω απο το κρεβατι με τα κινητα και τραβουσαν φωτογραφιες, η οποια οταν τις εκανα παρατηρηση, (την ωρα εκεινη θηλαζα) μου ειπε τωρα γεννηθηκε να μην το δουν, και της απαντησα να το βγάλει στο διαδρομο και να το φωτογραφήσουν όσο θελουν τα 25 άτομα μαζι και 2 παιδια που απαγορεύεται.
πραγματικά αν μπορούσα θα είχα γεννήσει σε δημόσιο εχω ακουσει τα καλύτερα. Δυστυχως υπαρχουν και περιπτωσεις που προτιμουν τα μεγαλα μαιευτήρια και καλά για μούρη.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεννησα και τα 2 μου παιδια σε ιδιωτικη κλινικη και δεν το μετανιωσα καθολου. Κι επειδη δεν ειναι κατι που θα το ζησω 10 και 20 φορες στη ζωη μου, επελεξα να τα σκασω και να εχω την καλυτερη δυνατη φροντιδα, κι ας μην μας ετρεχαν τα λεφτα απο τα μπατζακια. Πιστεψε με, αξιζει.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σας πω και κατι αλλο που εκτιμησα παααρα πολυ στην ιδιωτικη κλινικη? Το ποσο πολυ προστατευουν τα νεογεννητα. Ερχοντουσαν οι συγγενεις να δουν το μωρο και το εβλεπαν για μισο λεπτο πισω απο το τζαμι! Αυτο πολυ μου αρεσε. Σε βγαζουν απο τη δυσκολη θεση να πρεπει να τους πεις οτι δεν πρεπει να το φιλανε, να το φτυνουν κτλ. Οταν με το καλο βγεις απο την κλινικη, επιλεγεις εσυ ποιος και ποτε θα δει το μωρο σου. Τελειο?

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω αυτο που εχω θεωρησει εντελως απαραδεκτο σε μεγαλο ιδιωτικο μαιευτηριο της πρωτευουσας ειναι οτι ειδα μικρο παιδακι σε οροφο που ηταν δωματια και εφερναν και τα νεογέννητα και με την ανοχη του προσωπικου. Ειχα παει για επισκεψη σε λεχωνα γιατι αν ημουν εγω η λεχωνα θα μας εγραφαν οι εφημεριδες. Στο δημοσιο που γεννησα εγω δεν επιτρεπουν παιδια ουτε μεχρι το ασανσερ του ισογειου να φτασουν.

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
se idiotiki kliniki...kateliksa na kano kaisariki opote opote prokipsei deytero tha pao nosokomeio..

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω ειχα την τυχη να με βαλουν σε δωματιο με 2 εγκυες με συσπασεις κ ειμασταν 2 λεχωνες με τα μωρακια.

ημουν κ διπλα στο παραθυρο,απιστευτη θεα που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 5 215994 ηταν πολυ καλα(εχει κ δωματια μονοκλινα/δικλινα αλλα ημουν μια χαρα κ δεν ζητησα κατι αλλο, η επιβαρυνση θα ηταν μικρη υποθετω σε σχεση με κλινικη)

Στο επισκεπτηριο, ανα 2 ατομα εμπαιναν μεσα, αν ειχαν μαζευτει πολλοι περιμεναν στο σαλονακι κ εμπαιναν με τη σειρα τους, οταν ηταν να θηλασω, εβγαιναν οι αντρες απο μονοι τους,δεν χρειαστηκε να πω κατι, φυσικα υπαρχει κ κουρτινα, αν θελεις απομονωση)

κ οι επισκεπτες στο νοσοκομειο,αυστηρα σε ωρες επισκεπτηριου Wink 2 ωρες το πρωι κ 2 το απογευμα--
στην κλινικη που ημουν, οτι ωρα ηθελε καποιος εμπαινε.

Φυσικα παιδια δεν επιτρεπονται, ενω στα ιδιωτικα ειναι πιο ελαστικοι σε αυτο το θεμα

Ο γιατρος μου, πολυ καλος,ηρεμος, το αλλο συν ηταν πως οταν πλησιαζα να γεννησω ηρθε κ ενας αλλος γιατρος κ μου ειπε ειμαστε ολοι εδω, αν χρειαστει κατι θα ερθω κι εγω, μην φοβασαι--κ πρωτη φορα τον εβλεπα τον ανθρωπο--μου εκανε καλη εντυπωση.


Στο νοσοκομειο νιωθεις αλλη ασφαλεια, οτι χρειαστεις ειναι εκει....ποσο μαλλον για εμενα που ειχαμε αρκετα θεματα. χαμηλο βαρος μωρου στον 8ο, τελικα μια χαρα 3 κιλα γεννηθηκε, 3πλη περιτυλιξη στον λαιμο

οταν γεννησα στο νοσοκομειο ο οροφος ηταν γεματος, ολα τα δωματια γεματα,κ οποτε εχω παει για επισκεψη, παντα γεματο ειναι
ενω στην κλινικη την ιδια περιοδο που γεννησε γνωστη, πολυ λιγες κοπελες, στο ιασω οταν πηγαμε επισκεψη, τιποτα.....σε ενα οροφο 3 κοπελες....για εμενα αυτο τα λεει ολα....

Και στην τελικη, θεωρω για εμενα
εντελως ατοπο ενω πληρωνω τοσα με τις κρατησεις απο τα ταμεια, φορους κλπ κ να σκασω κ τα χιλιαρικα να γεννησω, ενω το νοσοκομειο της πολης μου κ απο εγκαταστασεις κ περισσοτερο απο προσωπικο ειναι αρτια εξοπλισμενο, αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψω

(η καθε μελλουσα μαμα αισθανεται διαφορετικα κ αυτο ειναι απολυτα σεβαστο, εξαλλου κι εγω ως πρωτομαμα, σε κλινικη γεννησα, απο φοβο, οταν ομως γεννησαν εκει γνωστες μου, στο νοσοκομειο κ πηγα, αποφασισα κι εγω νοσοκομειο)

Και μπορω να συγκρινω αφου εχω εμπειρια κ απο τα 2....

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
φυσικα εδω λεμε τις εμπειριες μας...

καθε μελλουσα μαμα εννοειται πως θα επιλεξει να γεννησει οπου νιωθει περισσοτερη ασφαλεια.

εγω στο πρωτο,παρολο που ειχε γινει καινουργιο νοσοκομειο στην πολη μου, φοβομουν να παω, δεν ειχα κ καμμια πληροφορηση, ηθελα να γεννησω με την γιατρο μου, καταπληκτικη, πολυ καλη, γεννησα γρηγορα κ ευκολα--με επισκληριδιο, δεν καταλαβα καν πως γεννησα Very Happy

στο δευτερο, ειχαμε πολλα θεματα, για κλινικη με τιποτα,το ειχε πει κ η γιατρος μου, η ιασω η νοσοκομειο(το ιασω απεχει 60χλμ απο την πολη μου, απ τη μια η αποσταση --απ την αλλη το οικονομικο), το εψαξα κ στο νοσοκομειο, ενιωθα περισσοτερη ασφαλεια εκει(εχει τα παντα κ πολυ κοντα σε μενα), βρηκα τον γιατρο μου, μετα απο πολυ καλες συστασεις, πολυ καλος,με καθησυχασε, κ εκανα την επιλογη μου!

ο γιατρος που με παρακολουθουσε με ξεγεννησε, πηγα στο ραντεβου 1 μετα πριν την πητ κ του λεω ακομη δεν γεννησα, ελα αυριο μου λεει εχω εφημερια,εκανα εισαγωγη την επομενη, με παρακολουθουσαν κ το επομενο πρωινο εκανα προκληση(φοβομουν μην φυγει, αλλα μου λεει πρωτα θα γεννησεις κ μετα θα φυγω εγω--κ μονο που νοιαζονται χωρις να περιμενουν το χιλιαρικο, για μενα λεει πολλα...)

τελικα γεννησα κ παλι φυσιολογικα, με προκληση, αφου περασε η πητ,κ παλι γρηγορα, 2 ωρες μετα την προκληση,βασικα 1 ωρα μετα τους πρωτους πονους, επισκληριδιο δεν εκανα, δεν προλαβα Embarassed Embarassed ειπα θα κανω οταν πονεσω, ελα ομως που οταν καταλαβα να ποναω γεννουσα κιολας!!!δεν ταλαιπωρηθηκα πολυ, κ η αληθεια ειναι πως σαν εμπειρια ηταν πολυ καλη....

να χαιρομαστε ολες τα μωρακια μας!!!!να ειναι γερα κ δυνατα τα παιδακια μας!!!!

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω γεννησα την προηγουμενη Πεμπτη στης 6/6 με καισαρικη σε Ιδιωτικο νοσοκομειο στο Γαια πολυ καλο και υπερ του θυλασμου μας τα φερνανε καθε 3 ωρες να τα θυλαζουμε.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω τα γεννισα και τα δυο σε ιδιοτικη κλινικη και το τριτο εκει θα το γεννγσω.οχι τοσο γιατι δεν προτειμω το νοσοκομειο αλλα περισσοτερο γιατι εκει ξεγενναει ο γιατρος μου.ομως και στο νισοκομειο εδω του βολου δεν θα το εκανα ακομα και ο γιατρος μου να ηταν θα του προτεινα αν γινετε να με ξεγεννησει στην κλινικη.βρε κοριτσια βλεπω πολυ βρωμια στο νοσοκομειο,πολυ ηρωνια απο τις νοσοκομες και οτι αυτες κανουν κουμαντο στο παιδι σου.πχ η αδερφη μου γεννησε στο νοσοκομειο και της πηραν το μωρο για μπανιο και βαλαν κρυφα μεσα την πρωιν πεθερα της να πλεινει αυτη το μωρο(ηταν βοηθος ιατρου πριν την συνταξη.βασικα σεντονια αλλαζε αλλα τελος παντων)ενω η αδερφη μου ειχε απαγορευσει να δει το μωρο.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
yianna76 έγραψε:Εγω γεννησα την προηγουμενη Πεμπτη στης 6/6 με καισαρικη σε Ιδιωτικο νοσοκομειο στο Γαια πολυ καλο και υπερ του θυλασμου μας τα φερνανε καθε 3 ωρες να τα θυλαζουμε.
δυστυχως το μονο κακο που εχει η κλινικη εδω ειναι οτι δεν σε παροτρινουν να θυλασεις.στην δευτερη κορη μου πανικοβληθικα μολις αρχισε να κατεβαινει το γαλα και αμεσως πηγα στα κοριτσια να μου δωσουν χαπι και ουτε να μου πουν να το δκεφτω λιγο να με βοηθισουν να το παρω θετικα τον θηλασμο τιποτα.και εκεινη την ωρα δεν ειχα και καποιον μαζι μου να μου αλλαξει γνωμη και το εκοψα το βουρλο!!μολις πηρα το χαπι με πιασαν κατι τυψεις!!!!τωρα αυτο που περημενω θελω παρα πολυ να το θηλασω!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...
αν ειναι δυνατων!!!!ελεος!!!τι ελεηνοι ανθρωποι το καναν αυτο;;;συμπονια καμια;;για πολλες σφαλιαρες!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...
αν ειναι δυνατων!!!!ελεος!!!τι ελεηνοι ανθρωποι το καναν αυτο;;;συμπονια καμια;;για πολλες σφαλιαρες!!


λες και αν το στελνανε με ενα εκαβ θα τους επεφτε ο κωλος.. φαντασου τον καημενο τον πατερα να κουβαλαει σε ενα κουτι το νεκρο μωρο του... αντε αναθεμτισμενοι ολοι τους. που νομιζουν οτι ολα τα κανουνε σωστα.. ντροπη και αισχος

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...
αν ειναι δυνατων!!!!ελεος!!!τι ελεηνοι ανθρωποι το καναν αυτο;;;συμπονια καμια;;για πολλες σφαλιαρες!!


λες και αν το στελνανε με ενα εκαβ θα τους επεφτε ο κωλος.. φαντασου τον καημενο τον πατερα να κουβαλαει σε ενα κουτι το νεκρο μωρο του... αντε αναθεμτισμενοι ολοι τους. που νομιζουν οτι ολα τα κανουνε σωστα.. ντροπη και αισχος
επρεπε να ηταν ο αντρας μου ο γοριλας εκει!!!ωχ αμαν αμαν!!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω οπως εχω προαναφερη γεννησα σε δημοσιο πεντακαθαρο κ υπερ τ θηλασμου κ να σ δειξουν πραγματα γενικως,Τωρα μ πε ο γιατρος μ πως πηγε σε ιδιοωτικο αν κανω αλλο λογικα θα τν ακολουθησω γιατι τν εμπιστευομαι

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
νατασσα έγραψε:Eγω οπως εχω προαναφερη γεννησα σε δημοσιο πεντακαθαρο κ υπερ τ θηλασμου κ να σ δειξουν πραγματα γενικως,Τωρα μ πε ο γιατρος μ πως πηγε σε ιδιοωτικο αν κανω αλλο λογικα θα τν ακολουθησω γιατι τν εμπιστευομαι
Νατασσα εσυ εδω Αθηνα γεννησες?και αν θες μπορεις να μου πεις με ποιον γιατρο;Αν δεν θες να πεις το ονομα του στειλε μου πμ.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω στο Ιασω γεννησα, γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου. Απο κει και περα θεωρω οτι σημαντικοτερο να ακολουθεις τον γιατρο σου, και φυσικα να τον εμπιστευεσαι!

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...
αν ειναι δυνατων!!!!ελεος!!!τι ελεηνοι ανθρωποι το καναν αυτο;;;συμπονια καμια;;για πολλες σφαλιαρες!!


λες και αν το στελνανε με ενα εκαβ θα τους επεφτε ο κωλος.. φαντασου τον καημενο τον πατερα να κουβαλαει σε ενα κουτι το νεκρο μωρο του... αντε αναθεμτισμενοι ολοι τους. που νομιζουν οτι ολα τα κανουνε σωστα.. ντροπη και αισχος

Γ το νοσοκομείο που είπες.... ήταν το Ιπποκράτειο;; αν δεν θέλεις να πεις δημόσια Γ να μη φοβησουμε τις μανούλες στείλε μου πμ πληζ.. εγώ θα γεννήσω Παπαγεωργίου κι έχω πολύ καλή εντύπωση Γ την ώρα αν κ από την αρχή ήθελα κλινική με φυσιολογικό τοκετό..

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Ριανέ

Ριανέ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αρχικα εψαξα στο δημοσιο γιατι μου φανηκαν πολλα τα χρηματα που επρεπε να δωσω στο γιατρο και στη κλινικη και στις μερες που διανυουμε ειναι δυσκολα τα πραγματα, δεν εμεινα ομως καθολου ευχαριστημενη απο τους γιατρους του δημοσιου( για εδω που μενω τουλαχιστον δεν ξερω για αλλου) και ετσι γεννησα πριν 11 μηνες σε ειδιωτικη κλινικη ειχα το γιατρο μου εκει που των εμπιστευομαι και ολα πηγαν περιφημα η κλινικη δε αψογη!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!Εγώ είμαι μέλλουσα μανούλα και έχω προβλιματιστεί πού με το θέμα..Είναι πολύ δύσκολα τα οικονομικά μας (δουλεύει μόνο ο άντρας μου και εγώ είμαι στο ταμείο ανεργείας)..Μέχρι στιγμής με έχει παρακολουθήσει η γιατρός του 409 στην Πάτρα και πραγματικά μου φάνηκε πολύ καλή και την ρώτησα ότι ήθελα κλπ..Μια γνωστή μου που είχε γεννήσει εδώ πριν λίγους μήνες με κτ έμεινε πολύ ευχαριστημένη αλλά εμένα ο γιατρός μου είναι Αθήνα στο Μητέρα...Έχω μπερδευτεί πολύ...Έχω ακούσει ότι αν σε παρακολουθούν στο δημόσιο μετά πας σε όποιο δημόσιο εφημερεύει και όχι στο ίδιο και φυσικά με όποιον γιατρό τύχει..Έχει καμία εμπειρία από το συγκεκριμένο νοσοκομείο??Είναι πολλά τα χρήματα για το ιδιωτικό γύρω στα 3000-3500 ευρώ θα π¨αει και σκέφτομαι γιατί να μην τα δώσω για το σπίτι που είναι μπαλιό και μας λείπουν πράγματα ή έστω για πράγματα του μωρού..Αλλά να έχω εμπιστοσύνη ή όχι??Ευχαριστώ!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
LindakiS έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια και στα δυο παιζουν πολλα ρολο.. εχω ακουσει εδω στη θεσσαλονικη πολλα ασχημα πραματα και για κλινικη και για δημοσιο.. εγω γεννησα σε κλινικη αλλα επειδη ειχα μια αποβολη απο παλλινδρομη κυηση και ειχα παει σε ενα δημοσιο που εφημερευε και ειχε μαιευτικη ενω με εξεταζαν σε ενα χωρο που οποιος να ναι εμπενε μεσα ουτε πορτα δεν εκλειναν διπλα μου ενω εφευγα ειδα ηταν μια τσιγγανα και γενουσε... φρικαρα.. και επειτα μετα απο μια γνωστη που γεννησε εκει με ειπε παλι τα χειροτερα απο μαιες εως εξυπηρετηση.. αλλα εχω ακουσει και φρικιστικα πραματα και απο κλνικη... ειναι πολυ οι παραγοντες αλλα μετα απο αυτο που ειδα στο δημοσιο ειπα δεν θελω με τιποτα να γεννησω εκει...
εγω στο πρωτο ειχα παει με συσπασεις στον 4ο μηνα στο νοσοκομειο και με βαλαν σε ενα δωματιο με φρεσκομανουλες.εκει φεραν μια με καισαρικη που ειχε ηπατιτιδα και πηγαν να της αλλαξουν φλεβα χωρις γαντια!!!το χειροτερο;;εσταξε στο πατωμα αιμα και η νοσοκομα το σκουπισε με το χερι!!!υπεγραψα και εφυγα αμεσως!!!

τι να πεις... τραγικο... εγω για το νοσοκομειο σας ειπα... για την κλινικη τωρα.. γεννουσε μια γυναικα  κατι πηγε στραβα αργησαν να την πανε για καισαρικη με αποτελεσμα το παιδι να πεθανει και τι κανανε ρε παιδια οι ελειινοι?? επειδη στη θεσσαλονικη μονο ενα δημοσιο ειναι για εξεταση εμβρυων πιο ειδικευμενες και τετοια βαλανε το μωρο νεκρο σε μια κουτα απο κεινα τα ασπρα που εχουν τα ψαρια και το δωσανε στον πατερα να το παει στο νοσοκομειο για νεκροψια... τι να πεις μετα?? μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω...
αν ειναι δυνατων!!!!ελεος!!!τι ελεηνοι ανθρωποι το καναν αυτο;;;συμπονια καμια;;για πολλες σφαλιαρες!!


λες και αν το στελνανε με ενα εκαβ θα τους επεφτε ο κωλος.. φαντασου τον καημενο τον πατερα να κουβαλαει σε ενα κουτι το νεκρο μωρο του... αντε αναθεμτισμενοι ολοι τους. που νομιζουν οτι ολα τα κανουνε σωστα.. ντροπη και αισχος

Γ το νοσοκομείο που είπες.... ήταν το Ιπποκράτειο;; αν δεν θέλεις να πεις δημόσια Γ να μη φοβησουμε τις μανούλες στείλε μου πμ πληζ.. εγώ θα γεννήσω Παπαγεωργίου κι έχω πολύ καλή εντύπωση Γ την ώρα αν κ από την αρχή ήθελα κλινική με φυσιολογικό τοκετό..

λιντακι δεν ξερω αν κανει να το πω δημοσια αν και καλο θα ηταν η μανουλες να ξερουν ... θα το πω λοιπον.. ναι το ιπποκρατειο ειναι το δημοσιο και το διαβαλκανικο η κλινικη.. και στα δυο τραγικα περιστατικα.. παντως για το παπαγεωργιου που γεννησαν και κει καποιες ολα καλα μου τα παν.. με το καλο να γεννησεις κοριτσι μου και να πανε ολα καλα!!! Very Happy

124που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 5 Empty όντεψαν να με Τετ Ιουν 19, 2013 3:38 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία (μεγάλη πόλη). Η κατάσταση απερίγραπτη... Απόλυτη ανοργανωσιά, κόντεψαν να με ξεγεννήσουν οι ειδικευόμενες, η μαία κοιμόταν όρθια και πάρα πολλά άλλα. Αρκεί να σας πω ότι γέννησα με ΦΤ, χωρίς επισκληρίδιο (όχι από επιλογή) και την ώρα του τοκετού φορούσα τα ρούχα μου και μου ζητούσαν να ανέβω μόνη μου στο boom!!!! Την ώρα που γένναγα!!!!! Ο γιατρός μου ΑΦΑΝΤΟΣ σε διακοπές.
ΟΜΩΣ....Ο τοκετός ήταν πρόωρος (2 μήνες νωρίτερα) και θέλω να πω ότι η ΜΕΝΝ ήταν εκπληκτική και το μωράκι μου έγινε καλά και το πήρα υγιέστατο. Τουλάχιστον αποζημιώθηκα.
Το συμπέρασμα είναι ότι μια ιδιωτική κλινική αν στραβώσει κάτι δεν έχει πάντα τα εφόδια να αντιμετωπίσει την όποια κατάσταση (αίμα κλπ) και αν χρειαστεί (αχρείαστη να είναι) θερμοκοιτίδα τα μωρά διακομίζονται σε δημόσια νοσοκομεία ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ!!!! Αυτά γνωρίζω εγώ και η καθεμια ας πάρει την απόφασή της! Εύχομαι σε όλες με το καλό...

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tinkerbell10 έγραψε:Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία (μεγάλη πόλη). Η κατάσταση απερίγραπτη... Απόλυτη ανοργανωσιά, κόντεψαν να με ξεγεννήσουν οι ειδικευόμενες, η μαία κοιμόταν όρθια και πάρα πολλά άλλα. Αρκεί να σας πω ότι γέννησα με ΦΤ, χωρίς επισκληρίδιο (όχι από επιλογή) και την ώρα του τοκετού φορούσα τα ρούχα μου και μου ζητούσαν να ανέβω μόνη μου στο boom!!!! Την ώρα που γένναγα!!!!! Ο γιατρός μου ΑΦΑΝΤΟΣ σε διακοπές.
ΟΜΩΣ....Ο τοκετός ήταν πρόωρος (2 μήνες νωρίτερα) και θέλω να πω ότι η ΜΕΝΝ ήταν εκπληκτική και το μωράκι μου έγινε καλά και το πήρα υγιέστατο. Τουλάχιστον αποζημιώθηκα.
Το συμπέρασμα είναι ότι μια ιδιωτική κλινική αν στραβώσει κάτι δεν έχει πάντα τα εφόδια να αντιμετωπίσει την όποια κατάσταση (αίμα κλπ) και αν χρειαστεί (αχρείαστη να είναι) θερμοκοιτίδα τα μωρά διακομίζονται σε δημόσια νοσοκομεία ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ!!!! Αυτά γνωρίζω εγώ και η καθεμια ας πάρει την απόφασή της! Εύχομαι σε όλες με το καλό...

καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις