Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
161 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 161 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεννησα στο Μητερα με καισαρικη και δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη. Καταρχην απο τις 9 το πρωι που με ετοιμασαν, μπηκα χειρουργειο στις 2 το μεσημερι και στο θαλαμο στις 6 το απογευμα. Ολα αυτα σε προγραμματισμενη καισαρικη!!! Οι νοσηλευτριες-μαιες δεν ασχοληθηκαν σχεδον καθολου να μας βοηθησουν με το θηλασμο. Κατι σεμιναρια θηλασμου που εκαναν ηταν σε ωρα που ειχαμε τα μωρα στο θαλαμο. Δεν με ειχε ενημερωσει κανεις για το rooming in, να πω την αληθεια ακομα δεν ξερω αν γινεται στο Μητερα. Ενω ειχα δηλωσει αποκλειστικο θηλασμο το μωρο ερχοταν και ΔΕΝ πειναγε, και μεσα στο πυρεξακι υπηρχαν παντα μπουκαλακια με γαλα σε πρωτη ζητηση! Επρεπε να λαδωσουμε για να μας φερουν χαρτι τουαλετας αφου το ειχαμε ηδη ζητησει 4 φορες και δεν μας ειχαν δωσει. Και περιττο να πω για το τι γινοταν στα επισκεπτηρια (ημουν σε 3κλινο). Εγω δεν αφηνα τους δικους μου πανω απο 2 ατομα τη φορα. Οι υπολοιπες ηταν λαϊκο προσκυνημα. Καμια επιβλεψη απο το μαιευτηριο, επρεπε εγω να κανω τη σκυλα και να λεω να μην μαζευονται 15 ατομα στο θαλαμο. Την ωρα που επρεπε να θηλασουμε ηταν 15 ατομα πανω απο τα μωρα και επρεπε να δει τα βυζια μου ο αντρας,ο πατερας και ο πεθερος της διπλανης!!! ΑΥΤΑ!

DDK

DDK
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΤΟ 2007 ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΧΑ ΔΥΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΔΙΠΛΑ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ
ΦΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑΓΗΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΕΠΙΚΛΗΡΙΔΙΟ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΝΗ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑΝ

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα
εγω γεννησα τον αντρακλα μου 17/11/2010
στο παπαγεωργιου θεσσαλονικης με καισαρικη εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη ολα τα ειχα στα ποδια μ ακομα και προσωπικη μαια ειχα και ηταν μαζι μ 14 ωρες μιλουσαμε γελαγαμε με βοηθουσε παρα πολυ . δεν ειχα προσωπικο γιατρο ουτε μαια . και δεν πληρωσα τπτ εμεινα φουλ ευχαριστημενη και το δευτερο εκει θα το γεννησω

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο ΛΗΤΩ με καισαρικη, εμεινα παρα παρα παρα πολυ ευχαριστημενη!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη τόσο απ' τους γιατρούς όσο και από τις μαίες. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι δεν τηρούνταν το ωράριο επισκέψεων και είχα επισκέπτες ακόμη και στις δέκα το βράδυ χωρίς να τους πει κανείς τίποτα Mad

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego ton augousto tha geniso to proto mou paidi kai tha geniso se idiotiki kliniki, den m'enthousiazoun ta nosokomeia sth perioxi mou, genise mia gnosti mou itan se diklino me alli kopela kai ena soro atoma pano apo ta mora giati ta eixan sto domatio.

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ γέννησα το 2009 στο Γένεσις και συνολικά μου βγήκε η γέννα 3500 ευρώ.Εκ των υστέρων είπα οτι θα μπορούσα να είχα γεννήσει και σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί γέννησα πανεύκολα -με επισκληρίδιο εννοείται-γρήγορα και είχα μια ευχάριστη διαμονή.Τώρα που είμαι πάλι έγκυος και σε 2 μήνες θα γεννήσω έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.Καταρχήν το δημόσιο σου βγαίνει 900 ευρώ + 1000 ευρώ ο γιατρός(άλλο κουφό και αυτο εκτός και αν σε ξεγεννήσει ο εφημερεύων γιατρός)ενώ στο ιδιωτικό βγαίνει 1500+1000 ευρώ οποτε η χρηματική διαφορά δεν είναι ιδιαίτερα τραγικη και επίσης όσοι απο εμάς έχουμε άτομα στο περιβάλλον μας που δουλεύουν στα νοσοκομεία θα μας έχουν πεί για τις τρομερές ελλέιψεις που έχουν πλεον τα δημόσια νοσοκομεία .Οπότε ιδιωτικό και πάλι.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annou έγραψε:Εγώ γέννησα το 2009 στο Γένεσις και συνολικά μου βγήκε η γέννα 3500 ευρώ.Εκ των υστέρων είπα οτι θα μπορούσα να είχα γεννήσει και σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί γέννησα πανεύκολα -με επισκληρίδιο εννοείται-γρήγορα και είχα μια ευχάριστη διαμονή.Τώρα που είμαι πάλι έγκυος και σε 2 μήνες θα γεννήσω έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.Καταρχήν το δημόσιο σου βγαίνει 900 ευρώ + 1000 ευρώ ο γιατρός(άλλο κουφό και αυτο εκτός και αν σε ξεγεννήσει ο εφημερεύων γιατρός)ενώ στο ιδιωτικό βγαίνει 1500+1000 ευρώ οποτε η χρηματική διαφορά δεν είναι ιδιαίτερα τραγικη και επίσης όσοι απο εμάς έχουμε άτομα στο περιβάλλον μας που δουλεύουν στα νοσοκομεία θα μας έχουν πεί για τις τρομερές ελλέιψεις που έχουν πλεον τα δημόσια νοσοκομεία .Οπότε ιδιωτικό και πάλι.
αυτο μετα 900ευρω δεν σιχυει οτι πληρωνεις το νοσοκομειο . το κοψανε επειδη κοψαν το επιδομα τοκετου απλα πληρωνεις γυρω στα 200ευρω. μιλαω γιαυτες που εχουν ικα

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ γέννησα και τα δύο παιδάκια μου σε νοσοκομείο. Την πρώτη στην Αλεξανδρούπολη και τον δεύτερο στο Ιπποκράτειο. Και στα δύο είχα δικό μου γιατρό. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη, μόνο στο θέμα του θηλασμού έχω μερικά παραπονάκια αλλά όλα καλά!

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Asabache έγραψε:
miki2009 έγραψε:Γέννησα σε ιδιωτικό και δεν το μετάνιωσα γιατί έκανα καισαρική και στα νοσοκομεία από ότι ξέρω σου αφήνουν το μωρό στο δωμάτιο να το φροντίζεις. Δεν νομίζω με ορό καθετήρα και παροχέτευση να τα κατάφερνα αφού δεν είχα καμία βοήθεια από μαμά και πεθερά. Τώρα αν γεννούσα φυσιολογικά μπορεί και να πήγαινα δημόσιο νοσοκομείο γιατί κακά τα ψέματα αν κάτι πάει στραβά έχεις έναν καρδιολόγο δίπλα stand by.

ακριβος!!! εγω γεννησα στο ιπποκρατειο με καισαρικη και ειχα το μωρο συνεχεια μαζι μου και δεν ειναι μονο αυτο ημουν σε τρικλινο και το δωματιο τιγκα απο κοσμο : και τα μωρα μεσα στο δωματια με τοσο κοσμο ηταν ελεος απο την στιγμη που μπήκα στο νοσοκομείο μεχρι να φυγω συνεχεια τσακωνομαι για αυτο το θεμα...

Άσχετο λίγο με το θέμα...σε άφησαν να έχεις το μωράκι σου δίπλα? στο Ιπποκράτειο?πως τους το ζητησες? γιατι εγω ήμουν στις θέσεις του ιπποκρατειου κ για να πάρω το μωρο σερνόμουν στην κυριολεξία! Εκανα κ γω καισαρικη κ αργησα πολυ να αναρωσω!Πολυ θα το ήθελα να μπορούσα να το είχα το βράδυ μαζι μου που δ είχα καμία βοήθεια απο κανέναν δικο μου.
Όσο για το θέμα νοσοκομείο η κλινική προτιμώ νοσοκομείο χωρίς να κρίνω τις απόψεις άλλων μαμαδων! Είχα ενα σχετικά δύσκολο τοκετο τους γιατρούς τους είδα πρώτη φορα εκείνη την μέρα κ μου φερθηκαν ΑΨΟΓΑ!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariposa έγραψε:elena menidi 24 εδωσα 350 ευρω για 4 ημερες για το δωματιο που ηταν τελειο και το ποσο αυτο ειναι η διαφορα του ικα.Τωρα δεν ξερω πως εχουν τα πραγματα απο το 2009 και μετα.Οσο για τον γιατρο δεν μου ζητησε τιποτα εγω του εδωσα απο μονη μου


νομίζω οτι έχουμε τον ίδιο γιατρό!
Πρωτοπαππάς. σωστά;

Angelinateacher

Angelinateacher
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γέννησα στο Παπαγεωργίου με εφημερεύων ιατρό κι αν μείνω ξανά έγκυος πάλι σε νοσοκομείο θα γεννήσω. Μη γελιόμαστε αν κάτι πάει στραβά σε νοσοκομείο θα σε στείλει η κλινική. Από κει και πέρα η καθεμία κάνει ό,τι νομίζει. Για μένα το θέμα είναι να γεννά κανείς ένα υγιές μωρό και να είναι ασφαλής τόσο η μητέρα όσο και το μωρό κατά τη γέννα. Όλα τα άλλα για δίκλινα,μονόκλινα κτλ τα θεωρώ ανούσια και σημεία των καιρών. Τώρα με την κρίση καιρός να δούμε τα πράγματα εις βάθος και στις πραγματικές τους διαστάσεις. Κι όσο για τα νοσοκομεία φταίμε κι εμείς που μάθαμε να πληρώνουμε τους γιατρούς και τα απαξιώσαμε, όταν αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται από το κράτος για να μας προσφέρουν τις υπηρεσίες τους.

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
gennisa sto iaso....mou ton piasane kanonika...enimerono oti i evgenia kai i prothimia tou prosopikou paei analoga me tin thesi pou plironis gia na vriskese...otan zitisa na mou allaxoune ena sentoni to apogevma mou apantisan...den sas ta allaxame to proi?akou erotisi...eixe anoixei to xeri mou apo ton oro to krevvati itane mes ta aimata kai kanane olokliro thema...oso gia ton giatro...?prepei na omologiso oti me epiase koroido...pistevo oti me exapatise kai gennisa me kaisariki kati to opoio methodeve sistimatika apo ton proto mina tis egkimosinis mou...oso gia tin amoivi tou?mou zitise perissotera apoti plirosa sto idiotiko meeftirio...afta...

http://www.iliadasantorini.gr

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angelinateacher έγραψε:Γέννησα στο Παπαγεωργίου με εφημερεύων ιατρό κι αν μείνω ξανά έγκυος πάλι σε νοσοκομείο θα γεννήσω. Μη γελιόμαστε αν κάτι πάει στραβά σε νοσοκομείο θα σε στείλει η κλινική. Από κει και πέρα η καθεμία κάνει ό,τι νομίζει. Για μένα το θέμα είναι να γεννά κανείς ένα υγιές μωρό και να είναι ασφαλής τόσο η μητέρα όσο και το μωρό κατά τη γέννα. Όλα τα άλλα για δίκλινα,μονόκλινα κτλ τα θεωρώ ανούσια και σημεία των καιρών. Τώρα με την κρίση καιρός να δούμε τα πράγματα εις βάθος και στις πραγματικές τους διαστάσεις. Κι όσο για τα νοσοκομεία φταίμε κι εμείς που μάθαμε να πληρώνουμε τους γιατρούς και τα απαξιώσαμε, όταν αυτοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται από το κράτος για να μας προσφέρουν τις υπηρεσίες τους.

Ακριβως το ιδιο.Γεννησα στο Παπαγεωργιου,με εφημερευων γιατρο κι εγω,αλλα με καισαρικη.Δεν πληρωσα ΤΙΠΟΤΑ κ ολα ηταν καλα,λιγο καποιες μαιες ηταν για χαστουκια αλλα ολο το υπολοιπο πακετο σουπερ.Παλι σε δημοσιο θα πηγαινα κ σε 2η εγκυμοσυνη μου...Ασυζητητι!!!

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tinkibell έγραψε:
Asabache έγραψε:
miki2009 έγραψε:Γέννησα σε ιδιωτικό και δεν το μετάνιωσα γιατί έκανα καισαρική και στα νοσοκομεία από ότι ξέρω σου αφήνουν το μωρό στο δωμάτιο να το φροντίζεις. Δεν νομίζω με ορό καθετήρα και παροχέτευση να τα κατάφερνα αφού δεν είχα καμία βοήθεια από μαμά και πεθερά. Τώρα αν γεννούσα φυσιολογικά μπορεί και να πήγαινα δημόσιο νοσοκομείο γιατί κακά τα ψέματα αν κάτι πάει στραβά έχεις έναν καρδιολόγο δίπλα stand by.


καλησπερα
οχι δεν το ζήτησα απλα μου την εδωσαν και μου ειπαν οτι θα τον εχω μαζι μου ολη μερα και οτι θα τον δίνω μόνο το πρωί στις 9 για να τον εξετάσουν οι παιδιατροι
ακριβος!!! εγω γεννησα στο ιπποκρατειο με καισαρικη και ειχα το μωρο συνεχεια μαζι μου και δεν ειναι μονο αυτο ημουν σε τρικλινο και το δωματιο τιγκα απο κοσμο : και τα μωρα μεσα στο δωματια με τοσο κοσμο ηταν ελεος απο την στιγμη που μπήκα στο νοσοκομείο μεχρι να φυγω συνεχεια τσακωνομαι για αυτο το θεμα...

Άσχετο λίγο με το θέμα...σε άφησαν να έχεις το μωράκι σου δίπλα? στο Ιπποκράτειο?πως τους το ζητησες? γιατι εγω ήμουν στις θέσεις του ιπποκρατειου κ για να πάρω το μωρο σερνόμουν στην κυριολεξία! Εκανα κ γω καισαρικη κ αργησα πολυ να αναρωσω!Πολυ θα το ήθελα να μπορούσα να το είχα το βράδυ μαζι μου που δ είχα καμία βοήθεια απο κανέναν δικο μου.
Όσο για το θέμα νοσοκομείο η κλινική προτιμώ νοσοκομείο χωρίς να κρίνω τις απόψεις άλλων μαμαδων! Είχα ενα σχετικά δύσκολο τοκετο τους γιατρούς τους είδα πρώτη φορα εκείνη την μέρα κ μου φερθηκαν ΑΨΟΓΑ!!!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ 2ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω γεννησα στο Αλεξανδρα,ειχα μονοκλινο και δικο μου γιατρο βεβαια και εμεινα πολυ πολυ ευχαριστημενη.Κανενα παραπονο και οι μαιες πολυ καλες και "τσακιζονταν" οταν τις χρειαζομασταν.Το επισκεπτηριο ηταν πολυ αυστηρο αλλα αυτο ητνα πολυ καλο για να μην γινεται χαβρα στο θαλαμο.Απο εξοδα τα καλυψε το ταμειο μου εκτος απο τη διαφορα θεσης την οποια πληρωσα εν γνωσει μου.

Nafsi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!!Εγω επειδη εμπιστευομουν το γιατρο μου κ ηταν κορυφη μιλαμε ο γιατρος μου.ο καλυτερος στη Λαρισα θα πηγαινα οπου να'ναι αρκει να ηταν αυτος.Και επειδη ηταν στο ΙΑΣΩ πηγα χωρις να σκεφτω τιποτα,ετσι κι αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να σκεφτω κατι.Γεννησα λοιπον φυσιολογικα σε μονοκλινο στο ΙΑΣΩ,ολα πηγαν μια χαρα ο γιατρος μου ηταν εκει απο την πρωτη στιγμη το μωρακι μου υγιεστατο και το προσωπικο του ΙΑΣΩ ΛΑΡΙΣΑΣ ηταν εκει καθε φορα που το ζητουσα.Κια δεν λυπηθηκα ουτε μια στιγμη τα λεφτα που εδωσα. 2600 στο ΙΑΣΩ και 1300 στο γιατρουλη μου.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια εγω γεννησα στο αττικο εδω στν αθηνα και ειμουν πολλυ ευχαριστημενη αν κανω κ αλλο εκει θα ξαναπαω μιας κ ο γιατρος μ ειναι εκει αλλα κ ν εφευγε θα βρισκα αλλον μ αρεσε εκει.ηταν αυστηροι μ τους επισκεπτες και απο οικονομικο 200 ευρω στν αναισθησιολογο λογω οτι εκανα καισαρικη ειχα επιπλοκες και το νοσοκομειο γυρω στα 500 νομιζω θα σας πω ψεμματα γιατι δεν θυμαμαι η 700 και τα πηρε ολα πισω ο αντρασ μ και μ τπαραπανω.ο γιατρος τπτ που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 654316 που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 654316 που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 654316

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ γέννησα στο Λητώ την μικρή μου (2200 το Λητώ και 1900 ο γιατρός με καισαρική) και τώρα θα γεννήσω στο Ρέα γιατί μεταφέρθηκε ο γιατρός μου.

Το Λητώ ήταν ΤΕΛΕΙΟ και θα ξαναπήγαινα αν δεν άλλαζε ο γιατρός μου .
Δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε δημόσιο ποτέ

Γέννησε προχτές η ξαδέρφη μου στο Αλεξάνδρας και η αλήθεια είναι ότι ήταν λίγο τραγικά τα εξάκλινα!!!!!!!

αυτή ευτυχώς ήταν σε δίκλινο και ήταν καλύτερα .

pantelidio

pantelidio
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ θα γεννήσω στο Ρέα. Ο γιατρος μου δουλεύει εκει και δεν τον αλλαζω με τιποτα. Τώρα μαζευουμε λεφτα. Crying or Very sad 1500 παίρνει ο γιατρος μου + περιπου 1200 να πληρώσω στο ΡΕΑ.

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pantelidio έγραψε:Εγώ θα γεννήσω στο Ρέα. Ο γιατρος μου δουλεύει εκει και δεν τον αλλαζω με τιποτα. Τώρα μαζευουμε λεφτα. Crying or Very sad 1500 παίρνει ο γιατρος μου + περιπου 1200 να πληρώσω στο ΡΕΑ.

και εγώ Ρεα θα γεννήσω υπολόγισε όμως κανα 200αρι περισσοτερο για την κλινική γιατί αλλάζουν όλα...

65 ευρώ έχουν κάτι αλμπούμ που λένε ότι είναι τέλεια και 200 αν μαζέψεις βλαστοκύτταρα και 350 κάτι εξετάσεις (εγώ δεν θα τις κάνω)
μην σε απογοητεύω αλλά να είσαι έτοιμη

pantelidio

pantelidio
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
art25kar έγραψε:και εγώ Ρεα θα γεννήσω υπολόγισε όμως κανα 200αρι περισσοτερο για την κλινική γιατί αλλάζουν όλα...

65 ευρώ έχουν κάτι αλμπούμ που λένε ότι είναι τέλεια και 200 αν μαζέψεις βλαστοκύτταρα και 350 κάτι εξετάσεις (εγώ δεν θα τις κάνω)
μην σε απογοητεύω αλλά να είσαι έτοιμη
Σ' ευχαριστώ για πληροφορίες!!!!
Αχ, λεφτα, λεφτα!!! Θέλω να κερδίσω λαχείο! Laughing

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ!ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ!!!!! που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 215994 που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 215994 που γεννησατε?ιδιωτικη κλινικη η νοσοκομειο? - Σελίδα 3 215994

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την EleniAd στις Κυρ Μαρ 17, 2013 3:26 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις