Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
158 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 158 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:
καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι

πιστεύω ότι ο γυναικολόγος εφόσον τον πληρώνεις πρέπει να είναι εκει 24 ώρες το 24ωρο και όλο το χρόνο και επειδή άνθρωποι είναι και πρέπει να ξεκουραστούν κάποια στιγμή στις διακοπές πρέπει να έχουν δικό τους γυναικολόγο που τους αντικαθιστά...τουλάχιστον εμένα αυτό έκανε. Τωρα για το δίλλημα νοσοκομείο ή κλινική νομίζω όπως αισθάνεται η κάθε εγκυούλα...εχω ακούσει και για τα δύο και πολύ καλά λόγια και πολύ άσχημα....ειναι επιλογή της κάθε γυναίκας, για παράδειγμα εγω δεν θα πηγαινα σε νοσοκομείο για 2 λόγους 1. γιατι θέλω το γιατρό μου 2. γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:
καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι

πιστεύω ότι ο γυναικολόγος εφόσον τον πληρώνεις πρέπει να είναι εκει 24 ώρες το 24ωρο και όλο το χρόνο και επειδή άνθρωποι είναι και πρέπει να ξεκουραστούν κάποια στιγμή στις διακοπές πρέπει να έχουν δικό τους γυναικολόγο που τους αντικαθιστά...τουλάχιστον εμένα αυτό έκανε. Τωρα για το δίλλημα νοσοκομείο ή κλινική νομίζω όπως αισθάνεται η κάθε εγκυούλα...εχω ακούσει και για τα δύο και πολύ καλά λόγια και πολύ άσχημα....ειναι επιλογή της κάθε γυναίκας, για παράδειγμα εγω δεν θα πηγαινα σε νοσοκομείο για 2 λόγους 1. γιατι θέλω το γιατρό μου 2. γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο.

κοιτα ας ειμαστε λιγο λογικοι, δεν γινεται να ειναι 24/7 12 μηνες το χρονο οι γυναικολογοι σταντ μπαι. Προφανως καννιζουν το προγραμμα τους βασει των προγραμματισμενων τοκετων που εχουν αλλα δεν γινεται να προβλεψουν οποιαδηποτε επιπλοκη η προορο τοκετο. και φυσικα πρεπει να πανε και διακοπες και ταξιδια κλπκλπ. Οι περισσοτεροι γνωριζω οτι κατα την απουσια τους δινουν τα τηλεφωνα αλλων συναδελφων τους για ωρα αναγκης. Αλλα η κοπελα μιλησε για δημοσιο γιατρο και αυτοι δεν ξερω τι κανουν. Αλλα το οτι τους πληρονουμε δεν παει να πει οως 9 μηνες στην εγκυμοσυνη μας δεν μπορουν να κανουν ρουπι! 

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zini έγραψε:
Tinkerbell10 έγραψε:Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία (μεγάλη πόλη). Η κατάσταση απερίγραπτη... Απόλυτη ανοργανωσιά, κόντεψαν να με ξεγεννήσουν οι ειδικευόμενες, η μαία κοιμόταν όρθια και πάρα πολλά άλλα. Αρκεί να σας πω ότι γέννησα με ΦΤ, χωρίς επισκληρίδιο (όχι από επιλογή) και την ώρα του τοκετού φορούσα τα ρούχα μου και μου ζητούσαν να ανέβω μόνη μου στο boom!!!! Την ώρα που γένναγα!!!!! Ο γιατρός μου ΑΦΑΝΤΟΣ σε διακοπές.
ΟΜΩΣ....Ο τοκετός ήταν πρόωρος (2 μήνες νωρίτερα) και θέλω να πω ότι η ΜΕΝΝ ήταν εκπληκτική και το μωράκι μου έγινε καλά και το πήρα υγιέστατο. Τουλάχιστον αποζημιώθηκα.
Το συμπέρασμα είναι ότι μια ιδιωτική κλινική αν στραβώσει κάτι δεν έχει πάντα τα εφόδια να αντιμετωπίσει την όποια κατάσταση (αίμα κλπ) και αν χρειαστεί (αχρείαστη να είναι) θερμοκοιτίδα τα μωρά διακομίζονται σε δημόσια νοσοκομεία ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ!!!! Αυτά γνωρίζω εγώ και η καθεμια ας πάρει την απόφασή της! Εύχομαι σε όλες με το καλό...

καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι
Δεν έγραψα τα πάντα αναλυτικά γιατί δε γινόταν. Φυσικά και δε μπορεί ο γιατρός να είναι όλο το χρόνο εκεί. Μπορεί όμως να μην είναι γαϊδούρι. Να λέει την αλήθεια όταν τον ρωτάς αν θα λείψει και να σου λέει πού θα απευθυνθείς αν συμβεί κάτι. Επίσης όταν λέει ότι θα φτάσω στην ... (πόλη) το απόγευμα και θα έρθω αμέσως να σε δω, κι εγώ γεννάω ΜΟΝΗ μου στις 11 το βράδυ, πρέπει να είναι εκεί και να μην έχει το τηλέεφωνό του κλειστό. Άσε γιατι τα ξαναθυμήθηκα και μου ανέβηκα η πίεση. Και σημειωτέον δεν έχω σχολιάσει καθόλου το περιβάλλον... Καθαριότητα, παλαιότητα και άλλες ασθενείς-έγκυες... Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:
καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι

πιστεύω ότι ο γυναικολόγος εφόσον τον πληρώνεις πρέπει να είναι εκει 24 ώρες το 24ωρο και όλο το χρόνο και επειδή άνθρωποι είναι και πρέπει να ξεκουραστούν κάποια στιγμή στις διακοπές πρέπει να έχουν δικό τους γυναικολόγο που τους αντικαθιστά...τουλάχιστον εμένα αυτό έκανε. Τωρα για το δίλλημα νοσοκομείο ή κλινική νομίζω όπως αισθάνεται η κάθε εγκυούλα...εχω ακούσει και για τα δύο και πολύ καλά λόγια και πολύ άσχημα....ειναι επιλογή της κάθε γυναίκας, για παράδειγμα εγω δεν θα πηγαινα σε νοσοκομείο για 2 λόγους 1. γιατι θέλω το γιατρό μου 2. γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο.

κοιτα ας ειμαστε λιγο λογικοι, δεν γινεται να ειναι 24/7 12 μηνες το χρονο οι γυναικολογοι σταντ μπαι. Προφανως καννιζουν το προγραμμα τους βασει των προγραμματισμενων τοκετων που εχουν αλλα δεν γινεται να προβλεψουν οποιαδηποτε επιπλοκη η προορο τοκετο. και φυσικα πρεπει να πανε και διακοπες και ταξιδια κλπκλπ. Οι περισσοτεροι γνωριζω οτι κατα την απουσια τους δινουν τα τηλεφωνα αλλων συναδελφων τους για ωρα αναγκης. Αλλα η κοπελα μιλησε για δημοσιο γιατρο και αυτοι δεν ξερω τι κανουν. Αλλα το οτι τους πληρονουμε δεν παει να πει οως 9 μηνες στην εγκυμοσυνη μας δεν μπορουν να κανουν ρουπι! 


Εγω π γεννησα σε δημοσιο ειχε κανονικα τις αδειες τ κ ολα τα σχετικα κ μ χε δωσει τηλ αντικαταστατη αν χρειαζομουν κατι κ τ δικο τ το ειχα βεβαια αχριαστο μ ηταν.Μονο οταν γεννουσε η γυναικα τ ετυχε κ ειχα κ εγω κατι πονακια κ μ λεγε πηγαινε στο νοσοκομειο ζητα τον ταδε κ οταν τελειωσω θα ερθω αλλα κ παλι τν πηρα κ τ πα οτι ειμαι μια χαρα κ ο συναδελφος τ και δεν τν τρεχαμε τν ανθρωπο,θελω ν απω ειναι κ στον ανθρωπο ρε κοριτσια τελος

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tinkerbell10 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell10 έγραψε:Γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία (μεγάλη πόλη). Η κατάσταση απερίγραπτη... Απόλυτη ανοργανωσιά, κόντεψαν να με ξεγεννήσουν οι ειδικευόμενες, η μαία κοιμόταν όρθια και πάρα πολλά άλλα. Αρκεί να σας πω ότι γέννησα με ΦΤ, χωρίς επισκληρίδιο (όχι από επιλογή) και την ώρα του τοκετού φορούσα τα ρούχα μου και μου ζητούσαν να ανέβω μόνη μου στο boom!!!! Την ώρα που γένναγα!!!!! Ο γιατρός μου ΑΦΑΝΤΟΣ σε διακοπές.
ΟΜΩΣ....Ο τοκετός ήταν πρόωρος (2 μήνες νωρίτερα) και θέλω να πω ότι η ΜΕΝΝ ήταν εκπληκτική και το μωράκι μου έγινε καλά και το πήρα υγιέστατο. Τουλάχιστον αποζημιώθηκα.
Το συμπέρασμα είναι ότι μια ιδιωτική κλινική αν στραβώσει κάτι δεν έχει πάντα τα εφόδια να αντιμετωπίσει την όποια κατάσταση (αίμα κλπ) και αν χρειαστεί (αχρείαστη να είναι) θερμοκοιτίδα τα μωρά διακομίζονται σε δημόσια νοσοκομεία ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ!!!! Αυτά γνωρίζω εγώ και η καθεμια ας πάρει την απόφασή της! Εύχομαι σε όλες με το καλό...

καλα ο γιατρος σου ελειπε προφανως εφοσον δεν ηταν η ωρα σου να γεννησει και μπορει να μην ειχε αλλους τοκετους εκεινη την περιοδο. δεν γινεται να ειναι 12 μηνες το χρονο σταντ μπαι οι γυναικολογοι δυστυχως. τωρα για τα αλλα που λες εαν δεν ειναι σε μεγαλο μευαιτηριο ιδιοτικο τοτε οντως καλυτερα καποιο δημοσιο νοσοκομει απο την αποψη των παροχων αν (χτυπα ξυλο) γινει κατι
Δεν έγραψα τα πάντα αναλυτικά γιατί δε γινόταν. Φυσικά και δε μπορεί ο γιατρός να είναι όλο το χρόνο εκεί. Μπορεί όμως να μην είναι γαϊδούρι. Να λέει την αλήθεια όταν τον ρωτάς αν θα λείψει και να σου λέει πού θα απευθυνθείς αν συμβεί κάτι. Επίσης όταν λέει ότι θα φτάσω στην ... (πόλη) το απόγευμα και θα έρθω αμέσως να σε δω, κι εγώ γεννάω ΜΟΝΗ μου στις 11 το βράδυ, πρέπει να είναι εκεί και να μην έχει το τηλέεφωνό του κλειστό. Άσε γιατι τα ξαναθυμήθηκα και μου ανέβηκα η πίεση. Και σημειωτέον δεν έχω σχολιάσει καθόλου το περιβάλλον... Καθαριότητα, παλαιότητα και άλλες ασθενείς-έγκυες... Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

ενταξει σε αυτο που λες εχεις δικιο και ο γιατρος σου ειναι τεραστιο γαιδουρι! εγω καταλαβα απο το αρχικο σου ποστ οτι σε ενοχλησε που ελειπε, ενω δεν ηταν προγραμματισμενο να γεννησεις τοτε! αλλα με αυτο που λες παω πασσο!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:

πιστεύω ότι ο γυναικολόγος εφόσον τον πληρώνεις πρέπει να είναι εκει 24 ώρες το 24ωρο και όλο το χρόνο και επειδή άνθρωποι είναι και πρέπει να ξεκουραστούν κάποια στιγμή στις διακοπές πρέπει να έχουν δικό τους γυναικολόγο που τους αντικαθιστά...τουλάχιστον εμένα αυτό έκανε. Τωρα για το δίλλημα νοσοκομείο ή κλινική νομίζω όπως αισθάνεται η κάθε εγκυούλα...εχω ακούσει και για τα δύο και πολύ καλά λόγια και πολύ άσχημα....ειναι επιλογή της κάθε γυναίκας, για παράδειγμα εγω δεν θα πηγαινα σε νοσοκομείο για 2 λόγους 1. γιατι θέλω το γιατρό μου 2. γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο.

κοιτα ας ειμαστε λιγο λογικοι, δεν γινεται να ειναι 24/7 12 μηνες το χρονο οι γυναικολογοι σταντ μπαι. Προφανως καννιζουν το προγραμμα τους βασει των προγραμματισμενων τοκετων που εχουν αλλα δεν γινεται να προβλεψουν οποιαδηποτε επιπλοκη η προορο τοκετο. και φυσικα πρεπει να πανε και διακοπες και ταξιδια κλπκλπ. Οι περισσοτεροι γνωριζω οτι κατα την απουσια τους δινουν τα τηλεφωνα αλλων συναδελφων τους για ωρα αναγκης. Αλλα η κοπελα μιλησε για δημοσιο γιατρο και αυτοι δεν ξερω τι κανουν. Αλλα το οτι τους πληρονουμε δεν παει να πει οως 9 μηνες στην εγκυμοσυνη μας δεν μπορουν να κανουν ρουπι! 

οχι δεν ειπα αυτό!!! αλλα όπως λες και συ πρεπει να έχουν κάποιον που τους αντικαθιστα, στο τηλ ομως να τον βρισκεις το γιατρο οπου και να ναι και τι θα πει προγραμματισμενος τοκετος ο 7ος ειναι επικινδυνος μηνας....εγω αν δεν τον εβρισκα ανα πασα ωρα και στιγμη δεν θα τον ειχα..... στο νοσοκομειο γεννας με τον γιατρο που εχει εφημερια, εγω καταλαβα οτι ο γιατρος της ηταν και σε νοσοκομειο και ειχαν συννεοηθει οτι θα εκανε εκεινος το τοκετο...

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικά και είναι και στον άνθρωπο. Εμένα απλά μου έτυχαν όλα. Αν προσέξατε στο αρχικό post έγραψα μόνο για το νοσοκομείο. Απλά μου ξέφυγε το σχόλιο για το γιατρό.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
WinkconfusedWink τ καταλαβα
Tinkerbell10 έγραψε:Φυσικά και είναι και στον άνθρωπο. Εμένα απλά μου έτυχαν όλα. Αν προσέξατε στο αρχικό post έγραψα μόνο για το νοσοκομείο. Απλά μου ξέφυγε το σχόλιο για το γιατρό.

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:

πιστεύω ότι ο γυναικολόγος εφόσον τον πληρώνεις πρέπει να είναι εκει 24 ώρες το 24ωρο και όλο το χρόνο και επειδή άνθρωποι είναι και πρέπει να ξεκουραστούν κάποια στιγμή στις διακοπές πρέπει να έχουν δικό τους γυναικολόγο που τους αντικαθιστά...τουλάχιστον εμένα αυτό έκανε. Τωρα για το δίλλημα νοσοκομείο ή κλινική νομίζω όπως αισθάνεται η κάθε εγκυούλα...εχω ακούσει και για τα δύο και πολύ καλά λόγια και πολύ άσχημα....ειναι επιλογή της κάθε γυναίκας, για παράδειγμα εγω δεν θα πηγαινα σε νοσοκομείο για 2 λόγους 1. γιατι θέλω το γιατρό μου 2. γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο.

κοιτα ας ειμαστε λιγο λογικοι, δεν γινεται να ειναι 24/7 12 μηνες το χρονο οι γυναικολογοι σταντ μπαι. Προφανως καννιζουν το προγραμμα τους βασει των προγραμματισμενων τοκετων που εχουν αλλα δεν γινεται να προβλεψουν οποιαδηποτε επιπλοκη η προορο τοκετο. και φυσικα πρεπει να πανε και διακοπες και ταξιδια κλπκλπ. Οι περισσοτεροι γνωριζω οτι κατα την απουσια τους δινουν τα τηλεφωνα αλλων συναδελφων τους για ωρα αναγκης. Αλλα η κοπελα μιλησε για δημοσιο γιατρο και αυτοι δεν ξερω τι κανουν. Αλλα το οτι τους πληρονουμε δεν παει να πει οως 9 μηνες στην εγκυμοσυνη μας δεν μπορουν να κανουν ρουπι! 

οχι δεν ειπα αυτό!!! αλλα όπως λες και συ πρεπει να έχουν κάποιον που τους αντικαθιστα, στο τηλ ομως να τον βρισκεις το γιατρο οπου και να ναι και τι θα πει προγραμματισμενος τοκετος ο 7ος ειναι επικινδυνος μηνας....εγω αν δεν τον εβρισκα ανα πασα ωρα και στιγμη δεν θα τον ειχα..... στο νοσοκομειο γεννας με τον γιατρο που εχει εφημερια, εγω καταλαβα οτι ο γιατρος της ηταν και σε νοσοκομειο και ειχαν συννεοηθει οτι θα εκανε εκεινος το τοκετο...

Το οτι πρεπει να απανταει στο τηλεφωνο πρεπει. Αλλα εμενα πχ μου ειχε τυχει οταν τον χρειαζομουν για κατι να ειναι στο αεροπλανο για αμερικη (13 ωρες πτησης) συνεπως οσο και να ηθελε δεν μπορουσε να απαντησει. φυσικα οπως ειπα πρεπει να σου εχουν δωσει τηλεφωνο αλλου γυναικολογου που να γνωριζει την κατσταση σου. Και οσο αφορα στον 7ο, ναι ειναι επικυνδυνος μηνας, αλλα δεν γινεται ενας γυναικολογος να ειναι στη βαση του ολους τους 7μους μηνες των ασθενων του! συν τον εννατο. Δεν εχουν μονο εμας, εχουν και ελλες ασθενεις, και η καθεμια με τις δικες της ημερομηνιες και τα δικα της θεματα. Αυτο που ξερω ειναι οτι νε πανε πουθενα οταν βρισκονται κοντα σε ημερομηνιες προγραμματισμενων τοκετων αλλα δεν γινεται να μενουν και σε ολο τον 7ο και μετα σε ολο τον 9ο της καθε εγκυμονουσας. 

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tinkerbell10 έγραψε:Φυσικά και είναι και στον άνθρωπο. Εμένα απλά μου έτυχαν όλα. Αν προσέξατε στο αρχικό post έγραψα μόνο για το νοσοκομείο. Απλά μου ξέφυγε το σχόλιο για το γιατρό.

Πραγματικά σου έτυχαν όλα όμως!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:
Το οτι πρεπει να απανταει στο τηλεφωνο πρεπει. Αλλα εμενα πχ μου ειχε τυχει οταν τον χρειαζομουν για κατι να ειναι στο αεροπλανο για αμερικη (13 ωρες πτησης) συνεπως οσο και να ηθελε δεν μπορουσε να απαντησει. φυσικα οπως ειπα πρεπει να σου εχουν δωσει τηλεφωνο αλλου γυναικολογου που να γνωριζει την κατσταση σου. Και οσο αφορα στον 7ο, ναι ειναι επικυνδυνος μηνας, αλλα δεν γινεται ενας γυναικολογος να ειναι στη βαση του ολους τους 7μους μηνες των ασθενων του! συν τον εννατο. Δεν εχουν μονο εμας, εχουν και ελλες ασθενεις, και η καθεμια με τις δικες της ημερομηνιες και τα δικα της θεματα. Αυτο που ξερω ειναι οτι νε πανε πουθενα οταν βρισκονται κοντα σε ημερομηνιες προγραμματισμενων τοκετων αλλα δεν γινεται να μενουν και σε ολο τον 7ο και μετα σε ολο τον 9ο της καθε εγκυμονουσας.

Στη ουσία δεν διαφωνούμε ήξερες ότι δεν απαντάει ο άνθρωπος για κάποιο λόγο, δεν ηταν σαν της κοπελας που εκλεισε το κιν....γκρρρρ....επισης εμενα ο γιατρος μου πηγε πολυ κοντα στον τοκετο μου διακοπες αλλα μου ειχε πει οτι οτι χρειαστω στο κινητο και οτι υπαρχει γυναικολος που τον αντικαθιστα, περισσοτερο θεμα ψυχολογιας ειναι οπως και η επιλογη νοσοκομειο ή κλινικης....

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Despoina83 έγραψε:
zini έγραψε:
Tinkerbell1 έγραψε:
Το οτι πρεπει να απανταει στο τηλεφωνο πρεπει. Αλλα εμενα πχ μου ειχε τυχει οταν τον χρειαζομουν για κατι να ειναι στο αεροπλανο για αμερικη (13 ωρες πτησης) συνεπως οσο και να ηθελε δεν μπορουσε να απαντησει. φυσικα οπως ειπα πρεπει να σου εχουν δωσει τηλεφωνο αλλου γυναικολογου που να γνωριζει την κατσταση σου. Και οσο αφορα στον 7ο, ναι ειναι επικυνδυνος μηνας, αλλα δεν γινεται ενας γυναικολογος να ειναι στη βαση του ολους τους 7μους μηνες των ασθενων του! συν τον εννατο. Δεν εχουν μονο εμας, εχουν και ελλες ασθενεις, και η καθεμια με τις δικες της ημερομηνιες και τα δικα της θεματα. Αυτο που ξερω ειναι οτι νε πανε πουθενα οταν βρισκονται κοντα σε ημερομηνιες προγραμματισμενων τοκετων αλλα δεν γινεται να μενουν και σε ολο τον 7ο και μετα σε ολο τον 9ο της καθε εγκυμονουσας.

Στη ουσία δεν διαφωνούμε ήξερες ότι δεν απαντάει ο άνθρωπος για κάποιο λόγο, δεν ηταν σαν της κοπελας που εκλεισε το κιν....γκρρρρ....επισης εμενα ο γιατρος μου πηγε πολυ κοντα στον τοκετο μου διακοπες αλλα μου ειχε πει οτι οτι χρειαστω στο κινητο και οτι υπαρχει γυναικολος που τον αντικαθιστα, περισσοτερο θεμα ψυχολογιας ειναι οπως και η επιλογη νοσοκομειο ή κλινικης....

οχι δεν διαφωνουμε! και φυσικα η περιπτωση της κοπελας ειναι αλλη. απλα επειδη αναφερθηκες στον 7ο μηνα. Τελοσπαντων το θμα του γιατρου, και μετεπειτα το θεμα του νοσοκομειου/κλινικης ειναι πολυ σοβαρ θεμα, και πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη.

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
undefined έγραψε:

οχι δεν διαφωνουμε! και φυσικα η περιπτωση της κοπελας ειναι αλλη. απλα επειδη αναφερθηκες στον 7ο μηνα. Τελοσπαντων το θμα του γιατρου, και μετεπειτα το θεμα του νοσοκομειου/κλινικης ειναι πολυ σοβαρ θεμα, και πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη.

 Very Happy  Very Happy 

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας μανούλες! Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στο Λητώ συγκεκριμένα μιας και ήταν ένα απο τα 2 ιδιωτικά που συνεργαζόταν ο γιατρός μου. Μόνο καλά λόγια έχω να πω. Τίποτα αρνητικό.
Δεν ξέρω γιατί αλλά τα δημόσια δε μου γεμίζουν το μάτι. Ίσως είμαι προκατειλημμένη ίσως τα περιστατικά που με κάνουν να το σκέφτομαι αυτό.
Όταν με το καλό κάνω και 2ο εκεί θα πάω. Προτιμώ να αργήσω λίγο παραπάνω να μαζέψω ευρώ ευρω τα λεφτά που χρειάζονται, γιατί κακά τα ψέματα οι εποχές είναι κάτι παραπάνω απο δύσκολες.
Τι να σας πω τώρα?! Κάποιοι γνωστοί μου πήγαν στο Έλενα το οποίο φέρεται να είναι απο τα καλύτερα δημόσια, τουλάχιστον απο αυτά που έχω ακούσει.
Στην τελική όλα εξαρτώνται απο την έγκυο και πού εκείνη νιώθει άνετα! rabbit 

mpele

mpele
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalispera stis manoules... eipa na na sas pw kai egw tin diki m istoria toketoy... prin apo 25 mere genisa tin proti m koroula se nosokomio kai sigkekrimena sto papageorgioy ( thessaloniki ) mou eixan pei oti an zitisw episkliridio tha mou ekanan kati pou den egene pote parolou pou tous parakalousa klegontas... katarxi i simperifora kai ton giatron alla kai apo tis nosokomes itan aparadexti... katarxi imoun moni m peripou 4 ores opou sparaza apo ton pono gt genousa fonaza tous giatrous kai den erxontousan kapia stigmi zitisa apo mia nosokoma na pei se kapion giatro na m kanoun episkliridio kai m leei denginete akoma imaste sto 7 sinexisa na tis to lew kai m eipe ok vgenei ekso kai to leei se enangiatro opios tis eipe pou einai gia na paei na ferei fisika eksafanistikan kai i duo ksana irthe i nosokoma meta apo kanena misaoro tis to lew pali gt arxisan na me pianoun ta nevra m mou leei den ginete twra ftasame sto 9 an pas sto 10 genas se 10 lepta fonazei kamia 10 atoma mesa sto domatio kai tous leei etimastite i kiria genaei fisika mesa se 15 lepta genisa xoris episkliridio ... o ponos poy eniosa itan o megaliteros pou exw niosei pote stin zwi m alla na pw tin alithei twra eno prospathw na thimithw tin entasi tou ponoy den mporw... kala den sizitaw to ifos apo tis noskomes otan mas efernan ta mwra eprepe egw san nea mama na kserw pos tha piasw to mwro pos tha to thilasw kai otan toys eipa oti den ginotan na thilasw arxisan tis fone oti den ithela kai den evaza ta dinata m eno i kaimeni ektos oti den eixa gala den eixa kai thili ... ti na pw ... foveres stigme to mono poy thelw na thimame einai to proto klama tou mwrou mou ...

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpele έγραψε:kalispera stis manoules...   eipa na na sas pw kai egw tin diki m istoria toketoy...   prin apo 25 mere genisa tin proti m koroula se nosokomio kai sigkekrimena sto papageorgioy ( thessaloniki )  mou eixan pei oti an zitisw episkliridio tha mou ekanan kati pou den egene pote parolou pou tous parakalousa klegontas... katarxi i simperifora kai ton giatron alla kai apo tis nosokomes itan aparadexti... katarxi imoun moni m peripou 4 ores opou sparaza apo ton pono gt genousa fonaza tous giatrous kai den erxontousan kapia stigmi zitisa apo mia nosokoma na pei se kapion giatro na m kanoun episkliridio kai m leei denginete akoma imaste sto 7 sinexisa na tis to lew kai m eipe ok vgenei ekso kai to leei se enangiatro opios tis eipe pou einai gia na paei na ferei fisika eksafanistikan kai i duo  ksana irthe i nosokoma meta apo kanena misaoro tis to lew pali gt arxisan na me pianoun ta nevra m mou leei den ginete twra ftasame sto 9 an pas sto 10 genas se 10 lepta fonazei kamia 10 atoma mesa sto domatio kai tous leei etimastite i kiria genaei fisika mesa se 15 lepta genisa xoris episkliridio ... o ponos poy eniosa itan o megaliteros pou exw niosei pote stin zwi m  alla na pw tin alithei twra eno prospathw na thimithw tin entasi tou ponoy den mporw...  kala den sizitaw to ifos apo tis noskomes otan mas efernan ta mwra eprepe egw san nea mama na kserw pos tha piasw to mwro pos tha to thilasw kai otan toys eipa oti den ginotan na thilasw arxisan tis fone oti den ithela kai den evaza ta dinata m eno i kaimeni ektos oti den eixa gala den eixa kai thili ... ti na pw ... foveres stigme to mono poy thelw na thimame einai to proto klama tou mwrou mou ...

η φιλη μου γεννησε πριν 2 μηνες εκει,και εγινε το ιδιο με επισκληριδιο,αλλα απο συμπεριφορα ειπε αψογη....
εγω εχω καρτελα εκει για τους υπερηχους κ αν κ ακομα ειναι νωρις για να δω που θα γεννησω,σκεφτομουν κ εγω για εκει

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω και τα δυο μου τα γεννησα σε δημοσιο και μαλιστα στο θριασιο με εναν γαματο γιατρο.τον μεγαλο μου τον εκανα φτ χωρις επισκληριδιο και την μικρη μου με καισαρικη και επι γτ ηταν ισχυακη

mpempakos1

mpempakos1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στα Χανιά σε ιδιωτική κλινική και δεν έχω κανένα παράπονο! Στα πούπουλα με είχαν! Φυσικά αφού παίρνουν και τόσο παραδάκι δεν θα ήμουν ευχαριστημένη με τίποτα λιγότερο! Και στο δεύτερο με καλό πάλι σε ιδιωτική θα πάω.

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εσεις που γεννησατε σε δημοσιο,πχ στο παπαγεωργιου ή κ σε αλλα στην θεσσαλονικη,εχει μεσα κ ειδικευομενους οση ωρα γεννας;
ειπε η κοπελα παραπανω πως η νοσοκομα φωναξε 10 ατομα να μπουν μεσα..ουσιαστικα δλδ εχει τους ειδικευομενους που κανουν κατα καποιον τροπο, πρακτικη σε σενα;κ αν δε θελεις δεν μπορεις να μη δεχτεις(δε λεω,καπου πρεπει να μαθουν κ αυτοι,αλλα εγω δε θα θελα να εχω τοσο κοινο οταν γενναω κ να με εξεταζουν τρεις κ λιγο..)
επισης,υπαρχει καποια κοπελα που να γεννησε σε δημοσιο κ να εκανε επισκληριδιο;(για φυσιολογικο τοκετο μιλαω) γιατι απ οτι ξερω δεν κανουν.

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μυρτω έγραψε:κοριτσια εσεις που γεννησατε σε δημοσιο,πχ στο παπαγεωργιου ή κ σε αλλα στην θεσσαλονικη,εχει μεσα κ ειδικευομενους οση ωρα γεννας;
ειπε η κοπελα παραπανω πως η νοσοκομα φωναξε 10 ατομα να μπουν μεσα..ουσιαστικα δλδ εχει τους ειδικευομενους που κανουν κατα καποιον τροπο, πρακτικη σε σενα;κ αν δε θελεις δεν μπορεις να μη δεχτεις(δε λεω,καπου πρεπει να μαθουν κ αυτοι,αλλα εγω δε θα θελα να εχω τοσο κοινο οταν γενναω κ να με εξεταζουν τρεις κ λιγο..)
επισης,υπαρχει καποια κοπελα που να γεννησε σε δημοσιο κ να εκανε επισκληριδιο;(για φυσιολογικο τοκετο μιλαω) γιατι απ οτι ξερω δεν κανουν.
Όπως το λες. Κι εγώ που γέννησα σε δημόσιο επισκληρίδιος δεν έπαιζε. Εγώ γέννησα με φτ, αλλά και στις καισαρικές δεν κάνουν με τίποτα (μόνο ολική). Τι να πω; Ώρες ώρες απορώ πού ζούμε. Και να σημειωθεί ότι δεν είμαι fun της επισκληριδίου και ούτως ή άλλως δεν ήθελα να κάνω.

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαλιστα..
το καταλαβαινω καποια να μη θελει να κανει,αλλα αν εγω θελω κ ποναω κ δεν το αντεχω,δε θα επρεπε να εχω αυτη την επιλογη;
μου φαινεται παλι σε κλινικη θα γεννησω,που μου κανουν την επισκληριδιο με το που θα τη ζητησω!

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μυρτω έγραψε:μαλιστα..
το καταλαβαινω καποια να μη θελει να κανει,αλλα αν εγω θελω κ ποναω κ δεν το αντεχω,δε θα επρεπε να εχω αυτη την επιλογη;
μου φαινεται παλι σε κλινικη θα γεννησω,που μου κανουν την επισκληριδιο με το που θα τη ζητησω!
Εννοείται ότι πρέπει να έχεις την επιλογή. Δεν το συζητώ... Και εγώ τα είχα πάρει όταν το έμαθα!!!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι πολυ φοβιτσιαρα εγωSad
απ το φοβο μην πονεσω,παθαινω πανικο!
κ αν εχω μεσα κ 10 αγνωστα ατομα,τοτε δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα!κ να φανταστεις οτι εχω γεννησει ηδη δυο φορες κ μαλιστα πολυ ευκολα!
με την επισκληριδιο,το απολαυσα στ αληθεια,ολο μιλουσαμε,καναμε αστεια με το γιατρο,διαβαζα το βιβλιο μου..ηταν πολυ ωραια!
ειπα αυτη τη φορα μηπως παω σε δημοσιο,αλλα ετσι που τα λετε μπαααα..
κ απ την κλινικη ημουν πολυ ευχαριστημενη,οι μαιες ηταν πολυ καλες(απο θηλασμο βεβαια δε σκαμπαζαν,αλλα ειχα τα μωρα μου συνεχεια στο δωματιο),
ηταν πολυ καθαρα κ το επισκεπτηριο πολυ αυστηρο.επισης ακομη κ στο τετρακλινο,δεν εβαζαν πανω απο 2 ατομα.

despoinaro


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα!!!! πετάγομαι και εγώ να σας πω την πρόσφατη εμπειρία μου γέννας στο Αλεξάνδρα!! Όλα άψογα!!! Μπήκα για πρόκληση, γέννησα φυσιολογικά πριν 20 μέρες, φυσικά με επισκληρίδιο και ήταν όλοι καταπληκτικοί μαίες και γιατροί!Δωμάτια, τύφλα να έχει το Ιασώ (αν βρείτε δωμάτιο στην πτέρυγα κόνσολα, που πήγα εγώ)!! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ που πήγα στο Μητέρα πριν 4 χρόνια σε τετράκλινο να πω ότι πέταξα τα λεφτά μου. Αν μου ξανατύχει εγκυμοσύνη θα πάω σίγουρα δημόσιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις