Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
164 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 164 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεννησα στο Ρεα και εμεινα παρα παρα παρα πολυ ευχαριστημενη!

marialena


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalhspera pio dimosio nosokomeio einai kalitero koritsia gia toketo?k poso plirosate an epitrepe?

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Marialena καλησπέρα!Γέννησα το Φεβρουάριο στο Έλενα και έχω να πω τα καλύτερα!!!!!Πλήρωσα για 4 μέρες σε μονόκλινο 220Ε με ΙΚΑ...Αν θες οποιαδήποτε λεπτομέρια ρώτησε με!!!

marialena


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalhspera..wow poli kala pliroses k gia monoklino k ollas..me diko sou giatro h me efimereuon..

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήταν λόγω ΙΚΑ που πλήρωσα τόσα αλλιως η απόδειξη ήταν κάπου 1200 αν θυμαμαι καλα...Με δικό μου γιατρό γέννησα..Αυτο το αγχος μη γεννήσω με τον εφημερεύοντα το ειχα κ γω αλλα τελικα ειναι μύθος...Γιατι οταν πλησίαζε ο καιρός να γεννήσω ο γιατρός νου είχε πει αν δεις αυτα τα σημάδια με παίρνεις τηλ κ ξεκινάμε για το μαιευτήριο ..Χωρις αμοιβή γιατρού φυσικά εφόσον είμαστε σε δημόσιο...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω γέννησα στην Πάτρα σε δημόσιο νοσοκομείο στο Ρίο. Έμεινα παρα πολύ ευχαριστημένη. Είχα μονοκλινο και πληρωσα 135 ευρώ μόνο. Με τον γιατρό μου όλα καλά το ίδιο και με τις μαίες.
Και στο επόμενο εκεί θα πάω

em_diva

em_diva
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Bασική προυπόθεση για εμένα τουλάχιστον είναι ο γιατρός, τι έχεις περάσει κ πόσο εμπιστοσύνη υπάρχει. Επειδή αύριο μπαίνω στο μήνα μου έχω αποφασίσει να γεννήσω στο Γαληνό (βιοιατρική) Θεσ/νίκη. Έχει καμία πρόσφατη εμπειρία?

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω γέννησα τον 4 χρονο σήμερα γιο μου στο Αττικό Νοσοκομείο σε δίκλινο με ειχαν βάλει με καισαρική λογο επιπλοκής τελευταίας στιγμης ειχα συνέχεια το μωρο διπλα μου τοτε που ειχα παει εγω προσωπικό ειχε δεν μπορώ να πω ερχόταν η κοπέλα να στο παει για εξέταση να στο κάνει μπάνιο κ.τλ ειχε ομως αλλες ελλείψεις οπως τα περισσότερα δημόσια το μονο θεμα που ειχα ηταν οι ηθελα εναν άνθρωπο βοήθεια ολη την ωρα.Ηταν καθαρά δεν ειναι τοσο παλιο σαν Νοσοκομείο.

Τωρα ειμαι εγκυος στο δεύτερο ο γιατρος μου έφυγε απο το Αττικο και πηγε Ρεα καιρό τωρα οποτε θα γεννήσω εκει με το ικα μου κανω τις εξετάσεις μου εκει επίσης με το ικα
Δεν εχω εμπειρία απο το ρεα αλλη περα οτι κανω εξετασεις εκει εχω ακουσει καλα λογια και οταν ερθει η ωρα ευχομαι να μεινω ευχαριστημενη  Smile  Smile  Smile 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω γέννησα στο ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη πριν περίπου 2 μήνες και έχω να πω τα καλύτερα, παρόλο που είχα δικό μ γιατρό, εδειχνε εξισου ενδιαφερόν και το υπολοιπο ιατρικο προσωπικο αλλα εχω να πω κ τα καλυτερα για τις μαιες, που βοηθουν πολύ και αγαπουν πραγματικα τα παιδια, οι περισσοτερες ηταν ευγενέστατες κ προθυμες (αν και εχουν επιβαρυμενο φορτο εργασιας λογω περικοπων) και υπηρξα τρελος πρηχτης καθως το μωρο το εχεις μαζι σ από την πρωτη στιγμη όπως αλλωστε πρεπει και δ ηξερα ουτε να το πιασω

το μονο μειονέκτημα είναι ότι δεν επιτρεπεται να είναι παρων ο συζυγος στον τοκετο κατι που θα θελαμε πολύ

από εκει κ περα προφανως δ εχει τοσο καλο κυλικειο, αιθουσα αναμονης, φαγητο κτλ οσο μια κλινικη αλλα αυτά είναι δευτερευοντα, τουλάχιστον γ μενα

και να με πληρωναν δ πηγαινα σε κλινικη να γεννησω, προτιμω την ασφαλεια τ νοσοκομειου

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ το ίδιο. Προτιμώ την ασφάλεια του νοσοκομείου γιαυτό πήγα άλλωστε. Χρειάστηκε να νοσηλευτω 2εβδομαδες και αυτό που είδα ηταν πολλές περιπτώσεις να έρχονται απο ιδιώτη στο νοσοκομείο λόγω επιπλοκών. Τιμή τους βέβαια που στέλνουν τα περιστατικά γιατί ξέρω και ιδιώτες που δεν θέλουν να χάσουν την πελάτισσα-λεφτά και τελικά χάνεται το μωρακι!!!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tassoula έγραψε:Και εγώ το ίδιο. Προτιμώ την ασφάλεια του νοσοκομείου γιαυτό πήγα άλλωστε. Χρειάστηκε να νοσηλευτω 2εβδομαδες και αυτό που είδα ηταν πολλές περιπτώσεις να έρχονται απο ιδιώτη στο νοσοκομείο λόγω επιπλοκών. Τιμή τους βέβαια που στέλνουν τα περιστατικά γιατί ξέρω και ιδιώτες που δεν θέλουν να χάσουν την πελάτισσα-λεφτά και τελικά χάνεται το μωρακι!!!

ε ναι τα δύσκολα περιστατικά πάντα ΄στο νοσοκομείο πηγαίνουν,
το κυριότερο γ μένα είναι πως αν κάτι πάει στραβά στο νοσοκομείο πλακώνουν και άλλοι δέκα γυναικολόγοι ενώ στην κλινική ο καθένας είναι εκεί καθαρά
γ τ πελάτη τ,

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας βρε κοριτσια και απο εμενα...

Εγω γεννησα πριν 6 μηνες στο Λητω...Ημουν απολυτα ικανοποιημενη...Ηταν καθαρα δικη μου επιλογη να παω σε ιδιωτικο μιας και ο γιατρος μου ηταν απο την πολη που μενω και μου ειπε διαλεξε που θελεις να γεννησεις και εγω θα ερθω....Ευχαριστω τον θεο που επελεξα να ερθω Αθηνα και στο Λητω γιατι αν εμενα στην πολη μου που εχει μια κλινικη η οποια υπολειτουργει και ενα νοσοκομειο στην ιδια κατασταση δεν ξερω τηην τυχη ουε την δικη μου ουτε του μπεμπη μου...

Εγω στην γεννα επθα σοβαρη αιμοραγια και ο μπεμπης με το που γεννηθηκε επαθε πνευμονια και τον ειχαν στην μενν σε καταστολη για 25 μερες με μηχανικη υποστηριξη...Τους ευχαριστω τοσο πολυ γιατι ηταν πραγματικα ανθρωποι ολοι τους...Να φανταστειτε διαλεξα τρικλινο και επειδη ειχα ταλαιπωρηθει τοσο πολυ οσες μερες εμεινα δεν μου εφεραν κανενα στο δωματιο..Ερχοντουσαν ανα δεκα λεπτα στο δωματιο μου να δουν αν θελω κατι...Οσο για τον μπεμπη στην μενν ηταν ολοι οι γιατροι απο πανω του...

Κ τελος να σας πω οτι πριν μπω να γεννησω γιατι πηγα με προκληση πηρε ο γιατρος μου στο Λαικο και τους ζητησε 2 μπουκαλες αιμα να εχουμε προληπτικα...Και του απαντησαν οτι δεν σας δινουμε πως ξερετε οτι θα τις χρειαστει αν τελικα χρειαστει παρτε μας να σασ στειλουμε εκεινη την ωρα...Κ ο γιατρος μου τους ειπε να του υπογραψουν ενα χαρτι οτι αν παθω κατι ειναι υπευθυνοι αυτοι κ τοτ τις εστειλαν...ελεος δηλαδη...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

μ αφορμή τ μηνυμα που εγραψε το vivaki θελω ν θιξω το θεμα τ αιματος

το αιμα δεν τ <παραγουν > τ νοσοκομεια και είναι γνωστο οτι υπαρχει πολύ μεγαλη ελλειψη λογω της αύξησης των τροχαιων ατυχηματων , φυσικα οσο ειμαστε υγιης εμεις και οι συγγενείς ποτε δ μας απασχολει αυτό τ θεμα αλλα αραγε επισκεφτηκαμε ποτε κανενα τμημα αιμοδοσίας??

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω ιουλιανα μου λογω το οτι ειμαι αιμοροφιλικη το επισκεπτομαι συχνοτατα...Να σε ενημερωσω οτι ο αντρας μου ειναι εθελοντης αιμοδοτης καθε 4-5 μηνες πηγαινει και δινει αιμα κ ουτε καν μου δικαιολογουν ενα μπουκαλι να μου δωσει γιατι δεν ειμαι συγγενης πρωτου βαθμος κ εξ αιματος...Το θεατρο του παραλογου.... Τωρα με ενημερωσαν οτι το προωθουν να δικαιουτε και ο-η συζυγος...

Μπορεις να παιξεις με μια ζωη κ να μην δωσεις το αιμα??? Εγω τελικα επαθα την αιμοραγια...Αν δεν επεμενε ο γιατρος μου τι θα γινοταν??? Η που θα πεθαινα η που θα μου αφαιρουσαν ολο το γεννητικο συστημα και ολα αυτα για 2 μπουκαλες???

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vivaki έγραψε:Εγω ιουλιανα μου λογω το οτι ειμαι αιμοροφιλικη το επισκεπτομαι συχνοτατα...Να σε ενημερωσω οτι ο αντρας μου ειναι εθελοντης αιμοδοτης καθε 4-5 μηνες πηγαινει και δινει αιμα κ ουτε καν μου δικαιολογουν ενα μπουκαλι να μου δωσει γιατι δεν ειμαι συγγενης πρωτου βαθμος κ εξ αιματος...Το θεατρο του παραλογου.... Τωρα με ενημερωσαν οτι το προωθουν να δικαιουτε και ο-η συζυγος...

Μπορεις να παιξεις με μια ζωη κ να μην δωσεις το αιμα??? Εγω τελικα επαθα την αιμοραγια...Αν δεν επεμενε ο γιατρος μου τι θα γινοταν??? Η που θα πεθαινα η που θα μου αφαιρουσαν ολο το γεννητικο συστημα και ολα αυτα για 2 μπουκαλες???


vivaki εχεις δικιο, αλλα στα δικα μου ματια μια χαρα ανευθυνος ηταν και ο γιατρος σου που οοταν πηγες για γεννα θυμηθηκε να παραγγειλει 2 φιαλες!!! Σε μια τετοια περιπτωση οπως η δικη σου με την αιμορροφιλια δεν παραγγελνουμε αιμα οταν μεπει η εγκυος για τοκετο! Αυτες οι διαδικασιες γινονται απο τον προγραμματισμο ακομα, ωστε ακομα και αν εμπαινες επειγοντως να γεννησεις να ειναι ολοι συνεννοημενοι και σε ετοιμοτητα! Ο γιατρος σου "τους ετριξε τα δοντια" εκ των υστερων για να ξεφυγει εκεινος της ευθυνης!

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και για το θεμα της αιμοδοσιας εχει δικιο η iouliana.. Οι αναγκες ειναι τρομερες, αλλα η προσφορα ανυπαρκτη..Δυστυχως

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ν τ γνωριζω αυτό  γ τ τους συζυγους κ ελπιζω να αλλαξει ο κανονισμος

δεν ηταν προσωπικο τ μηνυμα, το εγραψα μ αφορμή εσενα που χρειαστηκες αιμα

και επειδή δυστυχως εχω γινει εξπερ στα χειρουργεια λογω της μαμας μ, σ ζητανε φιαλες αιμα από πριν ειδικα στις κλινικες

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σεβομαι την αποψη σου αλλα επειδη εγω τα εζησα εχω μια αποψη παραπανω...ο αιματολογος μου που ειναι κ αρμοδιος κ οχι ο γυναικολογος μου που δεν εχει καμια δουλεια με την αιμοροφιλια φταει γιατι στην παθηση αυτη οταν πας να γεννησεις κανεις καποιες ενεσεις την ωρα που κοβεται ο ομφαλιος λωρος κ το αιμα πηζει αμεσως...Στην δικη μου περιπτωση ο αιματολογος εκανε λαθος την δοσολογια κ οι ενεσεις εδρασαν μετα απο 20 λεπτα...κ ολη αυτην την ωρα ετρεχε ο γυναικολογος μου να σωσει τα ασημαζευτα...κ για την ιστορια τις ενεσεις αυτες τις κανει ο αναισθησιολογος...ο γυναικολογος δεν εμπλεκεται πουθενα

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ιουλιανα μου το γνωριζω αλλα στην δικη μου περιπτωση ο αιματολογος μου ηταν 200% σιγουρος οτι δεν θα αιμοορραγησω ....αλλα ευτυχως ο γιατρος μου ηθελε να ειναι καλυμμενος σε καθε περιπτωση...κ να που επιβεβαιωθηκε...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ησουν πολύ ατυχη!!
ευτυχως που ειστε καλα!

να ρωτησω κατι χαζο γτ μ ηρθε κ θα σκασω, από που αιμμοραγεις όταν ο ομφαλιος

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μητρα αιμορραγει...απλα οι ενεσεις γινονται εκει ...Εγω εκανα καισαρικη οποτε αιμορραγουσα παντου δεν σταματαγε το αιμα για να κλεισει την τομη...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vivaki έγραψε:Η μητρα αιμορραγει...απλα οι ενεσεις γινονται εκει ...Εγω εκανα καισαρικη οποτε αιμορραγουσα παντου δεν σταματαγε το αιμα για να κλεισει την τομη...


α! νομιζα ότι γεννησες φυσιολογικα κ μ εκανε εντυπωση

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:εγω γέννησα στο ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη πριν περίπου 2 μήνες και έχω να πω τα καλύτερα, παρόλο που είχα δικό μ γιατρό, εδειχνε εξισου ενδιαφερόν και το υπολοιπο ιατρικο προσωπικο αλλα εχω να πω κ τα καλυτερα για τις μαιες, που βοηθουν πολύ και αγαπουν πραγματικα τα παιδια, οι περισσοτερες ηταν ευγενέστατες κ προθυμες (αν και εχουν επιβαρυμενο φορτο εργασιας λογω περικοπων) και υπηρξα τρελος πρηχτης καθως το μωρο το εχεις μαζι σ από την πρωτη στιγμη όπως αλλωστε πρεπει και δ ηξερα ουτε να το πιασω

το μονο μειονέκτημα είναι ότι δεν επιτρεπεται να είναι παρων ο συζυγος στον τοκετο κατι που θα θελαμε πολύ

από εκει κ περα προφανως δ εχει τοσο καλο κυλικειο, αιθουσα αναμονης, φαγητο κτλ οσο μια κλινικη αλλα αυτά είναι δευτερευοντα, τουλάχιστον γ μενα

και να με πληρωναν δ πηγαινα σε κλινικη να γεννησω, προτιμω την ασφαλεια τ νοσοκομειου

ιουλιανα μου θα ηθελα καποιες πληροφοριες για το ιπποκρατειο μιας και κατα πασα πιθανοτητα σ αυτο θα πετυχω λογω εφημεριων...
τα μωρα τα εχουμε 24ωρο μαζι?τα κανουμε μπανακι εμεις η αναλαμβανουν οι μαιες?επισκεπτηριο καθε ποτε εχει?τα δωματια ειναι 4κλινα?ρουχαλακια δικα μας μονο στην εξοδο φοραμε?ΑΥΤΑ προς το παρον  Smile 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα
λοιπον, τα δωματια είναι τρίκλινα, οχτακλινα κ δικλινα
μ τον εοπυ δικαιούσαι τρικλινο η αν εχεις πολλα χρονια ασφαλεια δικλινο, εγω ειχα δικλινο λογω ασφαλειας αλλιως χρεωνεται 30-35 ευρω η βραδια (αξιζει ν σ πω την αληθεια, εχει πιο ησυχια η πτερυγα μ τα δικλινα)


το μωρο αν γεννησεις φτ, το παιρνεις μαζι σου μολις πας στο δωματιο κ δεν επιτρεπεται συνοδος το βραδυ γ ν μεινει μαζι σ

αν γεννησεις μ καισαρικη τηνεπομενη μερα η οποτε εισαι καλυτερα κ επιτρεπεται συνοδος τ βρδυ για δυο 24ωρα


το επισκεπτηριο είναι 4-6 και ο συζυγος μπορει ν μεινει μεχρι τις 10 τ βραδυ


για το μωρο¨τωρα:
το εχεις παντα εσυ κ τ πηγαίνεις στις 8 κάθε πρωι στις μαιες οπου τ κανουν μπανιο, τ αλλαζουν κ μετα τ βλεπουν οι παιδίατροι κ τ παιρνεις πισω στις 9:30

σου δινουν τρια μπεμπιλινο την ημερα οποτε θα εχεις μαζι σ : μπεμπιλινο, μωρομαντηλα, κρεμα, αφρολουτρακι και για ασφαλεια κανενα φορμακι μη τυχον λερωθεί μεσ την ημερα κ θελεις ν τ αλλαξεις
τωρα για τη σιτιση τ μωρου είναι αναλογα: αν τ μωρακι σ είναι πανω από τρια κιλα θ είναι στην 4ωρη σιτιση οποτε θ παιρνεις μπιμπερο κάθε 4 ωρες (θ σ δειξουν από που και εχεις αναρτημενες κ τις ωρες) αλλιως στην τριωρη σιτιση

εσυ και να θελεις ν θηλασεις αποκλειστικα θ παιρνεις παντα γαλα, μην την πατησεις κ δεν εχεις ν το ταισεις μετα



επειδή γ να παρεις στις 9:30 το μωρο από τις μαιες δειχνεις την ταυτοτητα σ κ αν παει ο συζυγος δειχνει τη δικια τ κ τη δικια σ, παρε μαζι σ και κανενα διπλωμα , διαβατηριο γιατι εμεις την πατησαμε καθως πηγε ο νατρς μ να δηλωσει τ μωρο και ειχε μαζι τ την ταυτοτητα κ δ μ εδιναν το μωρο τ πηρα τ μεσημερι

γ τον θηλασμο: ερχονται κ σε δειχνουν μολις γεννησεις κ περνανε 2 η 3 φορες τη ημερα οι μαιες του παιδιατρικου για ν δουν πως πας μ τον θηλασμο ΑΛΛΑ ο,τι θελεις θ ρωτας κ θ τις φωνάζεις . το 99% από τις μαιες ηταν πολύ πολυ καλες πραγματικα



iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α και μια ακομη λεπτομερεια, όταν θα μπεις στην αιθουσα τοκετών θ ζητησουν απο τον αντρα σ να φερει ένα εσωρουχο και δυο σερβιέτες λοχειας γ ν σε βαλουν μετα οποτε εχετε τα εσυ σε μια σακουλιτσα για ν μην ψαχνει την βαλιτσα την τελευταια στιγμη κ σου (από το αγχος τ)την κανει .....καταλαβαινεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις