Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fiona84 έγραψε:
xrysakoski έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΛΙΛΑ ΠΡΟΣ ΜΩΒ ΕΙΝΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΧΡΩΜΑ?ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΑΣΠΟΥΜΕ Κ ΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?Η ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΜΟΝΟ....ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ.....

Χρυσα μου το λιλα κατ εμε ειναι αμιγως κοριτσιστικο χρωμα!!! tongue Ισως επειδη το δωματιο μου στο δημοτικο ηταν λιλα με εκρου, οποτε το εχω συσχετισει με κοριτσακια...Εσυ το λες για τον τοιχο ή για την επιπλωση???

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΟΙΧΟ Κ ΕΠΙΠΛΩΣΗ .........ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Fiona84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="zwitsa"]
zwitsa έγραψε:ΕΧΩ 2 ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ....ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 3 ΜΩΡΟ ΜΟΥ....ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΒΑΠΤΙΣΕΙ...ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΑΡΙΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΗ (ΜΑΡΙΚΡΥΣΤΗ)ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΕΙΨΩ....ΤΟ 3 ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΑΓΟΡΙ Κ ΛΕΜΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΡΙΑ...ΕΛΑ ΝΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ..!!!!(ΠΟΥ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΆΚΕΙΕΣ)!!!!!!!Κ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟ ΕΝΑ Κ ΚΡΥΣΤΑΛΛΗ ΤΟ ΑΛΛΟ.......!!!!(ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΕΛΕΟΣ)Κ ΤΟΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΣΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ........ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!ΛΕΣ Κ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΠΩΣ ΘΑ Τ ΒΓΑΛΟΥΝ.....ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΙΧΑΕΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ Κ ΔΕΝ ΘΕΝΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ......ΓΙΑΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙ Ν ΛΕΝΕ Ν ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΤΚΑΛΟ Κ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ.......ΕΜΕΝΑ Κ ΣΤΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΡΙΚΡΥΣΤΗ ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ Κ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΡΑΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣΜΟΥ ΝΑ ΤΙΜΑΩ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ....ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΑΝΗΣΥΧΩ........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ......???????????????ΤΙ ΛΕΤΕ'?????ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑΜΟΥ......

Να συναποφασισετε με τον αντρα σου τι θελετε εσεις και να δωσετε το ονομα που εσεις θα επιλεξετε!!!Θεωρω οτι ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη σας πως θα φωναζετε το μωρακι σας και δεν εχει να κανει με το τι θα ηθελαν οι γονεις σας...Απλα εξηγησε το ευγενικα και πες τους πως ναι μεν σεβεσαι την γνωμη τους αλλα σας αρεσει το συγκεκριμενο ονομα, το οποιο εχετε συζητησει και ειναι αυτο που θελετε να φωναζετε το μωρακι σας!!!Ασε που οταν δινεις ονοματα στα παιδια σου απο γονεις κλπ, δεν τιμας το ονομα σαν ονομα (που αλλως τε εκατομμυρια Μαριες υπαρχουν κλπ), αλλα τον συγγενη σου που το εχει!!!Και εν προκειμενω εσεις τιματε και τις 2 μαμαδες σας με αυτον τον τροπο!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζωη μην ανησυχεις!Θα το περασουμε ετσι!Παντως για νεο θεμα πατας διπλα απο την απαντηση και το δημιουργεις!

Φιονα ειμαι της αποψης πως το μωρακι δε θελει ουτε πολυ σκουρα αλλα ουτε και πολυ εντονα χρωματα γιατι θα του αποσπουν την προσοχη του και δε θα το αφηνουν να συγκεντρωθει!Εμεις εδω μεσα εχουμε ηδη ξεκινησει αν οχι να τα ετοιμαζουμε αλλα να καταληγουμε στο τι θελουμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ! Αυριο εμενα θα ερθει ο ελαιοχρωματιστης να το βαψει τωρα που ακομα μπορω να το αεριζω καλα, θα μεταφερω τα επιπλα απο το ενα στο αλλο δωματιο πριν στρωσω. Σε καμια 20αρια μερες εχω β επιπεδο και παω να παραγγειλω επιπλα και καροτσι που εβαλα στο ματι!Τωρα που ακομα μπορω να ψαχνω και να τρεχω γιατι μετα με την κοιλουμπα βραστα πολυχρονη!

Χρυσα μη σκας!Ο τοιχος βεβαια βαφεται αλλα το επιπλο; γιατι δε ρωτας στο μωρουδοκοσμο αυριο; Ασε που μπορει και το 2ο να ειναι παλι κοριτσακι!

Fiona84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΟΙΧΟ Κ ΕΠΙΠΛΩΣΗ .........ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???[/quote]

Εγω προσωπικα μονο για κοριτσακι θα επελεγα λιλα επιπλωση και τοιχο...Τα παλ και τα παστελ χρωματα γενικα ειναι κοριτσιστικα γιατι ειναι πιο ρομαντικα. Εγω πιστευω οτι αν θες ουδετερο δωματιο, τα ουδετερα χρωματα ειναι το κιτρινο και το κοκκινο και ενδεχομενως το πρασσινο που εχει πολλες παραλαγες (πχ φυστικι, εντονο πρασινο, βεραμαν κλπ) και ισως τα δεσεις αυτα τα χρωματα μαζι για να κανεις ενα ομορφο και χαρουμενο ουδετερο παιδικο δωματιο. Επισης δεν νομιζω πως ειναι απαραιτητο να επιλεξεις ενα χρωμα (πχ λιλα ή εστω καποιο αλλο) και να ειναι ολο το δωματιο λιλα (απο τους τοιχους μεχρι τα επιπλα), διοτι πιστευω πως θα ειναι μονοτονο. Νομιζω οτι σε καθε περιπτωση σε ενα παιδικο δωματιο ειναι ομορφο να υπαρχουν διαφορα χρωματα, συνδιασμενα μεταξυ τους αρμονικα..Δηλαδη ειτε να βαλεις διαφορα χρωματα στον τοιχο (διρωμιες κλπ) και να επιλεξεις ενα απο αυτα για τα επιπλα, ή να επιλεξεις ενα χρωμα για τον τοιχο και να παρεις επιπλα με χρωματα!! (ελπιζω να μην σε μπερδεψα Rolling Eyes )

Fiona84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ιωαννα μου με το καλο, ευχομαι καλα αποτελεσματα στην Β επιπεδου και καλο κουραγιο με το δωματιο!!!!Ελπιζω να γινει οπως το θες και να καλοβολευτει το μωρακι σου εκει!!!! Very Happy
Εγω την Β επιπεδου την εχω 30/11, οποτε αργω ακομη!!!Παντως ευχαριστω για την ανταλλαγη αποψεων, ειδα και τους διαλογους σας αναφορικα με τα δωματια και ηδη παιρνω ιδεες και σκεφτομαι διαφορα!!!
Καλο βραδυ κοριτσια και τα λεμε αυριο!!! Smile

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φιονα ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και με τη σειρα μου θα σου πω επισης!Με το καλο η β επιπεδου σου και περιμενουμε ακομα περισσοτερες ιδεες σου αλλα και φωτο απο το μελλοντικο δωματιακι!
Καληνυχτα κι ονειρα γλυκα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Ζωη μην ανησυχεις!Θα το περασουμε ετσι!Παντως για νεο θεμα πατας διπλα απο την απαντηση και το δημιουργεις!

Φιονα ειμαι της αποψης πως το μωρακι δε θελει ουτε πολυ σκουρα αλλα ουτε και πολυ εντονα χρωματα γιατι θα του αποσπουν την προσοχη του και δε θα το αφηνουν να συγκεντρωθει!Εμεις εδω μεσα εχουμε ηδη ξεκινησει αν οχι να τα ετοιμαζουμε αλλα να καταληγουμε στο τι θελουμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ! Αυριο εμενα θα ερθει ο ελαιοχρωματιστης να το βαψει τωρα που ακομα μπορω να το αεριζω καλα, θα μεταφερω τα επιπλα απο το ενα στο αλλο δωματιο πριν στρωσω. Σε καμια 20αρια μερες εχω β επιπεδο και παω να παραγγειλω επιπλα και καροτσι που εβαλα στο ματι!Τωρα που ακομα μπορω να ψαχνω και να τρεχω γιατι μετα με την κοιλουμπα βραστα πολυχρονη!

Χρυσα μη σκας!Ο τοιχος βεβαια βαφεται αλλα το επιπλο; γιατι δε ρωτας στο μωρουδοκοσμο αυριο; Ασε που μπορει και το 2ο να ειναι παλι κοριτσακι!
Να σου πω κάτι; Μη τη φοβάσαι την κοιλούμπα! Εγώπήγανα παντου μέχρι το τέλος. Μέχρι και πατζούρια καθάριζσ. Θα μπορείς να ψάξεις μωρουδιακά κανονικά και στο τρίτο τρίμηνο, δε χριεάζεται να αγχωθείς τωρα

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρινουλα δεν τη φοβαμαι απλα ξερω πως θα δυσκολευτω να κανω τις δουλειες μου οπως τωρα!

Ιφιγενεια13

Ιφιγενεια13
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια. Σημερα πηγαμε στη γιατρο για το καθιερωμενο ραντεβου του μηνα. Και ναι λοιπον ειδαμε και το πουλακι του και εμπρακτως αν και το γνωριζαμε καιρο τωρα απο τον καρυοτυπο. Μεγαλωσε πολυ το σπορακι μου, πηγε 311 ολοκηρα γραμμαρια και ηταν πολυ συνεργασιμο σημερα. Smile))) β επιπεδου μαλλον το αλλο σαββατο θα κανουμε για να δουμε επιτελους το προσωπακι του μικρου μου!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο, τι ωράια νέα δαιβάζουμε όταν πάτε στο γιατρό σας!
Εμείς θα πάμε την Πέμπτη για επίσκεψη και λογικά θα μας κάνονίσει τη β'επιπέδου αρχές Δεκεμβρίου. Ανυπομονώ να την κάνω γιατί βλέπεις πολύ καλά το μωράκι και γιατί σου λένε πιο σίγουρα ότι πάνε ολα καλά.

Παρότι έχω και την κόρη μου, θα ετοιμάσουμε κι εμείς δωμάτιο. Θα τη μεταφέρουμε σε ένα πιο μεγάλο λίγο δωμάτιο που έχουμε και το χρησιμοποιούμε τώρα ως γραφείο. Θα το εχει μόνη της για αρχή και όταν μεγαλώσει λιγο ο μικρούλης θα πάει κι αυτός εκεί. οπότε έχουμε πολλές δουλειές και πολύ ψάξιμο!

Είδα τα αυτοκόλλητα που έβαλες Ιωάνννα και είναι πάρα πολύ ωραία! Θα σου έλεγα να δεν το έχεις κάνει να δεις και σε σελίδς του εξωτερικου όπως το amazon για να βρεις μεγαλύτερη ποικιλία. Στη κόρη μου είχα πάρει κάτ λουλούδια, ήταν πολύ ωραία αλλά τώρα θέλουμε κάτι πιο ενδιαφέρον.
Επίσης, για εξοπλισμό μωρού δείτε και στο amazon.co.uk γιατί πολλά πράγματα είναι πολύ πιο φτηνά και είναι πολύ αξιόπιστο.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rinoula στις Δευ Οκτ 29, 2012 10:46 pm, 1 φορά

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια μαμαδες μου!!!! Very Happy τι κάνετε???εμεις σήμερα έχουμε Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldangel1990 έγραψε:Καλημερούδια μαμαδες μου!!!! Very Happy τι κάνετε???εμεις σήμερα έχουμε Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316

Καλημέρα, μπράβο, με το καλό!

Fiona84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
goldangel με το καλο η Β χοριακή!!!Μόλις την κάνεις ενημέρωσε μας αν πραγματι φαινεται το μωρακι και τα χαρακτηριστικά του!!!Εχω ακούσει οτι μπορεις να δεις το μουτρακι του, την μυτουλα, τα ματακια, οποτε να αρχισεις να φανταζεσαι πως θα είναι!!! Very Happy
Εγω την έχω κλείσει σε περίπου 1 μήνα, οποτε γιαυτο ρωτω να ξερω απο καποια που την εκανε προσφατα!!!
Φιλια πολλα!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βλέπεις χαρακτηριστικά του πρσώπου αλλά δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά ακόμα, είναι πολύ μικρό

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε; εγω εχω νευρα και δεν ξερω γιατι!ορμονες; τι να πω;

Ιφιγενεια αυτα ειναι ευχαριστα νεα!Αντε με το καλο η β επιπεδου σας!

Ρινουλα με το καλο και το ραντεβου σας αλλα και η β επιπεδου σας!Χαιρομαι που σου αρεσε το αυτοκολλητο!!Σιγουρα στα σαιτ του εξωτερικου θα εχει φανταστικα πραγματα αλλα δεν ειμαι εξοικειομενη με ηλεκτρονικες αγορες!

Εβελιν τι σας ειπε ο γιατρος;

Φιονα αστο η β επιπεδου ειναι αλλη εμπειρια!βλεπεις τα παντα!τοσα χρονια εβλεπα β επιπεδου σε καθημερινη βαση αλλων γυναικων...ανυπομονω να ερθει η ωρα μου!

Ιφιγενεια13

Ιφιγενεια13
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Rinoula έγραψε:
goldangel1990 έγραψε:Καλημερούδια μαμαδες μου!!!! Very Happy τι κάνετε???εμεις σήμερα έχουμε Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316

Καλημέρα, μπράβο, με το καλό!


Με το καλό!! Κορίτσια εκλεισα β επιπεδου για τις 10 Νοεμβρη με τον Ρωτα στο Ρεα. Έχετε ακουσει τίποτα γι αυτόν τον γιατρό? έχει κάνει καμμια απο εσάς καμμια εξεταση μαζί του?

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πώς πάμε κορίτσια??Σας έχασα αυτές τις μέρες!!Επιτέλους αύριο η β επιπέδου!!Η αλήθεια είναι ένα άγχος με χει πιάσει...μέχρι και το ότι θα μπω στο αεροπλάνο με αγχώνει...χαχαχαχχα!!! Smile Smile Ιωάννα πάλι σας κρύφτηκε το μικρούλι??Θα ναι ντροπαλό μάλλον!! Embarassed Embarassed Θα σας πω αύριο τα νέα μου εγώ!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!Πολλά φιλιάααααααα!!!! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιφιγενεια δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω!

Αννουλα με το καλο!Μη σε αγχωνει τιποτα!Κατι λιγοτερο απο 1 ωρα θα βλεπεις το μωρακι σου!Ναι ειναι ντροπαλο αλλα και πολυ ησυχουλι, ειναι της αποψης δε σας πειραζω μη με πειραζετε!χαχαχα!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια ολη την ωρα λυσσαω απο την πεινα!εσεις το εχετε; μεχρι τωρα εχω παρει 3 κιλα αλλα αν συνεχισω ετσι....

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Κοριτσια ολη την ωρα λυσσαω απο την πεινα!εσεις το εχετε; μεχρι τωρα εχω παρει 3 κιλα αλλα αν συνεχισω ετσι....

Καλησπέρα Ιωάννα!

Όταν ήμουν έγκυος στη κόρη μου πείναγα διαρκώς και είχα πάρει 13κιλά με πολύ εγκράτεια όμως.Διαφορετικά θα είχα φτάσει τα 20!
Στο μικρό μου δεν πείναγα καθόλου και πήρα συνολικά 8 κιλά τα οποία έφυγαν με το που γέννησα.
Τώρα που μάλλον είναι πάλι αγοράκι δεν έχω παχύνει καθόλου. Μάλιστα είμαι κατά 1 κιλό πιο αδύνατη πριν μείνω έγκυος.Αφού σε 5μέρες μπαίνω στο 6 και η κοιλιά μου δεν ξεχωρίζει.

Άρα μήπως περιμένεις κοριτσάκι για αυτό σου κάνει ναζάκια; Very Happy

Αύριο έχω την β επιπέδου.Μακάρι να ειναι όλα καλά.

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annoyla έγραψε:Πώς πάμε κορίτσια??Σας έχασα αυτές τις μέρες!!Επιτέλους αύριο η β επιπέδου!!Η αλήθεια είναι ένα άγχος με χει πιάσει...μέχρι και το ότι θα μπω στο αεροπλάνο με αγχώνει...χαχαχαχχα!!! Smile Smile Ιωάννα πάλι σας κρύφτηκε το μικρούλι??Θα ναι ντροπαλό μάλλον!! Embarassed Embarassed Θα σας πω αύριο τα νέα μου εγώ!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!Πολλά φιλιάααααααα!!!! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316 Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 654316

Κι εγώ αύριο έχω την β επιπέδου annoyla και έχω λίγο αγχωθεί.
Καλά νέα να έχουμε αύριο και φυσικά όλες οι κοπέλες Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 20 215994

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fiona84 έγραψε:kοριτσια καλησπέρα σας!!!Ειμαι στην 18η εβδομαδα με αγορακι και εχω ΠΗΤ 1/4/2012.. Smile Ειναι το πρωτο μου μωρακι και ειμαι ενθουσιασμενη, αν και με το αγορι μου δεν έχουμε συνειδητοποιησει ακομη το ποσο γρηγορα θα γινουμε οικογενεια, ισως επειδη δεν το ειχαμε προγραμματισει, αν και πανω σε συζητησεις, θελαμε πολυ να μας συμβει καποια στιγμη!! Να σας ρωτησω...
1) Ποτε θα ακούσουμε το μωρακι μας? Rolling Eyes Εγω νιωθω κατι σαν γουργουρητα γατας αλλα δεν ειμαι σιγουρη!!!Ειναι νωρις ακομη??
2) Ως προς τα δωματια: Εγω σκεφτομαι να διατηρησω το υφος και το στιλ του σπιτιου μου, το οποιο μου αρεσει πολυ και θα παρω την κουνια κλπ απο τον αδελφο μου...Τα επιπλα ειναι απο ξυλο (η κουνια και η συρταριερα) και ειναι ουδετερα (δηλαδη θα ταιριαζαν ειτε ειχα κοριτσακι ειτε αγορακι) και ειναι ρομαντικα, που ταιριαζουν και με το υπολοιπο σπιτι. Ας πουμε δεν θελω να βαψω γαλαζιο το δωματιο, σκεφτομαι να τοα φησω λευκο, να βαλω και μια ομορφη μοκετα κατω να μπουσουλα αργοτερα κλπ κλπ (που ισως της δωσω χρωμα) και να εχει τα παιχνιδακια του εκει..Η αληθεια ειναι πως προσωπικα δεν μου πολυαρεσουν τα πολυ "μικι μαους" δωματια με απειρα χρωματα, ηρωες κομικ κλπ κλπ!!! Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως ειναι τελικα απαραιτητο να ειναι ετσι ενα παιδικο δωματιο, διοτι αν το κανω οπως το φανταζομαι εγω, δεν θα ειναι και ιδιαιτερα παιδικο...Τα παιδικα στοιχεια θα ειναι πχ τα παιχνιδια που θα χει κλπ. Εσεις τι λετε? Λετε να παιζει ρολο στην ψυχολογια του αργοτερα? Ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες!!!
Ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες μας, να εχουμε μια τελειομηνη και ομορφη εγκυμοσυνη!!!

Fiona84 καλώς ήρθες στη παρέα μας!

Κι εγώ το παιδικό δωμάτιο το έχω βάψει άσπρο για να είναι φωτεινό αλλά κυρίως ουδέτερο- και για κορίτσι κ για αγόρι- με πολλά καδράκια και αυτοκόλλητες ταινίες που όποτε θέλήσουν τα παιδιά τα αλλάζουμε. Η μικρή μου ήδη έχει κάνει αλλαγές...

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινακι πρωτα απο ολα με το καλο η β επιπεδου!Περιμενουμε νεα σου!Κοιτα πριν μεινω εγκυος ημουν κανονικη στα κιλα. Ουτε κι εμενα μου φαινεται η κοιλιτσα κι ολοι μου το λενε...κατι που με ανησυχει λιγο μηπως το μωρακι μου δεν παιρνει το βαρος που πρεπει!Ολο πειναω ειδικα απο οταν μπηκα στον 4ο. Προσπαθω να προσεχω αλλα λυσσαω...

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Χριστινακι πρωτα απο ολα με το καλο η β επιπεδου!Περιμενουμε νεα σου!Κοιτα πριν μεινω εγκυος ημουν κανονικη στα κιλα. Ουτε κι εμενα μου φαινεται η κοιλιτσα κι ολοι μου το λενε...κατι που με ανησυχει λιγο μηπως το μωρακι μου δεν παιρνει το βαρος που πρεπει!Ολο πειναω ειδικα απο οταν μπηκα στον 4ο. Προσπαθω να προσεχω αλλα λυσσαω...

Όταν ήμουν έγκυος στο μικρό μου είχα μικρή κοιλίτσα και το ίδιο αγχος με σένα. Όμως το βάρος του το μωρό θα το πάρει είτε πάρεις λίγα κιλά είτε όχι.Στο Νικόλα μου πήρα 8 κιλά και γεννήθηκε 3350! Συνήθως λένε ότι τα μωράκια δεν παίρνουν βάρος όταν η μητέρα καπνίζει, πίνει και γενικά κάνει καταχρήσεις.
Βγάλε λοιπόν αυτές τις σκέψεις από το μυαλό σου.
Στην εβδομάδα που είσαι το μωρό ζυγίζει περίπου 240 γραμμάρια και είναι περίπου 3 εκατοστά, από το κεφάλι μέχρι τον κόκκυγα- περίπου το μήκος ενός μικρού κολοκυθιού. Άρα είναι φυσικό να έχεις μικρή κοιλίτσα. Μην αγχώνεσαι καθόλου! Very Happy

Για την πείνα σε καταλαβαίνω...τα πέρασα στην μικρή μου...ήθελα διαρκώς να τρώω. 'Εκανα εφόδους στο ψυγείο Laughing .Αφού ήθελα να είμαι έξω από το σπίτι και να δουλεύω για να μην τρώω.Πίκρα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις