Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
457 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 457 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 41]

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[b][i]ναι εχει κατι συγγενεις εκει που δεν εχω ιδεα βεβαια επιθετα κλπ!
ναι ειναι πολυ μεγαλο βημα! παντως εμεις απο θεσσαλονικη και δραμα που ειχαμε επιλογη να παμε προτιμησαμε δραμα κι ας ειναι ενα δραμα απο δουλειες!!!
Αχ να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ πολυ ναι ευχομαι να ναι ολα καλα απο δω και περα και να μην ξαναξαπλωσω εκτος απο τη λοχεια μου!!! Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:[b][i]ναι εχει κατι συγγενεις εκει που δεν εχω ιδεα βεβαια επιθετα κλπ!
ναι ειναι πολυ μεγαλο βημα! παντως εμεις απο θεσσαλονικη και δραμα που ειχαμε επιλογη να παμε προτιμησαμε δραμα κι ας ειναι ενα δραμα απο δουλειες!!!
Αχ να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ πολυ ναι ευχομαι να ναι ολα καλα απο δω και περα και να μην ξαναξαπλωσω εκτος απο τη λοχεια μου!!! Very Happy

Θα πανε ολα τελεια απο δω και μπρος, σου το χρωσταει!!! Ετσι, για να μπορεσεις τουλαχιστον αυτους τους τελευταιους μηνες να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου χωρις βασανα!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελα. την αδεια πριν και μετα τοκετου την πληρωνεσε κανονικα απο ικα. θα κανει πτωχευση και κλεινει ή απλως διακοπη εργασιων? σημαντικο αυτο. αν κανει απλως διακοπη τον πηδας κανονικα τον τυπο-σορυ για τα γαλικα μου κοριτσια-,αν κανει πτωχευση δεν παιρνεις τιποτα. τωρα οσο για το εξαμηνο,ειναι διφορουμενο. ναι μεν εχεις κρατησεις και προυποθεσεις αλλα ουσιαστικα δεν θα εργαζεσαι, ποιος θα σου σφραγισει για πχ την υ/δ οτι δεν θα απασχολησαι?ασε να κανω μια ερωτηση καπου αυριο και θα επανελθω.


αναστασια κοιτα να μας παρεις την μαρκελα επανω...θα σε φαω ρε....
πλακα κανω οποια οικογενεια μπορει νατην κανει για επαρχια βουρ , και εδω στην αθηνα τι κανουμε??????

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:[b][i]ναι εχει κατι συγγενεις εκει που δεν εχω ιδεα βεβαια επιθετα κλπ!
ναι ειναι πολυ μεγαλο βημα! παντως εμεις απο θεσσαλονικη και δραμα που ειχαμε επιλογη να παμε προτιμησαμε δραμα κι ας ειναι ενα δραμα απο δουλειες!!!
Αχ να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ πολυ ναι ευχομαι να ναι ολα καλα απο δω και περα και να μην ξαναξαπλωσω εκτος απο τη λοχεια μου!!! Very Happy

να σιγα να μην ξαπλωσεις στην λοχεια.....στο τρεξιμο σε βλεπω. οσο εκατσες εκατσες τωρα τρεχουμε αναστασια δεν περπατααααααμε...χαχαχαχα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξερω τι προκειται να γινει Αθανασια μου. Εγω ξερω οτι εχει σταματησει να πληρωνει ενοικια, δεη, τηλεφωνα, φπα, τεβε, και εχουμε και επιταγες να καλυψουμε στις 30-09 αλλα βλεπω να μας μαυριζουν.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καθε εμποδιο για καλο. μην ανησυχεις στο τελος ολα θα πανε καλα.ποιος περιμενει θα μου πεις με οοοολα τα εξοδα να τρεχουν? εμεις. για τα δυσκολα ειναι φτιαγμενοι οι δυνατοι ανθρωποι.και εσυ ανηκεις εσυ.μην μασας. θα στειλουμε τους αντρες μας στα καραβια βρε συ....να λυση! Very Happy Very Happy

γελα καλε μην σε παιρνει απο κατω.τι κανει ο μπεμπης?η μεγαλη? οκ με το σχολειο?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας φουσκοτες κοιλιτσες μου!Χαθηκα λιγακι αλλα εγιναν πολλα!!!Καταρχην εχω διαβασει τα νεα σας(εντομεταξυ μεχρι να τα διαβασω μου βγηκε η πιστη)και χαιρομαι πολυ για τα καλα νεα που ειδα.Σε οσες ανχονονται θελω να πω μονο να σκεφτονται το μωρακι τους και να μην ανησυχουν για ΤΙΠΟΤΑ!Γενικα πως ειστε ολες;;;Αντε να ξαναμπω σιγα σιγα στην παρεουλα...Εγω ειχα πιξει στην δουλεια και σαν να μην εφτανε αυτο ειχα με τα πεθερικα παλι προβλημα.....

Εεε οχι πειτε μου αν αυτο που εκαναν ηταν σωστο..:Γυριζω μια μερα απο την δουλεια και ειχε ολο το σπιτι μια μυρωδια αστα να πανε.Το τριγυριζω ολο για να δω απο που ερχεται και μπαινω μεσα στο παιδικο και βλεπω τον πεθερο μου να βαφει τον τοιχο λαχανι(τον οποιο εμεις τον ειχαμε κανει μπεζ)και την πεθερα να του λεει καντο ετσι καντο αλλιως.Τα πηρα πολυ ασχημα εκεινη την ωρα και τους λεω με πιο δικαιωμα το βαφεται και η μονη απαντηση που πηρα(απο την πεθερα)δεν μας αρεσε το σκετο μπεζ και ειπαμε να του δωσουμε λιγο χρωμα.Δηλαδη εμεις αμα θελαμε να βαλουμε αυτοκολητα η να το ξαναβαψουμε αν δεν μας αρεζε μπεζ δεν το σκεφτηκαν.Μου ειχε ανεβει το αιμα στο κεφαλι εκεινη την ωρα.Περνω τον αντρα μου τηλ και του λεω δεν ξερω τι θα κανεις μαζι τους αλλα αμα ξανακανουν κατι χωρις να μας ρωτησουν εγω σηκωνομαι και φευγω!Ετσι οπως ημουν περνω τηλ στα ταξι και πηγαινω στους γονεις μου(εκει ημουν ολο το σ/κ)Δεν τους ειπα κατι αλλο εκεινη την στιγμη γιατι θα μαλωναμε παλι και δεν ηθελα αλλη ενταση...Συγνωμη κιολας ειχα αδικο που νευριασα τοσο πολυ μαζι τους;;;Αμα μας το ελεγαν καλυτερα θα ηταν.Αφηστε που εβρεξε κιολας και απο την υγρασια δεν στεγνωνε το χρωμα και βρομουσε ολο το σπιτι μπογια...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τα πουλια τα πεθερικα.....
βαλτε ορια, ο καθενας στους γονεις του. κυρια μου που πας,εδω ειναι σπιτι μας,αντε σπιτακι σου νακανεις κουμαντο... αμαν πια οι ανακατωστρες.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:για τα πουλια τα πεθερικα.....
βαλτε ορια, ο καθενας στους γονεις του. κυρια μου που πας,εδω ειναι σπιτι μας,αντε σπιτακι σου νακανεις κουμαντο... αμαν πια οι ανακατωστρες.


Αθανασια μου πραγματικα εκεινη την στιγμη ηθελα να τους σκοτωσω(και τωρα θελω βασικα).Αλλα λεω καλυτερα να τους μιλησει ο γιος τους γιατι εγω οτι και να λεω το χαβα τους αυτοι

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασια μου δεν σας την παιρνω!!!χαχα
αχ να στε καλα πραγματικα ευχομαι να μην ξανακατσω!!! τρεχουμε ε;;;; αντε 2 μηνες μου εμειναν κ μετα ο 9ος!!! εκεινον μαλλον δεν τον φοβομαστε ε;;; πωωωω κοριτσια ενω εχει αρκετη δροσια κι οι δικοι μου κρυωνουν και εχουν κλειστα παραθυρα εγω σκαωωωωωωωωωω!!!χαχαχαχαχα τωρα εχω τη βενταλια μου!!!χαχαχαχ εχω καψες!!
α ρε Ευη ειδες; οσο ησουν ξαπλα ηταν αρνακι μολις σηκωνεσαι κατι παθαινει ε;;;;;
λογικο να θυμωσεις και εγω θα εφευγα για το Σ.Κ. και επρεπε να αναπνεεις και τοση μπογια!!!! ο καλος σου τι μετρα ελαβε;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εσυ τι να πεις εσυ ευη? ο αντρας σου πρεπει να τους τριξει τα δοντια.
α απο γινατι δηλαδη, ο τοιχος παρακαλω να ξαναγινει μπεζ...ετσι για σπασιμο οχι τιποτα αλλο, τον καλο στο τελος τον λενε μακακα...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευη μου δεν έπρεπε να έχουν κάν κλειδιά του σπιτιού σου αλλα κ να έχουν δεν έπρεπε να μπαίνουν όταν λειπετε ... Άκου εκει να βάψουν τον τοίχο χωρίς να το ξέρετε ... Ο άντρας σου τι είπε γι αυτο ;

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:Αθανασια μου δεν σας την παιρνω!!!χαχα
αχ να στε καλα πραγματικα ευχομαι να μην ξανακατσω!!! τρεχουμε ε;;;; αντε 2 μηνες μου εμειναν κ μετα ο 9ος!!! εκεινον μαλλον δεν τον φοβομαστε ε;;; πωωωω κοριτσια ενω εχει αρκετη δροσια κι οι δικοι μου κρυωνουν και εχουν κλειστα παραθυρα εγω σκαωωωωωωωωωω!!!χαχαχαχαχα τωρα εχω τη βενταλια μου!!!χαχαχαχ εχω καψες!!
α ρε Ευη ειδες; οσο ησουν ξαπλα ηταν αρνακι μολις σηκωνεσαι κατι παθαινει ε;;;;;
λογικο να θυμωσεις και εγω θα εφευγα για το Σ.Κ. και επρεπε να αναπνεεις και τοση μπογια!!!! ο καλος σου τι μετρα ελαβε;


Οπως παντα τους εβαλε τις φωνες πως εχει δικια του οικογενεια τωρα και και και...ααα το καλυτερο ειναι πως τους πηρε τα κλειδια(ναι ειχαν κλειδια του σπιτιου μας).Ετσι οπως την κοβω την πεθερα ομως θα εχει αντικλειδι.Σημερα μολις γυρισα απο δουλεια την βλεπω στην βεραντα τους και μου λεει ηρθαν οι πιπεριες(αυτο που ελεγα πως θα τις ψησουμε).Τις λεω ποτε θα τις ψησουμε και γυρναει και μου λεει ο καθενας μονος του θα τις κανει αλλωστε ειμαστε ξεχωριστες οικογενειες και μπηκε μεσα...Τι ναπω εγω τωρα;;;;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προχθες βραδυ εδω εκανε κρυο, εβρεξε.τεντα το παραθυροτης κρεβατοκαμαρας μας.καποια στιγμη μου λεει ο ταριφας, κλεισε κρυωνω, και απανταω ' μην τολμησεις αν το κλεισεις αναψα κλιματιστικο.θες να πληρωνεις κιολας? σκεπασου με κουβερτα...'
πηγε ο καημενος στο τελος στο σαλονι μουρμουριζοντας 'κανε υπομονη θα ερθει το νινι' χαχαχα

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην εισαι χαζη.εκμεταλευσου τογεγονος και απομακρυνσου λιγο.μην μασας. και εμενα εχουν κλειδια, αλλα τα χρησιμοποιουν ΜΟΝΟ οταν ξεχναω εγω τα δικα μου χιχιχιχι

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα τους εκανε Ευη αν και εγω πιστευω πως θα χει αντικλειδια η πεθερα σου!!!!χαχα
Αθανασια μου ασε κι εγω προχθες που ηταν εδω ο καλος μου ετσι το βραδυ! κοιμηθηκαμε με ανοιχτο παραθυρο και αυτος τερμα σκεπασμενος κι εγω και με νυχτικακι να φανταστεις!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evi86 έγραψε:Εεε οχι πειτε μου αν αυτο που εκαναν ηταν σωστο..:Γυριζω μια μερα απο την δουλεια και ειχε ολο το σπιτι μια μυρωδια αστα να πανε.Το τριγυριζω ολο για να δω απο που ερχεται και μπαινω μεσα στο παιδικο και βλεπω τον πεθερο μου να βαφει τον τοιχο λαχανι(τον οποιο εμεις τον ειχαμε κανει μπεζ)και την πεθερα να του λεει καντο ετσι καντο αλλιως.Τα πηρα πολυ ασχημα εκεινη την ωρα και τους λεω με πιο δικαιωμα το βαφεται και η μονη απαντηση που πηρα(απο την πεθερα)δεν μας αρεσε το σκετο μπεζ και ειπαμε να του δωσουμε λιγο χρωμα.Δηλαδη εμεις αμα θελαμε να βαλουμε αυτοκολητα η να το ξαναβαψουμε αν δεν μας αρεζε μπεζ δεν το σκεφτηκαν.Μου ειχε ανεβει το αιμα στο κεφαλι εκεινη την ωρα.Περνω τον αντρα μου τηλ και του λεω δεν ξερω τι θα κανεις μαζι τους αλλα αμα ξανακανουν κατι χωρις να μας ρωτησουν εγω σηκωνομαι και φευγω!Ετσι οπως ημουν περνω τηλ στα ταξι και πηγαινω στους γονεις μου(εκει ημουν ολο το σ/κ)Δεν τους ειπα κατι αλλο εκεινη την στιγμη γιατι θα μαλωναμε παλι και δεν ηθελα αλλη ενταση...Συγνωμη κιολας ειχα αδικο που νευριασα τοσο πολυ μαζι τους;;;Αμα μας το ελεγαν καλυτερα θα ηταν.Αφηστε που εβρεξε κιολας και απο την υγρασια δεν στεγνωνε το χρωμα και βρομουσε ολο το σπιτι μπογια...


Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

Πλάκα κανεις ...1 χρονο μετα θα τους μιλουσα...το ελαχιστο να μου αλλαξουν θα γινει πολεμος..ποιος θα με αναιρεσει ως νοικοκυρα και ποιος θα αμφισβητησει το γουστο μου στην τελικη...και εννοειται μια μερα που θα πας σπιτι της θα της αλλαξεις ολα τα διακοσμητικα θεση..και θα πεις ετσι μου αρεζαν περισσοτερο..
(μου βγαινει ο ωροσκοπος -σκορπιος-)
Δεν φτανει που σου εσπασαν το μοντεμ...παιδια θυμωσα αληθινα με το που το διαβασα! Rolling Eyes Mad

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα βρε κορίτσια, χαίρομαι που όλες πάμε καλά!

Κι εγώ χαμένη στο διάστημα είμαι. Έχει πλακώσει και δουλειά στη δουλειά, έχει αρχίσει και γίνεται το κεφάλι μου καζάνι με διάφορες σκέψεις... Μια για τη δουλειά, πώς να τους τα ετοιμάσω για τους μήνες που θα λείπω για να μη με πρήζουν κάθε μέρα στα τηλέφωνα, μια για το ΙΚΑ, ΟΑΕΔ και όλα αυτά τα τρεξίματα, μια για τις γέννες. Έχω πάθει σύγχυση εγκεφάλου απο την πολλή σκέψη και δεν έχω πολλή διάθεση.

Εύη δεν το πιστεύω οτι έχουν τόσο θράσος! Εμένα μία φορά τα πεθερικά μου (που μένουν επαρχία και τους φιλοξενούμε αναγκαστικά όποτε έρχονται), είχαν φέρει μαζί τους παπλωματοθήκη (για να μη μας λερώνουν εμάς τα παπλώματα κλπ.) και είχαν φέρει και μια δεύτερη.

Αποφάσισε λοιπόν ο καλός μου με τη μανούλα του, οτι είναι πιο βολική απο τη λύση σεντόνι + πάπλωμα που έχουμε εμείς στο κρεβάτι μας. Αποτέλεσμα, γύρισα σπίτι ενα απόγευμα απο τη δουλειά και βρήκα το πανωσέντονό μας στα άπλυτα και το πάπλωμά μας τυλιγμένο με παπλωματοθήκη.

Πολύ απλά λοιπόν, αφού έχεσα τον καλό μου γιατί όφειλε πρώτα να με ρωτήσει, έβγαλα την παπλωματοθήκη, τη δίπλωσα και την ακούμπησα πάνω στη βαλίτσα τους (έλειπαν εκείνη την ώρα). Εννοείται οτι δεν έβγαλαν άχνα, δεν ξέρω αν είπαν κάτι ιδιαιτέρως με το γιο τους, ο οποίος μου το έπαιζε "εντάξει μωρέ, δεν έγινε και τίποτα", αλλά πάντως σε μένα δεν τόλμησαν να πουν κουβέντα. Νομίζω αν και χωρίς λόγια, το μήνυμά μου ήταν σαφές. Στο σπίτι ΜΟΥ αποφασίζω ΕΓΩ.

Εντωμεταξύ (άσχετο), έχω βγάλει εδώ και λίγες μέρες κάτι καντήλες στα πόδια... δεν φαντάζεστε. Τεράστιες και παντού, αποκρουστικό θέαμα. Ευτυχώς δε με τρώνε, αλλά δεν είμαι να κυκλοφορήσω με φόρεμα. Μόνο στα πόδια εντωμεταξύ... Είχα πάθει κάτι ανάλογο και πριν κανα δίμηνο. Δεν μπορώ να κάνω και κάτι, πλακώνομαι στη Bepanthol και περιμένω να φύγουν.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να κανω μια ερωτηση; αν παω σε λιγοτερες απο 56 μερες να καταθεσω τα χαρτια μου στο ΙΚΑ θα μου την πουν; μπορω στις 50 παραδειγμα, γιατι πιο πριν θα λειπει ο γιατρος μου και το ΙΚΑ εχει ραντεβου μονο τοτε με γυναικολογο!!! πφφφ αγχωθηκα λετε να μην τα παρω;;;

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σορυ για το ασχετο ε;;; Patsie μου γιατι τα εβγαλες αυτα τα σπυρακια; με πυον; απο τι ;;

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσι, επειδή κι εγώ μπαίνω σε διαδικασίες ΙΚΑ και λοιπά μπλιαχ, αν έχω καταλάβει καλά, αυτό που πρέπει σίγουρα να κάνεις πριν τις 56 μέρες είναι να πάρεις τη βεβαίωση απ το γιατρό του ΙΚΑ για το πότε πρέπει να σταματήσεις, το οποίο στη συνέχεια το υπογράφει και ο εργοδότης και εσύ. Αυτό όλο, για να σου δώσει την άδεια ο εργοδότης και να αρχίσουν να μετράνε οι μέρες άδειας.

Απο κει και πέρα, με αυτό το χαρτί πας και παίρνεις το σχετικό επίδομα απ το ΙΚΑ (το μισό για τα πριν τη γέννα), το οποίο δεν υπάρχει περιορισμός, πήγαινε και 50 μέρες πριν και 30 και 10 αν θες.

Τώρα να φτιάξεις το χαρτί εκ των υστέρων, τι να σου πω, δεν ξέρω αν γίνεται λίγο κουλό ακούγεται.

Οσο για τα εξανθήματα που έβγαλα, όχι δεν έχουν πύον. Ξεκίνησαν διάσπαρτα σαν τσιμπήματα απο κουνούπια και μετά εξαπλώθηκαν και μεγάλωσαν. Μακάρι νάξερα απο τι είναι...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αλλά γιατί λες οτι δεν προλαβαίνεις? Μια βδομάδα μεγαλύτερη απο μένα είσαι.

Εγώ κανόνισα να πάω στο ΙΚΑ στις 28 του μηνός, έκλεισα το ραντεβού προχθές, μου βρήκαν πολύ άνετα ραντεβού για ότι ώρα ήθελα, και πηγαίνοντας τότε θα έχω ακόμα κι άλλες 25 μέρες περιθώριο μέχρι να αρχίσει να τρέχει η άδειά μου.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Patsie έγραψε:Κορίτσι, επειδή κι εγώ μπαίνω σε διαδικασίες ΙΚΑ και λοιπά μπλιαχ, αν έχω καταλάβει καλά, αυτό που πρέπει σίγουρα να κάνεις πριν τις 56 μέρες είναι να πάρεις τη βεβαίωση απ το γιατρό του ΙΚΑ για το πότε πρέπει να σταματήσεις, το οποίο στη συνέχεια το υπογράφει και ο εργοδότης και εσύ. Αυτό όλο, για να σου δώσει την άδεια ο εργοδότης και να αρχίσουν να μετράνε οι μέρες άδειας.

Απο κει και πέρα, με αυτό το χαρτί πας και παίρνεις το σχετικό επίδομα απ το ΙΚΑ (το μισό για τα πριν τη γέννα), το οποίο δεν υπάρχει περιορισμός, πήγαινε και 50 μέρες πριν και 30 και 10 αν θες.

Τώρα να φτιάξεις το χαρτί εκ των υστέρων, τι να σου πω, δεν ξέρω αν γίνεται λίγο κουλό ακούγεται.

Οσο για τα εξανθήματα που έβγαλα, όχι δεν έχουν πύον. Ξεκίνησαν διάσπαρτα σαν τσιμπήματα απο κουνούπια και μετά εξαπλώθηκαν και μεγάλωσαν. Μακάρι νάξερα απο τι είναι...
δεν εργαζομαι πια αλλα εχω τα ενσημα! κι απλως ετυχε τωρα με τις ημερομηνιες να μη βολευουν και πολυ πιο μπροστα ξερω οτι δεν εξυπηρετουν!!! πφφφφφφ τι σκ@τοσυστημα ειναι πια αυτο!!! τεσπα!!! ρωτησες το γιατρο σου;

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
56 ημέρες πριν την ΠΗΤ είναι που ξεκινάει η άδεια, ημερολογιακές, όχι εργάσιμες. Εσύ δεν έχεις ακόμα κάπου 80-90 μέρες ως την ΠΗΤ? Αρα έχεις πολλές μέρες περιθώριο.

Δεν ξέρω πώς γίνεται αν δεν έχεις εργοδότη, πως υπογράφονται τα χαρτιά κλπ.

Έχω ακούσει κι εγώ οτι μπορεί να μη σε δεχτούν πριν κλείσεις τις 28 εβδομάδες, αν και εξαρτάται σε ποιον θα πέσεις.Γι αυτό και υπολόγισα έτσι, να γίνω πρώτα 28 εβδομάδων και να πάω μετά. Και πήρα προχθες σε αυτά τα 5ψήφια και τους ζήτησα ραντεβού απο 27/9 και μετά, και μου βρήκαν άνετα.

Εγώ λέω κλείσε ένα ραντεβού το νωρίτερο δυνατό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, και το πολύ πολύ να σου πουν οτι είναι νωρίς και να ξαναπάς.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PATSIE να πας στο γιατρο..εχω δει σε εγκυμοσυνη και αν δεν τα περιποιηθεις σωστα μενουν σημαδια..αν ειναι αυτο και οχι καποια αλλεργια.Μηπως λογω καιρου εβαλες καποιο ρουχο που σε πειραξε;

Στο ικα μπορεις να πας και στο κεντρο υγειας μανας παιδιου χωρις ραντεβου νομιζω!

Εγω δεν εχω κλεισει τιποτα ακομα!Αλλα μου ειχαν πει τελευταιες μερες να παω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις