Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
511 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 511 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα κορίτσια και εσείς πρόβλημα με τον ύπνο ε? και έλεγα πως είμαι η μόνη...

εγώ επίσης εχθές έβαζα τα κλάματα κάθε 2 ώρες καθώς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. στον καναπέ πονούσε η μέση μου στο κρεβάτι δεν μπορούσα να ανασάνω καλά και παράλληλα έπερεπε κ να δουλέψω.

ή έχω τρελαθέι ή έιναι νορμάλ αυτές οι κρίσεις τι να πω...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:αγοράκι έχω!!να σου πω την αλήθεια δεν το έχω συζητησει ακομη με το γιατρό!!
σε 10 μέρες που θα πάω θα τα συζητήσω όλα...
εσύ έχεις κανονίσει??
φαντάζομαι ναι, αφού είσαι και πιο προχωρημένη από μένα...

Λες να συμπεθερέψουμε? Very Happy Laughing Γερός να σου είναι!Εγώ εκτός απροόπτου ναι,το μέρος που είναι να γεννήσω το έχω κανονίσει,όπως και τον τρόπο ( καισαρική )Την Παρασκεύη θα δω τον δικό μου γιατρό,καλά να είμαστε..Αν όχι τώρα,την επόμενη φορά θα ορίσουμε και ημερομηνία,πα΄ντως συζήτηση για όλα θέλει εγκαίρως Ειρήνη μου,τουλάχιστον σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλής ο προγραμματισμός, ή ισως σ εμένα παίζει αυτό Very Happy Καλό μαμ κ νανι .

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryanastasia έγραψε:καλησπέρα κορίτσια και εσείς πρόβλημα με τον ύπνο ε? και έλεγα πως είμαι η μόνη...

εγώ επίσης εχθές έβαζα τα κλάματα κάθε 2 ώρες καθώς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. στον καναπέ πονούσε η μέση μου στο κρεβάτι δεν μπορούσα να ανασάνω καλά και παράλληλα έπερεπε κ να δουλέψω.

ή έχω τρελαθέι ή έιναι νορμάλ αυτές οι κρίσεις τι να πω...

Δέν έχεις τρελαθεί κορίτσι μου..ειναι νορμαλ..και έχουμε βαρύνει,και έχει αλλάξει η στάση του σώματος μας από το βάρος του παιδιού μας,που μας κάνει να έχουμε λόρδωση,.οπως και το νινι μας που μεγαλώνει κ απλώνεται περισσότερο σε πλευρα,διάφραγμα κτλ..Υπήρχαν και υπάρχουν μέρες που δεν ξέρω πως να παρκάρω τον εαυτό μου Very Happy Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 27 328109
Έτσι γίνομαι επινοητική και ψάχνομαι με μαξιλάρια κτλ Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Fotini77"]
Maryanastasia έγραψε:καλησπέρα κορίτσια και εσείς πρόβλημα με τον ύπνο ε? και έλεγα πως είμαι η μόνη...

εγώ επίσης εχθές έβαζα τα κλάματα κάθε 2 ώρες καθώς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. στον καναπέ πονούσε η μέση μου στο κρεβάτι δεν μπορούσα να ανασάνω καλά και παράλληλα έπερεπε κ να δουλέψω.

ή έχω τρελαθέι ή έιναι νορμάλ αυτές οι κρίσεις τι να πω...[/q
Δέν έχεις τρελαθεί κορίτσι μου..ειναι νορμαλ..και έχουμε βαρύνει,και έχει αλλάξει η στάση του σώματος μας από το βάρος του παιδιού μας,που μας κάνει να έχουμε λόρδωση,.οπως και το νινι μας που μεγαλώνει κ απλώνεται περισσότερο σε πλευρα,διάφραγμα κτλ..Υπήρχαν και υπάρχουν μέρες που δεν ξέρω πως να παρκάρω τον εαυτό μου Very Happy Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 27 328109
Έτσι γίνομαι επινοητική και ψάχνομαι με μαξιλάρια κτλ Very Happy



πολύ μου άρεσε το πως να παρκάρω τον εαυτό μου!!

¨ενιωσα αχάριστη λέω καλά το μωρό σου είναι μια χαρά και εσύ επειδή είσαι κουρασμένη κλαις? αλλά ειλικρινά δεν μπορούσα καν να σηκωθώ από το κρεβάτι!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Maryanastasia"]
Fotini77 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:καλησπέρα κορίτσια και εσείς πρόβλημα με τον ύπνο ε? και έλεγα πως είμαι η μόνη...

εγώ επίσης εχθές έβαζα τα κλάματα κάθε 2 ώρες καθώς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. στον καναπέ πονούσε η μέση μου στο κρεβάτι δεν μπορούσα να ανασάνω καλά και παράλληλα έπερεπε κ να δουλέψω.

ή έχω τρελαθέι ή έιναι νορμάλ αυτές οι κρίσεις τι να πω...[/q
Δέν έχεις τρελαθεί κορίτσι μου..ειναι νορμαλ..και έχουμε βαρύνει,και έχει αλλάξει η στάση του σώματος μας από το βάρος του παιδιού μας,που μας κάνει να έχουμε λόρδωση,.οπως και το νινι μας που μεγαλώνει κ απλώνεται περισσότερο σε πλευρα,διάφραγμα κτλ..Υπήρχαν και υπάρχουν μέρες που δεν ξέρω πως να παρκάρω τον εαυτό μου Very Happy Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 27 328109
Έτσι γίνομαι επινοητική και ψάχνομαι με μαξιλάρια κτλ Very Happy



πολύ μου άρεσε το πως να παρκάρω τον εαυτό μου!!

¨ενιωσα αχάριστη λέω καλά το μωρό σου είναι μια χαρά και εσύ επειδή είσαι κουρασμένη κλαις? αλλά ειλικρινά δεν μπορούσα καν να σηκωθώ από το κρεβάτι!!!

Αφού ένιωθα σαν νταλίκα που δεν μπορεί να παρκάρει πουθενά!! Very Happy Very Happy
Είναι και οι ορμόνες μας άνω κάτω και την μια μας φταίνε όλα,την μια κλαίμε την άλλη γελάμε..μην σκέφτεσαι πως γινόμαστε αχάριστες,απλά είναι θέμα χημείας κ ορμονών και δεν το ελέγχουμε..

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααααααχ μαιρουλα μου κι εγω κλαιω χωρις λογο σοβαρο συνεχεια!!! κι εμενα μου φταιει η κοιλια μου πολυ συχνα δε την βολευω πουθενα!!!!! τι θα κανουμε σε 2 μηνες δεν ξερω!!!χαχαχαχαχα
κοριτσακια νιωθετε ποτε "χτυπηματακια"και αρκετα χαμηλα;;;; πανω απ το επιμαχο δλδ;;;; να φοβαμαι;;; μαλλον ποδαρακια ειναι αυτα εε;;;;; ωρες ωρες τη νιωθω εκει κατω
!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνετε κοιλιτσες;;; Εγω είμαι χάλια σήμερα ... Εκτός ότι εχθές κατάφερα να κοιμηθω μόνο 3 ώρες απο τις 2 μέχρι τα 5 τα ξημερώματα με πονάει φρικτά η πλάτη του κ δεν φτάνουν όλα αυτα με έπιασε κ συναχι σήμερα κ είμαι εντελώς κομμένη, είμαι όλη μέρα ξαπλωμενη κ δεν με παίρνει ουτε ο ύπνος επειδη έχει βουλωσει η μύτη μου... Δεν μπορω να πάρω τα πόδια μου κ νιώθω πτώμα... Πιστεύω μόνο να μου περάσει σύντομα γιατι με ρίχνει πολυ αυτη η κατάσταση...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαράκι περαστικά σύντομα με το συνάχι,και με καλύτερο ύπνο-ακούω ταλαιπωρημένες τις περισσότερες συνεγκυουλες σήμερα Shocked
Αναστασία μου κ έγώ συχνά νιώθω χτυπήμματα κ τραβήγματα κάτω Very Happy
οι κούκλες μας απλά τεντώνονται,είτε χτυπανε με τα ποδαράκια είτε πάνε να αλλάξουν θέση Very Happy
άλλα τραβήγματα είναι επειδή τεντώνονται και οι μυς(σύνδεσμοι) της μήτρας,επείδη η κοιλίτσα μεγαλώνει κ άλλο σιγα σιγά Wink

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ ευχαριστω πολυ Φωτεινουλα μου κι εγω εύχομαι να περάσει γρήγορα γιατι δεν θέλω να αναγκαστω να πάρω φάρμακα ...

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ωστε ετσι λοιπον ε;;;;;;να μην ανησυχω!!!!!
σαν γαργαλητα τα νιωθω αλλα πολυ πολυ χαμηλα!!!! αχ οι ζουζουνες 1 κιλο ανθρωπακια και τεντωνονται κιολας!!!!χαχαχαχαχαα
Μαρακι μου περαστικα σου πουλακι μου!!! να προσεχεις!! αυτος ο καιρος πολυ υπουλος ειναι!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαράκι αν δεν ανεβάσεις πυρετό άνω του 37.5 δεν θα χρειαστείς φάρμακα,κ φυσικά στο απεύχομαι,αλλά και πάλι μην ανησυχείς,πολλές αντιβιώσεις είναι κατάλληλες για εγκύους και ο δοκτορ γνωρίζει αναλόγως.. Very Happy απο πείρα στο λέω,αλλα κοίτα να σ περάσει με κανα 2 αψου Smile
Αναστασία μου τι νόμισες? Wink Πιάνεται και σ αυτές ο ποπός τους και θελουν γύρες Very Happy Να δω πόσο θα είναι η δικιά μου την Παρασκεύη,στα τέλη Αυγούστου ήταν 1μισι κιλό ανθρωπάκι Very Happy Άν κρίνω από τον όγκο της κοιλιάς μου,το έχει φαέι χαλαρά το δικιλο η μαιμουδίτσα μου Laughing Συνήθως όποτε ξαπλώνω το βράδυ έχω αυτα τα γαργαλοτραβήγματα, βρίσκουν άπλα κ απλώνονται οι μπεμπούλες Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 27 215994

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θελεις να μπεις τσατ η δεν εχεις χρονο ορεξη κλπ;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:θελεις να μπεις τσατ η δεν εχεις χρονο ορεξη κλπ;
Μπάινω τσατ αν είναι Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς αύριο ειναι το ραντεβου μου με το γιατρο κ θα δώ τι θα μου πει κ αυτός....

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Ευτυχώς αύριο ειναι το ραντεβου μου με το γιατρο κ θα δώ τι θα μου πει κ αυτός....

Μια χαρά..οπότε υπομονή ως αύριο να δεις πως τα πας και τι θα σου πει και ο ντοκ> Very Happy Περιμένω κ εγώ πως και πως την Παρασκευή που είναι να πάω,βς συνήθως με τρώει η αγωνία..Αντε κ να μας πεις τα νεότερα αυριο οταν μπορέσεις Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς τώρα με βάζει κάθε 15 μέρες κ μέχρι να το σκεφτώ έχουν περάσει κ δεν έχω τόση αγωνία όσο πριν που με έβλεπε 1 φορα το μήνα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Ευτυχώς τώρα με βάζει κάθε 15 μέρες κ μέχρι να το σκεφτώ έχουν περάσει κ δεν έχω τόση αγωνία όσο πριν που με έβλεπε 1 φορα το μήνα.
Eμένα ανά μήνα ακόμη,φαντάζομαι ανα 15ημερο μετά απο αυτή τη φορά..Είδα πως είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες και μέρες εγκυμοσύνης μας.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσυ νομίζω είσαι στις 7 /11?

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Εσυ νομίζω είσαι στις 7 /11?
Καλά θυμάσαι,7/11 είμαι!Βέβαια ως γνωστόν οι μέρες είναι σχετικές..πάντως σύμφωνα με τα χαρτιά οι γέννες μας παίζει να είναι κοντά Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στις 09/11 μου έδινε εμένα κ την τελευταία φορα το είδε 4 μέρες μεγαλύτερο κ μου είπε για 05-11 αλλα θα το ξαναδούμε αυτο αύριο. Έμενα απο όταν μπήκα στον 8ο μου άρχισε τις επισκέψεις κάθε 15 μέρες κ μόλις μπω στον 9ο μου είπε κάθε βδομάδα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Στις 09/11 μου έδινε εμένα κ την τελευταία φορα το είδε 4 μέρες μεγαλύτερο κ μου είπε για 05-11 αλλα θα το ξαναδούμε αυτο αύριο. Έμενα απο όταν μπήκα στον 8ο μου άρχισε τις επισκέψεις κάθε 15 μέρες κ μόλις μπω στον 9ο μου είπε κάθε βδομάδα.

Eμένα απο 7 ως 9/11..αλήθεια πόσο βάρος είχε σύμφωνα με τον υπέρηχο το μωράκι σου την τελευταία φορά που το είδατε?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οποια ειναι μεσα ας μπει τσατ

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στις 10 του μήνα ήταν 1800 γραμμ.+- 7% που μου δίνει την απόκλιση ...

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσακια μου κι εγω στις 12.10 μπαινω 8ο κι επιτελους μετα θα αρχισει να με βλεπει καθε 2 εβδομαδες να ηρεμησω κι εγω !!!!!! σας ζηλευωωωωωωωωωωωωω!!! χαχαχαχα! θα περασει κι εμενα ο καιρος που θα παει!!! αντε καλα αποτελεσματα και αυριο Μαρακι κι εσυ για την Παρασκευη Φωτεινουλα μου! την Τριτη εχω αιματολογικες!!!αυτα!!! τι αλλο μου κανετε;;;

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα μου είπε ότι αυτη τη φορα θα μου γράψει τις τελευταίες αιματολογικες εξετάσεις για να του τις πάω μόλις μπω στο μήνα μου κ θα ειναι σχεδόν οι ίδιες με αυτές που είχα κάνει την αρχη ένα σωρό εξετάσεις δηλαδή... Κ μετα τέλος μ αυτα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις