Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
512 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 512 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 41]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς ήρθες Χριστίνα...Με το καλό να έρθει κ εσάς το μωράκι σας....

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria1984 έγραψε:Καλώς ήρθες Χριστίνα...Με το καλό να έρθει κ εσάς το μωράκι σας....

Ευχαριστώ πολύυυ!!! αχ δεν περνάνε οι μέρες!!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:
crazymommy έγραψε:

Καλωσήρθες Χριστίνα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Αγοράκι ή κοριτσάκι σας είπαν;

Κοριτσάκιιιιιιι!!!!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 328109 έχουμε γεμίσει ροζ!!! (εκτός από το κρεβατάκι και το καρότσι που τα πήραμε σε ουδέτερο χρώμα γιατί θέλουμε και αγοράκι στο μέλλον Very Happy )

Τέλεια! Μια χαρά τα ροζ, είμαι μαθημένη εγώ, χαχαχα! Κι εγώ έλεγα για αγοράκι στο 2ο, αλλά απ' ότι φαίνεται είμαι κοριτσομάνα!!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο μπαμπάς μου έχει πλάκα!Πήγαμε με τη μαμά και τον μπαμπά για να πάρω τζιν εγκυμοσύνης και την ώρα που το δοκίμαζα αυτός χάζευε τα καρότσια,επειδή είπε ότι θέλει να το πάρει δώρο για την εγγονή του. Πληρώσαμε,βγαίνουμε έξω με τη μαμά και της λέει "Δε βρήκα αυτό που ήθελα". Τον κοιτάζω παραξενεμένη γιατί δεν είδα να του έκανε καμιά πωλήτρια ενημέρωση για τα καρότσια και λέω τώρα τι ψάχνει αφού κι αυτός άσχετος είναι από αυτά. Ε, τον ρωτάω τι ακριβώς έψαχνε δηλαδή και μου λέει σοβαρά: ΡΟΖ ΚΑΡΟΤΣΙ! Very Happy Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 585182 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 966307

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
REINE έγραψε:θα πρέπει να πάς στο τμήμα παροχών για να σου δώσει το χαρτί που γράφει το ποσό που θα πληρωθείς και αυτό θα το πας στον εργοδότη.
την άλλη εβδομάδα θα τα καταθέσω εγώ αλλά για την αναρρωτική προς το παρόν ο άντρας μου έτσι κάνει...
υπομονή με τον πόνο στη μέση κουκλίτσα μου..όλες ένα πόνο λίγο πολύ τον έχουμε!

Ειρήνη μου καλημέρα!
Το θέμα είναι ότι εκεί ήμουνα και ρώτησα την υπάλληλο που μου έφτιαξε τα χαρτιά για αυτό το χαρτί. Και αυτή μου είπε ότι δεν μπορούσε να το βγάλει τώρα κλπ. Λέτε να μου έλεγε βλακείες επειδή βαριόταν; Mad Αυτό το χαρτί δε θα έπρεπε να το πάρω κατευθείαν μαζί με τη βεβαίωση ότι κατέθεσα τα δικαιολογητικά; Rolling Eyes

Άσε, αυτός ο πόνος στη μέση... Γκρρ... Και ήλπιζα ότι σε αυτή την εγκυμοσύνη θα με ξεχνούσε!!! Αλλά που...! Υπομονή, τι να κάνουμε, θα το αντέξουμε κι αυτό!!!

Κατάφερα και έπιασα γραμμή στο ΙΚΑ Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 328109 και μου είπε ο υπεύθυνος να περάσω από εκεί από Τετάρτη και μετά για το χαρτί... Γιατί μας τρέχουν έτσι τώρα... Κάποτε τα παίρναμε κατευθείαν τα λεφτά από το ταμείο και τελείωνε η υπόθεση...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:Ο μπαμπάς μου έχει πλάκα!Πήγαμε με τη μαμά και τον μπαμπά για να πάρω τζιν εγκυμοσύνης και την ώρα που το δοκίμαζα αυτός χάζευε τα καρότσια,επειδή είπε ότι θέλει να το πάρει δώρο για την εγγονή του. Πληρώσαμε,βγαίνουμε έξω με τη μαμά και της λέει "Δε βρήκα αυτό που ήθελα". Τον κοιτάζω παραξενεμένη γιατί δεν είδα να του έκανε καμιά πωλήτρια ενημέρωση για τα καρότσια και λέω τώρα τι ψάχνει αφού κι αυτός άσχετος είναι από αυτά. Ε, τον ρωτάω τι ακριβώς έψαχνε δηλαδή και μου λέει σοβαρά: ΡΟΖ ΚΑΡΟΤΣΙ! Very Happy Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 585182 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 7 - Σελίδα 29 966307

Αχαχα, εγώ είχα σταμπάρει το καρότσι μας σε μωβ (το αγαπημένο μου χρώμα) αλλά ο αντρούλης μου είχε διαφορετική άποψη... Κι έτσι το πήραμε κι εμείς σε ουδέτερο τότε, μήπως και έρθει αγόρι μετά... Αλλά μπαααα... Θα το έχω άχτι το μωβ καρότσι!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξέρω πολύ ταλαιπωρία μας κάνουν!!
και σκέψου ότι τα αργούν και τα λεφτά..κι εγώ για την αναρρωτική που είμαι κάτι ψίχουλα μου έχουν βάλει μέχρι τώρα...
αφού δεν τέλειωσες, σίγουρα θα πρέπει να ξαναπας στο ΙΚΑ για να σε διαφωτίσουν το τι πρέπει να κάνεις..

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....


για πες Εύη τα παρήγγειλες όλα τα έπιπλα για το δωμάτιο?? από πού τα πήρες?? θα ήθελ ανα μου πεις για αλλαξιέρα τι πήρες??
όλο το έπιπλο ή μονο μια πλαστική αλλαξιέρα?

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:

Αχαχα, εγώ είχα σταμπάρει το καρότσι μας σε μωβ (το αγαπημένο μου χρώμα) αλλά ο αντρούλης μου είχε διαφορετική άποψη... Κι έτσι το πήραμε κι εμείς σε ουδέτερο τότε, μήπως και έρθει αγόρι μετά... Αλλά μπαααα... Θα το έχω άχτι το μωβ καρότσι!!!
Εγώ θα το γεμίσω τίποτα τζίτζιλι-μίτζιλι μαζί με την πεθερά μου, ή κάνα κομμάτι ύφασμα θα βάλω απ'έξω, θα δω... Και εγώ είχα σταμπάρει ένα φουξ. Ααααχ ωραία είναι τα κοριτσίστικα!!!!!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

Καλώς σας βρήκα!Εμείς ακόμα το δικό μας κρεβάτι περιμένουμε γιατί μετακομίσαμε και αυτός ο βλάκας είχε πει θα μας το στείλει 15/9 και ακόμα έρχεται το κρεβάτι. Της μπέμπας θα μας έρθει τέλη Οκτωβρίου, αλλά εμείς δε θα κάνουμε ακόμα παιδικό, θα την έχουμε δίπλα μας!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
REINE έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....


για πες Εύη τα παρήγγειλες όλα τα έπιπλα για το δωμάτιο?? από πού τα πήρες?? θα ήθελ ανα μου πεις για αλλαξιέρα τι πήρες??
όλο το έπιπλο ή μονο μια πλαστική αλλαξιέρα?

Πηραμε ολο το δωματιο που μετρατρεπεται σε εφηβικο.Στην κοζανη βρηκαμε ενα μαγαζι (οχι γνωστο) το οποιο κλεινει και τα δινει ολα μισοτιμης.Πηραμε πλαστικη αλλαξιερα και θα την βαλουμε πανω στην συρταριερα.Ηταν ευκαιρια να τα παρουμε ολα μαζι γιατι οι υπολοιπες τιμες που βλεπαμε ηταν φωτια....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:δεν ξέρω πολύ ταλαιπωρία μας κάνουν!!
και σκέψου ότι τα αργούν και τα λεφτά..κι εγώ για την αναρρωτική που είμαι κάτι ψίχουλα μου έχουν βάλει μέχρι τώρα...
αφού δεν τέλειωσες, σίγουρα θα πρέπει να ξαναπας στο ΙΚΑ για να σε διαφωτίσουν το τι πρέπει να κάνεις..

Ναι, άστα να πάνε, ρώτησα την κοπέλα και μου είπε για 2 μήνες καθυστέρηση!!!! Ελπίζω να έκανε λάθος! Θα έχω γεννήσει μέχρι τότε!!! Τι να πω, τουλάχιστον ας μπούνε γιατί αν κηρύξουμε και καμιά πτώχευση ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά...!

Στάνταρ θα πρέπει να ξαναπάω στο ΙΚΑ για το χαρτί, μου το είπαν άλλωστε. Από Τετάρτη και μετά. Βέβαια μου είπαν ότι δε χρειάζεται απαραιτήτως να είμαι εγώ, αρκεί ο οποιοσδήποτε δικός μου μαζί με το βιβλιάριο και δε χρειάζεται εξουσιοδότηση. Αλλά θα δούμε αν θα τα καταφέρω να πάει ο αντρούλης μου... Αλήθεια, όταν έρθει η σειρά σου για τα χαρτιά να μου πεις αν σου έκαναν το ίδιο (εύχομαι να μην έχεις τέτοια...).

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Christina_Kandi έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

Καλώς σας βρήκα!Εμείς ακόμα το δικό μας κρεβάτι περιμένουμε γιατί μετακομίσαμε και αυτός ο βλάκας είχε πει θα μας το στείλει 15/9 και ακόμα έρχεται το κρεβάτι. Της μπέμπας θα μας έρθει τέλη Οκτωβρίου, αλλά εμείς δε θα κάνουμε ακόμα παιδικό, θα την έχουμε δίπλα μας!

Εμας εχει ξεχωριστο κρεβατι και η κουνια γινεται γραφειο μετα.Οποτε τον πρωτο καιρο θα κοιμαμαι εκει,θα συνηθησει και το δωματιο και δεν θα αλλαξει κλιμα(θα ειναι και πιο ευκολο για οταν θα ειναι μονο του.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evi86 έγραψε:
REINE έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....


για πες Εύη τα παρήγγειλες όλα τα έπιπλα για το δωμάτιο?? από πού τα πήρες?? θα ήθελ ανα μου πεις για αλλαξιέρα τι πήρες??
όλο το έπιπλο ή μονο μια πλαστική αλλαξιέρα?

Πηραμε ολο το δωματιο που μετρατρεπεται σε εφηβικο.Στην κοζανη βρηκαμε ενα μαγαζι (οχι γνωστο) το οποιο κλεινει και τα δινει ολα μισοτιμης.Πηραμε πλαστικη αλλαξιερα και θα την βαλουμε πανω στην συρταριερα.Ηταν ευκαιρια να τα παρουμε ολα μαζι γιατι οι υπολοιπες τιμες που βλεπαμε ηταν φωτια....

Εύη μου με το καλό να δεχτείτε τα καινούρια επιπλάκια σας!!! Μια χαρά αν τα βρήκατε σε καλή τιμή! Και για τον τοίχο, μην σκας πια. Θα βρείτε τρόπο να διαμορφώσετε το χώρο όπως εσείς θέλετε... Εμείς δεν καταλήξαμε ακόμα τι θα πάρουμε (για τη μεγάλη, αφού η μικρή θα πάρει την κούνια της) και εγώ είμαι ήδη στον 8ο!!! Τώρα σκεφτόμαστε μήπως τα βάλουμε σε ξεχωριστά δωμάτια (αρχικά λέγαμε μαζί) και τότε θα αγοράσουμε απλό κρεβάτι για τη μεγάλη και όχι κουκέτα. Αλλά το δωμάτιο που περισσεύει για το νέο μέλος είναι πολύ μικρούλι και πρέπει να βρούμε χώρο να βάλουμε τα πράγματα που έχουμε εκεί... Δύσκολα...! Αλλά ας έχουμε την υγειά μας και όλα θα τα βολέψουμε!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
REINE έγραψε:δεν ξέρω πολύ ταλαιπωρία μας κάνουν!!
και σκέψου ότι τα αργούν και τα λεφτά..κι εγώ για την αναρρωτική που είμαι κάτι ψίχουλα μου έχουν βάλει μέχρι τώρα...
αφού δεν τέλειωσες, σίγουρα θα πρέπει να ξαναπας στο ΙΚΑ για να σε διαφωτίσουν το τι πρέπει να κάνεις..

Ναι, άστα να πάνε, ρώτησα την κοπέλα και μου είπε για 2 μήνες καθυστέρηση!!!! Ελπίζω να έκανε λάθος! Θα έχω γεννήσει μέχρι τότε!!! Τι να πω, τουλάχιστον ας μπούνε γιατί αν κηρύξουμε και καμιά πτώχευση ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά...!

Στάνταρ θα πρέπει να ξαναπάω στο ΙΚΑ για το χαρτί, μου το είπαν άλλωστε. Από Τετάρτη και μετά. Βέβαια μου είπαν ότι δε χρειάζεται απαραιτήτως να είμαι εγώ, αρκεί ο οποιοσδήποτε δικός μου μαζί με το βιβλιάριο και δε χρειάζεται εξουσιοδότηση. Αλλά θα δούμε αν θα τα καταφέρω να πάει ο αντρούλης μου... Αλήθεια, όταν έρθει η σειρά σου για τα χαρτιά να μου πεις αν σου έκαναν το ίδιο (εύχομαι να μην έχεις τέτοια...).

θα σου πω για το πόσο θα ταλαιπωρήσουν τον άντρα μου...πάντως μας βλέπω να τα παίρνουμε τα λεφτά αφού γεννήσουμε!! τόσα έξοδα αυτή την εποχή και έσοδα 0!!
χριστέ μου!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evi86 έγραψε:
Εμας εχει ξεχωριστο κρεβατι και η κουνια γινεται γραφειο μετα.Οποτε τον πρωτο καιρο θα κοιμαμαι εκει,θα συνηθησει και το δωματιο και δεν θα αλλαξει κλιμα(θα ειναι και πιο ευκολο για οταν θα ειναι μονο του.

Αυτά είναι!Πολύ καλή η ιδέα για την κούνια!Εμείς παιδικό βλέπω να κάνουμε μάλλον του χρόνου τέτοια εποχή γιατί ακόμα είναι λίγο παράξενη η κατάσταση στο καινούριο σπίτι. Πρέπει να αναδιαμορφώσουμε πλήρως κάποιο δωμάτιο αλλά προς το παρόν δεν έχουμε λεφτά!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evi86 έγραψε:
Christina_Kandi έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

Καλώς σας βρήκα!Εμείς ακόμα το δικό μας κρεβάτι περιμένουμε γιατί μετακομίσαμε και αυτός ο βλάκας είχε πει θα μας το στείλει 15/9 και ακόμα έρχεται το κρεβάτι. Της μπέμπας θα μας έρθει τέλη Οκτωβρίου, αλλά εμείς δε θα κάνουμε ακόμα παιδικό, θα την έχουμε δίπλα μας!

Εμας εχει ξεχωριστο κρεβατι και η κουνια γινεται γραφειο μετα.Οποτε τον πρωτο καιρο θα κοιμαμαι εκει,θα συνηθησει και το δωματιο και δεν θα αλλαξει κλιμα(θα ειναι και πιο ευκολο για οταν θα ειναι μονο του.

τι καλά που τα πήρες όλα από ένα μαγαζί!!
εγώ δεν έχω πα΄ρει ακόμη ΤΙΠΟΤΑ!!
μόνο από το ίντερνετ κοιτάζω αλλά και πάλι θέλω να παώ να τα δω από κοντά..
αλλά δε μπορώ να βγω καθώς δε μου επιτρέπι ο γιατρός!! να δω τι θα κάνω στο τέλος!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:
crazymommy έγραψε:
REINE έγραψε:δεν ξέρω πολύ ταλαιπωρία μας κάνουν!!
και σκέψου ότι τα αργούν και τα λεφτά..κι εγώ για την αναρρωτική που είμαι κάτι ψίχουλα μου έχουν βάλει μέχρι τώρα...
αφού δεν τέλειωσες, σίγουρα θα πρέπει να ξαναπας στο ΙΚΑ για να σε διαφωτίσουν το τι πρέπει να κάνεις..

Ναι, άστα να πάνε, ρώτησα την κοπέλα και μου είπε για 2 μήνες καθυστέρηση!!!! Ελπίζω να έκανε λάθος! Θα έχω γεννήσει μέχρι τότε!!! Τι να πω, τουλάχιστον ας μπούνε γιατί αν κηρύξουμε και καμιά πτώχευση ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά...!

Στάνταρ θα πρέπει να ξαναπάω στο ΙΚΑ για το χαρτί, μου το είπαν άλλωστε. Από Τετάρτη και μετά. Βέβαια μου είπαν ότι δε χρειάζεται απαραιτήτως να είμαι εγώ, αρκεί ο οποιοσδήποτε δικός μου μαζί με το βιβλιάριο και δε χρειάζεται εξουσιοδότηση. Αλλά θα δούμε αν θα τα καταφέρω να πάει ο αντρούλης μου... Αλήθεια, όταν έρθει η σειρά σου για τα χαρτιά να μου πεις αν σου έκαναν το ίδιο (εύχομαι να μην έχεις τέτοια...).

θα σου πω για το πόσο θα ταλαιπωρήσουν τον άντρα μου...πάντως μας βλέπω να τα παίρνουμε τα λεφτά αφού γεννήσουμε!! τόσα έξοδα αυτή την εποχή και έσοδα 0!!
χριστέ μου!!

Εδώ που μας φτάσανε θα πρέπει να ευγνωμονούμε που(αν) θα μπούνε κάποια στιγμή τα λεφτά... Mad

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς ψάξαμε πάρα πολύ και αποφασίσαμε ότι τις καλύτερες τιμές τις έχει το Κίντο (στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον). Αλλιώς είναι τέλειο να βρεις κάνα μαγαζί να ξεπουλάει,γιατί γενικά οι τιμές είναι πολύ τραβηγμένες ρε κορίτσια.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:
evi86 έγραψε:
Christina_Kandi έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

Καλώς σας βρήκα!Εμείς ακόμα το δικό μας κρεβάτι περιμένουμε γιατί μετακομίσαμε και αυτός ο βλάκας είχε πει θα μας το στείλει 15/9 και ακόμα έρχεται το κρεβάτι. Της μπέμπας θα μας έρθει τέλη Οκτωβρίου, αλλά εμείς δε θα κάνουμε ακόμα παιδικό, θα την έχουμε δίπλα μας!

Εμας εχει ξεχωριστο κρεβατι και η κουνια γινεται γραφειο μετα.Οποτε τον πρωτο καιρο θα κοιμαμαι εκει,θα συνηθησει και το δωματιο και δεν θα αλλαξει κλιμα(θα ειναι και πιο ευκολο για οταν θα ειναι μονο του.

τι καλά που τα πήρες όλα από ένα μαγαζί!!
εγώ δεν έχω πα΄ρει ακόμη ΤΙΠΟΤΑ!!
μόνο από το ίντερνετ κοιτάζω αλλά και πάλι θέλω να παώ να τα δω από κοντά..
αλλά δε μπορώ να βγω καθώς δε μου επιτρέπι ο γιατρός!! να δω τι θα κάνω στο τέλος!!

Χαχαχα, δικιά μου είσαι εσύ! Wink Μην αγχώνεσαι βασικά, εγώ στην 1η μου τα είχα πάρει όλα στον 9ο!!! Και βασικά (για να απαντήσω και στη Χριστίνα) δεν είναι απαραίτητο να τα πάρεις όλα από πριν. Εκ πείρας έχω να πω ότι στην αρχή πρέπει να έχεις είτε καλαθούνα/πορτ-μπεμπέ είτε λίκνο είτε κρεβατάκι (ανάλογα με τις προτιμήσεις του καθενός) + αλλαξιέρα ή κάποιο χώρο να το αλλάζεις (εμάς τελικά μας βόλεψε περισσότερο το πλυντήριο στο μπάνιο!!!) και κανα θήλαστρο/μπιμπερό, αναλόγως τι σκοπεύεις να κάνεις. Τα υπόλοιπα όλα βολεύονται και με τον καιρό...

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις δωματιο(που εχει τα παντα) και καροτσι 3σε1 που πηραμε απο εκεινο το μαγαζι δωσαμε συνολικα 700 μισα μισα ομως.Και παλι καλα να λεω γιατι εδω ενα δωματιο το δινουν 700 και...Ειναι με πολλα αλλα ευκαιρια ηταν και ειναι ενα δωματιο που θα μεινει και για τα υπολοιπα του χρονια

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς πήραμε μόνο καρότσι 3 σε 1 και το κρεβατάκι. Αλλαξιέρα και προίκα θα πάρουμε κατα το Νοέμβρη, αλλά μάλλον θα τα "φορτώσουμε" σε κάποιον να μας τα κάνει δώρο! Very Happy Από κεί και πέρα να έρθει με το καλό η μπεμπούλα και βλέπουμε τι άλλο χρειάζεται! Μας κάναν δώρο και baby cake που είχε μέσα πολλά πραματάκια για το μωρό (μπιμπερό,αξεσουάρ κλπ) και για τους πρώτους μήνες βολευόμαστε! cheers

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσακια μου!
Χριστινα καλως μας ηρθες!!
Ευη νου, με το καλο να ερθουν τα πραγματακια σας. Καλοριζικα!
Εγω σημερα πηγα για εξετασεις μαζι και την καμπυλη. 3 ωρες εκει σκυλοβαρεθηκα.
Κατα τα αλλα, καλα. Ο μπεμπης εχει λυσσαξει. Εδω και μια βδομαδα ησυχια δεν εχει. Πωωωωωωωωωωωωω δεν κοιμαται ποτε αραγε? Το κοριτσακι μου δεν ηταν ετσι. Ηταν ησυχο και καλο απο την κοιλια.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
REINE έγραψε:
evi86 έγραψε:
Christina_Kandi έγραψε:
evi86 έγραψε:Γυρισα απ'την δουλεια επιτελους!!!Πως ειστε σημερα φουσκωτες κοιλιτσες;Τα ποδια με εχουν πεθανει.Με τις παντοφλες τριγυρνω παντου..τα παπουτσια μου δεν με κανουν.Μας πηραν τηλεφωνο και 8/10 θα μας φερουν το δωματιο(εκεινη την ημερα μπαινω και στον 8ο νομιζω)και θα τακτοποιησω σιγα σιγα τα πραγματα.Το δωματιο θα το αφησουμε ως εχει(δεν θα ξαναβαφει ο τοιχος εχουμε πολυ υγρασια και δεν θα στεγνωνει παλι).Χριστινακι καλως μας ηρθες,με το καλο! Πειτε τα νεα σας....

Καλώς σας βρήκα!Εμείς ακόμα το δικό μας κρεβάτι περιμένουμε γιατί μετακομίσαμε και αυτός ο βλάκας είχε πει θα μας το στείλει 15/9 και ακόμα έρχεται το κρεβάτι. Της μπέμπας θα μας έρθει τέλη Οκτωβρίου, αλλά εμείς δε θα κάνουμε ακόμα παιδικό, θα την έχουμε δίπλα μας!

Εμας εχει ξεχωριστο κρεβατι και η κουνια γινεται γραφειο μετα.Οποτε τον πρωτο καιρο θα κοιμαμαι εκει,θα συνηθησει και το δωματιο και δεν θα αλλαξει κλιμα(θα ειναι και πιο ευκολο για οταν θα ειναι μονο του.

τι καλά που τα πήρες όλα από ένα μαγαζί!!
εγώ δεν έχω πα΄ρει ακόμη ΤΙΠΟΤΑ!!
μόνο από το ίντερνετ κοιτάζω αλλά και πάλι θέλω να παώ να τα δω από κοντά..
αλλά δε μπορώ να βγω καθώς δε μου επιτρέπι ο γιατρός!! να δω τι θα κάνω στο τέλος!!

Χαχαχα, δικιά μου είσαι εσύ! Wink Μην αγχώνεσαι βασικά, εγώ στην 1η μου τα είχα πάρει όλα στον 9ο!!! Και βασικά (για να απαντήσω και στη Χριστίνα) δεν είναι απαραίτητο να τα πάρεις όλα από πριν. Εκ πείρας έχω να πω ότι στην αρχή πρέπει να έχεις είτε καλαθούνα/πορτ-μπεμπέ είτε λίκνο είτε κρεβατάκι (ανάλογα με τις προτιμήσεις του καθενός) + αλλαξιέρα ή κάποιο χώρο να το αλλάζεις (εμάς τελικά μας βόλεψε περισσότερο το πλυντήριο στο μπάνιο!!!) και κανα θήλαστρο/μπιμπερό, αναλόγως τι σκοπεύεις να κάνεις. Τα υπόλοιπα όλα βολεύονται και με τον καιρό...

εσύ που έχεις εμπειρία μπορείς να μου πεις ποια μπιμπερό προτείνεις για αρχή??
της nuk ή mam anti colic ? είμαι ανάμεσα στα 2. θήλαστρο έχω από την αδερφή μου χειροκίνητο...μήπως το ηλεκτρικό είναι καλύτερο??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις