Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
118 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 118 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 11]

????????


Επισκέπτης
arkoudaki έγραψε:[
Οι γονείς μας πολέμησαν ενάντια στη ναζιστική Γερμανία και προφανώς καλά έκαναν. Αν η Ελλάδα έκανε έναν αντίστοιχο ναζιστικό, επιθετικό πόλεμο με ποιον θα ήσουν?



ταρα καταλαβα γιατι το ειπες

ειπα κι εγω μυγα την τσιμπησε πρωινιατικα?

Very Happy

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:
arkoudaki έγραψε:[
Οι γονείς μας πολέμησαν ενάντια στη ναζιστική Γερμανία και προφανώς καλά έκαναν. Αν η Ελλάδα έκανε έναν αντίστοιχο ναζιστικό, επιθετικό πόλεμο με ποιον θα ήσουν?



ταρα καταλαβα γιατι το ειπες

ειπα κι εγω μυγα την τσιμπησε πρωινιατικα?

όχι δεν τρελάθηκα ακόμα! Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 328109 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 328109

Very Happy

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ερώτημα μάλλον θα έπρεπε να έχει να κάνει με το ποιος έχει δίκιο γιατί αν έκανε η Ελλάδα επίθεησ στη Γερμανία μάλλον τη Γερμανία θα έπρεπε να υποστηρίξουμε αλλά μη το θίξουμε αυτό το θέμα.[/quote]


Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259


Εγω θα εστιασω καθαρα στο θεμα της σημαιας..
Δεχομαι οτι ο συγκεκριμενος διεπρεψε στο σχολειο,ηταν αριστος μαθητης και ως συνηθως ο πρωτος μαθητης σηκωνει και την σημαια..το οτι ειναι ομως απο αλλη χωρα,αυτο τα αλλαζει ολα..η σημαια μας ειναι το εθνικο μας συμβολο,δεν επιτρεπεται να δωθει σε ξενο να την κρατησει..κι εμεις οι Ελληνες χρονια τωρα διαπρεπουμε σε σχολεια,πανεπιστημια του εξωτερικου..εχετε δει ποτε να δωσουν σε ενα ελληνοπουλο να κρατησει το συμβολο οποιαδηποτε χωρας? ΠΟΤΕ.. ο συγκεκριμενος Αλβανος,αριστευσε και χιλια μπραβο γι΄αυτο..να του δωσουν επαινο,να τον βραβευσουν,μια υποτροφια ισως...μεχρι εκει..

Οσο για το θεμα των παιδιων μας..κι εγω κοριτσια δεν θα ηθελα ο γιος μου να επιλεξει μια Αλβανιδα(για τους δικους μου λογους) αλλα αν παλι συμβει αυτο..μαλλον θα κανω τουμπεκι για να μην χασω το παιδακι μου..αν αυτος ειναι ευτυχισμενος,μαλλον θα πιω μια σοδα να το χωνεψω και τελος..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Και η μεγάλη παγίδα με τα εθνικά ζητήματα είναι ότι δεν έχουμε καταλάβει ένα πράγμα. Δε μας χωρίζουν οι εθνικότητες και οι θρησκείες αλλά οι κοινωνικές τάξεις.
Όπως λεει και ο Νταλάρας σε ένα τραγούδι "εγώ Χριστό κι εσύ Αλλάχ, αλλά κι οι δυο μας αχ και βαχ".
Έλληνες και ξένοι εργάτες λοιπόν θα πρέπει να είναι ενωμένοι ενάντια στο Σαμαρά και τη Μέρκελ.

απαπα τι λες κι εσυ τωρα αυτο ειναι το θεμα μας;; αυτο μας καιει τον πωπουδακο;;

το θεμα μας ειναι

ΑΙΞΩ Η ΞΑΙΝΕΙ ΑΠΩ ΤΙ ΧΟΡΑ
Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 311356

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Το άρθρο του θέματος όμως μιλάει για ένα παιδί που ενώ εμείς οι Έλληνες του κάναμε την τιμή να "πολεμήσουμε" για να κρατήσει τη σημαία ως αριστούχος και τον σπουδάσαμε, τώρα γυρνάει και λέει δεν αισθάνθηκα ποτέ Έλληνας. Άρα δεν θα έπρεπε να σηκώσει τη σημαία αφού δεν το ένιωθε. Και δεν νιώθει καμία ευγνωμοσύνη για τη χώρα που τον βοήθησε. Ενώ θα έπρεπε.



Να νιώθει ευγνωμοσύνη για ποιο πράγμα ακριβώς?Ξέρεις εσύ τι ρατσισμό έχει βιώσει τα τόσα χρόνια που ήταν στην Ελλάδα?

Τι ρατσισμό έχει βιώσει?? Μια ολόκληρη χώρα μαζί με τους άρχοντες ΄΄πολεμησε΄΄ για να κρατησει αυτός τη σημαία!..όλοι ηταν υπερ του!! εναντιωθήκαμε ενα ς λαός στους Ελληνες γονεις του σχολείου του που δεν ηθελαν! Μαλιστα πήρε τόση δημοσιοτητα που όλοι πια τον ξερουν..

Για αυτό και μόνο θα έπρεπε να ευγνωμονεί την Ελλάδα. Του φέρθηκε καλύτερα από οτι στα παιδιά της!!!


Και να ρωτήσω κάτι, νομίζετε ότι η ιστορία που μαθαίνει κάθε χώρα είναι αντικειμενική?Κι αν εσύ ήσουν μετανάστρια στη Γερμανία και σήκωνες την γερμανική σημαια στο σχολείο και γινόταν πόλεμος με την Ελλάδα ποιον θα υποστήριζες?
.[/quote]


Οι μετανάστες χωρίζονατι σε δυο κατηγορίες...αυτοί που σεβονται και τελικά αγαπάνε την χωρα που μενουν , την αισθάνοινονατι πλέον πατρίδα τους....

Και αυτοί που αισθάνονται πως ειναι εδώ για λίγο , να βγαλουν χρηματα κλπ...αλλά ποτε δεν αισθάνονται πατριδα, η εστω δευτερη πατριδα την χωρα που τους θρεφει...

Οι πρωτοι αξίζουν να έχουν όλα τα δικαι΄βματα ενος ντοπιου, σε όποια χωρα και αν είναι!!

Οι δεύτεροι όχι!!

Αν εγώ πάντως ημουν στην Γερμανία η όπου αλλού , και δεν αισθανόμουν τη χωρα ΄΄πατρίδα '΄΄ μου ...δεν θα ηθελα να σηκώσω και την σημαία τους!!
Γιατί να το κάνω? ..Για εγωιστικούς λόγους? Ναδείξω ότι έιμαι καλύτερη??
Αφού δεν θα με έκφραζε δεν θα ηθελα να τη σηκωσω...
Αν αισθανομουν τη χωρα πατρίδα μου και ημουν περιφανος που ζω εκει, και για οτι εχω μαθει ..θα την σήκωνα με υπρερηφανια...και ναι στον πόλεμο μετα , θα υποστηριζα την Γερμανια και την καθε γερμανια...

Το θεμα ειναι τι εχει ο ΄΄ξενος΄΄ στην ψυχή του!! Αν εχει αγάπη για το μερος που μένει , δεν υπάρχει θέμα από κανένα!

????????


Επισκέπτης
arkoudaki έγραψε:[όχι δεν τρελάθηκα ακόμα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Very Happy
[/quote]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε παιδια ψηφιστε επιτελους καποιον αλλο σε αυτη την χωρα κ αφηστε τις θεωριες συνομωσιας ....the future is now,το εχετε ακουσει?

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γιατι σε οποιο θεμα ειναι η μπουμπουκιτσα η σε οποιο ανοιγει γινεται χαμος;;;;;;;
ας πει η καθε μια την αποψη της χωρις να απανταει σωνει και ντε στην αλλη..καθε ανθρωπος ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει,να εχει οποιες αποψεις θελει...δεν ειναι αναγκη να βγαζετε τα ματια σας καθε φορα που ενα θεμα ειναι΄επικινδυνο΄
εχουμε τοσο σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε,οπως εγινε δυστυχως η ζωη μας τωρα πια,απο το να μαλωνουμε σε ενα φορουμ και ειδικα για μαμαδες...
καλημερα σας.

????????


Επισκέπτης
παλι τα ιδια λεμε με χτες

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki5579 έγραψε:Το ερώτημα μάλλον θα έπρεπε να έχει να κάνει με το ποιος έχει δίκιο γιατί αν έκανε η Ελλάδα επίθεησ στη Γερμανία μάλλον τη Γερμανία θα έπρεπε να υποστηρίξουμε αλλά μη το θίξουμε αυτό το θέμα.


Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259

Για να χτυπάς το κεφάλι σου μετόση μανία στον τοίχο μάλλον δε διάβασες καλά το μήνυμα. Εκτός αν εσύ σε περίπτωση που η Ελλάδα επιτεθεί σε άλλη χώρα για να την κατακτήσεις θα είσαι υπέρ του κατακτητή. Κρίμα θα είναι βέβαια γιατί θα απομακρυνθείς πολύ από τα ελληνικά ιδεώδη που τα χαρακτηρίζει η αντίσταση στους κατακτητές.

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:παιδια το πηγατε πολυ μακρια...............εγω πιστευω δε θα μπορουσα να συνεννοηθω

ειναι και η θρησκεια στη μεση οχι μονο η ιστορια

εμενα εχει ο αντρας μου ξαδερφια στα σκοπια

ελληνες ειναι εμειναν εκει με τον πολεμο

ηρθαν περυσι το καλοκαιρι και η γυναικα του ξαδερφου ειναι γιουγκοσλαβα- δεν ηξερα εγω οτι αυτοι δεν τα πανε καλα μεταξυ τους

γυρναει η ξαδερφη μας κερναει ενα γλυκο που εφερε και λεει "super, from Macedonia!"

κοιταχτηκαμε εμεις, δεν ηξερε που το ειπε??? και της λεει ο κουνιαδος μου "Macedonia θα λες εκει που μενεις, οταν εισαι εδω θα λες Σκοπια"

ε και τι ???????? της αλλαξε γνωμη?????? ειναι λεπτα θεματα αυτα δεν ειναι ευκολα........

θα απαντησω σε αυτο που εγραψες ... η κοπελα μπορει να μην ηξερε την ιστορια της ελλαδας κ να το ειπε αλλα κοιτα ολοι εξω (εκτος ελλαδας εννοω) ετσι το λενε εδω κ στη γιουροβιζιον αν δεις

https://www.youtube.com/watch?v=STzWIGPpQR8

μακεδονια λενε (δυστηχως!!!)


????????


Επισκέπτης
arkoudaki έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:Το ερώτημα μάλλον θα έπρεπε να έχει να κάνει με το ποιος έχει δίκιο γιατί αν έκανε η Ελλάδα επίθεησ στη Γερμανία μάλλον τη Γερμανία θα έπρεπε να υποστηρίξουμε αλλά μη το θίξουμε αυτό το θέμα.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Για να χτυπάς το κεφάλι σου μετόση μανία στον τοίχο μάλλον δε διάβασες καλά το μήνυμα. Εκτός αν εσύ σε περίπτωση που η Ελλάδα επιτεθεί σε άλλη χώρα για να την κατακτήσεις θα είσαι υπέρ του κατακτητή. Κρίμα θα είναι βέβαια γιατί θα απομακρυνθείς πολύ από τα ελληνικά ιδεώδη που τα χαρακτηρίζει η αντίσταση στους κατακτητές.




ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

????????


Επισκέπτης
[quote="Evita1988



η κοπελα ειναι δασκαλα

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arkoudaki έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:Το ερώτημα μάλλον θα έπρεπε να έχει να κάνει με το ποιος έχει δίκιο γιατί αν έκανε η Ελλάδα επίθεησ στη Γερμανία μάλλον τη Γερμανία θα έπρεπε να υποστηρίξουμε αλλά μη το θίξουμε αυτό το θέμα.


Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 679259

Για να χτυπάς το κεφάλι σου μετόση μανία στον τοίχο μάλλον δε διάβασες καλά το μήνυμα. Εκτός αν εσύ σε περίπτωση που η Ελλάδα επιτεθεί σε άλλη χώρα για να την κατακτήσεις θα είσαι υπέρ του κατακτητή. Κρίμα θα είναι βέβαια γιατί θα απομακρυνθείς πολύ από τα ελληνικά ιδεώδη που τα χαρακτηρίζει η αντίσταση στους κατακτητές.



Αρχισα να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο πριν διαβασω το επομενο σου σχολιο που εξηγουσες γιατι το εγραψες..και συμφωνω μαζι σου...νομιζω ολοι...τζαμπα τα καρουμπαλα που εκανα...χαχαχαχα

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:
arkoudaki έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:Το ερώτημα μάλλον θα έπρεπε να έχει να κάνει με το ποιος έχει δίκιο γιατί αν έκανε η Ελλάδα επίθεησ στη Γερμανία μάλλον τη Γερμανία θα έπρεπε να υποστηρίξουμε αλλά μη το θίξουμε αυτό το θέμα.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Για να χτυπάς το κεφάλι σου μετόση μανία στον τοίχο μάλλον δε διάβασες καλά το μήνυμα. Εκτός αν εσύ σε περίπτωση που η Ελλάδα επιτεθεί σε άλλη χώρα για να την κατακτήσεις θα είσαι υπέρ του κατακτητή. Κρίμα θα είναι βέβαια γιατί θα απομακρυνθείς πολύ από τα ελληνικά ιδεώδη που τα χαρακτηρίζει η αντίσταση στους κατακτητές.




ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

Σωστό κι αυτό.Μόνο που εμείς οι Ελληναράδες είμαστε περήφανοι για το Μέγα Αλέξανδρο.

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


Αρχισα να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο πριν διαβασω το επομενο σου σχολιο που εξηγουσες γιατι το εγραψες..και συμφωνω μαζι σου...νομιζω ολοι...τζαμπα τα καρουμπαλα που εκανα...χαχαχαχα[/quote]

Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 654316 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 654316 Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 654316
Πάγο και βούτυρο να το προλάβεις!

????????


Επισκέπτης
τα καλα και συμφεροντα..........

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το τι το διασκεδάζω δεν λέγεται!!!!!

φαντάζομαι ότι κάποιοι δεν θεωρούν τον εαυτό τους ρατσιστη γιατί απλά δεν γουστάρουν μονο τους Αλβανους (πχ)!!!!
και μιας και αναφέρθηκε και το "τι" θα παντρευτουν τα παιδιά μας...πάλι το ΄προβλημα είναι με Αλβανους και Τουρκους γιατί οι Αγγλοι ή οι Ιταλοι δεν είναι ξένοι!!!!

γενικότερα για το θέμα αδιαφορώ!!!!!για το ποιός θα σηκώσει τη σημαιά μας κλπ!!!!!αν το σουπερ κρατος μας νοιαζοταν τοσο πολυ να "ασφαλισει" τη σημαια μας απο τα ξενα χερια ας εκανε μια εγκυκλιο που να λεει οτι μονο Ελληνας αριστουχος θα κραταει σημαια....μετα θα εκανε αλλη μια να λεει μονο αντρας,μετα μελαχρινος με θεληματικο πηγουνι κλπ!!!!!(το εχω ακουσει και αυτο σε ιδιωτικο σχολειο)
αλλά όλα αυτα δεν ειναι ρατσιστικα!!!!ειναι μονο διαχωρισμοι!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:


ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

Σωστό κι αυτό.Μόνο που εμείς οι Ελληναράδες είμαστε περήφανοι για το Μέγα Αλέξανδρο.[/quote]


ηταν Ελληνας ο Μεγας? Cool Cool Razz

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
arkoudaki έγραψε:


ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

Σωστό κι αυτό.Μόνο που εμείς οι Ελληναράδες είμαστε περήφανοι για το Μέγα Αλέξανδρο.


ηταν Ελληνας ο Μεγας? Cool Cool Razz [/quote]

να πιω καφε να ανοιξει το ματι και να απαντησω μετα?????Βρε τι οιστρος πρωινος ειναι αυτος??? Shocked


καλημερα κοριτσιααααααααααααα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
arkoudaki έγραψε:


ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

Σωστό κι αυτό.Μόνο που εμείς οι Ελληναράδες είμαστε περήφανοι για το Μέγα Αλέξανδρο.


ηταν Ελληνας ο Μεγας? Cool Cool Razz [/quote]

ήταν αμέ με μια π@@@α μετα συγχωρήσεως από εδώ μέχρι απέναντι. Και όχι δεν ήταν κατακτητής, απλά διέδωσε τον αθάνατο ελληνικό πολιτισμό στους άξεστους. Αυτά δεν έλεγαν και οι αποικιοκράτες Ευρωπαίοι σε πιο σύγχρονη εκδοχή?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον εγω θα απαντησω σε αυτο με τα παιδια..
εγω το λεω και δε κρυβομαι πισω απτο δακτυλο μου. δεν ειμαι ρατιστρια γενικα. δε με πειραζει στη γειτονια μου να εχω γειτονες που μιλανε αλλοι γλωσσα.πινω και καφεδακι μαζι του και περναωκαλαΑΛΛΑ ναι με πειραζει οταν θεωρουμαστε ισοι και ομοιοι. και αναφερομαι σε κοινωνικες ταξεια η μαλλον για να μη το παρετε τις μετρητης σαν εκφραση αναφερομαι σε επιπεδο μορφωσης σαν ανθρωπο.(οχι σχολεια) εννοω αχχχ ειναι και δυσκολο γραπτο να το πω. εννοω οτι καποιοι λειτουργουν αλλιως σκεφτοντε αλλιως αλλοι εχουν επιπεδο που λενε και αλλοι οχι. ε αυτο γιανα καταληξω στα παιδια ναι με ενοχλει. αν φερουν ταπ αιδια μου καποιο ατομο απο αλλη χωρα ισως να μη με πειραξει το ιδιο το ατομο γιατι κακα τα ψεματα ολοι οι νεοι ειναι πια μια χαρα και ουτε καταλαβαινεις τη διαφορα. αλλα οι απο πισω. αυτο που ειπε μια κοπελα παραπανω αν ερθει το εγγονι και πει ειναι ''αλβανος'' η ρωσος κοκ θα με πειραξει πολυ! μπορει να το δεκτω κατω απο καποιες συνθηκες αλλα σιγουρα μεσα μου θα με ενοχλει να παντρευτουν τα παιδια μου με ξενο. τωρα να πω και το αλλο γιατι εδωμεσα θελω να σας μιλαω ειλικρινα και ας με κρινετε μετα. αυτο πιστευω ισχυει και για αλλους. μας ενοχλει ο αλβανος η ο τουρκος η ο ρωσος αλλα οχι ενας ιταλος πχ.. εκει εγω θα μου αρεσε να το λεω! αρα παιζει ρολο και οτι μας μαθαινουν ετσι? η μαμα μου δηλ δεν τους ηθελε στην αρχη και μου το περασε. ακουμε στις ειδησεις διαφορα και αμεσως λενε αλβανοι το εκαναν. ναι μπορει να το εκανα αλλα οχι οτι οι δικοι μας ειναι αγιοι!!! απλα ειναι καιλιγο η νοοτροποια μας ετσι..

τωρα μπορειτε να με κραξετε Razz

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:
arkoudaki έγραψε:


ελα ρε αρκουδακι μεσα στην λαμπρη ιστορια μας ειναι και ο ΜΕΓΑΣ Αλεξανδρος μας, αυτος δηθεν με το σεις και με το σας εκανε τις 500 Αλεξανδρειες??????

Σωστό κι αυτό.Μόνο που εμείς οι Ελληναράδες είμαστε περήφανοι για το Μέγα Αλέξανδρο.


ηταν Ελληνας ο Μεγας? Cool Cool Razz

να πιω καφε να ανοιξει το ματι και να απαντησω μετα?????Βρε τι οιστρος πρωινος ειναι αυτος??? Shocked


καλημερα κοριτσιααααααααααααα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy [/quote]

είδες όρεξη πρωί-πρωί?Αλλά εσύ δεν θυμάσαι καν το αλβανάκι, ντροπή! Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 5 215994

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σε όλες! Δεν ξέρω αν είναι σχετικό με το θέμα, νομίζω πως κάτι έχει να κάνει ωστόσο με αυτό. Σήμερα το πρωί, ερχόμενη στη δουλειά, όπως κάθε μέρα είδα στη γωνία του πεζοδρομίου τον ηλικιωμένο ζητιάνο που βλέπω τα τελευταία δύο χρόνια περίπου. Συνήθως για να πω την αμαρτία μου προχωράω και δεν ασχολούμαι, σήμερα όμως, είδα μια καθαρίστρια από την αυλή της απέναντι πολυκατοικίας να έχει βγάλει το λάστιχο πάνω απο τα κάγκελα και να καταβρέχει για να καθαρίσει το πεζοδρόμιο (!), κάνοντας ότι δεν βλέπει πως έχει κάνει μούσκεμα από πάνω μέχρι κάτω τον ζητιάνο, ο οποίος καθόταν ζαρωμένος και φοβισμένος και δε μιλούσε. Μου φαίνεται ότι ένας από τους δύο ήταν αλλοδαπός, και οι δύο, δεν είμαι σίγουρη, δεν κάθησα να το διαπιστώσω. Τα πήρα όμως τόσο άγρια, που έβαλα τις φωνές στην καθαρίστρια και δεν το μετάνιωσα καθόλου κοπέλες μου. Σεβασμός, εκεί θέλω να καταλήξω. Δεν είμαστε σε θέση ο καθένας μόνος του να επηρεάσει τη διεθνή πολιτική και διπλωματία, αλλά μπορούμε σε ατομικό επίπεδο - και επιβάλλεται - να σεβόμαστε ο ένας τον άλλον ανεξαιρέτως. Και γνωρίζω ότι καθένας κάνει το ταξίδι του στον κόσμο και μόνο με το παράδειγμά του μπορεί να επηρεάσει τους γύρω του, ούτε να επιβάλλεις μπορείς το σεβασμό με τα λόγια, ούτε να υποχρεώσεις κάποιον να ασπασθεί τις απόψεις σου. Ωστόσο, καθώς καθένας μας είναι ένα μικρο αλλά πολύτιμο γρανάζι του κόσμου μας, το live and let live πρέπει να αποτελεί μέλημά μας. Με συγχωρείτε για το σεντόνι, υπόσχομαι ότι δεν θα πάει σετ με μαξιλαροθήκες και κουβερλί αργότερα! tongue

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Καλημέρα σε όλες! Δεν ξέρω αν είναι σχετικό με το θέμα, νομίζω πως κάτι έχει να κάνει ωστόσο με αυτό. Σήμερα το πρωί, ερχόμενη στη δουλειά, όπως κάθε μέρα είδα στη γωνία του πεζοδρομίου τον ηλικιωμένο ζητιάνο που βλέπω τα τελευταία δύο χρόνια περίπου. Συνήθως για να πω την αμαρτία μου προχωράω και δεν ασχολούμαι, σήμερα όμως, είδα μια καθαρίστρια από την αυλή της απέναντι πολυκατοικίας να έχει βγάλει το λάστιχο πάνω απο τα κάγκελα και να καταβρέχει για να καθαρίσει το πεζοδρόμιο (!), κάνοντας ότι δεν βλέπει πως έχει κάνει μούσκεμα από πάνω μέχρι κάτω τον ζητιάνο, ο οποίος καθόταν ζαρωμένος και φοβισμένος και δε μιλούσε. Μου φαίνεται ότι ένας από τους δύο ήταν αλλοδαπός, και οι δύο, δεν είμαι σίγουρη, δεν κάθησα να το διαπιστώσω. Τα πήρα όμως τόσο άγρια, που έβαλα τις φωνές στην καθαρίστρια και δεν το μετάνιωσα καθόλου κοπέλες μου. Σεβασμός, εκεί θέλω να καταλήξω. Δεν είμαστε σε θέση ο καθένας μόνος του να επηρεάσει τη διεθνή πολιτική και διπλωματία, αλλά μπορούμε σε ατομικό επίπεδο - και επιβάλλεται - να σεβόμαστε ο ένας τον άλλον ανεξαιρέτως. Και γνωρίζω ότι καθένας κάνει το ταξίδι του στον κόσμο και μόνο με το παράδειγμά του μπορεί να επηρεάσει τους γύρω του, ούτε να επιβάλλεις μπορείς το σεβασμό με τα λόγια, ούτε να υποχρεώσεις κάποιον να ασπασθεί τις απόψεις σου. Ωστόσο, καθώς καθένας μας είναι ένα μικρο αλλά πολύτιμο γρανάζι του κόσμου μας, το live and let live πρέπει να αποτελεί μέλημά μας. Με συγχωρείτε για το σεντόνι, υπόσχομαι ότι δεν θα πάει σετ με μαξιλαροθήκες και κουβερλί αργότερα! tongue

μου αρεσεις Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις