Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
557 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 557 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
filitsaki έγραψε:
thequeen86 έγραψε:ετσι ακριβως σοφακι.φιλιτσα ενα κ μοναδικο αλλα εστω κ αυτο καλο ειναι! Very Happy
και εγω αγαπη μου ενα θα στρωσω.αυτοι εδω δεν εχουν σκοπο να μου τελιωσουν.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

το θεμα μου ειναι οτι εμενα το σπιτι ειναι πολυ κρυο το ριμαδι κ με τον μικρο ολη μερα πανω κατω φοβουμαι
μια απο τα ιδια!αχ ας ελπισουμε να τελιωσουν γμτ ηδη εχουν βηχα εμενα...

εμενα φτου του φτου του δεν εχει κανει κατι ακομα ευτυχως

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και να μην σου κανει σου ευχομαι!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεω να παω για περπατημα να καψω καμια θερμιδα να δω αν ηρθε και το βιβλιο για τον θηλασμο αλλα και μονη μου πολυ βαριεμαι μωρε *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 32 679259 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 32 679259

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσόπουλα!!
Δεν μπορώ να μην το μοιραστώ μαζί σας αυτό...
με πήραν τα κλάματα διαβάζοντας το πιο κάτω.. για φωτογραφίες βάλτε στο google

Εάν δεv πιστεύετε
O γιατρός των φτωχών παιδιών (μπείτε στο Google βάλτε το όνομα του στην αναζήτηση και σε 6'' θα κατέβουν 72500 καταχωρήσεις με το όνομα του)
Τα τελευταία έντεκα χρόνια έχει δώσει ζωή σε 9.000 παιδιά σε ολόκληρο τον κόσμο. Μοναδική του αμοιβή, το χαμόγελο που ξαναγεννήθηκε στα χείλη τους.
Ο καρδιοχειρουργός Αυξέντιος Καλαγκός, ο καλύτερος μαθητής του Μαγκντί Γιακούμπ, αποτελεί ένα ζωντανό μήνυμα ελπίδας ότι η ανθρωπιά δεν έχει χαθεί.
Το όνομά του έχει συνδεθεί με τη σωτηρία πολλών καρδιοπαθών στο Λίβανο, στη Γεωργία, στη Σερβία, στην Κύπρο, στην Ινδία, στο Μαρόκο, στην Αλγερία, στο Μαυρίκιο, στη Μοζαμβίκη, στην Ερυθραία, στο Κιργιστάν, στη Μαδαγασκάρη, στη Βενεζουέλα, στην Ουκρανία και στην Μποτσουάνα.
Ο Ελληνας καρδιοχειρουργός Αυξέντιος Καλαγκός δεν απέκτησε τυχαία τον τίτλο του «γιατρού των φτωχών παιδιών».
Στα 23 του αποφοίτησε από την Αμερικανική Ιατρική Σχολή της Κωνσταντινούπολης και στα 40 του έγινε τακτικός καθηγητής στο Πανεπιστήμιο της Γενεύης. Αργότερα ήταν ο καλύτερος μαθητής του κορυφαίου καρδιοχειρουργού Μαγκντί Γιακούμπ.
Ιδρυτής του φιλανθρωπικού ιδρύματος «Καρδιές για όλους», ο Έλληνας γιατρός από την Πόλη μαζί με την ομάδα του δεν κάνει τίποτα άλλο από το να χειρουργεί καθημερινά δωρεάν όλα τα παιδιά στις φτωχές συνοικίες του κόσμου, μόνο και μόνο για να ξαναδεί το χαμόγελο στα χείλη τους.
«Μπορεί να ακουστεί κοινότυπο, αλλά είναι αλήθεια: η μόνη μου ανταμοιβή είναι το χαμόγελο των παιδιών που έχω σώσει και η χαρά που νιώθουν οι οικογένειές τους. Αυτά μου αρκούν» λέει περήφανος μιλώντας στην «Espresso».
Οπουδήποτε στο κόσμο κι αν τον χρειαστούν, δηλώνει παρών. Δουλεύει δεκαοχτώ ώρες τη μέρα, όμως όπως λέει δεν κοιτάει ποτέ το ρολόι του.
Οταν ταξιδεύω για φιλανθρωπικό σκοπό, είμαι ικανός να χειρουργήσω περίπου πενήντα περιστατικά μέσα σε δέκα μέρες, για να αυξήσω τον αριθμό των παιδιών που περιμένουν μήνες και χρόνια να υποβληθούν σε επέμβαση.
Υπερβαίνω τις δυνάμεις μου. Δουλεύω περίπου δεκαοχτώ ώρες την ημέρα και τα Σαββατοκύριακα».
«Πιστεύω στον Θεό»
Ο πρώτος άνθρωπος που του έδειξε το δρόμο της φιλανθρωπίας ήταν -όπως μας αποκαλύπτει ο ίδιος- ο πατέρας του, κορυφαίος παθολόγος στην Κωνσταντινούπολη: «Από τα παιδικά μου χρόνια θυμάμαι ότι ο πατέρας μου μου έλεγε να αφουγκράζομαι τον πόνο των ανθρώπων και ειδικά αυτών που ζούνε στη φτώχεια».
Τον ρωτάμε αν πιστεύει στον Θεό. Αν έχει κάποια βάση αυτό που λέμε όταν κινδυνεύει κάποιος δικός μας άνθρωπος: «Ο Θεός να βάλει το χέρι του».
Η απάντησή του είναι αφοπλιστική: «Πρέπει να ξέρετε πως κάθε φορά που χειρουργώ πάνω από το χειρουργικό τραπέζι δεν κάνω τίποτα άλλο από το να επικαλούμαι τον Θεό». Και συνεχίζει συγκινημένος: «Αμέσως μετά, όταν όλα πάνε καλά, σε κάθε ευκαιρία θαυμάζω το έργο του Θεού πάνω σε μας τους ανθρώπους. Ναι, λοιπόν, πιστεύω στον Θεό. Άλλωστε, ο παππούς μου ήταν ιερέας».
Ερχεται όμως κάποια στιγμή στη ζωή, όπως μας λέει ο κ. Καλανγκός, που όλοι οι άνθρωποι νιώθουν πως κάποια πράγματα είναι υπεράνω των δυνάμεών τους: «Θυμάμαι πριν από εννιά χρόνια είχα χειρουργήσει ένα δύσκολο περιστατικό στη Μοζαμβίκη.
Ενα παιδί 3 ετών με καρδιακή ανεπάρκεια, το οποίο όμως απεβίωσε τρεις ημέρες μετά την επέμβαση και ενώ νοσηλευόταν στην εντατική μονάδα. Οταν πήγα να συζητήσω τις αιτίες του θανάτου με τη μητέρα του, έμαθα έκπληκτος ότι αυτή η γυναίκα ήταν έγκυος 7 μηνών και μόλις πριν από δύο μήνες είχε χάσει και τον σύζυγό της.
Είχε, λοιπόν, πουλήσει τα πάντα για να μπορέσει να μεταφέρει το άρρωστο παιδί της από το χωριό στην πρωτεύουσα, στο ιατρικό μας κέντρο, ενώ ταυτόχρονα την είχαν εγκαταλείψει φίλοι και συγγενείς. Το κλάμα και ο πόνος αυτής της γυναίκας που δεν είχε χρήματα ούτε για να θάψει το παιδί της με έκαναν να καταλάβω, με τον πιο σκληρό τρόπο, τι σημαίνει ζωή.
Της έδωσα αμέσως όλα μου τα χρήματα, όλο μου το μισθό και ζήτησα από τον διευθυντή του ιατρικού κέντρου να της δώσει δουλειά στο μαγειρείο της μονάδας, όπως και έγινε. Σήμερα είναι ευτυχισμένη. Γέννησε τελικά δύο παιδάκια και συνεχίζει μέχρι σήμερα να δουλεύει στο ίδιο κέντρο.
Είναι αυτές οι συνθήκες στις χώρες του Τρίτου Κόσμου που μου δίνουν την εντύπωση πως ορισμένα πράγματα εξακολουθούν να είναι "υπεράνω των δυνάμεών μου", όμως ποτέ δεν λυγίζω.
Βέβαια, για να αλλάξουν οι συνθήκες ζωής και το βιοτικό επίπεδο σε αυτές τις χώρες πρέπει οι μεγάλες δυνάμεις να δουν διαφορετικά τις αιτίες της φτώχειας».
Η ευτυχία της προσφοράς
Παρά το γεγονός ότι έχει βραβευτεί δεκάδες φορές από διεθνείς οργανισμούς και ιδρύματα, όπως ο ίδιος λέει, δεν έχει αλλάξει ούτε στο ελάχιστο τις συνήθειές του και το χαρακτήρα του: «Σας λέω μετά λόγου γνώσεως πως όλα αυτά τα χρόνια όσο ακριβώς προχώρησα σε επιστημονικό και σε φιλανθρωπικό επίπεδο, άλλο τόσο προσπαθώ να είμαι ταπεινός, και αυτό είναι το μεγαλύτερο ιδανικό στη ζωή».
Τι κι αν έχει θυσιάσει το χρόνο του και την οικογενειακή του ζωή; Εκείνο που έχει σημασία -όπως λέει- είναι να είσαι χρήσιμος για τον διπλανό σου. Αυτό προσπαθεί να μεταλαμπαδεύσει και στα δύο παιδιά του - τις ελάχιστες ώρες που είναι κοντά τους.
Ομως, ο Αυξέντιος Καλαγκός δεν έχει μόνο τον Κωνσταντίνο και τον Αλέξανδρο.
Εχει σαν παιδιά του 9.000 φτωχά αγγελούδια που δεν είχαν πρόσβαση στη δημόσια και δωρεάν υγεία των χωρών που ζούσαν, στα οποία χάρισε αφιλοκερδώς το δικαίωμα να αναπνέουν και να μπορεί η καρδούλα τους να χτυπάει κανονικά.
Συνεχιστές του φιλανθρωπικού και του επιστημονικού έργου του ευτυχώς -όπως λέει- υπάρχουν.


ΑΝ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ 1000 ΑΤΟΜΑ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΖΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΩΦΕΛΗ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΑΧΛΟΦΑΤΣΕΣ ΕΝΩ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ MAΣ..
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Η ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ;

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την εχω ξαναδιαβασει την ιστορια!!!!Μπραβο του!!!
Κοριτσια μηπως γνωριζει καμια ποσο κοστιζει στο περιπου μια μαγνητικη με την ασφαλεια?

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Την εχω ξαναδιαβασει την ιστορια!!!!Μπραβο του!!!
Κοριτσια μηπως γνωριζει καμια ποσο κοστιζει στο περιπου μια μαγνητικη με την ασφαλεια?

Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω!
πωπω, τι άνθρωπος... και μας οι πολυσπουδαγμένοι γιατροί θέλουν μίνιμουμ 50 ευρώ την επίσκεψη για 10 λεπτά...

Ρίχνει μία βροχή έξω... αλλά ΜΙΑ βροχή!!! πολύ μ'αρέσει! δε θέλω να το κουνήσω απ' το σπίτι αλλά πρέπει σε καμιά ώρα να πάμε έξω.. Rolling Eyes

Άσχετο, αλλά το πέστο βασιλικού σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!! Άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις!! Βέβαια δεν τα έκοψα στο χέρι, αλλά μπήκαν όλα στο μπλέντερ, και θα προτιμούσα να την είχα φτιάξει απο χθες ή από πιο νωρίς για να είναι πιο έντονες ίσως οι μυρωδιές!! Λατρεμένο!!

Τι άλλα;
Σοφία, Εγκλήματα λατρεύω κι εγώ!! θεά η Σωσω!!

Σμαρώ, όντως η κρεβατοκάμαρα κορυφαία!!! Εμας ακόμα μοιάζει φοιτητική.. ή μέχρι πρόσφατα έμοιαζε.. τώρα που αδειάσαμε λίγο και μπήκε το λίκνο άλλαξε το τοπίο!! Smile

Δε θυμάμαι άλλα να σχολιάσω!!
Για τα των κλινικών και του εοπυυ δεν έχω γνώμη.. εδώ πάντως το κρατικό νοσοκομείο στη λευκωσία έχει πολυ καλό ονομα σε όλα.. είναι εδώ που καταλήγουν όλα τα "δύσκολα" περιστατικά απ' όλη την κύπρο, από κρατικά ή ιδιωτικά, γι'αυτό δε θα σκεφτόμουν να πάω να δώσω 2500-3000 στην καλύτερη περίπτωση για να γεννήσω σε ιδιωτική! και δε θα τα πάρω και ποτέ πίσω..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
filitsaki έγραψε: Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
ποιος σε πειραξε καλε?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
listoudi έγραψε:
filitsaki έγραψε: Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
ποιος σε πειραξε καλε?
αι σιχτηρ απο κει καννεις δεν με ακουει .αστο ρε Λιτσακι να σας πρηζω παλι με το σπιτι?χεστο!απλα το εβγαλα να ξερετε την κατασταση μου....εσυ τι νεα?

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κλασικα μονη στο σπιτι να κλαιω την μοιρα μου.. φορτωσα και με τις κλινικες πριν.. τωρα ηρεμησα και πεινασα κιολας...τι προτεινεις για βραδακι???

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
listoudi έγραψε:εγω κλασικα μονη στο σπιτι να κλαιω την μοιρα μου.. φορτωσα και με τις κλινικες πριν.. τωρα ηρεμησα και πεινασα κιολας...τι προτεινεις για βραδακι???

Γεια σου Λίτσα!
Ντάκο; Τονοσαλάτα; ομελέτα; τραχανά;
τοστ; ρυζότο;


Πωπω κορίτσια, διάβαζα την ιστορία της κοπέλας που γέννησε πρόωρα στην 31η αλλά έχασε το μωρό της 10 μέρες αφού γεννήθηκε.. πλάνταξα πάλι...
γιατί τόσες αδικίες στη φύση;
και γιατί τόσες γυναίκες γεννάνε χωρίς να θέλουν να δουν μπροστά τους μωρό; Δε λέω ότι δεν πρέπει να γεννήσουν υγιή παιδάκια, αλλά γιατί να μην υπάρχει μία ισορροπία;;

Ουφ.. πάω να ντυθώ ν' αλλάξω λίγο διάθεση γιατί έρχεται ο καλός μου και φεύγουμε αμέσως..

Φιλιτσάκι, μη στενοχωριέσαι για ό,τι μπορεί να αλλάξει και για ό,τι δεν μπορεί να αλλάξει... σκέψου πόσο πιο σημαντικά πράγματα υπάρχουν στη ζωή και απόλαυσέ τα!!! Smile Smile :*

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερααααα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ηρθα κι εγω!!!!

Εγω σημερα, πρωτη μερα με τη μειωμενη δοση στα φαρμακα, και ειμαι καλα προς το παρον, καμια ενοχληση, καμια συσπαση, τιποτα!Εχω συνηθισει και τις υαχυπαλμιες, ολα καλα!!

Το μονο ασχημο ειναι- δεν ξερω αν το ακουσατε καθολου στις εδησεις- βαλανε μια βομβα στο σπιτι μιας δικαστη στο εφετειο, και τον τελευταιο καιρο συνεχεια εχει τετοια κρουσματα και απειλες σε εφετες και δικαστες. Και η μαμα μου, λογω επαγγελματος, δικαστης ειναι κι αυτη, εχει αρχισει οσο να ναι να φοβαται. Και δικαιολογημενα.

Αχ βρε κοριτσια μου, με αυτα τα πολιτικα δεν θα βει καμια ακρη, ποτε, ειμαι σιγουρη...Δεν αλλαζει η νοοτροπια μας, και επισης, συγνωμη κιολας, αλλα λιγο τα θελει ο κωλος μας μ'αυτα που ψηφιζουμε καθε φορα..(για την πλειοψηφεια μιλαω)






thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια δεν ελεγα καλυτερα τα νουμερα του τζοκερ??? τεζα ο μικρος με εμμετους....

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω παλι αυτη τη στιγμη ειμαι πολυ χαλια οποτε δεν εχω ορεξη για τιποτα..πηγα εκανα εναν κυκλο ισα ισα,δεν ηρθε και το βιβλιο μου και ξενερωσα και χαλια μαυρα

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
thequeen86 έγραψε:ρε κοριτσια δεν ελεγα καλυτερα τα νουμερα του τζοκερ??? τεζα ο μικρος με εμμετους....
ελα ρε ο καημενος την αρπαξε??

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
listoudi έγραψε:
thequeen86 έγραψε:ρε κοριτσια δεν ελεγα καλυτερα τα νουμερα του τζοκερ??? τεζα ο μικρος με εμμετους....
ελα ρε ο καημενος την αρπαξε??

απο οτι φαινεται κολλησε απο τα ξαδερφια του.το περασε η μεγαλη τωρα ειναι ο αδερφος της κ ο δικος μου.ειναι μονο εμμετοι 24 ωρες κ τπτ αλλο

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
thequeen86 έγραψε:
listoudi έγραψε:
thequeen86 έγραψε:ρε κοριτσια δεν ελεγα καλυτερα τα νουμερα του τζοκερ??? τεζα ο μικρος με εμμετους....
ελα ρε ο καημενος την αρπαξε??

απο οτι φαινεται κολλησε απο τα ξαδερφια του.το περασε η μεγαλη τωρα ειναι ο αδερφος της κ ο δικος μου.ειναι μονο εμμετοι 24 ωρες κ τπτ αλλο
αμα ειναι ετσι παλι καλα.. θα ταλαιπωρηθει ομως ο καημενος λιγο..

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι περαστικουλια στον μπομπιρακο σου!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το χειροτερο ειναι οτι θα φαει σε 4 ωρες περιπου.σε 2 ωρες εαν δν ξανακανει εμμετο θα του δωσουμε με ενα κουταλακι λιγο λιγο νερο κ μετα για βραδυ σουπιτσα κ οχι γαλα.οτι χειροτερο για ενα παιδι που οτι κινιται τρωγεται.αχαχαχαχαχα ευχομαι μονο μην κανει κ πυρετο μαζι αυτο ειναι χειροτερο.βεβαια αρρωστος αρρωστος αλλα το παιχνιδι παιχνιδι!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
listoudi έγραψε:εγω κλασικα μονη στο σπιτι να κλαιω την μοιρα μου.. φορτωσα και με τις κλινικες πριν.. τωρα ηρεμησα και πεινασα κιολας...τι προτεινεις για βραδακι???
δεν ξερω κοριτσακι απο εσας περιμενα...

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχαχαχα το παιχνιδι ειναι παντα παιχνιδι!!

Εγω κλασσικα οταν πηγαινα δημοτικο αρρωσταινα μες στην εβδομαδα και- ως δια μαγειας Σαββατο ημουν καλα!

Ε οχι να χασω και τις βολτες και το παιχνιδι...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:ρε κοριτσια δεν ελεγα καλυτερα τα νουμερα του τζοκερ??? τεζα ο μικρος με εμμετους....
πλακα κανεις ετσι?δεν υπαρχει...
Ζωη ασε οσο παει και χειροτερευει...

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
listoudi έγραψε:εγω κλασικα μονη στο σπιτι να κλαιω την μοιρα μου.. φορτωσα και με τις κλινικες πριν.. τωρα ηρεμησα και πεινασα κιολας...τι προτεινεις για βραδακι???
δεν ξερω κοριτσακι απο εσας περιμενα...

Καμια σαλατουλα ισως?? Οχι τιποτα απλο, καμια σπεσιαλ. Εγω παντως σαλατα σκοπευω να φαω. Μαρουλι ροκα καλαμποκι κοτοπουλο απο το μεσημερι, λιγο κοτατζ τσιζ που πηρε το ματι μου στο ψυγειο και ο,τι αλλο βρω που να ταιριαζει!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φιλιτσα αστα να πανε αχαχαχχα.εγω παντως θα φαω ενα μπιφτεκι κ λιγο λαχανοσαλατα για βραδυ

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω εχω κατι λουκανικα τυπου χωριατικα κοτοπουλου και σκεφτομαι να τους κανω ενα γρηγορα σπετζοφαι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις