Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
547 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 547 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξέχασα το σημαντικότερο!!

ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!

Αυτοί κι αν είναι ΓΔΑΡΤΕΣ!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις παντως θα κανουμε το θρησκευτικο με τη βαφτιση του μπεμπη μας και ουτε μπομπονιερες δε θα φτιαξω για το γαμο. ολα για τη βαπτιση θα ειναι. απλα το μυστηριο θελω να κανω για εμενα, οχι για τα λουσα του γαμου η για το τι θα πει ο κοσμος.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι όσο για τους κανόνες, όλοι κάναμε θρησκευτικά στο σχολείο και επειδή έχουμε πάνω κάτω και την ίδια ηλικία, κάναμε και τα ίδια βιβλία.

Αυτό δε μας το μάθανε!

Κι επειδή πήγαινα και 2-3-4 χρονάκια και κατηχητικό, ούτε εκεί μας το έμαθαν!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Κι όσο για τους κανόνες, όλοι κάναμε θρησκευτικά στο σχολείο και επειδή έχουμε πάνω κάτω και την ίδια ηλικία, κάναμε και τα ίδια βιβλία.

Αυτό δε μας το μάθανε!

Κι επειδή πήγαινα και 2-3-4 χρονάκια και κατηχητικό, ούτε εκεί μας το έμαθαν!!

πες τα!!!ουτε κι εμας μας τα μαθανε!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωστά!
Παντρευόμαστε γιατί το θέλουμε εμείς.
Γιατί το ζητάει η ψυχή μας.
Για να πάρουμε την ευλογία του Κυρίου.
Όχι γιατί υπάρχει κάποιος "κανόνας" να μας το επιβάλλει.

Ποια κοπέλα δε θέλει να ζήσει το "παραμύθι" της?
Να νιώθει σαν πριγκίπισσα?
Ρωτάνε όλοι αυτοί οι παπάδες γιατί γίνονται οι πολιτικοί γάμοι?
Κάποιος πχ μπορεί να έχει πένθος και να μη μπορεί να κάνει γλέντια και χαρές.
Τι πρέπει να γίνει?
Να περιμένει ένα χρόνο για να παντρευτεί?

Εμένα αν με ρωτήσει ο παπάς τέτοιο πράγμα, μεταβολή και σε άλλη εκκλησία!
Είτε για τον εαυτό μου, είτε για το/τη νονό/νονά που θα διαλέξω...

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο με την θρησκεια ειναι παρα πολυ μεγαλο θεμα.εγω τα εχω βαλει πολλες φορες με τον θεο που οταν ημουν 8 ετων μου πηρε τον πατερα μου και 4 μερες αφου εμαθα οτι ειμαι εγκυος μου πηρε την μανουλα μου.δε θελω να εκφρασω καμμια αποψη αλλα ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια με τις βαφτισεις συγνωμη κιολας δεν τα εχει πει ο θεος αλλα οι παπαδες.και μη μου πειτε οτι οι παπαδες ειναι του θεου γιατι θα βαλω τα γελια!!!!οταν πας να κανεις τρισαγιο και τα τσεπωνουν καλα καλα αυτα ο θεος τους τα ειπε?ασε που εχουν ταριφες για καθε μυστηριο.ηθελα να ξερα δεν πληρωνονται για να λειτουργουν?αλλα τα τζιπακια και οι βιλες κοριτσια δε γινονται με ενα μισθο.αντε γιατι νευριασα!!!!! Mad

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fouskitsa έγραψε:αυτο με την θρησκεια ειναι παρα πολυ μεγαλο θεμα.εγω τα εχω βαλει πολλες φορες με τον θεο που οταν ημουν 8 ετων μου πηρε τον πατερα μου και 4 μερες αφου εμαθα οτι ειμαι εγκυος μου πηρε την μανουλα μου.δε θελω να εκφρασω καμμια αποψη αλλα ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια με τις βαφτισεις συγνωμη κιολας δεν τα εχει πει ο θεος αλλα οι παπαδες.και μη μου πειτε οτι οι παπαδες ειναι του θεου γιατι θα βαλω τα γελια!!!!οταν πας να κανεις τρισαγιο και τα τσεπωνουν καλα καλα αυτα ο θεος τους τα ειπε?ασε που εχουν ταριφες για καθε μυστηριο.ηθελα να ξερα δεν πληρωνονται για να λειτουργουν?αλλα τα τζιπακια και οι βιλες κοριτσια δε γινονται με ενα μισθο.αντε γιατι νευριασα!!!!! Mad

εγω εχασα τον αδερφο μου πριν απο ενα χρονο. σε πληροφορω οτι απο ολους τους παπαδες που κανουν τα τρισαγια και τα μνημοσυνα, μονο ενας ειναι που δεν παιρνει ποτε λεφτα. και οσες φορες εχουν προσπαθησει να του δωσουν οι γονεις μου, παντα τους λεει δωστε τα σε καποον φτωχο.ετσι πρεπει να ειναι ενας παπας και οχι οπως οι περισσοτεροι που εχω γνωρισει:αν θελετε αφηστε κατι για την Εκκλησια.ποια Εκκλησια, αφου στην τσεπη σου πανε!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πες τα βρε κοπελιά!

Λυπάμαι πολύ για αυτά που σου συνέβησαν. Αλλά ο Θεός πραγματικά είναι μεγάλος και βοηθάει τους πάντες όταν το έχουν ανάγκη.

Και πιστέψτε με, σίγουρα δε θα κρίνει έναν άνθρωπο από το αν έχει παντρευτεί ή όχι με θρησκευτικό.
Ο Θεός είναι παντού.
Δεν ζει μέσα στις εκκλησίες.
Είναι παρών ακόμα κι όταν ο δήμαρχος/αντιδήμαρχος / ή ότι άλλο λέει "σας ονομάζω συζύγους". Γιατί ο Θεούλης είναι μέσα μας. Είναι η πίστη μας σε Αυτόν.

Τα έχω πάρει τώρα!!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πραγματικα κοριτσια δεν πιστευω αυτα που διαβαζω!!!! συγνωμη κιολας αλλα αν θες να κανεις τον πολθιτικο και να ξοδεψεις πολλα μπορεις και κει να το πετυχεις και να κανεις και γλεντια και οτι θες!!! αν δεν θες να ξοδεψεις τιποτα πηγαινε στην εκκλησια απλα με ενα φορεμα ασπρο αν θες χωρις λουλουδια-κοσμο- και δεν συμμαζευεται!!! ολα εξαρτονται απο το τι θελουμε εμεις ισα ισα στο γαμο μας ενδιαφερει το μυστηριο και οχι ο τζερζελες ο γαμος γινεται για να ενωθουμε μπροστα στο θεο εμεις εχουμε καταφερει να τον κανουμε πανηρυρι!!! πηγαινε και κανε το μυστηριο με 5 ατομα οπως στο δημαρχειο θα σου πει η εκκλησια καλεσε 1000 ατομα και μετα κανε το παρτυ-γλεντι στο Hilton??????? ας μην ειμαστε τοσε αδικες με την εκκλησια γιαται νομιζω οτι ξεφευγουμε!!! εχουμε συνηθίσει να κανουμε τον θρησκευτικο γαμο πανηγύρι για να μην χαλασουμε το χατηρι των γονιων μας κτλ. ο καθενας τα κανει οσο κρατα η τσεπη του. εχω ακουσει κοπελα που λεει εγω πηρα σε ενα εκκλησακι καναμε χαλαρα το γαμο χωρις πολλα πολλα βιντεο τραβουσε ενας φιλος, μακιγιαζ εκανε μονη της και μετα γλεντι μεταξυ τους και πινανε και χορευανε μεχρι το πρωι οπως γινονται και με τους πολιτκους!!! τα απωθημενα τα δικα μας δεν θα τα πληρωσει η εκκλησια που για αν γινει το μυστηριο θελει 50 ευρω και αν θες δεν τα δινεις κιολας!!!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΕΞΕΛΙΞΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΟΟΟΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΟΣΩΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΚΛΗΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΞΑΣΚΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΚΛΗΡΙΚΟΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ,Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ Η ΜΗ,ΣΥΝΕΤΟΥΣ Η ΟΧΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ,ΠΙΣΤΟΥΣ Η ΜΗ...

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω δεν μιλησα για την εκκλησια και την θρησκεια μας.εγω μιλησα για τους παπαδες.υπαρχουν ελαχιστοι που ειναι αγιοι ανθρωποι αλλα ετσι ειναι απο την φυση τους πιστευω οχι γιατι ασκουν το επαγγελμα του κληρικου.εγω θρησκευτικο δεν θελω γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και τα πεθερικα μου θελουν πανηγυρια!εγω δε θελω να το ζησω αυτο και πανω απο ολα χωρις τους γονεις μου.ο θεος απο πανω πιστευω οτι βλεπει τα παντα και καταλαβαινει πως το σκεφτομαι και δεν μεενδιαφερει κατι αλλο.απλα δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο μια αποψη που εκφραζει καποιος να τον περνουν απο τα μουτρα.αυτα!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε: ισα ισα στο γαμο μας ενδιαφερει το μυστηριο και οχι ο τζερζελες ο γαμος γινεται για να ενωθουμε μπροστα στο θεο εμεις εχουμε καταφερει να τον κανουμε πανηρυρι!!!

εχουμε συνηθίσει να κανουμε τον θρησκευτικο γαμο πανηγύρι για να μην χαλασουμε το χατηρι των γονιων μας κτλ.

Μαρία κι εγώ αυτά λέω παραπάνω.
Ότι για να κάνω το χατίρι των άλλων πρέπει να ξηλωθώ. Ε όχι, δεν το κάνω καθόλου. Η καλή μου πεθερούλα και οι θειάδες του άντρα μου, ξέρεις τι λένε? "Ε αυτό δεν είναι γάμος που κάνατε!" Ούτε να ζήσουμε δε μας ευχήθηκαν Η πρώτη τους κουβέντα ήταν το γλέντι!! Και τι θα πει "ο κόσμος" που παντρεύεσαι και δεν τους κάλεσες!!!
Και αν διαβάσεις όλα τα post θα δεις ότι γράφω ότι σαφώς και δεν είναι όλοι οι παπάδες και κληρικοί ίδιοι.
Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
Το θέμα εδώ είναι αυτό που γράφει και η Καλλιόπη παρακάτω (Καλλιόπη συγνώμη που χρησιμοποιώ τα δικά σου λόγια αλλά ειναι το τελευταίο post το δικό σου και ήταν πιο εύκολο):

Kalliopi έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΕΞΕΛΙΞΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΟΟΟΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΟΣΩΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΚΛΗΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΞΑΣΚΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΚΛΗΡΙΚΟΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ,Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ Η ΜΗ,ΣΥΝΕΤΟΥΣ Η ΟΧΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ,ΠΙΣΤΟΥΣ Η ΜΗ...

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fouskitsa έγραψε:εγω δεν μιλησα για την εκκλησια και την θρησκεια μας.εγω μιλησα για τους παπαδες.υπαρχουν ελαχιστοι που ειναι αγιοι ανθρωποι αλλα ετσι ειναι απο την φυση τους πιστευω οχι γιατι ασκουν το επαγγελμα του κληρικου.εγω θρησκευτικο δεν θελω γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και τα πεθερικα μου θελουν πανηγυρια!εγω δε θελω να το ζησω αυτο και πανω απο ολα χωρις τους γονεις μου.ο θεος απο πανω πιστευω οτι βλεπει τα παντα και καταλαβαινει πως το σκεφτομαι και δεν μεενδιαφερει κατι αλλο.απλα δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο μια αποψη που εκφραζει καποιος να τον περνουν απο τα μουτρα.αυτα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ!ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ.ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ...ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μα καμια μας δεν εθιξε τη θρησκεια αλλα καποιους παπαδες...ας καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε...δεν ειπε καμια μας κατι για τη θρησκεια.και εφοσον ειναι λειτουργημα δεν εχουν δικαιωμα να ζητανε ουτε ευρω!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τziz ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΖΗΤΑΣ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ;;;ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Ο,ΤΙ ΘΕΣ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΟΣΩΝ ΓΡΑΦΩ ΑΚΟΜΑ!!! Wink Wink Wink

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalliopi έγραψε:
fouskitsa έγραψε:εγω δεν μιλησα για την εκκλησια και την θρησκεια μας.εγω μιλησα για τους παπαδες.υπαρχουν ελαχιστοι που ειναι αγιοι ανθρωποι αλλα ετσι ειναι απο την φυση τους πιστευω οχι γιατι ασκουν το επαγγελμα του κληρικου.εγω θρησκευτικο δεν θελω γιατι ο αντρας μου ειναι απο χωριο και τα πεθερικα μου θελουν πανηγυρια!εγω δε θελω να το ζησω αυτο και πανω απο ολα χωρις τους γονεις μου.ο θεος απο πανω πιστευω οτι βλεπει τα παντα και καταλαβαινει πως το σκεφτομαι και δεν μεενδιαφερει κατι αλλο.απλα δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο μια αποψη που εκφραζει καποιος να τον περνουν απο τα μουτρα.αυτα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ!ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ.ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ...ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

κοριτσακι μου δε θα εχεις προβλημα στο να βαφτισεις το δικο σου παιδι. νονα υποτειθεται πως δε μπορεις να γινεις...κι οχι σε ολες τις Εκκλησιες!εγω ηταν να κανω το γαμο μαζι με τη βαπτιση της κορης μου και σε μια Εκκλησια μου ειπαν πως δε μπορουν να κανουν κ τα δυο μυστηρια την ιδια μερα και οχι σαββατο γιατι εχουν κι αλλα μυστηρια και δε μπορουν να αφιερωσουν τοσο χρονο συνεχομενα. να τα καναμε δυο διαφορετικες μερες. κοινως να τα παρουν διπλα. σε καμια αλλη Εκκλησια δε μου ειπαν κατι τετοιο. δεν τον εκανα για δικους μου λογους αλλα το παιδι μου βαπτιστηκε κανονικα.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ.ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ...ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

Κι εγώ μια από τα ίδια...
Free will!
Ελεύθερη βούληση, για όσες δεν μιλούν την αγγλική...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:
κοριτσακι μου δε θα εχεις προβλημα στο να βαφτισεις το δικο σου παιδι. νονα υποτειθεται πως δε μπορεις να γινεις...κι οχι σε ολες τις Εκκλησιες!

Κι όμως, κι αυτό το έχω ακούσει.
Πολλοί παπάδες αρνούνται ή να παντρέψουν ή να βαφτίσουν αν το ζευγάρι έχει παντρευτεί πρώτα με πολιτικό.
Εμείς όταν ήταν να παντρευτούμε, ΦΑΓΩΘΗΚΕ η μάνα του καλού μου να κάνουμε πρώτα αρραβώνα. Κι επειδή ο παπάς δε μπορούσε να έρθει, πήγαμε εμείς στην εκκλησία να μας διαβάσει τις βέρες. Όταν τις πήρε και πριν να μπει στο ιερό είπε: "Εγώ τώρα θα τις διαβάσω, αν και δε χρειάζεται, αλλά είναι σα να μην ξέρω τίποτα ε?"
Για να σας δώσω να καταλάβετε, εννοούσε ότι: "Νικολάκη γιατί παντρεύεσαι με πολιτικό? Αμαρτία! Γιαυτό θα κάνω τα στραβά μάτια, μέχρι να έρθεις να σε παντρέψω!" Δε λέω καλός άνθρωπος είναι και πάντα βοηθάει όλους. Αλλά ρε παιδιά, αντί να πει "άντε η ώρα η καλή, καλούς απογόνους, πάντα χαρές, βίον ανθόσπαρτον, να ζήσετε να ευτυχίσετε" κι ότι άλλο εύχονται συνήθως, ε αυτό είναι σα μαχαιριά στην καρδιά!
Γιατί ο κόσμος θα πρέπει να είναι τοοοοοοοόσο προκατειλημμένος -ή ακόμα και οπισθοδρομικός αν θέλετε- σε τέτοια θέματα?

Το σκέφτομαι και στεναχωριέμαι ακόμα ρε κορίτσια... Μια καλή κουβέντα περιμένεις να ακούσεις και το μόνο... να τρως σφαλιάρες!
Ε όχι!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμας στην εκκλησια πιστοποιητικο βαπτισης της νονας ζητησαν αφου δεν εγραφε η ταυτοτητα θρησκευμα, δεν ζητησαν να δουν πως παντρευτηκε αν και θρησκευτικο ειχε κανει αλλα δεν ρωτησαν

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ....ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ......ΧΑΧΑΧΑ..ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ Η ΝΟΝΑ ΝΑ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ.....ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Κ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ....ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΕΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ησουν απο τις τυχερες εσυ!!!
κατι αλλο, το παιδι που παντρεψε τους κουμπαρους μου ειναι καθολικος, εκει δηλαδη δεν υπαρχει προβλημα?αφου το γραφει η ταυτοτητα του.

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΑ!!
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ Ο ΝΟΝΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ,ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ-ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ-ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ;;
ΑΠΛΑ,ΟΙ ΜΟΝΟΙ "ΧΑΜΕΝΟΙ" ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:ησουν απο τις τυχερες εσυ!!!
κατι αλλο, το παιδι που παντρεψε τους κουμπαρους μου ειναι καθολικος, εκει δηλαδη δεν υπαρχει προβλημα?αφου το γραφει η ταυτοτητα του.

ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ "ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ" Ο ΙΕΡΕΑΣ.ΓΙΑΤΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΛΙΔΑ ΚΑΙ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΦΤΙΣΜΕΝΗ.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:ΑΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΑ!!
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ Ο ΝΟΝΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ,ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ-ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ-ΣΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ;;
ΑΠΛΑ,ΟΙ ΜΟΝΟΙ "ΧΑΜΕΝΟΙ" ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...

Το ότι παντρεύτηκες με πολιτικό δε σημαίνει ότι "αρνήθηκες" τη θρησκεία ή την πίστη στο Θεό!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ..ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 2010 ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις