Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
156 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 156 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες.Χριστινα καλως ηρθες κ εσυ ξανα στην παρεα μας,ολοκληρα ανθρωπακια γινανε κ που εισαι ακομα εχουμε να δουμε πολλαααααα.........Εμενα η δικια μου γυριζει ολη την ωρα,εχθες την εβαλα στο κρεβατι μου πανω πανω κοντα στα μαξιλαρια κ εκατσα εγω στην κατω μερια ,σε μερικα δευτερολεπτα γυρνουσε κ ηρθε κ με βρηκε κ σκουσε στα γελια...Σημερα παλι μου εκανε διαρροια αλλα ευχομαι να ηταν τυχαιο κ να μην ξαναρχισουμε παλι τα ιδια δεν θα αντεξω αλλο...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.

χριστινα καλωσηρθες και παλι.δυστυχως μερικοι αντρες δεν καταλαβαινουν τι περνας.

εγω δεν εχω προβλημα απο τον δικο μου αντρα.με βοηθαει,αλλα δεν αναλαμβανει να κοιμησει τον μικρο επειδη ειναι πολυ ζορικος και γκρινιαρης.και αυτα που μου κανει ειναι αρκετα.με καταλαβαινει τουλαχιστον οτι ειμαι κουρασμενη επειδη δεν εχω βοηθεια τα πρωινα και ειμαι μονη με 2 παιδια και το σπιτι.

κι εμενα ο μικρος εχει 10 μερες περιπου που γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα και παλι ανασκελα.τον βαζω και στο παρκο παιζει κανα 10λεπτο και μετα βαριεται και φωναζει.μολις τον παρεις αγκαλια σκαει κατι χαμογελα.χτες κοιμηθηκε στις 12.30 το βραδυ παρολο που δεν ειχε κοιμηθει καλα ολη μερα.μονο κατι μισαωρα.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κορίτσια κι από μας!!! Εδώ μεγαλώνουμε τέλεια... 6400, 65 πόντους!Η Τοσοδούλα είναι αεικίνητη... Μια χαρούλα τρώει το ρυζάλευρο και αναμένουμε τα φρούτα την επόμενη εβδομάδα!!! Πλάκα έχει.. Καλέ Εύη μπουσουλάει ο μικρός; Πολύ μπροστά μιλάμε!!! Μπράαααααααααααααβο!!!! Μαρία Κρήτη τις δικές μας θα τις κάνουμε μπαλαρίνες καλέ, μην ανησυχείς! Έτσι κορμάκια μικροκαμωμένα ταιριάζουν στο μπαλέτο! Ορίστε!!! Αθανασία είμαι πολύ χαρούμενη που βρήκες δουλίτσα! Μπράβο καλό μου! Αλίκη μου τι ταλαιπωρία είναι αυτή που τραβάς τόσο καιρό ρε καλό μου! Τι να σου πω; Εύχομαι να είναι γρήγορα περαστικά και να μην ξαναπάθουν ποτέ τίποτα! Αυτά, μη σας κουράσω! Πολλά φιλιά!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οοοο Δημητρουλα η τοσοδουλα σου ξεπερασε την δικια μου στο βαρος....Τελεια μια χαρα ειναι το κοριτσι σου φτου φτου....Κοριτσια εβλεπα πριν αυτο το βιντεο κ ειπα να δωσω το λινκ οποια θελει να το δει (πιστευω να μην απαγορευεται)
http://www.to-gamato.com/2013/05/video_9238.html
Δειχνει την στιγμη του τοκετου μιας γυναικας που γενναει το μωρακι της στο σπιτι...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν το έκανα ούτε να με πληρώνανε!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες και από εμάς Smile Ζωη και Αθανασία καλώς σας βρήκαμε Smile Με το καλό οι νέες δουλειές,σε μαμάδες και μπαμπάδες της ομάδας..πιάσατε πολύ πονεμένο θέμα με τους άντρες και την βοήθεια..που κ να σκεφτώ μόνο θα συγχυστώ..
Σύνθετο κ άκρως δυσάρεστο θέμα..ας πούμε ότι όλα όσα αναφέρετε-τα αρνητικά όπως η έλλειψη κατανόησης,διάθεσης χρόνου,βοήθειας με το παιδί,μου φαίνονται κοκα κόλα λάιτ και πταίσματα..
Τεσπα..στο άλλο θέμα το φαγητό,εμείς τα πάμε μια χαρά,δόξα τω Θεώ..Μαρία μου καλή υπομονή και κουράγιο και σε αυτό και μακάρι να μην έχετε άλλα θέματα..
Αλίκη τι να πω βρε κορίτσι μου..όλα καλά από εδώ και πέρα.. Smile
Τζένη φιλιά,άντε κανόνισε καμιά βόλτα,τώρα που είμαστε κ πίο κοντά..Χριστινάκι κ εσύ κορίτσι μου,καλώς σε ξαναβρήκαμε Smile
Στα δικά μας,έκλεισα εκκλησία και ημερομήνια για την βάφτιση μας..Σεπτέμβριο θα γίνει πρώτα ο Θεός Smile
θα ξεκινήσω σιγά σιγά κ τις ετοιμάσιες,αλλά πολύ κλειστού τύπου θα την κάνω..υπάρχει κ ιδιομορφία και μπέρδεμα ένεκα καταστάσεων..που θέλει αρκετό χρόνο να εξηγήσω και δεν τον έχω τώρα!
Από κόλπα άλλο τίποτα η δικιά μου,γερή να είναι,πολύυυ ζωηρό και απρόβλεπτο παιδί!Αλλά δεν θέλει μπουσούλημα,παρότι τα καταφέρνει εδώ και καιρό..θέλει να την κρατάω κ να στέκεται-με βοήθεια πάντα-'ορθια!Σε κανα δίμηνο με βλέπω να κυνηγάω!
ξεκίνησα και πρόγραμμα διατροφής,σιγα σιγα να κάνω μικρό ρεκτιφιέ,να μοιάζω πάλι με γυναίκα! Cool

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο Φωτεινη που περπαταει η μπουμπου με την βοηθεια σου,εμενα δεν παταει καν στα ποδια της....Κι εγω απο εχθες ξεκινησα διατροφη μπας κ φυγουν 3-4 κιλακια ...Πιστευω να αντεξω κ να μην με πιασει πεινα ξαφνικα κ πεσω με τα μουτρα σε οτι βρω μπροστα μου.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!
σας ελειψα..δεν σας ελειψα!

Τι κάνετε κούκλες!;εμείς τρεξιματα ετοιμασίες!
Βλέπω κάτι θεσσαλονικιες ασωτες επέστρεψαν!
Καλώς ήρθατε!
Κούραση χριστινακι ε;Τα ανθρωπακια είναι αφεντικά και απαιτητικα μάλιστα!
Και απλά εμείς έχουμε δυο αφεντικά!
Αθανασία μπράβο για την δουλίτσα!
Αλίκη μου έλεος...απλά!δεν σας επιτρεπω να ξανααρρωστησετε!Τέρμα!
Φωτεινή βιαστικά κι εσείς ποδαρακια ε;Χαχα...και ο δικός μας θέμα ημερών να μπουσουλησει κανονικά!
Παιδια κοιταξτε μήπως τα ενοχλει κάποιο συστατικό απο αυτα που τρώνε και δεντο θέλουν...έγινα γραφική αλλα με αυτα που διαβάζω...άρχισα να ψιλιαζομαι πολλα!δεν λέω για αλλεργία αλλα κάποια δυσανεξια!
Εμείς φάγαμε σούπα λαχανικών..ακόμα δεν είμαι σίγουρη πως αντέδρασε...με το εμβολιο και τα προβιοτικα τη γλιτώσαμε με διαρροια μια μέρα και μόνο μια μικρη κόκκινη βλενιτσα.!ελπίζω να μην έχουμε αλλα!

Πήραμε παπουτσακια σήμερα...all star παρακαλω!
Θα είμαστε τρεντυ νέοι! Very Happy στη βάφτιση!
Φωτεινή και σε σας με το καλο!

Εύη μου άντε πέρασαν οι αρρωστειες!
Πατριτσια μου καμία φορα πρέπει να κάνεις το παιδι με ειδικές ανάγκες!Κουφη,τυφλή και μουγγη... Και όταν έρθει η ώρα...να βρεις το φως σου και τη λαλιά και να τα πεις!Ποτε εν βρασμω!δυστυχώς οι άντρες όλα αυτα τα βλέπουν μια τεράστια αγγαρεία...λίγοι το γουσταρουν!

Άντε να πάω να κάνω καμία δουλίτσα..φιλακια πολλα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημητρουλα μου γειασου..ξαναπηραν φορα τα μωρα μας!
μια Χαρά η τοσοδουλα...περίπου σαν το Μελινακι μου 6 μηνών!Μια Χαρά είναι το κοριτσάκι μου σε διαβεβαίω!
Μινιον αλλα υγιέστατο!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Μπραβο Φωτεινη που περπαταει η μπουμπου με την βοηθεια σου,εμενα δεν παταει καν στα ποδια της....Κι εγω απο εχθες ξεκινησα διατροφη μπας κ φυγουν 3-4 κιλακια ...Πιστευω να αντεξω κ να μην με πιασει πεινα ξαφνικα κ πεσω με τα μουτρα σε οτι βρω μπροστα μου.

To κάθε παιδάκι με την ανάπτυξη του Μαράκι,όλα ξεχωριστά!Από κιλά δυστυχώς είχα πάρει αρκετά στο τέλος(18),έχασα τα 9 στην γέννα.Με τον θηλασμό και την μάσα εκεί,ειδικά τα γλυκά,ξαναέβαλα 5.Το πήρα απόφαση να το κλείσω,κ άς πεινάω!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα!
σας ελειψα..δεν σας ελειψα!

Τι κάνετε κούκλες!;εμείς τρεξιματα ετοιμασίες!
Βλέπω κάτι θεσσαλονικιες ασωτες επέστρεψαν!
Καλώς ήρθατε!
Κούραση χριστινακι ε;Τα ανθρωπακια είναι αφεντικά και απαιτητικα μάλιστα!
Και απλά εμείς έχουμε δυο αφεντικά!
Αθανασία μπράβο για την δουλίτσα!
Αλίκη μου έλεος...απλά!δεν σας επιτρεπω να ξανααρρωστησετε!Τέρμα!
Φωτεινή βιαστικά κι εσείς ποδαρακια ε;Χαχα...και ο δικός μας θέμα ημερών να μπουσουλησει κανονικά!
Παιδια κοιταξτε μήπως τα ενοχλει κάποιο συστατικό απο αυτα που τρώνε και δεντο θέλουν...έγινα γραφική αλλα με αυτα που διαβάζω...άρχισα να ψιλιαζομαι πολλα!δεν λέω για αλλεργία αλλα κάποια δυσανεξια!
Εμείς φάγαμε σούπα λαχανικών..ακόμα δεν είμαι σίγουρη πως αντέδρασε...με το εμβολιο και τα προβιοτικα τη γλιτώσαμε με διαρροια μια μέρα και μόνο μια μικρη κόκκινη βλενιτσα.!ελπίζω να μην έχουμε αλλα!

Πήραμε παπουτσακια σήμερα...all star παρακαλω!
Θα είμαστε τρεντυ νέοι! Very Happy στη βάφτιση!
Φωτεινή και σε σας με το καλο!

Εύη μου άντε πέρασαν οι αρρωστειες!
Πατριτσια μου καμία φορα πρέπει να κάνεις το παιδι με ειδικές ανάγκες!Κουφη,τυφλή και μουγγη... Και όταν έρθει η ώρα...να βρεις το φως σου και τη λαλιά και να τα πεις!Ποτε εν βρασμω!δυστυχώς οι άντρες όλα αυτα τα βλέπουν μια τεράστια αγγαρεία...λίγοι το γουσταρουν!

Άντε να πάω να κάνω καμία δουλίτσα..φιλακια πολλα!
Βιαστικά ποδαράκια δεν θα πεί τίποτα1Όλη μέρα στην τσίτα!Σε ευχαριστώ,με το καλό και η δική σας βάφτιση!ΑΛτρεύω τα all star,ειδικά στα μικράκια,σας βρίσκω σούπερ!Έχουμε και εμείς σε ροζ,πρώτες μουρίτσες χεχεχεεχ!! Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχαχα!
Ροζ σταρακια...τέλεια!

Στην Μελίνα είχα πάρει φουξ με αστερακια!ήταν υπέροχα!
Σαν τα κοριτσιστικα δεν έχει...αλλωστε κι εμείς κοριτσάκια είμαστε!ευτυχώς που έχω και κόρη!

Εμείς πήραμε γκρι γιατί ταιριάζουν με το ρούχο της βαφτισης το οποίο δεν πήραμε απο βαφτιστικα αλλα απο απλο μαγαζι..λινο κοντομανικο πουκάμισο λευκό και ίδιο παντελόνι με γκριζακι γιλεκακι!φυσικά ως γνήσιοι πειρατές θα βάλουμε λαδοπανο μπαντανα αν και εχουμε καπελάκι άσπρο γκρι ριγε μάλλον θα τον αφήσω με την μπαντανα! Το ίδιο και πριν την βάφτιση με τα ρουχα του...βασικά όλα έχουν πειρατές...μεχρι και το βρακι μας!χαχαχα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:
maria1984 έγραψε:Μπραβο Φωτεινη που περπαταει η μπουμπου με την βοηθεια σου,εμενα δεν παταει καν στα ποδια της....Κι εγω απο εχθες ξεκινησα διατροφη μπας κ φυγουν 3-4 κιλακια ...Πιστευω να αντεξω κ να μην με πιασει πεινα ξαφνικα κ πεσω με τα μουτρα σε οτι βρω μπροστα μου.

To κάθε παιδάκι με την ανάπτυξη του Μαράκι,όλα ξεχωριστά!Από κιλά δυστυχώς είχα πάρει αρκετά στο τέλος(18),έχασα τα 9 στην γέννα.Με τον θηλασμό και την μάσα εκεί,ειδικά τα γλυκά,ξαναέβαλα 5.Το πήρα απόφαση να το κλείσω,κ άς πεινάω!

Κι εγω περιπου 13 έβαλα έχασα τα 8 αμέσως μετα την γέννα κ αργότερα αλλα 2 αλλα τα ξαναπηρα κ το κακό ειναι ότι έχουν κάτσει ολα στην περιφέρεια ... Τώρα έχω βάλει στόχο τα 60 κιλα κ οταν φτάσω εκει θα βάλω χαμηλότερο στόχο .

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Ελπίζω όλοι (μανούλες και παιδάκια) καλά! Σας διάβασα αλλά... δε θυμάμαι τπτ... το κεφάλι μου καζάνι από την κούραση... Α, γράψατε για κιλά, εγώ αδυνάτισα, ξαναέγραψε το 4 μπροστά (αν και φρόντισα να αναπληρώσω μετά με σοκολάτες). Πώς να μην αδυνατίσω με όλα αυτά; Δε θα σας κουράζω άλλο, εξάλλου όλες βλέπω είστε μια χαρά. Η Δανάη είναι καλύτερα με το συνδυασμό τομπρέξ και οτριβίν, το γατί τα ίδια. Αύριο λέω να την πάω παιδίατρο να τη δει από κάτω. Είμαι στενοχωρημένη με όλη αυτή την ιστορία γενικότερα. Τι να τις κάνω τις ετοιμασίες για τη βάφτιση όταν το κοριτσάκι μου έχει τα χάλια του; Αυτά... Τα είπα αλλά δε θα σας ξανακουράσω για το θέμα... Εύχομαι μόνο καλά για τα παιδάκια μας από εδώ και πέρα...!
Από κινήσεις όλο στροφάρει, χτες παραλίγο να μου πέσει από την αλλαξιέρα, στο τσακ την πρόλαβα. Κι εμένα θέλει να στέκεται όρθια συνεχώς.
Ο μπαμπάς μας βοηθάει γενικά όσο μπορεί, δεν έχω παράπονο. Οκ, κάνει λιγότερα από μένα αλλά είπαμε είναι και άντρας.
Σταράκια είναι υπέροχα. Και η Δανάη είχε και πέρισυ, έχει και φέτος (τα φετινά είναι με σκρατς όμως γιατί πέρισυ δεν την παλέψαμε με τα κορδόνια, είναι ροζ-κίτρινο-γκρι, πολύ όμορφα).
Αυτά, σας φιλώ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Αλικακι ακόμα κόκκινο το πωπουδακι;δωσε ένα φιλακι στο γατί απο μένα!εννοείται δεν μας ζαλιζεις καλε!
Γίαυτο είμαστε εδω για να ακουμε( διαβάζουμε)!

Χθες βράδυ ενω εκανα δουλιτσες έπιασα στην κοιλιτσα μου πάνω απ το κόκκαλο της λεκάνης ένα εξογκωματακι σαν λιπωματακι κάπως έτσι...τώρα μη σας πω που έχει πάει το μυαλο μου...
Έχω χ...ει πάνω μου!λέω να πάω σε κανένα γιατρο σήμερα...είμαι και αρρωστοφοβικια και με πιάνει πανικός ...
Βέβαια προσπαθω να μην το αφήσω να με κυριεύσει εντελώς...αι στο καλο.!ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρο...

Εγω έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης και αλλα έξι αλλα με πολλούς περιορισμούς λογ αλλεργίας.αλλιώς θα ήμουν σίγουρα παραπάνω!σήμερα είδα και 5 μπροστα αλλα όταν γύρισα τη ζυγαριά ημουνενα κιλό πανω,χαχαχ!

Σας φιλω ...

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα κορίτσια!
Έχω να μπω αρκετές μέρες και τα διάβασα στα γρήγορα οπότε μπορεί να μου ξέφυγαν και κάποια.
Αλίκη ελπίζω να περάσει επιτέλους και να ηρεμήσει η μικρούλα σου, εμένα λίγο μπούκωμα έχει και ανγχώθηκα φαντάσου να ταλαιπωρείται έτσι.
Βλέπω πως αρχίσαμε να πατάμε τα ποδαράκια και να μπουσουλάμε, ο δικός μου κάνει προσπάθειες αν και για αρχή πηγαίνει προς τα πίσω. Κάνει να τα βάζουμε να πατάνε απο τώρα? γιατί η γιατρός μας είπε τη τελευταία φορά που πήγαμε πως είναι μικρός ακόμα.
Συνεχίζουμε να τρώμε κανονικά αν και τώρα τελευταία του αρέσει και μας φτύνει και το καμάρι μου άρχισε να κοιμάται όλο το βράδυ (απο τις 09.30 έως το πρωί) οπότε μπορώ να κάνω και καμία δουλειά.
Κατα τα άλλα περιμένουμε τη βάφτιση του (8 Ιουνίου), χθές τελείωσα και τα τελευταία και ελπίζω μέχρι τότε να του έχει φύγει και το μπούκωμα.

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια, τι κανετε;
εγω μολις γυρισα απο την παιδιατρο γιατι η μικρη γεμισε εξανθηματα, μου ειπε οτι ηταν αποτελεσμα ιωσης. Βγαζει και δοντακια και γκρινιαζει η καημενη. Σημερα ξεκιναω να κοψω τις πανες στον Θανουλη και ο Θεος βοηθος!!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Καλημέρα!!

Αλικακι ακόμα κόκκινο το πωπουδακι;δωσε ένα φιλακι στο γατί απο μένα!εννοείται δεν μας ζαλιζεις καλε!
Γίαυτο είμαστε εδω για να ακουμε( διαβάζουμε)!

Χθες βράδυ ενω εκανα δουλιτσες έπιασα στην κοιλιτσα μου πάνω απ το κόκκαλο της λεκάνης ένα εξογκωματακι σαν λιπωματακι κάπως έτσι...τώρα μη σας πω που έχει πάει το μυαλο μου...
Έχω χ...ει πάνω μου!λέω να πάω σε κανένα γιατρο σήμερα...είμαι και αρρωστοφοβικια και με πιάνει πανικός ...
Βέβαια προσπαθω να μην το αφήσω να με κυριεύσει εντελώς...αι στο καλο.!ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρο...

Εγω έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης και αλλα έξι αλλα με πολλούς περιορισμούς λογ αλλεργίας.αλλιώς θα ήμουν σίγουρα παραπάνω!σήμερα είδα και 5 μπροστα αλλα όταν γύρισα τη ζυγαριά ημουνενα κιλό πανω,χαχαχ!

Σας φιλω ...

Μαρία μου να πας να το δεις μονο και μόνο για να σου φύγει η ιδεα. Είναι κοντα στη καισαρική σου αυτο το εξογκωματάκι?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα

ζωή καλώς μας ήρθες πάλι. καλή επιτυχία με την πανα. εγώ πέρσι που προσπάθησα ήταν 28-30 μηνών χωρίς αποτέλεσμα κ τελικά την έκοψε μεττο νέο έτος καταχείμωνο με τη βοήθεια της δασκάλας στον παιδικό.

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:καλημέρα

ζωή καλώς μας ήρθες πάλι. καλή επιτυχία με την πανα. εγώ πέρσι που προσπάθησα ήταν 28-30 μηνών χωρίς αποτέλεσμα κ τελικά την έκοψε μεττο νέο έτος καταχείμωνο με τη βοήθεια της δασκάλας στον παιδικό.

Κλαψ, μη μου λες τέτοια!!! είναι τώρα 31 μηνών. άσε δε θέλει να κάτσει ούτε στη τουαλέτα, ούτε στο γιογιο. απο την άλλη δε θέλει να του βάζω και πάνα. τι να πω...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οποτε γράφω σεντόνι στο κινητό χάνεται οπότε λίγα λίγα

αλίκη σε καμία περίπτωση δε μας κουραζεις. απλά βρε παιδί μου τελειωμό δεν έχεις. πολύ ταλαιπωρηθηκατε

φωτεινή αν θες κανονίσουμε κάτι αύριο μεθαύριο γιατί από βδομάδα ξεκινάει η καλοκαιρινή άδεια του άντρα μου κ όλο κ κάτι δουλιτσες θα κάνουμε. για διακοπές ούτε λόγος. πολύ νωρίς κ νο μανει. σε κανα χωριό ΣΚ κ τέλος. έχει κ πρόβες ο μεγάλος κ δε θέλουμε να λείψει

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε:
Jen75 έγραψε:καλημέρα

ζωή καλώς μας ήρθες πάλι. καλή επιτυχία με την πανα. εγώ πέρσι που προσπάθησα ήταν 28-30 μηνών χωρίς αποτέλεσμα κ τελικά την έκοψε μεττο νέο έτος καταχείμωνο με τη βοήθεια της δασκάλας στον παιδικό.

Κλαψ, μη μου λες τέτοια!!! είναι τώρα 31 μηνών. άσε δε θέλει να κάτσει ούτε στη τουαλέτα, ούτε στο γιογιο. απο την άλλη δε θέλει να του βάζω και πάνα. τι να πω...

μη σε αγχωνω χωρίς λόγο. κάθε παιδί είναι διαφορετικό. τι γιογιο έχετε; είναι κάτι που το διάλεξε ο ίδιος; εμένα στο σπίτι με βοήθησαν τα αυτοκόλλητα επιβραβευσης. μόλις συμπλήρωσε τα κουτάκια του πήραμε δώρο. από ένα σημείο κ μετά πήγαινε τουαλέτα κ ούτε που ζητούσε αυτοκόλλητο

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:
zoekopa έγραψε:
Jen75 έγραψε:καλημέρα

ζωή καλώς μας ήρθες πάλι. καλή επιτυχία με την πανα. εγώ πέρσι που προσπάθησα ήταν 28-30 μηνών χωρίς αποτέλεσμα κ τελικά την έκοψε μεττο νέο έτος καταχείμωνο με τη βοήθεια της δασκάλας στον παιδικό.

Κλαψ, μη μου λες τέτοια!!! είναι τώρα 31 μηνών. άσε δε θέλει να κάτσει ούτε στη τουαλέτα, ούτε στο γιογιο. απο την άλλη δε θέλει να του βάζω και πάνα. τι να πω...

μη σε αγχωνω χωρίς λόγο. κάθε παιδί είναι διαφορετικό. τι γιογιο έχετε; είναι κάτι που το διάλεξε ο ίδιος; εμένα στο σπίτι με βοήθησαν τα αυτοκόλλητα επιβραβευσης. μόλις συμπλήρωσε τα κουτάκια του πήραμε δώρο. από ένα σημείο κ μετά πήγαινε τουαλέτα κ ούτε που ζητούσε αυτοκόλλητο

θα προσπαθήσω με τα αυτοκόλλητα.. Αν πάτε βολτούλα οι μαμαδες απο θεσσαλονικη, πειτε και εμενα, εε?????

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κ μια που λέμε για τα μεγάλα μας εχω θέμα. είναι που είναι μες στη γκρίνια κ την αντίδραση γενικά λόγω ηλικίας. έχει παραγίνει το κακό. σπέρνει την καταστροφη από το πουθενά για ασήμαντο λόγο. χθες βάζω αφρόλουτρο στη λεκάνη κ κάνω σαπουναδα να μπει να πλατσουρισει. αυτό κάνουμε τις τελευταίες μέρες. έγινε το ελα να δεις. κ γιατί έβαλες σαπουναδες ; σου είπα εγώ να βάλεις; δεν θέλω σου λέω. βγάλτες αμέσως. κλπ κλπ κ να χτυπάει κ το πόδι στο πάτωμα. αλλάζω νερό χωρίς σσπουναδες κ στα πέντε λεπτά να ωρύεται. θέλω σσπουναδες σου ειπαααα..... αυτό φανταστείτε το σχεδόν όλη μέρα με διαφορα πράγματα. κ φυσικά προσπαθώ με υπόλογα να τον ηρεμήσω να μου πει τι θέλει γιατί φωνάζει κ κλαίει κλπ κλπ. μετά ηρεμεί κ ούτε γάτα ούτε ζημια. σήμερα το πρωί χάσαμε το σχολικό κ αναγκάστηκα να του φτιάξω μακαρόνια πρωινιατικα για να πάρει μαζί του κ τον πήγε ο πεθερός με το αυτοκίνητο μας. με εξαντλεί όλο αυτό. τι να κάνω;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εννοείτε ότι οποια μπορεί να έρθει. αν ήταν θα κανονιζαμε εκτός φόρουμ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις