Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

776το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:19 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Soniamyk έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
roodie έγραψε:Λοιπόν, σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 09:30. Έφαγα πρωινό, και μετά από μία ώρα. Πήγα στο γιατρό μου, μετά στη δουλειά μου να πάρω κάτι χαρτιά. Γύρισα σπίτι οπου είχαμε λαική. Πήρα τρεις σακούλες πράγματα, ψώνισα και στον κρεοπώλη και πήρα και ψωμί. Όλα αυτά κρατήσανε περίπου 2 ώρες. Απ' την ώρα που μπήκα σπίτι νιώθω λές και με βαράγανε 2 μέρες συνεχόμενα. Κλείνουν τα μάτια μου....Είναι φυσιολογικό???
Φυσιολογικό μου ακούγεται. Αν ανησυχείς γιατί δεν τσεκάρεις το σίδηρό σου; Έτσι, απλά για να μη σου μπαίνουν ιδέες.
Και τον αιματοκρίτη σου αλλά και την φερριτίνη ορού.
Επίσης κοιμάσαι καλά το βράδυ ή κάθεσαι με τις ώρες στο forum και .....αργείς να κοιμηθείς ή μήπως βλέπεις έργα το βράδυ αργά ;
Μια έγκυος πρέπει να κοιμάται αρκετές ώρες για να είναι ξεκούραστη.
Να σε ρωτήσω ,βοήθεια από τον άντρα σου δεν έχεις να σου ψωνίσει κλπ ; Από συγγενείς σου ;
Ο αιματοκρίτης είναι χάλια. Όσο για τη βοήθεια αγαπητή φυσικά και έχω. Έρχεται καθημερινά μια κοπέλα και την στέλνω για τα θελήματα. Απλά σήμερα αρρώστησε η πρόγιαγιά της και δεν κατάφερε να έρθει. Βέβαια τα μισθά θα της τα αφαιρέσω. Της το ξεκαθάρισα και στο τηλ. Ααααααααα θέλω να είμαι εντάξει μ' αυτά!!!Εσύ τι λές που είσαι και λογιστής? Πρέπει να κόψω και τίποτα άλλο?

777το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:26 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έγραψε:Απ' το λίγο που σε είχα δει στη φωτογραφία Γιάννα μου (αυτή με το τσόκερ+αυτή με το δέντρο δίπλα) πρέπει να είμαι πιο αδύνατη από σένα. Βλέπεις προσέχω για να έχω...Razz Razz Razz Razz . Αν το θέλει καμιά άλλη κοπέλα.
Πως όμως έκανε λάθος ο Αντώνης μας??? Θα τον μαλώσω που σε έβλεπε για τόσο χοντρούλα και σου πήρε μεγάλο νούμερο!!!
Σωστά το παρατήρησες.
Στη φωτογραφία ήταν τα πρώτα μας Χριστούγεννα με τον μεγάλο μας γιό .Τα 8 κιλά που είχα πάρει τα έχασα σταδιακά,έπεσα εκεί που ήμουν δηλαδή στα 57 και μετά με τα δίδυμα τα ξαναπήρα.Το κουφό είναι που αν και δίδυμα, πήρα τόσα ακριβώς όσα και την πρώτη φορά δηλαδή οκτώ κιλά από τα οποία σήμερα έχω χάσει τα 5 και θέλω άλλα 3 τα οποία όμως δεν πέφτουν και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι αλλά θα πάω σε διατροφολόγο γιατρό που είναι κοντά μας και είναι εξαιρετικός όπως έχω μάθει αλλά που χρόνος και γι αυτό;Μετά τα Χριστούγεννα θα πάω και μάλλον Φεβρουάριο για να φύγουν όλες οι γιορτές.Έκανε λάθος στο νούμερο ενω του ειχα πει στο τηλέφωνο την αντιστοιχία εκείνος δεν το σημείωσε και όταν πήγε στο κατάστημα τα έκανε μαντάρα.

778το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:31 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
roodie έγραψε:Λοιπόν, σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 09:30. Έφαγα πρωινό, και μετά από μία ώρα. Πήγα στο γιατρό μου, μετά στη δουλειά μου να πάρω κάτι χαρτιά. Γύρισα σπίτι οπου είχαμε λαική. Πήρα τρεις σακούλες πράγματα, ψώνισα και στον κρεοπώλη και πήρα και ψωμί. Όλα αυτά κρατήσανε περίπου 2 ώρες. Απ' την ώρα που μπήκα σπίτι νιώθω λές και με βαράγανε 2 μέρες συνεχόμενα. Κλείνουν τα μάτια μου....Είναι φυσιολογικό???
Φυσιολογικό μου ακούγεται. Αν ανησυχείς γιατί δεν τσεκάρεις το σίδηρό σου; Έτσι, απλά για να μη σου μπαίνουν ιδέες.
Και τον αιματοκρίτη σου αλλά και την φερριτίνη ορού.
Επίσης κοιμάσαι καλά το βράδυ ή κάθεσαι με τις ώρες στο forum και .....αργείς να κοιμηθείς ή μήπως βλέπεις έργα το βράδυ αργά ;
Μια έγκυος πρέπει να κοιμάται αρκετές ώρες για να είναι ξεκούραστη.
Να σε ρωτήσω ,βοήθεια από τον άντρα σου δεν έχεις να σου ψωνίσει κλπ ; Από συγγενείς σου ;
Ο αιματοκρίτης είναι χάλια. Όσο για τη βοήθεια αγαπητή φυσικά και έχω. Έρχεται καθημερινά μια κοπέλα και την στέλνω για τα θελήματα. Απλά σήμερα αρρώστησε η πρόγιαγιά της και δεν κατάφερε να έρθει. Βέβαια τα μισθά θα της τα αφαιρέσω. Της το ξεκαθάρισα και στο τηλ. Ααααααααα θέλω να είμαι εντάξει μ' αυτά!!!Εσύ τι λές που είσαι και λογιστής? Πρέπει να κόψω και τίποτα άλλο?
Και να τον ρωτήσω δεν θα σου πει ,είμαι σίγουρη .Βασικα οικονομολόγος είναι.
Με τον αιματοκρίτη σου τι κάνεις ; Εχεις κάτω από 35 ;

779το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:36 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια φίλη μου που ο αιματοκρίτης της ειχε φτάσει 29 και έγκυος στον 6ο μήνα πρόσφατα μπήκε για νοσηλεία στο Ιασώ και της χορήγησαν πλάσμα αίματος.Ευτυχώς τσίμπησε προς τα πάνω και έφτασε 34 αλλά αν έπεφτε κάτω από 29 θα της έκαναν μετάγγιση αίματος. Πρόσεχε το πολύ το θέμα με το γιατρό σου γιατί μπορεί ακόμα και να ζαλιστείς να πέσεις κάτω και να γίνει ζημιά από δευτερεύοντα παράγοντα στο μωρό σου και σε σένα. Καλό είναι να μην κουράζεσαι.

780το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:37 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Soniamyk έγραψε:
roodie έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
roodie έγραψε:Λοιπόν, σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 09:30. Έφαγα πρωινό, και μετά από μία ώρα. Πήγα στο γιατρό μου, μετά στη δουλειά μου να πάρω κάτι χαρτιά. Γύρισα σπίτι οπου είχαμε λαική. Πήρα τρεις σακούλες πράγματα, ψώνισα και στον κρεοπώλη και πήρα και ψωμί. Όλα αυτά κρατήσανε περίπου 2 ώρες. Απ' την ώρα που μπήκα σπίτι νιώθω λές και με βαράγανε 2 μέρες συνεχόμενα. Κλείνουν τα μάτια μου....Είναι φυσιολογικό???
Φυσιολογικό μου ακούγεται. Αν ανησυχείς γιατί δεν τσεκάρεις το σίδηρό σου; Έτσι, απλά για να μη σου μπαίνουν ιδέες.
Και τον αιματοκρίτη σου αλλά και την φερριτίνη ορού.
Επίσης κοιμάσαι καλά το βράδυ ή κάθεσαι με τις ώρες στο forum και .....αργείς να κοιμηθείς ή μήπως βλέπεις έργα το βράδυ αργά ;
Μια έγκυος πρέπει να κοιμάται αρκετές ώρες για να είναι ξεκούραστη.
Να σε ρωτήσω ,βοήθεια από τον άντρα σου δεν έχεις να σου ψωνίσει κλπ ; Από συγγενείς σου ;
Ο αιματοκρίτης είναι χάλια. Όσο για τη βοήθεια αγαπητή φυσικά και έχω. Έρχεται καθημερινά μια κοπέλα και την στέλνω για τα θελήματα. Απλά σήμερα αρρώστησε η πρόγιαγιά της και δεν κατάφερε να έρθει. Βέβαια τα μισθά θα της τα αφαιρέσω. Της το ξεκαθάρισα και στο τηλ. Ααααααααα θέλω να είμαι εντάξει μ' αυτά!!!Εσύ τι λές που είσαι και λογιστής? Πρέπει να κόψω και τίποτα άλλο?
Και να τον ρωτήσω δεν θα σου πει ,είμαι σίγουρη .Βασικα οικονομολόγος είναι.
Με τον αιματοκρίτη σου τι κάνεις ; Εχεις κάτω από 35 ;
Ο αιματοκρίτης είναι στο 30 Γιάννα μου εδώ και πολύ καιρό. Και έχω και πολύ χαμηλή πίεση. Φυσικά δεν κάνω και δεν μπορώ να κάνω κάτι. Οδηγίες γιατρού βλέπεις... Λέει οτι είμαι σκληρό καρύδι εγώ και θα τα καταφέρω. Τι να πώ κι εγώ? Γιατρός είναι. Κάτι θα ξέρει!!!Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Όσο για τον Αντώνη πες του μωρέ πως ότι είπαμε ψωμί κι αλάτι. Μη με στενοχωρεί έτσι στην κατάστασή μου.....Sad Sad Sad Sad !!!Πές του να μου μιλήσει!!!

781το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:39 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάντως Γιάννα μου και τα οχτώ κιλά αρκετά είναι γιατί απ' ότι είδα κοντούλα είσαι... Πρόσεχε το βάρος σου γιατί οι άντρες είναι περίεργοι μ' αυτά...Laughing Laughing Laughing Laughing 

782το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:44 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
30 αιματοκρίτη ; Να σου πω ,σοβαρά σου μιλάω , σε παρακολουθεί και αιματολόγος ; Η χαμηλη πίεση λογικό είναι να είναι χαμηλή όταν έχεις τόσο χαμηλο αιματοκρίτη .Μπορεί να οφείλεται και σε άλλους παράγοντες όπως για παράδειγμα καρδιολογικούς ή νεφρολογικούς αλλά και ο αιματοκρίτης επηρεάζει την πίεση.
Αν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος συζήτησε το με τον γιατρό σου το θέμα.Ο Αντώνης ούτε που ασχολείται με το forum πια.Φροντίσατε εσείς γι αυτό ....ξέρεις...,δεν θα το αναλύσω ούτε θέλω.
Εστιάζω στο 30 !!!!!!! αιματοκρίτη σου !!!!

783το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:46 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Soniamyk έγραψε:30 αιματοκρίτη ; Να σου πω ,σοβαρά σου μιλάω , σε παρακολουθεί και αιματολόγος ; Η χαμηλη πίεση λογικό είναι να είναι χαμηλή όταν έχεις τόσο χαμηλο αιματοκρίτη .Μπορεί να οφείλεται και σε άλλους παράγοντες όπως για παράδειγμα καρδιολογικούς ή νεφρολογικούς αλλά και ο αιματοκρίτης επηρεάζει την πίεση.
Αν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος συζήτησε το με τον γιατρό σου το θέμα.Ο Αντώνης ούτε που ασχολείται με το forum πια.Φροντίσατε εσείς γι αυτό ....ξέρεις...,δεν θα το αναλύσω ούτε θέλω.
Εστιάζω στο 30 !!!!!!! αιματοκρίτη σου !!!!
Όχι θα έπρεπε???Ξέρεις κάποιον καλό???

784το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:49 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Soniamyk έγραψε:Μια φίλη μου που ο αιματοκρίτης της ειχε φτάσει 29 και έγκυος στον 6ο μήνα πρόσφατα μπήκε για νοσηλεία στο Ιασώ και της χορήγησαν πλάσμα αίματος.Ευτυχώς τσίμπησε προς τα πάνω και έφτασε 34 αλλά αν έπεφτε κάτω από 29 θα της έκαναν μετάγγιση αίματος. Πρόσεχε το πολύ το θέμα με το γιατρό σου γιατί μπορεί ακόμα και να ζαλιστείς να πέσεις κάτω και να γίνει ζημιά από δευτερεύοντα παράγοντα στο μωρό σου και σε σένα. Καλό είναι να μην κουράζεσαι.
γιαννα μεταγγιση αιματος νομιζω γινεται οταν πεφτει κατω απο 27,και σου το λεω εγω που εχω 29 τωρα και ποτε μα ποτε δεν εχω ξεπερασει το 33!!

785το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:52 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έγραψε:Πάντως Γιάννα μου και τα οχτώ κιλά αρκετά είναι γιατί απ' ότι είδα κοντούλα είσαι... Πρόσεχε το βάρος σου γιατί οι άντρες είναι περίεργοι μ' αυτά...Laughing Laughing Laughing Laughing 
1.70 είμαι ακριβώς.Όχι και κοντούλα !
Σιγά μην είμαι και βουτηράτη όπως τα αχλάδια!
Να σου πω ,έχετε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με το τσόκερ μιας φωτό πριν χρόνια ;

786το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 7:55 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεκινησε το μπρουσκο!!!!το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 328109 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 328109 

787το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 8:03 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έγραψε:
Soniamyk έγραψε:30 αιματοκρίτη ; Να σου πω ,σοβαρά σου μιλάω , σε παρακολουθεί και αιματολόγος ; Η χαμηλη πίεση λογικό είναι να είναι χαμηλή όταν έχεις τόσο χαμηλο αιματοκρίτη .Μπορεί να οφείλεται και σε άλλους παράγοντες όπως για παράδειγμα καρδιολογικούς ή νεφρολογικούς αλλά και ο αιματοκρίτης επηρεάζει την πίεση.
Αν δεν σε παρακολουθεί αιματολόγος συζήτησε το με τον γιατρό σου το θέμα.Ο Αντώνης ούτε που ασχολείται με το forum πια.Φροντίσατε εσείς γι αυτό ....ξέρεις...,δεν θα το αναλύσω ούτε θέλω.
Εστιάζω στο 30 !!!!!!! αιματοκρίτη σου !!!!
Όχι θα έπρεπε???Ξέρεις κάποιον καλό???
Εγώ ξέρω την αιματολόγο που παρακολουθούσε εμένα σε συνεργασία με την γυναικολόγο μου,ο Αντώνης ξέρει άλλους δύο, τον Μπούτση που είναι ο αιματολόγος του Ναυτικού νοσοκομείου και τον Νοδάρο που είναι και αυτός στρατιωτικός γιατρός , ήταν Γερμανία απ' Ότι θυμάμαι αλλά μπορώ να τον ρωτήσω για λεπτομέρειες.Εγώ είχα την Μαλέκου της οποίας το ιατρείο ήταν μέχρι πέρυσι στα Κάτω Πατήσια. Αν δεν με απατά η μνήμη μου το μικρό της όνομα Σοφία.
Ο γυναικολόγος σου δεν σου εχει πει να πας σε αιματολόγο ; Ρώτησε τον.Σε αφήνω γιατί πρέπει να ετοιμάσω amoxil 2.5ml για τα μικρά.Έχουμε ίωση και οι πέντε.

788το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 9:36 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 

789το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 9:41 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 654316 
τσα!!!

790το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 9:47 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειδα οτι αρχισαν τα οργανα και ειπα να ριξω ενα χορο.. πως παει το μπεμπε??

791το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 9:56 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ειδα οτι αρχισαν τα οργανα και ειπα να ριξω ενα χορο.. πως παει το μπεμπε??
καλα εκανες και εριξες τον χορο σου!!!
το μπεμπε παει και καθετε δεξια στην κοιλια και με πονανε τα κοκαλακια μου απο την λεκανη με αυτα που κανει!!ασε οι κλοτσιες που ριχνει τις νιωθω απο κατω και λεω θα μου φυγει καμια ωρα απο κατω!!

792το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 10:05 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μενα ολο δεξια ηταν παντα απο κει ηταν πιο φουσκωμενη η κοιλια μου... αχ κλοτσουλες μωρε... εμενα με ειχε σακατεψει τα πλευρα πολυ κλοτσος!!!


ουφφφφφφφφφ πολυ γκρινια εχουμε... δεν με εχει συνηθησει ετσι.. ανα μια ωρα το βραδυ σηκωνετε και κλαιει μολις παρει πιπιλα ησυχαζει.. το δοντακι ειναι ετοιμο να βγει φενετε πολυ + το μπουκωμα που εχει ακομα το παιδι ποσα να αντεξει ενα βρεφακι... αλλα τα νευρα της μαμας κροσι!!! θα περασει...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

περιοδος ακομα δεν μου ρθε συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου μου με το primolut θα μου ρχοταν δευτερα ακομα δεν εμφανηστηκε θα περιμενω 15 μερες και αν παλι δεν ερθει θα ξανα παω να με δει.... γιατι δεν ερχετε και αυτη ποιος την ξερει??

χθες ειχαμε συναντηση με τα πεθερικα μου και τα κουμπαρια μου, η κουμπαρα μου μεσα στο 2014 θα παντρευετει ετσι οπως τους το λεγε λεει αντε καλα που το ετοιμαζεις απο τωρα για να προλαβεις να αδυνατισεις μεχρι τοτε Shocked Shocked δεν μπορω να βλεπω νυφες παχουλες ξενερωνω.. αλλα η κουμπαρα μου θεα
και ποιος σε ειπε οτι θα σε καλεσω ?? χααχαχα Respect Respect παγωσε η αλλη
εντομεταξυ ειναι 1.74 65 κιλα ετσι? απλα εχει πολυ πολυ στηθος!!

αχχχ αυτα τα νεα μου!!!

793το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:10 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Soniamyk έγραψε:Μια φίλη μου που ο αιματοκρίτης της ειχε φτάσει 29 και έγκυος στον 6ο μήνα πρόσφατα μπήκε για νοσηλεία στο Ιασώ και της χορήγησαν πλάσμα αίματος.Ευτυχώς τσίμπησε προς τα πάνω και έφτασε 34 αλλά αν έπεφτε κάτω από 29 θα της έκαναν μετάγγιση αίματος. Πρόσεχε το πολύ το θέμα με το γιατρό σου γιατί μπορεί ακόμα και να ζαλιστείς να πέσεις κάτω και να γίνει ζημιά από δευτερεύοντα παράγοντα στο μωρό σου και σε σένα. Καλό είναι να μην κουράζεσαι.

ΜΕ 29 αιματικριτη δεν κανεις μεταγγιση επ ουδενι,οταν πεσει κάτω από 27.

794το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:36 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
inka έγραψε:
Soniamyk έγραψε:Μια φίλη μου που ο αιματοκρίτης της ειχε φτάσει 29 και έγκυος στον 6ο μήνα πρόσφατα μπήκε για νοσηλεία στο Ιασώ και της χορήγησαν πλάσμα αίματος.Ευτυχώς τσίμπησε προς τα πάνω και έφτασε 34 αλλά αν έπεφτε κάτω από 29 θα της έκαναν μετάγγιση αίματος. Πρόσεχε το πολύ το θέμα με το γιατρό σου γιατί μπορεί ακόμα και να ζαλιστείς να πέσεις κάτω και να γίνει ζημιά από δευτερεύοντα παράγοντα στο μωρό σου και σε σένα. Καλό είναι να μην κουράζεσαι.
ΜΕ 29 αιματικριτη δεν κανεις μεταγγιση επ ουδενι,οταν πεσει κάτω από 27.
Εξαρτάται την πάθηση,τον γιατρό τι θα αποφασίσει,την ηλικία και τα δεδομένα που έχει ο γιατρός(επιβαρυντικούς ή άλλους παράγοντες).Συνήθως ξεκινούν κάτω απο 29 χορηγώντας πλάσμα αίματος .Όταν όντως πέσει κάτω από 27 χορηγούν αίμα αλλά συνυπολογίζουν όλα τα δεδομένα που έχουν.

795το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:40 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άστο βρε Αντώνη, μην εκτίθεσαι και το έχεις ξαναπαθει. Είχα για πολλά χρόνια αιματοκριτη 27 - 29 κι.ουδέποτε μου έγινε μετάγγιση, απλώς με χαπακωναν άγρια με σίδηρο

796το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:44 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού ξέρει ο άνθρωπος να μην πει?
Κατευθείαν να φέρετε αντίρρηση. Razz 

797το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:50 am

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ονομάζομαι Γιάννα .Ο Αντώνης είναι ο άντρας μου.Αν θέλετε να το καταλάβετε,καταλάβετε το αλλιώς ας με λέτε Αντώνη.Τι να πω ;

798το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 11:55 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εντάξει Αντώνη μου, Γιάννα θέλεις, Γιάννα. Την άλλη εβδομάδα σε τι προσανατολίζεσαι, στο εμμανουελα;

799το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 9:26 pm

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:Εντάξει Αντώνη μου, Γιάννα θέλεις, Γιάννα. Την άλλη εβδομάδα σε τι προσανατολίζεσαι, στο εμμανουελα;
Όχι ,όχι Εμμανουέλα.
Λέω να προσανατολιστώ σε  μια shy amateur brunette porn για να με βλέπει ο άντρας σου και να τραβάει @@@@@.

800το " cafe" μας #3# - Σελίδα 32 Empty Απ: το " cafe" μας #3# Τρι Οκτ 08, 2013 10:00 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Soniamyk έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Εντάξει Αντώνη μου, Γιάννα θέλεις, Γιάννα. Την άλλη εβδομάδα σε τι προσανατολίζεσαι, στο εμμανουελα;
Όχι ,όχι Εμμανουέλα.
Λέω να προσανατολιστώ σε  μια shy amateur brunette porn για να με βλέπει ο άντρας σου και να τραβάει @@@@@.
Κρίμα μωρέ, είναι καλόγουστος, ψάξε αλλού καριέρα :-D

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις