Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
326 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 326 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

26Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 2:50 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε κοριτσι καλα τα λες αλλα ο ανθρωπος ηταν ατυχος που εχασε την δουλεια του, ισως βρει συντομα καποια αλλη!!!
Παντως βρε κοριτσια αυτο το οικονομικο δημιουργει προβληματα και εντασεις στα ζευγαρια και αυτο το "ωλ"κρατος που δεν δινει κινητρα στα νεα ζευγαρια να ζησουν ηρεμοι πανω απο ολα, ολα πανακριβα, ενα σπιτι θελει 600 ευρω να ενοικιασει ενα ζευγαρι, που να τα βρουν και πως δεν θα ειναι στεναχωρημενοι και οι δυο;;

27Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:04 am

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
......



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maraki_D στις Τετ Μαρ 13, 2013 9:49 am, 1 φορά

28Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:14 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι γιατι το μαλωνει;; Δεν καταλαβα καλα τι εννοουσες.

29Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:19 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταρχήν, η απόφαση να διαλύσεις ένα γάμο ή μια σοβαρή σχέση είναι σημαντική και δεν πρέπει να λαμβάνεται όταν είσαι συναισθηματικά φορτισμένη. Αν θεωρείς ότι ψυχολογικά είσαι μια χαρά, και τα βάλεις κάτω και δεις ότι με αυτό το άτομο δεν έχετε τίποτα άλλο πλέον να μοιραστείτε, και δεν μπορεις να σκεφτείς ότι σε 30 χρόνια θα είστε ακόμα μαζί, τοτε ίσως η σχεση σας να έχει τελειώσει. Αν δεν λαχταράς να είσαι μαζί του όταν θα είστε και οι δύο τζατζόγεροι, να του φτιάχνεις χαμομήλι, ίσως (λέω ίσως) να μην έχετε κοινό μάλλον.
Η λοχεία είναι μια εντελως ότι να'ναι περίοδος, όπου οι ορμόνες κάνουν πάρτυ με πυροτεχνήματα στο σώμα μας. Δεν έχει συγκεκριμένη διάρκεια, μπορεί να κρατήσει από μέρες μέχρι μήνες..
Πάντως, είναι αλήθεια ότι οι λεχώνες έχουμε μια τάση να τα δραματοποιούμε όλα, να τα υπεραναλύουμε, και να τα βλέπουμε όλα μαύρα. Και αυτά που είναι όντως μαύρα, και αυτα που είναι λαχανί φωσφοριζέ. Απλά δεν μπορούμε να τα διακρίνουμε. Γι'αυτό οποιαδήποτε σημαντική απόφαση πρέπει να περιμένει όταν θα έχουμε καλύτερη διαύγεια, όχι όταν μας πιάνουν τα κλάματα επειδή χάσαμε το τσιμπιδάκι των φρυδιών μας (προσωπική εμπειρία Razz ).
Χρειαζόμαστε κάτι να παρει το μυαλό μας μακριά από το σπίτι-μωρό-οικογένεια-δουλειές. Οτιδήποτε και να είναι αυτό, ένα χόμπι. Εγώ πχ ξεκίνησα να φτιάχνω σκουλαρίκια. Μια φίλη μου ξεκίνησε τα παζλ. Οτιδήποτε κρατάει το μυαλό απασχολημένο για λίγο, για να μην υπεραναλύει την τελευταία λεπτομέρεια.
Υπάρχουνε μέρες που δεν βγαίνω κάν από την εξώπορτα, είμαι μέσα, με δύο μωρά, άυπνη, με το μαλλί αλα φρου-φρου, και με τρίχα στο πόδι σαν αυστραλοπίθηκος. Δεν υπερβάλλω, μια ομορφιά σκέτη είμαι. Και ώρες ώρες μου τη σπάει ο άντρας μου που βγαίνει (για ψώνια που τον στέλνω εγώ να κάνει), που κάθεται στον υπολογιστή (λες κι εγώ δεν μιλάω σε φόρουμ), που βγαίνει από το σπίτι για να πάει στη δουλειά ( Embarassed Embarassed Embarassed ), που έχασε ο Άρης από τη M. City και με δούλευε ο Παοκτσης άντρας μου...
Όλα είναι μαύρα...
Όταν όμως έχουμε βάλει και τα δυο μωρά για ύπνο και καθόμαστε μαζί στον καναπέ με ένα ποτήρι κρασί, τότε νιώθω ότι είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου. Γιατί έχω τον άνθρωπό μου δίπλα μου, έχω τα παιδάκια μου καλά, λεφτά δεν έχω αλλά δε γα...ται Razz , και ειμαι καλά...
Η εναλλαγή διάθεσης μπορεί να συμβεί μέσα σε δευτερόλεπτα. Και από ότι διάβασα εδω μέσα, οι περισσότερες κάπως έτσι είμαστε. Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 875502
Ερρικα, θυμάμαι είχες βάλει κι ένα αντίστοιχο ποστ λίγες μέρες αφού γέννησες, και τότε τα έβλεπες όλα πολύ χάλια, δεν θυμάμαι ακριβώς την κατάσταση, αλλά ήσουν άσχημα ψυχολογικά. Δε σου λέω ότι θα περάσει, κανε υπομονή, ή ότι όλα είναι στο μυαλό σου. Ίσως όντως να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα στη σχεση σας. Αυτό το ξέρετε μόνο εσεις. Απλά αν πάρεις την απόφαση να χωρίσεις, πρέπει να είσαι σίγουρη ότι την πήρες με καθαρό μυαλό.
Φιλιά στο γλυκύτατο μωράκι σου!

30Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:26 am

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε:Μαρακι γιατι το μαλωνει;; Δεν καταλαβα καλα τι εννοουσες.

Ο μικρός αντιδράει (πολύ λογικά) όταν πάμε να του βάλουμε ορό στη μύτη, να καθαρίσουμε μυξούλες, να βάλουμε πάνα (γιατί έχει αρχίσει να ελέγχει το πιπί του). Εγώ έχω τον τρόπο μου και τα κάνουμε όλα μέσα σε παιχνίδι. Ο άντρας μου θέλει να τα κάνει μέσα στην κούρασή του, τσάκα τσάκα να τελειώνουμε. Ποιός κερδίζει νομίζεις; Φυσικά ο μικρός. Και τα δικά μου νεύρα γίνονται κρόσσια...

31Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:38 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia den eipa oti to thelw na dialusw th sxesh k olo auto apla lew polles fores to skeftomai gt me th psuxologia p exw k ta neura tou , tou spaw k exei kanei aaarketh upomonh
opws eipa ton latreuw ton andtra mou k ton agapw alla uparxoun stigmes p aganaktw k skeftomai ena soro vlakeies xwris na shmainei oti to thelw Embarassed Embarassed

32Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:46 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σορυ, Έρρικα, μάλλον κατάλαβα λάθος... Πάντως είδες, όλες το ίδιο ζόρι τραβάμε.. Και το ότι τα γράφουμε εδώ είναι ένα είδος ψυχανάλυσης, ε??

33Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:51 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Σορυ, Έρρικα, μάλλον κατάλαβα λάθος... Πάντως είδες, το ίδιο ζόρι τραβάμε.. Και το ότι τα γράφουμε εδώ είναι ένα είδος ψυχανάλυσης, ε??

nai ontws vohtha polu apo thn prwth stigmh p ta pa ksalafrwsa kapws Smile
einai kalutera na ta vgazeis apo mesa s akoma k an den einai kales skepseis Razz Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 417472

34Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:51 am

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το τελευταιο σου μηνυμα δεν εχει καμμια σχεση με το πρωτο. Ακομα και στο γραπτο φαινεται το διαφορετικο σου "υφος"!!! Κι αυτο ειναι ευχαριστο αφου κατι καναμε ολες μαζι με την κουβεντουλα... Οχι μονο σ εσενα, η μια στην αλλη... Καλημερα σου και ολα θα πανε καλα...

35Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 3:57 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AthinaKolovou έγραψε:Το τελευταιο σου μηνυμα δεν εχει καμμια σχεση με το πρωτο. Ακομα και στο γραπτο φαινεται το διαφορετικο σου "υφος"!!! Κι αυτο ειναι ευχαριστο αφου κατι καναμε ολες μαζι με την κουβεντουλα... Οχι μονο σ εσενα, η μια στην αλλη... Καλημερα σου και ολα θα πανε καλα...
Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 215994
nai ontws vohthse polu k sas euxaristwwww :*

36Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 4:02 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AthinaKolovou έγραψε:Το τελευταιο σου μηνυμα δεν εχει καμμια σχεση με το πρωτο. Ακομα και στο γραπτο φαινεται το διαφορετικο σου "υφος"!!! Κι αυτο ειναι ευχαριστο αφου κατι καναμε ολες μαζι με την κουβεντουλα... Οχι μονο σ εσενα, η μια στην αλλη...

Συμφωνώ κι εγώ σ'αυτό. Very Happy Ομαδική ψυχοθεραπεία. Very Happy

37Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 4:10 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:koritsia den eipa oti to thelw na dialusw th sxesh k olo auto apla lew polles fores to skeftomai gt me th psuxologia p exw k ta neura tou , tou spaw k exei kanei aaarketh upomonh
opws eipa ton latreuw ton andtra mou k ton agapw alla uparxoun stigmes p aganaktw k skeftomai ena soro vlakeies xwris na shmainei oti to thelw Embarassed Embarassed

Εννοειται αυτό κοριτσι πως δεν θελεις κατι τετοιο κι εμεις δεν εννονουσαμε αυτο κουβεντα καναμε πως ο διαλογος ειναι η καλυτερη λυση και οχι ιακραιες καταστασεις!!
Θα φτιαξει ο καιρός και θα βγαινεις με το μωρακι σου εξω και θα δεις πως θα φτιαξει η ψυχολογια σου και ειναι λογικο να εχεις πεσει λιγο, ορμονες, κουραση και γενικως μεγαλη αλλαγη και φυσικα να τα βγαζεις ολα απο μεσα σου μην τα κρατας!!!!
Να εγω τωρα ειμαι να σκασω ειχαμε κανονισει να παμε σε παιδικο παρτακι και μεγαλοι θα ειναι αλλα ο καιρος μας χαλασε τα σχεδεια, κοντευω να σκασω μας πεθανε η κλεισουρα!!!!!!!!

38Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 5:07 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε:
errika έγραψε:koritsia den eipa oti to thelw na dialusw th sxesh k olo auto apla lew polles fores to skeftomai gt me th psuxologia p exw k ta neura tou , tou spaw k exei kanei aaarketh upomonh
opws eipa ton latreuw ton andtra mou k ton agapw alla uparxoun stigmes p aganaktw k skeftomai ena soro vlakeies xwris na shmainei oti to thelw Embarassed Embarassed

Εννοειται αυτό κοριτσι πως δεν θελεις κατι τετοιο κι εμεις δεν εννονουσαμε αυτο κουβεντα καναμε πως ο διαλογος ειναι η καλυτερη λυση και οχι ιακραιες καταστασεις!!
Θα φτιαξει ο καιρός και θα βγαινεις με το μωρακι σου εξω και θα δεις πως θα φτιαξει η ψυχολογια σου και ειναι λογικο να εχεις πεσει λιγο, ορμονες, κουραση και γενικως μεγαλη αλλαγη και φυσικα να τα βγαζεις ολα απο μεσα σου μην τα κρατας!!!!
Να εγω τωρα ειμαι να σκασω ειχαμε κανονισει να παμε σε παιδικο παρτακι και μεγαλοι θα ειναι αλλα ο καιρος μας χαλασε τα σχεδεια, κοντευω να σκασω μας πεθανε η κλεισουρα!!!!!!!!

makari gt ftaiei k auto kata kapoio tropo

39Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 6:26 am

ολγα μ

ολγα μ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου κοριτσακι,καπως ετσι ειμαστε ολες τον πρωτο χρονο που γεννησα τον πρωτο μου γιο δεν με αναγνωριζα,εκλεγα ,νευριαζα,φωναζα....ηθελα να χωρισω , και πολλα αλλα υστερα απο ενα χρονο αρχισα να συνερχομαι,καπακι μενω εκγυος στο δευτερο και λεω του αντρα μου αν αρχισω να κανω τα ιδια να με παρει σηκωτη σε ψυχολογο Laughing ευτυχως εγω στο 2ο ειμουν ενταξει αλλα με ολα αυτα που ειχε περασει ο αντρας μου αρχισε αυτος να ξεσπα βλεπεις δεν επιρεαζει μονο εμας μια γεννηση (να το θυμομαστε αυτο που και που)τωρα υστερα απο πολυ καιρο και υπομονη ειμαστε ενταξει.υπομονη λοιπον και να σου ζησει Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 328109












40Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 6:28 am

ολγα μ

ολγα μ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου κοριτσακι,καπως ετσι ειμαστε ολες τον πρωτο χρονο που γεννησα τον πρωτο μου γιο δεν με αναγνωριζα,εκλεγα ,νευριαζα,φωναζα....ηθελα να χωρισω , και πολλα αλλα υστερα απο ενα χρονο αρχισα να συνερχομαι,καπακι μενω εκγυος στο δευτερο και λεω του αντρα μου αν αρχισω να κανω τα ιδια να με παρει σηκωτη σε ψυχολογο Laughing ευτυχως εγω στο 2ο ειμουν ενταξει αλλα με ολα αυτα που ειχε περασει ο αντρας μου αρχισε αυτος να ξεσπα βλεπεις δεν επιρεαζει μονο εμας μια γεννηση (να το θυμομαστε αυτο που και που)τωρα υστερα απο πολυ καιρο και υπομονη ειμαστε ενταξει.υπομονη λοιπον και να σου ζησει Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 328109












41Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 1:21 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΙΣΟΡΡΟΠΕΙ. ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ, ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ, ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ, ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ.

42Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Φεβ 27, 2011 2:58 pm

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και για του λόγου το αληθές κορίτσια, σε συνέχεια του προηγούμενου ποστ μου... ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ... στα πρόθυρα νευρικής κρίσης, να με βλέπω να ορμάω να δαγκώσω λαρύγγι...

Τεσπα, μέρα είναι, θα περάσει. Μπήκα κι εγώ εδώ να χαλαρώσω λιγάκι, μπας και καταφέρω να κοιμηθώ κάποια στιγμή... Rolling Eyes

43Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 1:30 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης.Ειλικρινα,πλεον λεω φτανουμε στο τελος.Παλεψα πολυ για αυτον τον γαμο,αλλα το θεμα ειναι οτι παλευω μονη μου.Να προσποιουμαι οτι δν τρεχει τπτ για να περασουνε τα χρονια και να μεγαλωσει το παιδι?Να τα δωσω ολα μια να πανε στο καλο και να ξεκινησω μια καινουρια ζωη οπου αυτος θα υπαρχει μονο σαν πατερας του παιδιου μου.Γτ στην τελικη μονο αυτο ειναι.Δεν ειναι συντροφος μου,ειναι απλα συγκατοικος.Εκεινος με θυμαται μονο οταν θελει να κανει σεξ και να φαει.Για ολα τα αλλα υπαρχει ο καναπες και ο υπολογιστης,αυτοι του κανουνε παρεα,αυτοι ειναι η γυναικα του.Τοση ωρα ακουτε μια να κατηγορει τον αντρα της.Προσπαθω 5 χρονια τωρα να βρω τα προτερηματα του και να κανω τα στραβα ματια στα ελλατωματα γτ καποτε ενας καθηγητης μας ρωτησε τι ειναι αγαπη,κ στο τελος αφου απαντησαμε ολοι ειπε αγαπη παιδια ειναι οταν τον αντεχεις τον συντροφο σου οτι κ να κανει.Τοτε εγω μαλλον τν αγαπαω υπερβολικα,γτ το τι του εχω συγχωρησει τοσα χρονια δν λεγεται.Συγχωρεσα οτι με απατησε,συγχωρεσα οτι με χτυπησε,συγχωρεσα οτι με κοροιδευε.Κ εκεινος τι εχει κανει για εμενα?Τοσα χρονια δν μου εχει πει ποτε,ρε γυναικα ετοιμασου να παμε για ενα ποτο τα 2 μας.να κανω μπανιο τη μικρη και να μου πει θς βοηθεια?οχι γτ η μικρη ειναι κοριτσι κ δν θελει να την αγγιζει.Οτιδηποτε χρειαστω στο σπιτι,απο την αλλαγη μιας λαμπας μεχρι το πεταγμα των σκουπιδιων μεχρι το ανεβασμα μιας κουτας στο παταρι,πρεπει να μαλλιασει η γλωσσα μου να βγαλω την χολη μου απο τα νευρα μου,για να το κανει.Κ οχι μονο αυτο,ειναι πολλα,γυρναει απο τη δουλεια τρωει κοιμαται,ξυπναει,υπολογιστης,και καναπες.Ποτε δν λεει παμε μια βολτα,παντα υπαρχει η δικαιολογια δν εχουμε λεφτα η ειμαι κουρασμενος,Ποτε δν προτεινει να κανουμε κατι,ποτε δν λεει κυριακη πρωι κανε καφεδακι να κατσουμε στο μπαλκονι που εχουμε κ ωραια θεα να χαζεψουμε.Κ αυτο που μ ανεβασε το αιμα στο κεφαλι συν οοολα τα αλλα ειναι οτι μου ειπε ψεμματα οτι εκαναν κ αλλες μειωσεις στον μισθο,κ γω βρηκα το χαρτι της αναληψεωςς και ανακαλυψα οτι εφαγε 120 ευρω οταν εχουμε απληρωτα αμαξι,νερο,φως τηλεφωνο.Κ ολα αυτα γτ?γτ εχουνε βρει ενα χομπι με οπλά αεροβολα,κ αυτα κοστιζουνε πανακριβα,ειναι επαγγελματικα αεροβολα,και ηθελε ενα καλο κ επειδη εγω δν θα τν αφηνα να παρει,αν δν πληρωσουμε λογαριασμους,σου λεει εχουμε τν μανα της,θα μας δωσει αυτη οτι θελουμε και καταληγω εγω μεσ το σπιτι 24/7 να σηκωνομα να κανω δουλειες,να εχω την μικρη,να εχω να μαγειρεψω για 2οικογενειες,να μην μπορω το πρωι να παω μια βολτα.κ να μ φερετε ετσι??.Τωρα πειτε μου,ολα αυτα τα κανουνε κ οι δικοι σας?Γτ πρεπει να ζηλευω την ευτυχια?Τελικα ισως το λαθος το εχω εγω,γτ ποτε μου κανενας αντρας κ παλια που ημουνα ωραια δν με αγαπησε και δν μου φερθηκε καλα,ισως δντο αξιζω.Αλλα τοσο πολυ ρε γμτ ειμαι τοσο αναξια ευτυχιας???δν αντεχω αλλο...εχω κανει υπομονη 5χρονια.ποσα αλλα πρεπει να περιμενω?να φτασω μετα 40χρονων και να με κοροιδευουνε τα μικρα οτι να κοιτα η πουρογρια που θελει κ ζωη τωρα,δν ζηλευω την ελευθερια,ειχα ελευθερια,κ εκανα οτ ηθελα απο μικρη,εχω κανει πολλα,μαρεσει ο γαμος,μαρεσει η οικογενεια.Αλλα να παιρνω,οχι να δινω μονο.Τι αλλο να κανω δλδ..εχω φτασει 100κιλα,απο το αγχος μου γτ 5 χρονια δν εχω δει ασπρη μερα μαυτον τν ανθρωπο,να πω,ναι αξιζει τα ελλατωματα του.Γτ ναπρεπει να ζηλευω τους φιλους μας,που εχουνε υπευθηνοτητα στην ζωη τους?συγνωμη για το μεγαλο ποστ,αλλα αμα δν τα πω σε εσας δν εχω αλλου να μιλησω.

44Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 2:01 am

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:Ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης.Ειλικρινα,πλεον λεω φτανουμε στο τελος.Παλεψα πολυ για αυτον τον γαμο,αλλα το θεμα ειναι οτι παλευω μονη μου.Να προσποιουμαι οτι δν τρεχει τπτ για να περασουνε τα χρονια και να μεγαλωσει το παιδι?Να τα δωσω ολα μια να πανε στο καλο και να ξεκινησω μια καινουρια ζωη οπου αυτος θα υπαρχει μονο σαν πατερας του παιδιου μου.Γτ στην τελικη μονο αυτο ειναι.Δεν ειναι συντροφος μου,ειναι απλα συγκατοικος.Εκεινος με θυμαται μονο οταν θελει να κανει σεξ και να φαει.Για ολα τα αλλα υπαρχει ο καναπες και ο υπολογιστης,αυτοι του κανουνε παρεα,αυτοι ειναι η γυναικα του.Τοση ωρα ακουτε μια να κατηγορει τον αντρα της.Προσπαθω 5 χρονια τωρα να βρω τα προτερηματα του και να κανω τα στραβα ματια στα ελλατωματα γτ καποτε ενας καθηγητης μας ρωτησε τι ειναι αγαπη,κ στο τελος αφου απαντησαμε ολοι ειπε αγαπη παιδια ειναι οταν τον αντεχεις τον συντροφο σου οτι κ να κανει.Τοτε εγω μαλλον τν αγαπαω υπερβολικα,γτ το τι του εχω συγχωρησει τοσα χρονια δν λεγεται.Συγχωρεσα οτι με απατησε,συγχωρεσα οτι με χτυπησε,συγχωρεσα οτι με κοροιδευε.Κ εκεινος τι εχει κανει για εμενα?Τοσα χρονια δν μου εχει πει ποτε,ρε γυναικα ετοιμασου να παμε για ενα ποτο τα 2 μας.να κανω μπανιο τη μικρη και να μου πει θς βοηθεια?οχι γτ η μικρη ειναι κοριτσι κ δν θελει να την αγγιζει.Οτιδηποτε χρειαστω στο σπιτι,απο την αλλαγη μιας λαμπας μεχρι το πεταγμα των σκουπιδιων μεχρι το ανεβασμα μιας κουτας στο παταρι,πρεπει να μαλλιασει η γλωσσα μου να βγαλω την χολη μου απο τα νευρα μου,για να το κανει.Κ οχι μονο αυτο,ειναι πολλα,γυρναει απο τη δουλεια τρωει κοιμαται,ξυπναει,υπολογιστης,και καναπες.Ποτε δν λεει παμε μια βολτα,παντα υπαρχει η δικαιολογια δν εχουμε λεφτα η ειμαι κουρασμενος,Ποτε δν προτεινει να κανουμε κατι,ποτε δν λεει κυριακη πρωι κανε καφεδακι να κατσουμε στο μπαλκονι που εχουμε κ ωραια θεα να χαζεψουμε.Κ αυτο που μ ανεβασε το αιμα στο κεφαλι συν οοολα τα αλλα ειναι οτι μου ειπε ψεμματα οτι εκαναν κ αλλες μειωσεις στον μισθο,κ γω βρηκα το χαρτι της αναληψεωςς και ανακαλυψα οτι εφαγε 120 ευρω οταν εχουμε απληρωτα αμαξι,νερο,φως τηλεφωνο.Κ ολα αυτα γτ?γτ εχουνε βρει ενα χομπι με οπλά αεροβολα,κ αυτα κοστιζουνε πανακριβα,ειναι επαγγελματικα αεροβολα,και ηθελε ενα καλο κ επειδη εγω δν θα τν αφηνα να παρει,αν δν πληρωσουμε λογαριασμους,σου λεει εχουμε τν μανα της,θα μας δωσει αυτη οτι θελουμε και καταληγω εγω μεσ το σπιτι 24/7 να σηκωνομα να κανω δουλειες,να εχω την μικρη,να εχω να μαγειρεψω για 2οικογενειες,να μην μπορω το πρωι να παω μια βολτα.κ να μ φερετε ετσι??.Τωρα πειτε μου,ολα αυτα τα κανουνε κ οι δικοι σας?Γτ πρεπει να ζηλευω την ευτυχια?Τελικα ισως το λαθος το εχω εγω,γτ ποτε μου κανενας αντρας κ παλια που ημουνα ωραια δν με αγαπησε και δν μου φερθηκε καλα,ισως δντο αξιζω.Αλλα τοσο πολυ ρε γμτ ειμαι τοσο αναξια ευτυχιας???δν αντεχω αλλο...εχω κανει υπομονη 5χρονια.ποσα αλλα πρεπει να περιμενω?να φτασω μετα 40χρονων και να με κοροιδευουνε τα μικρα οτι να κοιτα η πουρογρια που θελει κ ζωη τωρα,δν ζηλευω την ελευθερια,ειχα ελευθερια,κ εκανα οτ ηθελα απο μικρη,εχω κανει πολλα,μαρεσει ο γαμος,μαρεσει η οικογενεια.Αλλα να παιρνω,οχι να δινω μονο.Τι αλλο να κανω δλδ..εχω φτασει 100κιλα,απο το αγχος μου γτ 5 χρονια δν εχω δει ασπρη μερα μαυτον τν ανθρωπο,να πω,ναι αξιζει τα ελλατωματα του.Γτ ναπρεπει να ζηλευω τους φιλους μας,που εχουνε υπευθηνοτητα στην ζωη τους?συγνωμη για το μεγαλο ποστ,αλλα αμα δν τα πω σε εσας δν εχω αλλου να μιλησω.

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ!!!!

Δεν μπορώ να το γράψω διαφορετικά για να σου δώσω την έντασή του!!! Αν σε είχα μπροστά μου θα στο φώναζα, θα σε ταρακουνούσα για να σου τραβήχω την προσοχή, θα κρατούσα τη μικρή σου όλη τη μέρα για να κάτσεις και να κοιτάς το ταβάνι βρε αδερφέ!!! Αλλά δεν σε έχω μπροστά μου. Μπορώ μόνο να σου πω ότι το αν θα σε αγαπήσει κάποιος, οποιοσδήποτε, όχι μόνο ο άντρας σου, εξαρτάται από σένα, εσύ μόνο το ορίζεις. ΟΛΟΙ θα σε αγαπήσουν, όσο αγαπάς εσύ τον εαυτό σου! Δεν στα λέω αυτά μόνο ως θεωρίες αμπελοφιλοσοφίας, στα λέω γιατί το δοκίμασα και είδα ότι δουλεύει. Ήμουν έξι χρόνια σε μια σχέση που πρόσφερα μόνο εγώ, ή τουλάχιστον, περισσότερο εγώ. Έκατσα και σκέφτηκα τί δεν πάει καλά, γιατί δεν λειτουργεί όπως θέλω, τί πρέπει να λλάξει. Είδα ότι όλες τις συμπεριφορές του τις επέτρεπα εγώ. Άφηνα ένα μέτρο περιθώριο κι εκείνος απαιτούσε και έπαιρνε άλλο ένα. Δεν χρωστάς την ηρεμία σου σε κανέναν. Ο μεγαλύτερος κλέφτης είναι αυτός που σου σπαταλά το χρόνο σου! Τα χρόνια που επενδύεις δεν γυρίζουν πίσω. Όρισε εσύ μέχρι πού αντέχεις, τί είσαι πρόθυμη να δεχτείς και τί όχι, τί μπορείς να κάνεις και τί όχι. Μετά από χρόνια λανθασμένων επιλογών γνώρισα τον άντρα μου. Τα περιστατικά με το μπάνιο είναι πταίσματα, αλλού είναι τα σημαντικά... Ξέρεις πότε αγαπήθηκα? Όταν κοιτάχτηκα στον καθρέφτη και είπα "αυτή είμαι, έτσι είμαι. Είμαι η ομορφότερη, μου αξίζει το καλύτερο, θα βγω έξω και θα το αποκτήσω!" Δεν το πίστευα στην αρχή, αλλά έκανα τους άλλους να το πιστέψουν κι ακολούθησα κι εγώ. Δεν δέχομαι πλέον ημίμετρα, ό,τι δεν αρκεί σταματάει.

Συγνώμη για το θάρρος και το μεγάλο ποστ, ήταν σαν να γυρνούσα δέκα χρόνια πίσω διαβάζοντας όσα έγραψες... Και πάλι σόρυ, φιλιά.

45Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 2:18 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
@manoula24
ΡΕ ΠΟΠΑΚΙ ΤΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ;;;;ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ,ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΕΙΣ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΣΑΙ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΤΩΡΑ,ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΘΕΤΩ.ΚΑΤΣΕ ΗΡΕΜΗΣΕ ΠΡΩΤΑ,ΒΑΛΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΟΥΣΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.ΜΙΛΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΤΟΥ,ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ.ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΧΩΡΙΣΕ Η ΜΗ ΧΩΡΙΣΕΙΣ...ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ (ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ) ΟΤΙ ΚΑΙ 15 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΕΚΕΙ 8Α ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΟΛΑ...
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ...ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ...

46Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 3:37 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΚΑΙ 15 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΕΚΕΙ 8Α ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΟΛΑ...

Σε αυτό θα συμφωνήσω 100%.
Το έχουμε ξαναπεί αυτό Ποπάκι τότε που είχατε το θέμα σας.

Για τα υπόλοιπα τα κορίτσια στα είπανε πολύ ωραία και σωστά.Δεν έχω να γράψω κάτι παραπάνω.
Σε έχει πάρει απο κάτω γι'αυτό γράφεις αυτές τις χαζομάρες για τον εαυτό σου.Προσπάθησε μόνο να πάρεις τα πάνω σου.

47Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 3:56 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΚΑΙ 15 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΕΚΕΙ 8Α ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΟΛΑ...

Σε αυτό θα συμφωνήσω 100%.
Το έχουμε ξαναπεί αυτό Ποπάκι τότε που είχατε το θέμα σας.

Για τα υπόλοιπα τα κορίτσια στα είπανε πολύ ωραία και σωστά.Δεν έχω να γράψω κάτι παραπάνω.
Σε έχει πάρει απο κάτω γι'αυτό γράφεις αυτές τις χαζομάρες για τον εαυτό σου.Προσπάθησε μόνο να πάρεις τα πάνω σου.

Ναι αθηνουλα μου τα ειχαμε πει...Νομιζα αλλαξαν τα πραγματα,αλλα τελικα η αλλαγη ηταν προσωρινη.Το χαστουκι το συγχωρεσα γτ ειδα οτι οντως ηταν μια παρορμητικη κινηση πανω στα νευρα του την οποια δν επανελαβε ποτε.Αλλα το ψεμμα και το κρυψιμο 120 ευρω οταν οι λογαριασμοι ειναι ισα ισα για ενα κ**λοοπλο εγινε συνειδητα,αρα συνειδητα με κοροιδεψε.Συν ολα τα αλλα που ειπα πριν.Τι να το κανω που ειναι καλος σε μερικα οταν νιωθω σαν να μεγαλωνω 2ρο παιδι?Η μανα μου τον λυπαται γτ αν χωρισουμε δνε χει κανεναν εκτος απο εμας.Οι γονεις του εχουνε πεθανει εδω κ χρονια,και αδερφια δν εχει,η μαλλον δν μιλιουνται κ μαυτους.Οκ το δεχομαι οτι τν λυπαται.Εμενα ποιος με λυπατα που τα ζω ολα αυτα?Επειδη αυτος καλοεμαθε,θα πεθανω εγω?Εχω καταντησει να νιωθω πιο γρια απο τν μανα μου.Πηγαμε να φαμε,κ ουτε καν ειχα ορεξη να πιω.Βαριεμαι καθημερινα.Τα ιδια και τα ιδια καθε μερα.Σηκωνομαι,κανω πρωινο της μικρης και καφε δικο μου,χαζευω λιγο στον υπολογιστη,μετα κανω δουλειες,μαγειρευω,προσεχω τν μικρη λιγο,κουτσομπολευω με καμια φιλη μ στο τηλ,και μετα ερχονται ολοι,τρωμε,μαζευω,κοιμιζω τν μικρη,κοιμαται κ ο αχαιρευτος,και καθομαι εγω λιγη ωρα που αλλου στν υπολογιστη,οταν ξυπνησει η μικρη,πινουμε καφε με τν μανα μου βλεπουμε κανα σιριαλ να περασει η ωρα γτ ο αχαιρευτος η θα βλεπει μπαλα η θα ειναι στ υπολογιστη,μετα κανω την μικρη μπανιο την ταιζω,χαζευουμε μαζι κανενα παιδικο,και μετα ταιζω τν αλλον και κανω μπανιο κ υπνο.Κααθε μερα τα ιδια.Α που κ που ερχονται οι φιλες μου τα πρωινα περναει η ωρα και μια ξαδερφημου τα απογευματα κ αν ερθουνε 1 τν βδομαδα κανα ζευγαρι φιλοι.Αυτη ειναι η ζωη μου τα τελευταια 5χρονια.Οκ να μην ξεχασω να πω,οτι τ καλοκαιρι κανω διακοπες,το πρωι σηκωνομαι νωριτερα κανω οτι εχω κ μετα παω μπανιο μεχρι το απογευμα κι ισως βγω εξω το βραδυ με καμια φιλη μου 1-2 φορες το μηνα.Κι ειμαι 25.Στα 40-50 τι θα κανω??που το παιδι μου θα ειναι 20-30χρονων??

48Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 4:35 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανουλα24 δεν σου αξιζει τετοια συμπεριφορα απο κανεναν. Πρεπει να βρεις τροπο να βγεις απο τον κυκλωνα των ασχημων συναισθηματων. Εισαι μια χαρα ομορφη κοπελα καταρχην . Η ομορφια βγαινει μεσα απο την ψυχη και δεν εχει να ακνει με την εξωτερικη εμφανιση. Στο λεω εγω που ζυγηζα 87 κιλα μετα τη γεννα και εφτασα τα 58 αφου ημουν στα προθυρα νευρικης ανορεξιας.
Μην αφηνεις αλλο τον εαυτο σου, κανε κατι και για σενα. Πανε γυμναστηριο, χορο, εκεινος πως μπορει να εχει χομπι και εσυ οχι; Για εκεινον υπαρχουν λεφτα και για σενα οχι;
Δεν ειναι δικαιο;
Και υστερα σκεψου και το κοριτσακι σου. Ειναι και εκεινη μια μικρη γυναικα, θελεις να σε βλεπει ετσι;
Εισαι παραδειγμα για εκεινη, απο εσενα μαθαινει πως να φερετε στους ανθρωπους, τι να δεχετε και τι να μην δεχετε. Γινε πιο αποφασιστηκη. Δεν ξερω ποσο χρονων ειναι ο αντρα σου αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι πανω απο 30. Η συμπεριφορα του τουλαχιστον αυτο δειχνει. Και ο δικος μου 2 μηνες αφοτου γεννησα πηγε διακοπες με τους φιλους του, πνηγοταν ηθελε να ξεκουραστη, λες και εκεινος γεννησε, λες και εκεινος ξενυχταγε. Ηταν μονο 25 χρονων οταν εγινε μπαμπας. Μεγαλη ευθυνη...μεγαλο βαρος...γι' αυτο και ολα πεφτουν σε εμας. Εχεις δικιο, εχεις ενα ακομη παιδι μεσα στο σπιτι το οποιο μεγαλωνεις. Ετσι ειναι...
Εγω το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι κατι πρεπει να κανεις, δεν ξερω τι ειναι αυτο εσυ ξερεις, εσυ εχεις την απαντηση, μην χανεις αλλο χρονο απο τη ζωη σου. Μην ζηλευεις την ευτυχια, κηνηγησε την ...ζησε την ...ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ... ολες μας το αξιζουμε.
Αξιζουμε να χαμογελαμε, να ημαστε ευτυχισμενες, να ημαστε με ανθρωπους που μας κανουν να νιωθουμε ομορφα. Να ημαστε καλα γιατι αν δεν ημαστε εμεις καλα δεν ειναι ουτε και τα παιδακια μας... sunny

49Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 6:33 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε Ποπακι τι διαβαζω?Τοσο ασχημα ειναι τα πραγματα???
Να σου πω κατι ομως....Δε ξερω αν ησουν πιο αδυνατη παλια..Εγω ετσι οπως σε βλεπω απο τις φωτο εισαι αρκετα ομορφη κι ας εισαι "παρα πανω κιλα" οπως λες...Εγω βλεπω τις ματαρες σου και οτι και να μου λες τα ακουω βερεσε..Πρεπει να πιστεψεις στον εαυτο σου.Οταν το καταφερεις τοτε θα κανεις ποοοοολλα πραγματα στην ζωη σου και θα παρεις κι αποφασεις ζωης..Οχι αμεσως αλλα θα το κανεις πιστεψε με..

50Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Φεβ 28, 2011 6:42 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
errika έγραψε:Pote se mia sxesh den paei allo ?
apo tote p hrthe to paidi niwthw san na exoun allaksei ola
xronos den uparxei gia mas san zeugari sugkrinw ta thelw m pws htan prin k pws einai twra
zw se mia routina genika den niwthw o eautos mou ...
to katalavainw pws twra prepei na douleuei k den exei xrono gia mas alla niwthw pws mas paramelei kata kapoio tropo mporei na eimai egw lathos alla niwthw polu monh m kai den exw diathesh gia tpt ....
tha m peite oi ormones alla perasane 4 mhnes apo tote p gennhsa k eimai spiti olh mera niwthw na zw se ena faulo kuklo otan guro m vlepw alles p to kanoun auto dhladh megalwnoun ta paidia tous k perimenoun ton andra tous olh mera xwris na gkriniazoun egw giati dn mporw Sad
niwthw na pnhgomai k na xanw ton eauto mou den kathgorw to paidi prws theou giauto xeromai k maresei na th fronthzw apla niwthw oti xanomai den kserw an einai psuxologiko olo auto h einai h pragmatikothta ..
exw klistei polu ston eauto m k den prospathei kaneis na me vohthsei giauto (monh m prepei na to kseperasw tha mou peite ) alla mou einai duskolo

gia ekeinon einai ola apla mporei na kanw lathos alla kapoies fores skeftetai prwta ta thelw tou kai meta ta dika mas oti uparxw k egw ...
apo thn allh den kserw ti na kanw na meinw gia ligo monh m na sterisw apo thn korh m ton patera ths( den lew oti den ton agapw h kati tetoio isa isa egw eimai auth p tou to dixnei kathe treis k ligo) epeidh apla emena h psuxologia m einai xalia exw eksantlhsei kathe perithorio
apla den niwthw eutixismenh den lew oti m leipoune pragmata h pws den exw eleutheria apla den aisthanomai thn agaph ton guro m tou eipa na mou dixnei estw ligo to endiaferwn tou alla spania to kanei ...
to mono p kserw einai pws den eimai kala ..(edw k polu kairo ) Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 2 534787
axxxxxxxxxxxx............ponemeno thema afto........eilikrin den xero ti na sou apantiso gia na se kano na nioseis ligo kala gt akrivos etsi opos periegrapses niotho kai ego kata 4 mines parapano apo esena................alitheia gt symvainei afto?gt allazoune toso poli?i mipos allazoume emeis kai aftoi menoune idioi kai aplos den to vlepoume emeis?ti apo ta dio symvainei?kai pos mporoume na to dior8osoume afto?? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις