Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
303 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 303 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 01, 2011 8:20 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:ρε συ τι γιατρος εγκλειμα ειναι αυτος????? αν ειναι δυνατον,εχω πολυκυστικες απο τοτε που μου ηρθε περιοδος,αλλα ποτε και κανεις γιατρος δεν μου ειπε κατι τετοιο..να φανταστω οτι ειναι ο ιδιος με αυτον που γεννησες ε? και δεν σου ειπε να πας μετα απο 40ημερες?

Oχι καμμια σχεση,οταν εκανα το τεστ και ηταν θετικο πηγα σε γιατρο τοου νοσοκομειου που μου επιβεβαιωσε την εγκυμοσυνη και μου εμπνευσε εμπιστονυση και με παρακολουθησε καθ'ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.(ο αλλος ηταν ιδιωτικος).Και βεβαια μου ειπε να παω μετα απο 40μερες.

77Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 01, 2011 11:34 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:...Δεν σέβεται τον κόπο που κάνω να μαζέψω και να καθαρίσω, επειδή έτσι έμαθε από τη μάνα του (θα 'σκαγα!). ...
Όλοι έτσι έμαθαν από τις μαμάδες τους - η πεθερά μου ακόμα και τώρα δεν τον αφήνει να κάνει δουλειές στο σπίτι της πχ να πάει το πιάτο του στο νεροχύτη, πρέπει να τα κάνει αυτή. Δεν το κάνει από κακία, το κάνει από νοοτροπία, επάγγελμα:οικοκυρικά άρα ο άντρας δεν κάνει τίποτα. Και ο άντρας μου καμια φορά μου λέει ότι όταν ήταν μικρός δεν έκανε τίποτα, τα ρούχα πεταμένα από δω κι από κει, το ποτήρι πάνω στο τραπέζι και τέτοια.. Και καταλαβαίνει ότι πρέπει να μαζεύει, απλά, ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕΙ απο μόνος του.. Αν του ζητήσω να σκουπίσει, θα το κάνει, θα ξεσκονίσει, θα τινάξει χαλιά, θα ταϊσει τα παιδιά, θα τα κάνει όλα.. Απλά δεν το σκέφτεται από μόνος του.. Μου πήρε καιρό να το καταλάβω..

78Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 01, 2011 12:49 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
AthinaKolovou έγραψε:
nopi30 έγραψε:[quote="AthinaKolovou"... Και ακομα πιο σιγουρο ειναι το θεμα του ποσο συνειδητοποιημενη ειναι η καθεμια μας για το που βρισκεται. Μεταφορικα μιλαω. Αν πχ εγω θελω να μεινω σπιτι για να μεγαλωνω η ιδια το παιδι μου, να μην μας λειπει τιποτα, ο αντρας μου να δουλευει, και να θελω τωρα αυτη την εποχη να ζουζουνιζω (απο ολες τις αποψεις) σαν 18 χρονων, τοτε εγω ειμαι αλλου..




Καταρχην, ζητω συγνωμη αν ακουστηκα προσβλητικη 'η η κυρια "τα εχω λυσει ολα".. Και σε καμμια περιπτωση δεν μεγαλωσα με τη νοοτροπια "παντρεψου ενα κοροιδο να αραξεις". Καθε αλλο. Μεγαλωσα σε μια οικογενεια η οποια ΜΟΝΙΜΩΣ επρεπε να αντιμετωπισει απο κατι δυσκολο εως κατι "ασηκωτο".. Γι αυτο το λογο θεωρω πως οταν αποφασιζω να κανω παιδι πρεπει να ειμαι συνειδητοποιημενη. Και λεγοντας συνειδητοποιημενη εννοω να σκεφτω τις δυσκολιες που ακολουθουν -που ολες τις ξερουμε απο πριν- και καταποσον θα μπορω να συννενοουμαι με τον ανθρωπο που επελεξα να κανω οικογενεια μαζι του. Που και για αυτον ειναι καινουργιο ολο αυτο που ζει, και ξερουμε ποσο πιο ανωριμοι ειναι οι αντρες, φαντασου λοιπον αυτοι τι κατραπακια τρωνε.. Δεν μπορω ομως να ακουω συνεχως γυναικες -και δεν απευθυνομαι σε ολες, ΞΑΝΑΛΕΩ εξαιρω τις πραγματικα σοβαρες περιπτωσεις οπως χειροδικια, και γενικα βια που εκει θελει δραστικα μετρα- να χρεωνουν τους αντρες για ολα και να εχουν μονιμως το ρολο του θυματος. Δεν το μπορω. Το θεωρω λαθος. Και στην τελικη αυτο δεν λυνει τιποτα!!
Και πριν κλεισω θα πω οτι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως και στο σπιτι μου δεν εγιναν ολα ηρεμα (το εχω προαναφερει αλλωστε) απλα ο ανθρωπος που εκανα οικογενεια ηταν αυτος που γνωρισα και αγαπησα και εμπιστευτηκα για αντρα μου πρωτα και για πατερα του παιδιου μου μετα, και ειχα και εχω -γιατι ποτε δεν σταματουν αυτα- διαθεση να φτιαξω το οτιδηποτε ψιλοχαλαει μεταξυ μας..
Αυτο εννοω συνειδητοποιημενη. Και ας ειναι ακαταστατος και ας παιζει παιχνιδια την ωρα που εγω θελω χαδια. Μου αρκει το οτι ενω τα οικονομικα μας ειναι συντηρητικα, παμε στο Jumbo για παιδικα κι αυτος γεμιζει ενα καλαθι -χωρις να του ζητησω- πραγματακια για εμενα (καλτσουλες χνουδωτες, βουρτσα ροζ, κουπα καρδια και διαφορα χαζα για εμενα) πριν καν παρουμε τιποτα για το παιδι.. Ο καθενας λοιπον στο περασμα του χρονου ισως αλλαζει αλλα καπως δειχνει την αγαπη του. Αν θελουμε να την δουμε. Ελπιζω να ακουστω οπως νοιωθω και να μην παρεξηγηθω. Συγνωμη αν κουρασα..


Μα Αθηνα συμφωνω μαζι σου! Ο γραπτος λογος δεν μπορει να περιγραψει το υφος που ειπα οτι ειπα. Δεν εγραψα ειρωνικα το "μπραβο" το εγραψα γιατι με τα λεγομενα σου μπορεις να βοηθεισεις κοπελες που ειναι λιγο μπερδεμενες...
Εσυ ειχες τη δυναμη και την αποφασιστικοτητα να μπορεις να δεις ολα αυτα που μας περιγραφεις. Ομως υπαρχουν και κοπελες που δεν εχουν την δυναμη και θελουν χρονο...
Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 215994 Και επισης δεν ειπα πουθενα: "παντρεψου ενα κοροιδο να αραξεις". Καμια σχεση, ισα ισα εγω θαυμαζω τις γυναικες που αφοσιωνονται στα παιδια τους. Ασε που πιστευω οτι η πιο δυσκολη δουλεια του κοσμου ειναι να μεγαλωνεις ενα παιδι. Θελει ευθυνη, αγαπη, αφοσιοση...και αξιζει τον κοπο...

79Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 01, 2011 2:01 pm

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
https://www.youtube.com/watch?v=sigRCuxVPo4&feature=related

...Κι επειτα, μετρησα παλι για να δω αν ειν' τα λαθη μου εδω, και δεν ελειπε κανενα...

Ακουστε το. Ειναι πολυ ομορφο..

80Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Πεμ Μαρ 10, 2011 9:24 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
Nena έγραψε:πρέπει να κάνω καλό κρεβάτι, δεν εξηγείται αλλιώς... Razz Razz Razz

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ Respect Respect Respect Respect Respect Respect
ΜΕ ΨΟΦΗΣΕΣ ΠΑΛΙ!!! Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304
Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 215994

axaxaxax den paizesai nena authn thn aporia exw ke gw Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 875502

81Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Μαρ 13, 2011 8:01 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kourazomai polu ton teleutaio kairo k den kserw ti ftaiei to oti dn exei akoma h mikrh stathero programma ,to oti h psuxologia mou einai xalia??, to oti tsakwthka polles fores me ton andra mou
to spiti einai theovromiko to mpanio h aulh ena xalh asiderwta ola mpour--lo den exw oreksh gia tipota .. mono kana piato plenw k mageireuw eimai xalia ton teleutaio kairo niwthw mia atonia k katholou oreksh gia tipota
Mhpws na parw vitamines alla k pali epitrepetai kata to thulasmo einai p nai h mikrh xondroula mh th kanw pio polu
Den kserw ti ftaiei ponae ta matia mou k me tsouzoun apo to toso klama p xw riksei niwthw mia nirvana mia katathliptikh xalarwsh
hthela na rwthsw an auto sumvainei k se sas h an einai k olo auto apotelesma ths epiloxias katathlpshs Rolling Eyes Sad

82Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Μαρ 13, 2011 8:16 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fovamai mhn xeiroterepsw
tis proalles o andras mou mou pe pws kourasthke me olo auto k den exei upomonh me to skampanevasma ths psuxologias mou
den kserw ti na kanw oloi lene pws den einai kati aplo kk prepei na me vohthsei gt den to kanei ?? den antexw allo Sad Sad
to pernw monh mou olo auto exw arxisei na pisteuw pws xreiazomai psuxologo Sad Rolling Eyes Rolling Eyes

83Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Μαρ 13, 2011 11:37 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα Ερρικα μου...
Μπορω λιγο να σε καταλαβω..Αν κι εχω βοηθεια απιστευτη απο την μανα μου τα σαββατοκυριακα που περνει το μωρο και εγω ξεκουραζομαι,[42 ημερων ο μικρος] τις αλλες μερες κι εγω πελαγωνω,εχω πιασει τον ευατο μου να κλαιει γιατι δε ξερω τι θελει το μωρο και κλαιει ετσι,μου εχει κοπει η ορεξη τρωω με το ζορι ενα γευμα κι αυτο 2 κουταλιες..
Το χειροτερο??? Αισθανομαι οτι δεν ειμαι καλη για το νινι μου κι οτι μαλλον εκανα μαλακια που τον εφερα στον κοσμο,τρεμω την ωρα που θα ερθει η Δευτερα να τον παρω απο την μανα μου γιατι κουραζομαι...

Ποσο σκυλα ειμαι για να σκεφτομαι ολα αυτα και ποσο ηλιθια?Περασα τα πανδυνα για να φερω αυτο το γλυκο μου στον κοσμο κ τωρα νιωθω ολα αυτα τα ασχημα..Γιατι??

Βοηθεια απο τον αντρα μου δεν εχω οχι γιατι δε θελει αλλα δε προλαβαινει λογω απιστευτου ωραριου...
Οταν ομως ειμαι διπλα στο μικρακι μου και απλα με κοιταει ολα δια μαγειας φευγουν μεχρι νεοτερας...

Ισως θα ηταν καλο να πας σε ψυχολογο,καλο θα σου κανει,οχι κακο...

84Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Κυρ Μαρ 13, 2011 11:38 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρακολουθώ το θέμα σου από τότε που το άνοιξες, διότι σ’ αυτά που περιέγραψες στο πρώτο σου μήνυμα πάνω κάτω τα είχα περάσει και εγώ σε κάποια φάση του έγγαμου βίου (και όπως είδες το πέρασαν πάρα πολλές γυναίκες και ταυτίστηκαν μαζί σου).

ΑΛΛΑ μετά από αυτά που έγραψες στα τελευταία σου 2 μηνύματα δείχνεις σημάδια κατάθλιψης.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ, αλλά κοπέλα μου μη το κάνεις αυτό άλλο στον εαυτό σου. Απ’ ότι φαίνεται δε σου φταίει ο άντρας σου ούτε το παιδί σου ούτε η πολύ δουλειά που συσσωρεύτηκε. Αυτά όλα ξεπερνιούνται.

Αν πραγματικά περνάς επιλόχεια κατάθλιψη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ.
Καλά θα ήταν να σε παρακολουθήσει ειδικός.
Σκέψου λίγο τον εαυτό σου.
Από τις φωτογραφίες διακρίνω ότι η μπουμπού σου έχει μεγαλώσει αρκετά. Στη θέση σου θα σταματούσα τον θηλασμό και θα κοιτούσα λίγο τον εαυτό μου. Μην αισθάνεσαι τύψεις αν τις κόψεις το θηλασμό. Το μωρό θέλει τη μαμά του και την χρειάζεται να είναι δίπλα του δυνατή.
Η επιλόχεια κατάθλιψη θέλει βοήθεια. Μίλα με τον άντρα σου, μίλα με τους δικούς σου, ζήτα βοήθεια, ψάξε για βοήθεια. Μίλα με το γυναικολόγο σου, πιστεύω ότι θα μπορέσει να σε βοηθήσει ή να σε παραπέμψει σε κάποιον ψυχολόγο.
Και πάνω από όλα μην ντρέπεσαι να το κάνεις. Δεν είσαι η μόνη που το περνά αυτό. Η Brooke Shields, η Gwyneth Paltrow κα. γνωστές και μη γυναίκες το πέρασαν και το ξεπέρασαν.
Έρχεται η Άνοιξη είναι κρίμα να αισθάνεσαι έτσι μια τέτοια ωραία εποχή.

Σου εύχομαι περαστικά να είναι όλα.
Θα ήθελα να μας στείλεις ένα μήνυμα κάποια στιγμή, ότι είσαι μια χαρά πλέον και χαίρεσαι την οικογένεια σου.
Μη χάνεις τη θέλησή σου. Η δύναμη να ξεπεράσουμε τα προβλήματα μας και να πάρουμε τη ζωή στα χέρια μας πηγάζει από μέσα μας.
Σε κάποιους βγαίνει εύκολα, και κάποιοι χρειάζονται βοήθεια. Αν δε ζητήσεις δεν θα σου την προσφέρουν.

85Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 1:03 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Errica, χωρις να το παιζω γνωστρια, αλλα επειδη πανω κατω και εγω ετσι ένιωθα πριν απο λιγο καιρο και μερικες φορες με πιανει ακομα, αν πιστευεις οτι δεν εχεις την δυναμη να το ξεπερασεις μονη σου, ζητα βοηθεια απο καποιον ειδικο. Δεν ξερω αν εχετε την οικονομικη δυνατοτητα γιατι και οι ψυχολογοι τα θελουν τα λεφτακια τους ή αν εχεις τον χρονο να τον διαθεσεις για να πηγαινεις στις συνεδριες ( καπου να αφηνεις το μωρο κτλ) αλλα αν θεωρεις οτι δεν παει αλλο να μην το αφηνεις το θεμα στην τυχη του. Απλα να ξερεις οτι και σε ειδικο να πας θα πρέπει και μονη σου να κανεις μια προσπαθεια για να βοηθησεις τον εαυτο σου. Επίσης -προσωπικη αποψη- προσπαθησε να αποφυγεις τα φαρμακα γιατι αν τα ξεκινησεις ειναι δυσκολο να τα κοψεις.

86Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 1:30 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κοριτσάκι μου!!Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Αν μπορεί να σε παρηγορήσει το γεγονός ότι σχρδόν οι μισές μανούλες το περνάμε αυτό το "μπουρδούκλωμα".. Εγώ γέννησα τις διδυμούλες μου και δεν είχα συμπαράσταση από κανέναν(τις είχα 4 μέρες θερμοκοιτίδα), ούτε από άντρα,ούτε από φίλους, ούτε από συγγενείς.. ήθελα να τους"φάω"όλους γιατί δε με ρωτούσαν καν αν είμαι καλά,αν πονάω μέσα μου, αν θέλω μια αγκαλιά,τπτ!Μόνο τη μανούλα μου είχα και της χρωστάω πολλά.. στο 3ο μου είχα την ακατάσχετη μανία να θηλάσω αποκλειστικά, ο κόσμος να χαλούσε!Έλα,όμως που,όταν κάνεις σχέδια,ο Θεός καραγελάει!!!Η μικρή έβλεπε στήθος και ούρλιαζε,γκάριζε και φυσικά όλοι επέμεναν πως έφταιγα εγώ,που"επιμένω να της δίνω το μανόγαλο,που είναι μόνο νερό,ενώ έχει τόσα κ τόσα γάλατα...".Εγώ χώμα,στα πατώματα,τρομερό λιώσιμο,αλλά και μια εσωτερική δύναμη,που τα θυμάμαι κ τρομάζω!!Τους έγραψα όλους και yes,i did it!!!Τώρα η μικρή είναι 16μην.και πίνει μανόγαλο!!
Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 328109 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 328109 Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 328109
Γι'αυτό μην αφήνεις κανέναν να"δηλητηριάζει"το γαλατάκι σου,να ακούς και να βλέπεις μόνο ό,τι σου προκαλεί ευφορία και να βγαίνεις βόλτες τώρα,που ανοίγει ο καιρος!Με τον άντρα σου θα τα βρείτε αργότερα.Μην κάνεις φασαρίες χωρίς λόγο γιατί δεν καταλαβαίνει πώς νιώθεις και λογικό είναι,αλλιώς σε ήξερε πριν κ αλλιώς σε βλέπει τώρα.. ΄Δώσε χρόνο στον εαυτό σου με ένα μπάνιο ή έναν καλό ύπνο.. Αν έχεις φίλες,είσαι τυχερή..
Πιστεύω ότι η δύναμή σου είναι τα ματάκια του παιδιού σου και θα τα καταφέρεις..σκέψου πόσα παιδάκια είναι άρρωστα και να λες δόξα τω Θεώ..
Καπου μέσα σου έχεις πολλά αποθέματα δύναμης...

87Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 3:25 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:den exw oreksh gia tipota .. .....eimai xalia ton teleutaio kairo niwthw mia atonia k katholou oreksh gia tipota

Κοριτσάκι μου εχτές το πέρασα αυτό σε μεγάλο βαθμό.Είχα κουλουριαστεί στο κρεβάτι μου και η μικρή είχε αδειάσει όλες τις ντουλάπες και τα συρτάρια.Αφού μπήκε ο άντρας μου και είδε το χάος και μου λέει γιατί δεν τη μαλώνεις;Και του λέω "άστη" με μία απάθεια.Μετά με παρακάλαγε να πάμε βόλτα.Εγώ τίποτα ..εκεί κουλουριασμένη.Κάαααααποια στιγμή σηκώθηκα,έδωσα στη μικρή να φάει και μάζευα μιάμιση ώρα τα πεταμένα.Rolling Eyes

Σκαμπανευάσματα δε λες τίποτα.Οι περισσότεροι άντρες δύσκολα μπορούν να αντέξουν και να βοηθήσουν γιατί δεν καταλαβαίνουν.Μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις πραγματικά τον εαυτό σου.

88Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 5:25 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την περασμενη βδομαδα ειχα κι εγω τα μαυρα μου τα χαλια..ουτε σκουπα δεν ηθελα να βαλω αλλα και ουτε να κανω φαγητο!!
απο χθες ομως που εχει και καλο καιρο αλλαξε και η ψυχολογια μου,οχι απο μονη της βεβαια,πηρα τον μπεμπακο και την σκυλιτσα μου και καναμε βολτες με το καροτσι για σχεδον δυο ωρες..
οσο εβλεπα αλλες μανουλες να ειναι με τα μωρακια και με τους αντρες τους μου ερχοταν να βαλω τις φωνες,που για ακομη μια φορα ο δικος μου αντρας ηταν στην δουλεια του σαββατοκυριακου!!!!
παρε το μπεμπακι σου και κανε βολτες τωρα που βοηθαει και οα καιρος,θα σου κανει καλο..
οσο για τον ψυχολογο,νομιζω οτι στο εχω ξαναπει(γιατι δεν θυμαμαι και τι εχω γραψει)αν εχεις φτασει σε ενα σημειο που δεν μπορεις να το πολεμησεις αλλο μονη σου νομιζω οτι πρεπει να πας...μην το αφηνεις να μεγαλωσει κ αλλο και φυσικα μην ντραπεις..
μονο καλο θα βγει απο μια τετοια συζητηση να ξερεις..παντος βιασου γιατι το καλοκαιρακι ερχεται και θα ειναι κριμα να σε βρει ετσι..

89Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 5:36 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω σχεδον με ολες τις κοπελες ως τωρα....δεν σου φταιει ο αντρα σου ..ουτε το μωρο....ειναι η αλλαγη στη ζωη σου ..και δεν εχεις βρει ακομη το δρομο σου...
ολα θα μπουν σε ενα ρυθμο..αν κατι σε εξαντλει παρεβλεψε το...πχ δεν χρειαζεται να κανεις το μωρο μπανιο καθε μερα..ασε το σπιτι,μαγειρεμα...ολα ..αστα ολα...κοψε απο οπου μπορεις και ασχολησου με τον εαυτο σου..και ρωτα και εναν ειδικο..
σκεψου και τα χειροτερα..μανουλες που περνανε ολα αυτα και εχουν ταυτοχρονα και αλλα προβληματα οπως άρρωστα παιδακια...αυτα δεν περνανε ποτε!! εσενα θα μεγαλωσει..θα ξεπεταχτει ..θα περασει αυτη η πιεσμενη περίοδος...
θα εχεις λιγοτερο φορτο και θα εισαι και εσυ παλι πολυ καλα..
ολοι περνανε τετοιες καταστασεις..μολις την ξεπερασεις θα εισαι πολυ πιο δυνατη...!

90Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 5:52 am

MYRENIA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα.για αρχη θα σου πω να κλεισεις την τηλεοραση.εγω σωθηκα μου προκαλουσε τοσο αγχος κ τοση θλιψη μεχρι που την εβγαλα απο τη ζωη μου.ηρεμησε.οι δουλειες του σπιτιου δεν θα τελειωσουνε ποτε.ειναι σε 2ρη μοιρα τωρα που εχεις το μωρο.ψαξε βαθεια μεσα σου τι σου προκαλει συγχυση.μη τα βαζεις με τον αντρα σου κ με το παιδι.δεν εχεις καποιον κοντα σου για να σε βοηθαει?συζητηστε με τον αντρα σου κ βγαλτε ενα εβδομαδιαιο προγραμμα με τις δουλειες κ μοιραστητε την κατασταση. η μικρη μου ειναι 7 μηνων.ακομα θηλαζουμε κ το βραδυ ξυπναει ανα 2ωρο για να φαει.δουλευω πρωι-απογευμα κ ο συζυγος δεν με βοηθαει καθολου.στην αρχη νευριαζα,φωναζα.τωρα δεν ασχολουμαι.κανω λιγα πραγματα καθε μερα σχετικα με το σπιτι.τωρα δεν ειμαι νοικοκυρα ειμαι ΜΑΜΑ.

91Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 5:58 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σούλα έγραψε:την περασμενη βδομαδα ειχα κι εγω τα μαυρα μου τα χαλια..ουτε σκουπα δεν ηθελα να βαλω αλλα και ουτε να κανω φαγητο!!
απο χθες ομως που εχει και καλο καιρο αλλαξε και η ψυχολογια μου,οχι απο μονη της βεβαια,πηρα τον μπεμπακο και την σκυλιτσα μου και καναμε βολτες με το καροτσι για σχεδον δυο ωρες..
οσο εβλεπα αλλες μανουλες να ειναι με τα μωρακια και με τους αντρες τους μου ερχοταν να βαλω τις φωνες,που για ακομη μια φορα ο δικος μου αντρας ηταν στην δουλεια του σαββατοκυριακου!!!!


Bρε Σούλα,αφου ήσουνα και μόνη,γιατί δεν ήρθες στην μαμαδοσυνάντηση???????
παρε το μπεμπακι σου και κανε βολτες τωρα που βοηθαει και οα καιρος,θα σου κανει καλο..
οσο για τον ψυχολογο,νομιζω οτι στο εχω ξαναπει(γιατι δεν θυμαμαι και τι εχω γραψει)αν εχεις φτασει σε ενα σημειο που δεν μπορεις να το πολεμησεις αλλο μονη σου νομιζω οτι πρεπει να πας...μην το αφηνεις να μεγαλωσει κ αλλο και φυσικα μην ντραπεις..
μονο καλο θα βγει απο μια τετοια συζητηση να ξερεις..παντος βιασου γιατι το καλοκαιρακι ερχεται και θα ειναι κριμα να σε βρει ετσι..

92Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 6:32 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kira έγραψε:
Σούλα έγραψε:την περασμενη βδομαδα ειχα κι εγω τα μαυρα μου τα χαλια..ουτε σκουπα δεν ηθελα να βαλω αλλα και ουτε να κανω φαγητο!!
απο χθες ομως που εχει και καλο καιρο αλλαξε και η ψυχολογια μου,οχι απο μονη της βεβαια,πηρα τον μπεμπακο και την σκυλιτσα μου και καναμε βολτες με το καροτσι για σχεδον δυο ωρες..
οσο εβλεπα αλλες μανουλες να ειναι με τα μωρακια και με τους αντρες τους μου ερχοταν να βαλω τις φωνες,που για ακομη μια φορα ο δικος μου αντρας ηταν στην δουλεια του σαββατοκυριακου!!!!


Bρε Σούλα,αφου ήσουνα και μόνη,γιατί δεν ήρθες στην μαμαδοσυνάντηση???????
παρε το μπεμπακι σου και κανε βολτες τωρα που βοηθαει και οα καιρος,θα σου κανει καλο..
οσο για τον ψυχολογο,νομιζω οτι στο εχω ξαναπει(γιατι δεν θυμαμαι και τι εχω γραψει)αν εχεις φτασει σε ενα σημειο που δεν μπορεις να το πολεμησεις αλλο μονη σου νομιζω οτι πρεπει να πας...μην το αφηνεις να μεγαλωσει κ αλλο και φυσικα μην ντραπεις..
μονο καλο θα βγει απο μια τετοια συζητηση να ξερεις..παντος βιασου γιατι το καλοκαιρακι ερχεται και θα ειναι κριμα να σε βρει ετσι..

ελα ντε?
επρεπε να ειχα ερθει,το μετανοιωσα αλλα ειχε παει ηδη 13,00 ..
την επομενη φορα θα ερθω σιγουρα..

93Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 6:38 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν μπεις στο face στις ελληνίδες μαμάδες,έχει ανεβάσει η Ολίβια πααααααρα πολλές φωτο!!!!
Κρίμα,περάσαμε τέλεια!!!
Αντε την επόμενη να έρθεις για να γνωριστούμε κι από κοντά!!!!! Very Happy

94Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 6:52 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την φαση αυτη την περασα κι εγω,ολα μου φταιγαν και πρωτος απο ολους ο αντρας μου!μου εφταιγε γιατι δε με βοηθαγε,γιατι εκλαιγε το μωρο,γιατι η μανα του ειναι απαραδεκτη και για πολλα πολλα πολλα αλλα............ωσπου εγινε κατι τραγικο για μια οικογενεια κοντινη μας και ταρακουνηθηκα...ενας νεος πατερας ενος 5χρονου παιδιου πεθανε εντελως ξαφνικα απο ανακοπη...και εκει ειπα στασου ευα,η ζωη μας εχει πολυ αγχος γιατι να την φορτωνεις και με γκρινια?τα βαλαμε κατω και μιλησαμε με ειλικρινεια,ξανακαθορισαμε τους ρολους μας και ετσι ειμαστε καλυτερα απο πριν!και δεν θελω να μου κανει δουλειες στο σπιτι,μου αρκει να παει μια βολτα τα παιδια στην παιδικη χαρα ωστε να αερισω το σπιτι και να σκουπισω!και δε θελω να μου σιδερωσει μου αρκει οταν σιδερωνω να περναει να μου λεει κανενα ανεκδοτο,να μου χαιδευει το μαγουλο,να χοροπηδαει με τα παιδια στο κρεβατι κι ας τσιριζω οτι τσαλακωνουν τα σιδερωμενα!η ζωη κοριτσια δεν ειναι κατι δεδομενο δυστυχως...το βλεπω καθε μερα στη δουλεια μου!γι'αυτο ας γεμιζουμε το χρονο μας με χαρουμενες στιγμες για να μην μετανιωσουμε αργοτερα για χρονια που χασαμε γκρινιαζοντας ή κλεισμενες σε ενα σκοτεινο δωματιο..τα παιδια μας μεγαλωνουν τοσο μα τοσο γρηγορα!ο γιος μου ειναι 5 χρονων σχεδον και θυμαμαι σαν τωρα τη στιγμη που τον πηρα αγκαλια!ας φωτιζει το χαμογελο μας τις μερες τους(δε λεω θα υπαρχουν και μερες που θα εχουμε καποια στεναχωρια αλλα ας ειναι αυτες οι λιγοτερες)...προσωπικα δε θελω ποτε να πει το παιδι μου στη γυναικα του οσα λεει ο αντρας μου σε μενα για τη μανα του!!!αντε ανοιγει και ο καιρος τωρα μη μου στεναχωριεστε!!!αμα περιμενετε οι αντρες να παρουν πρωτοβουλια και να σας βοηθησουν θα περιμενετε παααααααααααρα πολυ!ζητηστε τους εσεις τι θελετε,δειξτε επιεικια για τον ηλιθιο τροπο που θα το κανουν,παρτε τα καροτσια και το φραπε στο χερι και βουρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

95Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 6:58 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:την φαση αυτη την περασα κι εγω,ολα μου φταιγαν και πρωτος απο ολους ο αντρας μου!μου εφταιγε γιατι δε με βοηθαγε,γιατι εκλαιγε το μωρο,γιατι η μανα του ειναι απαραδεκτη και για πολλα πολλα πολλα αλλα............ωσπου εγινε κατι τραγικο για μια οικογενεια κοντινη μας και ταρακουνηθηκα...ενας νεος πατερας ενος 5χρονου παιδιου πεθανε εντελως ξαφνικα απο ανακοπη...και εκει ειπα στασου ευα,η ζωη μας εχει πολυ αγχος γιατι να την φορτωνεις και με γκρινια?τα βαλαμε κατω και μιλησαμε με ειλικρινεια,ξανακαθορισαμε τους ρολους μας και ετσι ειμαστε καλυτερα απο πριν!και δεν θελω να μου κανει δουλειες στο σπιτι,μου αρκει να παει μια βολτα τα παιδια στην παιδικη χαρα ωστε να αερισω το σπιτι και να σκουπισω!και δε θελω να μου σιδερωσει μου αρκει οταν σιδερωνω να περναει να μου λεει κανενα ανεκδοτο,να μου χαιδευει το μαγουλο,να χοροπηδαει με τα παιδια στο κρεβατι κι ας τσιριζω οτι τσαλακωνουν τα σιδερωμενα!η ζωη κοριτσια δεν ειναι κατι δεδομενο δυστυχως...το βλεπω καθε μερα στη δουλεια μου!γι'αυτο ας γεμιζουμε το χρονο μας με χαρουμενες στιγμες για να μην μετανιωσουμε αργοτερα για χρονια που χασαμε γκρινιαζοντας ή κλεισμενες σε ενα σκοτεινο δωματιο..τα παιδια μας μεγαλωνουν τοσο μα τοσο γρηγορα!ο γιος μου ειναι 5 χρονων σχεδον και θυμαμαι σαν τωρα τη στιγμη που τον πηρα αγκαλια!ας φωτιζει το χαμογελο μας τις μερες τους(δε λεω θα υπαρχουν και μερες που θα εχουμε καποια στεναχωρια αλλα ας ειναι αυτες οι λιγοτερες)...προσωπικα δε θελω ποτε να πει το παιδι μου στη γυναικα του οσα λεει ο αντρας μου σε μενα για τη μανα του!!!αντε ανοιγει και ο καιρος τωρα μη μου στεναχωριεστε!!!αμα περιμενετε οι αντρες να παρουν πρωτοβουλια και να σας βοηθησουν θα περιμενετε παααααααααααρα πολυ!ζητηστε τους εσεις τι θελετε,δειξτε επιεικια για τον ηλιθιο τροπο που θα το κανουν,παρτε τα καροτσια και το φραπε στο χερι και βουρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Respect Respect Respect
ετσι πρεπει..

96Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 11:03 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε: τις αλλες μερες κι εγω πελαγωνω,εχω πιασει τον ευατο μου να κλαιει γιατι δε ξερω τι θελει το μωρο και κλαιει ετσι,μου εχει κοπει η ορεξη τρωω με το ζορι ενα γευμα κι αυτο 2 κουταλιες..
Το χειροτερο??? Αισθανομαι οτι δεν ειμαι καλη για το νινι μου κι οτι μαλλον εκανα μαλακια που τον εφερα στον κοσμο
tatiana afta pou skeftesai einai megalo LATHOS kai ego kourazomai me ton mpempi mou kai na fantasteis oti meno me ta petherika o antras mou den me voithaei katholou vazei tin pethera gt san megaliteri leei kserei ego omos den tin afino gt to moraki mou einai diko mou kai parolo pou stin arxi polles fores anarootiomouna gt klaiei kai ti thelei prospathousa akoma kai mexri simera moni mou gt i alli oso kali kai na einai den kanei tpt allo apo na ton kakomathainei me agkalies kai etsi moni mou tin palevo x voitheia alla pote ma pote den skeftika oti den eimai kali mana gia to paidi mou kai oti kakos to efera ston kosmo parolo pou kourazomai tha deis oti molis mpei se programma tha eisai kai esi pio iremi alla kai to antraki sou kai tha skeftesai ola afta kai tha les ti xazi pou imouna kai skeftomouna etsi

97Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Δευ Μαρ 14, 2011 3:33 pm

ΣΩΣΑΝΝΑ

ΣΩΣΑΝΝΑ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΟΙΠΟΝ,ΩΣ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΗΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΔΙΚΩ Μ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΒΟΗΘΕΙΑ .ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Σ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΕΝΗ ΜΑΜΑΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!

98Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 15, 2011 12:58 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:την φαση αυτη την περασα κι εγω,ολα μου φταιγαν και πρωτος απο ολους ο αντρας μου!μου εφταιγε γιατι δε με βοηθαγε,γιατι εκλαιγε το μωρο,γιατι η μανα του ειναι απαραδεκτη και για πολλα πολλα πολλα αλλα............ωσπου εγινε κατι τραγικο για μια οικογενεια κοντινη μας και ταρακουνηθηκα...ενας νεος πατερας ενος 5χρονου παιδιου πεθανε εντελως ξαφνικα απο ανακοπη...και εκει ειπα στασου ευα,η ζωη μας εχει πολυ αγχος γιατι να την φορτωνεις και με γκρινια?τα βαλαμε κατω και μιλησαμε με ειλικρινεια,ξανακαθορισαμε τους ρολους μας και ετσι ειμαστε καλυτερα απο πριν!και δεν θελω να μου κανει δουλειες στο σπιτι,μου αρκει να παει μια βολτα τα παιδια στην παιδικη χαρα ωστε να αερισω το σπιτι και να σκουπισω!και δε θελω να μου σιδερωσει μου αρκει οταν σιδερωνω να περναει να μου λεει κανενα ανεκδοτο,να μου χαιδευει το μαγουλο,να χοροπηδαει με τα παιδια στο κρεβατι κι ας τσιριζω οτι τσαλακωνουν τα σιδερωμενα!η ζωη κοριτσια δεν ειναι κατι δεδομενο δυστυχως...το βλεπω καθε μερα στη δουλεια μου!γι'αυτο ας γεμιζουμε το χρονο μας με χαρουμενες στιγμες για να μην μετανιωσουμε αργοτερα για χρονια που χασαμε γκρινιαζοντας ή κλεισμενες σε ενα σκοτεινο δωματιο..τα παιδια μας μεγαλωνουν τοσο μα τοσο γρηγορα!ο γιος μου ειναι 5 χρονων σχεδον και θυμαμαι σαν τωρα τη στιγμη που τον πηρα αγκαλια!ας φωτιζει το χαμογελο μας τις μερες τους(δε λεω θα υπαρχουν και μερες που θα εχουμε καποια στεναχωρια αλλα ας ειναι αυτες οι λιγοτερες)...προσωπικα δε θελω ποτε να πει το παιδι μου στη γυναικα του οσα λεει ο αντρας μου σε μενα για τη μανα του!!!αντε ανοιγει και ο καιρος τωρα μη μου στεναχωριεστε!!!αμα περιμενετε οι αντρες να παρουν πρωτοβουλια και να σας βοηθησουν θα περιμενετε παααααααααααρα πολυ!ζητηστε τους εσεις τι θελετε,δειξτε επιεικια για τον ηλιθιο τροπο που θα το κανουν,παρτε τα καροτσια και το φραπε στο χερι και βουρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εισαι θεα.. Συγκινηθηκα πολυ με το Post σου.. Ενταξει ναι ειναι κομματακι ευσυγκινητη αλλα ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες. Ειδικα εκει που λες οτι οταν σιδερωνεις περναει και σου λεει ανεκδοτα, αν καποιος δημιουργησει την εικονα στο μυαλο του ειναι πολυ γλυκια και ομορφη. Να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 536304

99Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τρι Μαρ 15, 2011 10:05 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σούλα έγραψε:την περασμενη βδομαδα ειχα κι εγω τα μαυρα μου τα χαλια..ουτε σκουπα δεν ηθελα να βαλω αλλα και ουτε να κανω φαγητο!!
απο χθες ομως που εχει και καλο καιρο αλλαξε και η ψυχολογια μου,οχι απο μονη της βεβαια,πηρα τον μπεμπακο και την σκυλιτσα μου και καναμε βολτες με το καροτσι για σχεδον δυο ωρες..
οσο εβλεπα αλλες μανουλες να ειναι με τα μωρακια και με τους αντρες τους μου ερχοταν να βαλω τις φωνες,που για ακομη μια φορα ο δικος μου αντρας ηταν στην δουλεια του σαββατοκυριακου!!!!
παρε το μπεμπακι σου και κανε βολτες τωρα που βοηθαει και οα καιρος,θα σου κανει καλο..
οσο για τον ψυχολογο,νομιζω οτι στο εχω ξαναπει(γιατι δεν θυμαμαι και τι εχω γραψει)αν εχεις φτασει σε ενα σημειο που δεν μπορεις να το πολεμησεις αλλο μονη σου νομιζω οτι πρεπει να πας...μην το αφηνεις να μεγαλωσει κ αλλο και φυσικα μην ντραπεις..
μονο καλο θα βγει απο μια τετοια συζητηση να ξερεις..παντος βιασου γιατι το καλοκαιρακι ερχεται και θα ειναι κριμα να σε βρει ετσι..


otan vlepw allous goneis kai mpampades me ta karotsia k na asxolountrai k na xamogelane zhleuw tosoooooo polu oxi pws den mas agapa alla den einai toso ekdhlwtikos zhleuw auto p les k esy
Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 667478

100Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? - Σελίδα 4 Empty Απ: Pote den paei allo ? ? k ti kanoume? Τετ Μαρ 16, 2011 5:25 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσάκια μου καλησπέρα η αλήθεια είναι πως αν δεν σε στηρίζει ο άντρας σου τα πράγματα είναι άσχημα τα πράγματα αρκετό καιρό πρίν είχα ανεβάσει ένα θέμα στο οποίο έλεγα πως αν δεν αλλάξω σπίτι θα τρελαθώ ε λοιπόν ο άντρας μου αποφάσισε να μου κάνει την χάρη και ταυτόχρονα αποφάσισε να αλλάξει και δουλεία αποτέλεσμα απο 1500 που έπερνε τον μήνα έχει πέσει στα 700 και αν. θα μου πείτε τώρα εσύ δεν τον στηρίζεις θα τον στήριζα αν τον διώχνανε απο την δουλειά του όχι ξαφνικά να πάρει τέτοια απόφαση επειδή δεν του αρέσει να χτυπάει κάρτα!!!!
το αποτέλεσμα είμαστε ακόμα στο ίδιο σπίτι στην μέση του πουθενά!!!!!
εχθές αρρώστησα και τον ρώταγα αν κολλήσω το παιδί έχουμε λεφτά ναι,ναι, μου απάνταγε σήμερα είναι και ο μικρός με πυρετό αποκορύφωμα έτρεχε να δανιστεί.
οπότε τι κάνεις????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις