Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Α μπράβο! Γιατι δυστυχως σε μια γνωστη μου της το απαγόρεψε... Βεβαια εχει να κανει με πολλους παραγοντες.. Με την ηλικία , το βαρος, την κατασταση της μητερας... Παιζουν πολλά.


παιζουν πολλά οπως λες ..αλλά κυριως ειναι θεμα γιατρου..

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σιγουρα οι νεοτεροι γιατροι ειναι πιο καλα ενημερωμένοι πάνω σε αυτο και πιο ανοιχτομυαλοι....

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
minubaki έγραψε:
MariaM έγραψε:
minubaki έγραψε:
egw gennisa fusiologika k perasa mia mera me odunes k ponous,eida ton aggelo mou akousa to klama tou ton eixa dipla mou k meta ti?????exasa th gh katw apo ta podia mou,epiasa pato alla an exeis anthrwpous dipla sou pou se agapane k sou sumparastekontai pragmatika to pernas pio anwduna... sigoura ponesa k eniwsa oti eftasa sthn phgh k den ipia nero alla me ton anthrwpo mou na einai sunexws dipla mou k thn dunamh pou mou edwse o Θεος proxwrhsa mprosta...
...

Μίνα δεν το γνώριζα αυτό... Πραγματικά λυπάμαι... Πρέπει να είναι πολύ σκληρό και ξέρω ότι η φαντασία δεν φτάνει για να το καταλάβω... αλλά χαίρομαι που τα καταφέρατε με τον άντρα σου και σε λίγο καιρό θα έχετε το μωράκι σας! Κάπως έτσι θα γίνει και με την Κλειώ, είμαι σίγουρη!

nai maraki mou den to eixa anaferei pera apo kapoies kopeles sto chat alla me aformh thn kleiw thn eniwsa k thn ponesa thelusa oso mporesw na ths stathw estw k me mhnumata k na ths dwsw dunamh...nai einai polu sklhro alla otan kati to theleis polu to paleueis k prospatheis ksana gi'auto... kserw thn agwnia ths alla pisteuw vlepwntas pws den einai h monh giati kapoia pragmata einai grafto na ginoun etsi alla sthn poreia omws panta mas perimenei kati euxaristo pali...
afou to thelei toso polu kserw pws k h kleiw suntoma tha arxisei na ginetai "mpalonaki" k pali k ola kala tha ths pane...!!!




αχ μακαρι να γινω μπαλονακι εγω και θα σας κερασω παγωτο χαχαχαχα!!!!!

προχθες ειδα την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου στον υπνο μου....πηγα στην μονη λεει και γονατισα μπροστα της,καθοταν σε μια καρεκλα και με κοιτουσε,ηταν ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!!με κοιτουσε στα ματια.....γονατισα μπροστα της και προσευχηθηκα να μου δωσει οτι στερηθηκα....ενα μωρο....παρακαλεσα με προσευχες,....σηκωθηκα την κοιταξα και θυμαμαι ζωντανα το προσωπο της...!!δεν μου μιλησε μονο με κοιταξε με ενα ΤΟΣΟ ΓΑΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΒΛΕΜΜΑ!!!και ενα ελαφρυ χαμογελο στα χειλη της!!

και σημερα κιολα πηγαμε με τον αντρα μου και την προσκυνησαμε!! ναι καναμε 400 χιλιομετρα αλλα ηταν για ΕΚΕΙΝΗ....πειτε με χαζουλα ,στις εκκλησιες δεν πολυπαω ουτε ειμαι η φανατικη και δεν χανω πχ νηστειες και τετοια...αλλα εχω πιστη.μεγαλη.
και ευχομαι σε ενα μηνα τετοια μερα να λεμε για ενα σπορακι στην κοιλια μου...και παλι αν δεν λεμε..συντομα θα πουμε!!

ειμαι εκτος θεματος αλλα πηρα την αφορμη απο τη φιλη μας που εζησε οτι εγω και εχασε το αγγελουδι της..αλλα πλεον περιμενει να αγκαλιασει το μωρακι της και ευχομαι με το καλο και με υγεια παντα!!!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:
minubaki έγραψε:
MariaM έγραψε:
minubaki έγραψε:
egw gennisa fusiologika k perasa mia mera me odunes k ponous,eida ton aggelo mou akousa to klama tou ton eixa dipla mou k meta ti?????exasa th gh katw apo ta podia mou,epiasa pato alla an exeis anthrwpous dipla sou pou se agapane k sou sumparastekontai pragmatika to pernas pio anwduna... sigoura ponesa k eniwsa oti eftasa sthn phgh k den ipia nero alla me ton anthrwpo mou na einai sunexws dipla mou k thn dunamh pou mou edwse o Θεος proxwrhsa mprosta...
...

Μίνα δεν το γνώριζα αυτό... Πραγματικά λυπάμαι... Πρέπει να είναι πολύ σκληρό και ξέρω ότι η φαντασία δεν φτάνει για να το καταλάβω... αλλά χαίρομαι που τα καταφέρατε με τον άντρα σου και σε λίγο καιρό θα έχετε το μωράκι σας! Κάπως έτσι θα γίνει και με την Κλειώ, είμαι σίγουρη!

nai maraki mou den to eixa anaferei pera apo kapoies kopeles sto chat alla me aformh thn kleiw thn eniwsa k thn ponesa thelusa oso mporesw na ths stathw estw k me mhnumata k na ths dwsw dunamh...nai einai polu sklhro alla otan kati to theleis polu to paleueis k prospatheis ksana gi'auto... kserw thn agwnia ths alla pisteuw vlepwntas pws den einai h monh giati kapoia pragmata einai grafto na ginoun etsi alla sthn poreia omws panta mas perimenei kati euxaristo pali...
afou to thelei toso polu kserw pws k h kleiw suntoma tha arxisei na ginetai "mpalonaki" k pali k ola kala tha ths pane...!!!




αχ μακαρι να γινω μπαλονακι εγω και θα σας κερασω παγωτο χαχαχαχα!!!!!

προχθες ειδα την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου στον υπνο μου....πηγα στην μονη λεει και γονατισα μπροστα της,καθοταν σε μια καρεκλα και με κοιτουσε,ηταν ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!!με κοιτουσε στα ματια.....γονατισα μπροστα της και προσευχηθηκα να μου δωσει οτι στερηθηκα....ενα μωρο....παρακαλεσα με προσευχες,....σηκωθηκα την κοιταξα και θυμαμαι ζωντανα το προσωπο της...!!δεν μου μιλησε μονο με κοιταξε με ενα ΤΟΣΟ ΓΑΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΒΛΕΜΜΑ!!!και ενα ελαφρυ χαμογελο στα χειλη της!!

και σημερα κιολα πηγαμε με τον αντρα μου και την προσκυνησαμε!! ναι καναμε 400 χιλιομετρα αλλα ηταν για ΕΚΕΙΝΗ....πειτε με χαζουλα ,στις εκκλησιες δεν πολυπαω ουτε ειμαι η φανατικη και δεν χανω πχ νηστειες και τετοια...αλλα εχω πιστη.μεγαλη.
και ευχομαι σε ενα μηνα τετοια μερα να λεμε για ενα σπορακι στην κοιλια μου...και παλι αν δεν λεμε..συντομα θα πουμε!!

ειμαι εκτος θεματος αλλα πηρα την αφορμη απο τη φιλη μας που εζησε οτι εγω και εχασε το αγγελουδι της..αλλα πλεον περιμενει να αγκαλιασει το μωρακι της και ευχομαι με το καλο και με υγεια παντα!!!!!!
μακάρι blackrose...στο εύχομαι ολόψυχα.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΛΕΙΩ ΜΟΥ!!!! ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ !!!

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kleiw egw to pagwto mou thelw na exei geush fraoula...ok???


k oso gia thn kaisarikh koritsia auto pou lene polu giatroi pisteuw pws einai k swsto: h pio kalh genna einai auth pou einai k pio asfalhs... den to suzhtaw otan suntrexei kapoios logos k prepei na ginei kaisarikh ennoeitai na ginei... twra auto pou exei upothei oti oses gennhsan me kaisarikh den einai to idio manoules me autes pou gennhsan fusiologika to thewrw entelws xazo k den isxuei katholouuuuuuuu gia mena...
dhl k kapoies pou gennane fusiologika xwris pono k polu eukola enw alles pernoun wres me wdines prepei na tis diaxwrhsoume???
oso gia to an epitrepetai 4kaisarikh exw diavasei k gnwrizw atomo pou exei kanei...auto eksartatai apo ton giatro k pisteuw k apo thn katastash ths mhteras,oswn afora thn tomh...!!!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ρε κοριτσια καμια φωνηηηηηηηηηηηηηηηηηη Very Happy

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

Κανένα πρόβλημα!!!!
Έκανα 2 καισαρικές μέσα σε 13 μήνες!!!!
Με το που γέννησα τη μεγάλη μετά από λίγο καιρό έμεινα ξανά έγκυος!!!
Το μόνο που με ενόχλησε εμένα ήταν η ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη κουραζόμουν πιο πολύ και είχα λίγα πονάκια!!!
Όλα καλά!!!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

Κανένα πρόβλημα!!!!
Έκανα 2 καισαρικές μέσα σε 13 μήνες!!!!
Με το που γέννησα τη μεγάλη μετά από λίγο καιρό έμεινα ξανά έγκυος!!!
Το μόνο που με ενόχλησε εμένα ήταν η ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη κουραζόμουν πιο πολύ και είχα λίγα πονάκια!!!
Όλα καλά!!!







σε χιλιο ευχαριστω για την απαντηση σου.ειμαι αρκετα αγχωμενη.το θελω πολυ κι ας μεινω στο κρεβατι 9 μηνες αρκει να πανε ολα καλα.να σου ζησουν τα παιδακια σου.αν εχει κι αλλη μαμα εμπειρια περιμενω.

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι καμια μανουλα μεσα που να γνωριζει μια τετοια περιπτωση; Δεύτερη εγκυμοσύνη μετά από καισαρική! - Σελίδα 7 215994

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ GIORGIA! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 2 Κ ΟΙ 2 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ,ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΛΙ.

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
φρουφρού έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ GIORGIA! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 2 Κ ΟΙ 2 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ,ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΛΙ.



φρουφρου να εισαι καλα.κι εμενα ο γιατρος μου ειπε στο 6μηνο αλλα ετυχε τωρα στους 4 μηνες αυτο φοβαμαι

Κανελα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
georgia 30 έγραψε:
φρουφρού έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ GIORGIA! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 2 Κ ΟΙ 2 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ,ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΛΙ.



φρουφρου να εισαι καλα.κι εμενα ο γιατρος μου ειπε στο 6μηνο αλλα ετυχε τωρα στους 4 μηνες αυτο φοβαμαι

Αφου ο γιατρος σου ηταν ξεκαθαρος και σου ειπε μετα απο 6 μηνες, εσυ γιατι εκανες του κεφαλιου σου και εμεινες σε 4;;; Και μη μου πεις οτι...ετυχε, γιατι μεγαλες γυναικες ειμαστε και δεν "τυχαινει" αμα δεν το θελουμε. Ο γιατρος σου, γι αυτο ακριβως σου ειπε σε 6 μηνες, για να μην σπας το κεφαλι σου οπως τωρα! Δεν μπορω να σας καταλαβω μερικες... Σας τα λενε ξεκαθαρα, παρ'ολα αυτα κανετε του κεφαλιου σας και μετα τρεχετε να ρωτατε αλλους αν κανατε καλα..... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καθε γυναικα ειναι διαφορετικη,,,,,το αν κανει τελικα ή οχι θα το καταλαβεις στην πορεια σου...αφου πλεον εισαι εγκυος.....το να σου πω εγω "ελα μωρε δεν τρεχει τιποτα" δεν λεει κατι......
βεβαια δεν εχω γεννησει με καισαρικη...αλλα για παραδειγμα ειχα πολυ μεγαλη κοιλια....οποτε εισαι ανθρωπος που παιρνεις ολα τα κιλα εκει...ναι τοτε θα εχεις προβλημα μηπως ανοιξουν οι ραφες.....αν παλι δεν κανεις μεγαλη κοιλια ισως να μην εχεις προβλημα....επιδη ομως κανενας δεν μπορει να προβλεψει την καθε εγκυμοσυνη ή το ποσο μεγαλο θα ειναι ενα μωρο , δεν μπορει να σου πει κανενας ουτε ο γιατρος σου αν θα εχεις προβλημα....

ΙΣΩς ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,.....ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia 30 έγραψε:
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

Κανένα πρόβλημα!!!!
Έκανα 2 καισαρικές μέσα σε 13 μήνες!!!!
Με το που γέννησα τη μεγάλη μετά από λίγο καιρό έμεινα ξανά έγκυος!!!
Το μόνο που με ενόχλησε εμένα ήταν η ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη κουραζόμουν πιο πολύ και είχα λίγα πονάκια!!!
Όλα καλά!!!







σε χιλιο ευχαριστω για την απαντηση σου.ειμαι αρκετα αγχωμενη.το θελω πολυ κι ας μεινω στο κρεβατι 9 μηνες αρκει να πανε ολα καλα.να σου ζησουν τα παιδακια σου.αν εχει κι αλλη μαμα εμπειρια περιμενω.



Δεν χρειάστηκε να μείνω ούτε μια μέρα στο κρεβάτι!Στο γιατρό σου όταν πήγες τι σου είπε?
Τα ράμματα κλπ που λένε ότι θα ανοίξουν δεν ισχύει!Δεν είναι τόσο εύκολο όσο το αναφέρουμε εμείς!Αν ρωτήσεις το γιατρό σου θα στο πει!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

Κανένα πρόβλημα!!!!
Έκανα 2 καισαρικές μέσα σε 13 μήνες!!!!
Με το που γέννησα τη μεγάλη μετά από λίγο καιρό έμεινα ξανά έγκυος!!!
Το μόνο που με ενόχλησε εμένα ήταν η ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη κουραζόμουν πιο πολύ και είχα λίγα πονάκια!!!
Όλα καλά!!!







σε χιλιο ευχαριστω για την απαντηση σου.ειμαι αρκετα αγχωμενη.το θελω πολυ κι ας μεινω στο κρεβατι 9 μηνες αρκει να πανε ολα καλα.να σου ζησουν τα παιδακια σου.αν εχει κι αλλη μαμα εμπειρια περιμενω.



Δεν χρειάστηκε να μείνω ούτε μια μέρα στο κρεβάτι!Στο γιατρό σου όταν πήγες τι σου είπε?
Τα ράμματα κλπ που λένε ότι θα ανοίξουν δεν ισχύει!Δεν είναι τόσο εύκολο όσο το αναφέρουμε εμείς!Αν ρωτήσεις το γιατρό σου θα στο πει!


Μετα ποιο μπορει να ειναι το προβλημα???δεν μπορω να βρω αλλο λογο ???

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lida R έγραψε:
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:
athina24 έγραψε:
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

Κανένα πρόβλημα!!!!
Έκανα 2 καισαρικές μέσα σε 13 μήνες!!!!
Με το που γέννησα τη μεγάλη μετά από λίγο καιρό έμεινα ξανά έγκυος!!!
Το μόνο που με ενόχλησε εμένα ήταν η ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη κουραζόμουν πιο πολύ και είχα λίγα πονάκια!!!
Όλα καλά!!!







σε χιλιο ευχαριστω για την απαντηση σου.ειμαι αρκετα αγχωμενη.το θελω πολυ κι ας μεινω στο κρεβατι 9 μηνες αρκει να πανε ολα καλα.να σου ζησουν τα παιδακια σου.αν εχει κι αλλη μαμα εμπειρια περιμενω.



Δεν χρειάστηκε να μείνω ούτε μια μέρα στο κρεβάτι!Στο γιατρό σου όταν πήγες τι σου είπε?
Τα ράμματα κλπ που λένε ότι θα ανοίξουν δεν ισχύει!Δεν είναι τόσο εύκολο όσο το αναφέρουμε εμείς!Αν ρωτήσεις το γιατρό σου θα στο πει!


Μετα ποιο μπορει να ειναι το προβλημα???δεν μπορω να βρω αλλο λογο ???

Εγώ λέω αυτό που μου είπε ο γιατρός μου!
ότι ναι μπορεί να συμβεί αλλά είναι πολύ σπάνια περίπτωση!
Γιατί και εγώ όταν έμεινα τη δεύτερη φορά έγκυος τρομοκρατήθηκα!Αλλά με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος!Απλά είναι "σύσταση"!
άπλά υπάρχει μια ταλαιπωρία για τη μαμά!Εμένα ξαναλέω κάποια στιγμή με κούρασε η παρατεταμένη εγκυμοσύνη αλλά ούτε εγώ ούτε το παιδί μου είχαμε κανένα πρόβλημα!
όταν γέννησα τη μικρή ο γιατρός μου έκανε πλάκα ότι μετά από 6 μήνες αν θέλω μπορώ να ξανπάω να του αναγγείλω εγκυμοσύνη!!!
Δεν υπάρχει πλέον ούτε ο περιορισμός που υπήρχε κάποτε σε αριθμό καισαρικών (κάποτε ήταν αυστηρά 2-3)....
πλέον άλλωστε υπό προυποθέσεις μπορείς να τολμήσεις και φυσιολογικο τοκετό μετά από καισαρική!

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
georgia 30 έγραψε:κοριτσια γεια σας.τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα που με αφορα.πριν 4 μηνες σχεδον εκανα διακοπη κυησης στον 6ο με καισαρικη λογω μεγαλοκυτταροιου.εκανα τεστ κ βγηκε θετικο ειμαι εγκυος.ξερει καμια μανουλα αν υπαρχει προβλημα που εμεινα πριν το 6μηνο που ειμαι ο γιατρος;

με το καλο το μωρακι σου να μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα να προσεχεις και μην ανησυχεις εγω εκανα 2 καισαρικες μεσα 11 μηνες και μια βδομαδα ακριβως ουτε στο κρεβατι εκατσα ουτε τιποτα και με ενα μωρο επισης που στπ μηνα πανω αφου γεννησα περπατησε ολα καλα πηγαν και στην εγκυμοσυνη και μετα!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΜΗΤΡΑ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

svfcm

svfcm
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
georgia 30 έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΜΗΤΡΑ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Γεια σου Γιωργία.
Είμαι μια παρόμοια περίπτωση, και ίσως πιο επιβαρυμένη.... Έχω γεννήσει με καισαρικές πριν από 14 και 12 χρόνια τους γιους μου.
Πριν από 11 μήνες ακριβώς έκανα άλλη μια καισαρική για ινομύωμα. Στους 3 μήνες ακριβώς έμεινα έγκυος και τώρα διανύουμε τον 8ο μήνα της κύησης.... Εμπιστεύσου έναν καλό γιατρό και έμπειρο να σε αναλάβει, και να ελπίζεις πως όλα θα είναι καλά, και θα είναι ! Οι τεχνικές των καισαρικών έχουν πλέον αλλάξει... συζήτα με τον γιατρό σου και αν χρειαστείς κάτι ευχαρίστως να βοηθήσω...Με το καλό!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
svfcm έγραψε:
georgia 30 έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΜΗΤΡΑ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Γεια σου Γιωργία.
Είμαι μια παρόμοια περίπτωση, και ίσως πιο επιβαρυμένη.... Έχω γεννήσει με καισαρικές πριν από 14 και 12 χρόνια τους γιους μου.
Πριν από 11 μήνες ακριβώς έκανα άλλη μια καισαρική για ινομύωμα. Στους 3 μήνες ακριβώς έμεινα έγκυος και τώρα διανύουμε τον 8ο μήνα της κύησης.... Εμπιστεύσου έναν καλό γιατρό και έμπειρο να σε αναλάβει, και να ελπίζεις πως όλα θα είναι καλά, και θα είναι ! Οι τεχνικές των καισαρικών έχουν πλέον αλλάξει... συζήτα με τον γιατρό σου και αν χρειαστείς κάτι ευχαρίστως να βοηθήσω...Με το καλό!


svfcm να σου ζησουν τ αγορια σου με το καλο κ το τριτο.σ ευχαριστω αυτη τη φορα κι εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.εχω κι εγω με τ αδερφια μου 15 13 κ 10 χρονια διαφορα πολυτεκνη οικογενεια.πως το πηραν τ αγορια σου για το νεο μωρακι;

svfcm

svfcm
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
georgia 30 έγραψε:
svfcm έγραψε:
georgia 30 έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΜΗΤΡΑ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Γεια σου Γιωργία.
Είμαι μια παρόμοια περίπτωση, και ίσως πιο επιβαρυμένη.... Έχω γεννήσει με καισαρικές πριν από 14 και 12 χρόνια τους γιους μου.
Πριν από 11 μήνες ακριβώς έκανα άλλη μια καισαρική για ινομύωμα. Στους 3 μήνες ακριβώς έμεινα έγκυος και τώρα διανύουμε τον 8ο μήνα της κύησης.... Εμπιστεύσου έναν καλό γιατρό και έμπειρο να σε αναλάβει, και να ελπίζεις πως όλα θα είναι καλά, και θα είναι ! Οι τεχνικές των καισαρικών έχουν πλέον αλλάξει... συζήτα με τον γιατρό σου και αν χρειαστείς κάτι ευχαρίστως να βοηθήσω...Με το καλό!


svfcm να σου ζησουν τ αγορια σου με το καλο κ το τριτο.σ ευχαριστω αυτη τη φορα κι εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.εχω κι εγω με τ αδερφια μου 15 13 κ 10 χρονια διαφορα πολυτεκνη οικογενεια.πως το πηραν τ αγορια σου για το νεο μωρακι;

Σ'ευχαριστώ πολύ!
Τα αγόρια ζητούσαν πάρα πολύ καιρό αδελφάκι. Μα τώρα, πιο "ώριμοι" και μεγάλοι, έχουν ξετρελαθεί και περιμένουν την αδελφή τους (ώ! κοριτσάκι τώρα) με τρελή ανυπομονησία! Ευτυχώς να μην έχουμε και ζήλιες! ¨-)

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
svfcm έγραψε:
georgia 30 έγραψε:
svfcm έγραψε:
georgia 30 έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ Η ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΜΗΤΡΑ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Γεια σου Γιωργία.
Είμαι μια παρόμοια περίπτωση, και ίσως πιο επιβαρυμένη.... Έχω γεννήσει με καισαρικές πριν από 14 και 12 χρόνια τους γιους μου.
Πριν από 11 μήνες ακριβώς έκανα άλλη μια καισαρική για ινομύωμα. Στους 3 μήνες ακριβώς έμεινα έγκυος και τώρα διανύουμε τον 8ο μήνα της κύησης.... Εμπιστεύσου έναν καλό γιατρό και έμπειρο να σε αναλάβει, και να ελπίζεις πως όλα θα είναι καλά, και θα είναι ! Οι τεχνικές των καισαρικών έχουν πλέον αλλάξει... συζήτα με τον γιατρό σου και αν χρειαστείς κάτι ευχαρίστως να βοηθήσω...Με το καλό!


svfcm να σου ζησουν τ αγορια σου με το καλο κ το τριτο.σ ευχαριστω αυτη τη φορα κι εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.εχω κι εγω με τ αδερφια μου 15 13 κ 10 χρονια διαφορα πολυτεκνη οικογενεια.πως το πηραν τ αγορια σου για το νεο μωρακι;

Σ'ευχαριστώ πολύ!
Τα αγόρια ζητούσαν πάρα πολύ καιρό αδελφάκι. Μα τώρα, πιο "ώριμοι" και μεγάλοι, έχουν ξετρελαθεί και περιμένουν την αδελφή τους (ώ! κοριτσάκι τώρα) με τρελή ανυπομονησία! Ευτυχώς να μην έχουμε και ζήλιες! ¨-)


μπραβο στα αγορια. καλη λευτερια κοπελα μου με το καλο η μπουμπου να μπει κ λιγο ροζ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις