Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
447 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 447 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 34]

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μιλαμε οτι νιωθω -ακομα- λες και σκαβω ολη μερα τετοια κουραση ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ μιλαμε οτι μου κλεινουν τα ματια ρε κοριτσια τι πραμα ειναι αυτο?
σαν μαστουρωμενη κυκλοφορω! αλλα δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα ουτε αναγουλες ουτε εμετους ουτε αυξημενη ορεξη, πιστευω ελαφρια την περναω, σαν την μαμα μου


ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ.... ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΝΥΣΤΑ .....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΥΠΝΟ... ΟΥΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ 4 Τ'ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΞΥΠΝΟΥΣΑ 9... ΚΑΙ ΣΤΙΣ 10 ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΟΥ Sleep ,
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ sunny ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΕΚΣΚΑΦΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΜΠΑΖΩΜΑ!!!!
ΤΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΥΧΤΟΠΟΥΛΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω πηνελοπακι και συ τα ιδια? δε μου λες μονο νυστα και κουραση νιωθεις? εγω ναι παντως..
ευτηχως που εχουμε και βοηθεια να λες! Very Happy Very Happy Very Happy
ασε πανε τα ξενυχτια τωρα, μολις γεννησουμε με το καλο θα τα ξαναθυμηθουμε βεβαια Laughing Laughing

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΟΝΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ... ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΑ ... ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] !!!! ΕΥΤΥΧΩΣ , ΕΜΕΤΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΓΕΝΑΙΟΔΩΡΕΣ ΓΟΥΛΙΕΣ ΚΑΦΕ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ,ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΧΑΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ...
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ 1/2 ΚΙΛΟ....
ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως από τότε που ξεκίνησα το δεύτερο χαπάκι σιδήρου είδα διαφορά στο θέμα κούρασης αλλά το στομάχι μου ΧΑΛΙΑ κάθε μέρα.. Να δω πότε θα στρώσει αυτό το πράγμα!Όλο το 1ο τρίμηνο δεν έκανα εμετούς και εχθές έκανα ήδη τον 2οSad Πως είναι δυνατόν μου λέτε????

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie Μου μηπως σου πεφτει βαρυς ο σιδηρος στο στομαχακι? για ρωτα... εχω και μια αλφα εμπειρια με το στομαχι Laughing Laughing Laughing

Πηνελοπη και γω τα ιδια την προηγουμενη φορα που με ζυγησε ειχα χασει 4 κιλα, τωρα πρεπει να εχω παρει ενα, απλα επειδη νιωθω φουσκωμενη
κατα τα αλλα νυστα κουραση νυστα κουραση νυστα.... Sleep

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω snowhite μου..Δεν μπορώ να το εντοπίσω ακριβώς που είναι γιατί πχ σήμερα μόλις πήρα το φυλικό οξύ χάλια το στομάχι μου!Χθες το έπαθα μετά το ασβέστιο!Μάλλον είναι το σύνολο που μου πέφτει βαρύSmile

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου καλισπέρα!Δεν έγραψα καθόλου γιατί σήμερα θυμήθηκα τα καλά της Μ.Εβδομάδας...χάλια στομάχι κλπ κλπ κλπ να μην σας κουράζω.

Χαμομηλάκι είσαι μια κουκλίτσα!Σε παρακλαώ θα μπορούσες να μου στείλεις την λίστα με τα φαγητά που σου έδωσε ο ιατρός?

Χιονατουλίνα μου δεν ξέρω εγώ μώλις τώρα έφαγα τόνο (μακαρονοσαλάτα) αλλά πολύ λίγο γιατί δε τα μπορώ καθόλου τα μακαρόνια...δεν πάει τίποτα κάτω μιλάμε

Carrie μου καλώς όρισες.Μπορεί να μην έκανες μπανάκι αλλά τουλάχιστον ξέφυγες απο το άγχος και την ρουτίνα της Αθήνας!

Πηνελόπη μου εγώ έχω πάρει 2 1/2 κιλά και σε 1 εβδομάδα πρώτα ο Θεός μπαίνω στον 5ο μήνα...Πάντως χαίρομαι που το πέρασες ένα εύκολο σχετικά Α τρίμηνο

Τατιανούλι...εμένα με πεθαίνει η μέση μου.Εαν συμμαζέψω και λιγάκι εκεί να δείς...

Και το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος...Κορίτσια μου σήμερα είμαι σίγουρη ότι ένοιωσα την μπέμπα μου!!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 Ήταν σαν κάποιος να χτυπούσε την κοιλίτσα...τοκ τοκ τοκ και σαν φτερούγισμα-γαργαλιτό...3 φορές...κλασσικά έβαλα τα κλάμματα και ο καημενούλης ο Στέφανος μετά έβαζε το κεφάλι του στην κοιλιά μου για να την ακούσει αλλά μπαααααα...

Αυτά...Σας κούρασα το ξέρω...Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααααααααααααααααααααα θα τρελλαθωωωω ενιωσες το νινακιιιιιιι αχ μωρε τι χαρα θα πηρε η τρελλομανουλα ε??? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994

κοριτσια αν μπορεσετε θα ηθελα και γω να τη δω αυτη τη λιστα.. Embarassed Embarassed καθε εβδομαδα μου γεννιετε και μια νεα απορια , ως πρωτη φορα εγκυουλα!

φιλακιαααα

α! carrie δεν πιστευω να τα παιρνεις ολα μαζι ε? τι να πρωτοαντεξει αυτο το στομαχι το καημενο???
αρα λογικα μετα την αυχενικη σταματαω και γω φυλλικο οξυ και ξεκιναω σιδηρο και ασβεστιο? οημενανεεεεεεεε! αλλα σιδηρο δεν ξερω αν χρειαζομαι εχω υπερσιδηρωση -wonderwoman- χαχαχαχα

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παιδιά τι γέλιο είναι αυτί που έριξα μώλις τώρα...διάβαζα ένα θέμα που έχει ανοίξει η Ardo σχετικά με προκαταλήψεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και πέθανα...κατουρήθηκα μιλάμε...και συγγνώμη κι'ολας για την έκφραση!
Σωτηριάκη μου νομίζω πως δεν θα σταματήσεις το φυλλικό...Εγώ ακόμη το παίρνω...Εμένα το φυλλικό οξύ με έχει κάνει "La vache qui rit"...όπου vache στα γαλλικά σημαίνει αγελαδα...Κανονικο άρμεγμα μπορείς να μου κάνεις....χοχοχο

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

χαχαχαχαχα εγω να δεις τι γελιο εκει μεσα! Razz Razz

πλακα κανεις? κανει το φυλικο τετοιο πραγμα? χαχαχαχα εγω ηξερα οτι το περνουμε γιατι βοηθαει στην αναπτηξη του νευρικου συστηματος του παιδιου.
μιλαμε το στηθος εχει γινει τουμπανο ε σορυ κιολλας αλλα δε μου κανουν τα σουτιεν ρε κοριτσια και πονοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
εσεις Παμελες μου πως εισαστε?? Laughing Laughing

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω κοριτσια τα μονα συμπτωματα που εχω ειναι νυστα κ κουραση...ακομα κ τωρα που ειμαι στα μεσα του β τριμηνου κ περιμενα νε εχουν φτιαξει λιγο τα πραγματα... Sad τουλαχιστον δεν εχω αλλα συμπτωματα...οσο για τα φαρμακα μην τα ρωτατε...9 την ημερα!!!!! Μαγνησιο,φυλικο οξυ,σιδηρο κ ασβεστιο.....!!!!

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΓΙΑΤΙ;; ΑΣ ΜΕ ΔΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!
CARRIE ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ. ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ 1 ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΜΕ!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αylin χαρηκα πολυ που ακουσες το μωρακι σου,κ εγω χθες το πρωτοενιωσα!!!!Μοναδικο συναισθημα,ετσι...?Σαν να εχω στο στομαχι πολλες πεταλουδιτσες κ πετουν ασταματητα νιωθω!!!!Ειχα ανησυχησει λιγο βεβαια γιατι δεν το ειχα ακουσει ακομα,ομως οποτε ειμαι ξαπλωμενη κ χαλαρη το νιωθω αρκετες φορες...αχ κοριτσια,ειμαι ηδη μια μελλουσα χαζομαμα,ο γιος μου θα με τρελλανει τελειως...!!!Ευχομαι σε ολες να ακουσετε γρηγορα τα μωρακια σας,το συναισθημα ειναι μοναδικο κοριτσια !!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso έγραψε:ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΓΙΑΤΙ;; ΑΣ ΜΕ ΔΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!
CARRIE ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ. ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ 1 ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΜΕ!!
Κικιτσο,αστα να πανε...2 νουμερα μεγαλωσε το δικο μου!!!!!!

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
alexia-marinos έγραψε:
kikitso έγραψε:ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΓΙΑΤΙ;; ΑΣ ΜΕ ΔΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!
CARRIE ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ. ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ 1 ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΜΕ!!
Κικιτσο,αστα να πανε...2 νουμερα μεγαλωσε το δικο μου!!!!!!

ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ!!!ΚΙ 1 ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝ...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso έγραψε:
alexia-marinos έγραψε:
kikitso έγραψε:ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΓΙΑΤΙ;; ΑΣ ΜΕ ΔΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!
CARRIE ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ. ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ 1 ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΜΕ!!
Κικιτσο,αστα να πανε...2 νουμερα μεγαλωσε το δικο μου!!!!!!

ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ!!!ΚΙ 1 ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝ...
Καλα ε,το αστειο ειναι οτι προχθες που ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ εβαζα κρεμα στην κοιλιτσα κ στο στηθος μου με κοιταζει ο δικος μου με γουρλωμενα ματια κ μου λεει "εχουν γινει τεραστια μωρο μου τα β...α σου" !!!Και μονο με το υφος που μου το ειπε εγω εσκασα στα γελια...!!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια με τις κοιλιτσες σας καλημερα!!!

Σημερα ειμαι ιδιαιτερως πρωινη γιατι ο αντρουλης εφυγε ταξιδι για τη δουλεια και ειχε πτηση μες στο αξημερωτο,οποτε ξυνησα κατα λαθος και εγω και μετα δεν ξανακοιμηθηκα.Το μεσημερι μαλλον θα ριξω ροχαλητα σημερα γιατι δεν εχω ιδιαιτερη δουλεια...


Aylin,voila η λιστα οπως μου την εχει δωσει ο ντοκτορας(τα σχολια ειναι δικα μου φυσικα Laughing ):

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΡΩΜΕ:
1.ψαρια,καλαμαρια,σουπιες(μπλιαχ),και γενικα θαλασσινα ελαφρως μαγειρεμενα.ΟΧΙ οστρακοειδη και με μετρο εως καθολου μεγαλα ψαρια οπως τονος και ξιφιας.
2.Λαχανικα.Εαν προκειται να φαγωθουν ωμα,να πλενονται με σαπουναδα.
3.Οσπρια,χορτα,φρουτα.Να αποφευγονται συκα και σταφυλια (10-15 ρωγες ΜΟΝΟ!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 679259 )
4.Μελιτζανες,αγκιναρες,φρεσκα φασολακια,μπαμιες.ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ κουκια,φρεσκα πρασινα αμυγδαλα και οι πολλες πατατες και πουρεδες.
5.Γαλα και τα παραγωγα του.
6.Μοσχαρι,κοτοπουλο,χοιρινο οσο γινεται πιο απαχο.Αρνακι και κατσικακι με μετρο.ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ κυνηγια.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΡΩΜΕ:
1.Γλυκα καθε ειδους.(επιτρεπεται λιγο παγωτο το καλοκαιρι ομως,μου το τονισε,γιατι εχει γαλα)
2.Παστά και κατεψυγμενα.
3.Με μετρο:ψωμι και ζυμαρικα
4.Αλλαντικα
5.ξηροι καρποι αν εχουν αλατι γιατι παχαινουν και το αλατι επισης δεν μας κανει καλο.
6.Καφες
7.Αλκοολ,κοκα κολα και τσιγαρο Α Π Α Γ Ο Ρ Ε Υ Ο Ν Τ Α Ι ΑΥΣΤΗΡΑ

Επισης ειναι καλο να τρωμε αμυλουχες τροφες αλλα σε μαυρη μορφη,π.χ μαυρο ψωμι.Οχι πολλα τηγανητα.Να αποφευγουμε εντελως τεχνητες τροφες ή κατεψυγμενες, π.χ κονσερβες ή μαγιονεζα ή Knorr.Οχι αλατι.Απο οσπρια να προτιμαμε τις φακες για μην εχουμε τυμπανισμο.Να προτιμαμε φρουτα με βιταμινη C καθημερινα και μερα παρα μερα φρουτα ή λαχανικα με βιταμινη Α ( βερικοκα, καροτο, σπανακι ,γλυκοπατατα).Εγω αυτο το τελευταιο δεν μπορω να το τηρησω καθολου,τα σιχαινομαι ολα. tongue tongue tongue

Carrie μου,καλωσορισες!εμενα μου ειχε δωσει απο την αρχη 2 χαπια σιδηρου και δεινοπαθω,σε καταλαβαινω.Μερικες φορες που δεν αντεχα επαιρνα μονο το ενα και ο σιδηρος εφταιγε για τους εμετους σε μεγαλο βαθμο.Οταν του το ειπα μου αλλαξε μαρκα αλλα μου ειπε οτι ο σιδηρος ειναι βαρυς ουτως ή αλλως ο,τι και να παρω.Δεν τολμησα να του πω να παρω μονο ενα,γιατι ενα διαστημα που δεν πηρα καθολου λογω της γανστρεντεριτιδας επεσε ο αιματοκριτης μου αμεσως.Ασβεστιο θα παρω απο τον αλλο μηνα,μαλλον μαζι με μαγνησιο.Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα γινει στο στομαχι μου!

Δλδ αν καταλαβα καλα...το φυλλικο οξυ μεγαλωνει τα β....α??αχαχαχαχαχαχα!!!αντε ρε,να το παιρνω για παντα τοτε! sunny sunny sunny Εχω πλακα παντως γιατι ενω γενικα μου μπαινουν τα ρουχα ακομη -οχι τα στενα βεβαια- δεν μου χωρανε στο πανω μερος.Δεν συζητω για την πλακα που μου κανει ο αντρας μου!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 966307

Αχ,κοριτσουδια,βγηκε τεραστιο το post,ειχα οιστρο πρωι πρωι!ΣΑς φιλω να εχετε μια ομορφη μερα!!!

dionikou

dionikou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημέρα κοριτσάκια
χαμομηλακι βαλε και μια λίστα τώρα τι κάνει να τρώμε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 875502 εσένα όλα στα απαγορευει και το ποιο κουφό πουδεν το εχω ξανακουσει τα φασολάκια και τις μελιτζάνες?τι κακό κάνουνκαι δεν κάνε να τα τρώμε?εμένα δεν είναι από τα αγαπημένα μου φαγητα αλλά τώρα τελευταια εχώ κολλήσει με τα φασολάκια.Ο δικός μου γιατρός μου είπε να τρώω αγκινάρες για την δυσκοιλιοτητα Rolling Eyes ο κάθε γιατρός τα δικά του τελικά ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 328109

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι,οχι,μαλλον δεν το εγραψα πολυ καλα.Αυτα επιτρεπονται και μαλιστα σε ποσοτητες!Δεν επιτρεπονται τα κουκια και τα ωμα αμυγδαλα μαζι με πολλε πατατες και πουρεδες.Η πρωτη λιστα ειναι τι μπορουμε να τρωμε αφοβα και πολυ.Η δευτερη λιστα ειναι τα προς αποφυγη και παρεμβαλλονται και καποια απαγορευτικα.Εμενα φυσικα μου αρεσουν ολα τα απαγορευμενα... Embarassed Razz ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 328109

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεερα ομορφουλες τι κανετε;;; Αχ τι καλα που νιωθετε ολες τα νινακιααααα εγω θα αργησω γιατι ειμαι η τελευταια της λιστας 29/12 χιχιχιχ κοριτσια ολο κοκα κολα ονειρευομαι δεν μπορω αλλοοοοο αχ εχω να πιω 3 μηνες!!! Ειδα και τη λιστα του χαμομηλακιου μας και επαθα η γυνη! εσεις πως ειστε; Εγω χθες σε καποια φαση σηκωθηκα απ τον καναπε και μου ηρθε μια ζαλαδαααα πωπω κατι ζεμπεκιες που εριξα! τα ειδα ολα!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ,χιονατουλα μου,εγω να δεις τι επαθα οταν ειδα ολο το φυλλαδιο που τα εχει αυτα και ειναι 30(!) σελιδες με γενικοτερες πληροφοριες,οι πιο πολλες βεβαια μιλανε για τις εξετασεις που πρεπει να κανω.Καλα εκανε βεβαια ο ντοκτορ που εκατσε και τα εγραψε ολα αναλυτικα αλλα ειχε και τρομακτικα πραγματα μεσα οπως κατι στατιστικα για το νταουν κτλ που τα παρελειψα επιμελως.Αυτα που προσεξα ηταν για τα φαγητα και για κανονες υγιεινης.Τα υπολοιπα εξηγουν τι βλεπουμε σε καθε υπερηχο κτλ...Εγω προσεχω πολυ με τα φαγητα μετα απο εκεινη την γαστρεντεριτιδα και την φλεγμονη του εντερου και εχουμε κοψει το φαγητο απ'εξω.Γλιτωσα την ενδονοσοκομειακη αντιβιωση στο τσακ!Αντιο πιτσουλες και σουβλακια!Φτιαχνω εγω στο σπιτι μονη μου αμα θελουμε ή οταν παραγγελνουμε με φιλους εγω τρωω τη σκετη με τυρι και ντοματα.Αντε και με τπτ λαχανικα...αμα καεις στο χυλο,ασε! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 679259

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως πολυ καλο αυτο που εκανε και τα εχεις γραπτα θα με βολευε απιστευτα και μενα γιατι ειμαι πολυ ξεχασιαρα! Εχεις βλεφαριασει κατι πολυ συμαντικο απ το φυλλαδιο να το μοιραστεις εδω μαζι μας; Χαμομηλακι καλητερα να προσεξουμε για λιγο καιρο τι να κανουμε, ευτηχως που το γλιτωσες αχ Παναγια μου να περασει το καλοκαιριιιιιι

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα κ απο εμενα κοριτσια.Διαβασα την παραπανω λιστα κ ογιατρος πανω κατω τα ιδια μου ειχε πει.Τον ρωτησα ομως για την κοκα κολα κ την σοδα που μου αρεσουν πολυ κ τον πρωτο καιρο με βοηθουσαν με τα φουσκωματα κ τις καουρες κ μου επετρεψε να πινω,αφου μου ειπε οτι το ανθρακικο βοηθαει γενικα τις εγκυμονουσες στα φουσκωματα.Εννοειται να πινω με μετρο κ οχι πχ καθε μερα κανενα λιτρο κολα!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσιαSmile Εμένα στον 1ο υπέρηχο ήδη μου είχε δώσει ένα διατροφολόγιο με 1800 θερμίδες ημερησίως και 6 γεύματα. Όταν το είδα αναρωτιόμουνα πως στο καλό θα το ακολουθήσω (δεν το έκανα ποτέ μεταξύ μας) αλλά τώρα οι 1800 μου φαίνονται λίγες Razz Razz Είναι ενδεικτικό και είναι 2 σελίδες, αν θέλετε μπορώ να σας το σκανάρω και να σας το κάνω επισύναψηSmile Κατά τα άλλα μου είχε πει ΟΧΙ λιπάρα, γλυκά και junk food. Αλλά προσωπικά τρώω τα πάντα με μέτρο και προσοχή. Είχα ανοίξει και σχετικό ποστ εκείνη την περίοδο http://forum.eimaimama.gr/t5216-topic?highlight=%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B5%CF%82 πριν όμως πάω στον γιατρό! Γενικώς νομίζω πως είναι λίγο θέμα γιατρού η διατροφή όπως και όλα γενικώς..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βεβαιως,κοριτσια,αν δω και στην πορεια κατι αλλο σημαντικο,θα σας πω.Τα πιο πολλα τα ξερετε κι εσεις απο τους γιατρους σας,πανω κατα απο ο,τι εχω καταλαβει τα ιδια λενε ολοι.Ο δικος μου μπαινει και σε "ανατριχιαστικες λεπτομερειες"{"σεξ μονο αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα αποκολλησεως,με ηπιο τροπο και κατα προτιμηση σε πλαγιες θέσεις (!!!!)μεχρι την 32η εβδομαδα,εκτος αν θες να γεννησεις επιτοπου!"} ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 215994 χαχαχα!Μην με ρωτατε αν το τηρω,τι να κανω?! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 966307 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 11 966307

Μου εχει αλλη μια εξεταση σε κανα 2 βδομαδες -περα απο τις καθιερωμενες αιματολογικες- που ειναι καλλιεργεια κολπικου υγρου.Αν θυμαμαι καλα,ειχα κανει τετοια οταν εκανα παπ-τεστ τον οκτωβριο αλλα θελει παλι.Τον ρωτησα αν ειχε δει κατι ανησυχητικο αλλα μου ειπε οτι ειναι ρουτινας εξεταση και παντα την βαζει για καθε ενδεχομενο σε ολες.Μετα εχω την β'επιπεδου αλλα αργω ακομα,στην 20-24η εβδομαδα μου το εχει.εκει μπορει να μας κανει και το νινι την χαρη να δουμε και τι ειναι!

Ανυπομονω να το νιωσω,κοριτσια!μου ειπε ο ντοκτορ οτι ειναι λιγο νωρις αλλα μετα την 16η μπορει και να το καταλαβω γιατι ειναι μεγαλουτσικο παιδακι.Παντως στον τελευταιο υπερηχο,κολλησε καποια στιγμη το προσωπο του πανω και εχουμε φωτο του ΚΑΝΟΝΙΚΑ: ματια,μυτη,στομα ΟΛΑ!δεν το πιστευαμε!Οι γιαγιαδες δε επαθαν τετοια πλακα που ηθελαν φωτοτυπια τον υπερηχο,χαχαχα! Laughing Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις