Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
489 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 489 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 34]

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vivian έγραψε:Γεια σας ομορφουλες μου;; Τι κανετε!! Επιτελους ηρθε η ωρα να κανω και εγω αυχενικη γιουπιιιι!!! Αν και νομιζω ξερω τι μπεμπακι εχω!!


Διαβαζω οσα γραφετε και σας νιωθω απολυτα! Η 1η εγκυμοσυνη ειδικα ειναι κατι το ανεπανάληπτο!

Vivian δεν μου δώθηκε πιο πριν ευκαιρία...σε ευχαριστώ που ενδιαφέρθηκες και ρώησες τον ιατρό σου για την περιπτωσή μου!Μέσα απο την καρδιά μου ευχαριστώ πολύ!!!Με το καλό η αυχενική σου Βιβιανάκι...Περιμένουμε νέα!!!Φιλάκια πολλά ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 215994

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dionikou πράγματι, αντιλαμβανόμαστε το λόξυγγα και μάλιστα έχει τρελλό γέλιο!Είναι σαν να έχεις καταπιεί ένα ανθρωπάκι που έχει λόξυγγα μέσα στο στομάχι σου, νιώθεις το διακεκομμένο "χικ" και βλέπεις την κοιλιά σου να πάει πάνω κάτω !!ήταν σουπερ θέαμα!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 328109
Νατασσάκι μπράβο που βάλατε μπροστά το δωμάτιο, να μην τρέχουμε με τις κοιλάρες καλοκαιριάτικα!Σωστή κίνηση!Να προετοιμάζουμε το έδαφος για τις νέες αφίξεις!
Στελλίνα μου γλυκιά η μπουμπου σου θα βγει νυχτοπούλι απ'ότι φαίνεται, θα γυρνάνε μπαρότσαρκες με τη δικια΄ μου που ήδη ακούει r n b?????χαχαχαχα!!!Αχ, τί μας περιμένει!!!!Κι εμείς θα μένουμε στωικά στο σπίτι πλέκοντας
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 99132 και θα τις περιμένουμε!!χαχαχα!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 911307 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 911307
Βίβιαν καλώς ήρθες και από εμένα, περιμένουμε με χαρά την αυχενική σου!επίσης περιμένουμε από όλες τις κοριτσάρες του φόρουμ νέα από τα ζουζούνια και τους υπερήχους!
Α, δεν σας είπα, ρυθμίσαμε και το θέμα της δυσκοιλιότητας (σόρρυ, αλλά εδώ που φτάσαμε... Embarassed ).Αποφύγαμε τα φάρμακα και η φύση έδωσε πάλι τη λύση: ένα ακτινίδιο με μια κουταλιά μέλι κάθε πρωί!Ειχα δοκιμάσει δαμάσκηνα, ακτιμέλ, κορν φλέικς, χίλια δυο, μέχρι που με το ακτινιδιάκι...το φτιάξαμε το θέμα!
Φιλιά στις στρουμπουλες κοιλίτσες!!Sweet dreams...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Καλημέρα!!Τι κανετε?Έχει πέσει ησυχία ή μόνο σε μένα μου φαίνεται??

Εμείς τελικά φτιάξαμε το δωμάτιο χθες, το μόνο που μένει είναι να διαλυθεί το γραφείο που έτσι & αλλιώς θα το κάνει ο άνδρας μου αυτό. Αλλά κούραση δεν λέτε τίποτα!Καλά που το κάναμε τώρα γιατί αργότερα δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα..

Κατά τα άλλα..σήμερα δουλεύει εκείνος και είμαι μοναχούλα σπίτι αφού δουλεύω και σήμερα από δω λόγω απεργιών..Λέω να ετοιμάσω καμία βαλίτσα για την Παρασκευή που φεύγουμε για να μην τρέχω αύριο τελευταία στιγμή πανικόβλητη..

Πως πάτε εσείς από συμπτώματα?Συνεχίζονται ακόμη?Γιατί σε μένα πλέον είναι ανεπαισθητα, έχουν σχεδόν εξαφανιστεί εδώ και καιρό..

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερουδια σε ολα τα κοριτσακια και τις κοιλιτσες τους!

Carrie,εκανες την καλυτερη δουλεια που ετοιμασες το δωματιο,πριν βαρυνεις και πριν σφιξουν οι ζεστες.ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 215994 Οσο περναει ο καιρος γινεται ολοενα και πιο δυσκολο,κυριως για εμας.Εμεις εχουμε να κανουμε κατι μετακινησεις επιπλων μεσα στο δωματιο που προοριζεται για το μπεμπε,ελπιζω να καταφερουμε να τις κανουμε αυτο το Σ.Κ γιατι με τη δουλεια του αντρα μου δεν ξερεις ποτε...μπορει ξαφνικα να του πεσουν πολλα πραγματα μαζι.Προχτες παντως που πηγα στο Πρακτικερ για ασχετα πραγματα,ειδα οτι εχει πολλα πραγματα και για διακοσμηση παιδικου δωματιου,οπως αυτοκολλητα για τον τοιχο,παιδικα φωτιστικα(εχουμε μια σκετη λαμπα σ'αυτο το ερημο το δωματιο)και γενικα αρκετα ομορφα πραγματακια.Ολα αυτα τα ειδα στο Πρακτικερ της Μεταμορφωσης(το πιο κοντινο σ'εμενα)αλλα φανταζομαι υπαρχουν παντου.Και σε καλες τιμες!Laughing Laughing

Επισης για κουνια-κρεβατακι και αλλαξιερα σκεφτομαστε το ΙΚΕΑ,αν και αυτα που ειδα στον καταλογο του,κυριως οσον αφορα την αλλαξιερα δεν με ικανοποιησαν γιατι δεν εχει ντουλαπια που κλεινουν,θα το προτιμουσα να ειναι αλλαξιεροσυρταριερα!!(πολλα θελω μαλλον!!!)...Εσεις εχετε σκεφτει κατι?Ειχα δει και κατι αλλα καταπληκτικα στο ΛΗΤΩ που ειχα παει για ρουχα,σετακια μπεμπε και μου ειχαν τρεξει τα σαλια αλλα ειναι καπως ακριβουτσικα,ξερω γω?αξιζει τον κοπο? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Οσον αφορα τα συμπτωματα εχουν μειωθει αρκετα αλλα ποτε-ποτε επανερχονται δριμυτερα...Χτες πηγα σουπερ και επαθα μια λαχταρα γιατι ζαλιστηκα πολυ και ευτυχως που δεν σωριαστηκα.Το απογευμα το περασα σχεδον τεζα απο αναγουλα...μα ακομα αναγουλα?θα γεννησω και θα εχω ακομα!!!?!!?Θελω να σταματησει αυτο γιατι πραγματικα δεν μπορω να κανω πραγματα.Σκεφτομαι να ξαναπαω γυμναστηριο εστω για περπατημα ή να πηγαινω οπουδηποτε για περπατημα και αυτο με φρεναρει.Χωρια που ξυπνησα παλι στις 5 σημερα απο την γνωστη αναγουλα και δεν ξανακοιμηθηκα... Twisted Evil Twisted Evil τωρα ειμαι καπως καλυτερα...

παρασυρομαι και γραφω πολλα,τελος._

Φιλακια σε ολες!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:
Επισης για κουνια-κρεβατακι και αλλαξιερα σκεφτομαστε το ΙΚΕΑ,αν και αυτα που ειδα στον καταλογο του,κυριως οσον αφορα την αλλαξιερα δεν με ικανοποιησαν γιατι δεν εχει ντουλαπια που κλεινουν,θα το προτιμουσα να ειναι αλλαξιεροσυρταριερα!!(πολλα θελω μαλλον!!!).

Χαμομηλάκι και εμείς από ΙΚΕΑ καταλήξαμε να πάρουμε κούνια & αλλαξιέρα-συρταριέρα. Πήγαμε και τα είδαμε από κοντά και μας άρεσαν πολύ!Άσε που λόγω των μεταθέσεων δεν μπορούμε να δώσουμε και μία περιουσία σε αυτά γιατί καταλαβαίνεις πως θα γίνουν..Εμείς είδαμε αυτή την αλλαξιέρα http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=6387 που επάνω μπροστά μπορείς να βάλεις ένα επιπρόσθετο ξύλο για να φαρδύνει και να γίνει αλλαξιέρα. Και η ίδια κούνια μας άρεσε πολύ ( http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=33278 ). Αν δεν πας να τα δεις από κοντά βασικά με τον κατάλογο δεν θα βγάλεις και πολύ άκρη. Γιατί πχ αυτή την κούνια την είχανε στην έκθεση με το ένα κάγκελο βγαλμένο για να σου δείξουνε ότι μπορείς αργότερα να το βγάλεις και να βάλεις ένα επιπρόσθετο ξύλο για να το κάνεις σαν κρεβατάκι..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Χαμομηλάκι και εμείς από ΙΚΕΑ καταλήξαμε να πάρουμε κούνια & αλλαξιέρα-συρταριέρα. Πήγαμε και τα είδαμε από κοντά και μας άρεσαν πολύ!Άσε που λόγω των μεταθέσεων δεν μπορούμε να δώσουμε και μία περιουσία σε αυτά γιατί καταλαβαίνεις πως θα γίνουν..Εμείς είδαμε αυτή την αλλαξιέρα http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=6387 που επάνω μπροστά μπορείς να βάλεις ένα επιπρόσθετο ξύλο για να φαρδύνει και να γίνει αλλαξιέρα. Και η ίδια κούνια μας άρεσε πολύ ( http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=33278 ). Αν δεν πας να τα δεις από κοντά βασικά με τον κατάλογο δεν θα βγάλεις και πολύ άκρη. Γιατί πχ αυτή την κούνια την είχανε στην έκθεση με το ένα κάγκελο βγαλμένο για να σου δείξουνε ότι μπορείς αργότερα να το βγάλεις και να βάλεις ένα επιπρόσθετο ξύλο για να το κάνεις σαν κρεβατάκι..

χιχι,εχει πλακα γιατι αυτα ακριβως κοιταζα προχτες στο site τους και μου αρεσαν,ιδιως το κρεβατακι.Thanks!Καλα που με διαφωτισες για την συρταριερα-αλλαξιερα γιατι απο την εικονα μου ειχε φανει καπως στενη για αλλαξιερα αλλα αφου παιρνει επεκταση,μια χαρα!!! Very Happy Ελεγα του αντρα μου χτες το βραδυ οτι πρεπει να παμε να τα δουμε απο κοντα γιατι απο την σελιδα τους δεν βγαζω ακρη...για να βρω τις αλλαξιερες εψαχνα αρκετη ωρα και οταν το εβαλα στο "αναζητηση" δεν μου εβρισκε τπτ...το site τους ειναι ωρες-ωρες για τα μπαζα,οποτε μια βολτα απο κει επιβαλλεται αμεσα.Μια αλλη σειρα,η gulliver,εχει ενα πολυ γουστοζικο καρεκλακι http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=16786 αλλα δεν μου αρεσουν τα υπολοιπα (ιδιως η αλλαξιερα,δεν εχει συρταρια)...αν δω ομως οτι η αποχρωση ειναι ιδια(ή εστω παρομοια)θα το παρω ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 893968

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η αλήθεια είναι ότι εμείς επειδή είμαστε & δίπλα στα ΙΚΕΑ και πάμε συχνά για βόλτα τα είδαμε τυχαία. Το καρεκλάκι πρέπει να το έχω δει αλλά δεν ξέρω πόσο σταθερό είναι Rolling Eyes Rolling Eyes Πάντως αν πας να ρίξεις μία ματιά θα διαφωτιστείς αρκετά. Γιατί και αυτά τα ξύλα που προσαρμόζονται νομίζω πρέπει να τα πάρεις εξτρά αλλά εκεί τα έχουνε στημένα οπότε τα βλέπεις πως είναι. Πάντως όπως την είδα την αλλαξιέρα μια χαρα μου φάνηκε!Όλες οι υπόλοιπες που είχε ήτανε με ραφάκια από κάτω και εγώ προτιμούσα να βρω κάτι με συρτάρια για να αποθηκεύεις πράγματα Smile

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλίτσες...Ωραία μέρα σήμερα...δροσούλα και συννεφιασμένος καιρός...ο'τι πρέπει για χουχούλιασμα...

Αρετούλι τα μικρά μας νυχτοπούλια θα βγαίνουν...θα γυρνάνε ακατάλληλες ώρες και θα καθόμαστε στα μπαλκόνια να της περιμένουμε και θα λέμε απο μέσα μας..."Αχ καημένη τι περιμένεις?Αφού τα ίδια έκανες και εσύ!!!"

Το μανάρι μου ξύπνησε κατά τις 4 το πρωί όταν πάλεβα με το πάπλωμα και μετά λογικά ξανακοιμήθηκε!τώρα σαν να ην νοιώθω αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου...

Αναγούλες έχω που και που αλλά έχουν μειωθεί.Τις τελευταίες μέρες δεν ήμουν και πολύ καλά είχα πονοκέφαλο και μια ματιά στο ημερολόγιο μου έδειξε πως άδικα ανησυχούσα...απλώς αυτές τις ημέρες θα ήμουν αδιάθετη.

Εγώ δωμάτιο δεν τολμώ να φτιάξω...Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια και δεν μπορείτε να ανταστείτε πόσο δύσκολο μου είναι αλλά κάνω υπομονή.Έτσι κι'αλλιως το ημίδιπλο κρεβάτι που υπάρχει θα το λύσει ο Στέφανος και το γραφείο επίσης για να τα παέι στην αποθήκη.Ευτυχως όλα μας τα βιβλία είναι στην βιβιλιοθήκη του σαλονιού οπότε παει κι'αυτό.Επίσης θα το βάψει ο Στέφανος...Εμείς για κρεβάτι ενώ αρχικά σκεφτόμασταν ΙΚΕΑ είδαμε το λικνοκρεβατο-αλλαξιερα-κομοδίνο που θα πάρει η Αρετούλα και μάλλον τίνουμε προς αυτό!(http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1&lang=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36)

Αυτά μανουλίτσες!!!Αχ την Τρίτη παω να δω τον έρωτά μου που μου έχει λέιψει τόσο πολύ το μικρό μου!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια να σας ρωτήσω...που θα μπορέσω να βρώ μια κουνιστή πολυθρόνα-καρέκλα δεν ξέρω ακριβώς πως ονομάζονται...ελπίζω να καταλάβατε για να την βάλλω στο παιδικό? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 215994

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aylin μου μην συνεχίζεις να σκέφτεσαι αρνητικά και ότι κάτι δεν θα πάει καλά!Αυτά που είναι να κάνεις άλλωστε θα τα κάνεις..Εμένα χθες μου είπε ο Θέμης μήπως τελικά να αφήσουμε το ημίδιπλο κρεβάτι μέσα στο δωμάτιο (είναι μεγάλο οπότε χωράνε και οι κούνια-αλλαξιέρα) γιατί μπορεί να χρειαστεί Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Τι εννοούσε?????????Ότι τα βράδια της αϋπνίας του μπέμπη θα κοιμάμαι εκεί?????Να παλεύω μόνη μου??? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε όχι γιατί να παλεύεις μόνη σου?Μπορεί απο την κούραση που θα νοιώθεις μερικά βράδυα να θέλεις απο μόνη σου να κοιμάσαι εκεί.

Εγώ πάντως την μικρή μου λέω να την έχω μαζί μου για τους 2 πρώτους μήνες...Μετά βλέπουμε!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι σκέφτομαι κανένα 4μηνο-5μηνο..Η μαμά μου λέει χρόνο πρέπει scratch scratch scratch Αλλά και πάλι, αν κλαίει μέσα στο δωμάτιο και πρέπει να σηκωθώ ,ε δεν θα είμαι πάνω από το κεφάλι του Θέμη να προσπαθώ να τον ηρεμήσω φαντάζομαι..Σκέψου να δουλέυεις το πρωί και να μην κλείνεις μάτι κάθε βράδυ (worst case scenario!)

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στελλιτσα,ειπαμε οχι απαισιοδοξιες!!!Ολα θα ειναι μια χαρα,θα το δεις και μονη σου!ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 328109 θα δεις την μπεμπουλα σου την Τριτη και θα τα ξεχασεις ολα!
εμεις μεσα στο δωματιο που τωρα ειναι γραφειο και θα γινει μπεμπε-ρουμ,εχουμε εναν καναπε που γινεται διπλο κρεβατι και αυτο θα το διατηρησουμε γιατι μπορει να χρειαστει.Την κουνια θα την βαλουμε στο δωματιο μας για οσο καιρο χρειαστει,υποψιαζομαι κανενα εξαμηνο τουλαχιστον.Η συνυφαδα μου,που ο μπεμπης ειναι πλεον 7 μηνων, τον εχουν ακομα μαζι τους οποτε βλεποντας και κανοντας...αν και θεωρω οτι πρεπει να μαθει και μονο του.Βεβαια εξω απο το χορο...Το θεμα ειναι οτι αν ο/η μπεμπης-α εχει ορεξη για γλεντακια το βραδυ,θα εχουμε θεμα γιατι ο μπαμπας μας ξυπναει 6.30 καθε πρωι και κανει και 150χλμ υποχρεωτικα καθε μερα.Δεν θα ηθελα να ειναι στο δρομο ξαγρυπνος,οποτε τον βλεπω στον καναπε του γραφειου... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Την Δευτερα θα παμε να δουμε το νινι και μετα,αν ολα ειναι καλα,οπως ευχομαστε,θα παμε προς ΙΚΕΑ μερια να ριξουμε μια ματια.Η ερευνα αγορας συνεχιζεται!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι χαμομηλάκι..Εμάς ο μπαμπάς μασ ξυπνάει στισ 5.15..οπότε καταλαβαίνεις..!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κ απο εμενα!!!!Στελλιτσα μου σε ευχαριστω πολυ γιατο ενδιαφερον σου κουκλιτσα μου...!Πηγαμε χθες το απογευμα στον γιατρο κ ο μικρουλης ειναι μια χαρα!!!Μου ειχε λειψει κ οταν τον ειδα τρελλαθηκα απο τη χαρα μου για ακομα μια φορα!Ηταν ξυπνιος,αφου οση ωρα περιμεναμε εξω απο το ιατρειο αυτος εκανε τουμπες κ με κλωτσουσε...Κοιταζε προς το μερος μας κ ο γιατρος καταφερε κ εβγαλε μια κοντινη φωτο το προσωπακι του.Ειχε τα χερακια του γροθιες κ ξαφνικα σηκωνε μονο τον δεικτη του κ εβλεπες ενα δαχτυλακι μονο να ανεβοκατεβαινει συνεχως!!!Τωρα περιμενουμε πως κ πως για την β επειπεδου που θα ειναι στις 11/07!!!Το μονο αρνητικο ειναι οτι μου προσθεσε κ αλλα φαρμακα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 γιατι εχω εντονα ποναλακια χαμηλα κ μου ειπε οτι κανει συσπασεις η μητρα κ ειναι απο την κουραση...Το μαγνησιο απο 3 την ημερα το καναμε 6 κ θα παιρνω παλι 3 utrogestan την ημερα συν ολα τα υπολοιπα που παιρνω..Και αν δεν υποχορησουν παλι τα πονακια θα μου κανει εισαγωγη για ενδοφλεβια χορηγηση φαρμακων...Ας ειναι,το μωρακι μου να ειναι καλα,οπως αλωστε κ ολα τα μωρακια...Βιβιαν με το καλο κουκλιτσα μου στην αυχενικη!!!Φιλια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες,μικρες κ μεγαλες!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κουκλιτσες μου μη με παρεξηγείτε...μια χαρά θετική είμαι και αισιόδοξη...απλώς μια μικρήηηηηη αγωνία οσο να'ναι όλες μας την έχουμε...!!!

Χαμομηλάκι γλυκό το ίδιο σκέφτομαι και εγώ.Ξυπνάει ο καημενούλης στις 7 για να πάει για δουλειά μην είναι ξάγρυπνος όλο το βράδυ κρίμα είναι!...Θα δούμε μέχρι τότε τι θα κάνουμε...

Κορίτσια ερώτηση...πεινάτε???Εγώ συνέχεια αλλά παρ'όλα αυτά 3 κιλά έχω πάρει...καλά είναι ε?Και όταν πεινάτε πχ τι τρώτε?έχω εξαντλήσει όλους τους πιθανούς συνδιασμούς φαγητών...χιχιχι

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
alexia-marinos έγραψε:Καλημερα κ απο εμενα!!!!Στελλιτσα μου σε ευχαριστω πολυ γιατο ενδιαφερον σου κουκλιτσα μου...!Πηγαμε χθες το απογευμα στον γιατρο κ ο μικρουλης ειναι μια χαρα!!!Μου ειχε λειψει κ οταν τον ειδα τρελλαθηκα απο τη χαρα μου για ακομα μια φορα!Ηταν ξυπνιος,αφου οση ωρα περιμεναμε εξω απο το ιατρειο αυτος εκανε τουμπες κ με κλωτσουσε...Κοιταζε προς το μερος μας κ ο γιατρος καταφερε κ εβγαλε μια κοντινη φωτο το προσωπακι του.Ειχε τα χερακια του γροθιες κ ξαφνικα σηκωνε μονο τον δεικτη του κ εβλεπες ενα δαχτυλακι μονο να ανεβοκατεβαινει συνεχως!!!Τωρα περιμενουμε πως κ πως για την β επειπεδου που θα ειναι στις 11/07!!!Το μονο αρνητικο ειναι οτι μου προσθεσε κ αλλα φαρμακα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 γιατι εχω εντονα ποναλακια χαμηλα κ μου ειπε οτι κανει συσπασεις η μητρα κ ειναι απο την κουραση...Το μαγνησιο απο 3 την ημερα το καναμε 6 κ θα παιρνω παλι 3 utrogestan την ημερα συν ολα τα υπολοιπα που παιρνω..Και αν δεν υποχορησουν παλι τα πονακια θα μου κανει εισαγωγη για ενδοφλεβια χορηγηση φαρμακων...Ας ειναι,το μωρακι μου να ειναι καλα,οπως αλωστε κ ολα τα μωρακια...Βιβιαν με το καλο κουκλιτσα μου στην αυχενικη!!!Φιλια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες,μικρες κ μεγαλες!!!

Αλεξάκι μου σε παρακαλώ να προσπαθείς να μην κουράζεσαι είναι πολύ σημαντικό!Όλα καλά θα πάνε ματάκια μου!Υπομονή με τα φάρμακα και ο Νοέμβριος δεν αργείιιιι!!!....Το λέω για να το ακούω και εγώωωωωωω!!!Φιλιά πολλά

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Αλεξάκι μου τι μας κάνουν τα μωράκια μας...Εγώ ήδη και με 4 χάπια την μέρα και έρχονται μέρες που δεν αντέχει το στομάχι μου!Δεν μπορείς και εσύ βρε παιδί μου να κόψεις λίγο τυς ρυθμούς και να ξεκουράζεσαι??

Άντε όλα καλά θα πάνε!!Θα είσαι η πρώτη που θα κάνει β επιπέδου άραγε?? Εμένα σε 1 μήνα ακόμη..Sad

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω πειναωωωωωωω (και αν ημουν γατα θα ελεγα πεινιαουουουου!!!)παρα τις αναγουλες αλλα συμβαινει το εξης:νιωθω οτι κατι (μαλλον το μπεμπε) μου πιεζει το στομαχι και ενω ξεκιναω να φαω με λυσσα,μου κοβεται συντομα!Τρωω ομως,κανα δυο κιλακια τα εχω τσιμπησει.Η αληθεια ειναι το εφαγα περισσοτερο αυτες τις τελευταιες μερες με κατι τραπεζωματα και γι'αυτο τα εβαλα κατευθειαν.Εχω πει απο σημερα να μαζευτω λιγο,θα φαω γεμιστα της μαμας το μεσημερι δλδ 2 μικρες γεμιστες ντοματες με λιγη φετα μιλνερ.Το πρωι ομως τρωω ενα τοστακι με γαλοπουλα και ενα ποτηρι γαλα calci-plus.Το απογευμα με πιανει λυσσα για γλυκο,τρωω μια μπανανα 'η καρπουζι και μετα με πιανει αναγουλα,στομαχοπονος και φτου κι απ'την αρχη...μην μιλησω για τον παλιοσιδηρο... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aylin έγραψε:
alexia-marinos έγραψε:Καλημερα κ απο εμενα!!!!Στελλιτσα μου σε ευχαριστω πολυ γιατο ενδιαφερον σου κουκλιτσα μου...!Πηγαμε χθες το απογευμα στον γιατρο κ ο μικρουλης ειναι μια χαρα!!!Μου ειχε λειψει κ οταν τον ειδα τρελλαθηκα απο τη χαρα μου για ακομα μια φορα!Ηταν ξυπνιος,αφου οση ωρα περιμεναμε εξω απο το ιατρειο αυτος εκανε τουμπες κ με κλωτσουσε...Κοιταζε προς το μερος μας κ ο γιατρος καταφερε κ εβγαλε μια κοντινη φωτο το προσωπακι του.Ειχε τα χερακια του γροθιες κ ξαφνικα σηκωνε μονο τον δεικτη του κ εβλεπες ενα δαχτυλακι μονο να ανεβοκατεβαινει συνεχως!!!Τωρα περιμενουμε πως κ πως για την β επειπεδου που θα ειναι στις 11/07!!!Το μονο αρνητικο ειναι οτι μου προσθεσε κ αλλα φαρμακα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 γιατι εχω εντονα ποναλακια χαμηλα κ μου ειπε οτι κανει συσπασεις η μητρα κ ειναι απο την κουραση...Το μαγνησιο απο 3 την ημερα το καναμε 6 κ θα παιρνω παλι 3 utrogestan την ημερα συν ολα τα υπολοιπα που παιρνω..Και αν δεν υποχορησουν παλι τα πονακια θα μου κανει εισαγωγη για ενδοφλεβια χορηγηση φαρμακων...Ας ειναι,το μωρακι μου να ειναι καλα,οπως αλωστε κ ολα τα μωρακια...Βιβιαν με το καλο κουκλιτσα μου στην αυχενικη!!!Φιλια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες,μικρες κ μεγαλες!!!

Αλεξάκι μου σε παρακαλώ να προσπαθείς να μην κουράζεσαι είναι πολύ σημαντικό!Όλα καλά θα πάνε ματάκια μου!Υπομονή με τα φάρμακα και ο Νοέμβριος δεν αργείιιιι!!!....Το λέω για να το ακούω και εγώωωωωωω!!!Φιλιά πολλά
Που θα παει,εφτασε ο κ ο Ιουλιος!!!Θα ερθει σιγα σιγα κ ο Νοεμβριος κ θα κρατησουμε τα μωρακια μας πλεον στην αγκαλια μας!!!Υπομονη σε ολες μας κοριτσια!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ παραδόξως δεν πεινάω καθολουSmile Εντάξει κατά τις 11-12 που νιώθω μια λιγούρα τρώω 1 ροδάκινο (ή 2 μικρά) και μετά το μεσημέρι κανονικά φαγήτο και κτ τισ 5 ένα φρούτο (ροδάκινο πάλι-ναι τα έχω ξεσκίσει!) και μετά στις 7-7.30 τρώω βραδυνό και ως το βράδυ τίποτα..άντε να πιω ένα ποτήρι γάλα πριν κοιμηθώ..

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!
Aylin και εμείς se αυτήν την κούνια απο το motherbaby μάλλον θα καταλήξουμε, και στην συρταριέρα και στην ντουλαπίτσα.Επειδή όμως δεν είμαι απο Αθήνα, και είναι λίγο δύσκολο να κατέβω σε παρακαλώ όοοοταν πάτε αν τα δείτε γράψε μας τα σχόλια σου Very Happy
Επίσης πότε λέτε να παραγγείλετε τα επιπλάκια?

Εγώ σκεφτόμουν να έχω το μωρό μέχρι την άνοιξη στο δωμάτιο μας σε καλαθούνα και μετά κατα 5-6 μήνα να το πάω στην κούνια του, είναι χαζό? Εφόσον χωράει βέβαια το μωρό στην καλαθούνα αν δω οτι ζορίζεται θα δω τι θα κάνω.
Και εμένα δεν μου αρέσει να μάθει το μωρό και μετά να παιδευτώ να το πάω στο δωμάτιο του.Άσε που ως τότε θέλω να πιστεύω οτι η σεξουαλική μασ ζωή θα είναι όπως πριν.
Η πεθερά μου μου λέει οτι δεν κάνει το μωρό να είναι μακριά απο την μάνα του απο ΤΟΣΟ νωρίς και οτι αυτή τον είχε τον άντρα μου μέχρι 5 χρονών στο ίδιο δωμάτιο (έλεος να ακούει το παιδάκι, άρρωστο μου ακούγεται, συγνώμη κ όλας μην προσβληθεί καμία....)

Επίσης πήγα σε διαιτολόγο για να κρατήσω τα κιλά που έχω (είναι αρκετά) και να χάσω και κανένα πριν γεννήσω :S

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Αχ Αλεξάκι μου τι μας κάνουν τα μωράκια μας...Εγώ ήδη και με 4 χάπια την μέρα και έρχονται μέρες που δεν αντέχει το στομάχι μου!Δεν μπορείς και εσύ βρε παιδί μου να κόψεις λίγο τυς ρυθμούς και να ξεκουράζεσαι??

Άντε όλα καλά θα πάνε!!Θα είσαι η πρώτη που θα κάνει β επιπέδου άραγε?? Εμένα σε 1 μήνα ακόμη..Sad
Ασε,απογοητευτηκα χθες...χωρις υπερβολη,τωρα θα παιρνω 15 χαπια την ημερα!!!Και θα πρεπει να δουλεψω μεχρι τελος 7ου με αρχες 8ου (μηνα εγκυμοσυνης εννοω ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 25 534787 ) γιατι εργαζομαι σε ξενοδοχειο στην reception κ πρεπει να συμπληρωσω τα ενσημα για το ταμειο ανεργειας τον χειμωνα κ να μπορω να παρω τα επιδοματα...οποτε εχω 9 ωρες ορθοστασιας την ημερα με 4 μονο ρεπο τον μηνα......

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:Εγω πειναωωωωωωω (και αν ημουν γατα θα ελεγα πεινιαουουουου!!!)παρα τις αναγουλες αλλα συμβαινει το εξης:νιωθω οτι κατι (μαλλον το μπεμπε) μου πιεζει το στομαχι και ενω ξεκιναω να φαω με λυσσα,μου κοβεται συντομα!Τρωω ομως,κανα δυο κιλακια τα εχω τσιμπησει.Η αληθεια ειναι το εφαγα περισσοτερο αυτες τις τελευταιες μερες με κατι τραπεζωματα και γι'αυτο τα εβαλα κατευθειαν.Εχω πει απο σημερα να μαζευτω λιγο,θα φαω γεμιστα της μαμας το μεσημερι δλδ 2 μικρες γεμιστες ντοματες με λιγη φετα μιλνερ.Το πρωι ομως τρωω ενα τοστακι με γαλοπουλα και ενα ποτηρι γαλα calci-plus.Το απογευμα με πιανει λυσσα για γλυκο,τρωω μια μπανανα 'η καρπουζι και μετα με πιανει αναγουλα,στομαχοπονος και φτου κι απ'την αρχη...μην μιλησω για τον παλιοσιδηρο... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Αχ αυτός ο σίδηρος...παρ'ολο που ο δικός μου είναι σαν μασόμενη σοκολάτα...παλιοσίδηρος όπως το είπες!το πρωί εάν πάρω το σίδηρο πρέπει να είμαι νυστική...ελά όμως που μετά δεν μπορώ να πιώ γάλα με τίποτα!...Σήμερα εμείς θα φάμε το ζυμαρικό το πεπονάκι με κοτόπουλο. Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις