Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
542 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 542 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 34]

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια και απο μενα!!!Ρε κοριτσια και εγω το καταλαβαινω το μωρακι και ειδικα εχτες το βραδυ που ημουνα ξαπλωμενη.ειμαι σιγουρη πως ηταν αυτο!!!

Εσεις κοριτσια που πηγατε για καφεδακι βαλτε καμια φωτο να σας δουμε!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεερα τσουπρες!!!
τι κανετε? βλεπω ολες σιγα σιγα νιωθετε κατι στις κοιλιτσες!
με την ορεξη πως τα πατε? κανει καμια σας γυμναστικη κλπ?
εγω απ την ακινησια τα'χω δει ολα λεμε! Shocked

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Snowhite η μόνη γυμναστική που κάνω προσωπικά είναι να πληκτρολογώ όλη μέρα στο γραφείο Rolling Eyes Rolling Eyes και να περπατάω πηγαίνοντας σπίτι.. Κατά τα άλλα τίποτα..

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Snowhite και''γω απο γυμναστικη τιποτα...περπαταω μονο οταν τυχει ,,και τωρα πιασανε η ζεστες και αποφευγω και το περπατημα,,,μονο απογευμα καμια βολτουλα ΑΝ τυχει....

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα Carrie Μου κατι ειναι και αυτο!
τατιανουλα μου και συ το ιδιο ε?
κανενα μπανακι κανατε?
εγω να σας πω την αληθεια και να μου το επιτρεψει.. ενα φοβο τον εχω, γιατι απο μικρη ειχα θεμα με ουρολοιμωξη , ενας λογος παραπανω και το νινι μου, και λιγο το αιμα? ξερω γω ρε κοριτσια? φυλαγομαι ....

κοριτσια μακαρι να ημουν αθηνα η εστω να ειχα παρεα απο κοντα καμια εγκυουλα να μοιραστουμε μαζι αυτα που νιωθουμε.. καμια φορα νιωθω παραξενα...πως μεγαλωνει ενα παιδακι μεσα μου, αλλη φορα νιωθω υπεροχα, αλλες φοβο, αγνοια, τρομο, αλλες στοργη! ε ρε παρτυ που κανουν οι ορμονεςςςς Sad

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γυμναστικη?τι ειναι αυτο?εδω δεν εκανα οτανδεν ημουν εγκυος θα καν τωρα?εμενα η γυμναστικη μου ειναι να τρεχω πισω απο την Χρυσανθη!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς θα παμε 4 μέρες το Σκ στο εξωχικό μου παραλία Λάρισας και το περιμένω σαν τα Χριστούγεννα να έρθει!!Δεν ξέρω αν θα μπω στην θάλασσα αν είναι παγωμένη αλλά σίγουρα θα βάλω μαγιώ και θα πάρω περιοδικό κάτω από ομπρέλα να μαζέψω αλμύρα!!!

Snowhite που βρίσκεσαι? Άσε όσον αφορά τις ορμόνες μη λες τίποτα!!!Το Σάββατο το πρωί πηγαίνοντας στην συνάντηση με τα κορίτσια με έπιασε γοερό κλάμα στο μέτρο
affraid affraid affraid γιατί σκεφτόμουνα το βρεφικό στρες που προκαλείται σε κάποια μωράκια σε ένα άρθρο που είχα διαβάσει και επίσης που μία φίλη μου έλεγε ότι τα μωράκια ακόμη και κοντά σε ένα έτος δεν μπορούν να ξεχωρίσουν αν όταν φεύγεις θα ξαναγυρίσεις και αυτό τους προκαλεί άγχος!!!Μιλάμε για κωμικοτραγικές καταστάσεις!!!!!Και μετά ΟΛΟ το Σκ ήμουνα μέσα στην τσίτα και στα νεύρα για το παραμικρό!Ώρες ώρες δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι αυτο και αν ειναι γυμναστικη!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Εμείς θα παμε 4 μέρες το Σκ στο εξωχικό μου παραλία Λάρισας και το περιμένω σαν τα Χριστούγεννα να έρθει!!Δεν ξέρω αν θα μπω στην θάλασσα αν είναι παγωμένη αλλά σίγουρα θα βάλω μαγιώ και θα πάρω περιοδικό κάτω από ομπρέλα να μαζέψω αλμύρα!!!

Snowhite που βρίσκεσαι? Άσε όσον αφορά τις ορμόνες μη λες τίποτα!!!Το Σάββατο το πρωί πηγαίνοντας στην συνάντηση με τα κορίτσια με έπιασε γοερό κλάμα στο μέτρο
affraid affraid affraid γιατί σκεφτόμουνα το βρεφικό στρες που προκαλείται σε κάποια μωράκια σε ένα άρθρο που είχα διαβάσει και επίσης που μία φίλη μου έλεγε ότι τα μωράκια ακόμη και κοντά σε ένα έτος δεν μπορούν να ξεχωρίσουν αν όταν φεύγεις θα ξαναγυρίσεις και αυτό τους προκαλεί άγχος!!!Μιλάμε για κωμικοτραγικές καταστάσεις!!!!!Και μετά ΟΛΟ το Σκ ήμουνα μέσα στην τσίτα και στα νεύρα για το παραμικρό!Ώρες ώρες δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου!!!

αχ καλα να περασεις!!!!! και να χαλαρωσεις, εγω λεω να πλατσουρισεις λιγο ποδαρακια παντως ! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 215994 θα ειναι τελεια!

εγω βρισκομαι Κερκυρα απεναντι απ το σπιτι μου εχει παραλια και θα την ξεροσταλιαζω ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 534787

εχεις σκαμπανεβασματα βλεπω ε? χαμος ολες!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki την καλυτερη γυμναστικη κανεις...καις κ τις θερμιδες που παιρνεις,,ενω εμεις μαμ και νανι...
φανταζομαι κ μετα την εγκυμοσυνη τσατ μπαμ θα τα χασεις τα κιλα θα σε βοηθησει η κορουλα σου.......

carrie ασε για ορμονες μην μιλας καθολου...βλεπω τηλεοραση και κλαιω ,,εχω γινει πολυ ευαισθητη ενω πριν καμια σχεση...καμια φορα καθομαι κ σκεφτομαι κ πως θα ειναι η γεννα κ αν συμβει κατι κ αν το ενα κ αν το αλλο,,σε πιανει κ ενα ανχος κ ενας φοβος ταυτοχρονα....ασε τι εχω παθει...ΟΡΜΟΝΕΣ τι να κανουμε...
υπομονη και οσο μπορουμε να μην σκεφτομαστε ασχημα πραγματα κ στεναχωριομαστε οσο να''ναι καταλαβαινουν τα μωρακια....

tattooed_snowhite ουτε εγω θα κανω μπανιο φετος δεν θελω φοβαμαι μωρε ασε για τετοια ημαστε θα παθουμε κ τιποτα κ θα τρεχουμε....μπορει καμια φορα να παω να βρεξω λιγο χερια ποδια και αυτο ηταν...ασε που να ψαχνεις για μαγιο τωρα!!!!δεν με χαλαει ομως να παρω μια γρανιτα να κατσω κατω απο την ομπρελα ''να μην εχει πολυ ζεστη ομως'' και να βλεπω την θαλασσα πλατσα πλουτσα κυματακι....

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσια!!!Χαμομηλακι,πρεπει να ειναι το μωρακι σου αυτο που ενιωσες...επιτελους αλλη μια στην παρεα μας που το ενιωσε μετα την Carrie!!!!Και εγω ανυπομονω να το νιωσω....

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα σε αυτην την εγκυμοσυνη ενω τρωω κανονικα δεν φαινεται να εχω βαλει κιλα.και δεν εχω καθολου ορεξη για γλυκα,τρομερο ε?μακαρι να μην παρω πολλα κιλα γιατι στην Χρυσανθη τα 18 τα τσιμπησα.Ολα τα κιλα τα εχσα πανω στον χρονο.

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια μου ειδα οτι ολες οι κοιλιτσες ειναι μια χαρα....λοιπον εγω σημερα ειχα υπεριχο ολα τεεεεελεια.....δοξα παναγιτσα μου....λοιπον επιτελους το ειδαμε ειναι κοριτσαρος...... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 654316 αν και περιμεναμε αγορι παλι χαρικα το ιδιο ετσι μου εδειξε και ο αντρας μου.... confused τωρα ξανα 19 ιουλιου μου ειπε και οτι σε 2 εβδομαδες θα το καταλαβενω αν ειχα εμπειρια λεει θα το ενιωθα απο τωρα...κοριτσια την μονη γυμναστικη που κανω ειναι λιγο διαδρομο στο σπιτι αυτο....και μεχρι τωρα εχω παρει 4 κιλα... confused

afroditi1006

afroditi1006
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ...ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΝΙΩΣΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.ΕΙΠΑ ΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΧΑΡΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ...ΘΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΕΨΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΕΡΩΤΗΣΗ:ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΥΡΟΡΜΟΝΗ?ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η Τ4 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάρες καλημέρα!Είναι 3.30 τη νύχτα και κάνω το φάντασμα μέσα στο σπίτι!!!Δεν κολλάει ύπνος με τίποτα!!Κοιμήθηκα ένα δίωρο και μετά το μάτι γαρίδα!!!Και αυτές οι διαταραχές ύπνου είναι συχνές!!Να δω πως θα την παλέψω αύριο που έχω φορτωμένη μέρα...Λοιπόν, διάβασα τα νέα σας.Ολα βαινουν καλώς, μπράβο μας! Κι εμείς είχαμε υπέρηχο χθες, το μπουμπουκάκι μας είναι 280 γραμμάρια, αναπτύσσεται κανονικά, μόνο που δεν μας έκανε καθόλου τη χάρη να ανοίξει τα μπουτάκια του, οπότε μείναμε στο "το πιθανότερο να είναι κορίτσι", της προηγούμενης φοράς!!!Κλείσαμε και αυχενική για την άλλη Παρασκευή στο Λητώ, οπότε εκεί θα τα μάθουμε όλα!Για ακόμα μία φορά ήταν υπέροχα!Πλέον η καρδούλα του ακούγεται αυτόνομα, με το ειδικό στηθοσκόπιο για έμβρυα!Η πιο γλυκιά μελωδία!!Είδαμε όλη τη σπονδυλική του στήλη, τα κοκαλάκια του και όλα ήταν ως πρέπει.Μεγάλη ανακούφιση κάθε φορά!Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου το "ακούω" 1 -2 φορές τη μέρα, και όντως, είναι καταπληκτικό.Νιώθω ότι έτσι αναπτύσσουμε επικοινωνία (χαζομαμά!!)!!!Φιλιά σε όλες κοριτσάκια, καλη μέρα να έχουμε, ηλιόλουστη, χαρούμενη, δημιουργική! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 875502

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια μου!!

Χτες πηγα για ψωνια πριν το γιατρο και μετα γυρισα τοσο πτωμα που την επεσα κατευθειαν και μαλιστα με πηρε ο υπνος απο τις 9.30.Ξυπνησα καποια στιγμη σαν το φαντασμα στις 2 και εμεινα καμια ωρα ξαγρυπνη αλλα ευτυχως ξανακοιμηθηκα.

Αναλυτικα τωρα:ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΑΣ!Χτες ειχε πολυ πλακα και μας ειπε ο γιατρος οτι τωρα που εχει μεγαλωσει θα ειναι πολυ ωραια καθε φορα.Τα ποδια ομως....ερμητικα κλειστα!!!!Ηταν ξαπλα ο/η κυριος/κυρια και ειχε το χερι πισω απο το κεφαλι,οπως καθομαστε καμια φορα οταν ειμαστε ξαπλα.Στο μεταξυ ετσι καθεται ο αντρας μου οταν λαγοκοιμαται!Ειχε και το ενα γονατο λυγισμενο,λες και περιμενε να το φερουμε το φραπε!Δεν καθοταν ομως να το μετρησουμε ολοκληρο,και ο γιατρος μετρησε μονο την κεφαλοουραια αποσταση και εχει μεγαλωσει κι αλλο.Συνολικα μπορει να ειναι 8 εκ. και ισως παραπανω.Αλλα δεν καθεται το παλαβο!Καποια στιγμη γυρισε ανφας στον υπερηχο και εβαλε και τα δυο χερακι διπλα στο κεφαλι και ειδαμε τις παλαμες με τα δαχτυλακια του.Ο αντρας μου ειχε παθει!Εγω λιγο πιο ψυχραιμη αυτη τη φορα.Ρωτησα το γιατρο και για τα πονακια και του ειπα οτι ανησυχουσα.Μου ειπε οτι το μωρο το νιωθεις μετα την 20η εβδομαδα αλλα τωρα ειμαι σε φαση που η μητρα μου μεγαλωνει και ειναι φυσικο να μου ερεθιζει εντερα και οτι αλλο υπαρχει εκει κατω.Μου ειπε να μην ανησυχω τοσο και να κανω και το σταυρο μου που ολα πανε καλα γιατι βλεπει τοοοοοσα καθε μερα που δεν θελω ουτε να ξερα.Βεβαια μου συνεστησε ξεκουραση και αραγμα οσο γινεται!Και σκοπευεω να τον ακουσω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 328109

Ασχετο:πιο πριν πηγα και για ψωνια και ξεπαραδιαστηκα.Πηρα καλοκαιρινα ρουχα εγκυμοσυνης γιατι σιγα μην μου κανουν τα ηδη υπαρχοντα παντελονια μου.Διαπιστωσα οτι μπορει να μην εχω βαλει κιλα(1,5 συνολικα και αν...)αλλα εχει αλλαξει ο σκελετος μου.Και η πωλητρια μου ειπε "και που'σαι ακομα..."...Ε,ρε τι εχει να γινει!

Rolling Eyes Rolling Eyes

σημερα παλι εχω ενα καρο δουλειες αλλα ελπιζω να μην ειναι σαν χτες...Σας φιλω και περιμενω νεακια σας! cheers

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια βλεπω καποιες πηγατε ειδατε τα μωρακι σας τι ωραια εγω σε κανα 2 βδομαδες θα παω να το δω.....χτες δεν εκανα τιποτα σπουδαιο αλλα ασχοληθηκα με τον εαυτο μου αποτρυχωση ''κανω με κερι'',μανικιουρ,πεντικουρ,μασκες στα μαλλια στο πρωσοπο....μετα ντυθηκα σεξουλιαρικα ''μην φανταστειτε φορεματακι με λιγο ντεκολτε απλα λογω στηθους προκαλει οσο να''ναι κ λιγο κοντουτσικο αλλα για το σπιτι μια χαρα ειναι''κ περιμενα τον αντρα μου ο οποιος μπαινει στο σπτιτι κ με βλεπει κ του επεσε το σαγονι σου λεει τι επαθε αυτη μεσημεριατικα...........χα χα...και μου λεει εχεις αγριες διαθεσεις????τι μας εχουν κανει αυτες η ορμονες χα χα....

ασχετο αλλα θυμαστε που λεγαμε για ονειρα???εχω δει τρεις φορες μεχρι τωρα οτι απαταω τον αντρα μου στο ''ονειρο ετσι'' κ με πιανει στα πρασα αλλα δεν κανουμε τιποτα η αγκαλια η δεν προλαβαμε η τωρα αρχισαμε ενα πραμα....κ με πιανει στα πρασα που λετε κ στεναχωρια εγω ολο προσπαθω να του αποδειξω οτι ηταν πανω απο μενα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 667478 αλλα δεν ξερω το γιατι....κ η πλακα ειναι οτι με διωχνουν απο το σπιτι κ η γονεις μου κ μου γυρνανε ολοι την πλατη '''πως μπορεσες'' ντροπη και τετοια ακομα κ ο αδερφος μου την μερια του αντρα μου παιρνει ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 679259 ........αλλα ειναι τοσο ζωντανο το ονειρο...που ξυπναω λεω ουφ με ξαναπερνει ο υπνος κ παλι επιστρεφω στον ιδιο εφιαλτη..ε αμαν πια!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ardo kai Χαμομηλάκι τυχερούλες είδατε τα μωρουλίνια σας!!ΆΝτε να περάσουν οι μέρες για να δω την μπεμπουλίνα...Χθές το βράδυ έπαιζα πιάνο για να την νανουρήσω...Τουλάχιστον όταν με το καλό έρθει και θα βγάζει δόντια και θα ουρλιάζει(Χριστέ μου δεν ξέρω γιατί φαντάζομαι πως το μωρό μου θα είναι πολύ ανήσυχο)να της παίζω και να ηρεμεί.
Χθές το βράδυ στον ύπνο μου είδα έναν χρυσό σταυρό...δεν ξέρω εάν είναι καλό ή κακό...ενα και μεταξύ μας απο τότε που έμεινα έγκυος δεν αναλύω πλέον τα όνειρα καθώς ξέρω πως οι ορμόνες μου κάνουν τρελλό παιχνίδι...και μιας και μιλάμε γι'αυτό δεν ξύπνησα και με την καλύτερη διάθεση...όσο να΄ναι με έχει πιάσει ένα άγχος εάν θα τα καυαφέρω, εάν θα είμαι καλή μανούλα, εάν θα μπορέσω να ταίσω το μωρό μου...εάν θα είμαι ικανή να το φραντήσω και τέτοια Sad Sad!!!Σνιφ Σνιφ κορίτσια!!!
Μάλλον έχω πέσει λιγάκι ψυχολογικά...θα κάνω περιποιήση όπως η Τατιανούλα μπας και ανέβω λιγάκι!

Baby με το καλό η πριγκίπισά σου!!!Μπράβο κορίτσια μου...όλα να πάνε καλά!!!

Φιλιά πολλά σε όλες σας κορίτσια μου!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααα κοιλιτσεςςςςςς!!!! τι κανετε?
χαμομηλακι μου μπραβο που ειδατε το νινακι φανταζομαι τη χαρα σου!!!
εχω και γω αρκετα πονακια λες και μου τραβιονται τα νευρα μεσα στη μητρα καπως ετσι καμια φορα εντονα, αλλα εχει δικιο ο γιατρος φαντασου οσο μεγαλωνει η μητρα τι μετακομησεις θα γινονται εκει μεσα!!! Laughing Laughing

τατιανουλα μου σε βαρεσανε οι ορμονες κατακουτελα κοριτσι? αχ απο τωρα τα τραβαμε οι ερμες οι μανουλες για να εχουμε μεγαλες αντοχες μετα! ξερει πολυ καλα το εργο της η φυση!

Αυλιν μου εσυ πως εισαι?
βλεπω και απο ονειρα καλα τα πας και συ! τι κακο και αυτο μιλαμε ταινιες ολοκληρες!
εγω σημερα ειδα οτι με ντυνανε νυφη και ολο το νυφικο ηταν δαντελα -καπου εδω να σημειωσω οτι ποτε δεν με ονειρευτηκα νυφη και ειμαι κατα του θρησκευτικου- και ολο αυτο το ονειρο μου προκαλεσε τρεεεεελλο αγχος!

τις 3 τελευταιες μερες δεν μου κατεβαινει μπουκια ρε κοριτσια, δεν με τραβαει καμια μα καμια τροφη! τι να πω? Shocked

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια, πως είστε? Χαμομηλάκι μπράβο που όλα πάνε καλά!

Εγώ είμαι στο γραφείο και εκεί που καθόμουνα το πρωί ένιωσα πάλι να χάνω τον κόσμο!Πως γίνεται να συμβαίνει όταν είμαι καθιστή?? Να δω πως θα βγάλω το καλοκαίρι..Sad Κατά τα αλλά πάνω που έλεγα ηρέμησαν οι αναγούλες, επανήλθαν δρυμήτερες!Δεν υπάρχει σωτηρία, το έχω αποδεχτεί πια δεν πρόκειται να φάω ποτέ ξανά κανονικά στη ζωή μου...

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie μου καταρχην μην απελπιζεσαι οσο για αυτο που λες οτι ''χανεις τον κοσμο'' και γω το παθαινω και καθηστη και ορθια και ξαπλωμενη, καλως η κακως η εγκυμοσυνη αυτα εχει και πρεπει να το γνωριζουμε πολυ καλα και να ειμαστε ολο και πιο προετοιμασμενες, ας μην ξεχναμε οτι ειναι κατι τοσο το φυσικο! ελπιζω να σου περασει γρηγορα , συνηθως στον 4ο-5ο φανταζουν ολα καλητερα και σωματικα και ψυχικα
οσο για τις αναγουλες προσπαθησε να ενταξεις στο πρωινο σου , κρακερ η φρυγανιες ολικης με λιγο βουτηρακι και πολλα μικρα γευματα οσο σου επιτρεπει η κατασταση βεβαια.
ελπιζω να περασουν σε ολες οι μικροενοχλησεις και να αρχιζουμε πλεον να απολαμβανουμε το ομορφοτερο θαυμα του κοσμου! Very Happy

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαμομηλάκι τα ίδια ακριβώς πάθαμε χθες!και εμάς είναι και 20 εβδομάδων και δεν μας έχει κάνει ακόμη τη χάρη να αποκαλυφθεί!!!Σημασία έχει βέβαια πως όλα πάνε καλά... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 4 215994
Αylin γλυκιά μου νομίζω σε καταλαβαίνουμε όλες απολυτα.Κι εγώ πριν λίγες εβδομάδες ήμουν σε αντίστοιχο mood και μάλιστα πολλά κορίτσια εδώ στο φόρουμ συμφώνησαν μαζί μου και έσπευσαν να με συνεφέρουν με θετικές και ρεαλιστικές σκέψεις... Very Happy Νομίζω είναι δευτερεύον σύμπτωμα της εγκυμοσύνης όλες αυτές οι μαύρες σκέψεις!!!χαχαχα!!¨Ολες μας πιάνει ανά καιρούς...Βέβαια αν το καλοσκεφτείς είναι ένδειξη ότι θα γίνουμε υπεύθυνες, στοργικές και "σωστές" μανούλες, αλλιώς θα ήμασταν..."ζαμάν φου"!!!χαχαχα!!!Οταν σε κατακλύζουν οι άσχημες σκέψεις θα πρότεινα να το ρίχνεις στο πιάνο (κάτι χαρούμενο φυσικά!!), ώστε η μουσική να φτάνει ως το μωράκι σου και να γαληνεύει, να γαληνεύετε μαζί!!
Κοριτσόπουλα όμορφα καλό μεσημέρι!!Γύρισα για λίγο σπίτι και μετά επιστρέφω στο σχολείο για κάποιες υποχρεώσεις (άντε, θα τελειώσει η σχολική χρονιά, που θα πάει;;;; Laughing Laughing )φιλιά σε όλες!

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie μου συμφωνώ με τη Χιονατούλα, κι εμένα οι ζαλάδες σταμάτησαν περίπου στην 15 εβδομάδα...Μη νομίζεις πως επειδή κλείσαμε τον τρίτο σταματάνε ξαφνικά όλα τα άσχημα!!Από γυναίκα σε γυναίκα αλλάζει.Ειμαι σίγουρη πως δεν θα κρατήσει για πολύ ακόμα... I love you I love you Ειπαμε, είναι ανήσυχος ο μπεμπίνος σου, τί να τον κάνουμε!!!!!

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα τι κανετε????????κοριτσια απο το πρωι που συκωθικα νιωθω οτι τσουζω απο κατω οταν κατουραω και φοβαμαι πως ειναι ουριλοιμοξη!!!!!!!!!!!! pale pale pale pale τι θα κανω θα τρελαθω!!!!!!ειναι επικυνδινω για το μωρο μου???????? confused confused

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ είμαι πάλι!Θα έχετε βαρεθεί να με ακούτε βρε κορίτσια!¨Ηθελα να γραψω κάτι στην Carrie σχετικά με αυτό που έλεγε προχθές, για το βρεφικό άγχος που την άγχωνε, και σκέφτηκα μήπως πιθανώς ενδιεφερε και καποιά άλλη κοπέλα...Λοιπόν Νατάσσα μου,δεν υπάρχει κανέναν λόγος να αγχώνεσαι για αυτό.Ειναι μια σοφή διαδικασία της ανθρώπινης φύσης να αποκτά το παιδί αυτοπεποίθηση και αυτονομία, καθώς και ασφάλεια για το περιβάλλον του.Σε αυτή την ηλικία οι νευρώνες στον εγκέφαλό του (στην ουσία δηλ. η εξυπνάδα του) αναπτύσσονται ταχύτατα και κάνει "συνεξαρτήσεις" όπως λέμε.Συγκεκριμένα, κλαίει-η μαμά πάει κοντά- το μωρό συνεξαρτά την έκκλησή του με τον ερχομό της μαμάς= ασφάλεια.Και έτσι μαθαίνει να επενεργεί στο περιβάλλον του, αρα να γίνεται δυνατή και αυτόνομη προσωπικότητα.Ξερουμε όλες το κλασσικό παιχνίδι"κουκου-τσα", που κρυβόμαστε πίσω από το μαξιλάρι και κάθε φορά που εμφανιζόμαστε το μωρό χαίρεται σαν να ήρθαμε μόλις τώρα!Ειναι γιατί δεν έχουν αναπτύξει την "ικανότητα της διατήρησης", δηλ.να καταλαβαίνουν ότι δεν φύγαμε ουσιαστικά.Ισως σου φαίνεται αγχογόνο, γιατί θα πιστεύεις όπως μας έλεγες πως το μωρό θα νιώθει μόνο του ή έρημο κτλ.Αντίθετα, μαθαίνει πως επικοινωνώντας ΚΕΡΔΙΖΕΙ την αλληλεπίδραση, και έτσι νιώθε πραγματική ασφάλεια, παρά αν είχε μια μαμά 24 ώρες το 24ωρο δίπλα του.Αυτό στο επιβεβαιώνω εγώ και όλοι οι ψυχολόγοι του κόσμου.Ειναι πολύτιμη διαδικασία και είναι η βάση της ανθρώπινης μαθησης...Σορρυ αν σας κούρασα, απλα΄δεν θέλω να αγχωνόμαστε βρε κοριτσια χωρίς λόγο...Η ανθρώπινη φύση είναι σοφή, έχει λόγο για όλα όσαο γίνονται!! I love you I love you I love you

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις