Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
468 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 468 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 34]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εγω πεταχτηκα στην πλατεια να ψωνισο μικροπραγματακια και ξαφνικα πω πω μου ηρθε μια φουντωση μια φλογα...ευτυχως παντα εχω μαζι μου κρυο νερακι...εχει ζεστη εξω πολυ και περπατησα και''γω κ φενεται ζεσταθηκα....ε εκατσα λιγο ειπια νερακι κ ολα καλα...δεν ημαστε για λυποθυμιες τωρα!!!οποτε προσοχη να αποφευγεται να βγενεται εξω εαν δεν ειναι επειγον και παντα κρυο νερακι στο χερι.....καλο μεσημερι!!!!

baby παρε τηλ τον γιατρο σου να πας να σε δει η μπορει να ου πει να πληθεις π.χ. με χαμομηλι!!!δεν ειχα ποτε αλλα φανταζομαι δεν παλευεται....πες μας μετα τα νεα σου.




Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:εγώ είμαι πάλι!Θα έχετε βαρεθεί να με ακούτε βρε κορίτσια!¨Ηθελα να γραψω κάτι στην Carrie σχετικά με αυτό που έλεγε προχθές, για το βρεφικό άγχος που την άγχωνε, και σκέφτηκα μήπως πιθανώς ενδιεφερε και καποιά άλλη κοπέλα...Λοιπόν Νατάσσα μου,δεν υπάρχει κανέναν λόγος να αγχώνεσαι για αυτό.Ειναι μια σοφή διαδικασία της ανθρώπινης φύσης να αποκτά το παιδί αυτοπεποίθηση και αυτονομία, καθώς και ασφάλεια για το περιβάλλον του.Σε αυτή την ηλικία οι νευρώνες στον εγκέφαλό του (στην ουσία δηλ. η εξυπνάδα του) αναπτύσσονται ταχύτατα και κάνει "συνεξαρτήσεις" όπως λέμε.Συγκεκριμένα, κλαίει-η μαμά πάει κοντά- το μωρό συνεξαρτά την έκκλησή του με τον ερχομό της μαμάς= ασφάλεια.Και έτσι μαθαίνει να επενεργεί στο περιβάλλον του, αρα να γίνεται δυνατή και αυτόνομη προσωπικότητα.Ξερουμε όλες το κλασσικό παιχνίδι"κουκου-τσα", που κρυβόμαστε πίσω από το μαξιλάρι και κάθε φορά που εμφανιζόμαστε το μωρό χαίρεται σαν να ήρθαμε μόλις τώρα!Ειναι γιατί δεν έχουν αναπτύξει την "ικανότητα της διατήρησης", δηλ.να καταλαβαίνουν ότι δεν φύγαμε ουσιαστικά.Ισως σου φαίνεται αγχογόνο, γιατί θα πιστεύεις όπως μας έλεγες πως το μωρό θα νιώθει μόνο του ή έρημο κτλ.Αντίθετα, μαθαίνει πως επικοινωνώντας ΚΕΡΔΙΖΕΙ την αλληλεπίδραση, και έτσι νιώθε πραγματική ασφάλεια, παρά αν είχε μια μαμά 24 ώρες το 24ωρο δίπλα του.Αυτό στο επιβεβαιώνω εγώ και όλοι οι ψυχολόγοι του κόσμου.Ειναι πολύτιμη διαδικασία και είναι η βάση της ανθρώπινης μαθησης...Σορρυ αν σας κούρασα, απλα΄δεν θέλω να αγχωνόμαστε βρε κοριτσια χωρίς λόγο...Η ανθρώπινη φύση είναι σοφή, έχει λόγο για όλα όσαο γίνονται!! I love you I love you I love you

Αχ Αρετή μου πόσο με γαλήνεψε το μήνυμά σου..Δεν γινότανε να μου τα πείς το Σάββατο αυτά??που από το Σάββατο δεν σκέφτομαι τίποτα αλλο και με έχει φάει το άγχος!!!! Respect Respect Respect

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Baby μην ανησυχείς!Πήγαινε κάνε μια γενική ούρων καθώς και μια καλλιέργεια και στη συνέχεια συμβουλέπψου τον ιατρό σου!Εκείνος θα ξέρει σίγουρα να σε καθοδηγήσει...εά όντως πρόκειαι για ουρολοίμοξη...μπορεί απλά να έτσουζες και να μην τρέχει κάτι...

Carrie Μου υπομονή.Και εμένα απο την κυριακή το βράδυ έχουν επιστρέψει οι αναγούλες αλλά κάνω υπομονή...τι στο καλό θα περάσει.Αλλά προς το παρόν έχω τρομερή απώθεση στο γάλα, στο τζατζίκη, στο αγγούρι, στο κρεμμύδι, με πιάνει στεναχώρια όταν είναι να πάμε σούπερ μάρκετ και δεν μπορώ να φορεσω με τίποτα το άρωμά μου...σνιφ σνιφ...

Ardo μου γλυκειά...με ξέρεις οπότε εμείς τα καρκινάκια που είμαστε γεννημένα για να κάνουμε οικογένεια έχουμε και περισσότερο άγχος.

Ζυγήστικα σήμερα και έχουμε πάρει συνολικά 2,5 κιλά...πότε πρόλαβα και έβαλα τα 500 γρ.???SadSadSad

Επίσης και κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω...έχετε αρχίσει να χρησιμοποιείται κρέμες για τις ραγάδες και ενάντια στη χαλάρωση???

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αρετούλι μου... Respect Respect Respect ... Συγκινήθηκα!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Baby μου ΠΟΛΛΑ νερά για να πας πιπί σου μπας το προλάβεις!!Και αν δεις και δεν ,πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου και θα βγάλετε άκρη.. Δεν είναι πολύ δύσκολο να πάθει κανείς ουρολοίμωξη εδώ που τα λέμε..

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aylin εγω βαζω κρεμα εδω κ κανενα μηνα στην αρχη εβαζα βαζελινη βεβαια δεν ειχε τοση ζεστη και μετα απο συζητηση με τα κοριτσια αλλαξα και ξεκινησα ν βαζω nivea ....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμη γιατί ο γιατρός πριν 1 μήνα μου είχε πει ότι ήτανε νωρίς αλλά τώρα νομίζω πως χρειάζομαι και θέλω να του τηλεφωνήσω να τον ρωτήσω τι να βάλω..Προς το παρόν baby oil!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω οταν ειχα παει την τελευταια φορα πριν 5μερες με ρωτησε ο γιατρος βαζεις κρεμα στην κοιλια???του ειπα ναι κ μου λεει καλα κανεις...αλλα δεν τον ρωτησα τι θα μου προτεινε αυτος ...Carrie οταν σου πει ο δικος σου πες μας και εμας....οσο για το baby oil πως αντεχεις εχει που εχει ζεστη δεν υδρωνεις παραπανω????

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι γιατί βάζω μετά το μπάνιο και απορροφιέται γρήγορα!Smile

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω βαζω εδω κ εναμιση μηνα την Prevenstria της Frezyderm.Μου την ειχ προτεινει η φαρμακοποιος μου κ οταν με ρωτησε ο γιατρος κ του το ειπα,μου ειπε οτι ειναι απο τις καλυτερες.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι την έχω ακούσει αυτή Αλεξία. Πως την βάζεις? Μία ή δύο φορές την μέρα? Πρέπει να έχει ποσότητα ε?Αλλιώς πρέπει να την πάρουμε χονδρικής!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Ναι την έχω ακούσει αυτή Αλεξία. Πως την βάζεις? Μία ή δύο φορές την μέρα? Πρέπει να έχει ποσότητα ε?Αλλιώς πρέπει να την πάρουμε χονδρικής!!
Μεχρι στιγμης την εβαζα 1 φορα αλλα τωρα που μεγαλωνει η κοιλιτσα,την χρησιμοποιω 2 φορες κ βαζω κ στο στηθος.Εχει υπεροχη μυρωδια κ ειναι πολυ απορροφητικη...κ το καλο ειναι οτι νιωθω το δερμα ενυδατωμενο,οχι σαν αλλες που μετα απο λιγη ωρα ειναι σαν να μην εχεις βαλει καθολου..!!!Σου την συστηνω ανεπιφυλακτα Carrie μου!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν κορίτσια, μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ΟΧΙ κρεμά ακόμη!!Σε κανά δυο βδομάδες και βλέπουμε (δηλ. τέλη του μήνα που θα πάω να με δει!). Επειδή λέει ακόμη σχηματίζεται το μωρό να μην βάλω τίποτα.. οπότε..σε δύο βδομάδες τα λέμε ξανά!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσουδια!

Χτες το απογευμα ειχε παθει κατι η σελιδα μας?δεν μπορουσα να μπω με τπτ και σημερα βλεπω οτι εχουν φυγει οι πρωτες σελιδες...Μαλλον γινεται και εδω οικονομια...

Γονατισα απο την δουλεια χτες,δουλευα απο 10 το πρωι μεχρι 8 το βραδυ για να τελειωσω με κατι εκκρεμοτητες (διαλειμμα μιση ωρα για φαγητο)και μετα γυρισα σπιτι τεζα...Ειναι η δικη μου ιδεα ή κουραζομαστε πολυ πιο ευκολα απο πριν?Δεν μιλαω για την νυστα... Sleep αυτην την εχω μονιμη!Ειχε και ο αντρουλης πολυ δουλεια χτες (χτυπησε 12ωρο) και τον περιμενα να μου ερθει,δεν μπορω να κοιμηθω χωρις αυτον ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 417472 σημερα ευτυχως πιο χαλαρα...σκοπευω να αφιερωσω την μερα στην ξαπλα οσο γινεται! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 850933

Οσον αφορα την κρεμουλα,ο γιατρος μου ειχε πει να βαζω την vaseline intensive care στο στηθος απο τον 3ο μηνα και στην κοιλιτσα να προτιμω να βαζω φυτικες κρεμουλες οπως εκεινες της Fresh Line,τις οποιες χρησιμοποιουσα απο πριν αλλα με φειδω γιατι ειναι λιγο ακριβες.Στην γιορτη μου,η πεθερα μου, χωρις να το ξερει οτι μου ειπε ο γιατρος, πηγε και μου πηρε πολλα Fresh Line,επειδη ξερει οτι μου αρεσουν και προς το παρον εχω αποθεμα. Respect Respect Μετα τον 4ο μηνα μου ειπε να χρησιμοποιησω μια ειδικη για τις ραβδωσεις που την λενε Percutalfa.Δεν την εχω παρει ακομα και δεν ξερω πως ειναι.Αν δεν μ'αρεσει,θα δοκιμασω καμια αλλη,φανταζομαι ολες την ιδια δουλεια κανουν,εξαρταται ποια εταιρεια κανει στο γιατρο τα πιο πολλα δωρα...να ξερετε ετσι λειτουργουν τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο scratch Παντως γενικα ειναι καλο για ενυδατικες να χρησιμοποιουμε φυτικες οσο γινεται(ΚΟΡΡΕΣ ή APIVITA π.χ),εμενα μου αρεσει πιο πολυ η μυρωδια τους απο τις αλλες.

Παω να φαω πρωινο κοριτσια μου!μακιαααααα!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι τα βραδυα πια μουκανει παρεα το σπορακι μου με τα πρωτα του σπρωξιματα.. Very Happy
κατα ταλλα τωρα που γραφω εχω μεσα μπογιατζη. οποτε καταλαβαινετε τι με περιμενει μετα... ειπα να κατσω λιγο να τον αφησω ησυχο να κανει τη δουλεια του. εννοητε βεβαια οτι ριχνω κλεφτες ματιες γιατι δεν ειναι να τους εχεις και free...τωρα κανει τα ταβανια. και ειναι στην κουζινα.μετα θαναι τα δυσκολα..

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!! Εγώ πάι άυπνη έμεινα όλο το βράδυ γιατί είχα τρομερό πονοκέφαλο και είπα να μην πάρω ντεπόν και έτσι δεν κοιμήθηκα!Το πρωί μου πέρασε μόνος του..Sad Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν βλέπω να την βγάζω σήμερα -αύριο με την ζέστη!!!Θα λιώσουμε!!Είμαι αγκαλιά με το ιαματικό νερό της avene και να ψεκάζομαι σαν γλάστρα κάθε τρεις και λίγο!!

Ωχ!!Μα που πήγαν όντως οι πρώτες σελίδες του ποστ???

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου καλημέρα!

Σήμερα ξεκίνησα το erythrocin το σιρόπι για το ουρεόπλασμα.Απο γευση σκίζει...η αηδία σε όλο της το μεγαλείο.Δεν έχω όρεξη σήμερα να κάνω τίποτα...έχω μια απίστευτη υπνηλία ... γενικότερα βαριέμαιιιιιιι...Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την θεραπεία και να περάσουν γρήγορα οι μέρες για να δω το κοριτσάκι μου!!!

Supermama καλά βαψίματα!Προσπάθησε να μην κουραστείς...(τι σου λέω η χαζή ε?)

carrie όσο μπορείς πιές πολλά υγρά και αυτές τις ημέρες που έχει αρκετή ζεστούλα καλό είναι να τρώμε ελαφρά!

Φιλιά πολλά σε όλες! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 215994

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
alexia-marinos έγραψε:Εγω βαζω εδω κ εναμιση μηνα την Prevenstria της Frezyderm.Μου την ειχ προτεινει η φαρμακοποιος μου κ οταν με ρωτησε ο γιατρος κ του το ειπα,μου ειπε οτι ειναι απο τις καλυτερες.



δεν την ξερω...ποσο κανει περιπου???και για ποσο σου φτανει>???

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:

Supermama καλά βαψίματα!Προσπάθησε να μην κουραστείς...(τι σου λέω η χαζή ε?)

αχχ ασε! τα χω παιξει απο τηνορθοστασια. γινετε χαμος και ελεγα σιγα εναι ολα συμαζεμενα και μονο τραβηγμα θα θελουν. κουνια που με κουναγε.... θατα δω ολα μεχρι το βραδυ και αυριο μενει η κρεβατοκαμαρα! δε γινετε νατα αφησω και να μη τα κανω γιατι ειναι ολα στη μεση και πρεπει να μπουν στη θεση τους..

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ! ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ! ΧΘΕΣ ΝΩΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ! ΓΙΑ ΚΡΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΚΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ROC Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΙΓΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

Μανούλα_Δήμητρα

Μανούλα_Δήμητρα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα!!!!
τι κάνετε? Αχ αυτες οι ουρολοιμόξεις...ταλαιπωρήθηκα πολλά χρόνια και ευτυχως σταμάτησαν λιγο προτου μείνω έγκυος στην Ευαγγελία μου!

supermama απολαυσέτο γιατι οταν γεννήσεις θα σου λείπει αυτη η αίσθηση!
Για πολύ καιρό έπιανα την κοιλίτσα μου και μου έλειπε.

Απο ξενύχτια και εγω έχω ένα θεματάκι, δεν ξέρω γιατι μας πιάνει αυτο το πράγμα.
Εχθες το βράδυ δυσκολεύτηκα πολύ, πριζόμουν στα πόδια και στα χέρια συννέχεια και πονούσα, με βοηθησε πολύ το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και μπορεσα να κοιμηθώ λίγο ποιο άνετα.

Προσέξτε πολύ το αλάτι, γιατι είναι πολύ ευκολο να ανεβάσετε πίεση τους επόμενους μήνες!

κάναμε και την αυχενική και πήγαν όλα πολύ καλα! μάλλον θα κάνουμε αγοράκι και εμείς!!!
Πήραμε και την μικρή στο γιατρό και χάζευε την οθόνη σαν χάνος!!!
Ηταν πολύ ομορφο που τα έβλεπα και τα δύο.

Καλό απόγευμα , παω να χτυπήσω ένα παγοτάκι!!!Αμα θέλει καμία κερνάω!!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 912791 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 351126


τα λέμε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 125586

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
superemama μην σηκωνεις πολλα βαρη τουλαχιστον..υπομονη ξερω ειναι αστα να πανε και''συ τωρα βρηκες κοριτσι μου καντα το σ/κ φωναξε κ το σοι για βοηθεια κ μια χαρα!!!!



κικιτσο εχεις δικιο λεμε για κρεμες παλια τιποτα δεν βαζανε κ μια χαρα σωματα εχουν η μαμαδες μας!!!κ ουτε ραγαδες ουτε κοιλιες να κρεμονται!!μονο η κρεμα δεν κανει δουλεια αλλα στην κατασταση μας δεν μπορουμε να κανουμε κ πολλα..μετα ομως θα ειναι στο χερι μας λιγο γυμναστικουλα λιγη διατροφη και θα στρωσουμε ''καποια στιγμη'' ελπιζω χα χα!!!παρηγορια στον αρρωστο...

εγω παλι νομιζω ειναι στο δερμα η νυφη πασαλιβοταν συνεχεια η κοιλια εστρωσε βεβαια αλλα οσο να''ναι δεν ειναι οπως ηταν πριν και λογικο ειναι ...φανταστειτε ποσο ανοιξε το δερμα!!!αλλα πιομ πολυ εχει θεμα στο στηθος...πολη ραγαδα κ δεν βαζει ντεκολτε γιατι κανει μπαμ κ σκεφτειτε οτι εχει γεννησει πριν 6 χρονια...το καθε δερμα διαφερει...θα ερθει η ωρα μας κ θα λεμε κ εμεις α εμενα αυτο α εμενα ετσι!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανούλα_Δήμητρα έγραψε:Καλησπέρα!!!!
τι κάνετε? Αχ αυτες οι ουρολοιμόξεις...ταλαιπωρήθηκα πολλά χρόνια και ευτυχως σταμάτησαν λιγο προτου μείνω έγκυος στην Ευαγγελία μου!

supermama απολαυσέτο γιατι οταν γεννήσεις θα σου λείπει αυτη η αίσθηση!
Για πολύ καιρό έπιανα την κοιλίτσα μου και μου έλειπε.

Απο ξενύχτια και εγω έχω ένα θεματάκι, δεν ξέρω γιατι μας πιάνει αυτο το πράγμα.
Εχθες το βράδυ δυσκολεύτηκα πολύ, πριζόμουν στα πόδια και στα χέρια συννέχεια και πονούσα, με βοηθησε πολύ το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και μπορεσα να κοιμηθώ λίγο ποιο άνετα.

Προσέξτε πολύ το αλάτι, γιατι είναι πολύ ευκολο να ανεβάσετε πίεση τους επόμενους μήνες!

κάναμε και την αυχενική και πήγαν όλα πολύ καλα! μάλλον θα κάνουμε αγοράκι και εμείς!!!
Πήραμε και την μικρή στο γιατρό και χάζευε την οθόνη σαν χάνος!!!
Ηταν πολύ ομορφο που τα έβλεπα και τα δύο.

Καλό απόγευμα , παω να χτυπήσω ένα παγοτάκι!!!Αμα θέλει καμία κερνάω!!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 912791 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 351126



παγωτακι ακουσα????? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 688264 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 850933 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 688264


χα χα καλη ορεξη τωρα που το λες παω να παρω...εχω στον καταψυκτη.. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 4872


τα λέμε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 5 125586

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αληθεια ποια θα γινει πρωτη μανουλα???πια εχει ΠΗΤ 1,2,3,4,5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ !!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tatianoulaaaaaaaa εγω εχω ΠΗΤ 29/12 ! Ισα ισα με χωραει το γκρουπ! χαααχχα τελευταια ειμαι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις