Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
371 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 371 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 26]

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι οτιδήποτε ξεφύγει από τα πρέπει και τα θέλω κάποιων εδώ μέσα αρχίζει και προκαλεί ταραχή . Θέματα όπως :ο θηλασμός - η καισαρική η ο φυσιολογικός τοκετός (αν και σε αυτο το φόρουμ δεν έχω πετύχει μακελιό σε αυτό το θέμα) ιδιωτικά -δημόσια μαιευτήρια -έκτρωση είναι κόκκινο πανί .
Το αν κάποια θέλει να κάνει επάνω της οτιδήποτε δεν με απασχολεί θα της πω αν ρωτηθώ τη γνώμη μου την άποψη μου από εκεί και πέρα ας κάνει ότι εκείνη επιλέξει .
Αν το πράγμα ξεφύγει και διάφορους χαρακτηρισμούς έχει χαθεί το θέμα της συζήτησης , για μενα όσο προσβλητικό είναι το σκύλα άλλο τόσο είναι και το δολοφόνος αν εγω αρχίζω και τα χώνω σε ένα μέλος όχι επειδή απλά έχει άλλη άποψη απο αυτό που πιστεύω τότε και εκείνη για να προστατεύσει τη θέση της θα κάνει το ίδιο και ίσως και να βγεί περισσότερο εκτός εαυτού . Παρορμητικοί χαρακτήρες που ίσως αν είμασταν απο κοντά και συζητούσαμε να μην υπήρχε αυτή η κατάσταση.
Μην βλέπουμε το κόσμο σόννυ και ντε με τα δικά μας μάτια η μάλλον εμείς ας τον δούμε όπως θέλουμε αλλά να αφήσουμε και τον άλλον να το δει όπως θέλει στην τελική μπορεί κάποιος να είναι και τυφλός και να μην θέλει να δει...
Και κάτι τελελυταίο :μην ξανακούσω εδω μέσα για ξεμάλλιασμα η αλλάγή λουκ χωρίς να ρωτηθώ γιατί θα σας κουρέψω όλες ....χαχαχαχα farao afro afro και μετά θα δείτε!



κοιτα αυτο ειναι δικια μας δουλεια γιατι και εγω κομμωτρια να μην μας περνουν αλλοι την δουλεια χαχαχαχαχαχειπαμε

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η Τζενη ήταν επιθετικη απο την αρχη.αυτο δεν αλλαζει. το τι ειναι φανηκε εξαλλου στη πορεια..τετοια ατομα δεν εχουν θεση σε καμια κουβεντα. οσο κ αν ψαχνεις να της δωσεις δικιο

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:απεφθυνομαι σε μερικες υποκριτριες που το παιζουν αγιες.η εκτρωση ανακαλυφθηκε ακριβως για τους λογους που περιεγραψα.η γνωμη μου ειναι και δικαιωμα να μην γεννοβολαω ως κουνελα,φοραω σπιραλ για να μην εχω ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες,πολυ λιγο με νοιαζει πως το θεωρουν μερικες της εκκλησιας.η καποιες αλλες που απλα δεν γουσταρουν το σεξ.και ναι το δικαιωμα να αποφασησω για το αν θα φερω ενα παιδι στον κοσμο το εχω μονο εγω.ειναι η γνωμη μου αν καμια σας θεωρει το αντιθετο,ας γενναει τα παιδια της οποτε γουσταρει.για μενα δεν ξερετε να συζυτατε,ειστε κουραστηκες,επιβαλλετε τις καθυστερημενες σας αποψεις.αν δεν συμφωνει καποιος μαζι σας,γυριζετε εναντιον του.ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!

οριστε- το 1ο της μηνυμα----αυτο ειναι μήνυμα ανθρωπου που θελει να συζητησει?μην τρελαθουμε τελειως.,..

δεν ειναι το 1ο της- δοορθωνω- ειναι η απαντηση της σ'αυτο:

[b][b][b]
τζενη έγραψε:.....οσο για το
δικαιωμα να διακοπτουμε την νεα ζωη,το εχουμε οι γυναικες που θα το
κουβαλανε 9 μηνες,και την υπολοιπη ζωη τους.τα πραγματα ειναι απλα,εμεις
τα περιπλεκουμε.

koukida: φυσικά- το να μην αναλάβεις τις ευθύνες σου είναι πολύ απλό...αυτο δεν σημαίνει ότι και είναι το σωστό...

αυτο το δικαίωμα που αναφερεις λίγο αυθαιρετο το βρίσκω...
[/b][/b][/b]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την koukida στις Σαβ Ιουλ 16, 2011 12:19 am, 1 φορά

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:η Τζενη ήταν επιθετικη απο την αρχη.αυτο δεν αλλαζει. το τι ειναι φανηκε εξαλλου στη πορεια..τετοια ατομα δεν εχουν θεση σε καμια κουβεντα. οσο κ αν ψαχνεις να της δωσεις δικιο



κοιτα δεν παω κουκιδα να δωσο δικιο σε κανενα το περιμενα οτι θα ειπωθει αυτο εγω εφερα σαν παραδειγμα την τζενη για να προσεχουμε πως εκφραζομαστε γενικα .ουτε και μενα μου αρεσει αυτο που εγινε .και αμα διαβασες ειπα για οιποιαδηποτε τζενη .

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Ο λόγος που το έγραψα αυτό είναι γιατί όταν έγραψα εγώ την άποψή μου, πριν πολλές σελίδδς βέβαια γιατί τώρα ξέφυγε, δεν αντιπετωπίστηκε με σεβασμό.Προφανώς και υπάρχουν διαφωνίες και αντίθετες απόψεις. Απλά καλό είναι να μην πορωνόμαστε με την άποψή μας.

εχεις δικιο οπως το λες..και ειλικρινα δεν θυμαμαι τι ειχες γραψει εσυ πια...
αλλα..
οπως ειπαν και οι κοπελες ισως φταιει ο τροπος καμια φορα..
επισης αλλο να πεις εκανα μια εκτρωση γιατι ετσι ηταν οι συνθηκες..αλλο να πεις εκανα δυο....αλλο να πεις εχω κανει πολλες και αν τυχει θα ξανακανω..κλπ..
αφου οπως φαινεται το θεμα εξ ορισμου δεν ειναι υπερ των εκτωσεων..αν καποιος μπει να πει κατι ακραιο φυσικα και προκαλει αντιδρασεις...καλυτερα δεν ειναι να μπει σε ενα τετοιο θεμα?...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:κοριτσια δεν ξαναοιγω το θεμα γιατι δεν θελω απλως θελω να πω καπιοα πραγματα που επαναλμαβανονται συνεχεια ειδικα σε τετοια λεπτα θεματα.δεν ξερω αν ειναι τζενη ειναι τρολ η δεν ειναι αυτη γνωριζει .μονο σιγουρη εδω μεσα δεν μπορει να ειμαστε.και μενα δεν μου αρεσε ο τροπος που εκφραστηκε γιατι δεν ηταν σωστος .δεν μου αρεσουν οι βρισιες .εχει ομως ενα δικιο που πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι πεφτουμε να φαμε οποιαδηποτε κοπελα εχει αντιθετη αποψη με την τζενη και οιπαδηποτε τζενη.η κοπελα αμα θυμαστε καλα μπηκε και ειπε πως εχει κανει εκτρωση οτι θελει να οριζει το σωμα της και οτι φοραει σπιραλ.καπιοες κοπελες την αποκαλεσανε δολοφονο .ειναι και αυτο σωστο οχι .ειναι η αποψη της ειναι δικαιωμα της να οριζει το σωμα της .δεν σου αρεσει δεν ασπαντας .η αν απαντασ λες οτι εγω δεν θα το εκανα δεν ειναι σωστο και τελιωσε ,οταν λες κατι ερεθιζεις τον αλλο να σου απαντησει καταλληλως .δεν λεω να βρισει οχι αυτο .αλλα να κοιταμε και τις δικες μας ευθυνες .γιατι δεν ηταν απο την αρχη εριστικη .και κατι αλλο που γινεται .ειναι διακρισεις μπορει να γραψω εγω κατι και μου την πειτε ασχημα και μετα να γραψει μια αλλη κοπελα τα ιδια και να εχετε διαφορετικη αποψη .και ετσι εγινε και τωρα εγραψε η δημητρα 37 την ιστορια της και της ειπατε σεβαστη η αποψη σου .εγραψε η τζενη στην αρχη πριν βρισει και την ειπατε δολοφονο αυτη ειναι η διαφορα .δεν ειμαι υπερ κανενος απλως οταν μιλαω με ολες σας γιατι απο ολες περνεις κατι να μην στηνουμε κανεναν στο τοιχο να λεμε την γνωμη μας μεχρι εκει .εγω αυτα πιστευω



αννουλα επειδη ξαναειδα την ιστορια απο την αρχη ενα μηνυμα ειδα της τζενης που δεν εβριζε και παλι ηταν προκλητικο..αλλα δεν ειδα καμια κοπελα να της επιτιθεται πριν ανοιξει το στοματακι της για τα καλα..εκτος και αν δεν ειδα καλα!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:κοριτσια δεν ξαναοιγω το θεμα γιατι δεν θελω απλως θελω να πω καπιοα πραγματα που επαναλμαβανονται συνεχεια ειδικα σε τετοια λεπτα θεματα.δεν ξερω αν ειναι τζενη ειναι τρολ η δεν ειναι αυτη γνωριζει .μονο σιγουρη εδω μεσα δεν μπορει να ειμαστε.και μενα δεν μου αρεσε ο τροπος που εκφραστηκε γιατι δεν ηταν σωστος .δεν μου αρεσουν οι βρισιες .εχει ομως ενα δικιο που πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι πεφτουμε να φαμε οποιαδηποτε κοπελα εχει αντιθετη αποψη με την τζενη και οιπαδηποτε τζενη.η κοπελα αμα θυμαστε καλα μπηκε και ειπε πως εχει κανει εκτρωση οτι θελει να οριζει το σωμα της και οτι φοραει σπιραλ.καπιοες κοπελες την αποκαλεσανε δολοφονο .ειναι και αυτο σωστο οχι .ειναι η αποψη της ειναι δικαιωμα της να οριζει το σωμα της .δεν σου αρεσει δεν ασπαντας .η αν απαντασ λες οτι εγω δεν θα το εκανα δεν ειναι σωστο και τελιωσε ,οταν λες κατι ερεθιζεις τον αλλο να σου απαντησει καταλληλως .δεν λεω να βρισει οχι αυτο .αλλα να κοιταμε και τις δικες μας ευθυνες .γιατι δεν ηταν απο την αρχη εριστικη .και κατι αλλο που γινεται .ειναι διακρισεις μπορει να γραψω εγω κατι και μου την πειτε ασχημα και μετα να γραψει μια αλλη κοπελα τα ιδια και να εχετε διαφορετικη αποψη .και ετσι εγινε και τωρα εγραψε η δημητρα 37 την ιστορια της και της ειπατε σεβαστη η αποψη σου .εγραψε η τζενη στην αρχη πριν βρισει και την ειπατε δολοφονο αυτη ειναι η διαφορα .δεν ειμαι υπερ κανενος απλως οταν μιλαω με ολες σας γιατι απο ολες περνεις κατι να μην στηνουμε κανεναν στο τοιχο να λεμε την γνωμη μας μεχρι εκει .εγω αυτα πιστευω

Άννα για όλα παίζει ρόλο ο τρόπος που θα εκφραστεί μια άποψη και όχι η ίδια η άποψη. Αυτό λέμε. Ο τρόπος είναι το παν και μπορείς να πεις οτιδήποτε αρκεί να προσέξεις τον τρόπο που θα το εκφράσεις. Οπότε φυσικά είναι σεβαστή η άποψη της Δήμητρας. Κατάλαβες τι εννοώ; Πιο μεγάλη έχει σημασία ο τρόπος παρά η ίδια η άποψη.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:
, για μενα όσο προσβλητικό είναι το σκύλα άλλο τόσο είναι και το δολοφόνος α

κοιτα να δεις...οταν καποιοσ σκοτωνει εναν ανθρωπο ειναι δολοφονος απο το νομο ...τωρα στο συγκεκριμενο θεμα αφου οπως φαινεται ειναι εξ ορισμου κατα των εκτρωσεων ..και αφου θεωρει πως το αγενητο παιδι ειναι ανθρωπος και με την εκτρωση σκοτωνουμε το αγεννητο...ειναι αναμενομενο να χρησιμοποιηθει ο ορος δολοφονος...
δεν ειναι ομως το ιδιο υβριστικο με το σκυλες και τα αλλα γιατι ειναι ενας ορος που δεν απευθυνθηκε προσωπικα και επισης χρησιμοποιείται διεθνως απο ολες τις καμπανιες κατα της εκτρωσης...για να ταρακουνησει..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
βανια έγραψε:
, για μενα όσο προσβλητικό είναι το σκύλα άλλο τόσο είναι και το δολοφόνος α

κοιτα να δεις...οταν καποιοσ σκοτωνει εναν ανθρωπο ειναι δολοφονος απο το νομο ...τωρα στο συγκεκριμενο θεμα αφου οπως φαινεται ειναι εξ ορισμου κατα των εκτρωσεων ..και αφου θεωρει πως το αγενητο παιδι ειναι ανθρωπος και με την εκτρωση σκοτωνουμε το αγεννητο...ειναι αναμενομενο να χρησιμοποιηθει ο ορος δολοφονος...
δεν ειναι ομως το ιδιο υβριστικο με το σκυλες και τα αλλα γιατι ειναι ενας ορος που δεν απευθυνθηκε προσωπικα και επισης χρησιμοποιείται διεθνως απο ολες τις καμπανιες κατα της εκτρωσης...για να ταρακουνησει..

Μπουμπουκίτσα μου εδώ θα διαφωνήσω. Ότι ταρακουνάει προκαλεί. Εδώ υποτίθεται πως συζητάμε και δεν συμμετέχουμε σε καμια καμπάνια. Η λέξη δολοφόνος είναι σαν μια πέτρα που πέφτει σε ήρεμα νερά και τα ταράσσει. Οπότε είναι λογικό να μην αρέσει η αναστάτωση που προκαλεί αυτή η λέξη. Και εφόσον συζητάμε σε φιλικό επίπεδο μια τέτοια λέξη είναι πολύ σκληρη. Ότι κι αν πιστεύουμε το εκφράζουμε πιο ήπια αν θέλουμε να ακουστεί η άποψή μας. Αλλιώς όλα τα μάτια κολλάνε μόνο στην λέξη δολοφόνος και η άποψή μας πάει περίπατο. Και φυσικά μετά θεωρούμε πως η άποψή μας δεν γίνεται σεβαστή. Πρέπει πρώτα λοιπόν να φερθούμε εμείς τρυφερά στην άποψή μας και να την πλασάρουμε όμορφα για να την ακούσουν οι άλλοι. Και θα σου πω εδώ πως και εγώ είμαι πάρα πολύ κατά στις εκτρώσεις όμως δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ την λέξη αυτή για να χαρακτηρίσω μια κοπέλα που έκανε έκτρωση γιατί με το να της βάζω αυτή την ταμπελα είναι σαν να την κρίνω. Και ξέρω πως δεν έχεις πρόθεση να κρίνεις καμία. Έχω ξαναπεί σε παλαιότερο πόστ. Άλλο "κρίνω" και άλλο "υποστηρίζω". Η διαφορά είναι μεγάλη. Εγώ δεν υποστηρίζω λοιπόν αλλά δεν θα κρίνω σε καμία περίπτωση.

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ακριβως αυτο λεω .γιατι πρεπει να ταυτιστητε και ντε καλα με τους χαρακτηρισμους αυτους .(για το συγκεκριμενο ποστ).μπορει να ειναι η αποψη της .ειναι μερικες γυναικες και εξω απο το φορουμ που ειναι ετσι.εγω το ξαναειπα δεν καλυπτω καμια τζενη απλως ειπα να ειμαστε πιο χαλαρες και αν ειπε και αυτα για εκεινη τα ειπε .ειπα οταν ανοιξε και εγραψε ολα αυτα και εγω ξενερωσα δεν μου αρεσαν .απλως κοριτσακια πιστευω να καταλαβατε τι εννοω .βεβαια πιστευω πως η συμπεριφορα της ηταν απροσαρμοστη σε καπιοα κοριτσια οπως την κουκιδα που την εβρισε χωρις λογο .απλως εγω κοριτσια ειμαι κατα της εκτρωσης απλως δεν με πειραξαν τα λογια της στο αρχικο ποστ μιλαω γιατι ειναι η αποψη της .

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:ακριβως αυτο λεω .γιατι πρεπει να ταυτιστητε και ντε καλα με τους χαρακτηρισμους αυτους .(για το συγκεκριμενο ποστ).μπορει να ειναι η αποψη της .ειναι μερικες γυναικες και εξω απο το φορουμ που ειναι ετσι.εγω το ξαναειπα δεν καλυπτω καμια τζενη απλως ειπα να ειμαστε πιο χαλαρες και αν ειπε και αυτα για εκεινη τα ειπε .ειπα οταν ανοιξε και εγραψε ολα αυτα και εγω ξενερωσα δεν μου αρεσαν .απλως κοριτσακια πιστευω να καταλαβατε τι εννοω .βεβαια πιστευω πως η συμπεριφορα της ηταν απροσαρμοστη σε καπιοα κοριτσια οπως την κουκιδα που την εβρισε χωρις λογο .απλως εγω κοριτσια ειμαι κατα της εκτρωσης απλως δεν με πειραξαν τα λογια της στο αρχικο ποστ μιλαω γιατι ειναι η αποψη της .

Άννα σε ένα φόρουμ που δεν μας γνωρίζουν και δεν ξερουν με τι διάθεση μιλάμε, ωφείλουμε να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμους (για τις βρισιές δεν θα το σχολιάσω). Εμένα δεν με αφορούσαν οι χαρακτηρισμοί γιατί δεν συμμετείχα αλλά παρόλα αυτά δεν μου άρεσε αυτό που διάβασα. Προσέχουμε λοιπόν μέσα στο φόρουμ πως γράφουμε!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη 25 έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:κοριτσια δεν ξαναοιγω το θεμα γιατι δεν θελω απλως θελω να πω καπιοα πραγματα που επαναλμαβανονται συνεχεια ειδικα σε τετοια λεπτα θεματα.δεν ξερω αν ειναι τζενη ειναι τρολ η δεν ειναι αυτη γνωριζει .μονο σιγουρη εδω μεσα δεν μπορει να ειμαστε.και μενα δεν μου αρεσε ο τροπος που εκφραστηκε γιατι δεν ηταν σωστος .δεν μου αρεσουν οι βρισιες .εχει ομως ενα δικιο που πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι πεφτουμε να φαμε οποιαδηποτε κοπελα εχει αντιθετη αποψη με την τζενη και οιπαδηποτε τζενη.η κοπελα αμα θυμαστε καλα μπηκε και ειπε πως εχει κανει εκτρωση οτι θελει να οριζει το σωμα της και οτι φοραει σπιραλ.καπιοες κοπελες την αποκαλεσανε δολοφονο .ειναι και αυτο σωστο οχι .ειναι η αποψη της ειναι δικαιωμα της να οριζει το σωμα της .δεν σου αρεσει δεν ασπαντας .η αν απαντασ λες οτι εγω δεν θα το εκανα δεν ειναι σωστο και τελιωσε ,οταν λες κατι ερεθιζεις τον αλλο να σου απαντησει καταλληλως .δεν λεω να βρισει οχι αυτο .αλλα να κοιταμε και τις δικες μας ευθυνες .γιατι δεν ηταν απο την αρχη εριστικη .και κατι αλλο που γινεται .ειναι διακρισεις μπορει να γραψω εγω κατι και μου την πειτε ασχημα και μετα να γραψει μια αλλη κοπελα τα ιδια και να εχετε διαφορετικη αποψη .και ετσι εγινε και τωρα εγραψε η δημητρα 37 την ιστορια της και της ειπατε σεβαστη η αποψη σου .εγραψε η τζενη στην αρχη πριν βρισει και την ειπατε δολοφονο αυτη ειναι η διαφορα .δεν ειμαι υπερ κανενος απλως οταν μιλαω με ολες σας γιατι απο ολες περνεις κατι να μην στηνουμε κανεναν στο τοιχο να λεμε την γνωμη μας μεχρι εκει .εγω αυτα πιστευω



αννουλα επειδη ξαναειδα την ιστορια απο την αρχη ενα μηνυμα ειδα της τζενης που δεν εβριζε και παλι ηταν προκλητικο..αλλα δεν ειδα καμια κοπελα να της επιτιθεται πριν ανοιξει το στοματακι της για τα καλα..εκτος και αν δεν ειδα καλα!



κουκλα μου γλυκεια εγω ειδα το αρχικο ποστ ηταν προκλητικο αλλα για το ευατο της ειπε .εμενα τι με νοιαζει εγω θα της βαλω μυαλο για οτιδηποτε .αποψη της .εγω σε αυτο το κομματι εμεινα οχι μετα που εγινε το ελα να δεις αγαπη μου

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μετα που διαβασα οοοοολες τις αποψεις εχω να πω οτι συμφωνω με την Ευα,στο 2011 δν δεχομαι οτι καποια κοπελα δν μπορει να προφυλαξει τον εαυτο της απο μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.Ολες οι γυναικες που θεωρουνε τον εαυτο τους ωριμο για να εχει σεξουαλικες σχεσεις ειναι αρκετα ωριμο ωστε να προφυλαχτει κ απο μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.Κ επισης δν δεχομαι στο 2011 να πει καποια α δν ειμαι ετοιμη,εφοσον μανδαμ δν εισαι ετοιμη γτ ανοιξες τα ποδαρακια σου χωρις καποια προστασια?Συμφωνω οτι καμια μας δν ξερει τι μπορει μετα ισως κ απο πολλα χρονια να περναει καποια που να εκανε αυτη την απανθρωπη πραξη.Γτ οπως κ να εχι το να αφαιρεις την ζωη ενος αγεννητου ανθρωπου χωρις να εχει την δυναμη να προστατευθει,το λιγοτερο που μπορω να το χαρακτηρισω ειναι απανθρωπο..Πληρωνει η καθεμια με διαφορετικο τροπο,αλλα να το πω χυμα?Ας προσεχες κ καλα να παθεις που τωρα τα πληρωνεις,γτ εφοσον ξερουμε οτι ειναι λαθος γτ το εκανες,ας προσεχες.Η δημιουργια ενος ανθρωπου ειναι μια ευλογια κ ενα θαυμα γτ το στελνει ο Θεος.Αποκει κ περα εαν σου τυχει σε λαθος στιγμη της ζωης σου,εχει αναρωτηθει καμια αν ειναι δοκιμασια του Θεου?Μηπως σε βαζει σαυτο το διλλημα για να δει την αντιδραση της καθε γυναικας κ να κρινει αποτι γινει?Εγω ετσι το βλεπω,κι ας με χαρακτηρισουνε θεουσα,αλλα οταν βλεπεις καποια κ κανει κ 10 παιδια,αλλα εχουνε κ τρωνε κ πινουνε κι δν τους λειπει τπτ,αυτο δν σημαινει οτι ο Θεος τους αγαπαει κ επικροτει την πραξη των ανθρωπων που δν εκαναν εκτρωση κι τους συμπαραστεκεται στις δυσκολιες?
Αποτι διαβασα πολλες προερχονται απο πολυτεκνη οικογενεια,κ δν ακουσα καμια να λεει ααα πεινασα δν ειχα να φαω η να πιω νερο,ολες ειχαν κ ας ηταν κ μεταχειρισμενα,η χαρα της ζωης βρισκεται στα καινουρια παπουτσια κ αφορετα ρουχα,η στο να περνας υπεροχα με τα παιδια σου η αδερφια σου κ να ειστε ευτυχισμενοι κ με λιγοτερα υλικα αγαθα?Αρα καταληγω οτι ειναι ευλογια μια ζωη οπως κ να ερθει στην ζωη.Οταν βλεπεις ενα νεογεννητο πλασματακι μπορεις να πεις οτι δν ειναι ενα θαυματακι,δν ειναι μια ευλογια?

Σορρυ για το μεγαλο ποστ.ξεχαστηκα.

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:ακριβως αυτο λεω .γιατι πρεπει να ταυτιστητε και ντε καλα με τους χαρακτηρισμους αυτους .(για το συγκεκριμενο ποστ).μπορει να ειναι η αποψη της .ειναι μερικες γυναικες και εξω απο το φορουμ που ειναι ετσι.εγω το ξαναειπα δεν καλυπτω καμια τζενη απλως ειπα να ειμαστε πιο χαλαρες και αν ειπε και αυτα για εκεινη τα ειπε .ειπα οταν ανοιξε και εγραψε ολα αυτα και εγω ξενερωσα δεν μου αρεσαν .απλως κοριτσακια πιστευω να καταλαβατε τι εννοω .βεβαια πιστευω πως η συμπεριφορα της ηταν απροσαρμοστη σε καπιοα κοριτσια οπως την κουκιδα που την εβρισε χωρις λογο .απλως εγω κοριτσια ειμαι κατα της εκτρωσης απλως δεν με πειραξαν τα λογια της στο αρχικο ποστ μιλαω γιατι ειναι η αποψη της .

Άννα σε ένα φόρουμ που δεν μας γνωρίζουν και δεν ξερουν με τι διάθεση μιλάμε, ωφείλουμε να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμους (για τις βρισιές δεν θα το σχολιάσω). Εμένα δεν με αφορούσαν οι χαρακτηρισμοί γιατί δεν συμμετείχα αλλά παρόλα αυτά δεν μου άρεσε αυτό που διάβασα. Προσέχουμε λοιπόν μέσα στο φόρουμ πως γράφουμε!



ναι μαρακι μου συμφωνο αλλα ειπε για τον ευατο της και λεω οιπαδηποτε οχι μονο για κεινη που θα πει κατι εριστικο .το καλο ειναι να προσεχουμε αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι δυστυχως ετσι ειναι ωραια να διαφωνουμε ομορφα χωρις να χαρακτηριζουμε τον αλλο .ειναι δυσκολο γιατι και το φορουμ ειναι μια μικρη κοινωνια οπως εξω

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια respect!!!!!!!!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:κοριτσια δεν ξαναοιγω το θεμα γιατι δεν θελω απλως θελω να πω καπιοα πραγματα που επαναλμαβανονται συνεχεια ειδικα σε τετοια λεπτα θεματα.δεν ξερω αν ειναι τζενη ειναι τρολ η δεν ειναι αυτη γνωριζει .μονο σιγουρη εδω μεσα δεν μπορει να ειμαστε.και μενα δεν μου αρεσε ο τροπος που εκφραστηκε γιατι δεν ηταν σωστος .δεν μου αρεσουν οι βρισιες .εχει ομως ενα δικιο που πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι πεφτουμε να φαμε οποιαδηποτε κοπελα εχει αντιθετη αποψη με την τζενη και οιπαδηποτε τζενη.η κοπελα αμα θυμαστε καλα μπηκε και ειπε πως εχει κανει εκτρωση οτι θελει να οριζει το σωμα της και οτι φοραει σπιραλ.καπιοες κοπελες την αποκαλεσανε δολοφονο .ειναι και αυτο σωστο οχι .ειναι η αποψη της ειναι δικαιωμα της να οριζει το σωμα της .δεν σου αρεσει δεν ασπαντας .η αν απαντασ λες οτι εγω δεν θα το εκανα δεν ειναι σωστο και τελιωσε ,οταν λες κατι ερεθιζεις τον αλλο να σου απαντησει καταλληλως .δεν λεω να βρισει οχι αυτο .αλλα να κοιταμε και τις δικες μας ευθυνες .γιατι δεν ηταν απο την αρχη εριστικη .και κατι αλλο που γινεται .ειναι διακρισεις μπορει να γραψω εγω κατι και μου την πειτε ασχημα και μετα να γραψει μια αλλη κοπελα τα ιδια και να εχετε διαφορετικη αποψη .και ετσι εγινε και τωρα εγραψε η δημητρα 37 την ιστορια της και της ειπατε σεβαστη η αποψη σου .εγραψε η τζενη στην αρχη πριν βρισει και την ειπατε δολοφονο αυτη ειναι η διαφορα .δεν ειμαι υπερ κανενος απλως οταν μιλαω με ολες σας γιατι απο ολες περνεις κατι να μην στηνουμε κανεναν στο τοιχο να λεμε την γνωμη μας μεχρι εκει .εγω αυτα πιστευω



αννουλα επειδη ξαναειδα την ιστορια απο την αρχη ενα μηνυμα ειδα της τζενης που δεν εβριζε και παλι ηταν προκλητικο..αλλα δεν ειδα καμια κοπελα να της επιτιθεται πριν ανοιξει το στοματακι της για τα καλα..εκτος και αν δεν ειδα καλα!



κουκλα μου γλυκεια εγω ειδα το αρχικο ποστ ηταν προκλητικο αλλα για το ευατο της ειπε .εμενα τι με νοιαζει εγω θα της βαλω μυαλο για οτιδηποτε .αποψη της .εγω σε αυτο το κομματι εμεινα οχι μετα που εγινε το ελα να δεις αγαπη μου


αννα μου καλως η κακως διαφουνουμε η καθεμια με τον τροπο της!!ομως τι πρεπει να κανουμε να αρχιουμε να ξεφτιλιζομαστε ολες μαζι επειδη δεν σΥΜΦΩΝΟΥΜΕ??αλλα μην προκαλεις για να μην δεχτεις και την αναλογη κριτικη μετα!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ....ΕΠΕΙΔΗ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΕ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Κ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΜΕ ΕΤΣΙ..Α ΡΕ ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΑΓΙΑ ΗΣΟΥΝ...ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΕΙ Η ΤΖΕΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΘΕΛΕΙ....ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΝΑΤΑΛΙ???

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:ακριβως αυτο λεω .γιατι πρεπει να ταυτιστητε και ντε καλα με τους χαρακτηρισμους αυτους .(για το συγκεκριμενο ποστ).μπορει να ειναι η αποψη της .ειναι μερικες γυναικες και εξω απο το φορουμ που ειναι ετσι.εγω το ξαναειπα δεν καλυπτω καμια τζενη απλως ειπα να ειμαστε πιο χαλαρες και αν ειπε και αυτα για εκεινη τα ειπε .ειπα οταν ανοιξε και εγραψε ολα αυτα και εγω ξενερωσα δεν μου αρεσαν .απλως κοριτσακια πιστευω να καταλαβατε τι εννοω .βεβαια πιστευω πως η συμπεριφορα της ηταν απροσαρμοστη σε καπιοα κοριτσια οπως την κουκιδα που την εβρισε χωρις λογο .απλως εγω κοριτσια ειμαι κατα της εκτρωσης απλως δεν με πειραξαν τα λογια της στο αρχικο ποστ μιλαω γιατι ειναι η αποψη της .

Άννα σε ένα φόρουμ που δεν μας γνωρίζουν και δεν ξερουν με τι διάθεση μιλάμε, ωφείλουμε να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμους (για τις βρισιές δεν θα το σχολιάσω). Εμένα δεν με αφορούσαν οι χαρακτηρισμοί γιατί δεν συμμετείχα αλλά παρόλα αυτά δεν μου άρεσε αυτό που διάβασα. Προσέχουμε λοιπόν μέσα στο φόρουμ πως γράφουμε!



ναι μαρακι μου συμφωνο αλλα ειπε για τον ευατο της και λεω οιπαδηποτε οχι μονο για κεινη που θα πει κατι εριστικο .το καλο ειναι να προσεχουμε αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι δυστυχως ετσι ειναι ωραια να διαφωνουμε ομορφα χωρις να χαρακτηριζουμε τον αλλο .ειναι δυσκολο γιατι και το φορουμ ειναι μια μικρη κοινωνια οπως εξω

Όχι Άννα μου, θα διαφωνήσω και πάλι. Απευθύνθηκε συγκεκριμένα σε μερικές κοπέλες με χαρακτηρισμούς. Φάνηκε ξεκάθαρα ότι είχε θυμώσει με όσα είχε διαβάσει. Μέσα στο κείμενό της δεν είπε μόνο τι θα έκανε αυτή, που πραγματικά δεν μας αφορά. Η κάθεμια εξάλλου παίρνει τις αποφάσεις της. Έγραψε κυρίως για να επιτεθεί και όχι να πει την άποψή της. Διάβασε από την αρχή το αρχικό ποστ όπου φαίνονται οι προθέσεις της. Και ότι άλλο θέλεις να μου πεις καλό είναι να το σχολιάσουμε σε προσωπικό επίπεδο πλέων. Εγώ θα ξαναπώ ότι το ότι είμαστε σε ένα φόρουμ δεν μας δίνεται το δικαίωμα να παραγνωριζόμαστε. Νομίζω πως επειδή οπως είπες είμαστε μια μικρή κοινωνία εδώ μέσα, πρέπει να τηρούμε κάποιους άγραφους κανόνες και να μην κανουμε κατάχρηση της ανωνυμίας του φόρουμ.

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακια για να μην παραξηγηθω δεν ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΖΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΙΜΑ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .ΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΕΣ .ΝΑΙ ΜΙΝΑ ΜΟΥ Η ΝΑΤΑΛΙ ΜΑΘΗΤΟΥΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ .ΧΑΛΑΡΕΣ ΕΝΝΩ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΠΙΟ ΑΚΟΜΨΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ .ΤΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:ακριβως αυτο λεω .γιατι πρεπει να ταυτιστητε και ντε καλα με τους χαρακτηρισμους αυτους .(για το συγκεκριμενο ποστ).μπορει να ειναι η αποψη της .ειναι μερικες γυναικες και εξω απο το φορουμ που ειναι ετσι.εγω το ξαναειπα δεν καλυπτω καμια τζενη απλως ειπα να ειμαστε πιο χαλαρες και αν ειπε και αυτα για εκεινη τα ειπε .ειπα οταν ανοιξε και εγραψε ολα αυτα και εγω ξενερωσα δεν μου αρεσαν .απλως κοριτσακια πιστευω να καταλαβατε τι εννοω .βεβαια πιστευω πως η συμπεριφορα της ηταν απροσαρμοστη σε καπιοα κοριτσια οπως την κουκιδα που την εβρισε χωρις λογο .απλως εγω κοριτσια ειμαι κατα της εκτρωσης απλως δεν με πειραξαν τα λογια της στο αρχικο ποστ μιλαω γιατι ειναι η αποψη της .

Άννα σε ένα φόρουμ που δεν μας γνωρίζουν και δεν ξερουν με τι διάθεση μιλάμε, ωφείλουμε να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμους (για τις βρισιές δεν θα το σχολιάσω). Εμένα δεν με αφορούσαν οι χαρακτηρισμοί γιατί δεν συμμετείχα αλλά παρόλα αυτά δεν μου άρεσε αυτό που διάβασα. Προσέχουμε λοιπόν μέσα στο φόρουμ πως γράφουμε!



ναι μαρακι μου συμφωνο αλλα ειπε για τον ευατο της και λεω οιπαδηποτε οχι μονο για κεινη που θα πει κατι εριστικο .το καλο ειναι να προσεχουμε αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι δυστυχως ετσι ειναι ωραια να διαφωνουμε ομορφα χωρις να χαρακτηριζουμε τον αλλο .ειναι δυσκολο γιατι και το φορουμ ειναι μια μικρη κοινωνια οπως εξω

Όχι Άννα μου, θα διαφωνήσω και πάλι. Απευθύνθηκε συγκεκριμένα σε μερικές κοπέλες με χαρακτηρισμούς. Φάνηκε ξεκάθαρα ότι είχε θυμώσει με όσα είχε διαβάσει. Μέσα στο κείμενό της δεν είπε μόνο τι θα έκανε αυτή, που πραγματικά δεν μας αφορά. Η κάθεμια εξάλλου παίρνει τις αποφάσεις της. Έγραψε κυρίως για να επιτεθεί και όχι να πει την άποψή της. Διάβασε από την αρχή το αρχικό ποστ όπου φαίνονται οι προθέσεις της. Και ότι άλλο θέλεις να μου πεις καλό είναι να το σχολιάσουμε σε προσωπικό επίπεδο πλέων. Εγώ θα ξαναπώ ότι το ότι είμαστε σε ένα φόρουμ δεν μας δίνεται το δικαίωμα να παραγνωριζόμαστε. Νομίζω πως επειδή οπως είπες είμαστε μια μικρή κοινωνία εδώ μέσα, πρέπει να τηρούμε κάποιους άγραφους κανόνες και να μην κανουμε κατάχρηση της ανωνυμίας του φόρουμ.


ΝΑΙ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ .ΙΣΩΣ ΛΑΣΘΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΓΩ ΤΟ ΓΕΝΙΚΕΥΣΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΠΙΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:κοριτσακια για να μην παραξηγηθω δεν ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΖΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΙΜΑ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .ΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΕΣ .ΝΑΙ ΜΙΝΑ ΜΟΥ Η ΝΑΤΑΛΙ ΜΑΘΗΤΟΥΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ .ΧΑΛΑΡΕΣ ΕΝΝΩ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΠΙΟ ΑΚΟΜΨΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ .ΤΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ

Κατάλαβα. Έχεις απλά κατανόηση επειδή δεν έχουν όλοι την ίδια παιδεία. Αλλά εγώ δεν μπορώ να δείξω την ίδια κατανόηση σε αυτό.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα να δεις...οταν καποιοσ σκοτωνει εναν ανθρωπο ειναι δολοφονος απο το νομο ...τωρα στο συγκεκριμενο θεμα αφου οπως φαινεται ειναι εξ ορισμου κατα των εκτρωσεων ..και αφου θεωρει πως το αγενητο παιδι ειναι ανθρωπος και με την εκτρωση σκοτωνουμε το αγεννητο...ειναι αναμενομενο να χρησιμοποιηθει ο ορος δολοφονος...
δεν ειναι ομως το ιδιο υβριστικο με το σκυλες και τα αλλα γιατι ειναι ενας ορος που δεν απευθυνθηκε προσωπικα και επισης χρησιμοποιείται διεθνως απο ολες τις καμπανιες κατα της εκτρωσης...για να ταρακουνησει..
bouboykitsa :η συγκεκριμένη κοπέλα έχω την εντύπωση ότι δεν θεωρεί παιδί το έμβρυο πολλοί έχουν αυτή την άποψη δεν έχει αναφέρει κάτι τέτοιο άλλα έτσι πιστεύω η μπορεί και να μην έχει αυτό το κόλλημα .
Η δική μου άποψη είναι διαφορετική , αλλά δεν θα την αναφέρω .

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:κοριτσακια για να μην παραξηγηθω δεν ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΖΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΙΜΑ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .ΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΕΣ .ΝΑΙ ΜΙΝΑ ΜΟΥ Η ΝΑΤΑΛΙ ΜΑΘΗΤΟΥΔΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ .ΧΑΛΑΡΕΣ ΕΝΝΩ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΠΙΟ ΑΚΟΜΨΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ .ΤΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ

Κατάλαβα. Έχεις απλά κατανόηση επειδή δεν έχουν όλοι την ίδια παιδεία. Αλλά εγώ δεν μπορώ να δείξω την ίδια κατανόηση σε αυτό.



ΝΑΙ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΑΒΑΙΑ ΜΕ ΒΡΙΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΘΑ ΑΝΤΡΙΔΑΣΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ .ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ.ΑΑΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου οπως φαινεται το θεμα εξ ορισμου δεν ειναι υπερ των εκτωσεων..αν καποιος μπει να πει κατι ακραιο φυσικα και προκαλει αντιδρασεις...καλυτερα δεν ειναι να μπει σε ενα τετοιο θεμα?...
Εγώ γιατί πιστεύω ότι το θέμα δεν έχει να κάνει με το αν είσαι υπέρ η κατά των εκτρώσων ; αλλά αν όντως είναι αν το θέμα είχε να κάνει με το κατά (κάπου στη πορεία χάθηκα με όλα αυτά )υπάρχει και ο αντίλογος η διαφορετική άποψη όσο ακραία και αν είναι . Πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε την διαφορετικότητα -είναι άλλο να προσπαθείς να μου αλλάξεις τη γνώμη και άλλο να βγάλεις λάθος τη δική μου επιλογή αφού πάντα μιλάμε για μένα (δανείζομαι εμας της δυο για να μην γίνει ξανά χαμός ) Δεν μπορούμε να σώσουμε τον άλλον εαν δνε θέλει εμείς κάνουμε την κίνηση και απο εκεί και πέρα ο καθένας είναι άξιος της τύχης του .

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:αφου οπως φαινεται το θεμα εξ ορισμου δεν ειναι υπερ των εκτωσεων..αν καποιος μπει να πει κατι ακραιο φυσικα και προκαλει αντιδρασεις...καλυτερα δεν ειναι να μπει σε ενα τετοιο θεμα?...
Εγώ γιατί πιστεύω ότι το θέμα δεν έχει να κάνει με το αν είσαι υπέρ η κατά των εκτρώσων ; αλλά αν όντως είναι αν το θέμα είχε να κάνει με το κατά (κάπου στη πορεία χάθηκα με όλα αυτά )υπάρχει και ο αντίλογος η διαφορετική άποψη όσο ακραία και αν είναι . Πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε την διαφορετικότητα -είναι άλλο να προσπαθείς να μου αλλάξεις τη γνώμη και άλλο να βγάλεις λάθος τη δική μου επιλογή αφού πάντα μιλάμε για μένα (δανείζομαι εμας της δυο για να μην γίνει ξανά χαμός ) Δεν μπορούμε να σώσουμε τον άλλον εαν δνε θέλει εμείς κάνουμε την κίνηση και απο εκεί και πέρα ο καθένας είναι άξιος της τύχης του .

Εντάξει είναι γεγονός ότι μερικές παρασύρονται όπως είπα επειδή η άποψη που εκφράζεται είναι πολύ αντίθετη με αυτή που υποστηρίζουν οι ίδιες. Όμως δεν νομίζω ότι αυτό αποτελεί πρόβλημα γιατί στο τελος βρίσκονται οι ισορροπίες και τελικά συμφωνούμε σε ένα πράγμα. Ότι καθεμία μπορεί να διατηρήσει την άποψή της και έχει το δικαίωμα να την εκφράζει. Απλά θα ξαναπώ 2 πράγματα. Αφενώς όταν εκφράζεται μια άποψη είναι λογικό να γίνει αντικείμενο συζήτησης, οπότε αν δεν είμαστε εξαρχής διατεθιμένες να μπουμε σε διαδικασία συζήτησης καλό είναι να το αναβάλουμε και να πούμε την άποψή μας όταν θα έχουμε και την διάθεση να την συζητήσουμε. Αλλιώς εκνευριζόμαστε γιατί κάποιοι σχολιάζουν την άποψή μας και θυμώνουμε και έτσι αντιδράμε επιπόλαια και παράλογα. Και το δεύτερο που θέλω να πω πάλι και ας γίνω κουραστική είναι ότι πρέπει να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί. Αλλιώς αποπροσανοτολίζεται η συζήτηση.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις