Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 44]

101ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 7:18 am

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τελικα αυτο που εκανε η κοπελα παραπανω με το εκκλησακι και τους 8 καλεσμενους ηταν το καλυτερο!!!!!! εμας μας εγινε η ποποτρυπα ναααααα να τρεχουμε για ολα μονοι μας...(ολα ομως δεν αφησαμε τιποτα σε κανεναν) αλλα τουλαχιστον δεν ειχαμε γκρινιες κατα τη διοργανωση. βεβαια κατα την εκτελεση τα πραγματα αλλαξαν. οι δικοΙ μου δεν εβγαλαν αχνα φυσικα γιατι τους εχω εκπαιδευμενους να μην ανακατευονται πουθενα. τα πεθερικα αρχισαν... "κρυο τα φαγητο" "γιατι πηρατε την τουρτα απο εκει" "γιατι μαυρο κοστουμι" "γιατι δεν πηγαμε μετα στο γαμο στο πατρικο του γαμπρου να σπασει η πεθερα το πιατο" "γιατι επαιξε ο dj πιο πολλα τραγουδια απο την καταγωγη της νυφης" κλπ κλπ κλπ......τα νευρα μου κροσια....και παλι εξακολουθω να πιστευω οτι ειμαι απο τις τυχερες υπαρχουν πολυ πολυ πολυ χειροτερα..το πα πριν και το ξαναλεω ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ επειδη παντρευτηκαμε τους γιους τους δεν σημαινει οτι γιναμε παιδια τους. μας ανεχονται και τις ανεχομαστε κατα αναγκη και οχι κατα επιλογη. το μυστικο ειναι ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

102ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 7:21 am

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προσκυνω!!!!

Respect Respect Respect

103ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 7:49 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Κορίτσια ήμουν έτοιμη να σηκωθώ να φύγω!

Λέω στον εαυτό μου "δώσε τόπο στην οργή", ανοίγω την τσάντα της μικρής, παίρνω κάτι παιχνιδάκια και το νεράκι της και πάω στον πεθερό μου να παίξω με τη μικρή να ξεχαστώ λίγο.
Βγαίνει το μπουλντόγκ και έχοντας τα χέρια στη μέση (εγώ στεκόμουν από πίσω της εκείνη την ώρα) λέει στον πεθερό μου "Τα βλέπεις?" και κάτι άλλο που δεν το θυμάμαι, αλλά αυτό που θυμάμαι είναι πως με έκανε τούρμπο.

"Να σας το ξαναπώ άλλη μία φορά? Αν δε θέλετε να είναι και η αδερφή μου να φύγουμε και να πάμε μία άλλη μέρα!"
"Όχι θα πάμε τώρα! Αλλά δεν ήταν σωστό αυτό που έκανες! Έπρεπε να μου το πεις ότι θα τη φέρεις μαζί!"
"Ωραία, και τώρα τι να κάνω να τη διώξω?"
"Ναι να τη διώξεις!" μου λέει η παλιοχοντροσκατοκωλομαλάκο!!

Κορίτσια έγινα ταύρος που βλέπει κόκκινο πανί!

"Αυτό ήταν! Παίρνω το παιδί μου και φεύγω τώρα!" φωνάζω με όλη μου τη δύναμη κι όπως κάνω να περάσω την πόρτα απλώνει τα κωλόχερά της πάνω μου η παλιοβλαμένη και με σπρώχνει για να μην μπω στο σαλόνι να πάρω τη μικρή!
"Όχι! Θα πάμε!" μου φωνάζει ενώ έχουμε μείνει να κοιτάζουμε η μία την άλλη...

Μαζεύω δυνάμεις και λέω:
"Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κοντράρετε έτσι την οικογένειά μου! Θέλετε ότι κάνω με αυτούς να το κάνουμε και μαζί! Ότι κάνουν εκείνοι, να το κάνετε κι εσείς, αλλά δεν πάει έτσι! Γιατί τέτοια κόντρα? Γιατί φέρεστε έτσι στην αδερφή μου, που έρχεται πρώτη φορά σπίτι σας?"
"Δεν υπάρχει κόντρα!" μου λένε και οι δύο.

"Γιατί τέτοια συμπεριφορά ρε Αγγελική?" φωνάζει ο πεθερός μου από μέσα.
Κι εκείνη την ώρα βρίσκω ευκαιρία και περνάω την πόρτα για να μπω στο σαλόνι, τον πλησιάζω και του λέω "Εγώ ήρθα μέσα στο κέφι και την καλή χαρά, όλο χαμόγελο και σας μίλησα και σας χαιρέτησα και όλα, εκείνη μας άρπαξε από τα μούτρα μόλις μπήκαμε και μας μιλάει άσχημα!" του λέω.

Με τα πολλά και για να μην τα πολυλογώ εγώ προσπαθούσα να πάρω το παιδί μου για να σηκωθώ να φύγω, η μαλάκο με τράβαγε για να μην το πάρω κι άλλος το κράταγε σφιχτά μέχρι που μου γύρισε το μάτι ΟΥΡΛΙΑΞΑ "ΜΗ ΜΕ ΧΩΡΊΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ" έσκυψα από πάνω του με το μάτι να γυαλίζει και με ύφος "δώστο τώρα γιατί θα τις φας άσχημα" και την άφησε.
Λέω στην αδερφή μου πάρε το καρότσι, αρπάζω την τσάντα και τρέχω στο αυτοκίνητο (το σπίτι είναι ισόγειο)
Δένοντας τη μικρή στο κάθισμα, φωνάζω "ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΝΕΧΤΏ!"

Η αδερφή μου πήγε να ηρεμίσει τα πνεύματα η κακομοίρα ΔΥΟ φορές κι εκείνη ξέρετε τι της είπε?
"Μη μιλάς εσύ! Μην ανακατεύεσαι! Ποια είσαι και μιλάς?"
Στο τσακ άρπαξα την αδερφή μου από το χέρι και την έχωσα στο αυτοκίνητο γιατί ήταν έτοιμη να τη σαπακιάσει τη χοντρή.

Αντί ρε κορίτσια να της πει "Γεια σου κοπέλα μου, τι κάνεις, τι κάνει το μωράκι σου, πώς είναι οι γονείς σου, κάθισε να σου βγάλω ένα ποτήρι νερό" εκείνη ούρλιαζε "να τη διώξεις"
Εσείς τι θα κάνατε?

(Και δεν ήμουν και πολύ αναλυτική για να μη σας κουράσω παραπάνω...)

Eιπα και εγω... Μετα απο ολα αυτα οτι θα πηγατε και για ψωνια... Ουφ, παλι καλά! Πολυ καλά εκανες και θαυμαζω την υπομονη σου. Εγω με την πρωτη κιολας προσβλητική κουβεντα θα ειχα γινει λουης... Να προσέχανε την επομενη φορα που θα με δουνε πως θα μου φερθουνε. Μην τα σηκώνεις αυτα. Πολύ καλά φέρθηκες και με αξιοπρεπεια και πολύ καλά εκανες και τους τα ειπες εξω απο τα δόντια. Αν δεν σε σέβονται πρεπει να σε φοβουνται.

104ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 7:59 am

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:
Tziz έγραψε:"ποιος είναι μαζί σου?"
Η αδερφή μου της λέω
"Γιατί?" μου λέει
"Γιατί τι πειράζει?" της λέω
"Πειράζει" μου λέει
"Γιατί?" τη ρωτάω
"Έτσι! Πειράζει! Ήθελα να είμαστε οι δυο μας!" μου φωνάζει
...
"Πάντως να ξέρεις πως καθόλου δε μου άρεσε! Δεν έπρεπε να τη φέρεις!"
Εμένα τωρα αυτο μου θυμισε σαν να μαλώνουν "φιλεναδίτσες" στο δημοτικό, "γιατι την κάλεσες στο πάρτυ σου, αφου δεν τη χωνέυω" "αν την καλέσεις κι αυτην εγώ δεν θα έρθω..." κτλ κτλ κτλ...

όντως.... αλλά έχω και "φίλες" που παρόλο που δε το λένε στην ουσία έτσι νιώθουν...
Βρε Αγγελική, χαρά στην υπομονή και τα νεύρα σου. Να γίνει τέτοια σκηνή μπροστά στο μωρό; Θα το είχα πάρει να φύγω και θα πήγαινα μόνη για παπούτσια. ΕΛΕΟΣ! Σαν σκατοκακομαθημένο κάνει η πεθερά σου... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 667478
Τί να πω; Κι εγώ είμαι από τις τυχερές στο θέμα πεθερά, κακά τα ψέμματα. Αν και με ενοχλεί που δε μιλάνε, οπότε δεν ξέρεις και τι σκέφτονται, δεν ανακατεύονται με τίποτα. Ως τώρα δηλαδή, με το μωρό θα δείξει. Και με το γάμο απλώς ήταν απόντες στις προετοιμασίες γιατί μένουν και μακριά, αλλά δεν ήξερα τί θα πλήρωναν αυτοί και τί εμείς....

105ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:00 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οι περισσοτερες περνανε κλιμακτηριο, μη τις παρεξηγειτε! θελω να ρωτησω κατι! στατιστικα και μονο...οι πιο γρουσουζες πεθερες ειναι αυτες που ειναι χηρες ή αυτες που εχουν στο πλαι το πεθερο?? ή μηπως πιστευετε οτι αυτο δε παιζει ρολο? περιμενω αποψεις ...

106ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:13 am

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγγελικημαρια έγραψε:οι περισσοτερες περνανε κλιμακτηριο, μη τις παρεξηγειτε! θελω να ρωτησω κατι! στατιστικα και μονο...οι πιο γρουσουζες πεθερες ειναι αυτες που ειναι χηρες ή αυτες που εχουν στο πλαι το πεθερο?? ή μηπως πιστευετε οτι αυτο δε παιζει ρολο? περιμενω αποψεις ...
Δεν έχει καμία σημασία αν είναι χήρες(ή χοίρες pig ) με τον αν έχουν τον άντρα τους.Τώρα ποια είναι η χειρότερη δεν μπορω να σου πω γιατί η δικιά μου αν και τον έχει τον άντρα της είναι σαν να μην υπάρχει ότι θέλει αυτή γίνετε.Ο πεθερός είναι διακοσμητικό στοιχείο μέσα στο σπίτι στις περισσότερες περιπτώσεις

http://changedyourlife.blogspot.com/

107ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:28 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ να μιλήσω σαν νυφη χηρας πεθεράς και με μοναχοπαίδι παρακαλώ... Θεωρητικά είναι απο τις χειρότερες περιπτώσεις, αλλά ευτυχώς έτυχα σε νορμάλ άνθρωπο, που νοιάζεται για την ευτυχία του παιδιού της και δεν ανακατεύεται καθόλου στα προσωπικά μας. Όπως και οι γονείς μου ένα πράγμα. Αλλά ποτέ μα ποτέ δεν χώθηκε ανάμεσά μας, από τότε ακόμα που απλά τα είχαμε με τον άντρα μου.
Βέβαια υπάρχει μια μικρή μουρμούρα και ένα γενικό σχόλιο, αλλά όχι επειδη δεν με θεωρεί καλή για το γιο της, απλά επειδη είναι μάνα και κάτι πρέπει να πει. Κι επειδή η μάνα μου είναι χειρότερη σε αυτο το θέμα, της πεθεράς ούτε που το προσέχω Razz Razz
Πάντως ότι μου τον έχει καλομαθημένο, τον έχει. Και συνέχεια φοβάται μήπως δεν κοιμάται καλά, μήπως κρυώσει, μήπως κουράζεται, μήπως φάει κάτι που τον πειράξει, να μην πίνει, να μην καπνίζει (ουδέποτε τον έχω δει να καπνίζει μπροστα στη μάνα του.. Shocked ). Ενώ για μένα δε έχει τέτοια ζόρια, θεωρώντας ότι αντεχω περισσότερο σαν γυναίκα και ότι και σαν οργανισμος είμαι πιο γερη απο τον άντρα μου. Που ειναι αλήθεια και τα δύο, αλλά με εκνευρίζει το να δέχεται να κάνω εγώ όλες τις δουλειές του σπιτιου και αυτος να κάνει μόνο το σκούπισμα (χωρις να το θεωρω λιγο, οκ?) και να του λέει
"Δεν κοιμήθηκες καλά Παναγιώτη"
"Ε, να, σκούπισα το σπίτι"
"Α, γι'αυτο φαίνεσαι κουρασμένος"
(ενώ εγώ έχω ξεπστωθει με ξεσκόνισμα, σφουγγαρισμα, μπαλκόνια, τζαμια, μαγειρεμα, δυο μωρα να τσιριζουν, πλυντηριο, σίδερο...).
Όταν εγώ ξυπνούσα 5και 6 φορές μέσα στη νύχτα για να θηλάσω το μικρό, οκ, καταλάβαινε το λόγο για τον οποίο ήμουν κουρασμένη, δε λέω, αλλά με ρωτούσε κιόλας "όταν ξυπνάει ο μικρός, ξυπνάει κι ο Παναγιώτης?" cyclops cyclops
Και ξέρετε τι? Στ'αληθεια ανησυχει! Δηλαδη στεναχωριέται που ο γιος της κουράζεται! Σε όποια δουλειά και να δούλεψε, το μόνιμο άγχος της ήταν αυτο! ΚΟυραζεται! Δεν είναι πχ "γιατι να κουράζεται ο γιος μου κι οχι η νύφη μου??". Ούτε μου έχει πει τίποτα για τις δουλειές, ίσα ισα, η ίδια της μου λέει "ή σπίτι θα έχεις ή παιδί"...
ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 654316 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 654316
Κι έχω την εντύπωση ότι θα ήταν ακόμα καλύτερη αν ήταν κι ο πεθερός μου στη ζωη, άνθρωπος που απο ότι έχω ακουσει ήταν ψυχούλα. Οπότε δεν θέλω ούτε εγώ να τη στεναχωρώ, αν και ομολογώ ότι ορισμένες φορές θέλω να της πω 5-6 φωνήεντα.. Αλλα μετα διαβάζω τα δικά σας και βγαζω το σκασμο... Razz

108ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:39 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
titikos έγραψε:αχ αυτη η ατακα:''πρεπει να τσακωθω;;;'' πω πω..μου τη δινει!! μπραβο του ομως!! φανταζομαι πως θα εκανε αυτη οταν θα της τα εχωνε ο γιοκας της...
ασχετο: περισσοτερα μπραβο στην αδερφουλα σου...

Σε ευχαριστώ τιτίκος!


MariaM έγραψε:Eιπα και εγω... Μετα απο ολα αυτα οτι θα πηγατε και για ψωνια... Ουφ, παλι καλά! Πολυ καλά εκανες και θαυμαζω την υπομονη σου. Εγω με την πρωτη κιολας προσβλητική κουβεντα θα ειχα γινει λουης... Να προσέχανε την επομενη φορα που θα με δουνε πως θα μου φερθουνε. Μην τα σηκώνεις αυτα. Πολύ καλά φέρθηκες και με αξιοπρεπεια και πολύ καλά εκανες και τους τα ειπες εξω απο τα δόντια. Αν δεν σε σέβονται πρεπει να σε φοβουνται.

Μην ανησυχείς...
Υπομονή θα κάνω μέχρι το γάμο.
Από εκεί και ύστερα, θα τους κάνω να με τρέμουνε.
Αφού έγινε η αρχή, τελείωσε, ήταν να μην πάρω φόρα.
Τώρα για τα παπούτσια δεν ξέρω τι θα γίνει. Από τη μία λέω να πάω με τη μανούλα μου κι από την άλλη έχω πεισμώσει και θέλω να την αναγκάσω να μου πληρώσει τα πιο ακριβά.
Το ίδιο και το 2ο φόρεμα.
Θα την κάνω να μου το πάρει, κι ας μην το φορέσω.
Να μάθει να λέει ότι μόνο ο γιόκας της αξίζει...

kalliopitsa έγραψε:
Nena έγραψε:
Tziz έγραψε:"ποιος είναι μαζί σου?"
Η αδερφή μου της λέω
"Γιατί?" μου λέει
"Γιατί τι πειράζει?" της λέω
"Πειράζει" μου λέει
"Γιατί?" τη ρωτάω
"Έτσι! Πειράζει! Ήθελα να είμαστε οι δυο μας!" μου φωνάζει
...
"Πάντως να ξέρεις πως καθόλου δε μου άρεσε! Δεν έπρεπε να τη φέρεις!"
Εμένα τωρα αυτο μου θυμισε σαν να μαλώνουν "φιλεναδίτσες" στο δημοτικό, "γιατι την κάλεσες στο πάρτυ σου, αφου δεν τη χωνέυω" "αν την καλέσεις κι αυτην εγώ δεν θα έρθω..." κτλ κτλ κτλ...

όντως.... αλλά έχω και "φίλες" που παρόλο που δε το λένε στην ουσία έτσι νιώθουν...
Βρε Αγγελική, χαρά στην υπομονή και τα νεύρα σου. Να γίνει τέτοια σκηνή μπροστά στο μωρό; Θα το είχα πάρει να φύγω και θα πήγαινα μόνη για παπούτσια. ΕΛΕΟΣ! Σαν σκατοκακομαθημένο κάνει η πεθερά σου... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 667478
Τί να πω; Κι εγώ είμαι από τις τυχερές στο θέμα πεθερά, κακά τα ψέμματα. Αν και με ενοχλεί που δε μιλάνε, οπότε δεν ξέρεις και τι σκέφτονται, δεν ανακατεύονται με τίποτα. Ως τώρα δηλαδή, με το μωρό θα δείξει. Και με το γάμο απλώς ήταν απόντες στις προετοιμασίες γιατί μένουν και μακριά, αλλά δεν ήξερα τί θα πλήρωναν αυτοί και τί εμείς....

Μακάρι να μένανε κι εμένα μακριά βρε Καλλιοπίτσα μου. Αλλά δυστυχώς στην περίπτωσή μου έχω μακριά την μανούλα μου...
Και μη ζητάς συγνώμη.Είναι κακομαθημένη.
Να σκεφτείς αγόρασα γυαλιά ηλίου στη μικρή αλλά επειδή είχε πει ότι ήθελε εκείνη να της τα πάρει δώρο, ο Νίκος της είπε ψέματα ότι τα κερδίσαμε σε ένα διαγωνισμό.
Κι όλο αυτό για να μην επαναληφθεί η ιστορία με το πάρκο. Νομίζω το είχα γράψει πιο παλιά.
Φαντάσου.

Α! Το ότι πριν δυο Κυριακές μας πήρε τηλέφωνο ψάχνοντας (για 2η φορά) την κόρη της επειδή δεν κοιμήθηκε σπίτι, τι σας λέει???
Σημειωτέον ότι η κουνιαδα μου πλέον μένει από πάνω στο δικό της διαμέρισμα. Αλλά βλέπετε το πρακτορείο ρόιτερ πρέπει όλα να τα ξέρει κ να τα μαθαίνει...
35 χρονών μουλάρα, δεν ήξερε η κοπέλα να ειδοποιήσει τη μαμά για το με ποιον γκόμενο πηδήχτηκε το προηγούμενο βράδυ....

109ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:47 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νένα μου κι εγώ στην αρχή της σχέσης μου έτσι έλεγα.
Ότι είναι καλή μανούλα που ανησυχεί για τα παιδάκια της.
Αλλά όταν έπαιρνε τηλέφωνο δήθεν να ρωτήσει αν πεινάμε κι αν θα πάμε από εκεί για φαγητό και στο τέλος διαπίστωσα πως δεν το έκανε από ενδιαφέρον για τα άδεια στομάχια μας αλλά για να ξέρει πόσο φαγητό να ρίξει στην κατσαρόλα, με αποτέλεσμα να γυρνάμε και να μη βρίσκουμε φαϊ, ε, τότε κατάλαβα τι σκατοκουμάσι είναι...

110ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:50 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι με την πεθερά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Ανήκω θα έλεγα στην "κατηγορία" της Νένας. Εμένα βέβαια η πεθερά μου δεν είναι χήρα (Δόξα Τω Θεώ) και ο άντρας μου δεν είναι μοναχοπαίδι. Είναι όμως μοναχογιός και στερνοπούλι! Οπότε πάλι μια αδυναμία του την έχει.Δεν ανακατεύεται πολύ και όπου πάει να το κάνει ή της κόβει τον αέρα ο άντρας μου ή την αφήνουμε να λέει και στο τέλος κάνουμε το δικό μας.

Πιο πολύ έχω θέμα με τις κουνιάδες μου. Να φανταστείτε, η πεθερά μου δεν έχει κάνει θέμα το γιατί δεν την λέω "μαμά", η κουνιάδα μου όμως έβαλε μέχρι και τον τετράχρονο γιο της να με ρωτήσει γιατί δεν λέω τη γιαγιά του μαμά μπροστά σε κόσμο (στη γιορτή του άντρα μου συγκεκριμένα) για να με κάνει να αισθανθώ και καλά ντροπή. Εγώ φυσικά τα έχασα και δεν ήξερα τι να πω εκείνη τη στιγμή. Και η άλλη η αδερφή του σιγοντάρει την αδερφή της να μου το λένε συνέχεια.

Λες και αν μου το λένε εγώ θα την πω "μαμά"! Έλεος! Πάντως δεν ξέρω πώς να φερθώ στο συγκεκριμένο και αν μπορείτε πείτε μου καμιά ιδέα.

111ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:54 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και για να απαντήσω κι εγώ στην ερώτηση της φίλης από πάνω, πίστευα πως οι χήρες είναι χειρότερες.
Αλλά υπάρχουν κι αυτές που έχουν τους άντρες τους στρατιωτάκια να εκτελούν εντολές. Του τύπου: Πες στο γιο σου πως αν πάρει μηχανή θα πεθάνω!
Και στο τέλος δεν έχεις μόνο τη μάνα να σε πρήζει αλλά και τον πατέρα που το κάνει είτε γιατί είναι κι αυτός "ο όμοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα", είτε απλά και μόνο για να μην ακούνε τη γκρίνια τους όλη μέρα.
Κάπου εκεί ανάμεσα είναι και ο πεθερός μου. Ώρες ώρες νομίζω πως αυτός είναι χειρότερος από την πεθερά μου...

112ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 9:58 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έλενα έχω ακριβώς το ίδιο θέμα!
Ο ίδιος ο Νίκος (ο άντρας μου) γύρισε και μου είπε μπροστά της "γιατί της μιλάς στον πληθυντικό?"
Μου ήρθε να του απαντήσω εκείνη την ώρα "μα καλά. Πόσο μαλ΄....ς είσαι? Αντί να μου το πει η ίδια μου το λες εσύ? ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!" Κι ύστερα, κάνει και δεν ξέρει τα αισθήματά μου για τη μάνα του...

113ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 10:35 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Εγώ πάλι με την πεθερά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Ανήκω θα έλεγα στην "κατηγορία" της Νένας. Εμένα βέβαια η πεθερά μου δεν είναι χήρα (Δόξα Τω Θεώ) και ο άντρας μου δεν είναι μοναχοπαίδι. Είναι όμως μοναχογιός και στερνοπούλι! Οπότε πάλι μια αδυναμία του την έχει.Δεν ανακατεύεται πολύ και όπου πάει να το κάνει ή της κόβει τον αέρα ο άντρας μου ή την αφήνουμε να λέει και στο τέλος κάνουμε το δικό μας.

Πιο πολύ έχω θέμα με τις κουνιάδες μου. Να φανταστείτε, η πεθερά μου δεν έχει κάνει θέμα το γιατί δεν την λέω "μαμά", η κουνιάδα μου όμως έβαλε μέχρι και τον τετράχρονο γιο της να με ρωτήσει γιατί δεν λέω τη γιαγιά του μαμά μπροστά σε κόσμο (στη γιορτή του άντρα μου συγκεκριμένα) για να με κάνει να αισθανθώ και καλά ντροπή. Εγώ φυσικά τα έχασα και δεν ήξερα τι να πω εκείνη τη στιγμή. Και η άλλη η αδερφή του σιγοντάρει την αδερφή της να μου το λένε συνέχεια.

Λες και αν μου το λένε εγώ θα την πω "μαμά"! Έλεος! Πάντως δεν ξέρω πώς να φερθώ στο συγκεκριμένο και αν μπορείτε πείτε μου καμιά ιδέα.

Μηπως σου το λένε γιατι ντρεπεται να στο πει η ιδια και τους εχει βαλει λογια;

114ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 10:50 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Εγώ πάλι με την πεθερά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Ανήκω θα έλεγα στην "κατηγορία" της Νένας. Εμένα βέβαια η πεθερά μου δεν είναι χήρα (Δόξα Τω Θεώ) και ο άντρας μου δεν είναι μοναχοπαίδι. Είναι όμως μοναχογιός και στερνοπούλι! Οπότε πάλι μια αδυναμία του την έχει.Δεν ανακατεύεται πολύ και όπου πάει να το κάνει ή της κόβει τον αέρα ο άντρας μου ή την αφήνουμε να λέει και στο τέλος κάνουμε το δικό μας.

Πιο πολύ έχω θέμα με τις κουνιάδες μου. Να φανταστείτε, η πεθερά μου δεν έχει κάνει θέμα το γιατί δεν την λέω "μαμά", η κουνιάδα μου όμως έβαλε μέχρι και τον τετράχρονο γιο της να με ρωτήσει γιατί δεν λέω τη γιαγιά του μαμά μπροστά σε κόσμο (στη γιορτή του άντρα μου συγκεκριμένα) για να με κάνει να αισθανθώ και καλά ντροπή. Εγώ φυσικά τα έχασα και δεν ήξερα τι να πω εκείνη τη στιγμή. Και η άλλη η αδερφή του σιγοντάρει την αδερφή της να μου το λένε συνέχεια.

Λες και αν μου το λένε εγώ θα την πω "μαμά"! Έλεος! Πάντως δεν ξέρω πώς να φερθώ στο συγκεκριμένο και αν μπορείτε πείτε μου καμιά ιδέα.



Δεν θέλω να ακούω τρελά!
ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!!!!!!!!!!!!
ΤΕΛΟΣ.

115ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 11:56 am

????????


Επισκέπτης
titikos έγραψε:αχ αυτη η ατακα:''πρεπει να τσακωθω;;;'' πω πω..μου τη δινει!! μπραβο του ομως!! φανταζομαι πως θα εκανε αυτη οταν θα της τα εχωνε ο γιοκας της...
ασχετο: περισσοτερα μπραβο στην αδερφουλα σου...

Πω πω και νομιζα οτι μονο ο δικος μου εχει αυτη την ατακα... Και με κολλαει στον τοιχο, του λεω οχι δε θελω να τσακωθεις και μπαινω στη διαδικασια, ενω εχω δικιο, να δικαιολογω και τις σκεψεις μου και να νοιωθω και τυψεις που τους βαζω να τσακωνονται (οχι επειδη με προκαλει η μανα του ας πουμε!!!) ...

Βρε κοριτσια εγω ομως τους λυπαμαι... Ειναι στη μεση και δε ξερουν τι να κανουν. Γι αυτο εγω το εκοψα το μπιρι μπιρι. Πλεον του τα χωνω για τη μανα του μονο για χοντρα πραγματα. Γιατι αμα πιασω τι βλακειες γινονται συνεχεια, ολο θα τον στεναχωρω και δε θελω. Ας λεει μ@@@@ιες η αλλη, απλα δε πολυπαω σπιτι της και την αγνοω...
Τελευταια αρχισα και το αλλο. Λεω ναι ναι και τελικα κανω αυτο που θελω εγω και μετα δε τολμαει να μου πει κατι αυτη... Το εκανα κατα τυχη μια φορα και πλεον το εχω καθιερωσει...Βρηκα την ηρεμια μου, το ιδιο και ο αντρας μου... Τωρα βεβαια ετοιμαζομαι για οταν γεννησω με το καλο.. Βλεπω τρελο γλεντι... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 215994 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 215994 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 215994
Ηδη με εχει πρηξει που θελω να αρχισω τα ψωνια, οτι ειναι νωρις. Οκ ειμαι στον 6ο, αλλα γιατι να τρεχω τελευταια στιγμη;;; Και ηδη ειμαι κομματια , σε ενα μηνα δε θα παιρνω τα ποδια μου. Και το ποτε θα ερθει το παιδι ακριβως δε το ξερουμε, δεν ειναι ρολόι ακριβειας να ερθει 1/12 νταν!!!Απλα την αγνοω και κανονιζω με τον αντρα μου να τα ξεκινησουμε σιγα σιγα... Και ας λεει αυτη... Laughing

116ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 12:00 pm

????????


Επισκέπτης
beba160a έγραψε:τελικα αυτο που εκανε η κοπελα παραπανω με το εκκλησακι και τους 8 καλεσμενους ηταν το καλυτερο!!!!!! εμας μας εγινε η ποποτρυπα ναααααα να τρεχουμε για ολα μονοι μας...(ολα ομως δεν αφησαμε τιποτα σε κανεναν) αλλα τουλαχιστον δεν ειχαμε γκρινιες κατα τη διοργανωση. βεβαια κατα την εκτελεση τα πραγματα αλλαξαν. οι δικοΙ μου δεν εβγαλαν αχνα φυσικα γιατι τους εχω εκπαιδευμενους να μην ανακατευονται πουθενα. τα πεθερικα αρχισαν... "κρυο τα φαγητο" "γιατι πηρατε την τουρτα απο εκει" "γιατι μαυρο κοστουμι" "γιατι δεν πηγαμε μετα στο γαμο στο πατρικο του γαμπρου να σπασει η πεθερα το πιατο" "γιατι επαιξε ο dj πιο πολλα τραγουδια απο την καταγωγη της νυφης" κλπ κλπ κλπ......τα νευρα μου κροσια....και παλι εξακολουθω να πιστευω οτι ειμαι απο τις τυχερες υπαρχουν πολυ πολυ πολυ χειροτερα..το πα πριν και το ξαναλεω ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ επειδη παντρευτηκαμε τους γιους τους δεν σημαινει οτι γιναμε παιδια τους. μας ανεχονται και τις ανεχομαστε κατα αναγκη και οχι κατα επιλογη. το μυστικο ειναι ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Εμενα που καλεσε επιπλεον κοσμο στο τραπεζι χωρις να το ξερουμε;;; Κατι ασχετους, που δε τους ηξερα εγω!!!Παλι καλα εφτασε η τουρτα, γιατι επεμενα εγω να την κανουμε πιο μεγαλη, λες και το ηξερα!!!! Το εμαθαν και κατι δικοι μου που δε τους καλεσα και βγηκε παρεξηγηση...

Αλλα της το φυλαω... Στη βαφτιση αμα τολμησει να το ξανακανει, θα βαλω τα γκαρσονια να διωχνουν τους επιπλεον και ας γινει ρομπα!!!!

117ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 12:02 pm

????????


Επισκέπτης
αγγελικημαρια έγραψε:οι περισσοτερες περνανε κλιμακτηριο, μη τις παρεξηγειτε! θελω να ρωτησω κατι! στατιστικα και μονο...οι πιο γρουσουζες πεθερες ειναι αυτες που ειναι χηρες ή αυτες που εχουν στο πλαι το πεθερο?? ή μηπως πιστευετε οτι αυτο δε παιζει ρολο? περιμενω αποψεις ...

Εμενα παντως ξεσαλωσε αφου πεθανε ο πεθερουλης μου... Χρυσος ανθρωπος... σιγουρα αυτος την μαζευε τοσα χρονια και δε μας τα πολυεπρηζε!!!! Twisted Evil

118ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 12:17 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lΝα σου πω την αλήθεια Μαρία μου, το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό, ότι τις βάζει εκείνη. Κατά καιρούς, σε συζητήσεις την έχω ακούσει να κατακρίνει κάποιες άλλες κοπέλες που δεν αποκαλούν τις πεθερές τους και τους πεθερούς τους "μαμά" και "μπαμπά". Άρα κάποιο ρόλο θα έχει παίξει και εκείνη σε όλο αυτό. Βέβαια, από τη μια την καταλαβαίνω, και εκείνη θα χαιρόταν αν την έλεγα "μαμά" αλλά δε μου βγαίνει με τίποτα ρε κορίτσια!

Ο άντρας μου τους δικούς μου γονείς τους λέει με το όνομά τους, οι ίδιοι το είχαν ζητήσει από την αρχή της γνωριμίας τους.(εγώ ακόμα μιλάω στον πληθυντικό, μετά από σχεδόν 7 χρόνια) Και η αλήθεια είναι πως ούτε αυτός θέλει να λέω τους δικούς του μαμά και μπαμπά. Γι' αυτό συνεννοηθήκαμε, αν ξαναγίνει θέμα να τους πει πως δεν θέλει ο ίδιος να τους λέω έτσι γιατί ούτε και αυτός λέει τους δικούς μου γονείς μαμά και μπαμπά. Έλα όμως που δεν πετάνε τα καρφιά τους όταν είναι και εκείνος μπροστά! Και το περιστατικό στη γιορτή του, έγινε όταν εκείνος είχε πάει στην αποθήκη να φέρει κάτι.

Florentiab συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν το βλέπουν όλοι έτσι...

119ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 12:23 pm

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:οι περισσοτερες περνανε κλιμακτηριο, μη τις παρεξηγειτε! θελω να ρωτησω κατι! στατιστικα και μονο...οι πιο γρουσουζες πεθερες ειναι αυτες που ειναι χηρες ή αυτες που εχουν στο πλαι το πεθερο?? ή μηπως πιστευετε οτι αυτο δε παιζει ρολο? περιμενω αποψεις ...

Εμενα παντως ξεσαλωσε αφου πεθανε ο πεθερουλης μου... Χρυσος ανθρωπος... σιγουρα αυτος την μαζευε τοσα χρονια και δε μας τα πολυεπρηζε!!!! Twisted Evil

να το πω??? να μην πω??? αντε βρε θα το πω!!!! αμα του πεθερου "το λεει ακομα η περδικουλα του" και την "βολευει" την πεθερουλα κατι γινεται αλλιως ειτε χηρα ειτε με συζυγο το ιδιο ειναι. sorry Embarassed Embarassed Embarassed ...αν εγινα σοκιν αλλα δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο α......η 'η στραβο....η πεθερα!!!!

120ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 1:33 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με τη μπέμπα!!
Αν η πεθερά είναι αγαμ...η, δε σε σώζει τίποτα!
Και η δικιά μου μάλλον είναι!
Γιατί τέτοια ξινίλα και τέτοια μούτρα, δε μπορώ να τα δικαιολογήσω αλλιώς...

121ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 1:42 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:


Και μου λέει δηλαδή πρέπει ντε και καλά να τσακωθώ με κάποιον? Είτε μαζί σου είτε με τη μάνα μου?
Και του λέω ναι!
Μονο που κοίτα: Αν τσακωθείς με τη μάνα σου, θα ξαναμιλήσετε γιατί είναι μάνα σου.
Αν τσακωθείς μαζί μου, δε θα ξαναμιλήσουμε ποτέ



!


οτι καλυτερο εχω ακουσει!!!
θα στο κλεψω να το λεω και εγω στον αντρα μου γιατι ποτε δεν βαζει στην θεση του κανεναν απο το σοι του ..και κυριως πεθερουλα και κουνιαδα!

τι να πω πραγματικα τελειο....οποτε αφου και εσυ ΄΄πατησες ποδι΄΄ μονο εγω δεν εχω ΄΄ξεσπασει ΄΄ ακομη....μονο καθομαι και με πρηζουν...

122ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 1:53 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκίτσα μου δεν είναι η πρώτη φορά που του το λέω.
Του το έχω ξαναπεί και στο παρελθόν. Πριν να παντρευτούμε.
Το καταλαβαίνει. Γιαυτό και της έμπηξε τις φωνές μετά κι έλεγε ότι θα του χαλάσει την οικογένεια και του ταράζει την ηρεμία.
Πιο πολύ μου άρεσε που την κατσάδιαζε μπροστά μου. Την έκανε να νιώσει σαν κουταβάκι που το μαλώνανε γιατί κατούρησε το χαλί. χιχιχιχιχι!!!

Βασικά με τον άντρα μου δεν έχω πρόβλημα.
Τον αγαπάω πάρα πολύ και πιστεύω κι εκείνος το ίδιο.
Και κάπως έτσι ξεκίνησα τη "διήγηση" των γεγονότων: "Σαγαπάω και δε θέλω να χωρίσουμε... Αλλά..."
Ε ο άλλος δεν είναι χαζός. Το καταλαβαίνει ότι πιέζεσαι. Το έχει καταλάβει καιρό τώρα πως έχω φτάσει στα όριά μου, γιατί με τη δουλειά, αναγκαζόμουν να την τρώω συχνά στη μάπα που ερχόταν να κρατήσει τη μικρή. Κι έτσι ξέσπασα κιόλας λίγο.
Να δούμε πόσο θα αντέξω...

Τι λες? Να πάω τελικά για τα παπούτσια μαζί της ή όχι?

123ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 1:56 pm

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Να πάω τελικά για τα παπούτσια μαζί της ή όχι?

ΟΧΙΙΙΙΙ!!!
Το να ΜΗΝ πας μαζί της θα την πειράξει πιο πολύ απο το να πάρεις παπούτσια με 500 ευρά! Very Happy

124ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:03 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:
Tziz έγραψε:Να πάω τελικά για τα παπούτσια μαζί της ή όχι?

ΟΧΙΙΙΙΙ!!!
Το να ΜΗΝ πας μαζί της θα την πειράξει πιο πολύ απο το να πάρεις παπούτσια με 500 ευρά! Very Happy

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΣΑ!!!!

125ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:13 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν διαπραγματευτώ τον όρο να είναι και η μαμά μου μαζί?
Αυτό δε θα την πειράξει περισσότερο? χιχιχιχιχιχι!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις