Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 34 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 44]

576ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 3:46 am

stavroulitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
siren έγραψε:Καλησπερα κοριτσια, το βλεπω αυτο το θεμα τοσο καιρο να πηγαινοερχεται και ολο λεω να γραψω και ολο το αφηνω αλλα μετα απο αυτο που εγινε θελω να σας τα πω να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας γιατι δεν παλευεται η κατασταση...

Λοιπον οσο πιο συνοπτικα μπορω, στις 27/10 προσπαθω να κανονισω ποιος θα μου κρατησει το παιδι στις 28/10 γιατι δουλευω και εγω κ ο πατερας της. εγω επιαναν δουλεια στις 14.00 και ο αντρας μου απο το πρωι μεχρι το απογευμα. Μου λεει ο αντρας μου θα πω στην μανα μου οκ του λεω. Μετα ξαναμιλαω με τον αντρα μου και του λεω θα ερθει η μανα σου στο σπιτι ε? μου λεει οχι δεν μπορει γιατι εχει δουλειες στο σπιτι θα τις το πας εσυ (μαζι με ολη την προικα και με συγκοινωνιες γιατι δεν εχουμε αυτοκινητο) αλλιως θα ερθει να σε παρει πριν απο τις 10 το πρωι γιατι θα κλεισουν οι δρομοι για την παρελαση. Οκ μεχρι εδω?

Του λεω μετα αστο θα το παω στην μανα μου καλυτερα που ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μας με τα ποδια και θα φυγω και απο το σπιτι μας στις 13:00. Την παιρνω τηλ της το λεω οτι με βολευει καλυτερα ετσι και μου λεει ενταξει.

Ελα που μου μολις γυρισα σπιτι εριξα εναν τσακωμο με τον αντρα μου γιατι μετα τον πηρε αυτη και το πριζωσε?

Του λεει εγω δεν πηγα στην δουλεια και εχασα μεροκαματο για να κρατησω το παιδι κ δεν μου το φερνεις? (να σημειωθει οτι εγω δεν ηξερα οτι δουλευε και οτι δεν πηγε στην δουλεια για αυτον τον λογο) και πεταγετε και σαν π@@τσα ο πεθερος και του λεει και ενα ευχαριστουμε πολυ για την εμπιστοσυνη που μας δειχνεις!!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και εγινε ο αλλος ντουρμπο!!!!!

Ξημερωνει η 28η και την παιρνω τηλ. για να της πω οτι κακως παρεξηγητε γιατι δεν γνωριζα και επραξα αναλογα και σταματησει να παρεξηγητε γιατι τσακωθηκα με τον αντρα μου για αυτον τον λογο και μου βγαζει μια γλωσσα και ενα υφακι και ακουω να σου πω και κατι τετοια..... affraid μου γυρισε το κεφαλι. της ειπα οτι δεν εφταιγε κανεις εγινε λαθος συνεννοηση τιποτα αυτη! Ελεγε: δεν ειναι η πρωτη φορα που μας πουλας ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 966307 και δεν ειμαστε παιδια να μας κοροιδευεις και δεν το φερνεις το παιδι να στο κρατησω επειδη εχω το σκυλι και δεν προκειται να ερθω να σου κρατησω το παιδι στο σπιτι σου αμα θελεις να το φερνεις εδω κ πολλα αλλα....

Εντελει για να τελειωσω, τα κ@λοπεθερικα μου δεν πατανε το ποδι τους στο σπιτι μου παρα μονο μια φορα το τριμηνο και καλυτερα αλλα το θεμα ειναι οτι εχουν απαιτηση και κανουν παραπονα οταν δεν παμε συχνα στο σπιτι τους!!!!!! Οσο για το σκυλι της ειπα εξ αρχης οτι το μωρο μου με το σκυλι δεν τα θελώ μαζι!!!!! δεν της το εκρυψα αλλα με αγνοει παραδειγματικα !!!!!Twisted Evil

Τωρα μου κανει το βαρυ πεπονι κιολας επειδη αυτη το εχει στο αιμα της να παρεξηγιεται!!!! Αν παρεξηγιομουν κ εγω καθε φορα που με υπουλο τροπο και ψευτοχαμογελο προσπαθει να με ακυρωσει σαν μανα κ να μου πει ποιος ειναι ο σωστος τροπος να κανων το οτιδηποτε τοτε θα ειχε γινει Βοσνια!!!!!!!!!

Μαλλον επειδη της τα εχωσα η αληθεια ειναι μπορει να μην ειπε τιποτα στον γιο της, αλλα εγω δεν θελω να παμε για φαγητο την αλλη εβδομαδα γιατι θελει και να τα πουμε απο κοντα μην χ@σω και εγω δεν θελω ουτε να την δω!!!! η μανα μου μου λεει πηγαινε κ να εισαι μεσα στην τρελη χαρα σαν να μην εγινε ποτε τιποτα ετσι θα την τρελανεις Wink αλλα δεν ειμαι καλη με το θεατροοοοοοοοοο Ουφ κουραστηκα ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 667478 για την εκθεση
AX TI MOY ΘΥΜΙΖΕΙΣ;Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ Ο.ΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ Η ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ.ΜΟΥ ΕΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. ΜΙΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ,,ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ. Very Happy ΕΣΥ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΘΑ ΦΤΑΙΣ ΠΑΝΤΑ ΕΣΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΙ.ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ.ΦΙΛΙΑ

577ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 5:28 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφου δε μπορεις να αποφυγεις το τραπεζι,να πας αλλα μη κατσεις παλι να πεις τα αυτονοητα.Μη παιζεις θεατρο.να σε ρωτησω κατι με ολο το θαρρος,ο αντρας σου δεν περνει καθολου το μερος σου?Ειδικα στο πως εσυ θα μεγαλωσεις το παιδι,με το φαγητο,με το σκυλι...Το διαβασα και σκεφτομαι ποσο κακια ειναι η πεθερασ σου?και ο αντρας σου?

pumpkin μου το μωρο μου εκανε εμετο το πρωι ,αλλα μετα οχι ξανα.επειδη ομως ειχα μανα αδερφη κι εγω που ημασταν πολυ καλα το σκ ειπα να μη διακινδυνευσω να κολλησει το μωρο καμια εγκυο....[αν αυτο εννοεις με το τι εγινε...]

578ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 8:35 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Αφου δε μπορεις να αποφυγεις το τραπεζι,να πας αλλα μη κατσεις παλι να πεις τα αυτονοητα.Μη παιζεις θεατρο.να σε ρωτησω κατι με ολο το θαρρος,ο αντρας σου δεν περνει καθολου το μερος σου?Ειδικα στο πως εσυ θα μεγαλωσεις το παιδι,με το φαγητο,με το σκυλι...Το διαβασα και σκεφτομαι ποσο κακια ειναι η πεθερασ σου?και ο αντρας σου?

Δεν θελω να πω ψεμματα υπαρχουν στιγμες που λεει οτι ειμαι η καλυτερη μαμα του κοσμου και οτι το παιδι μας το προσεχω πολυ... αλλα οταν μπαινει στην μεση η μανα του παντα υπερτερει Mad η γνωμη της και αρχιζει και με λεει υποχονδρια και υπερβολικη. Τα εχω παιξει ειλικρινα το εχω συνεχεια στο μυαλο μου και μου χαλαει τοσο την διαθεση. Ο αντρας μου δεν πρεπει να ξερει για το τηλεφωνημα που εγινε, ετσι δειχνει. δεν θελω να ερθει αυτη η μερα ξανα! η μανα μου συνεχιζει να λεει να το παιξω υπερανω και οτι δεν συνεβει τιποτα να την βγαλω τρελη και να ειμαι ευδιαθετη για να μην μπορουν να πατησουν. Διπλωματια το λεει η μανα μου την επερνα τηλεφωνο και εκλαιγα για ολο αυτο που εγινε αλλα δυστυχως εγω δεν την εχω αυτην την διπλωματια... Ρε κοριτσια ποναει οταν εχεις δικιο και οταν δεν εχεις κανει κακο στον αλλο να σε βγαζουν κ@ριολ@....

579ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 8:56 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
siren έγραψε:
tatijana έγραψε:Αφου δε μπορεις να αποφυγεις το τραπεζι,να πας αλλα μη κατσεις παλι να πεις τα αυτονοητα.Μη παιζεις θεατρο.να σε ρωτησω κατι με ολο το θαρρος,ο αντρας σου δεν περνει καθολου το μερος σου?Ειδικα στο πως εσυ θα μεγαλωσεις το παιδι,με το φαγητο,με το σκυλι...Το διαβασα και σκεφτομαι ποσο κακια ειναι η πεθερασ σου?και ο αντρας σου?

Δεν θελω να πω ψεμματα υπαρχουν στιγμες που λεει οτι ειμαι η καλυτερη μαμα του κοσμου και οτι το παιδι μας το προσεχω πολυ... αλλα οταν μπαινει στην μεση η μανα του παντα υπερτερει Mad η γνωμη της και αρχιζει και με λεει υποχονδρια και υπερβολικη. Τα εχω παιξει ειλικρινα το εχω συνεχεια στο μυαλο μου και μου χαλαει τοσο την διαθεση. Ο αντρας μου δεν πρεπει να ξερει για το τηλεφωνημα που εγινε, ετσι δειχνει. δεν θελω να ερθει αυτη η μερα ξανα! η μανα μου συνεχιζει να λεει να το παιξω υπερανω και οτι δεν συνεβει τιποτα να την βγαλω τρελη και να ειμαι ευδιαθετη για να μην μπορουν να πατησουν. Διπλωματια το λεει η μανα μου την επερνα τηλεφωνο και εκλαιγα για ολο αυτο που εγινε αλλα δυστυχως εγω δεν την εχω αυτην την διπλωματια... Ρε κοριτσια ποναει οταν εχεις δικιο και οταν δεν εχεις κανει κακο στον αλλο να σε βγαζουν κ@ριολ@....


Για ποιο λόγο δεν λες στον άνδρα σου για το τηλεφώνημα; Ίσως αν ξέρει τη συμπεριφορά της μάνας του προς τη γυναικα του να σου δώσει κάποιο δίκαιο και να σε βγάλει από τη δύσκολη θέση.... Ίσως της πει καμιά κουβέντα και το βουλώσει...

580ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 9:10 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά χαρά μανούλες και...πεθερόπληκτες.Διαβάζω συνέχως τα θέματά σας κ είπα να πω κ γω τα δικά μου μπας κ χαλαρώσω λίγο.Με τον αντρούλη μου είμαστε μια χαρά δεν έχουμε μεταξύ μας προβλήματα(μας τα δημιουργούν οι άλλοι) κ περιμένουμε το πρωτό μας μωράκι.Κοριτσάκι.Είμαι στον 7ο μήνα.Το θέμα είναι οτι δεν έχουμε καταφέρει να χαρούμε τίποτα ακόμα.Πάντα κάτι γίνετε κ ασχολούμαστε με τα υποτιθέμενα προβλήματα των άλλων. Το χειρότερο δε απ΄όλα για μένα είναι οτι προς το παρόν μένει μαζί μας η πεθερά!!!Το τι σχέδια κ λύσεις έχουμε σκεφτεί δε λέγετε,αλλά το ένα της ξυνίζει κ το άλλο της βρωμάει.Δεν προτείνει όμως κ κάτι μόνο λέει ειρωνικά την κρυάδα της "κλείστε με σε γηροκομείο".Το σπίτι είναι με 2υπνοδωμάτια κ την άλλη φορά είπε οτι δε θα κοιμάτε με το μωρο θα κοιμάτε στο σαλόνι κι οτι δε μπορεί χωρίς τον αντρα μου αλλού.Ομως όσο κακιά κι αν ακούγομαι εγώ το δήλωσα γέννησα κ δεν είμαστε οι 2 μας με το μωρό εγώ έχω φύγει. Έχω κι εγώ δικό μου σπίτι έιπα να πάμε εμείς εκεί.Δεν μπορώ άλλο.Μου έχει κοπεί το γέλιο.Αντί να είναι χαρούμενη κάνει λες κ έχουμε κανένα πένθος.Όλη μέρα με τα μούτρα στο πάτωμα κλαίει έτσι γιατί της ήρθε ανακατεύεται παντού κ θέλει να τα ξέρει όλα κ πολλά άλλα καθημερινά.Τί να πρωτογράψω? Συγνώμη που σας κούρασα αλλά με έχει κουράσει κι εμένα η κατάσταση.Δεν ξέρω τι να κάνω κ δε θα χωρίσω εξ αιτίας της γιατί κ ο άντρας μου με το μέρος μου είναι αλλά είναι κι αυτός σε δύσκολη θέση.

581ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 9:19 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsitomeni έγραψε:Γειά χαρά μανούλες και...πεθερόπληκτες.Διαβάζω συνέχως τα θέματά σας κ είπα να πω κ γω τα δικά μου μπας κ χαλαρώσω λίγο.Με τον αντρούλη μου είμαστε μια χαρά δεν έχουμε μεταξύ μας προβλήματα(μας τα δημιουργούν οι άλλοι) κ περιμένουμε το πρωτό μας μωράκι.Κοριτσάκι.Είμαι στον 7ο μήνα.Το θέμα είναι οτι δεν έχουμε καταφέρει να χαρούμε τίποτα ακόμα.Πάντα κάτι γίνετε κ ασχολούμαστε με τα υποτιθέμενα προβλήματα των άλλων. Το χειρότερο δε απ΄όλα για μένα είναι οτι προς το παρόν μένει μαζί μας η πεθερά!!!Το τι σχέδια κ λύσεις έχουμε σκεφτεί δε λέγετε,αλλά το ένα της ξυνίζει κ το άλλο της βρωμάει.Δεν προτείνει όμως κ κάτι μόνο λέει ειρωνικά την κρυάδα της "κλείστε με σε γηροκομείο".Το σπίτι είναι με 2υπνοδωμάτια κ την άλλη φορά είπε οτι δε θα κοιμάτε με το μωρο θα κοιμάτε στο σαλόνι κι οτι δε μπορεί χωρίς τον αντρα μου αλλού.Ομως όσο κακιά κι αν ακούγομαι εγώ το δήλωσα γέννησα κ δεν είμαστε οι 2 μας με το μωρό εγώ έχω φύγει. Έχω κι εγώ δικό μου σπίτι έιπα να πάμε εμείς εκεί.Δεν μπορώ άλλο.Μου έχει κοπεί το γέλιο.Αντί να είναι χαρούμενη κάνει λες κ έχουμε κανένα πένθος.Όλη μέρα με τα μούτρα στο πάτωμα κλαίει έτσι γιατί της ήρθε ανακατεύεται παντού κ θέλει να τα ξέρει όλα κ πολλά άλλα καθημερινά.Τί να πρωτογράψω? Συγνώμη που σας κούρασα αλλά με έχει κουράσει κι εμένα η κατάσταση.Δεν ξέρω τι να κάνω κ δε θα χωρίσω εξ αιτίας της γιατί κ ο άντρας μου με το μέρος μου είναι αλλά είναι κι αυτός σε δύσκολη θέση.


Συγνώμη κιολας, αλλα δεν κατάλαβα γιατι μένει μαζί σας... Υπάρχει κάποιος λόγος;; Οικονομικός, προβλημα υγείας ή κατι τέτοιο; Συγνώμη και πάλι για την περιέργεια... Αλλα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μένει με ένα νεαρό ζευγάρι που σύντομα θα αποκτήσει και νέο μέλος, άσχετα που άνδρας του ζευγαριού αυτού είναι ο γιός της...

582ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 9:42 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο μόνος λόγος είναι οτι είναι χήρα εδώ κ πολλά χρόνια κ ενώ έχει άλλα 2 παιδιά κ αδερφές κτλ ο μόνος που την έχει "φορτωθεί" όλα τα χρόνια είναι ο άντρας μου.Καθαρά θέμα συνήθειας και τώρα δε λέει να το χωνέψει οτι πρέπει να χωρίσουν οι δρόμοι τους.Λες κ είναι τόσο τραγικό να πάει σε μια γκαρσονιέρα πχ παραδίπλα.Αυτό ακριβώς που ανέφερες να μην είναι μέσα στο ζευγάρι της το λένε όλοι κι απ'τη μια λέει ναι θα το κανουμε έχετε δίκιο την άλλη μέρα πάλι το παίζει τρελίτσα κ κοιτάει να το τραβήξει όσο πάει.

583ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 9:52 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsitomeni έγραψε:Ο μόνος λόγος είναι οτι είναι χήρα εδώ κ πολλά χρόνια κ ενώ έχει άλλα 2 παιδιά κ αδερφές κτλ ο μόνος που την έχει "φορτωθεί" όλα τα χρόνια είναι ο άντρας μου.Καθαρά θέμα συνήθειας και τώρα δε λέει να το χωνέψει οτι πρέπει να χωρίσουν οι δρόμοι τους.Λες κ είναι τόσο τραγικό να πάει σε μια γκαρσονιέρα πχ παραδίπλα.Αυτό ακριβώς που ανέφερες να μην είναι μέσα στο ζευγάρι της το λένε όλοι κι απ'τη μια λέει ναι θα το κανουμε έχετε δίκιο την άλλη μέρα πάλι το παίζει τρελίτσα κ κοιτάει να το τραβήξει όσο πάει.

αχ ρε κούκλα μου εμείς με τον άντρα μου μένουμε μαζί τα τελευταία 8 χρόνια, είμαστε παντρεμένοι (με πολιτικό) τα 3.
Γύρισε και είπε η πεθερά μου, μετά απο 1 χρόνο που έχουμε φύγει απο το σπίτι που μέναμε απο κάτω τους, οτι ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ........Έγκυος εγώ 3 μηνών....ΤΙ να λέμε τώρα...29 χρονών άντρας που έφυγε απο το σπίτι του στα 18 και είμαστε μαζί κοντά 10 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΔΕΝ μπορούνε να καταλάβουν οτι οι κανακάριδες τους κάνουν ΔΙΚΗ τους οικογένεια!!!
ΠΟΣΟ μάλλον εσένα που δεν τον έχει αποχωριστεί και ΠΟΤΕ!
Ξεκαθάρισε τα πράγματα πριν σε καβαλήσει και άλλο γιατί μετά θα είναι ΑΡΓΑ!
Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος στην τελική δεν κατάλαβα οι άλλοι είναι οι έξυπνοι??

tatjana είχα μείνει εκεί που θα πηγαίνατε για φαγητό στην πεθερά και εσείς!

584ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 10:07 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="pumpkin"]

αχ ρε κούκλα μου εμείς με τον άντρα μου μένουμε μαζί τα τελευταία 8 χρόνια, είμαστε παντρεμένοι (με πολιτικό) τα 3.
Γύρισε και είπε η πεθερά μου, μετά απο 1 χρόνο που έχουμε φύγει απο το σπίτι που μέναμε απο κάτω τους, οτι ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ........Έγκυος εγώ 3 μηνών....ΤΙ να λέμε τώρα...29 χρονών άντρας που έφυγε απο το σπίτι του στα 18 και είμαστε μαζί κοντά 10 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΔΕΝ μπορούνε να καταλάβουν οτι οι κανακάριδες τους κάνουν ΔΙΚΗ τους οικογένεια!!!
ΠΟΣΟ μάλλον εσένα που δεν τον έχει αποχωριστεί και ΠΟΤΕ!
Ξεκαθάρισε τα πράγματα πριν σε καβαλήσει και άλλο γιατί μετά θα είναι ΑΡΓΑ!
Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος στην τελική δεν κατάλαβα οι άλλοι είναι οι έξυπνοι??


Κι εμείς παντρεμένοι 1χρόνο με πολιτικό είμαστε.Έκανα υπομονή όλο τον καιρό έλεγα κρίμα είναι αλλά πλέον δεν πάει άλλο κ με την μπεμπούλα που έρχετε είναι μια καλή ευκαιρία.Αυτό ακριβώς που είπες σκέφτομαι τώρα που είναι ακόμα νωρίς. Κι άμα δε μπορεί αυτή χωρίς τον 36χρονο γιόκα της ν'αρχίσω και γω τα...θελώ τη μαμά μου!!! Άσε που αυτό που λεν 2 νοικοκυρές σ'ενα σπίτι δεν πανε είναι πολύ σωστό.
Και πώς το είπες?Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος? 7 αδερφές έχει κ άλλα 2 παιδιά αλλά όλοι το κορόϊδο κάνουν.Την αγαπάνε πολύ.(Από μακριά).

585ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 10:22 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsitomeni έγραψε:Κι εμείς παντρεμένοι 1χρόνο με πολιτικό είμαστε.Έκανα υπομονή όλο τον καιρό έλεγα κρίμα είναι αλλά πλέον δεν πάει άλλο κ με την μπεμπούλα που έρχετε είναι μια καλή ευκαιρία.Αυτό ακριβώς που είπες σκέφτομαι τώρα που είναι ακόμα νωρίς. Κι άμα δε μπορεί αυτή χωρίς τον 36χρονο γιόκα της ν'αρχίσω και γω τα...θελώ τη μαμά μου!!! Άσε που αυτό που λεν 2 νοικοκυρές σ'ενα σπίτι δεν πανε είναι πολύ σωστό.
Και πώς το είπες?Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος? 7 αδερφές έχει κ άλλα 2 παιδιά αλλά όλοι το κορόϊδο κάνουν.Την αγαπάνε πολύ.(Από μακριά).

Καλά ήρθε η δικιά μου για 4 ΜΕΡΕΣ φιλοξενούμενη και τα έπαιξα...Έγκυος στον 9ο και δεν μου έκανε μια δουλειά η άχρηστη!
ΕΝΑ παραπάνω που εσένα ο άντρας σου είναι και 36 χρονών ΚΑΙ έχετε και άλλο σπίτι να πάτε..
Πόσο καιρό μένετε μαζί? Απο την αρχή ήταν έτσι η κατάσταση?

586ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 10:44 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:

Δεν θελω να πω ψεμματα υπαρχουν στιγμες που λεει οτι ειμαι η καλυτερη μαμα του κοσμου και οτι το παιδι μας το προσεχω πολυ... αλλα οταν μπαινει στην μεση η μανα του παντα υπερτερει Mad η γνωμη της και αρχιζει και με λεει υποχονδρια και υπερβολικη. Τα εχω παιξει ειλικρινα το εχω συνεχεια στο μυαλο μου και μου χαλαει τοσο την διαθεση. Ο αντρας μου δεν πρεπει να ξερει για το τηλεφωνημα που εγινε, ετσι δειχνει. δεν θελω να ερθει αυτη η μερα ξανα! η μανα μου συνεχιζει να λεει να το παιξω υπερανω και οτι δεν συνεβει τιποτα να την βγαλω τρελη και να ειμαι ευδιαθετη για να μην μπορουν να πατησουν. Διπλωματια το λεει η μανα μου την επερνα τηλεφωνο και εκλαιγα για ολο αυτο που εγινε αλλα δυστυχως εγω δεν την εχω αυτην την διπλωματια... Ρε κοριτσια ποναει οταν εχεις δικιο και οταν δεν εχεις κανει κακο στον αλλο να σε βγαζουν κ@ριολ@....

Ουτε εγω εχω την διπλωματια....Αστα,αν και η μανα μου ειναι της αντιθετης φασης.Αν και νομιζω οτι παλι δικιο ειχε,σε οσα ειπε και γω παλι δεν την ακουσα.Τελος παντων...Σε καταλαβαινω απιστευτα πολυ που εχεις τα δικια σου και ολοι σε βγαζουν μουρλη,καργια,πουτανα κι ολα τα συναφη..Ασε...Και δυστυχως αυτο δεν θα αλλαξει με τιποτα.Το εμπαιδωσα σε ολο της το μεγαλειο..
Siren,πως σε λενε?



Evaggelitsa 26 έγραψε:

Για ποιο λόγο δεν λες στον άνδρα σου για το τηλεφώνημα; Ίσως αν ξέρει τη συμπεριφορά της μάνας του προς τη γυναικα του να σου δώσει κάποιο δίκαιο και να σε βγάλει από τη δύσκολη θέση.... Ίσως της πει καμιά κουβέντα και το βουλώσει...

Δεν παιζει να συμβει ποτε αυτο...Εχει δειξει δειγματα οτι οταν επροκειτω για την μανα του εμεις περνουμε "ποδι"....

Pumpkin sorry,νομιζα οτι ελεγες για κατι αλλο... Razz ..λοιπον την αλλη βδομαδα ειναι να παμε....Θα σας πω,σιγουρα παντως θα γινει της πουτανας...

587ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 10:44 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="tsitomeni"]
pumpkin έγραψε:

αχ ρε κούκλα μου εμείς με τον άντρα μου μένουμε μαζί τα τελευταία 8 χρόνια, είμαστε παντρεμένοι (με πολιτικό) τα 3.
Γύρισε και είπε η πεθερά μου, μετά απο 1 χρόνο που έχουμε φύγει απο το σπίτι που μέναμε απο κάτω τους, οτι ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ........Έγκυος εγώ 3 μηνών....ΤΙ να λέμε τώρα...29 χρονών άντρας που έφυγε απο το σπίτι του στα 18 και είμαστε μαζί κοντά 10 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΔΕΝ μπορούνε να καταλάβουν οτι οι κανακάριδες τους κάνουν ΔΙΚΗ τους οικογένεια!!!
ΠΟΣΟ μάλλον εσένα που δεν τον έχει αποχωριστεί και ΠΟΤΕ!
Ξεκαθάρισε τα πράγματα πριν σε καβαλήσει και άλλο γιατί μετά θα είναι ΑΡΓΑ!
Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος στην τελική δεν κατάλαβα οι άλλοι είναι οι έξυπνοι??


Κι εμείς παντρεμένοι 1χρόνο με πολιτικό είμαστε.Έκανα υπομονή όλο τον καιρό έλεγα κρίμα είναι αλλά πλέον δεν πάει άλλο κ με την μπεμπούλα που έρχετε είναι μια καλή ευκαιρία.Αυτό ακριβώς που είπες σκέφτομαι τώρα που είναι ακόμα νωρίς. Κι άμα δε μπορεί αυτή χωρίς τον 36χρονο γιόκα της ν'αρχίσω και γω τα...θελώ τη μαμά μου!!! Άσε που αυτό που λεν 2 νοικοκυρές σ'ενα σπίτι δεν πανε είναι πολύ σωστό.
Και πώς το είπες?Να την κουβαληθεί κάποιος άλλος? 7 αδερφές έχει κ άλλα 2 παιδιά αλλά όλοι το κορόϊδο κάνουν.Την αγαπάνε πολύ.(Από μακριά).


Κουκλίτσα μου συζήτα το με τον άνδρα σου και γίνεται Λούης!!!!!! Φυγετε από εκει μέσα όσο πιο γρήγορα μπορείτε!!! Τα άλλα δύο τα παιδιά της δεν είναι κορόιδα... Εδώ από μακριά και δεν αντέχονται!!!! πόσο μάλλον να ζεις μαζί τους στο ίδιο σπίτι!!!!!
Χαρά στο κουράγιο σου!!! Αλλα αν θες να σώσεις τον γάμο σου ....Όπου φύγει φύγει!!!!!!!!! Με την πεθερά μέσα στα πόδια σου, όσο υπομονετικός ανθρωπος και αν είσαι κάπου σκας!!!!
Εγώ και μόνο στην ιδέα βγάζω σπυράκια και αισθάνομαι να στραβώνει το στόμα μου!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Και πάλι χαρα στην υπομονη σου!!!! respect!!!!

588ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 11:28 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pumpkin έγραψε:

Καλά ήρθε η δικιά μου για 4 ΜΕΡΕΣ φιλοξενούμενη και τα έπαιξα...Έγκυος στον 9ο και δεν μου έκανε μια δουλειά η άχρηστη!
ΕΝΑ παραπάνω που εσένα ο άντρας σου είναι και 36 χρονών ΚΑΙ έχετε και άλλο σπίτι να πάτε..
Πόσο καιρό μένετε μαζί? Απο την αρχή ήταν έτσι η κατάσταση?


Δεν έχω απαίτηση να κάνει δουλειές έτσι κι αλλιώς πλένει τα πιάτα πχ κ είναι σαν άπλυτα... αλλα να μην το παιζει κ φιλοξενούμενη.Ξυπνάει το πρωι 6-7 η ώρα κ περιμένει πότε θα ξυπνήσω για να πεί το Θεϊκό αϊ κανε καφέ να πιούμε. Κι άμα έχει κ ορέξεις να πετάξει κ κανένα οι νοικοκυρές σηκώνονται πρωί!!! ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 679259
Ναι δυστυχώς μένουμε μαζί από την αρχή. Καθόμουνα κανένα βράδυ που και που οτάν είχαμε σχέση,μετά έφερνα κ κανένα ρούχο κτλ κτλ και χωρίς να το καταλάβω έγινα μόνιμη με την προϋπόθεση οτι θα άλλαζαν τα πράγματα αλλα που να φανταστώ οτι θα είναι τόσο αρνητική κ θα δημιουργήσει τέτοιο θέμα.

589ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 11:34 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κούκλα μου χωρίς παρεξήγηση, εσύ μπήκες στο σπίτι της, αυτή έμενε εκεί τόσα χρόνια.Δικό της δεν είναι το σπίτι που μένετε, δηλαδή το πατρικό του άντρα σου?
Αυτή μπορεί να το βλέπει και εγωιστικά οτι εγώ ήμουν εδώ, ας φύγουν αυτοί.

Νοίκιαζα το σπίτι του μπαμπά μου στη Σέρρες, και είχε έρθει μια γυναίκα να το δει, γιατί ΑΚΟΥΣΟΝ ήθελε να αφήσει το σπίτι της στον γιο και την νύφη της, και είχε πει "ε όσο ζήσουμε ας επιβαρυνθούμε εμείς ένα ενοίκιο σιγά"(60+ χρονών το ΠΟΛΥ).Πόσο την ζήλεψα αυτήν την πεθερά!

590ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 12:34 pm

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pumpkin έγραψε:
Νοίκιαζα το σπίτι του μπαμπά μου στη Σέρρες, και είχε έρθει μια γυναίκα να το δει, γιατί ΑΚΟΥΣΟΝ ήθελε να αφήσει το σπίτι της στον γιο και την νύφη της, και είχε πει "ε όσο ζήσουμε ας επιβαρυνθούμε εμείς ένα ενοίκιο σιγά"(60+ χρονών το ΠΟΛΥ).Πόσο την ζήλεψα αυτήν την πεθερά!

μπορω να εχω μια τετοια πεθερα κ εγω παρακαλω? Laughing

591ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 1:19 pm

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελευθερια με λενε και εχεις δικιο σε οσα λες... συμφωνω ακραδαντα. Δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση... Τι αποψη εχει η μαμα σου αν επιτρεπεται και δεν την ακουσες ενω ειχε δικιο?

Ευαγγελιτσα μου δικιο εχει η Τατιανα αν ηξερα οτι θα γινοτανε ετσι οπως λες θα το ειχα κανει ηδη αλλα φοβαμαι οτι αμα το πω δεν θα εχει καλη καταληξη η συζητηση οσο κ@ριολ@ και να ειναι(που ειναι πολυ) δεν παυει να ειναι και μανα του και δεν θα την κερδισω αυτην την μαχη ποτε... οταν σου λεει εχεις δικιο απο την μερια σου αλλα και η μανα μου εχει τα δικια της.... τι μπορεις να κανεις? No No

Αληθεια δεν ξερω πως να το χειριστω και δεν ειμαι και ατομο δυστυχως που να τα γραψω ολα στα @ρχιδι@ μου και μετα εγω σκαω και η ψυχολογια μου ειναι υπο του μηδεν

592ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 5:17 pm

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pumpkin έγραψε:Βρε κούκλα μου χωρίς παρεξήγηση, εσύ μπήκες στο σπίτι της, αυτή έμενε εκεί τόσα χρόνια.Δικό της δεν είναι το σπίτι που μένετε, δηλαδή το πατρικό του άντρα σου?
Αυτή μπορεί να το βλέπει και εγωιστικά οτι εγώ ήμουν εδώ, ας φύγουν αυτοί.

Νοίκιαζα το σπίτι του μπαμπά μου στη Σέρρες, και είχε έρθει μια γυναίκα να το δει, γιατί ΑΚΟΥΣΟΝ ήθελε να αφήσει το σπίτι της στον γιο και την νύφη της, και είχε πει "ε όσο ζήσουμε ας επιβαρυνθούμε εμείς ένα ενοίκιο σιγά"(60+ χρονών το ΠΟΛΥ).Πόσο την ζήλεψα αυτήν την πεθερά!

Κι εγω τη ζηλεύω.
Οχι δεν είναι το πατρικό του.Το σπίτι της είναι στο χωριό(μισή ώρα απόσταση)αυτό που μένουμε το έφτιαξε ο άντρας μου κ μένει εδώ κ 4χρόνια κ απο την καλή του την καρδιά την πήρε κι αυτή μαζί του.Μα πρότεινα εξ αρχής να πάμε στο δικό μου σπίτι. Επιλογές υπάρχουν αλλά δεν της αρέσει τίποτα γιατί απλούστατα το θέμα είναι οτί δε θέλει να αποχωριστεί το γιό της κ να καταλαβει οτι μεγάλωσε κ θέλει να μείνει μόνος με τη γυναίκα κ το παιδί του που έρχετε.

593ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Οκτ 31, 2011 11:23 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsitomeni έγραψε:
pumpkin έγραψε:Βρε κούκλα μου χωρίς παρεξήγηση, εσύ μπήκες στο σπίτι της, αυτή έμενε εκεί τόσα χρόνια.Δικό της δεν είναι το σπίτι που μένετε, δηλαδή το πατρικό του άντρα σου?
Αυτή μπορεί να το βλέπει και εγωιστικά οτι εγώ ήμουν εδώ, ας φύγουν αυτοί.

Νοίκιαζα το σπίτι του μπαμπά μου στη Σέρρες, και είχε έρθει μια γυναίκα να το δει, γιατί ΑΚΟΥΣΟΝ ήθελε να αφήσει το σπίτι της στον γιο και την νύφη της, και είχε πει "ε όσο ζήσουμε ας επιβαρυνθούμε εμείς ένα ενοίκιο σιγά"(60+ χρονών το ΠΟΛΥ).Πόσο την ζήλεψα αυτήν την πεθερά!

Κι εγω τη ζηλεύω.
Οχι δεν είναι το πατρικό του.Το σπίτι της είναι στο χωριό(μισή ώρα απόσταση)αυτό που μένουμε το έφτιαξε ο άντρας μου κ μένει εδώ κ 4χρόνια κ απο την καλή του την καρδιά την πήρε κι αυτή μαζί του.Μα πρότεινα εξ αρχής να πάμε στο δικό μου σπίτι. Επιλογές υπάρχουν αλλά δεν της αρέσει τίποτα γιατί απλούστατα το θέμα είναι οτί δε θέλει να αποχωριστεί το γιό της κ να καταλαβει οτι μεγάλωσε κ θέλει να μείνει μόνος με τη γυναίκα κ το παιδί του που έρχετε.

είναι δεν είναι το πατρικό του..από τη στιγμή που είναι χήρα και την πήρε εκεί ο γιος της δεν μπορεις να την διώξεις!!...σκεψου και εσυ μεθαυριο να εισαι μονη να σε εχει παρει το παιδι σου μαζι...και ξαφνικα να βρει μαι αλλη γυναικα ,που θα αγαπαει θα εχουν ολη τη ζωη μπροστά τους και να σου λενε φυγε...δεν γινεται!!
αφηστε της το σπιτι και πάτε εσείς αλλού!! θα ελεγα πιο μακρια αλλα και κοντα να είναι από το μαζί είναι καλύτερα..

Και σου λεω με σιγουρια πως ποτε δεδν το περνουν αποφαση οι πεθερες...και εγω οταν ήταν να παντρευτω...επειδή ηταν χηρα και εμένα του έλεγε να μην παντρευτει ακόμη και να πάρει αυτην μαζι στην μετάθεση (οντας στρατιωτικός)..και όχι εμένα!!έλεος!!
ευτυχως σε αυτα τουλαχιστον είχε πατήσει πόδι ...και είπε οχι εγω θα παντρευτω τωρα κλπ...απο κει και μετα ομως κανει μοκο σε όλα...και πιστεψέ με κανει πολλά η πεθερούλα μου..αλλα περνάνε στο ντουκου!!την τρεμουν την μαμακα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

594ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 12:39 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:Και σου λεω με σιγουρια πως ποτε δεδν το περνουν αποφαση οι πεθερες...και εγω οταν ήταν να παντρευτω...επειδή ηταν χηρα και εμένα του έλεγε να μην παντρευτει ακόμη και να πάρει αυτην μαζι στην μετάθεση (οντας στρατιωτικός)..και όχι εμένα!!έλεος!!
ευτυχως σε αυτα τουλαχιστον είχε πατήσει πόδι ...και είπε οχι εγω θα παντρευτω τωρα κλπ...απο κει και μετα ομως κανει μοκο σε όλα...και πιστεψέ με κανει πολλά η πεθερούλα μου..αλλα περνάνε στο ντουκου!!την τρεμουν την μαμακα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ε ΕΛΕΟΣ ε?!!

595ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 1:30 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Κουκλίτσα μου συζήτα το με τον άνδρα σου και γίνεται Λούης!!!!!! Φυγετε από εκει μέσα όσο πιο γρήγορα μπορείτε!!! Τα άλλα δύο τα παιδιά της δεν είναι κορόιδα... Εδώ από μακριά και δεν αντέχονται!!!! πόσο μάλλον να ζεις μαζί τους στο ίδιο σπίτι!!!!!
Χαρά στο κουράγιο σου!!! Αλλα αν θες να σώσεις τον γάμο σου ....Όπου φύγει φύγει!!!!!!!!! Με την πεθερά μέσα στα πόδια σου, όσο υπομονετικός ανθρωπος και αν είσαι κάπου σκας!!!!
Εγώ και μόνο στην ιδέα βγάζω σπυράκια και αισθάνομαι να στραβώνει το στόμα μου!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Και πάλι χαρα στην υπομονη σου!!!! respect!!!!

Το έχουμε συζητήσει με τον άντρα μου. Απο τη στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ κ ειδικά απο το καλοκαίρι κ μετα που μπήκα στον 4ο δεν κάνουμε άλλη δουλειά κ το αποφασίσαμε οτι πρέπει να μείνουμε μόνοι μας.To κακό είναι οτι δεν τράβηξα εγώ μπροστά να πω φεύγω κ αν θες ακολουθείς γιατί στο τέλος θα φύγουμε το ξέρω αλλα θα τρέχουμε τελευταία ωρα όταν θα γεννάω.Σκεφτόμουν τον άντρα μου που περίμενε να αποφασισει αυτή να μας κάνει τη χάρη γιατί κι αυτός ζορίζετε να της αφήσει το σπίτι "τοσό κόπο λέει έκανα να το φτιάξω.Με τα χέρια μου το έκανα".
Είμαι όντως πολύ υπομονετική αλλά έχω ξεπεράσει τα όριά μου.Πέρασα μια φορά κατάθληψη κ δεν έχω σκοπό να ξαναπεράσω κ ειδικά τωρα εξ αιτίας της.Γιατί μου έχει κοπει το γέλιο κ η χαρά τους τελευταίους μήνες... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 534787 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 534787 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 534787

596ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 1:31 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Και σου λεω με σιγουρια πως ποτε δεδν το περνουν αποφαση οι πεθερες...και εγω οταν ήταν να παντρευτω...επειδή ηταν χηρα και εμένα του έλεγε να μην παντρευτει ακόμη και να πάρει αυτην μαζι στην μετάθεση (οντας στρατιωτικός)..και όχι εμένα!!έλεος!!
ευτυχως σε αυτα τουλαχιστον είχε πατήσει πόδι ...και είπε οχι εγω θα παντρευτω τωρα κλπ...απο κει και μετα ομως κανει μοκο σε όλα...και πιστεψέ με κανει πολλά η πεθερούλα μου..αλλα περνάνε στο ντουκου!!την τρεμουν την μαμακα!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ε ΕΛΕΟΣ ε?!!

απίστευτη ε???

..τι θυμάμαι τώρα....
στο γάμο ήρθε με μαύρα...δεν με πείραξε πολύ να πω την αλήθεια γιατι υπάρχουν χήρες που τα φοράνε όλη τους τη ζωη...
δεν κάλεσε κανέναν ..για το μυστηριο μιλάμε γιατι τραπέζι δεν κάναμε έτσι και αλλιως....και μετά είχε την απαίτηση να έρθει να ανοίξουμε τα δωρα μαζί!!..και να της δώσω και λίστα τι έφερε ο καθένας!!

597ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 1:39 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ, κορίτσια ειλικρινά απορώ με ορισμένες γυναίκες-μαμάδες!!!!
Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τα παιδιά τα γεννάς, τα μεγαλώνεις, τα αναθρέφεις, τους μαθαινεις τρόπους και κανόνες επιβίωσης, προσπαθείς να γίνουν σωστοί ανθρωποι αλλά ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ!!!!! Θα φύγουν κάποτε απο κοντά σου... Θα κάνουν δική τους οικογένεια... Αν θελεις να τα βοηθάς μπορείς, αλλά όσο σου το επιτρέπουν...
Τι σκατά έχουν στο κεφάλι τους οι πεθερές;;;; Άχυρα;;;; Δεν καταλαβαίνουν ότι ενοχλούν;;;; Δεν θέλουν οι γιοι τους να είναι ευτυχισμένοι και να έχουν τις δικές τους οικογένειες;;; Εντάξει tsitomeni καταλαβαίνω ήταν εκεί η πεθερά σου πριν πας εσυ... ΚΑΙ;;;;;
Το σπίτι είναι του άνδρα σου δεν το καταλαβαίνει οτι ενοχλει;;;;
Και η δική σου bou-boukitsa;;; Μήπως ηθελε μετά το γάμο να ξαπλώσετε και όλοι μαζί στο κρεβάτι;;;; ΈΛΕΟΣ δηλαδη!!!!

598ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 2:20 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με πήρε τηλ πάλι η ηλίθια να μου ανακοινώσει οτι θα έρθει η κουνιάδα μου να με δει.
Και το κάνει συνέχεια "Θα έρθει για καφέ να σε δει" ΔΕΝ ΡΩΤΑΕΙ "θα είσαι σπίτι? μπορεί να έρθει?" Η να με πάρει τηλ η ίδια τι βάζει την μάνα της ρε θα τρελαθώ (η μάλλον η μάνα της την βάζει να έρθει, ώρες ώρες πιστεύω οτι ξεχνάει οτι είμαι ΚΑΝ έγκυος ΤΟΣΟ ΓΚΑΟΥ).
Της λέω να με πάρει τηλ γιατί θα βγω."Ε μου λέει τι ώρα θα βγείς δεν ξέρεις?"
ΣΥΓΝΩΜΗ κυρία μου δεν ήξερα να κανονίσω την μέρα μου με το ΤΙ ΩΡΑ θέλει να έρθει για καφέ η κοπελιά.
ΑΙ σιχτιρ με τις ηλίθιες που έχω μπλέξει

Evaggelitsa 26 έγραψε:Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τα παιδιά τα γεννάς, τα μεγαλώνεις, τα αναθρέφεις, τους μαθαινεις τρόπους και κανόνες επιβίωσης, προσπαθείς να γίνουν σωστοί ανθρωποι αλλά ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ!!!!! Θα φύγουν κάποτε απο κοντά σου... Θα κάνουν δική τους οικογένεια... Αν θελεις να τα βοηθάς μπορείς, αλλά όσο σου το επιτρέπουν...

ΟΧΙ δεν μπορούν να το καταλάβουν
Δηλαδή λέω στον άντρα μου ΤΙ θα προτιμούσε, να σε έχει στο σπίτι με το ΕΝΑ υπνοδωμάτιο να μένεις μαζί τους μέχρι να πεθάνουν? και γελούσε, αλλά είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι ΝΑΙ αυτό θα ήθελε η προβληματική!!
"ΧΑΝΩ τον γιο μου" λες και είναι κάτι ΤΡΕΛΟ να κάνει ο γιος της δική του οικογένεια.Οτι δεν είναι αυτός ο σκοπός του ανθρώπου..

599ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 01, 2011 2:29 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Με πήρε τηλ πάλι η ηλίθια να μου ανακοινώσει οτι θα έρθει η κουνιάδα μου να με δει.
Και το κάνει συνέχεια "Θα έρθει για καφέ να σε δει" ΔΕΝ ΡΩΤΑΕΙ "θα είσαι σπίτι? μπορεί να έρθει?" Η να με πάρει τηλ η ίδια τι βάζει την μάνα της ρε θα τρελαθώ (η μάλλον η μάνα της την βάζει να έρθει, ώρες ώρες πιστεύω οτι ξεχνάει οτι είμαι ΚΑΝ έγκυος ΤΟΣΟ ΓΚΑΟΥ).
Της λέω να με πάρει τηλ γιατί θα βγω."Ε μου λέει τι ώρα θα βγείς δεν ξέρεις?"
ΣΥΓΝΩΜΗ κυρία μου δεν ήξερα να κανονίσω την μέρα μου με το ΤΙ ΩΡΑ θέλει να έρθει για καφέ η κοπελιά.
ΑΙ σιχτιρ με τις ηλίθιες που έχω μπλέξει




ΩΧ έχεις και κουνιάδα ε?/....μια απο τα ίδια και εγώ!!τραγικο διδυμο..

600ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 2:48 am

????????


Επισκέπτης
Κοριτσια εμενα με ζαλιζει αν θελω βοηθεια και το μονο που ζητησαμε ειναι τωρα που εχουμε μαστορες στην ταρατσα για 4-5 μερες (φτιαχνουμε κατι) να τους ανοιγει την πορτα το πρωι και να πηγαινει που και που να δει τι κανουν...

Ε, ολο ειναι για καφε στις φιλες της και τελικα χτυπανε σε εμενα οι εργατες και κατεβαινω ολες τις σκαλες (2 οροφοι) για να ανοιξω, ενω πρεπει να προσεχω γιατι εχει κατεβει το μωρο και φοβουνται μη γεννησω αμεσα... Αλλα θελει να μας βοηθησει κατα τ αλλα....
Και αν πω τιποτα στο γιο της θα μου πει οτι ετυχε... Λες και θα παθαινε τιποτα λιγες μερες να μεινει σπιτι!!!Αλλα αμα ζητησει κατι ο αλλος γιος στεκεται σουζα και ακυρωνει μεχρι και γιατρους!!!!

Και μετα ειμαι εγω η κακια που δε θελω να της ζηταω ποτε τιποτα και λεει γυρω γυρω οτι ειμαι ακαταδεκτη Laughing !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 34 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις