Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 44]

601ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:11 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια οσο σκεφτομαι οτι την Δευτερα θα παω να βγαλω τις υποχρεωσεις και θα δω και το κωλοσοι του μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι γαιτι δε ξερω πως θα αντιδρασω..Και το αλλο ειναι οτι καπως θα βγαλω το μωρο απο το προγραμμα του.ρε κοριτσια πως θα τον κοιμησω σε ξενω σπιτι που ουτε κρεββατακι δεν εχουν?θα μου πεσει.....Αη στο διαολο..Θα γινω τουρμπο,αλλα θελω να τελειωνω πια με αυτα...

602ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:12 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να του το πεις πάντως του άντρα σου, απλά για να της το πει, μην νομίζει οτι το ξέχασες!
Και εμένα μπροστά στους άλλους όλο ΛΕΕΙ οτι προσφέρεται να με βοηθάει αλλά απο πράξεις ΤΙΠΟΤΑ, ένα πιάτο δεν μου έπλυνε η τεμπέλα ρε, εδώ μου χει κάτσει!

Όσο για την κουνιάδα μου, πήρε τηλ τον αδερφό της εκείνο το βράδυ και ρωτούσε για μένα και το μωρό και τι κάνουμε και πως τα πάμε...
Έχει να με πάρει τηλ να δει τι κάνω 8 μήνες ΞΑΦΝΙΚΑ θυμήθηκε να ρωτήσει!
Και άρχισε ο άντρας μου οτι την αποκόβω, και προσπαθεί να έρθει κοντά μας...Πρώτο της ανηψάκι και το έχει χεσμένο και να στεναχωρηθώ που της έριξα άκυρο στο κανόνισμα της μάνας της για καφέ!
Τα άκουσε φυσικά και αυτός που τον μαλαγάνιασε με τις μαλακίες της.

603ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:13 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Κοριτσια οσο σκεφτομαι οτι την Δευτερα θα παω να βγαλω τις υποχρεωσεις και θα δω και το κωλοσοι του μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι γαιτι δε ξερω πως θα αντιδρασω..Και το αλλο ειναι οτι καπως θα βγαλω το μωρο απο το προγραμμα του.ρε κοριτσια πως θα τον κοιμησω σε ξενω σπιτι που ουτε κρεββατακι δεν εχουν?θα μου πεσει.....Αη στο διαολο..Θα γινω τουρμπο,αλλα θελω να τελειωνω πια με αυτα...

πρέπει να κοιμηθείτε εκεί? δεν μπορείτε να πάτε και να φύγετε?!

604ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:22 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
tatijana έγραψε:Κοριτσια οσο σκεφτομαι οτι την Δευτερα θα παω να βγαλω τις υποχρεωσεις και θα δω και το κωλοσοι του μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι γαιτι δε ξερω πως θα αντιδρασω..Και το αλλο ειναι οτι καπως θα βγαλω το μωρο απο το προγραμμα του.ρε κοριτσια πως θα τον κοιμησω σε ξενω σπιτι που ουτε κρεββατακι δεν εχουν?θα μου πεσει.....Αη στο διαολο..Θα γινω τουρμπο,αλλα θελω να τελειωνω πια με αυτα...

πρέπει να κοιμηθείτε εκεί? δεν μπορείτε να πάτε και να φύγετε?!

Για μεσημερι καλε....Θες να την σφαξω?Ουτε το φαι της θα αγγιξω,θα δεις τι θα της κανω της καργιας..
Οσο για την κουνιαδα σου,τα ιδια εκανε κι εμενα οταν ημουν εγκυος.Επερνε τηλ τον αδερφο τηε και ποτε δε ρωταγε τι κανω,πως παει η εγκυμοσυνη και μολις του την ειπα οτι "καλα ρε δε νοιαζεται για το μελλοντικο της ανηψακι???" και μετα αρχισε να ρωτα.Και μετα να δεις ποσο ηθελε να ερχεται να τον βλεπει...Αλλα εχασε το τραινω,ας ενδιαφεροταν για μενα και ας τα λεγαμε μετα...
Ετσι μου ερχεται να τα τιναξω στον αερα,νιωθω να βραζω..

605ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:26 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κάντο για τον άντρα σου..Ξέρω οτι το έχεις ακούσει πολλές φορές, αλλά και εγώ ΜΕΡΙΚΕΣ φορές κάνω καμιά υποχώρηση μόνο για αυτόν..
Χτες η πεθερά ήθελε να έρθει για καφέ μετά την δουλειά της (9.30) και δεν ήθεά με τίποτα..Το απέφυγα, αλλά και ο άντρας μου δεν θέλει να πάει μόνος του..
Δεν μπορώ να ξεπεράσω τις μαλακίες τους..Όλοι μου λένε οτι όταν έρθει ο μπέμπης δεν θα με νοιάζουν ΟΛΑ αυτά, και περιμένω πως και πως να δω ΠΩΣ θα γίνει ένα κλικ μέσα μου και θα απαξιώ για τα πάνταVery Happy

606ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:32 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Κάντο για τον άντρα σου..Ξέρω οτι το έχεις ακούσει πολλές φορές, αλλά και εγώ ΜΕΡΙΚΕΣ φορές κάνω καμιά υποχώρηση μόνο για αυτόν..
Χτες η πεθερά ήθελε να έρθει για καφέ μετά την δουλειά της (9.30) και δεν ήθεά με τίποτα..Το απέφυγα, αλλά και ο άντρας μου δεν θέλει να πάει μόνος του..
Δεν μπορώ να ξεπεράσω τις μαλακίες τους..Όλοι μου λένε οτι όταν έρθει ο μπέμπης δεν θα με νοιάζουν ΟΛΑ αυτά, και περιμένω πως και πως να δω ΠΩΣ θα γίνει ένα κλικ μέσα μου και θα απαξιώ για τα πάνταVery Happy

Αν δεν ειχαμε 3 υποχρεωσεις δε θα πηγαινα...οπως δεν εχω παει 7 μηνες τωρα....Μετα θα κανουν χρονια να μας δουν.[εμενα και τον γιο μου]
Μακαρι οταν ερθει ο γιος σου να γινει το κλικ και να κατεβασεις στορια,αλλα εμενα λειτουργησε εντελως αντιθετα.Εγινα πιο σκυλα.

607ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 5:51 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ κορίτσια μου πώς σας καταλαβαίνω.Αυτές οι ..."υποχρεώσεις",οι καφέδες και τα τραπέζια πόσο δεν τα γουστάρω καθόλου. Ειδικά με άτομα που δεν τα πάς μία αλλά πρέπει να τα φας στη μάπα κ καλά επειδή είναι σόι.Τρέλα μου έρχετε. Κι έγώ έχω πόσο καιρό αυτή η σκέψη με απασχολεί σε λίγο που θα γεννήσω τί θα κάνω αν αρχίσουν να κουβαλιούντε καθημερινά κ δε μπορώ να βρώ την ηρεμία μου με τη μπεμπούλα μου? θα το αντέξω? Τί θα γίνει?

608ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:08 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsitomeni έγραψε:Αχ κορίτσια μου πώς σας καταλαβαίνω.Αυτές οι ..."υποχρεώσεις",οι καφέδες και τα τραπέζια πόσο δεν τα γουστάρω καθόλου. Ειδικά με άτομα που δεν τα πάς μία αλλά πρέπει να τα φας στη μάπα κ καλά επειδή είναι σόι.Τρέλα μου έρχετε. Κι έγώ έχω πόσο καιρό αυτή η σκέψη με απασχολεί σε λίγο που θα γεννήσω τί θα κάνω αν αρχίσουν να κουβαλιούντε καθημερινά κ δε μπορώ να βρώ την ηρεμία μου με τη μπεμπούλα μου? θα το αντέξω? Τί θα γίνει?

Εγώ να δεις πως το σκέφτομαι!
Και άντε να έρχονται για λίγο, να σου έρχονται και να μπαστακόνονται όλη μέρα τι τους λες?Άσε που θα πρέπει να είναι το σπίτι συμμαζεμένο, μετά να έχεις να συμαζέψεις πιάτα ποτήρια...Γιατί ξέρω και τι μουλάρια είναι.
Εγώ ξεκίνησα πρόλογο στον άντρα μου, οτι με το καλό θα θηλάζω συχνά κτλπ, δεν μπορώ να πετάω το βυζί έξω μπροστά τους, και δεν το βρίσκω σωστό να κλείνομαι εγώ σε ένα δωμάτιο για να θηλάσω και αυτοί να αράζουν στο σαλόνι μου, και λέει οτι συμφωνεί(θα δείξει βέβαια).
ΑΣΕ τις γιορτές εφιάλτες βλέπω το βράδυ..
Τα σπίτια των πεθερικών μου και των θείων που κάνουμε τις γιορτές, είναι ΠΟΛΥ μικρά.Ένα "παιδικό", ένα πολύ μικρό σαλόνι και μια μικρή κουζίνα, και μαζευόμαστε εκεί 12+ άτομα σε ένα δωμάτιο.
Πιστεύω οτι δεν κάνει το μωρό (θα είναι 1 μηνός περίπου) να είναι σε τόσο κλειστό χώρο με ΤΟΣΑ άτομα απο πάνω του ΣΥΝ ιώσεις, συνάχια και κρυωμένη μια ζωή γιαγιά.ΑΣΕ που αν πεινάσει το μωρό θα πρέπει να μου αδειάσουν το παιδικό πχ για να πάω να θηλάσω...
Η άλλη εναλλακτική είναι να τους έχω όλους στο σπίτι μου 20+ άτομα μαζί με τους δικούς μου.Θα έχω βοήθεια έτσι απο την μητριά μου, αλλά 1 μήνα λεχώνα δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο για αυτό.
Δεν ξέρω τι να κάνω, θα πέσει πολύ κλάμα ...

609ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:13 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω κραταω και δικους μου και ΦΥΣΙΚΑ τους δικους του εξω απο το σπιτι μου....Μη μου τα ζαλιζουν.

610ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:34 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
tsitomeni έγραψε:Αχ κορίτσια μου πώς σας καταλαβαίνω.Αυτές οι ..."υποχρεώσεις",οι καφέδες και τα τραπέζια πόσο δεν τα γουστάρω καθόλου. Ειδικά με άτομα που δεν τα πάς μία αλλά πρέπει να τα φας στη μάπα κ καλά επειδή είναι σόι.Τρέλα μου έρχετε. Κι έγώ έχω πόσο καιρό αυτή η σκέψη με απασχολεί σε λίγο που θα γεννήσω τί θα κάνω αν αρχίσουν να κουβαλιούντε καθημερινά κ δε μπορώ να βρώ την ηρεμία μου με τη μπεμπούλα μου? θα το αντέξω? Τί θα γίνει?

Εγώ να δεις πως το σκέφτομαι!
Και άντε να έρχονται για λίγο, να σου έρχονται και να μπαστακόνονται όλη μέρα τι τους λες?Άσε που θα πρέπει να είναι το σπίτι συμμαζεμένο, μετά να έχεις να συμαζέψεις πιάτα ποτήρια...Γιατί ξέρω και τι μουλάρια είναι.
Εγώ ξεκίνησα πρόλογο στον άντρα μου, οτι με το καλό θα θηλάζω συχνά κτλπ, δεν μπορώ να πετάω το βυζί έξω μπροστά τους, και δεν το βρίσκω σωστό να κλείνομαι εγώ σε ένα δωμάτιο για να θηλάσω και αυτοί να αράζουν στο σαλόνι μου, και λέει οτι συμφωνεί(θα δείξει βέβαια).
ΑΣΕ τις γιορτές εφιάλτες βλέπω το βράδυ..
Τα σπίτια των πεθερικών μου και των θείων που κάνουμε τις γιορτές, είναι ΠΟΛΥ μικρά.Ένα "παιδικό", ένα πολύ μικρό σαλόνι και μια μικρή κουζίνα, και μαζευόμαστε εκεί 12+ άτομα σε ένα δωμάτιο.
Πιστεύω οτι δεν κάνει το μωρό (θα είναι 1 μηνός περίπου) να είναι σε τόσο κλειστό χώρο με ΤΟΣΑ άτομα απο πάνω του ΣΥΝ ιώσεις, συνάχια και κρυωμένη μια ζωή γιαγιά.ΑΣΕ που αν πεινάσει το μωρό θα πρέπει να μου αδειάσουν το παιδικό πχ για να πάω να θηλάσω...
Η άλλη εναλλακτική είναι να τους έχω όλους στο σπίτι μου 20+ άτομα μαζί με τους δικούς μου.Θα έχω βοήθεια έτσι απο την μητριά μου, αλλά 1 μήνα λεχώνα δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο για αυτό.
Δεν ξέρω τι να κάνω, θα πέσει πολύ κλάμα ...


Kαι γιατί πρέπει να κανετε τις φετινες γιορτές με παρέα; Εγώ γέννησα Φλεβάρη και σαράντισα την ημερα του Πασχα. Δεν το κουνίσαμε απο το σπίτι! Στην Ανασταση δε, είχαμε πέσει για ύπνο απο τις 10 ξύπνησα με τα βεγγαλικά, φίλησα τον γιο μου και τον άντρα μου που κοιμουνταν, τους σταυρωσα και συνέχισα τον ύπνο μου που τόσο χρειαζόμουν εκείνη την περίοδο... Οπότε ποιος ο λόγος να καταπιεστείς για να χαρούν οι άλλοι; Οι 3 σας σπίτι σας θα περάσετε πολυ καλύτερα, πιστεύω. Επισης, τα πρώτα Χριστουγεννα του παιδιού που ήταν 10 μηνών παλι νύχτα δεν πήγαμε πουθενα! Το παιδί κοιμόταν στις 10. Ποιος ο λόγος να ταλαιπωρηθούμε οικογενειακώς; Τόσες και τόσες γιορτές θα έρθουν και σκοπός είναι να περναμε καλά όχι να καταπιεζόμαστε. Βέβαια την άλλη μέρα, ευχαρίστως πηγαίναμε το μεσημέρι να φάμε ολοι μαζί αλλά και τότε το παιδί ήταν πρωτεραιότητα και πάνω απο τα θέλω όλων. Φέτος που μεγάλωσε μάλλον θα πάμε για ρεβεγιον στους δικους μας, αλλά τώρα δεν είναι το μωρακι που θα πλαντάξει στο κλάμα απο την νυστα, γιατί ειναι πια ένα μικρό παιδάκι που περναει καλά και αγνοεί την νύστα του όταν καλοπερνάει! Τώρα ειναι ο καιρός να ζήσει τις γιορτές σαν παιδάκι.

611ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:38 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χαχαχαχαχαχα pumpkin μου αυτό ακριβώς με το θηλασμό σκέφτηκα κ γω κ το είπα κ στον άντρα μου "μάκάρι να μπορώ κ να θηλάσω αλλά αν θα έχουμε κόσμο εγώ θα πηγαίνω στο δωμάτιο κ όποιος θέλει ας παρεξηγηθεί δεν θα τα βγάζω μπροστά τους" κ μου λέει: ε όχι βέβαια,αυτό εννοείτε(είναι κ ζηλιάρης!!!)
Αχ κ γω κατά τις γιορτές μάλλον το βλέπω να γέννάω, γιορτάζω κιόλας την έβαψα... Παίζει κ το άλλο όμως αν δω τα πολλά ζόρια θα φύγω να πάω στη σοφίτα που έμενα πριν στη μάνα μου να σαραντήσω,γιατί μερικοί νομίζουν οτί είμαστε στο κοινόβιο στο χωριό που όποιος ήθελε,οτι ώρα ήθελε ανοιγε την πόρτα κ ερχόταν χωρίς τηλέφωνο,να ειδοποιήσει τίποτα.

612ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty http://forum.eimaimama.gr/t7113-topic Παρ Νοε 04, 2011 6:46 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΗΘΕΙΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΛ ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΑ ΕΠΙΜΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΩ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΡΩΤΑΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!! affraid ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΩ ΑΣΧΗΜΑ.ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΑΛΙΟ ΑΞΕΣΤΗ Κ ΜΕ ΡΩΤΑΣ.ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ.
ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΝΙΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ,ΑΣΕ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ.ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΛ,ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ Κ ΕΚΕΙΝΟ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝΕ,ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΕΓΩ Η ΚΑΚΙΑ Η ΝΥΦΗ.......... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 311356 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 186566
ΕΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΟΥΣ?ΑΧ!!!ΠΟΣΟ ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 911307

613ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:47 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
pumpkin έγραψε:Κάντο για τον άντρα σου..Ξέρω οτι το έχεις ακούσει πολλές φορές, αλλά και εγώ ΜΕΡΙΚΕΣ φορές κάνω καμιά υποχώρηση μόνο για αυτόν..
Χτες η πεθερά ήθελε να έρθει για καφέ μετά την δουλειά της (9.30) και δεν ήθεά με τίποτα..Το απέφυγα, αλλά και ο άντρας μου δεν θέλει να πάει μόνος του..
Δεν μπορώ να ξεπεράσω τις μαλακίες τους..Όλοι μου λένε οτι όταν έρθει ο μπέμπης δεν θα με νοιάζουν ΟΛΑ αυτά, και περιμένω πως και πως να δω ΠΩΣ θα γίνει ένα κλικ μέσα μου και θα απαξιώ για τα πάνταVery Happy

Αν δεν ειχαμε 3 υποχρεωσεις δε θα πηγαινα...οπως δεν εχω παει 7 μηνες τωρα....Μετα θα κανουν χρονια να μας δουν.[εμενα και τον γιο μου]
Μακαρι οταν ερθει ο γιος σου να γινει το κλικ και να κατεβασεις στορια,αλλα εμενα λειτουργησε εντελως αντιθετα.Εγινα πιο σκυλα.

Εγώ λέω να μην το κοιμήσεις...πες πως δεν έχει συνηθίσει να κοιμαται αλλού...άστο να γκρινιάζει...να δουν και αυτοί την γλύκα να εχεις μωρό..γιατί το θέλουν μόνο σαν μπιμπελό να το δείχνουν και να κάνουν επίδειξη πόσο το αγαπάνε..
και αυτοί θα τα πάρουν με την γκρίνια και ο άντρα σου θα καταλάβει πως δεν είστε για μεγάλες επισκέψεις με το μωρό..

Εγώ έκανα το λάθος στην αρχη να περνω μαζί γάλατα...πάνες ενας χαμός...στην αρχή πήγαινα και σε άλλο δωμάτιο να θηλάσω...έτσι καθομασταν όλη μερα...τραγικό λάθος!!
μετά τα έκοψα αυτά και όταν άρχιζε η μεγάλη γκρίνια την κάναμε!!...

614ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 6:52 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina780 έγραψε:Ε\.ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΛ,ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ Κ ΕΚΕΙΝΟ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝΕ,ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΕΓΩ Η ΚΑΚΙΑ Η ΝΥΦΗ.......... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 311356 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 186566
ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 911307


χαχα..έτσι και εμένα!!!...αφού ακόμη και όταν γιορτάζει κάποιο παιδί αν είναι σαββατοκύριακο παίρνει την δευτέρα στη δουλειά...γιατί είναι μόνο του αδερφού της τα παιδιά!!
η βλαμμένη!!..
απλά δεν ενδιαφέρεται πραγματικά ούτε για εμένα φυσικά ,ούτε για τα παιδιά!!..το μόνο που την νοιάζει είναι να το παίξει καλή στον αδερφό της...
βλαμμένη...βλαμμένη....βλαμμένη!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

615ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 7:00 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:


Εγώ λέω να μην το κοιμήσεις...πες πως δεν έχει συνηθίσει να κοιμαται αλλού...άστο να γκρινιάζει...να δουν και αυτοί την γλύκα να εχεις μωρό..γιατί το θέλουν μόνο σαν μπιμπελό να το δείχνουν και να κάνουν επίδειξη πόσο το αγαπάνε..
και αυτοί θα τα πάρουν με την γκρίνια και ο άντρα σου θα καταλάβει πως δεν είστε για μεγάλες επισκέψεις με το μωρό..

Εγώ έκανα το λάθος στην αρχη να περνω μαζί γάλατα...πάνες ενας χαμός...στην αρχή πήγαινα και σε άλλο δωμάτιο να θηλάσω...έτσι καθομασταν όλη μερα...τραγικό λάθος!!
μετά τα έκοψα αυτά και όταν άρχιζε η μεγάλη γκρίνια την κάναμε!!...

Ε,οχι κ να αφησω το μικρο να γκρινιαζει για να καταλαβει ο δικςο μου,ασε τους αλλους,αυτοι θα πουν οτι ενταξει για λιγες ωρες ειμαστε...μετα περνει το γκρινιαρικο κ φευγουν,δε θα το καταλαβουν....Θα δω τι θα κανω...μαλλον θα του πω να παμε μετα το μεσημεριανο του....Θα δω...

616ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 7:50 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά και εγώ είναι σαν να μην υπάρχω.Τρία χρόνια παντρεμένοι με πολιτικό, και όταν η αδερφή του μιλάει στο τηλ, για να πει που είναι λέει "Είμαι στον αδερφό μου.Οχι δεν είναι εδώ αυτός είναι στην δουλειά, πίνω καφέ με την κοπέλα του".....(παλιά βέβαια αυτά).Η και οι γονείς τους, ποτέ δεν λένε "πάμε στα παιδιά", πάντα θα πούνε "πάμε στον Βασίλη" ή "είμαστε στον Βασίλη"..Εγώ δεν μένω στο ίδιο σπίτι, φιλοξενούμενη είμαι μάλλον ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 328109 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 328109

Κατερίνα αυτό με το που είμαι το κάνει και μένα..Οχι στο σταθερό βέβαια, αλλά ρωτάει επίμονα που είμαι οταν είμαι έξω, ή τι ώρα θα γυρίσω, η χτες που ήταν να έρθει, της είπα οτι ο γιος της θα γυρίσει αργά απο την δουλειά και δεν ξέρω αν μπορούνε να έρθουν.Και μου λέει "ε τι μετά τις 9 θα γυρίσει?", της λέω οτι δεν ξέρω και ξανά αυτή να επιμένει..
Είμασταν στην νονά μου τις προάλες, και τον παίρνει τηλ, και το καταλαβαίνω οτι είναι αυτή γιατί κατευθείαν ο άντρας μου στράβωσε και πήγε παραπέρα να μιλήσει.
Ακούω "οχι δεν είμαι σπίτι είμαι έξω".
"ΟΧΙ δεν κάθομαι στον υπολογιστή σου είπα είμαι έξω".
"ΟΧΙ δεν είμαι στην θεία, τι θες?" και μετά έκλεισε........
Δεν είναι για μπάτσες?! ΕΛΕΟΣ δηλαδή..

617ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 8:17 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:...
"ΟΧΙ δεν κάθομαι στον υπολογιστή σου είπα είμαι έξω".
"ΟΧΙ δεν είμαι στην θεία, τι θες?" και μετά έκλεισε........
Δεν είναι για μπάτσες?! ΕΛΕΟΣ δηλαδή..

Aυτό το κάνει και η μάνα μου σε εμένα και ο πεθερός μου στον άντρα μου! Εμένα μου τι σπάει όταν σηκώνω το τηλ η πρώτη λεξη που θα ακουσω απο τον οποιονδήποτε να είναι 'που είσαι;". Ξεκιναει κάπως έτσι λοιπον η συζήτησή μας:

Μάνα: "που είσαι;"
Εγώ: "καλημέρα λέει ο κόσμος το πρωί."

Μετά το παίρνει αλλιώς...

618ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 8:43 am

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pumpkin έγραψε:

Εγώ ξεκίνησα πρόλογο στον άντρα μου, οτι με το καλό θα θηλάζω συχνά κτλπ, δεν μπορώ να πετάω το βυζί έξω μπροστά τους, και δεν το βρίσκω σωστό να κλείνομαι εγώ σε ένα δωμάτιο για να θηλάσω και αυτοί να αράζουν στο σαλόνι μου, και λέει οτι συμφωνεί(θα δείξει βέβαια).
ΑΣΕ τις γιορτές εφιάλτες βλέπω το βράδυ..
Τα σπίτια των πεθερικών μου και των θείων που κάνουμε τις γιορτές, είναι ΠΟΛΥ μικρά.Ένα "παιδικό", ένα πολύ μικρό σαλόνι και μια μικρή κουζίνα, και μαζευόμαστε εκεί 12+ άτομα σε ένα δωμάτιο.
Πιστεύω οτι δεν κάνει το μωρό (θα είναι 1 μηνός περίπου) να είναι σε τόσο κλειστό χώρο με ΤΟΣΑ άτομα απο πάνω του ΣΥΝ ιώσεις, συνάχια και κρυωμένη μια ζωή γιαγιά.ΑΣΕ που αν πεινάσει το μωρό θα πρέπει να μου αδειάσουν το παιδικό πχ για να πάω να θηλάσω...
Η άλλη εναλλακτική είναι να τους έχω όλους στο σπίτι μου 20+ άτομα μαζί με τους δικούς μου.Θα έχω βοήθεια έτσι απο την μητριά μου, αλλά 1 μήνα λεχώνα δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο για αυτό.
Δεν ξέρω τι να κάνω, θα πέσει πολύ κλάμα ...


1ον ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙΣ!!!!! Δεν αντιλήφθηκα δηλαδή; Επειδή θα θηλάζεις θα την βγάζεις μόνο στο δωμάτιό σου; Θα τρελαθείς κι από πάνω; Στο σαλόνι δηλαδή απαγορεύεται να θηλάσει κανείς; Γι'αυτό ουδείς επισκέπτης στο σπίτι γιατί και το μωρό θα είναι ΠΟΛΥ μικρό ακόμα για τόσα άτομα.....

2ον Γιατί να έχεις 20 άτομα στο σπίτι;;;ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!! Το ξαναλέω! Θα είσαι λεχώνα και δε θα δεχτείς επισκέψεις... Όχι να έχεις να ετοιμάζεις και πράγματα. Οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να σε πιάσει το οτιδήποτε. Ένα κόψιμο (συγγνώμη κιόλας) και να τρέχεις. Τί θα κάνεις τότε; Θα έχεις να απολυμαίνεις και το μπάνιο γιατί πέρασαν και 20 άτομα από κει;;;; ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 679259


tsitomeni έγραψε:χαχαχαχαχαχα pumpkin μου αυτό ακριβώς με το θηλασμό σκέφτηκα κ γω κ το είπα κ στον άντρα μου "μάκάρι να μπορώ κ να θηλάσω αλλά αν θα έχουμε κόσμο εγώ θα πηγαίνω στο δωμάτιο κ όποιος θέλει ας παρεξηγηθεί δεν θα τα βγάζω μπροστά τους" κ μου λέει: ε όχι βέβαια,αυτό εννοείτε(είναι κ ζηλιάρης!!!)
Αχ κ γω κατά τις γιορτές μάλλον το βλέπω να γέννάω, γιορτάζω κιόλας την έβαψα... Παίζει κ το άλλο όμως αν δω τα πολλά ζόρια θα φύγω να πάω στη σοφίτα που έμενα πριν στη μάνα μου να σαραντήσω,γιατί μερικοί νομίζουν οτί είμαστε στο κοινόβιο στο χωριό που όποιος ήθελε,οτι ώρα ήθελε ανοιγε την πόρτα κ ερχόταν χωρίς τηλέφωνο,να ειδοποιήσει τίποτα.


Τσιτομένη μου, μην αρχίσω τώρα.... Θα φύγεις να πας στη σοφίτα;;;; Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα;;;; Θα φύγεις από το σπίτι σου και τον άντρα σου;;;Θα φύγεις από τις ανέσεις σου;;;;Υπάρχει λόγος;; Υπάρχουν και κλειδαριές και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο 2011 δεν είναι ώρα πλέον να μάθουν κάποιοι τί θα πει σεβασμός, τρόποι και διακριτικότητα;;;;;;;;;;

619ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 9:33 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalliopitsa έγραψε:


Τσιτομένη μου, μην αρχίσω τώρα.... Θα φύγεις να πας στη σοφίτα;;;; Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα;;;; Θα φύγεις από το σπίτι σου και τον άντρα σου;;;Θα φύγεις από τις ανέσεις σου;;;;Υπάρχει λόγος;; Υπάρχουν και κλειδαριές και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο 2011 δεν είναι ώρα πλέον να μάθουν κάποιοι τί θα πει σεβασμός, τρόποι και διακριτικότητα;;;;;;;;;;


kalliopitsa μου δυστυχώς για κάποιους σεβασμος κ διακριτικότητα είναι άγνωστες λέξεις.Το βλέπω.Αν είναι γιατί δε με σέβονται κ τώρα που είμαι εγκυος? ή εχω το κουράγιο να τα μάθω σε 60+βάλε χρονών θειές κ πεθερά? Αφού απο τώρα λέει οτι θα κατεβει να παρελάσει αποτο σπίτι όλο το χωριό.κ οι ανέσεις μου είναι να γυρνάω σπίτι κ να βρίσκω την πεθερά κ τη φίλη της,φλυτσανάνια του καφέ εδώ κ κει κ αυτές με τα ποδάρια πάνω στους καναπέδες γιατί...κρυώνουν?

620ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 9:41 am

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsitomeni έγραψε:
kalliopitsa έγραψε:


Τσιτομένη μου, μην αρχίσω τώρα.... Θα φύγεις να πας στη σοφίτα;;;; Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα;;;; Θα φύγεις από το σπίτι σου και τον άντρα σου;;;Θα φύγεις από τις ανέσεις σου;;;;Υπάρχει λόγος;; Υπάρχουν και κλειδαριές και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο 2011 δεν είναι ώρα πλέον να μάθουν κάποιοι τί θα πει σεβασμός, τρόποι και διακριτικότητα;;;;;;;;;;


kalliopitsa μου δυστυχώς για κάποιους σεβασμος κ διακριτικότητα είναι άγνωστες λέξεις.Το βλέπω.Αν είναι γιατί δε με σέβονται κ τώρα που είμαι εγκυος? ή εχω το κουράγιο να τα μάθω σε 60+βάλε χρονών θειές κ πεθερά? Αφού απο τώρα λέει οτι θα κατεβει να παρελάσει αποτο σπίτι όλο το χωριό.κ οι ανέσεις μου είναι να γυρνάω σπίτι κ να βρίσκω την πεθερά κ τη φίλη της,φλυτσανάνια του καφέ εδώ κ κει κ αυτές με τα ποδάρια πάνω στους καναπέδες γιατί...κρυώνουν?

Μένεις με πεθερά στο ίδιο σπίτι; Γιατί έτσι αλλάζει. Αλλά αν απλώς έχει κλειδί, τότε μονιμοποίησε το κλειδί σου πάνω στην πόρτα και χάλασε το κουδούνι σου.
Καταλαβαίνω βρε κορίτσι ότι είναι δύσκολα στο χωριό σε αυτά τα θέματα αλλά τί θθα κάνεις αν έρθει ένα δεύτερο νινί; Θα το παίρνεις κι εκείνο παραμάσχαλα; Και ναι, ούτε εγώ έχω το κουράγιο να μαθαίνω τρόπους σε άλλους (ούτε καν στον πατέρα μου που είναι 53) αλλά δε γίνεται αλλιώς...

621ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 10:11 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalliopitsa έγραψε:

Μένεις με πεθερά στο ίδιο σπίτι; Γιατί έτσι αλλάζει. Αλλά αν απλώς έχει κλειδί, τότε μονιμοποίησε το κλειδί σου πάνω στην πόρτα και χάλασε το κουδούνι σου.
Καταλαβαίνω βρε κορίτσι ότι είναι δύσκολα στο χωριό σε αυτά τα θέματα αλλά τί θθα κάνεις αν έρθει ένα δεύτερο νινί; Θα το παίρνεις κι εκείνο παραμάσχαλα; Και ναι, ούτε εγώ έχω το κουράγιο να μαθαίνω τρόπους σε άλλους (ούτε καν στον πατέρα μου που είναι 53) αλλά δε γίνεται αλλιώς...

Δυστυχώς ναι κουκλίτσα μου μένουμε προς το παρόν στο ίδιο σπίτι.Το έχω κάνει θέμα κάπου παραπάνω. Περιμένω απο μέρα σε μέρα μέχρι να γεννήσω να αλλάξει αυτό.Μέχρι τότε έδωσα διορία στον άντρα μου.Οπότε μέχρι να έρθει κ δεύτερο νινάκι θα έχουν αλλάξει πολλάαααααααααα γιατί δυνατότητα υπάρχει.Θέμα απόφασης είναι κ μόνο.

622ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 10:41 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsitomeni έγραψε:
kalliopitsa έγραψε:

Μένεις με πεθερά στο ίδιο σπίτι; Γιατί έτσι αλλάζει. Αλλά αν απλώς έχει κλειδί, τότε μονιμοποίησε το κλειδί σου πάνω στην πόρτα και χάλασε το κουδούνι σου.
Καταλαβαίνω βρε κορίτσι ότι είναι δύσκολα στο χωριό σε αυτά τα θέματα αλλά τί θθα κάνεις αν έρθει ένα δεύτερο νινί; Θα το παίρνεις κι εκείνο παραμάσχαλα; Και ναι, ούτε εγώ έχω το κουράγιο να μαθαίνω τρόπους σε άλλους (ούτε καν στον πατέρα μου που είναι 53) αλλά δε γίνεται αλλιώς...

Δυστυχώς ναι κουκλίτσα μου μένουμε προς το παρόν στο ίδιο σπίτι.Το έχω κάνει θέμα κάπου παραπάνω. Περιμένω απο μέρα σε μέρα μέχρι να γεννήσω να αλλάξει αυτό.Μέχρι τότε έδωσα διορία στον άντρα μου.Οπότε μέχρι να έρθει κ δεύτερο νινάκι θα έχουν αλλάξει πολλάαααααααααα γιατί δυνατότητα υπάρχει.Θέμα απόφασης είναι κ μόνο.

Αφου υπαρχει ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ τοτε γρηγορα να φυγετε.....Αν κ για να ειμαι ειλικρινης νομιζω οτι καλο μαθε ο αντρας σου με 2 γυναικες στα ποδια του,χαχαα!!!

623ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 10:53 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χαχαχαχαχα tatijana μου ψέματα? είναι όντως καλομαθημένος!!! Αν ήταν μόνο στο δικό μου χέρι θα είχε γινει πολύ καιρό πριν απλά δεν ήθελα να αρχίσω να μαλώνω με όλους οπότε έθεσα απλά ως όριο "μέχρι να γεννήσω".

Παρεπιπτόντως πολύ σε πάω.

624ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 10:55 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsitomeni έγραψε:χαχαχαχαχα tatijana μου ψέματα? είναι όντως καλομαθημένος!!! Αν ήταν μόνο στο δικό μου χέρι θα είχε γινει πολύ καιρό πριν απλά δεν ήθελα να αρχίσω να μαλώνω με όλους οπότε έθεσα απλά ως όριο "μέχρι να γεννήσω".

Παρεπιπτόντως πολύ σε πάω.

Με εκανες και κοκκινησα...... Embarassed
Μμμμμ,ευχαριστω τσιτωμενακι....Αληθεια πως σε λενε?Ποσο βδ εισαι εγκυος κ αμα μου πεις οτι περιμενετε κοριτσακι τοτε 3 οι γυναικες στην οικογενεια....Χαχαχαχαχ!!!

Να ευθυμησουμε λιγο γιατι δε μας βλεπω καλα..

625ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Νοε 04, 2011 11:12 am

tsitomeni

tsitomeni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tatijana έγραψε:

Με εκανες και κοκκινησα...... Embarassed
Μμμμμ,ευχαριστω τσιτωμενακι....Αληθεια πως σε λενε?Ποσο βδ εισαι εγκυος κ αμα μου πεις οτι περιμενετε κοριτσακι τοτε 3 οι γυναικες στην οικογενεια....Χαχαχαχαχ!!!

Να ευθυμησουμε λιγο γιατι δε μας βλεπω καλα..

Την αλήθεια λέω απλώς.Είμαστε μια ηλικία,βλέπω ταιριάζουν οι απόψεις μας και εμφανισιακά βλέπω ομοιότητες!!! Βίκυ με λένε είμαι στις 30εβδομάδες και ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ περιμένουμε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ και ο αντρας μου το έχει χάσει...αφού για να τον πειράξουν οι φίλοι μας μου λένε να αρχίσω να αγοράζω κ για κείνον πανες Smile Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις