Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
128 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 128 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

1ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Empty ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 2:21 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια γεια σας.Εχθες το βραδυ ηρθε επισκεψη στο σπιτι μας μια θεια του αντρα μου(αδερφη της μανας του) για να μας ευχηθει για το παιδι(μετα απο 9 μηνες!!!)Εγω αυτη την γυναικα την ειχα δει μονο 1 φορα οταν ημουν εγκυος..ποτε ξανα.Εμενε στο εξωτερικο και εχει επιστρεψει τωρα μονιμα να μεινει εδω μαζι την πεθερα μου,που εμεις δεν εχουμε καμια επαφη εδω και χρονια.
Ηρθε λοιπον στο σπιτι,κατσαμε στην βεραντα αρχισαμε τα γνωστα...τι κανετε,πως πανε οι δουλειες,πως περνατε κ.τ.λ κ.τ.λ. Καποια στιγμη που ξυπνησε το μωρο θελησε να το παρει αγκαλια,της το εδωσα και ο μπεμπης αρχισε να γκρινιαζει και να δινει χερια σε μενα...πηγα να τον παρω και μου λεει αστον σε παρακαλω να τον κρατησω λιγο,να με συνηθισει...ο μπεμπης συνεχιζε την γκρινια..και αρχιζει η θειτσα εναν απιστευτο μονολογο-παραλληρημα:

-Γιατι κλαις αγαπη μου? ελα κατσε στην θεια που σαγαπαει..μηπως σε μαλωνει η μαμα? μηπως σε δερνει η μαμα και γι΄αυτο δεν ξεκολλας απο πανω της? Κακια ειναι η μαμα αγορι μου,θα την δειρουμε,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει ε? μηπως η μαμα δεν σου δινει καθολου σημασια καρδια μου και γι΄αυτο κλαις? τι κανει η μαμα ολη μερα...μονο να καθαριζει? βουνο ειναι τα φυλλα εξω απο την πορτα...
(εγω και ο αντρας μου ενδιαμεσα να της λεμε συνεχεια,τι ειναι αυτα που λες στο παιδι!) και αυτη να συνεχιζει...
-γι΄αυτο κι εσυ οταν θα μεγαλωσεις θα την δειρεις την μαμα σου γιατι ειναι κακια μαμα..μονο τον μπαμπα σου θα αγαπας και την γιαγια σου την Μ.(πεθερα)που εχει λιωσει που δεν σε αφηνει η μαμα να την βλεπεις...παντα να το θυμασαι μπεμπη μου,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει...και γυριζει προς το μερος μου και μου λεει: καλα εσυ ποσα κιλα πηρες στην εγκυμοσυνη? σαν φαλαινα εγινες...
Ε δεν αντεξα αλλο...παιρνω το παιδι,το δινω στον Γιωργο και της λεω Θεια ερχεσαι μαζι μου σε παρακαλω..παρε και την τσαντα σου..της ανοιγω την πορτα και την βγαζω εξω απο το σπιτι..Το θεμα ειναι η αντιδραση του αντρα μου...αντι να μου πει καλα εκανες,ασε που επρεπε να το κανει ο ιδιος,μου ελεγε οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα μου,θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα μια γυναικα μεγαλης ηλικιας ετσι και οτι ειμαι απολιτιστη..Αποτελεσμα? σκοτωθηκαμε,μας ακουσε ολη η γειτονια και απο εκεινη την στιγμη ουτε βλεμμα δεν μου ριχνει.τι να κανω ρε κοριτσια?
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να σας περιγραψω ολο το περιστατικο για να καταλαβετε.

Victwria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μάλλον πολύ πολιτισμένη θα σε χαρακτήριζα...Όσο για τον άντρα σου, άφησέ τον να το ξανασκεφτεί και είμαι σίγουρη ότι θα αναθεωρήσει!Αν πάλι όχι, γνώμη μου είναι ότι πρέπει να μείνεις πιστή στη θέση σου είτε του αρέσει είτε όχι!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τσ τσ τσ τι να πω τώρα εγώ..
καταρχάς μεγαλύτερη μ@λ@@ω απ'την θειά δε νομίζω να υπάρχει..τι πράγματα ήταν αυτά που έλεγε στον μπέμπη?! υπάρχουν τέτοιοι σκατάνθρωποι?! Shocked
ο άντρας σου έχει άδικο φυσικά. ούτε εγώ θα το δεχόμουν όλο αυτό και μη σου πω ότι θα αντιδρούσα και χειρότερα,οπότε μια χαρά ευγενικότατη ήταν η κίνηση σου! Razz
μόνο με συζήτηση θα λυθεί όλο αυτό κούκλα μου!!

άκου εκεί απολίτιστη... Shocked

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ ο αντρας σου δεν παιζεται!!! επρεπε δλδ να κατσεις να ακους ετσι ολες τις προσβολες?? εγω θα την ειχα πεταξει εξω κλωτσιδων!!!! κ ο αντρας μου μαζι της εαν συμφωνει δλδ!!! ακους εκει!

????????


Επισκέπτης
Καλα, σε χαιρομαι για το θαρρος σου!!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 215994
Ξερεις ποσες φορες θελω να κανω το ιδιο πραγμα και συγκρατουμαι;;; Οι καλοι τροποι θα μας φανε... αυτες οι κλωσες ομως εχουν δικαιωμα να λενε ο,τι θελουν,εεε;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Θα του περασει του αντρα σου. Εχεις χιλια δικια, αλλα στους αντρες δεν αρεσουν οι ακραιες λυσεις!!! Προτιμουν να αγνοουν καταστασεις.... Και ελπιζουν οτι ολα θα περασουν μονα τους!!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 875502 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 875502 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 875502

Αφησε τον λιγο να ηρεμησει και μετα συζητηστε με ηρεμο τροπο, να καταλαβει οτι και η αλλη το παρακανε και εσυ ανθρωπος εισαι,δεν αντεξες να σε βριζουν μπροστα στο παιδι σου...

Παντως απορω με το θρασος της.. Καλα δε ντραπηκε να πει τετοια πραγματα;;;; ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 679259

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα του περάσει. Υπομονή!
Επειδή είναι θεία του θα έπρεπε να πει αυτός κάτι κανονικά.
Το ερώτημα που θα μπορούσες να του θέσεις είναι ότι στην προκειμένη περίπτωση ποιος προσβλήθηκε περισσότερο εσύ ή η θεία του (που προφανώς προκαλούσε με τα λόγια της); Και αν απευθυνόταν σε αυτόν τα λόγια της αυτός πως θα συμπεριφερόταν;

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα .....να πω οτι ηταν,ισως,βαλτη απο τη πεθερουλα ????
Μαλλον και εγω ετσι θα αντιδρουσα ...ολα τα δικια πανω σου ...αλλα δεν ηταν λογος να τσακωθεις με τον αντρουλι σου ...κατι τετοιες "κυριες" ψοφανε για κατι τετοια ....απλως σκεψου οτι ο αντρουλης σου ισως εχει ερθει σε πολυ πιο δυσκολη θεση και νιωθει αρκετα ασχημα !!!!! Για εκεινον ηταν το πιο μεγαλο σοκ που η συγκεκριμενη ηταν και συγγενης του !!!! Αστον να ηρεμησει και μετα καθεστε και μιλατε ηρεμα και θα δεις οτι ολα θα φτιαξουν !!!!!!Εκεινος νιωθει πολυ πιο χαλια απο εσενα ......

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και γιατι δεν της εδειξες την πορτα να φυγει μονη της κ της την ανοιξες κιολας? για να μην σου πω οτι εγω στη θεση σου θα της εδινα και μια πολιτισμενη κλωτσια- ουυυυυυυυυστ απο'δω!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα καλά..ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???? Shocked Shocked Shocked Shocked

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε δεν ειμαστε καλα που θα κατσεις να ανεχτεις απο καθε θεια(θειτσα)να σε προσβαλει στα μουτρα σου ετσι???και πολυ ευγενικια ησουν.απο το μπαλκονι θελουν πεταμα κατι τετοιο ανθρωποι που δεν θα τουσ πω ζωα γιατι τα ζωα εχουν ποιο πολυ μυαλο!!!με ποιο δικαιομα κυρα μου λες τετοια πραγματα στο παιδι μου???ποιοσ στο εδωσε???μαλλον δαχτολος τησ πεθερασ ειναι....τωρα για τον αντρα σου μαλλον τα ειπε πανω στα νευρα του δωστου λιγακι χρονο να ηρεμησει και θα φτιαξουν τα πραγματα αντιδραση τησ στιγμησ ηταν!!!!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια του εξηγησα οτι με προσεβαλαν τα λογια της,οτι πιστευω κι εγω οτι η μανα του την εστειλε και τον πηρα με το καλο...αλλα τιποτα..μου λεει οτι δεν περιμενε τετοια αντιδραση απο εμενα γιατι γενικα η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ψυχραιμη..αλλα τι να εκανα? πριν λιγο τον πηρα τηλ.και τον ρωτησα τι ωρα θα ερθει για να ετοιμασω φαγητο και μου το εκλεισε στα μουτρα.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιστεύω πως η συμπεριφορά σου ήταν άψογη! Ούτε φωνές, ούτε έκτροπα! Δηλαδή μετά από αυτό το παραλήρημα θα έπρεπε να είστε μια χαρά και να την κεράσεις και γλυκό βύσσινο;(λέμε τώρα...)

Με προβληματίζει όμως η συμπεριφορά του άντρα σου μετά από το σκηνικό; Για ποιο λόγο του κακοφάνηκε; Αν δηλαδή ήταν μια δικιά σου θεία και τον κατηγορούσε στο παιδί του, ποια θα ήταν η αντίδρασή του;;; Θα της έλεγε και μπράβο; Ή μετά θα συνέχιζε την κουβέντα προσποιούμενος τον χαρούμενο;

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απολίτιστη που δεν κάθεσαι να ακούς προσβολές μέσα στο ίδιο σου το σπίτι; Δεν νομίζω. Η ηλικία και τα χρόνια ζωής δεν δίνουν σε κανεναν το δικαίωμα να φέρεται τόσο κακιασμένα. Κανονικά θα έπρεπε τα λόγια της να είναι γεματα σοφία. Μην σου πω και πολύ καλά της φέρθηκες που την συνόδευσες ψύχραιμα στην πόρτα. Άνετα θα μπορούσες να την πιασεις απο τον γιακά και να την διώξεις με κλοτσιές... Άκου σεβασμός στην ηλικία... Και εμ πασει περιπτωσει τουλάχιστον εσύ έκανες κάτι! Ο άντρας σου δεν έκανε τίποτα γι' αυτό οπότε έπρεπε εσύ να υπερασπιστείς τον εαυτό σου! Η θείτσα του σου εκανε καθαρή επίθεση μέσα στο σπίτι σου και ειναι φίδι. Και αν ηταν άντρας θα σε υπερασπιζόταν επιτόπου και θα της το έκλεινε το στόμα από την αρχή! Και επειδή η θείτσα είναι βαλ τη απο την πεθερά και προφανως σε συζητανε πίσω απο την πλάτη σου, θα έπρεπε να τα πει και στην μανούλα του ένα χεράκι... Αυτό το τελευταίο δεν είναι απαραίτητο βέβαια. Το πρώτο μέρος θα ήταν αρκετό...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια του εξηγησα οτι με προσεβαλαν τα λογια της,οτι πιστευω κι εγω οτι η μανα του την εστειλε και τον πηρα με το καλο...αλλα τιποτα..μου λεει οτι δεν περιμενε τετοια αντιδραση απο εμενα γιατι γενικα η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ψυχραιμη..αλλα τι να εκανα? πριν λιγο τον πηρα τηλ.και τον ρωτησα τι ωρα θα ερθει για να ετοιμασω φαγητο και μου το εκλεισε στα μουτρα.

Καλέ αυτός θα σε κάνει να ζητήσεις και συγνώμη!!! Σόρυ αλλά η συμπεριφορά του εξακολουθεί να είναι απαράδεκτη! Πες του ότι ούτε και εσύ περίμενες να σε προσβάλλουν μέσα στο σπίτι σου και να μην κάνει τίποτα για να σε προστατεύσει!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι έπρεπε να κάνεις δηλαδή?Να της λες και ευχαριστώ?Λυπάμαι αλλά εσύ φέρθηκες πάρα πολύ πολιτισμένα που κι εγώ που είμαι ήρεμη δεν θα καθόμουν τόση ώρα να ακούω τις προσβολές της αλλά θα την είχα πετάξει έξω και θα τα έχωνα και άσχημα στον άντρα μου που της επέτρεψε να μου μιλάει με αυτόν τον τρόπο.Άκου εκεί να θυμώσει και με σένα ο δικός σου..Συγνώμη κιόλας αλλά εσύ θα έπρεπε να του κλείσεις το τηλ στα μούτρα και να μην του μιλάς..όχι αυτός...
Πιάσε τον και μίλησε του.Όχι με φωνές και υστερίες γιατί θα χάσεις το δίκιο σου αλλά με όμορφο τρόπο να του εξηγήσεις πως και πολύ την άντεξες και δεν θα ξανά υποστείς τέτοια κατάσταση από το σόι του.Να αναλάβει δράση.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλλον ο αντρας σου θελει αντιμετωπιση απαθειας .μαλλον εσυ πρεπει να κρατας μουτρας..ελεος κιολας. σκεφτεσαι να του μαγειρεψεις κιολας?ωρε μπραβοοο.αστον να ξεθυμανει και να ερθει να σου μιλησει και πες του τα ενα χερακι..θα του αρεσε να μιλανε ετσι οι δικοι σου δλδ?θα ελεγε και ευχαριστω?ορισμενοι ανθρωποι δεν εχουν το θεο τους.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια γεια σας.Εχθες το βραδυ ηρθε επισκεψη στο σπιτι μας μια θεια του αντρα μου(αδερφη της μανας του) για να μας ευχηθει για το παιδι(μετα απο 9 μηνες!!!)Εγω αυτη την γυναικα την ειχα δει μονο 1 φορα οταν ημουν εγκυος..ποτε ξανα.Εμενε στο εξωτερικο και εχει επιστρεψει τωρα μονιμα να μεινει εδω μαζι την πεθερα μου,που εμεις δεν εχουμε καμια επαφη εδω και χρονια.
Ηρθε λοιπον στο σπιτι,κατσαμε στην βεραντα αρχισαμε τα γνωστα...τι κανετε,πως πανε οι δουλειες,πως περνατε κ.τ.λ κ.τ.λ. Καποια στιγμη που ξυπνησε το μωρο θελησε να το παρει αγκαλια,της το εδωσα και ο μπεμπης αρχισε να γκρινιαζει και να δινει χερια σε μενα...πηγα να τον παρω και μου λεει αστον σε παρακαλω να τον κρατησω λιγο,να με συνηθισει...ο μπεμπης συνεχιζε την γκρινια..και αρχιζει η θειτσα εναν απιστευτο μονολογο-παραλληρημα:

-Γιατι κλαις αγαπη μου? ελα κατσε στην θεια που σαγαπαει..μηπως σε μαλωνει η μαμα? μηπως σε δερνει η μαμα και γι΄αυτο δεν ξεκολλας απο πανω της? Κακια ειναι η μαμα αγορι μου,θα την δειρουμε,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει ε? μηπως η μαμα δεν σου δινει καθολου σημασια καρδια μου και γι΄αυτο κλαις? τι κανει η μαμα ολη μερα...μονο να καθαριζει? βουνο ειναι τα φυλλα εξω απο την πορτα...
(εγω και ο αντρας μου ενδιαμεσα να της λεμε συνεχεια,τι ειναι αυτα που λες στο παιδι!) και αυτη να συνεχιζει...
-γι΄αυτο κι εσυ οταν θα μεγαλωσεις θα την δειρεις την μαμα σου γιατι ειναι κακια μαμα..μονο τον μπαμπα σου θα αγαπας και την γιαγια σου την Μ.(πεθερα)που εχει λιωσει που δεν σε αφηνει η μαμα να την βλεπεις...παντα να το θυμασαι μπεμπη μου,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει...και γυριζει προς το μερος μου και μου λεει: καλα εσυ ποσα κιλα πηρες στην εγκυμοσυνη? σαν φαλαινα εγινες...
Ε δεν αντεξα αλλο...παιρνω το παιδι,το δινω στον Γιωργο και της λεω Θεια ερχεσαι μαζι μου σε παρακαλω..παρε και την τσαντα σου..της ανοιγω την πορτα και την βγαζω εξω απο το σπιτι..Το θεμα ειναι η αντιδραση του αντρα μου...αντι να μου πει καλα εκανες,ασε που επρεπε να το κανει ο ιδιος,μου ελεγε οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα μου,θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα μια γυναικα μεγαλης ηλικιας ετσι και οτι ειμαι απολιτιστη..Αποτελεσμα? σκοτωθηκαμε,μας ακουσε ολη η γειτονια και απο εκεινη την στιγμη ουτε βλεμμα δεν μου ριχνει.τι να κανω ρε κοριτσια?
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να σας περιγραψω ολο το περιστατικο για να καταλαβετε.

εγω ενα θα σου πω :
συγχαρητηρια!!!!!!
και λιγα εκανες με τη γκιοσα ολα τα αλλα ασχολιαστα τα αφηνω γιατι ειναι επειικως απαραδεκτα
αντε μου σηχτηρ!!!!!!!!!!!!
και παλι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κοριτσια ξερετε τι μου κανει πιο πολυ εντυπωση? Εχουμε περασει απιστευτες καταστασεις απο το σοι του και Ο αντρας μου παντα μα παντα με υπερασπιζοταν..σε ολους...εχει φτασει σε σημειο να μην εχει επαφες με την μανα του εδω και τοσα χρονια για να προστατεψει την σχεση μας..δεν ειναι απο τους αντρες που σε αφηνουν ξεκρεμαστη..τωρα ομως τι εγινε? αν δηλ.την επιανα απο το μαλλι και την εφερνα σβουρες μεσα στο σπιτι τι θα εκανε? θα μου ζητουσε διαζυγιο? δεν μπορω να καταλαβω

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υποθέτω ότι είναι η αγαπημένη του θεία και απλά μπορεί να σοκαρίστηκε και αυτός με τα λεγόμενα της αλλά να μην ήθελε να την χάσει και αυτήν από τη ζωή του...Αλλά και πάλι, εσύ αντέδρασες τέλεια.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:...μηπως σε μαλωνει η μαμα? μηπως σε δερνει η μαμα και γι΄αυτο δεν ξεκολλας απο πανω της? ....Κακια ειναι η μαμα αγορι μου,θα την δειρουμε,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει ε? ...τι κανει η μαμα ολη μερα...μονο να καθαριζει? βουνο ειναι τα φυλλα εξω απο την πορτα...
...γι΄αυτο κι εσυ οταν θα μεγαλωσεις θα την δειρεις την μαμα σου γιατι ειναι κακια μαμα..μονο τον μπαμπα σου θα αγαπας και την γιαγια σου την Μ.(πεθερα)που εχει λιωσει που δεν σε αφηνει η μαμα να την βλεπεις...παντα να το θυμασαι μπεμπη μου,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει...και γυριζει προς το μερος μου και μου λεει: καλα εσυ ποσα κιλα πηρες στην εγκυμοσυνη? σαν φαλαινα εγινες...
Πεθερικός δάκτυλος μου μυρίζει φιλενάδα... Όχι οτι και η θεία είχε τακτ, αλλά λέμε τώρα.
όσο για το σχόλιο με τα κιλά, το χειρίστηκες πολύ ψύχραιμα, εγω θα είχα αρπάξει και το κουζινομάχαιρο και θα την έκοβα φέτες... ή μάλλον μπάααα, είμαι κότα, θα καθόμουν και θα το ακουγα όλο και μετα θα τα σκεφτόμουν μόνη μου κ θα συγχιζόμουν...
Μερικοί άνθρωποι είναι αγενέστατοι και κακόβουλοι. Κι αν δεν σου ξαναμιλήσει η θεία, σιγα την απώλεια.
Ο αντρας σου προφανώς ντράπηκε για το ότι την έδιωξες, διότι έχει μάθει να φερεται με ευγένεια στους άλλους, κοινώς δεν τους διώχνουμε απο το σπίτι μας, αλλά δεν ζύγισε την κατάσταση. Θα έπρεπε πρώτα να ντραπεί για τη συμπεριφορά της θείας και μετα να κρίνει τη δική σου αντίδραση. Και πολύ καλά της έκανες, της χαϊβάνας...

????????


Επισκέπτης
Ελατε βρε κοριτσακια μου ,να ριξουμε και ενα ελαφρυντικο στον αντρουλη της... Δε την εχει ξαναδει ετσι και του επεσε αποτομο!!! Θα του περασει...

Παντως εγω δε θα την εδιωχνα (να μην εχει να λεει κιολας... Laughing ), θα την αγνοουσα, θα επαιρνα το παιδι δηθεν να το ταϊσω και να το βαλω για υπνο και μετα δε θα την ξαναδεχομουν ποτε στο σπιτι μου!!!! Twisted Evil Twisted Evil

Αληθεια,με την πεθερα γιατι δε μιλατε;;; Ειναι τοσο καλοκαρδη οσο η αδερφη της,εεε;;; Laughing Laughing Laughing

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε καλα εκανες, εγω την πορτα δεν θα της την εδιεχνα γιατι ειμαι καλος μ...κας αλλα το παιδι δεν παιζει να το αφηνα στην αγκαλια της, καλα φαντασου τι θαψιμο εχει πεσει στην πεθερα σου οποτε καλα που δεν εχεις επαφες, με τον αντρουλη σου κοιτα να ηρεμησετε και ολα τα αλλα μην τα σκεφτεσαι δεν αξιζουν τετοιοι ανθρωποι

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Βρε κοριτσια ξερετε τι μου κανει πιο πολυ εντυπωση? Εχουμε περασει απιστευτες καταστασεις απο το σοι του και Ο αντρας μου παντα μα παντα με υπερασπιζοταν..σε ολους...εχει φτασει σε σημειο να μην εχει επαφες με την μανα του εδω και τοσα χρονια για να προστατεψει την σχεση μας..δεν ειναι απο τους αντρες που σε αφηνουν ξεκρεμαστη..τωρα ομως τι εγινε? αν δηλ.την επιανα απο το μαλλι και την εφερνα σβουρες μεσα στο σπιτι τι θα εκανε? θα μου ζητουσε διαζυγιο? δεν μπορω να καταλαβω

αστον να ηρεμησει και θα του περασει αλλα συναμα δειχτου οτι δεν ανεχεσαι προσβολες μες στο ιδιο σου το σπιτι ποσο μαλλον απο μια ασχετη! δωστου παραδειγμα αν το εκανε καποια δικια σου θεια σε αυτον τι θα εκανε?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η πεθερα μου μας εχει κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πολεμο απο την στιγμη που ειπαμε οτι θελουμε να αρραβωνιαστουμε...φασαριες,απειλες,μου ελεγε να τον χωρισω γιατι με απαταει,εριχνε γραμματα κατω απο την πορτα του σπιτιου μας και εγραφε οτι δηθεν απαταω εγω τον αντρα μου,πηρε τηλ και εβριζε την μαμα μου ενω εκεινη χαροπαλευε στο νοσοκομειο..εχει κανει ΤΡΑΓΙΚΑ πραγματα...και ετσι κοψαμε επαφες εντελως.Δεν εχουμε ουτε καλημερα!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια συγνώμη αλλά εγώ δεν αναγνωρίζω κανένα ελαφρυντικό στον άντρα της. Πρώτον, πρόσβαλλαν τη γυναίκα του απροκάλυπτα και άσχημα μέσα στο ίδιο της το σπίτι και μπροστά. Δεύτερον, έβαζαν λόγια στο παιδί του για τη μάνα του. Θα έπρεπε ό ίδιος να την διώξει, όχι η Αγγελική.

Εγώ δε θα την έδιωχνα, όχι γιατί δεν το θεωρώ σωστό, απλά γιατί δεν έχω το θάρρος να κάνω κάτι τέτοιο. Επικροτώ όμως την πράξη της Αγγελικής! Οποιοσδήποτε έρχεται στο σπίτι μας με σκοπό να μα κάνει κακό δεν έχει καμία θέση σε αυτό.

Συγνώμη αν ακούγομαι απόλυτη! Εννοείται πως σέβομαι όλες τις απόψεις!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις