Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

debora7

debora7
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας και απο εμενα,διαβασα ολα τα σχολια και βεβαια συμφωνω με την αντιδραση σου ειναι απολυτως φυσιολογικη....αλλα ισως δεν εχεις σκεφτει μια παραμετρο οτι ο αντρας σου (και με ολα αυτα που εχουν γινει με την μανα του) ξερει πολυ καλα οτι εχεις δικιο αλλα πιστευω πως δεν θελει να το παραδεχτει πως ολοι απο το σοι του ειναι σε ισαγογικα παντα σκαρτοι...μου εχει συμβει και το καλυτερο που θα κανεις ειναι να μην το συνεχισεις,να το αφησεις να περασει και πιστεψε με καποια στιγμη θα στο πει απο μονος του.

52ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 10:01 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου κι απο μενα! λεπον.....τετοιους τσακωμους ειχα παλαι καποτε κι εγω με τον αντρα μου και λογω πεθερας βεβαιως βεβαιως ξεκιναγαν και κατεληγαν σε ασχετα θεματα και ολα σκατα.......ε ιδιες αντιδρασεις εχουν ολοι οι αντρες...Δωσε του τον χρονο του....δεν του αρεσε η συμπεριφορα σου (αν και ειχες δικιο) απλα ο τροπος σου αρχικα και μετεπειτα ισως στην τσακομωσυζητηση να τον ενοχλησαν και αλλα μαλλον....δωσε του χρονο....και οταν συζητησετε με το καλο θα σου πει θα δεις....απλα μην τον πιεσεις και προς θεου μην τρεχεις πισω του ολη την ωρα για αφορμες η καλοπιασματα γιατι ειδες πως δεν πιανουν τοπο και γειωνεσαι και το σκορ παει 0-1 (μεταφορικα παντα)...φερσου οπως παντα,αλλα νοητα δειξε οτι καταλαβαινεις την ατμοσφαιρα..και θα δειξει.φιλια!

53ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 10:40 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι εχθες σκοτωθηκαμε..με την θειτσα του ξεκινησε το θεμα,παλια θεματα θυμηθηκαμε,η μια κουβεντα εφερε την αλλη και ναι ειπαμε πραγματα σκληρα...ξερεις δεν θελει και πολυ να ξεφυγει η κατασταση..

Να δεις που το θεμα εχει μετατοπιστει εκει! Κάτι τον πειραξε απο τα χθεσινα και σου κρατάει πόζα. Ασε να περασουν 5-6 μέρες και μετα πιασε τον και πές του ότι δεν εισαστε παιδια και καλό είναι να αφήσετε τους εγωισμους στην ακρη και να λύσετε τα θέματα΄σας.

54ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 11:34 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια δεν ξερω αν κραταει τετοια σταση επειδη εγινε το σκηνικο με την θεια του ή οντως τον πειραξαν πραγματα που ειπα..θε δειξει..εγω αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι να τον αφησω ΄΄στην ησυχια του΄΄.δεν θα κανω τον καραγκιοζη για να μιλησουμε..την προσπαθεια μου την εκανα το μεσημερι αν και δεν επρεπε γιτι εκεινος επρεπε να καταλαβαινε το λαθος του..δεν νιωθω τυψεις για το φερσιμο μου στην θεια του..και παλι να γινοταν το ιδιο θα εκανα...εγω εκεινη την στιγμη δεν κοιταζα αν ειναι θεια του,θεια μου,συγγενης του ή δικος μου...για μενα ηταν καποιος που μπηκε σπιτι μου και ΄΄απειλησε΄΄ την οικογενειακη μου ηρεμια και το παιδι μου.Τελος...ας σκεφτει κι ας αποφασισει μονος του..δεν με νοιαζει..

55ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 11:36 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια δεν ξερω αν κραταει τετοια σταση επειδη εγινε το σκηνικο με την θεια του ή οντως τον πειραξαν πραγματα που ειπα..θε δειξει..εγω αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι να τον αφησω ΄΄στην ησυχια του΄΄.δεν θα κανω τον καραγκιοζη για να μιλησουμε..την προσπαθεια μου την εκανα το μεσημερι αν και δεν επρεπε γιτι εκεινος επρεπε να καταλαβαινε το λαθος του..δεν νιωθω τυψεις για το φερσιμο μου στην θεια του..και παλι να γινοταν το ιδιο θα εκανα...εγω εκεινη την στιγμη δεν κοιταζα αν ειναι θεια του,θεια μου,συγγενης του ή δικος μου...για μενα ηταν καποιος που μπηκε σπιτι μου και ΄΄απειλησε΄΄ την οικογενειακη μου ηρεμια και το παιδι μου.Τελος...ας σκεφτει κι ας αποφασισει μονος του..δεν με νοιαζει..

Και εγω ετσι ακριβως θα αντιδρουσα και με τον εισβολέα αλλά και ετσι όπως αντιδρας τωρα. Δεν ξερω να σου πω αν ειναι σωστο αλλά μου μοιαζει δικαιο.

56ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 12:01 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρια μου ουτε εγω ξερω αν ειναι σωστο αλλα δεν με νοιαζει καθολου...και εχθες το σωστο εκανα και τον μπελα μου τον βρηκα..εγω ενα ξερω...εδω ειναι σπιτι μου και οποιος θελησει να μπει για να κανει κακο στο γαμο μου και ειδικα στο παιδι μου,θα γινω σκυλα και θα τον κατασπαραξω..
Μου εχουν κανει τοσα..μονο σε ταινια θα μπορουσαν να περιγραφουν αψογα και εγω μια ζωη κυρια,να μην μιλαω(για τον Γιωργο),να με βριζουν κι εγω να μην αντιδρω(για τον Γιωργο),να με εξευτελιζουν κι εγω παλι τιποτα(και παλι για τον Γιωργο)...οκ..εκοψε επαφες με ολους και το σεβομαι και το εκτιμω...τωρα ομως υπαρχει ενας αλλος ανθρωπος που με χρειαζεται περισσοτερο απο τον Γιωργο...το μωρο μου...και θα κανω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαστει για να το προστατεψω..κι αν ο αντρας μου δεν μπορει ή δεν θελει να το καταλαβει..λυπαμαι...η πορτα ειναι ανοιχτη!

57ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 12:08 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Μαρια μου ουτε εγω ξερω αν ειναι σωστο αλλα δεν με νοιαζει καθολου...και εχθες το σωστο εκανα και τον μπελα μου τον βρηκα..εγω ενα ξερω...εδω ειναι σπιτι μου και οποιος θελησει να μπει για να κανει κακο στο γαμο μου και ειδικα στο παιδι μου,θα γινω σκυλα και θα τον κατασπαραξω..
Μου εχουν κανει τοσα..μονο σε ταινια θα μπορουσαν να περιγραφουν αψογα και εγω μια ζωη κυρια,να μην μιλαω(για τον Γιωργο),να με βριζουν κι εγω να μην αντιδρω(για τον Γιωργο),να με εξευτελιζουν κι εγω παλι τιποτα(και παλι για τον Γιωργο)...οκ..εκοψε επαφες με ολους και το σεβομαι και το εκτιμω...τωρα ομως υπαρχει ενας αλλος ανθρωπος που με χρειαζεται περισσοτερο απο τον Γιωργο...το μωρο μου...και θα κανω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαστει για να το προστατεψω..κι αν ο αντρας μου δεν μπορει ή δεν θελει να το καταλαβει..λυπαμαι...η πορτα ειναι ανοιχτη!

Κατσε και γραψε τις σκέψεις σου. Γραψε για τις πρωτεραιοτητες που εχουν αλλάξει και για τα πραγματα που ωφειλεις πλέων να μην τα περνας στο ντουκου γιατι απειλουν την οικογενεια σου. Και αν θες δωσε του τα να τα διαβάσει καποια στιγμη. Τωρα εχετε το παιδί δεν δεν αξιζει να μαλώνετε για χαζομάρες. Κανονικά και αυτος έτσι επρεπε να αντιδρασει. Να ειναι πιο αυστηρος και λιγοτερο ανεκτικος σε ότι απειλή την οικογένεια του. Όμως μαλλον επειδή δεν εχει βιώσει εγκυμοσύνη, γεννα και τα συναφή δεν μπορει να δει τις αλλαγες. Ίσως αυτο να συμβαίνει... Και πες του πως αυτο το στοιχειο του χαρακτηρα σου το 'απολίτιστο' υπηρχε παντα εκει μεχρι κάποιος να περασει την κοκκινη γραμμη για να σε αναγκάσει να το βγάλεις προς τα έξω. Αυτο και έγινε χθες. Και μη σου πω οτι πολύ ψυχραιμα βγαίνεις απο τα ρούχα σου! Εγω σπάνια το παθαίνω αλλά θολώνω πραγματικά και μετά δεν θυμάμαι τι έχω ξεστομίσει...

58ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 12:35 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταρχην ειμαι κι εγω της αποψης οτι καταλαβαινει απολυτα τι γινεται αλλα του ειναι δυσκολο να το παραδεχτει! ετσι ειναι οι περισσοτεροι αντρες! για μας τις γυναικες ειναι πιο απλα τα πραγματα! το οτι για παραδειγμα θα αναγνωρισουμε μια μ@@@@@α των γονιων μας δεν συμαινει οτι δεν τους αγαπαμε! για τους αντρες ομως δεν ειναι ετσι! νομιζουν πως αν παραδεχτουν την στραβη αυτοματα απαρνιουνται τους γονεις τους!! οσο για την θεια πιστευω πως αυτο που ηθελε απο εσενα ειναι να μην αντιδρασεις! που επισης οι περισσοτεροι ανδρες ειναι του στυλ αστο να παει στα κομματια! τετοιο θαρρος ομολογω πως δεν θα το 'χα!! αξια!! πιστευω οτι ντραπηκε απλα τη θεια του! ας βαλουμε λιγο και τον εαυτο μας στη θεση του! πως μπορει να αντιδρουσαμε εμεις! δεν ξερω πως θα ενιωθα ειλικρινα! μην στεναχωριεσαι! γερους καυγαδες που απο αλλού ξεκινανε και αλλου καταλήγουν εχουμε κανει ολοι! μη μασας!

59ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 12:40 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε ευχαριστω Ειρηνη μου...σιγουρα δεν θα του περασει..ας μου μιλησει εκεινος οποτε θελει...αυτη την στιγμη μου ειναι εντελως αδιαφορο!

60ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Δευ Αυγ 29, 2011 12:51 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini.pav έγραψε:...οσο για την θεια πιστευω πως αυτο που ηθελε απο εσενα ειναι να μην αντιδρασεις...
Συμφωνώ, θα περίμενε να κάθεσαι εκεί σαν την κότα κ να δέχεσαι τις προσβολές και μετα να πάει στην πεθερά σου και να της πει "Την έκανα του αλατιου τη νυφούλα σου, τη στόλισα και καθόταν και με ακουγε, τσιμουδιά δεν έβγαλε"..
Οκ, ο "πολιτισμένος" τρόπος είναι να κάθεσαι και να τα τρως και να το βουλώνεις. Δεν σου δίνω κανενα αδικο που ενέργησες όπως ενέργησες, καμια εδω μέσα δεν διαφωνεί με τη στάση σου η οποία ηταν δραστική αλλά αρκετά ψύχραιμη.
Για να κάνω όμως το δικήγόρο του διαβόλου θα πω οτι αν πχ δεν είχες αντιδράσει έτσι θα μπορούσες μετά να πεις στον άντρα σου αυτολεξεί "Καλά, τι μ@λ@κιες έλεγε αυτη η θεία σου? Ηλίθια είναι?" και ο ίδιος να συμφωνούσε. Και θα έπαιρνε το μέρος σου διότι δεν είναι χαζός, είδε την όλη φάση και κατάλαβε ότι η θεία δεν πάει καλά. Και δεδομένου το ότι έχει έρθει σε ρήξη με τη μάνα του, ίσως να περίμενε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου, πιθανότατα για να την βάλει εκείνος τη θεια στη θέση της αργότερα.
Δεν ξέρω αν και πώς θα μπορουσες να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου βεβαια, εγω και μονο που το διάβασα εξοργίστηκα, αλλά λέμε τώρα..
Τελος πάντων, εχεις δίκιο στο να προσπαθήσεις να το ξεχάσεις προς το παρόν και να το συζητήσετε σε άλλη φάση, όταν θα έχουν ηρεμήσει τα πνεύματα.
Θα περιμένουμε νεάκια πάντως!
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 215994

mammyblue


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kala sinithismeno senario,opote apantousa stous agapitous tou goneis,opote elega mia gnomi diaforetiki tou elegan oti imouna asevis,authadeis,kakotropi.ekeinos tous pisteve parolo pou ixere kala ti skatoxaraktira exoun oi goneis tou.varethika kai go pia na milao.kourastika o antras mou na kanei tin papia,afou tous xerei giati sinexizei na tous iperaspizetai? Mad Shocked Mad Mad Mad
ti xaraktira exoun oi antres kanoun ton kinezo paizontas me ta nevra mas

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ti xaraktira exoun oi antres kanoun ton kinezo paizontas me ta nevra mas


...ο δικος μου δεν παιζει μονο με τα νευρα μου..αλλα και με την τυχη του...

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aggeliki5579 έγραψε:
ti xaraktira exoun oi antres kanoun ton kinezo paizontas me ta nevra mas


...ο δικος μου δεν παιζει μονο με τα νευρα μου..αλλα και με την τυχη του...

Αγγελική είσαι θυμωμένη τώρα και σκέφτεσαι έτσι.... και δικαιολογημένα βέβαια στο έγραψα και πιο πάνω....
έγραψες πριν πως η πόρτα είναι ανοιχτή.... ναι, είναι ανοιχτή για όλους όσους σας αγαπάνε και για εσας μέσα με την πόρτα κλειστή.... ....
Ξέρεις πολύ καλά ότι ήταν κίνηση προγραμματισμένη απο την μάνα του.... και μια χαρά τα κατάφερε.... η ικανοποίησή της είναι η φαγομάρα που υπάρχει τώρα ανάμεσά σας και σίγουρα το γνωρίζει.... προσπάθησε να μην της δώσεις άλλη ικανοποίηση... θα φύγει και αυτό το βράδυ και απο αύριο θα αρχίσει να ξεθυμαίνει και ο θυμός σου και το πείσμα του.....
πιστεύω πως τα έβαλε μαζί σου γιατί φάνηκε "λίγος" στα μάτια της θειάς του και συνεπώς στα μάτια της μάνας του... δεν στάθηκε στο γεγονός του ότι εσύ πληγώθηκες και προσβλήθηκες, αλλά όπως όλοι οι άντρες στάθηκε στον πληγωμένο του εγωισμό.... του στυλ "ποιος κάνει κουμάντο εδω μέσα μπροστά στα μάτια των άλλων"....
Κοιμήσου, ξεκουράσου και αύριο να δεις που κάποια στιγμή θα μας γράψεις καλύτερα νεα... Wink

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγγελική είσαι θυμωμένη τώρα και σκέφτεσαι έτσι.... και δικαιολογημένα βέβαια στο έγραψα και πιο πάνω....
έγραψες πριν πως η πόρτα είναι ανοιχτή.... ναι, είναι ανοιχτή για όλους όσους σας αγαπάνε και για εσας μέσα με την πόρτα κλειστή.... ....
Ξέρεις πολύ καλά ότι ήταν κίνηση προγραμματισμένη απο την μάνα του.... και μια χαρά τα κατάφερε.... η ικανοποίησή της είναι η φαγομάρα που υπάρχει τώρα ανάμεσά σας και σίγουρα το γνωρίζει.... προσπάθησε να μην της δώσεις άλλη ικανοποίηση... θα φύγει και αυτό το βράδυ και απο αύριο θα αρχίσει να ξεθυμαίνει και ο θυμός σου και το πείσμα του.....
πιστεύω πως τα έβαλε μαζί σου γιατί φάνηκε "λίγος" στα μάτια της θειάς του και συνεπώς στα μάτια της μάνας του... δεν στάθηκε στο γεγονός του ότι εσύ πληγώθηκες και προσβλήθηκες, αλλά όπως όλοι οι άντρες στάθηκε στον πληγωμένο του εγωισμό.... του στυλ "ποιος κάνει κουμάντο εδω μέσα μπροστά στα μάτια των άλλων"....
Κοιμήσου, ξεκουράσου και αύριο να δεις που κάποια στιγμή θα μας γράψεις καλύτερα νεα...


Γλυκεια μου σε ευχαριστω παρα πολυ...εχεις δικιο..ειμαι πολυ θυμωμενη...να σαι καλα..φιλια

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αρχικά να σου πω ότι έπραξες πολύ σωστά κανένασ δεν έχει δικαίωμα να σου μιλάει άσχημα και πού περισσότερο μέσ στο ίδιο σου το σπίτι υπάρχουν αρχές και αν κάποιοι δεν της τηρούν υπάρχει και η έξοδος . Βασικά αυτό έπρεπε να το είχε κάνει ο άντρας σου και όχι να σου κρατάει μούτρα ξέρεις τη πιστεύω ότι γίνετε; μάλλον σε θεωρεί υπευθυνη που έχει ξεκόψει και απο την μανούλα του και σου λεει τώρα να με ξεκόβει κια απο τη θεία απο όλο το σόι αλλά δεν φταίς εσυ να το σίο του είαι κακιασμένο εσυ το μόνο που προσπαθείς να προσατέψεις είναι ο γάμος σας το παίδί σας καιη οικογένεια σας και ξέρεις κάτι αν δεν μπορεί να το καταλάβει είναι πρόβλημα του . Πέ του ότι κανονικά εσυ πρεπει να κρατάς μούτρα και ότι κανονικά εκείνος έπρεπε να την είχε πετάξει έξω εμένα ο άντρας μου το είχε κάνει στη μάνα του αλλά εκεί φάνηκε ποιός έχει το πάνω χέρι οσιο βλέπουν παθητική στάση απο τη μεριά που θα το συνέχισουν και πες του ότι ότη ήθλαν το κατάφεραν αφί είσαστε τσακωμένοι . Μην υποκέιψεις και συνεχισε κανονικά σαν να μην τρέχει τίποτα πές του οτι δεν θα τπν παρακαλέσεις κιόλας αν θέλει ας καταλάβει μεγάλος είναι και προς Θεού μην σε δει να κλαίς ,,, κάντο κρυφά έχεις τα κότσια δείξε του πια είσαι

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξέρεις τη πιστεύω ότι γίνετε; μάλλον σε θεωρεί υπευθυνη που έχει ξεκόψει και απο την μανούλα του και σου


Βανια μου σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου..οσο γι΄αυτο που ειπες παραπανω εχω να πω το εξης..ποτε μα ποτε δεν του ειπα κακο λογο για την μανα του,ακομα κι οταν αυτη εκανε τα απιστευτα...δικη του ηταν η αποφαση να ξεκοψει..και τοτε που το εκανε δεν υπηρχε το μωρο,ουτε καν παντρεμενοι δεν ειμασταν..αν πραγματικα πιστευει κατι τετοιο τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να ειμαστε μαζι..και οπως ακριβως ειπες ειναι δικο του προβλημα απο δω και στο εξης..το εγραψα και πιο πριν οτι η πορτα ειναι ανοιχτη,αν η οικογενεια του ειναι η μαμα του και οχι το παιδι του,ας παει στο καλο..

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια γεια σας.Εχθες το βραδυ ηρθε επισκεψη στο σπιτι μας μια θεια του αντρα μου(αδερφη της μανας του) για να μας ευχηθει για το παιδι(μετα απο 9 μηνες!!!)Εγω αυτη την γυναικα την ειχα δει μονο 1 φορα οταν ημουν εγκυος..ποτε ξανα.Εμενε στο εξωτερικο και εχει επιστρεψει τωρα μονιμα να μεινει εδω μαζι την πεθερα μου,που εμεις δεν εχουμε καμια επαφη εδω και χρονια.
Ηρθε λοιπον στο σπιτι,κατσαμε στην βεραντα αρχισαμε τα γνωστα...τι κανετε,πως πανε οι δουλειες,πως περνατε κ.τ.λ κ.τ.λ. Καποια στιγμη που ξυπνησε το μωρο θελησε να το παρει αγκαλια,της το εδωσα και ο μπεμπης αρχισε να γκρινιαζει και να δινει χερια σε μενα...πηγα να τον παρω και μου λεει αστον σε παρακαλω να τον κρατησω λιγο,να με συνηθισει...ο μπεμπης συνεχιζε την γκρινια..και αρχιζει η θειτσα εναν απιστευτο μονολογο-παραλληρημα:

-Γιατι κλαις αγαπη μου? ελα κατσε στην θεια που σαγαπαει..μηπως σε μαλωνει η μαμα? μηπως σε δερνει η μαμα και γι΄αυτο δεν ξεκολλας απο πανω της? Κακια ειναι η μαμα αγορι μου,θα την δειρουμε,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει ε? μηπως η μαμα δεν σου δινει καθολου σημασια καρδια μου και γι΄αυτο κλαις? τι κανει η μαμα ολη μερα...μονο να καθαριζει? βουνο ειναι τα φυλλα εξω απο την πορτα...
(εγω και ο αντρας μου ενδιαμεσα να της λεμε συνεχεια,τι ειναι αυτα που λες στο παιδι!) και αυτη να συνεχιζει...
-γι΄αυτο κι εσυ οταν θα μεγαλωσεις θα την δειρεις την μαμα σου γιατι ειναι κακια μαμα..μονο τον μπαμπα σου θα αγαπας και την γιαγια σου την Μ.(πεθερα)που εχει λιωσει που δεν σε αφηνει η μαμα να την βλεπεις...παντα να το θυμασαι μπεμπη μου,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει...και γυριζει προς το μερος μου και μου λεει: καλα εσυ ποσα κιλα πηρες στην εγκυμοσυνη? σαν φαλαινα εγινες...
Ε δεν αντεξα αλλο...παιρνω το παιδι,το δινω στον Γιωργο και της λεω Θεια ερχεσαι μαζι μου σε παρακαλω..παρε και την τσαντα σου..της ανοιγω την πορτα και την βγαζω εξω απο το σπιτι..Το θεμα ειναι η αντιδραση του αντρα μου...αντι να μου πει καλα εκανες,ασε που επρεπε να το κανει ο ιδιος,μου ελεγε οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα μου,θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα μια γυναικα μεγαλης ηλικιας ετσι και οτι ειμαι απολιτιστη..Αποτελεσμα? σκοτωθηκαμε,μας ακουσε ολη η γειτονια και απο εκεινη την στιγμη ουτε βλεμμα δεν μου ριχνει.τι να κανω ρε κοριτσια?
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να σας περιγραψω ολο το περιστατικο για να καταλαβετε.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 966307 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 966307
έπρεπε να έβλεπες την έκφρασή μου όταν διάβαζα το ποστ σου...κάπως έτσι... ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 3 606100

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις, αλλά είναι φως φανάρι πως αυτή ήρθε δασκαλεμένη από την πεθερά να τα πει αυτά.
Και φυσικά τα έλεγε του παιδιού για να τα ακούς εσύ.

Σκασίλα της αν δεν ξανάρθει.
Αυτή κατάφερε το σκοπό της.
Να πλακωθείτε με τον άντρα σου.

Μη δώσεις συνέχεια.
Καλά έκανες και την πέταξες έξω.
Αλλά θάψε τώρα το θυμό σου και ρίξτο στην τρελή. Σα να μην τρέχει τίποτα.
Αυτή δε θα ξαναπατήσει, κι άσε τον άντρα σου να λέει ότι θέλει.
Αν στο αναφέρει ξανά, μην ανάψεις. Κρατήσου και πήγαινε τη συζήτηση αλλού...
Στο λέω γιατί αυτές αυτό θέλανε. Να σας κάνουν να φαγωθείτε.
Μην τους δώσεις την ικανοποίηση πλιζζζζζζζ...

ioannouli


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Εγώ θα σου πω μόνο ότι καλά έκανες και αντέδρασες αυθόρμητα εκείνη τη στιγμή, γιατί αν το κατάπινες μετά θα το σκεφτόσουν και θα είχες νευριάσει περίσσότερο.

Θα συμφωνήσω με την Tziz... Παιξ΄το τρελή και κάνε σαν να μην έχει συμβεί τίποτα... Δως του χρόνο να ηρεμήσει.

Αν και αυτό που σκέφτηκα από την πρώτη στιγμή είναι μήπως τα πήρε που δεν τον άφησες να της την πει εκείνος... Ότι και καλά είναι δική του θεία και έπρεπε να αναλάβει εκείνος... Ξέρω κι εγώ;;; Rolling Eyes

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω γλυκεια μου στο ξαναειπα .για να του λεγαν σε αυτον ολα αυτα .θα του αρεσαν οχι σιγουρα .θα του περασει εσυ εκανες οτι επρεπε απο κει και περα ειναι δικο του το παιχνιδι .

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Δεν θα κανω τιποτα απο δω και περα για να τον πλησιασω...και σημερα η κατασταση ειναι το ιδιο παγωμενη αναμεσα μας.οσο για το αν ηθελε να μιλησει ο ιδιος,ποιος τον εμποδιζε? απο την πρωτη κουβεντα της θειας του επρεπε να αντιδρασει...αυτη παραλληρουσε επι 10 λεπτα και...δεν βρηκε την ευκαιρια να αντιδρασει?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Δεν θα κανω τιποτα απο δω και περα για να τον πλησιασω...και σημερα η κατασταση ειναι το ιδιο παγωμενη αναμεσα μας.οσο για το αν ηθελε να μιλησει ο ιδιος,ποιος τον εμποδιζε? απο την πρωτη κουβεντα της θειας του επρεπε να αντιδρασει...αυτη παραλληρουσε επι 10 λεπτα και...δεν βρηκε την ευκαιρια να αντιδρασει?

Αγγελικουλα τι εγινε σημερα? μιλησατε καθολου?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατερινα μου οχι δεν μιλησαμε καθολου ..χθες που γυρισε το βραδυ,εκανε μπανιο και επεσε αμεσως για υπνο..ουτε καληνυχτα δεν μου ειπε..σημερα παλι εφυγε με ενα γεια μονο...το πηρε πολυ κατακαρδα απ΄οτι φαινεται...ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κατερινα μου οχι δεν μιλησαμε καθολου ..χθες που γυρισε το βραδυ,εκανε μπανιο και επεσε αμεσως για υπνο..ουτε καληνυχτα δεν μου ειπε..σημερα παλι εφυγε με ενα γεια μονο...το πηρε πολυ κατακαρδα απ΄οτι φαινεται...ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ

πω ρε κοιταξε να δεις δεν το παω κατω πως σας εβαλε να τσακωθειτε στα καλα καθουμενα!!!!Twisted Evil ουφφ υπομονη κοριτσακι θα του περασει!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα μολις με πηρε τηλ και μου ειπε οτι το βραδυ θελει να μιλησουμε...αντε να δουμε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις