Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
131 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 131 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eλενα πιστεψε με οτι κι εμενα αυτο που με εβγαλε εκτος εαυτου ηταν αυτο που ειπες...με πειραξε που μου ειπε για την εμφανιση μου,το ηξερα οτι η πεθερα εχει σχεση με ολα αυτα αλλα θα αδιαφορουσα για να το παιξω υπερανω...με πιο δικαιωμα ομως λες τετοια αισχρα λογια στο παιδι μου για μενα? ενταξει ειναι μικρο και δεν καταλαβαινει αλλα πως ειναι δυνατον να κατσω με σταυρωμενα χερια οταν με κατηγορουν ετσι? εγω δεν δινω σημασια στο μωρο μου και το δερνω και το μαλωνω? την ζωη μου δινω γιαυτο το παιδι ρε γμτ

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξέρω Αγγελική μου ότι θα έκανες τα πάντα για το παιδάκι σου. Τι σημασία έχει ότι δεν καταλαβαίνει; (άραγε είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο αυτό;;; Είμαστε σίγουροι;;Wink Έκανες αυτό που θεώρησες καλύτερο για να το προστατέψεις! Και κατά τη γνώμη μου, το χειρίστηκες πάρα πολύ καλά!

Ο άντρας σου όμως, ενώ έχει απομακρυνθεί από την ίδια του τη μάνα, γιατί τον πέιραξε τόσο πολύ για τη θεία; Που στην τελική ήρθε για να σας κάνει άνω κάτω; Γιατί της έδωσε την ικανοποίηση να πετύχει το στόχο της;

????????


Επισκέπτης
Καλε ,ειπαμε, εχεις απολυτο δικιο!!! Απλα σου ειπα οτι κατι τετοιες θειτσες θελουν σπασιμο νευρων!!!! Και εισαι απο πανω και την κανεις να ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 679259 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 679259 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 679259 !!! Laughing Laughing Laughing

Οσο για τον αντρα της.. μη ριχνουμε λαδι στη φωτια βρε κοριτσια... Εγινε μια βλακεια, εληξε τωρα!!! Κανε του μια αγκαλιτσα και εξηγησε του με ωραιο τροπο... Εφοσον και μπροστα της εστω και λιγο σε υποστηριζε!!! Αμα μιλησετε ηρεμα θα καταλαβει. Τωρα μπορει να τον εχει παρει τηλ και η κυρατσα και να τον εχει φουντωσει, γι αυτο να αντιδραει ετσι.... ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με το να μη βάζουμε λόγια και προς Θεού, δεν νομίζω πως είναι η πρόθεση καμιάς κοπέλας από εδώ μέσα να βάλει λόγια σε κάποια άλλη με σκοπό να χωρίσει. Απλά πιστεύω πως αν υποχωρήσει τώρα και αν δεν δώσει με κάποιον τρόπο στον άντρα της να καταλάβει το λάθος του εκείνος θα πάρει λάθος μηνύματα. Εφόσον έχει δίκιο η γνώμη μου είναι να κάνει και τον άντρα της να το δει. Με ήρεμο τρόπο βέβαια και με συζήτηση.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια γυρισε ο αντρας μου απο την δουλεια..να δω αντιδρασεις..θα σας γραψω παλι μολις ξαναφυγει τα νεοτερα.Σας ευχαριστω ολες

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επραξες οτι καλυτερο και λιγα της εκανες .απαραδεκτη θρασυτατη.ο αντρας σου οταν ηρεμησει θα καταλαβει .βαλτον απεναντι στο προβλημα και καντο δικο του .να τον προσαβαλε ετσι καπιοιο δικο σου συγγενικο προσωπο το ιδιο θα εκανες .τοτε αυτος πως θα ενιωθε .μου χει τυχει παραπλησιο θεμα .ειχαν προσβαλει τον πατερα μου μια θεια του επανηλλειμενα στο απιτι της πεθερας μου .και ποιος με ειδε και δεν φοβηθηκε .τημν εκανα ρομπα .εγινε ενας χαμος και με τον αντρα μου .ααλα μετα καταλαβε τι κακος ανθρωπος ειναι και αυτη και αυτος αδερφος της μανα τους και απο τοτε δεν ξαναμιλαμε .γιαυτο σου λεω ανθρωποι κακουβουλοι μακρια μας .

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Η πεθερα μου μας εχει κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πολεμο απο την στιγμη που ειπαμε οτι θελουμε να αρραβωνιαστουμε...φασαριες,απειλες,μου ελεγε να τον χωρισω γιατι με απαταει,εριχνε γραμματα κατω απο την πορτα του σπιτιου μας και εγραφε οτι δηθεν απαταω εγω τον αντρα μου,πηρε τηλ και εβριζε την μαμα μου ενω εκεινη χαροπαλευε στο νοσοκομειο..εχει κανει ΤΡΑΓΙΚΑ πραγματα...και ετσι κοψαμε επαφες εντελως.Δεν εχουμε ουτε καλημερα!

που την πετυχες αυτη??? τι μισος!!!οσο για την θεια...ΕΥΓΕ!την γκιοσα!!!καλα εκανες,το ιδιο θα εκανα χωρις κουβεντα. Θα του περασει του αντρα σου,του ηρθε αποτομο απο την θεια μαλλον.Θα επιζησει Smile μην μασας!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Συμφωνώ με το να μη βάζουμε λόγια και προς Θεού, δεν νομίζω πως είναι η πρόθεση καμιάς κοπέλας από εδώ μέσα να βάλει λόγια σε κάποια άλλη με σκοπό να χωρίσει. Απλά πιστεύω πως αν υποχωρήσει τώρα και αν δεν δώσει με κάποιον τρόπο στον άντρα της να καταλάβει το λάθος του εκείνος θα πάρει λάθος μηνύματα. Εφόσον έχει δίκιο η γνώμη μου είναι να κάνει και τον άντρα της να το δει. Με ήρεμο τρόπο βέβαια και με συζήτηση.


κι εγω αυτο πιστευω...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

34ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t7491-topic Δευ Αυγ 29, 2011 5:31 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΟΣΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΑ,ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ?ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΤΗΝ ΕΔΙΩΞΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΘΕΙΑ,ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ.ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΣΥ ΚΑΚΩΣ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΛΙΣ ΗΤΑΝ ΜΑΧΜΟΥΡΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ,ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.

????????


Επισκέπτης
elena25 έγραψε:Συμφωνώ με το να μη βάζουμε λόγια και προς Θεού, δεν νομίζω πως είναι η πρόθεση καμιάς κοπέλας από εδώ μέσα να βάλει λόγια σε κάποια άλλη με σκοπό να χωρίσει. Απλά πιστεύω πως αν υποχωρήσει τώρα και αν δεν δώσει με κάποιον τρόπο στον άντρα της να καταλάβει το λάθος του εκείνος θα πάρει λάθος μηνύματα. Εφόσον έχει δίκιο η γνώμη μου είναι να κάνει και τον άντρα της να το δει. Με ήρεμο τρόπο βέβαια και με συζήτηση.

Καλε δεν εννοουσα οτι βαζει καμια λογια!! Laughing
Το ειπα για να τη γλυκανουμε λιγο!!! Δεν ειπα να υποχωρησει, αλλα να του εξηγησει με ωραιο τροπο. Σιγουρα θα την καταλαβει!!!
Δεν αξιζει να χαλιομαστε με τετοιες χαζομαρες!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 2 215994

Και μονο οτι εχει παρει το μερος της και δε μιλαει με τη μανα του, νομιζω μονο απο αυτο της εδειξε οτι ειναι πιο σημαντικη απ ολους/ες!!! Γι αυτο και μονο αξιζει μια αγκαλιτσα!!! Very Happy

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολυ καλα της εκανες κοπελα μου και νομιζω οτι αργησες κιολας να την πεταξεις εξωSmile .Δηλαδη μερικοι ανθρωποι ειναι οτι να ναι σε κανουν εξω φρενων και τα ακους μετα κιολας αντι να την διαολοστειλει ο αντρας σουMad .Πες του πως θα ενιωθε αυτος αν καποια δικη σου θεια ερχοταν ξαφνικα μια μερα και αρχιζε να λεει σε αυτον αυτα που ειπε αυτη σε σενα.να δεις τι καλα θα καταλαβει μολις μπει στην θεση σου .Ασε που απο την αρχη επρεπε να σε καταλαβει αλλα τελοσπαντωνRolling Eyes .Περιμενουμε νεα σου.σε φιλω[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καταρχήν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ cheers
αντέδρασες φυσιολογικότατα και μπράβο σου.....
Τώρα για την αντιμετώπιση του άντρα σου, θα είμαι απόλυτη.... ούτε εγώ μπορώ να του δώσω κάποιο ελαφρυντικό... οκ, θα το συζητήσετε το όλο θέμα, ήρεμα και με λογικά επιχειρήματα.... ΑΛΛΑ !!....
δεν θεωρώ ότι πρέπει να πεις πολλά και να προσπαθείς συνεχώς εσύ για να τον κάνεις να καταλάβει πώς ένιωσες και γιατί αντέδρασες έτσι...
τα πολλά λόγια και εξηγήσεις φαίνονται σε μένα σαν να απολογείσαι, σαν να μην νιώθεις σίγουρη για την κίνησή σου.... εσύ προσπάθησες, ξεκαθάρισες τη θέση σου και τέλος....
άστον λίγο να κάτσει να σκεφτεί, να σε νιώσει και να αρχίσει να προσπαθήσει εκείνος πλέον να βρει τους λόγους της δικής του αντίδρασης.....ή απάθειας νιώθει εντάξει με τον εαυτό του και την συμπεριφορά του δηλαδή? Αν το μωρό ήταν μεγαλύτερο και καταλάβαινε τι του έλεγε η θειά, ποιά θα ήταν η αντιμετώπισή του ? Γιατί αυτό το γεγονός δεν είναι και πολύ δύσκολο να επαναληφθεί σε κάποια άλλη ηλικία αν δεν κοπούν απο την αρχή τέτοιου είδους επισκέψεις....

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια γεια σας.Εχθες το βραδυ ηρθε επισκεψη στο σπιτι μας μια θεια του αντρα μου(αδερφη της μανας του) για να μας ευχηθει για το παιδι(μετα απο 9 μηνες!!!)Εγω αυτη την γυναικα την ειχα δει μονο 1 φορα οταν ημουν εγκυος..ποτε ξανα.Εμενε στο εξωτερικο και εχει επιστρεψει τωρα μονιμα να μεινει εδω μαζι την πεθερα μου,που εμεις δεν εχουμε καμια επαφη εδω και χρονια.
Ηρθε λοιπον στο σπιτι,κατσαμε στην βεραντα αρχισαμε τα γνωστα...τι κανετε,πως πανε οι δουλειες,πως περνατε κ.τ.λ κ.τ.λ. Καποια στιγμη που ξυπνησε το μωρο θελησε να το παρει αγκαλια,της το εδωσα και ο μπεμπης αρχισε να γκρινιαζει και να δινει χερια σε μενα...πηγα να τον παρω και μου λεει αστον σε παρακαλω να τον κρατησω λιγο,να με συνηθισει...ο μπεμπης συνεχιζε την γκρινια..και αρχιζει η θειτσα εναν απιστευτο μονολογο-παραλληρημα:

-Γιατι κλαις αγαπη μου? ελα κατσε στην θεια που σαγαπαει..μηπως σε μαλωνει η μαμα? μηπως σε δερνει η μαμα και γι΄αυτο δεν ξεκολλας απο πανω της? Κακια ειναι η μαμα αγορι μου,θα την δειρουμε,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει ε? μηπως η μαμα δεν σου δινει καθολου σημασια καρδια μου και γι΄αυτο κλαις? τι κανει η μαμα ολη μερα...μονο να καθαριζει? βουνο ειναι τα φυλλα εξω απο την πορτα...
(εγω και ο αντρας μου ενδιαμεσα να της λεμε συνεχεια,τι ειναι αυτα που λες στο παιδι!) και αυτη να συνεχιζει...
-γι΄αυτο κι εσυ οταν θα μεγαλωσεις θα την δειρεις την μαμα σου γιατι ειναι κακια μαμα..μονο τον μπαμπα σου θα αγαπας και την γιαγια σου την Μ.(πεθερα)που εχει λιωσει που δεν σε αφηνει η μαμα να την βλεπεις...παντα να το θυμασαι μπεμπη μου,μονο ο μπαμπακας σ΄αγαπαει...και γυριζει προς το μερος μου και μου λεει: καλα εσυ ποσα κιλα πηρες στην εγκυμοσυνη? σαν φαλαινα εγινες...
Ε δεν αντεξα αλλο...παιρνω το παιδι,το δινω στον Γιωργο και της λεω Θεια ερχεσαι μαζι μου σε παρακαλω..παρε και την τσαντα σου..της ανοιγω την πορτα και την βγαζω εξω απο το σπιτι..Το θεμα ειναι η αντιδραση του αντρα μου...αντι να μου πει καλα εκανες,ασε που επρεπε να το κανει ο ιδιος,μου ελεγε οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα μου,θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα μια γυναικα μεγαλης ηλικιας ετσι και οτι ειμαι απολιτιστη..Αποτελεσμα? σκοτωθηκαμε,μας ακουσε ολη η γειτονια και απο εκεινη την στιγμη ουτε βλεμμα δεν μου ριχνει.τι να κανω ρε κοριτσια?
Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να σας περιγραψω ολο το περιστατικο για να καταλαβετε.


Δεν θα διαβάσω καμία απάντηση των φίλων μας. Πιστεύω ότι έκανες την πιο σωστή κίνηση. Έλεος πιά με τις θείτσες!!!!! Respect Respect Respect

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια γεια σας και παλι.Καταρχην σας ευχαριστω ΟΛΕΣ για τις απαντησεις σας.
Μολις εφυγε και παλι ο αντρας μου για την δουλεια.Μπηκε στο σπιτι το μεσημερι,δεν ηθελε να φαει,δεν με κοιτουσε καν,δεν μου ειπε καμια κουβεντα εκτος απο ενα ξερο γεια..και μετα ΄΄μιλαγε΄΄ με τον μπεμπη..προσπαθησα να του μιλησω,τον αγκαλιασα οπως μου προτεινατε,μου ειπε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ και κλειστηκε στο δωματιο του παιδιου και επαιζαν.Δεν ηθελα να τον πιεσω γιατι θα τσακωνομασταν παλι και δεν θελω το μωρο να ακουει και να βλεπει ετσι τους γονεις του.Πριν φυγει φιλησε το παιδι,μου ειπε ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ και εφυγε.
Τοσο πολυ κακο εκανα στην θεια του πια τι να πω? Προστατεψα τον εαυτο μου και το παιδι μου και αξιζω τετοια συμπεριφορα? Με εχουν πιασει τα κλαμματα και δεν θελω με τιποτα να με βλεπει το παιδι ετσι..

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια γεια σας και παλι.Καταρχην σας ευχαριστω ΟΛΕΣ για τις απαντησεις σας.
Μολις εφυγε και παλι ο αντρας μου για την δουλεια.Μπηκε στο σπιτι το μεσημερι,δεν ηθελε να φαει,δεν με κοιτουσε καν,δεν μου ειπε καμια κουβεντα εκτος απο ενα ξερο γεια..και μετα ΄΄μιλαγε΄΄ με τον μπεμπη..προσπαθησα να του μιλησω,τον αγκαλιασα οπως μου προτεινατε,μου ειπε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ και κλειστηκε στο δωματιο του παιδιου και επαιζαν.Δεν ηθελα να τον πιεσω γιατι θα τσακωνομασταν παλι και δεν θελω το μωρο να ακουει και να βλεπει ετσι τους γονεις του.Πριν φυγει φιλησε το παιδι,μου ειπε ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ και εφυγε.
Τοσο πολυ κακο εκανα στην θεια του πια τι να πω? Προστατεψα τον εαυτο μου και το παιδι μου και αξιζω τετοια συμπεριφορα? Με εχουν πιασει τα κλαμματα και δεν θελω με τιποτα να με βλεπει το παιδι ετσι..



συγνωμη κουκλα μου αλλα ειναι λαθος του μεγαλο .για μενα ακουσε με και με ωραιο τροπο δωστου να καταλαβει πως αν τον βριζαν αυτον ετσι πως θα αισθανοτανε δεν θα τον πειραζε δεν θα ενιωθε θυμο ταπεινωση .υπαρχουν ορια και τα ξεπερασε .για μενα μην κανεις το λαθος και τον παρακαλας δεν εισαι εσυ λαθος αλλα αυτος .εγω αυτο πιστευω .γιατι αν δεν λυθει τωρα μπορει να γινει κατι αναλογο αργοτερα .τα εχω περασει γιαυτο σε συμβουλευω να κανεις ετσι θα δεις που θα το καταλαβει .για μενα μην κανεις πισω .ηταν απολυτα δικαιολογημενη η σταση σου.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Shocked Shocked Shocked
Κορίτσι μου θέλω να πιστεύω πως έχει τα ψυχολογικά του... Είναι τελείως λάθος η συμπεριφορά του και πιστεύω πως το ξέρει. Απλά φαντάζομαι πως του είναι κάπως δύσκολο όλο αυτό. Δεν τον δικαιολογώ για το πως σου συμπεριφέρθηκε -συμφωνώ με τα κορίτσια πως αυτός έπρεπε να κάνει ότι έκανες εσύ και επιπλέον σκέφτομαι ότι ίσως και να έχει θυμώσει ακόμα και με τον εαυτό του που δεν το έκανε όταν έπρεπε. Τι να πω, εσύ έκανες ότι έπρεπε και τότε και τώρα, απλά περίμενε να ηρεμήσει. Πιστεύω κάποια στιγμή θα θελήσει κι εκείνος να κάνετε κουβέντα ή έστω σιωπηρά να σου δείξει ότι καταλαβαίνει πως είχες το δίκιο με το μέρος σου...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αννα μου σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου.σιγουρα δεν θα τον παρακαλεσω απλα δεν μου αρεσουν οι φασαριες.Ειμαστε μαζι περιπου 5 χρονια και ζητημα ειναι αν εχουμε τσακωθει 3 φορες! Γενικα πιστευω οτι με την συζητηση λυνονται ολα..και γι΄αυτο αντεδρασα ετσι με την θεια του,αν και εβραζα μεσα μου απο την αρχη..ομως οχι..τωρα που το σκεφτομαι δεν επρεπε να φερθω ετσι..εκανα λαθος..επρεπε να την πιασω απο το μαλλι και να της χτυπαω το κεφαλι..ο πολυς πολιτισμος βλαπτει!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Αννα μου σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου.σιγουρα δεν θα τον παρακαλεσω απλα δεν μου αρεσουν οι φασαριες.Ειμαστε μαζι περιπου 5 χρονια και ζητημα ειναι αν εχουμε τσακωθει 3 φορες! Γενικα πιστευω οτι με την συζητηση λυνονται ολα..και γι΄αυτο αντεδρασα ετσι με την θεια του,αν και εβραζα μεσα μου απο την αρχη..ομως οχι..τωρα που το σκεφτομαι δεν επρεπε να φερθω ετσι..εκανα λαθος..επρεπε να την πιασω απο το μαλλι και να της χτυπαω το κεφαλι..ο πολυς πολιτισμος βλαπτει!

Υπάρχει και το ενδεχόμενο όλο αυτό να είναι ένα ξέσπασμα σε ο,τι του συμβαίνει με όλη αυτή την ιστορία. Δεν είναι και λίγα αυτά που του(σας) συμβαίνουν με την οικογένειά του και πρέπει να τον έχει πληγώσει όλο αυτό...
Εγώ πάντως πιστεύω ότι φέρθηκες τέλεια. Δε συμφωνώ με καταστάσεις τύπου "ξεμαλλιάσματα", πιστεύω ότι μόνο κακό μπορούν να προσφέρουν, και -οχι- δεν προσφέρουν καμία ικανοποίηση μετά...
Απλά κάνε λίγη υπομονή και περίμενε να δεις πώς θα είναι τα πράγματα σε λίγες μέρες.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...και μολις τωρα καταλαβα οτι εγραψα το θεμα μου σε λαθος ενοτητα του φορουμ! ελπιζω να μην δημιουργω προβλημα στο φορουμ,δεν τα εχω μαθει ακομα πολυ καλα.Συγνωμη

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια γεια σας και παλι.Καταρχην σας ευχαριστω ΟΛΕΣ για τις απαντησεις σας.
Μολις εφυγε και παλι ο αντρας μου για την δουλεια.Μπηκε στο σπιτι το μεσημερι,δεν ηθελε να φαει,δεν με κοιτουσε καν,δεν μου ειπε καμια κουβεντα εκτος απο ενα ξερο γεια..και μετα ΄΄μιλαγε΄΄ με τον μπεμπη..προσπαθησα να του μιλησω,τον αγκαλιασα οπως μου προτεινατε,μου ειπε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ και κλειστηκε στο δωματιο του παιδιου και επαιζαν.Δεν ηθελα να τον πιεσω γιατι θα τσακωνομασταν παλι και δεν θελω το μωρο να ακουει και να βλεπει ετσι τους γονεις του.Πριν φυγει φιλησε το παιδι,μου ειπε ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ και εφυγε.
Τοσο πολυ κακο εκανα στην θεια του πια τι να πω? Προστατεψα τον εαυτο μου και το παιδι μου και αξιζω τετοια συμπεριφορα? Με εχουν πιασει τα κλαμματα και δεν θελω με τιποτα να με βλεπει το παιδι ετσι..

Και να σου πω μη κλαις ξέρω ότι δεν πρόκειται να γίνει.... έχεις απογοητευτεί και δικαιολογημένα.... βγάλτο απο μέσα σου, έστω και με κλάμα, τώρα που είσαι μόνη σου.... και άστον.... να είσαι σίγουρη ότι σε λίγες μέρες θα περάσει... θα έρθει η στιγμή που θα σε πιάσει ο ίδιος και θα σου κάνει συζήτηση και τότε θα δεις πώς θα απαντήσεις.... αν συνεχίσεις να τον κυνηγάς για εξηγήσεις θα πεισμώσεις και εσύ και εκεινος περισσότερο....

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συμφωνω οτι ειχες δικιο!ισως μια πιο ηπια αντιδραση θα ηταν να παρεις το παιδι και να φυγεις σε αλλο δωματιο π.χ.αλλα ετσι πηρες ολο το βαρος επανω σου,και κεινος προφανως εφαγε κραξιμο απο τους δικους του!γι'αυτο σου κραταει και μουτρα πιστευω ,γιατι αντεδρασες πριν απο εκεινον και φανηκε σαν αβουλο πλασμα που η γυναικα του ,κανει κουμαντο!ολοι εχουν εγωισμο...κατα βαθος ξερει οτι εχεις δικιο,θα του περασει,στο μεταξι απεφυγε να του λες να συζητησετε,γιατι πολυ πιθανο να ξεσπασει καυγας και θα ειναι χειροτερα

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χθες που τσακωθήκατε είπατε βαριές κουβέντες; Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχει κολλήσει σε κάποια λέξη που τον έτσουξε και όχι στο περιστατικό με την θείτσα του; Αν όχι, τότε μην του κάνεις την χάρη. Σου κραταει πόζα επειδή τσιμπάς. Ψυχραιμια -μπροστά του και αδιαφορία. Και το θα αργησω το βράδυ... είναι τουλάχιστον ΓΕΛΕΙΟ! Προσπαθει να σε τσιτωσει και να σε προκαλέσει.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι οτι εχθες σκοτωθηκαμε..με την θειτσα του ξεκινησε το θεμα,παλια θεματα θυμηθηκαμε,η μια κουβεντα εφερε την αλλη και ναι ειπαμε πραγματα σκληρα...ξερεις δεν θελει και πολυ να ξεφυγει η κατασταση..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι εχθες σκοτωθηκαμε..με την θειτσα του ξεκινησε το θεμα,παλια θεματα θυμηθηκαμε,η μια κουβεντα εφερε την αλλη και ναι ειπαμε πραγματα σκληρα...ξερεις δεν θελει και πολυ να ξεφυγει η κατασταση..

εαν τον πειραξε που μιλησες εσυ και οχι αυτος τοτε δωστου να καταλαβει πως την επομενη φορα δεν θα μιλησεις εσυ αλλα αυτος.. δεν μπορει να καθεστε και να ανεχεστε τις μ@#$ιες της καθεμιας τυχαρπαστης!!!!
ε πιστευω πως θα καταλαβει το σωστο...

κοιτα που σας εβαλε να τσακωθειτε ρε η φωκια!!!! ουστ ρε απο δω!!! πως κοιμουνται το βραδυ αυτοι οι ανθρωποι?

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α καλα να σαι.Αυτοι οι ανθρωποι κατερινα μου ζουν για να προκαλουν τετοιες καταστασεις γι αυτο και χουν τοσο θρασσος!και νομιζω πως κοιμουνται πολυ ανετα το βραδυSleep Sleep

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις