Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Κατερινα μου οχι δεν μιλησαμε καθολου ..χθες που γυρισε το βραδυ,εκανε μπανιο και επεσε αμεσως για υπνο..ουτε καληνυχτα δεν μου ειπε..σημερα παλι εφυγε με ενα γεια μονο...το πηρε πολυ κατακαρδα απ΄οτι φαινεται...ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ


αγγελικα μου δεν ξερω τι το εχει θυμωσει ετσι .ειναι εγωισμος μαλλον .αλλα για μενα δεν φταινε τα κακοπροιρετα ατομα που ειναι η δουλεια τους αυτη .αλλα η αντιμετωπιση του αντρα σου .αν σου ελεγε και λιγα της εκανες και μια χαρα .ουτε στεναχωριες ουτε μουτρα ουτε τιποτα .γιαυτο για μενα δεν φταινε οι αλλοι που τα κανουν καταλαβαινετε πως το εννοω αλλα τι σταση κραταμε εμεις .

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Τωρα μολις με πηρε τηλ και μου ειπε οτι το βραδυ θελει να μιλησουμε...αντε να δουμε...


αντε μακαρι να καταλαβε το λαθος του και ολα καλα .και να μην αφησετε κανενα να ξαναισυχωρησει στην οικογενεια σας .ενημερωσε μας φιλακια.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: Και δεδομένου το ότι έχει έρθει σε ρήξη με τη μάνα του, ίσως να περίμενε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου, πιθανότατα για να την βάλει εκείνος τη θεια στη θέση της αργότερα.

Νομιζω οτι η Νενα πεφτει μεσα.Αφου εχει παρει θεση στα σκηνικα με την πεθερα σου/μανα του ισως να ειναι αυτο, να περιμενε απο εσενα να τον αφησεις να αντιδρασει πρωτος. Εγωισμος αντρικος? Ηρθε σε δυσκολη θεση μπροστα στην γκιοσα οτι κ καλα αυτος δεν μιλησε και "καθαρισες " εσυ? Μαλλον αυτο θα ειναι. Και δυστυχως οι καυγαδες ξεκινουν απο τις πεθερες κ βγαινουν και αλλα στην επιφανεια, δεν ειστε οι μονοι Rolling Eyes θελει υπομονη και υποχωρησεις μια τετοια κατασταση. Δεν λεω οτι εκανες ασχημα,ευγε εγραψα στο αλλο μηνυμα.
Πολλα εγραψα,συμφωνω με την Νενα.
Ασε να περασουν οι μερες και να εισαι ηρεμη,θα του περασει ο θυμος κ θα τα βρειτε.Μην χαλιεστε για την καθε @@#$%@!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:Κατερινα μου οχι δεν μιλησαμε καθολου ..χθες που γυρισε το βραδυ,εκανε μπανιο και επεσε αμεσως για υπνο..ουτε καληνυχτα δεν μου ειπε..σημερα παλι εφυγε με ενα γεια μονο...το πηρε πολυ κατακαρδα απ΄οτι φαινεται...ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ

πω ρε κοιταξε να δεις δεν το παω κατω πως σας εβαλε να τσακωθειτε στα καλα καθουμενα!!!!Twisted Evil ουφφ υπομονη κοριτσακι θα του περασει!

Εγώ νομίζω πως από εδώ και πέρα φταίει ο άντρας της! Δηλαδή φεύγει και έρχεται όποτε θέλει για να την ... τιμωρήσει;;; Κρατάει και μούτρα και δεν μιλάει, δεν τρώει... Πολύ Λησιστράτη δεν τη έχει δει!!! Σόρυ Αγγελική αλλά μου φαίνεται πολύ ανώριμη η συμπεριφορά του άντρα σου και δεν σέβεται ουτε στο ελάχιστο τα αισθηματα σου. Αντίθετα πάνω σε αυτά πατάει μέχρι να μην αντέξεις και να του ζητήσεις συγνωμη! Πολύ εγωισμό έχει για τον εαυτό του αλλά τον δικό σου πληγωμένο εγωισμό δεν τον αναγνώρισε όταν έδιωξες την θείτσα του την λατρεμένη! Και το παιδί του που είναι σε όλα αυτά; Χωράει στον εγωισμό του που έχει σκοπό να τον κρατήσει για μέρες όπως φαίνεται; Κοίτα εσύ το παιδάκι σου τις ώρες που απουσιάζει ο άντρας σου να ξεχνιέσαι να μην αισθάνεται και εκείνο την απουσία του και ας κάνει ο άντρας σου ότι τον φωτίσει ο Θεός...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Μαρακι μου ποσο δικιο εχεις ...πολυ ομως...οπως μου τα λες τα σκεφτομαι κι εγω...νομιζει οτι αν φευγει απο το μαγαζι και δεν ερχεται αμεσως σπιτι,θα τρεξω να τον βρω....εμ τον γελασανε πες του...ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα μου πει το βραδυ...τι θα ακουσω παλι η γυναικα?

????????


Επισκέπτης
eirini.pav έγραψε:καταρχην ειμαι κι εγω της αποψης οτι καταλαβαινει απολυτα τι γινεται αλλα του ειναι δυσκολο να το παραδεχτει! ετσι ειναι οι περισσοτεροι αντρες! για μας τις γυναικες ειναι πιο απλα τα πραγματα! το οτι για παραδειγμα θα αναγνωρισουμε μια μ@@@@@α των γονιων μας δεν συμαινει οτι δεν τους αγαπαμε! για τους αντρες ομως δεν ειναι ετσι! νομιζουν πως αν παραδεχτουν την στραβη αυτοματα απαρνιουνται τους γονεις τους!! οσο για την θεια πιστευω πως αυτο που ηθελε απο εσενα ειναι να μην αντιδρασεις! που επισης οι περισσοτεροι ανδρες ειναι του στυλ αστο να παει στα κομματια! τετοιο θαρρος ομολογω πως δεν θα το 'χα!! αξια!! πιστευω οτι ντραπηκε απλα τη θεια του! ας βαλουμε λιγο και τον εαυτο μας στη θεση του! πως μπορει να αντιδρουσαμε εμεις! δεν ξερω πως θα ενιωθα ειλικρινα! μην στεναχωριεσαι! γερους καυγαδες που απο αλλού ξεκινανε και αλλου καταλήγουν εχουμε κανει ολοι! μη μασας!

Αυτο τι βλακεια που ειναι... Εμεις αμα τα παρουμε με τους δικους μας, τα λεμε στους αντρες μας να ξελαφρωσουμε... Εκεινοι βρε παιδι μου... Που να σκανε απο παραπονο δε θα μας πουν τιποτα!!! Δε μπορω να το καταλαβω αυτο... Και αυτο το ''μην ασχολεισαι'' για ολα... Ε, ελεος πια!!! Δε λεω να τρωγομαι ολοι μερα με κατι, αλλα και μια φορα το χρονο να του πω κατι χοντρο που εκανε καποιος θα μου πει ''μην ασχολεισαι'' και θα αρχισει τα υπαρξιακα... οτι η ζωη ειναι μικρη κτλ κτλ... Ε, τοτε να καθομαστε σε συγγενεις και πεθερικα να μας βριζουν, επειδη η ζωη ειναι μικρη... Twisted Evil

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Τωρα μολις με πηρε τηλ και μου ειπε οτι το βραδυ θελει να μιλησουμε...αντε να δουμε...

Γαμώ τους άντρες μας. Όλοι ίδιοι είναι. Όταν θέλουν εκείνοι μόνο τότε να μιλήσουμε και σε παίρνει και σου το λέει από το μεσημέρι για να μη σε χωράει ο τόπος. Τι θα κάνεις μέχρι το βράδυ; Θα κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα και θα μπει στο σπίτι και θα περιμένεις να αρχίσει εκείνος την κουβέντα (αφού εκείνος σου είπε να μιλήσετε) και θα έχει το πάνω χέρι και θα ξεφύγετε πάλι από το θέμα (100%) κτλ. κτλ.
Αν έχεις τα κότσια πήγαινε μία βόλτα με το μωράκι σου το βραδάκι άσε τον να επιστρέψει και μετά πήγαινε εσύ στο σπίτι και κάνε σα να μη συμβαίνει τίποτα.
Ότι θέλουν μας κάνουν. Θυμώνουν, σου κρατάνε μούτρα όσο αυτοί θέλουν, δε μιλάνε, εσύ γίνεσαι λιώμα όλο αυτό το διάστημα, στεναχωριέσαι τα βλέπεις όλα βούνο, λες δε θα του περάσει ποτέ αυτό και στο τέλος υποχωρείς για χατήρι του ή μάλλον για χατήρι του εγωισμού του. Γιατί για εγωισμό πρόκειται. Θυμίσου με, το βράδυ που θα μιλήσετε όταν όλα θα περιστρέφονται γύρω από τον εαυτό του και δε θα σκεφτεί καν αν εσύ όλο αυτό το διάστημα στεναχωριόσουνα, ή περίμενες να σου πει μια κουβέντα συμπαράστασης ή έστω ένα "άντε δεν πειράζει. Εμείς και το μωρό μας να είμαστε καλά".
Άι στο καλό, τσατίστηκα πάλι...
Σόρρυ για τα νεύρα μου...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


Παντως στο τηλ.μου ειπε ΄΄ελα κουκλα μου΄΄ οποτε φανταζομαι ή μαλλον θελω να φανταζομαι οτι θα ερθει μετανιωμενος...γιατι πραγματικα ρε κοριτσια αν ερθει και μου το παιξει παλι βαρυς και ασηκωτος,θα παρω το παιδι και θα τον παρατησω μεσα σε 4 τοιχους να μεινει με τον εγωισμο του!

????????


Επισκέπτης
aggeliki5579 έγραψε:
ξέρεις τη πιστεύω ότι γίνετε; μάλλον σε θεωρεί υπευθυνη που έχει ξεκόψει και απο την μανούλα του και σου


Βανια μου σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου..οσο γι΄αυτο που ειπες παραπανω εχω να πω το εξης..ποτε μα ποτε δεν του ειπα κακο λογο για την μανα του,ακομα κι οταν αυτη εκανε τα απιστευτα...δικη του ηταν η αποφαση να ξεκοψει..και τοτε που το εκανε δεν υπηρχε το μωρο,ουτε καν παντρεμενοι δεν ειμασταν..αν πραγματικα πιστευει κατι τετοιο τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να ειμαστε μαζι..και οπως ακριβως ειπες ειναι δικο του προβλημα απο δω και στο εξης..το εγραψα και πιο πριν οτι η πορτα ειναι ανοιχτη,αν η οικογενεια του ειναι η μαμα του και οχι το παιδι του,ας παει στο καλο..

Καρδουλα μου και τιποτα να μην εχεις πει, κατα ενα μαγικο τροπο τα ''διαστρεβλωνουν'' ολα στο μυαλο τους οι αντρες μας και τελικα φταιμε εμεις για ολα...
Εμενα καποιες φορες μου εχει πει ''κοψαμε με τον ταδε, κατι εχουμε κανει'' και του λεω ''ωραια, το δεχομαι,αλλα τι; Εμεις πηγαιναμε συνεχεια σπιτι του,εμεις παιρναμε τηλ,εμεις ολα, αυτος δεν εκανε τιποτα, εμεις φταιμε που κοψαμε;;'' ''Ε,δικιο εχεις, οχι δε φταιμε,εκεινος δεν εκανε ουτε μια κινηση ποτε'' Laughing Laughing Laughing Laughing !!! Γι αυτο σου λεω, τα εχουν μπερδεμενα στο μυαλο τους... Δεν ειναι και πολυ της σκεψης, μη καψουν καμια φλατζα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα Αγγελική! Very Happy

Εγώ πάλι είμαι σίγουρη πως πρέπει να μιλήσετε.
Οι άντρες μας δεν σκέφτονται το ίδιο με εμάς, ίσως να τον πείραξε κάτι που ούτε που να σου περνάει απο το μυαλό.
Επίσης, θεωρώ πως είσαι πλέον σίγουρη για την αγάπη του και την υποστήριξή του δεδομένου ότι σε έχει υπερασπιστεί πριν ακόμα κάνετε την δική σας οικογένεια.
Πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν αντέδρασε αλλά ρώτησέ τον. Υπάρχει πιο απλός τρόπος για να μάθεις?
Έτσι κι αλλιώς, ακόμα και αν πίστεψε πως τον μείωσες αντιδρώντας έτσι, με αυτόν τον τρόπο θα του δείξεις πως σε ενδιαφέρει να τα βρείτε.
Εγώ δεν είμαι της άποψης να συνεχίσει το παγωμένο κλίμα μες το σπίτι μέχρι να λυγίσει εκείνος που έχει άδικο.
Άντρας σου είναι, πατέρας του παιδιού σου, μίλησέ του, δώστου να καταλάβει πως αισθάνθηκες & όλα θα φτιάξουν!

Α! και μια συμβουλή που δεν τηρώ σχεδόν ποτέ.... Cool
Μην αρχίσεις την συζήτηση έχοντας ήδη βγάλει τα συμπεράσματά σου Very Happy

Ευχομαι τα καλύτερα Very Happy Very Happy

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καρδουλα μου και τιποτα να μην εχεις πει, κατα ενα μαγικο τροπο τα ''διαστρεβλωνουν'' ολα στο μυαλο τους οι αντρες μας και τελικα φταιμε εμεις για ολα...
Εμενα καποιες φορες μου εχει πει ''κοψαμε με τον ταδε, κατι εχουμε κανει'' και του λεω ''ωραια, το δεχομαι,αλλα τι; Εμεις πηγαιναμε συνεχεια σπιτι του,εμεις παιρναμε τηλ,εμεις ολα, αυτος δεν εκανε τιποτα, εμεις φταιμε που κοψαμε;;'' ''Ε,δικιο εχεις, οχι δε φταιμε,εκεινος δεν εκανε ουτε μια κινηση ποτε'' !!! Γι αυτο σου λεω, τα εχουν μπερδεμενα στο μυαλο τους... Δεν ειναι και πολυ της σκεψης, μη καψουν καμια φλατζα!!


Εχεις δικιο,ετσι ειναι...αν ομως στην δικη μας περιπτωση νιωθει κατι τετοιο πραγματικα να παει στην μαμα του..αυτοι σκοτωνονταν και εγω τους τα εφτιαχνα παρολο που εγω τα ακουγα παντα! αυτη η δουλεια γινοταν μεχρι που ενοχλησαν προσωπα δικα μου και ειδικα την μανα μου που την εχανα και οντως την εχασα δηλαδη...απο εκεινη την στιγμη δεν ηθελα να δω ξανα την μανα του ουτε ζωγραφιστη...υπαρχουν και ορια! Αυτη ειναι σαλταρισμενη...Λεει ΙΔΡΥΜΑ στο μετωπο μου?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα Αγγελική!

Εγώ πάλι είμαι σίγουρη πως πρέπει να μιλήσετε.
Οι άντρες μας δεν σκέφτονται το ίδιο με εμάς, ίσως να τον πείραξε κάτι που ούτε που να σου περνάει απο το μυαλό.
Επίσης, θεωρώ πως είσαι πλέον σίγουρη για την αγάπη του και την υποστήριξή του δεδομένου ότι σε έχει υπερασπιστεί πριν ακόμα κάνετε την δική σας οικογένεια.
Πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν αντέδρασε αλλά ρώτησέ τον. Υπάρχει πιο απλός τρόπος για να μάθεις?
Έτσι κι αλλιώς, ακόμα και αν πίστεψε πως τον μείωσες αντιδρώντας έτσι, με αυτόν τον τρόπο θα του δείξεις πως σε ενδιαφέρει να τα βρείτε.
Εγώ δεν είμαι της άποψης να συνεχίσει το παγωμένο κλίμα μες το σπίτι μέχρι να λυγίσει εκείνος που έχει άδικο.
Άντρας σου είναι, πατέρας του παιδιού σου, μίλησέ του, δώστου να καταλάβει πως αισθάνθηκες & όλα θα φτιάξουν!

Α! και μια συμβουλή που δεν τηρώ σχεδόν ποτέ....
Μην αρχίσεις την συζήτηση έχοντας ήδη βγάλει τα συμπεράσματά σου


Σε ευχαριστω πολυ καλη μου...θα μιλησουμε σιγουρα..αλλα ξερεις κατι? αντρας μου ειναι,πατερας του παιδιου μου...αλλα κι εγω γυναικα του ειμαι,μανα του παιδιου του...του παιδιου που ο ιδιος δεν προστατεψε εκεινο το βραδυ...

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
όχι απλά πεθερικός δάχτυλος αλλά ολόκληρη χούφτα !!!!!!!!! κατί τετοια περνάω και εγώ αλλά δεν αφήνω περιθώρια και βέβαια δεν δίνω σημασία στα πείσματα του άντρα μου, αδιαφορώ και του περνάει. σιγα μην αφήσω την καθε γκιόσα να μου μιλάει έτσι μέσα στο σπίτι μου και κρατώντας το παιδί μου!!!!

"ΓΙΑΓΙΑ" ειναι ενας τίτλος ο οποίος κερδίζεται! δεν χαρίζεται !!!!!!

bom bom bom

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
"ΓΙΑΓΙΑ" ειναι ενας τίτλος ο οποίος κερδίζεται! δεν χαρίζεται !!!!!!


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

????????


Επισκέπτης
aggeliki5579 έγραψε:Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Δεν θα κανω τιποτα απο δω και περα για να τον πλησιασω...και σημερα η κατασταση ειναι το ιδιο παγωμενη αναμεσα μας.οσο για το αν ηθελε να μιλησει ο ιδιος,ποιος τον εμποδιζε? απο την πρωτη κουβεντα της θειας του επρεπε να αντιδρασει...αυτη παραλληρουσε επι 10 λεπτα και...δεν βρηκε την ευκαιρια να αντιδρασει?

Πρωτον , ειναι σιγουρο οτι η θειτσα τα ελεγε αυτα (βαλτή απο την πεθερα) για να κανει τον αντρα σου να δει ποσο κακια γυναικα εχει (συμφωνα με την πεθερα),με την ελπιδα να γυρισει σε αυτην... Twisted Evil
Δευτερον, πλεον ειναι βεβαιο οτι εχει θυμωσει με κατι αλλο που το εχεις πει και σου κραταει μουτρα.. Μηπως του ειπες τιποτα πολυ βαρυ; Γιατι συνηθως οι αντρες πεφτουν πολυ ευκολα,δεν ειναι σαν εμας που κραταμε μουτρα!! Για σκεψου, μηπως εχεις λιγο αδικο;;; Αν βεβαια του ειπες κατι πολυ χοντρο, αλλιως ειναι απλα υπερβολικος!!!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μηπως του ειπες τιποτα πολυ βαρυ; Γιατι συνηθως οι αντρες πεφτουν πολυ ευκολα,δεν ειναι σαν εμας που κραταμε μουτρα!! Για σκεψου, μηπως εχεις λιγο αδικο;;; Αν βεβαια του ειπες κατι πολυ χοντρο, αλλιως ειναι απλα υπερβολικος!!!

Ναι τσακωθηκαμε αγρια αλλα δεν νομιζω να ειπα κατι τοσο τραγικο ωστε να μου κραταει τετοια σταση..εξαλλου αυτος ξεκινησε τον καυγα,λεγοντας μου οτι ειμαι απολιτιστη και θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα την θεια του..

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggeliki5579 έγραψε:
Σε ευχαριστω πολυ καλη μου...θα μιλησουμε σιγουρα..αλλα ξερεις κατι? αντρας μου ειναι,πατερας του παιδιου μου...αλλα κι εγω γυναικα του ειμαι,μανα του παιδιου του...του παιδιου που ο ιδιος δεν προστατεψε εκεινο το βραδυ...

Το ξέρω καλή μου, & εκείνος το ξέρει.
Είπες μαλάκωσε λίγο, σωστά?
Ίσως μούδιασε και δεν σε υπερασπίστηκε. Ίσως δεν τα περίμενε και αυτός όλα αυτά που ξεστόμισε η θεία του & μετά ήρθε και ο τσακωμός και δεν του άφησε περιθώρια να αντιδράσει.
Μην με παρεξηγήσεις, θεωρώ πως έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου όσον αφορά τη θεία.
Αλλά όσον αφορά τον άντρα σου, εσύ ξέρεις αν έχεις αντιδράσει σωστά ή υπερβολικά. Εσύ ξέρεις αν γενικά σε υπερασπίζεται ή σε αφήνει εκτεθειμένη, εσύ ξέρεις αν αντιδρά τώρα βάση εγωισμού ή αν είναι ανώριμος. Εσύ ξέρεις αν θα αφήσεις τελικά αυτό το πρόσωπο να σας κάνει άνω κάτω ή αν εσύ θα αντιδράσεις διαφορετικά Smile
Καλώς ή κακώς σε μάς τις γυναίκες πέφτουν πολές ευθύνες... (θέλω να πιστεύω πως συμβαίνει αυτό γιατί εμείς οι γυναίκες ανταποκρινόμαστε καλύτερα Razz Razz )

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ξέρω καλή μου, & εκείνος το ξέρει.
Είπες μαλάκωσε λίγο, σωστά?
Ίσως μούδιασε και δεν σε υπερασπίστηκε. Ίσως δεν τα περίμενε και αυτός όλα αυτά που ξεστόμισε η θεία του & μετά ήρθε και ο τσακωμός και δεν του άφησε περιθώρια να αντιδράσει.
Μην με παρεξηγήσεις, θεωρώ πως έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου όσον αφορά τη θεία.
Αλλά όσον αφορά τον άντρα σου, εσύ ξέρεις αν έχεις αντιδράσει σωστά ή υπερβολικά. Εσύ ξέρεις αν γενικά σε υπερασπίζεται ή σε αφήνει εκτεθειμένη, εσύ ξέρεις αν αντιδρά τώρα βάση εγωισμού ή αν είναι ανώριμος. Εσύ ξέρεις αν θα αφήσεις τελικά αυτό το πρόσωπο να σας κάνει άνω κάτω ή αν εσύ θα αντιδράσεις διαφορετικά
Καλώς ή κακώς σε μάς τις γυναίκες πέφτουν πολές ευθύνες... (θέλω να πιστεύω πως συμβαίνει αυτό γιατί εμείς οι γυναίκες ανταποκρινόμαστε καλύτερα )


Σιγουρα δεν σε παρεξηγω..και ναι μαλακωσε στο τηλ.πριν...αλλα περιμενω το βραδυ να δω τι θα μου πει...να μην βγαλω απο τωρα συμπερασματα

????????


Επισκέπτης
aggeliki5579 έγραψε:
Μηπως του ειπες τιποτα πολυ βαρυ; Γιατι συνηθως οι αντρες πεφτουν πολυ ευκολα,δεν ειναι σαν εμας που κραταμε μουτρα!! Για σκεψου, μηπως εχεις λιγο αδικο;;; Αν βεβαια του ειπες κατι πολυ χοντρο, αλλιως ειναι απλα υπερβολικος!!!

Ναι τσακωθηκαμε αγρια αλλα δεν νομιζω να ειπα κατι τοσο τραγικο ωστε να μου κραταει τετοια σταση..εξαλλου αυτος ξεκινησε τον καυγα,λεγοντας μου οτι ειμαι απολιτιστη και θα επρεπε να ντρεπομαι που εδιωξα την θεια του..

Ξερεις,καμια φορα λεμε πραγματα που εμεις δε τα θεωρουμε τραγικα, αλλα ο αλλος πληγωνεται και τα κραταει...
Το καλο ειναι οτι σου μιλησε ωραια στο τηλεφωνο, αρα μαλλον ηρεμησε!!!

Αντε βρε παιδια, ειναι βλακεια να τσακωνομαστε για αυτα!!!Αλλα και χωρις λιγη ενταση, δε περναει η ζωη!!! Laughing Laughing ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 4 215994 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 4 215994

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggeliki5579 έγραψε:


Σιγουρα δεν σε παρεξηγω..και ναι μαλακωσε στο τηλ.πριν...αλλα περιμενω το βραδυ να δω τι θα μου πει...να μην βγαλω απο τωρα συμπερασματα


Νομίζω ότι έχεις μαλακώσει και εσύ λίγο ε?
Μπράβο κοπέλα μου, μπράβο που παραμένεις ψύχραιμη & όσο μπορείς αντικειμενική!
Εγώ που στα λέω αυτά όταν νευριάζω λέω τις απίστευτες βλακείες που τις μετανοιώνω στην στιγμή.
Μακάρι να είσαι ψύχραιμη το βράδυ & να τα βρείτε.
Είναι κρίμα ζευγάρια που αγαπιούνται να τσακώνονται επειδή 2 γριές βαρέθηκαν τα τούρκικα στην τηλεόραση & είπαν να το παιξουν σεναριογράφοι & σκηνοθέτες (θου κύριε)

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:
Καρδουλα μου και τιποτα να μην εχεις πει, κατα ενα μαγικο τροπο τα ''διαστρεβλωνουν'' ολα στο μυαλο τους οι αντρες μας και τελικα φταιμε εμεις για ολα...
Εμενα καποιες φορες μου εχει πει ''κοψαμε με τον ταδε, κατι εχουμε κανει'' και του λεω ''ωραια, το δεχομαι,αλλα τι; Εμεις πηγαιναμε συνεχεια σπιτι του,εμεις παιρναμε τηλ,εμεις ολα, αυτος δεν εκανε τιποτα, εμεις φταιμε που κοψαμε;;'' ''Ε,δικιο εχεις, οχι δε φταιμε,εκεινος δεν εκανε ουτε μια κινηση ποτε'' !!! Γι αυτο σου λεω, τα εχουν μπερδεμενα στο μυαλο τους... Δεν ειναι και πολυ της σκεψης, μη καψουν καμια φλατζα!!


Εχεις δικιο,ετσι ειναι...αν ομως στην δικη μας περιπτωση νιωθει κατι τετοιο πραγματικα να παει στην μαμα του..αυτοι σκοτωνονταν και εγω τους τα εφτιαχνα παρολο που εγω τα ακουγα παντα! αυτη η δουλεια γινοταν μεχρι που ενοχλησαν προσωπα δικα μου και ειδικα την μανα μου που την εχανα και οντως την εχασα δηλαδη...απο εκεινη την στιγμη δεν ηθελα να δω ξανα την μανα του ουτε ζωγραφιστη...υπαρχουν και ορια! Αυτη ειναι σαλταρισμενη...Λεει ΙΔΡΥΜΑ στο μετωπο μου?

Λυπάμαι πραγματικά που έχασες την μανούλα σου! Ξέρεις που πάει το μυαλό μου; Του άντρα σου του λείπει η μαμά του. Δεν σκοπεύω να τον δικαιολογήσω όπως θα έχεις καταλαβει και απο τα προηγούμενα μηνύματά μου απλά θα κάνω κάποιες υποθέσεις. Εντάξει η μάνα του φέρθηκε σκάρτα και το είδε και ο ίδιος και θύμωσε μαζί της και απομακρύνθηκε. Και ειδικά επειδή ενόχλησε εσένα αλλά και την συγχωρεμένη την μαμά σου όπως λες, δεν είχε και άλλη επιλογή ο άντρας σου από το να την απομακρύνει! Έπρεπε να απομακρύνει την μαμά του γιατί έβλεπε πόσο άσχημα φερόταν και η συμπερίφορά της αυτη τον εξέθετε και τον ντρόπιαζε. Θύμωσε μαζί της και την έβγαλε και απο την δική του ζωή. Υπάρχει ομως το εξής ενδεχόμενο. Μπορει να την έχει συγχωρέσει και να έχει ξεχαστεί το θέμα και να θέλει να την βάλει ξανα στην ζωή του. Βλέπει ομως εσένα αρνητική και δεν τολμάει, άρα υποσυνείδητα εσύ στο δικό του μυαλο θεωρείσαι το εμπόδιο στην σχέση του με την μαμα του. Λάθος βέβαια! Επιπλεον, η δικη του μαμά ζει σε αντίθεση με την δική σου αλλά δεν υπάρχει διαφορά εφόσον δεν την βλέπει. Φοβάται ίσως μην χάσει την μαμά του και δεν προλάβει να συμφιλιωθει μαζί της αλλά απο την άλλη φοβάται να μην πληγώσει εσένα γιατί η μαμά του σου φέρθηκε εχθρικά. Επιπλέον για να το τραβήξω λίγο ακομα μπορει να φοβάται για το πως θα αισθανθεις που εκείνος έχει μαμά και εσύ δεν έχεις... Όλα αυτά μπορεί να τα σκέφτεται αλλά δεν νομίζω να τα αναφέρει ποτέ. Τώρα η μάνα του συνεχίζει όπως είδαμε το ιδιο βιολί. Κάτσε αν θες και πες του πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα να βλεπει την μαμά του, αρκεί να μην την δεις εσύ ποτέ, να μην σε υποχρεώσει να την επισκεφτείς, να μην σου έρθει εκείνη επίσκεψη και γενικά να την κρατήσει μακρυά από εσένα. Να μην έχει απαιτήσεις να συμμετέχετε σε οικογενειακες συνεστιάσεις, να μην κάνετε μαζί Χριστούγεννα και Πάσχα και γενικά να μην μπει και στην δική σου ζωή αλλα μονο στην δική του.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάτσε αν θες και πες του πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα να βλεπει την μαμά του, αρκεί να μην την δεις εσύ ποτέ, να μην σε υποχρεώσει να την επισκεφτείς, να μην σου έρθει εκείνη επίσκεψη και γενικά να την κρατήσει μακρυά από εσένα. Να μην έχει απαιτήσεις να συμμετέχετε σε οικογενειακες συνεστιάσεις, να μην κάνετε μαζί Χριστούγεννα και Πάσχα και γενικά να μην μπει και στην δική σου ζωή αλλα μονο στην δική του.

Μαρακι μου αν πραγματικα θελει να ερθει κοντα με την μανα του μπορει να το κανει,το εχουμε συζητησει απειρες φορες,ξερει τη θεση μου..μεχρι που του ειπα οτι οκ με πολεμησε αρκετα η μαμα σου,εσυ ομως κοιτα να τα βρεις μαζι της,ειναι μανα σου..να αναπληρωσεις τον χαμενο χρονο..να εχεις την ευκαιρια να της πεις οσα θες,πραγμα που εγω δεν προλαβα να κανω με την δικη μου μαμα γιατι την θεωρουσα ΄΄δεδομενη΄΄ στην ζωη μου..δεν φανταζομουν ποτε οτι θα φυγει..αν ηθελε κατι τετοιο ειχε ευκαιριες να το κανει..και ειδικα πριν 1 1/2 χρονο που εχασα εγω την δικη μου και με ζουσε σε τι χαλι βρισκομουν..μεχρι και εγω στα 2 χρονια που ειμασταν μαζι της ειχα δωσει 2η ευκαιρια μονο και μονο για να του δωσω χαρα..αλλα εκεινη εκανε παλι τα ιδια!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επειδή το όλο σκηνικό σίγουρα πήγε καρφωτό στη μάνα του απο τη θειά, υπάρχει περίπτωση να επικοινώνησε η πεθερά σου με τον άντρα σου και να του την είπε άγρια??
Όσο ψυχραμένες σχέσεις και να έχουν, αν σου την πει η μάνα σου, σε κάνει λιώμα, ακόμα κι αν πιστεύεις ότι λέει βλακέιες.. Ακόμα δηλαδη και αν σου δίνει απόλυτο δίκιο για την αντίδρασή σου, αν τον πάρει τηλέφωνο η μάνα του και του πει "δεν ντρέπεται η γυναίκα σου, αγένεια, κτλ κτλ", μπορεί να σε υπερασπιστει ο άντρας σου, αλλά θα του τη σπάσει το όλο γεγονός, και κυρίως το ότι πλέον υπάρχει "πάτημα" για να σας τη λένε...
Κατάλαβες!
Είναι κρίμα ζευγάρια που αγαπιούνται να τσακώνονται επειδή 2 γριές βαρέθηκαν τα τούρκικα στην τηλεόραση & είπαν να το παιξουν σεναριογράφοι & σκηνοθέτες (θου κύριε)
Respect Respect Respect Respect

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω νομιζω οτι η θειτσα ειχε ερθει καρφωτη απο την πεθερα σου!απορω πως αντεξες και 10 λεπτα ολη αυτη την επιθεση!και εγω νομιζω πως μαλλον τον πειραξε κατι απο τον μετεπειτα καβγα σας!αλλα ως συνηθως οι περισσοτεροι αντρες θελουν να κρατησουν και λιγο μουτρα και να το παιξουν και καπως!αλλα αφου σημερα τον ακουσες λιγο πιο μαλακο μαλλον του περασε!παντως την υποστηριξη του στην εχει δειξει και οφειλουμε να του το αναγνωρισουμε!

100ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Τρι Αυγ 30, 2011 8:20 am

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[/quote]


Εχεις δικιο,ετσι ειναι...αν ομως στην δικη μας περιπτωση νιωθει κατι τετοιο πραγματικα να παει στην μαμα του..αυτοι σκοτωνονταν και εγω τους τα εφτιαχνα παρολο που εγω τα ακουγα παντα! αυτη η δουλεια γινοταν μεχρι που ενοχλησαν προσωπα δικα μου και ειδικα την μανα μου που την εχανα και οντως την εχασα δηλαδη...απο εκεινη την στιγμη δεν ηθελα να δω ξανα την μανα του ουτε ζωγραφιστη...υπαρχουν και ορια! Αυτη ειναι σαλταρισμενη...Λεει ΙΔΡΥΜΑ στο μετωπο μου? [/quote]

Λυπάμαι πραγματικά που έχασες την μανούλα σου! Ξέρεις που πάει το μυαλό μου; Του άντρα σου του λείπει η μαμά του. Δεν σκοπεύω να τον δικαιολογήσω όπως θα έχεις καταλαβει και απο τα προηγούμενα μηνύματά μου απλά θα κάνω κάποιες υποθέσεις. Εντάξει η μάνα του φέρθηκε σκάρτα και το είδε και ο ίδιος και θύμωσε μαζί της και απομακρύνθηκε. Και ειδικά επειδή ενόχλησε εσένα αλλά και την συγχωρεμένη την μαμά σου όπως λες, δεν είχε και άλλη επιλογή ο άντρας σου από το να την απομακρύνει! Έπρεπε να απομακρύνει την μαμά του γιατί έβλεπε πόσο άσχημα φερόταν και η συμπερίφορά της αυτη τον εξέθετε και τον ντρόπιαζε. Θύμωσε μαζί της και την έβγαλε και απο την δική του ζωή. Υπάρχει ομως το εξής ενδεχόμενο. Μπορει να την έχει συγχωρέσει και να έχει ξεχαστεί το θέμα και να θέλει να την βάλει ξανα στην ζωή του. Βλέπει ομως εσένα αρνητική και δεν τολμάει, άρα υποσυνείδητα εσύ στο δικό του μυαλο θεωρείσαι το εμπόδιο στην σχέση του με την μαμα του. Λάθος βέβαια! Επιπλεον, η δικη του μαμά ζει σε αντίθεση με την δική σου αλλά δεν υπάρχει διαφορά εφόσον δεν την βλέπει. Φοβάται ίσως μην χάσει την μαμά του και δεν προλάβει να συμφιλιωθει μαζί της αλλά απο την άλλη φοβάται να μην πληγώσει εσένα γιατί η μαμά του σου φέρθηκε εχθρικά. Επιπλέον για να το τραβήξω λίγο ακομα μπορει να φοβάται για το πως θα αισθανθεις που εκείνος έχει μαμά και εσύ δεν έχεις... Όλα αυτά μπορεί να τα σκέφτεται αλλά δεν νομίζω να τα αναφέρει ποτέ. Τώρα η μάνα του συνεχίζει όπως είδαμε το ιδιο βιολί. Κάτσε αν θες και πες του πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα να βλεπει την μαμά του, αρκεί να μην την δεις εσύ ποτέ, να μην σε υποχρεώσει να την επισκεφτείς, να μην σου έρθει εκείνη επίσκεψη και γενικά να την κρατήσει μακρυά από εσένα. Να μην έχει απαιτήσεις να συμμετέχετε σε οικογενειακες συνεστιάσεις, να μην κάνετε μαζί Χριστούγεννα και Πάσχα και γενικά να μην μπει και στην δική σου ζωή αλλα μονο στην δική του.
[/quote]συμφωνω απολυτα,κατι τετοιο πρεπει να εγινε.πιστευω ετσι δικαιολογειται αυτη η συμπερηφορα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις