Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

76δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 4:58 am

????????


Επισκέπτης
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:Είναι κρίμα πάντως εκεί που γράφει καθεμία μας την άποψή της, τσουπ να πετάγεται μία και να λέει άλλα ντ΄ άλλων και να πηγαίνει αλλού το θέμα.
Και όχι μόνο να πηγαίνει αλλού το θέμα, να εκνευρίζονται και μαμάδες -το ομολογώ, εκνευρίστηκα γιατί θεώρησα πως με κρίνουν, με κατακρίνουν και προδιαγράφουν την πορεία μου σαν μητέρα & σύζυγο, προδιαγράφουν την πορεία του γάμου μου!!!! απλά και μόνο γιατί αντιδρώ διαφορετικά απο κάποιες στο μεγάλωμα του παιδιού μου.
& εγώ θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μια μαμά που τα κάνει διαφορετικά απο εμένα και να πω διάφορες ηλιθιότητες, γιατί φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλες πως δεν πρόκειτε για σοβαρά αποφθέγματα.
Θα πρότεινα λοιπόν, τοποθετήσεις τέτοιου τύπου να αποφεύγονται για να μπορέσουμε επιτέλους να συννενοηθούμε.
Είτε μια γυναίκα αισθάνεται μόνο μαμά είτε αισθάνεται και μαμά είναι απόλυτα σεβαστό.


σορρυ chiken μου...αλλα αυτο που λες σε ποιο σχολιο παει??γιατι μπερδευτικα λιγο...τωρα βεβαια τα διαβαζω πολλα μαζι..αλλα το ασχετο ποιο ηταν ? για το πλυντηριο??
μαλλον καπου το εχασα το θεμα..

Και εγω εχασα την μπαλα, δε καταλαβα με τι ενοχληθηκε...
Αν ειναι για το στεγνωτηριο, μου βγηκε αυθορμητα για να σας πω εναν τροπο για να κερδισετε χρονο για τον εαυτο σας και την οικογενεια σας!

77δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:04 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:Είναι κρίμα πάντως εκεί που γράφει καθεμία μας την άποψή της, τσουπ να πετάγεται μία και να λέει άλλα ντ΄ άλλων και να πηγαίνει αλλού το θέμα.
Και όχι μόνο να πηγαίνει αλλού το θέμα, να εκνευρίζονται και μαμάδες -το ομολογώ, εκνευρίστηκα γιατί θεώρησα πως με κρίνουν, με κατακρίνουν και προδιαγράφουν την πορεία μου σαν μητέρα & σύζυγο, προδιαγράφουν την πορεία του γάμου μου!!!! απλά και μόνο γιατί αντιδρώ διαφορετικά απο κάποιες στο μεγάλωμα του παιδιού μου.
& εγώ θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μια μαμά που τα κάνει διαφορετικά απο εμένα και να πω διάφορες ηλιθιότητες, γιατί φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλες πως δεν πρόκειτε για σοβαρά αποφθέγματα.
Θα πρότεινα λοιπόν, τοποθετήσεις τέτοιου τύπου να αποφεύγονται για να μπορέσουμε επιτέλους να συννενοηθούμε.
Είτε μια γυναίκα αισθάνεται μόνο μαμά είτε αισθάνεται και μαμά είναι απόλυτα σεβαστό.


σορρυ chiken μου...αλλα αυτο που λες σε ποιο σχολιο παει??γιατι μπερδευτικα λιγο...τωρα βεβαια τα διαβαζω πολλα μαζι..αλλα το ασχετο ποιο ηταν ? για το πλυντηριο??
μαλλον καπου το εχασα το θεμα..

Σιγά καλέ που θα αναφερόμουν για το πλυντήριο στεγνωτήριο! Αντίθετα αυτό ήταν και λίγο χρήσιμο, μάθαμε κάτι Razz Razz
Αναφέρθηκα σε αυτό το post:

Αnna1975 έγραψε:απλως νιωθο πως μερικες κοπελες εχουν γαντωθει πανω στα παιδια τους, και δεν κοιτανε τιποτα πιο περα απο αυτο.και αν τους πεις πως θα αφησεις το παιδι στην γιαγια του να πας και συ μια βολτα τον θεωρουν οτι δεν ειναι σωστο .ομως ετσι ξεκιναει η αρχη του τελους .γιατι το παιδι δεν μας ανηκει θα μεγαλωσει και θα ανοιξει τα φτερα του και τοτε θα δουμε οτι περασε η ζωη απο μπροστα μας και μεις δεν καναμε τιποτα γιαυτο.σιγουρα οταν εχεις περισσοτερα παιδια ειναι πιο δυσκολο να το καταφερεις αλλα μπορεις να κανεις μικρα πραγματακια που σε ευχαριστουν και νιωθεις οτι ξεφυγεις για λιγο.η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο στην ψυγχολογια της γυναικας για να νιωσει αυτοπεποιηθηση.

Έχω χρωματίσει τις απαράδεκτες για μένα τοποθετήσεις.
Και έχει ξανατοποθετηθεί εμμένοντας να χαρακτηρίζει στο ίδιο θέμα... Rolling Eyes

78δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:06 am

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:οτι και αν κανει μια μαμα θα κριθει ετσι ή αλλιως,ο μπαμπας αραγε γιατι ειναι στην "απ εξω"? Rolling Eyes μαζι δεν επιλεγουμε τον τροπο ανατροφης των παιδιων?οι χαρακτηρισμοι γιατι ειναι μονο bonus των μαμαδων,αναρωτιεμαι..


να πω κ κατι ακομα,και η μαμα (μονο η μαμα) που αφηνει το παιδι της κ το βλεπει "στις γιορτες" οπως ειπαν και πιο πανω και αυτη δεν μπορουμε να την πουμε κακη μαμα,γιατι δεν γνωριζουμε το ψυχολογικο λουκι που τραβαει και αν θα μπορουσε να ειναι με το παιδι οπως αλλες μαμαδες (παντα) .Θα εχει αντικτυπο στο παιδι σιγουρα αλλα δεν ειναι αυτο το μονο κριτηριο για να την χαρακτηρισουμε.Ο καθενας εχει τον γολοθα του σε αυτη τη ζωη,η αλαζονεια ειναι κακος συμβουλος (αυτα τα τελευταια ακουστηκαν πολυ χριστιανικα κ δεν ηταν αυτος ο στοχος μου Razz )

Επειδη εγω το εγραψα αυτο... Ενταξει, νομιζω οτι ειναι λιγο ακραιο μια μαμα να βλεπει το παιδι μονο σε γιορτες και δε νομιζω οτι συμβαινει, γι αυτο το εγραψα, πιο πολυ για χαβαλε μου βγηκε...
Αλλα και οπως το εθεσες ,αν συνεβαινε γιατι εχει τα ψυχολογικα της, δε νομιζω οτι θα εφταιγε σε τιποτα το παιδι να την πληρωνει.. Αλλα οπως ειπα, αυτο δε συμβαινει. Ή τουλαχιστον δεν εχω δει εγω κατι τοσο ακραιο!!!Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!

Και οπως ειπα, δε κρινουμε κανεναν,γιατι αμα αρχισουμε να κρινουμε , θα καταληξουμε σαν τις πεθερες μας!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

79δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:09 am

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:Είναι κρίμα πάντως εκεί που γράφει καθεμία μας την άποψή της, τσουπ να πετάγεται μία και να λέει άλλα ντ΄ άλλων και να πηγαίνει αλλού το θέμα.
Και όχι μόνο να πηγαίνει αλλού το θέμα, να εκνευρίζονται και μαμάδες -το ομολογώ, εκνευρίστηκα γιατί θεώρησα πως με κρίνουν, με κατακρίνουν και προδιαγράφουν την πορεία μου σαν μητέρα & σύζυγο, προδιαγράφουν την πορεία του γάμου μου!!!! απλά και μόνο γιατί αντιδρώ διαφορετικά απο κάποιες στο μεγάλωμα του παιδιού μου.
& εγώ θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μια μαμά που τα κάνει διαφορετικά απο εμένα και να πω διάφορες ηλιθιότητες, γιατί φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλες πως δεν πρόκειτε για σοβαρά αποφθέγματα.
Θα πρότεινα λοιπόν, τοποθετήσεις τέτοιου τύπου να αποφεύγονται για να μπορέσουμε επιτέλους να συννενοηθούμε.
Είτε μια γυναίκα αισθάνεται μόνο μαμά είτε αισθάνεται και μαμά είναι απόλυτα σεβαστό.


σορρυ chiken μου...αλλα αυτο που λες σε ποιο σχολιο παει??γιατι μπερδευτικα λιγο...τωρα βεβαια τα διαβαζω πολλα μαζι..αλλα το ασχετο ποιο ηταν ? για το πλυντηριο??
μαλλον καπου το εχασα το θεμα..

Σιγά καλέ που θα αναφερόμουν για το πλυντήριο στεγνωτήριο! Αντίθετα αυτό ήταν και λίγο χρήσιμο, μάθαμε κάτι Razz Razz
Αναφέρθηκα σε αυτό το post:

Αnna1975 έγραψε:απλως νιωθο πως μερικες κοπελες εχουν γαντωθει πανω στα παιδια τους, και δεν κοιτανε τιποτα πιο περα απο αυτο.και αν τους πεις πως θα αφησεις το παιδι στην γιαγια του να πας και συ μια βολτα τον θεωρουν οτι δεν ειναι σωστο .ομως ετσι ξεκιναει η αρχη του τελους .γιατι το παιδι δεν μας ανηκει θα μεγαλωσει και θα ανοιξει τα φτερα του και τοτε θα δουμε οτι περασε η ζωη απο μπροστα μας και μεις δεν καναμε τιποτα γιαυτο.σιγουρα οταν εχεις περισσοτερα παιδια ειναι πιο δυσκολο να το καταφερεις αλλα μπορεις να κανεις μικρα πραγματακια που σε ευχαριστουν και νιωθεις οτι ξεφυγεις για λιγο.η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο στην ψυγχολογια της γυναικας για να νιωσει αυτοπεποιηθηση.

Έχω χρωματίσει τις απαράδεκτες για μένα τοποθετήσεις.
Και έχει ξανατοποθετηθεί εμμένοντας να χαρακτηρίζει στο ίδιο θέμα... Rolling Eyes

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing

80δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:10 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing

εσένα έχω αρχίσει να σε συμπαθώ πολύ Laughing Laughing Laughing

81δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:11 am

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
etoile! έγραψε:

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing

εσένα έχω αρχίσει να σε συμπαθώ πολύ Laughing Laughing Laughing

Ειναι που ειμαι γλυκουλα και αγαπησιαρα!!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472

82δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:12 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:
chicken έγραψε:
etoile! έγραψε:

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing

εσένα έχω αρχίσει να σε συμπαθώ πολύ Laughing Laughing Laughing

Ειναι που ειμαι γλυκουλα και αγαπησιαρα!!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472

Ναι ναι, αυτό είναι Razz Razz δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472

83δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:14 am

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
etoile! έγραψε:
chicken έγραψε:
etoile! έγραψε:

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing

εσένα έχω αρχίσει να σε συμπαθώ πολύ Laughing Laughing Laughing

Ειναι που ειμαι γλυκουλα και αγαπησιαρα!!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472



Ναι ναι, αυτό είναι Razz Razz δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472

Laughing Laughing Laughing δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472

84δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:21 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!


ποιο να σταματησουμε εδω? εγραψα μια σκεψη μου,δεν ηταν σχολιο σε καποια αναρτηση συγκεκριμενη...η αλαζονεια παει σε ολες μας -αυτο επρεπε να το διευκρινισω.

85δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:29 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
chicken έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:Είναι κρίμα πάντως εκεί που γράφει καθεμία μας την άποψή της, τσουπ να πετάγεται μία και να λέει άλλα ντ΄ άλλων και να πηγαίνει αλλού το θέμα.
Και όχι μόνο να πηγαίνει αλλού το θέμα, να εκνευρίζονται και μαμάδες -το ομολογώ, εκνευρίστηκα γιατί θεώρησα πως με κρίνουν, με κατακρίνουν και προδιαγράφουν την πορεία μου σαν μητέρα & σύζυγο, προδιαγράφουν την πορεία του γάμου μου!!!! απλά και μόνο γιατί αντιδρώ διαφορετικά απο κάποιες στο μεγάλωμα του παιδιού μου.
& εγώ θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μια μαμά που τα κάνει διαφορετικά απο εμένα και να πω διάφορες ηλιθιότητες, γιατί φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλες πως δεν πρόκειτε για σοβαρά αποφθέγματα.
Θα πρότεινα λοιπόν, τοποθετήσεις τέτοιου τύπου να αποφεύγονται για να μπορέσουμε επιτέλους να συννενοηθούμε.
Είτε μια γυναίκα αισθάνεται μόνο μαμά είτε αισθάνεται και μαμά είναι απόλυτα σεβαστό.


σορρυ chiken μου...αλλα αυτο που λες σε ποιο σχολιο παει??γιατι μπερδευτικα λιγο...τωρα βεβαια τα διαβαζω πολλα μαζι..αλλα το ασχετο ποιο ηταν ? για το πλυντηριο??
μαλλον καπου το εχασα το θεμα..

Σιγά καλέ που θα αναφερόμουν για το πλυντήριο στεγνωτήριο! Αντίθετα αυτό ήταν και λίγο χρήσιμο, μάθαμε κάτι Razz Razz
Αναφέρθηκα σε αυτό το post:

Αnna1975 έγραψε:απλως νιωθο πως μερικες κοπελες εχουν γαντωθει πανω στα παιδια τους, και δεν κοιτανε τιποτα πιο περα απο αυτο.και αν τους πεις πως θα αφησεις το παιδι στην γιαγια του να πας και συ μια βολτα τον θεωρουν οτι δεν ειναι σωστο .ομως ετσι ξεκιναει η αρχη του τελους .γιατι το παιδι δεν μας ανηκει θα μεγαλωσει και θα ανοιξει τα φτερα του και τοτε θα δουμε οτι περασε η ζωη απο μπροστα μας και μεις δεν καναμε τιποτα γιαυτο.σιγουρα οταν εχεις περισσοτερα παιδια ειναι πιο δυσκολο να το καταφερεις αλλα μπορεις να κανεις μικρα πραγματακια που σε ευχαριστουν και νιωθεις οτι ξεφυγεις για λιγο.η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο στην ψυγχολογια της γυναικας για να νιωσει αυτοπεποιηθηση.

Έχω χρωματίσει τις απαράδεκτες για μένα τοποθετήσεις.
Και έχει ξανατοποθετηθεί εμμένοντας να χαρακτηρίζει στο ίδιο θέμα... Rolling Eyes

Ε,καλα και εμενα με ενοχλησε λιγο,αλλα δε θα σκασουμε κιολας!!! Laughing Laughing Laughing
εχω την εντύπωση ότι δεν αναφέρεται σε καμιά κοπέλα εδώ μέσα μάλλον τοποθετείτε γενικά .Μήπως μερικές φορές μας ενοχλούν κάποια λεγόμενα επειδή είναι πέρα απο την ιδιοσυγκρασία μας ;Με την ίδια λογική τόσο η Άννα όσο και η Κάσσυ που ανάφεραν ότι αφήνουν τα παιδιά τους για να περάσουν κάποιες στιγμές με τον άντρα τους να τους φάνηκε κάπως η τοποθέτηση της άλλης μεριάς ; δεν νομίζω να υπάρχει σωστό η λάθος σε όλα όσα λέμε απλά υπάρχουν κάποιες κοπέλες που λένε είμαι μαμά μα πάνω απο όλα γυναίκα και κάποιες άλλες λένε είμαι γυναίκα μα πάνω απο όλα μαμά δεν κρίνω κάποια απο της δύο λάθος .
Και να πω και κάτι ακόμα αλλό αφήνω το παιδί μου για καφέ και αλλο το "παρκάρω "για να κάνω καριέρα και ΄'αλλο είμαι υπερπροστατευτική στο μηνών -χρονιάρικο παιδάκι ακόμα και χρονών και άλλο δεν αφήνω το παιδί μου να πάρει ανάσα .Έχουμε μια τετοια στο σχολείο ο γιός της β δημοτικού στο αλλο τμημα απο το Σταύρο και έρχεται σε όλα τα διαλλείματα στα κάγκελα και δεν το αφήνει να κάνει παρέα με κανένα παιδάκι τσακώνεται συνέχεια με τα παιδάκια η μαμά και με τους άλλους γονείς η ακόμα και με τη δασκάλα . Εκείνη μπορεί να θεωρεί ότι προστατεύει το παιδί της αλλά αυτό το παιδάκι δεν ρωτήθηκε και αργότερα θα αντιδράσει

86δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:32 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε: αργότερα θα αντιδράσει [/color]

θα αντιδρασει το μονο σιγουρο!

87δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:38 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:

εχω την εντύπωση ότι δεν αναφέρεται σε καμιά κοπέλα εδώ μέσα μάλλον τοποθετείτε γενικά.

Γιατί?
Γιατί να τοποθετηθεί γενικά με τόσο άκυρο τρόπο χαρακτηρίζοντας?


Μήπως μερικές φορές μας ενοχλούν κάποια λεγόμενα επειδή είναι πέρα απο την ιδιοσυγκρασία μας ;

Ναι, είναι πέρα απο την ιδιοσυγκρασία μου να με κρίνουν άνθρωποι που δεν με γνωρίζουν. Τόσο εμένα όσο και την οικογένειά μου. Δεν το ανέχομαι βε αδερφέ!

Με την ίδια λογική τόσο η Άννα όσο και η Κάσσυ που ανάφεραν ότι αφήνουν τα παιδιά τους για να περάσουν κάποιες στιγμές με τον άντρα τους να τους φάνηκε κάπως η τοποθέτηση της άλλης μεριάς ;

Τι με νοιάζει πως τους φάνηκε? Είπα εμένα αν μου φάνηκε κάπως η δική τους μεριά? Έκρινα εγώ κανέναν? Αν έχουν οποιαδήποτε κρίση για το πως λειτουργώ σαν μητέρα να την κρατήσουν για τον εαυτό τους.

δεν νομίζω να υπάρχει σωστό η λάθος σε όλα όσα λέμε απλά υπάρχουν κάποιες κοπέλες που λένε είμαι μαμά μα πάνω απο όλα γυναίκα και κάποιες άλλες λένε είμαι γυναίκα μα πάνω απο όλα μαμά δεν κρίνω κάποια απο της δύο λάθος .

Μα δεν θα κρίνω εγώ, εσύ, καμμία μας.
Πόσες φορές να το πω πια?


88δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:42 am

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!


ποιο να σταματησουμε εδω? εγραψα μια σκεψη μου,δεν ηταν σχολιο σε καποια αναρτηση συγκεκριμενη...η αλαζονεια παει σε ολες μας -αυτο επρεπε να το διευκρινισω.

Καλε, δε το ειπα ετσι!!!
Ο γραπτος λογος ,αααχ,κανει ζημιες!!
Συγγνωμη, ακουστηκε οντως ασχημα!! Αυθορμητα το ειπα, εννοωντας απλα να συνεχισουμε την ομορφη συζητηση μας!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472
Θα με συγχωρησεις;;; δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 35468

89δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:47 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!


ποιο να σταματησουμε εδω? εγραψα μια σκεψη μου,δεν ηταν σχολιο σε καποια αναρτηση συγκεκριμενη...η αλαζονεια παει σε ολες μας -αυτο επρεπε να το διευκρινισω.

Καλε, δε το ειπα ετσι!!!
Ο γραπτος λογος ,αααχ,κανει ζημιες!!
Συγγνωμη, ακουστηκε οντως ασχημα!! Αυθορμητα το ειπα, εννοωντας απλα να συνεχισουμε την ομορφη συζητηση μας!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472
Θα με συγχωρησεις;;; δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 35468

αα...δεν ξερω.Θα το σκεφτω,ηταν πολυ βαρυ αυτο που ειπες και ειμαι πολυ ευαισθητο κοριτσι εγω δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787
tongue

90δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:47 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:Είναι κρίμα πάντως εκεί που γράφει καθεμία μας την άποψή της, τσουπ να πετάγεται μία και να λέει άλλα ντ΄ άλλων και να πηγαίνει αλλού το θέμα.
Και όχι μόνο να πηγαίνει αλλού το θέμα, να εκνευρίζονται και μαμάδες -το ομολογώ, εκνευρίστηκα γιατί θεώρησα πως με κρίνουν, με κατακρίνουν και προδιαγράφουν την πορεία μου σαν μητέρα & σύζυγο, προδιαγράφουν την πορεία του γάμου μου!!!! απλά και μόνο γιατί αντιδρώ διαφορετικά απο κάποιες στο μεγάλωμα του παιδιού μου.
& εγώ θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μια μαμά που τα κάνει διαφορετικά απο εμένα και να πω διάφορες ηλιθιότητες, γιατί φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλες πως δεν πρόκειτε για σοβαρά αποφθέγματα.
Θα πρότεινα λοιπόν, τοποθετήσεις τέτοιου τύπου να αποφεύγονται για να μπορέσουμε επιτέλους να συννενοηθούμε.
Είτε μια γυναίκα αισθάνεται μόνο μαμά είτε αισθάνεται και μαμά είναι απόλυτα σεβαστό.


σορρυ chiken μου...αλλα αυτο που λες σε ποιο σχολιο παει??γιατι μπερδευτικα λιγο...τωρα βεβαια τα διαβαζω πολλα μαζι..αλλα το ασχετο ποιο ηταν ? για το πλυντηριο??
μαλλον καπου το εχασα το θεμα..

Σιγά καλέ που θα αναφερόμουν για το πλυντήριο στεγνωτήριο! Αντίθετα αυτό ήταν και λίγο χρήσιμο, μάθαμε κάτι Razz Razz
Αναφέρθηκα σε αυτό το post:

Αnna1975 έγραψε:απλως νιωθο πως μερικες κοπελες εχουν γαντωθει πανω στα παιδια τους, και δεν κοιτανε τιποτα πιο περα απο αυτο.και αν τους πεις πως θα αφησεις το παιδι στην γιαγια του να πας και συ μια βολτα τον θεωρουν οτι δεν ειναι σωστο .ομως ετσι ξεκιναει η αρχη του τελους .γιατι το παιδι δεν μας ανηκει θα μεγαλωσει και θα ανοιξει τα φτερα του και τοτε θα δουμε οτι περασε η ζωη απο μπροστα μας και μεις δεν καναμε τιποτα γιαυτο.σιγουρα οταν εχεις περισσοτερα παιδια ειναι πιο δυσκολο να το καταφερεις αλλα μπορεις να κανεις μικρα πραγματακια που σε ευχαριστουν και νιωθεις οτι ξεφυγεις για λιγο.η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο στην ψυγχολογια της γυναικας για να νιωσει αυτοπεποιηθηση.

Έχω χρωματίσει τις απαράδεκτες για μένα τοποθετήσεις.
Και έχει ξανατοποθετηθεί εμμένοντας να χαρακτηρίζει στο ίδιο θέμα... Rolling Eyes


δεν μπορω καταλαβω τσικεν γιατι το περνεις πρωσοπικα και θεωρεις και απαραδεκτες τις τοποθετησεις μου .δεν πιστευω οτι ειπα κατι που προσβαλλα κανενα την αποψη μου ειπα .και δεν χαρακτηρισα κανενα .οταν διαφωνουμε σε κατι μας κανει και αυτοματως απαραδεκτες .πρεπει να προσεχουμε λιγο ολες οταν μιλαμε .υπαρχουν μητερες που πνιγουν τα παιδια τους και εχω ζησει αναλογη περιπτωση .και αν θελω να ξανατοποθετηθω ειναι δικαιωμα μου.οπως κανουμε ολες .και μενα μου ειπαν οτι το οτι αφηνω το παιδι μου στην γιαγια μια στο τοσο να παω για καφε για αλλους ηταν ξεφορτωμα .εγω δεν ειπα την δηλωση αυτη απαραδεκτη .απλως επισημανα την θεση μου .αρα ας χαλαρωσουμε λιγο και να μην περνουμε απο την μουρη καποιον που εχει αντιθετη αποψη .μας φοβιζουν πολλες φορες οι λεξεις και οχι πραξεις .δεν κρινω οτι ειπα κατι επιληψιμο μιλησα οχι για σας δεν σας γνωριζω για ατομα που εχω συναναστραφει και εχω το δικαιωμα να το κανω .τοτε αν δεν κρινεις γιατι σε πειραζει η αποψη του αλλου ειπα το ονομα σου καπου .εχουμε ζωη και εξω απο δω .και δεν μιλαμε για της κοπελες εδω.

91δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 5:53 am

MINNIE


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αnna1975 έγραψε:
cassiani έγραψε:Κορίτσια καλημέρα.Διαβάζοντας τις απαντήσεις σας δεν μπορώ να καταλάβω αν τελικά είμαι καλή μαμά ή όχι Smile .Αλλά ποιός θα το κρίνει αυτό? scratch Ποιός ξέρει παραπάνω απο εμάς τις ίδιες πόσο πολύ αγαπάμε τα παιδιά μας και πόσο σημαντικά είναι για μας? Κανένας μόνο εμείς.Εγώ με τον άντρα μου εδω και ένα χρόνο που έχουμε την μικρή μας προσπαθούμε να μην αφήσουμε τα πράγματα να αλλάξουν και όσων αφορά μεταξύ μας αλλά και με τους γύρω μας. Από την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι με την μικρή όλοι μας οι φίλοι κι οι συγγενείς ήταν ευπρόσδεκτοι,να κάτσουμε να τα πούμε να δούνε την μικρή.Και έτσι συνεχίσαμε .Δεν ήμασταν ποτέ του πολύ έξω αλλά μας άρεσε να μαζευόμαστε φίλοι να βλέπουμε ταινίες να παίζουμε παιχνίδια κτλ.Απλά με τον ερχομό της μικρής προσαρμοστήκαμε και στς δικες της ανάγκες όχι μόνο εμείς αλλά και οι γύρω μας. Όταν η μικρή έγινε 10 μηνών την αφήσαμε για πρώτη φορά {δεν εννοώ για λίγες ώρες .έτσι την είχαμε αφήσει και άλλες φορες} στις γιαγιάδες και πήγαμε ταξίδι στην Κύπρο για 5 μέρες.Την πρώτη μέρα ήθελα να γυρίσω πίσω Rolling Eyes αναρωτιόμουνα αν το μωρό μου είναι καλά αν τρώει αν κοιμάτε.Η μικρή βέβαια πέρναγε ζάχαρη με της γιαγιάδες και δεν της καιγόταν καρφάκι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και έτσι και εγώ χαλάρωσα και πέρασα υπέροχα.Κοιμήθηκα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] έκανα μπάνιο στην πισίνα Cool ήπια τα κρασάκια μου drunken και έκανα ήρεμο sex με τον αντρούλη μου.Και γυρίσαμε πίσω με ένα χαμόγελο ευτυχίας. Very Happy .Οι υπόλοιπες διακόπες μας ήταν όλες με την μπουμπού.Διαφορετικές αλλά υπέροχες γιατί πάλι η μικρή δεν μας εμπόδισε να κάνουμε αυτά που μας άρεσαν.Κοιμήθηκε στο καρότσι και ήπιαμε τα ποτά μας κάποιες βραδιές απλά δεν ήταν στο χλιδάτο με τον πολύ κόσμο κλαμπάκι αλλά σε ένα μπαρ ήρεμο με δύο μόνο παρέες και ήρεμη μουσική ε και?Αυτό που θέλω να π΄ω και σας έχω πρήξει είναι πως όλα μπορείς να τα κάνεις και απο όλα κερδίζεις κάτι.Να έχεις το παιδί σου όπου πας μαζί σου σου χαρίζει τρομερές εμπειρίες και είναι υπέροχο όπως και να είσαι κάποιες στιγμές μόνη με τον άντρα σου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Η μικρή στον έναν χρόνο ζωής της έχει πάει σχεδόν παντού έχει γευτεί έχει μυρίσει έχει δει πολλά και σίγουρα αν μείνει με τις γιαγιάδες μία ώρα ή 5 μέρες χωρίς εμάς δεν θα της στοιχίσει σε τίποτα. Και μεγαλώνοντας θα νιώθει και πόσο καλό κάνει στους γονείς της που αφιερώνουν και λίγο χρόνο μόνο σε αυτούς. I love you
Πολλά συγνώμη για το μεγάλο ποστ. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]πολλά φιλάκια.



ακριβως με καλυψες εντελως ετσι εγω αισθανομαι και ετσι ειπα και πιο πανω στα ποστ που εγραψα. Respect Respect Respect Respect Respect Respect

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 3 ΜΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΥΠΡΟ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΑΜΟ Κ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ Κ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 93981

92δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:00 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
και μενα μου ειπαν οτι το οτι αφηνω το παιδι μου στην γιαγια μια στο τοσο να παω για καφε για αλλους ηταν ξεφορτωμα .εγω δεν ειπα την δηλωση αυτη απαραδεκτη .απλως επισημανα την θεση μου ..

δεν εννοεις εμένα ετσι? γιατι ετσι φανηκε ακριβως μετα το ποστ μου.
δεν διαβασα ολα τα ποστ πριν απο το δικό μου -στο μυαλο μου ειχα μια γνωστη μου που παρολο που εργαζεται το πρωι και αφηνει τα 2 της παιδια στη μαμα της καθημερινα - τα παιρνει πισω το βραδυ ετοιμα πλυμενα φαγωμενα αφου πρωτα εχει παει για καφε κ γυμναστηριο.
αυτο θεωρω εγω 'ξεφορτωμα'.

93δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:01 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MINNIE έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 3 ΜΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΥΠΡΟ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΑΜΟ Κ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ Κ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 93981


Καλά τα λες εσύ ..αλλά δεν ειναι πάντα θέμα επιλογης ..ουτε στο χέρι μας...και εγώ 3 εχω ..αλλά κανενα δικο μου που να μπορεί να τα κρατησει ολα και μαλιστα για πανω απο 1 μερα...

94δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:04 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ καλά μου κοριτσάκια αν δεν σταματησουμε να περνουμε πρωσοπικα η μια τα λεγομενα της αλλης δεν θα γινει σωστος διάλογος!!

Εγω ειμαι απο της μανουλες που δεν θελω να αφηνω τα παιδια μου σε γιαγιαδες! Δεν τα εχω αφησει ποτε ακομα και οταν γεννησα την κορη μου που με μιση καρδια επρεπε να αφησω τον Κωνσταντινο μου τον αφησα με τον συζηγο μου και με τον μεγαλο μας γιο!! Αυτο δεν με κανει σαφως πιο σωστη μαμα αλλα ειναι σταση ζωης για μενα!!

Αυτο δεν εχει χαλασει την σχεση μου με τον αντρα μου! Καποιες ωρες τις ημερας ειμαι μονο μανουλα και καποιες αλλες μονο γυναικα!!

Αν θελουμε για ολα υπαρει λυση και χρόνος...

Οσο για διακοπες και βολτες τις απολαμβανουμε στο επακρο παρεα με τα 2 μικρακια μας!!!

95δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:14 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αnna1975 έγραψε:
δεν μπορω καταλαβω τσικεν γιατι το περνεις πρωσοπικα και θεωρεις και απαραδεκτες τις τοποθετησεις μου.

Το ξέρω πως δεν μπορείς να καταλάβεις, γιαυτό και εξήγησα παραπάνω γιατί. Αν ακόμα αδυνατείς....
Τι να πω πια.... Shocked


δεν πιστευω οτι ειπα κατι που προσβαλλα κανενα την αποψη μου ειπα.

Αντε ξανάμανά...
Η άποψή σου μαντάμ χαρακτιρίζει. Λέγε την χωρίς να χαρακτιρίζεις.


και δεν χαρακτηρισα κανενα .

Ξέρεις τι σημαίνει χαρακτιρίζω?

οταν διαφωνουμε σε κατι μας κανει και αυτοματως απαραδεκτες .

πρεπει να προσεχουμε λιγο ολες οταν μιλαμε .υπαρχουν μητερες που πνιγουν τα παιδια τους και εχω ζησει αναλογη περιπτωση .και αν θελω να ξανατοποθετηθω ειναι δικαιωμα μου.οπως κανουμε ολες .

Μνήσθητί μου κύριε... Είπα εγώ πως δεν μπορώ την διαφωνία? Είπα πως το ότι μεγαλώνουμε τα παιδιά μας διαφορετικά είναι απαράδεκτο? Το πως μιλας σχολιάζω, όχι το τι κάνεις.

και μενα μου ειπαν οτι το οτι αφηνω το παιδι μου στην γιαγια μια στο τοσο να παω για καφε για αλλους ηταν ξεφορτωμα .εγω δεν ειπα την δηλωση αυτη απαραδεκτη .απλως επισημανα την θεση μου .αρα ας χαλαρωσουμε λιγο και να μην περνουμε απο την μουρη καποιον που εχει αντιθετη αποψη .

Όσο δεν καταλαβαίνεις που παρεκτράπηκες όχι δεν χαλαρώνω. Να χαλαρώσεις εσύ.

μας φοβιζουν πολλες φορες οι λεξεις και οχι πραξεις .

και οι ανθρώποι... Ίσως πιο πολύ απο όλα

δεν κρινω οτι ειπα κατι επιληψιμο μιλησα οχι για σας δεν σας γνωριζω για ατομα που εχω συναναστραφει και εχω το δικαιωμα να το κανω .
τοτε αν δεν κρινεις γιατι σε πειραζει η αποψη του αλλου ειπα το ονομα σου καπου .εχουμε ζωη και εξω απο δω .και δεν μιλαμε για της κοπελες εδω.


και επειδή απο ότι καταλαβαίνω ότι γράφω πάει στο βρόντο... Λυπάμαι πραγματικά....

96δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:16 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
και μενα μου ειπαν οτι το οτι αφηνω το παιδι μου στην γιαγια μια στο τοσο να παω για καφε για αλλους ηταν ξεφορτωμα .εγω δεν ειπα την δηλωση αυτη απαραδεκτη .απλως επισημανα την θεση μου ..

δεν εννοεις εμένα ετσι? γιατι ετσι φανηκε ακριβως μετα το ποστ μου.
δεν διαβασα ολα τα ποστ πριν απο το δικό μου -στο μυαλο μου ειχα μια γνωστη μου που παρολο που εργαζεται το πρωι και αφηνει τα 2 της παιδια στη μαμα της καθημερινα - τα παιρνει πισω το βραδυ ετοιμα πλυμενα φαγωμενα αφου πρωτα εχει παει για καφε κ γυμναστηριο.
αυτο θεωρω εγω 'ξεφορτωμα'.


οχι κουκιδα δεν εννοω εσενα αλλα και συ ετσι να το ελεγες παλι γνωμη σου θα ηταν .εγω δεν το περνω πρωσοπικα ειπα την αποψη μου .γιατι το περνουν πρωσοπικα αυτο δεν το καταλαβαινω .ζητανε διαλογο καπιοες κοπελες ομως δεν ειναι ετοιμες να παρουν διαφορετικες αποψεις .το φορουμ εγω ετσι ξερω οτι ειναι ακουγονται ολες οι αποψεις και ο καθενας συμφωνει με οποια κλινει περισσοτερο και λεει την δικη του .δεν απογορεουμε σε κανενα να την πει και δεν την χαρακτηριζουμε απαραδεκτη .

97δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:19 am

????????


Επισκέπτης
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!


ποιο να σταματησουμε εδω? εγραψα μια σκεψη μου,δεν ηταν σχολιο σε καποια αναρτηση συγκεκριμενη...η αλαζονεια παει σε ολες μας -αυτο επρεπε να το διευκρινισω.

Καλε, δε το ειπα ετσι!!!
Ο γραπτος λογος ,αααχ,κανει ζημιες!!
Συγγνωμη, ακουστηκε οντως ασχημα!! Αυθορμητα το ειπα, εννοωντας απλα να συνεχισουμε την ομορφη συζητηση μας!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472
Θα με συγχωρησεις;;; δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 35468

αα...δεν ξερω.Θα το σκεφτω,ηταν πολυ βαρυ αυτο που ειπες και ειμαι πολυ ευαισθητο κοριτσι εγω δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787
tongue

δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787

98δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:25 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
δεν μπορω καταλαβω τσικεν γιατι το περνεις πρωσοπικα και θεωρεις και απαραδεκτες τις τοποθετησεις μου.

Το ξέρω πως δεν μπορείς να καταλάβεις, γιαυτό και εξήγησα παραπάνω γιατί. Αν ακόμα αδυνατείς....
Τι να πω πια.... Shocked


δεν πιστευω οτι ειπα κατι που προσβαλλα κανενα την αποψη μου ειπα.

Αντε ξανάμανά...
Η άποψή σου μαντάμ χαρακτιρίζει. Λέγε την χωρίς να χαρακτιρίζεις.


και δεν χαρακτηρισα κανενα .

Ξέρεις τι σημαίνει χαρακτιρίζω?

οταν διαφωνουμε σε κατι μας κανει και αυτοματως απαραδεκτες .

πρεπει να προσεχουμε λιγο ολες οταν μιλαμε .υπαρχουν μητερες που πνιγουν τα παιδια τους και εχω ζησει αναλογη περιπτωση .και αν θελω να ξανατοποθετηθω ειναι δικαιωμα μου.οπως κανουμε ολες .

Μνήσθητί μου κύριε... Είπα εγώ πως δεν μπορώ την διαφωνία? Είπα πως το ότι μεγαλώνουμε τα παιδιά μας διαφορετικά είναι απαράδεκτο? Το πως μιλας σχολιάζω, όχι το τι κάνεις.

και μενα μου ειπαν οτι το οτι αφηνω το παιδι μου στην γιαγια μια στο τοσο να παω για καφε για αλλους ηταν ξεφορτωμα .εγω δεν ειπα την δηλωση αυτη απαραδεκτη .απλως επισημανα την θεση μου .αρα ας χαλαρωσουμε λιγο και να μην περνουμε απο την μουρη καποιον που εχει αντιθετη αποψη .

Όσο δεν καταλαβαίνεις που παρεκτράπηκες όχι δεν χαλαρώνω. Να χαλαρώσεις εσύ.

μας φοβιζουν πολλες φορες οι λεξεις και οχι πραξεις .

και οι ανθρώποι... Ίσως πιο πολύ απο όλα

δεν κρινω οτι ειπα κατι επιληψιμο μιλησα οχι για σας δεν σας γνωριζω για ατομα που εχω συναναστραφει και εχω το δικαιωμα να το κανω .
τοτε αν δεν κρινεις γιατι σε πειραζει η αποψη του αλλου ειπα το ονομα σου καπου .εχουμε ζωη και εξω απο δω .και δεν μιλαμε για της κοπελες εδω.


και επειδή απο ότι καταλαβαίνω ότι γράφω πάει στο βρόντο... Λυπάμαι πραγματικά....


λυπαμαι για το επιπεδο σου δεν θα πεσω ομως εγω σε αυτο και να σε χαρακτηρισω οπως εκανες εσυ .Λες για μενα οτι δεν καταλαβαινω μαλλον εσυ δεν καταλαβαινεις και πηγαινε και διαβασε παλι αυτα που εγραψα .καμια κοπελα δεν το πηρε πρωσωπικα μονο εσυ εχεις προβλημα .αλλα και εγω στο βροντο πανε ολα γιατι εχω μαθει να μιλαω με ανθρωπους που δεν μιλανε και φερονται ετσι. αν δεν μπορεις να δεχεσαι το διαφορετικο μην εγραφες στο θεμα .με ολες τις κοπελες μιλησαμε τι ωραια και αν διαφωνησαμε μολις μπηκες εσυ εγινε χαμος τυχαιο δεν νομιζω μαθε να κανεις διαλογο και να μιλας πιο ομορφα εχω και εγω ωραιες κουβεντες οπως εσενα .αλλα σεβομαι το θεμα της μαρια και σταματαω οπως δεν το σεβεσαι εσυ .λυπαμαι πραγματικα .

99δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:27 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:
litsakos έγραψε:
etoile! έγραψε:Οποτε ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε ομορφα τη συζητηση!!!


ποιο να σταματησουμε εδω? εγραψα μια σκεψη μου,δεν ηταν σχολιο σε καποια αναρτηση συγκεκριμενη...η αλαζονεια παει σε ολες μας -αυτο επρεπε να το διευκρινισω.

Καλε, δε το ειπα ετσι!!!
Ο γραπτος λογος ,αααχ,κανει ζημιες!!
Συγγνωμη, ακουστηκε οντως ασχημα!! Αυθορμητα το ειπα, εννοωντας απλα να συνεχισουμε την ομορφη συζητηση μας!! δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 417472
Θα με συγχωρησεις;;; δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 35468

αα...δεν ξερω.Θα το σκεφτω,ηταν πολυ βαρυ αυτο που ειπες και ειμαι πολυ ευαισθητο κοριτσι εγω δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787
tongue

δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787 δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 534787

Χαχαχαχαχα, ρε κορίτσια... πεθαίνω, χαχαχαχα!

100δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ - Σελίδα 4 Empty Απ: δεν ΕΙΜΑΙ μόνο ΜΑΜΑ Τρι Οκτ 04, 2011 6:28 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η άποψή σου μαντάμ χαρακτιρίζει.
Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις για ποιο λόγο αυτός ο χαρακτηρισμός; εμένα όπως το διαβάζω μου φαίνεται ειρωνικός ; γιατί; είδες να αναφέρει το όνομα σου; προσωπικά και εγώ το παιδί μου δεν το αφήνω σε κανέναν πάντα μαζί από τότε που γεννήθηκε αλλά δεν με πείραξαν τα λόγια των κοριτσιών ;αντίθετα μπορώ να πω ότι κάποιες στιγμές θα ήθελα να είχα έναν άνθρωπο να τον κρατήσει να πάω να πιω ένα ποτό με τον άντρα μου . Το τη δεν ακολουθώ κάτι είτε επειδή δεν είναι ο δικός μου τρόπος είτε επειδή δεν έχω την ευκαιρία δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρω προσωπικά τα λεγόμενα των άλλων .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις