Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

????????


Επισκέπτης
dolfin έγραψε:τα δικα μου πεθερικα επειδη νοιαζονται πολυ τα μωρα μου ηρθαν δυο μηνες αφου γεννησα γιατι ηταν προωρα μη σας κολλησουμε και τιποτα τα μωρα ειπαν....
πιο παρτακηδες απο αυτους δεν υπαρχουν.απλα επειδη επεφταν αποκριες και αργιες ηθελαν να πανε στοχωριο και να κατσουν.δεν χαλασαν τις διακοπες για τα μωρα και μας δουλευαν κιολας.
εγω θα χαιρομουν με την πεθερα σου που αγαπαει το μωρο σου.πες της να πλενει χερια να μη φιλαει το μωρο και ολα καλα.
κι εγω με προωρακια ειχα απαγορευσει στους μακρινους να ερθουν και τελικα η μανα μου που τα φροντιζα κολλησε γαστρεντεριτιδα και τα ειχαμε παιξει...
αλλα με μασκα και πλυσιμο χεριων ολα πηγαν καλα.

Που ακριβως ειδες οτι το αγαπαει;;; Που της ειπε ο αντρας μου να μη κραταει τα αλλα εγγονια για να ερχεται να μας βοηθαει και εκανε την παπια (ε,μη ξεβολεψει τον αλλο γιο...);;; Ή που ερχεται στο μωρο και αρχιζει τα φτου φτου ενω εχει τα αλλα, που της τα φερνουν και αρρωστα;;; Για μενα ευτυχως, γιατι δε την ηθελα, αλλα δεν αντεχω να μου το παιζει οτι νοιαζεται... 6 μερες στο νοσοκομειο ηρθε 2 φορες ολες και ολες ,για λιγη ωρα, η μανα μου ηταν εκει απο το πρωι εως το βραδυ....

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε μπορείς να βάζεις την πεθερά σου ίσα με τη μάνα σου.
Η μάνα σου ήταν στο νοσοκομείο για την κόρη της (δηλαδη εσένα). Η πεθερά τι να έρθει να κάνει? Αφού το μωρό ήταν στη ΜΕΝΝ.

Ύστερα, επειδή δεν έχουμε συμπτώματα, δε σημαίνει ότι δε νοσούμε.
Εμείς έχουμε αντισώματα που καταπολεμούν τους ιούς και δεν εξαπλώνονται/μολύνουν
Τα μωρά δεν έχουν.
Έτσι ένα φαινομενικά υγιής άνθρωπος μπορεί να κολλήσει ένα βρέφος κάποια ίωση που μεταφέρει.
Παρόλαυτά δε μπορείς να κλείσεις το μωρό σε γυάλα.
Θα τα υποστείς -όπως κάναμε όλες- και θα κάνεις την προσευχή σου -όπως κάνουμε όλες- να είναι το παιδάκι σου πάντα καλά.

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να σου ζησει το μωρακι σου!!!!! Μην αφησεις αλλο την πεθερα σου να επεμβει πανω στο μωρο σου και αν δεν μπορεις να την αποφυγεις να απετησεις τους κανονες υγιηνης που που επιβαλονται στα μωρακια ακομα και εμεις που ειμαστε οι μανες πλενουμε συνεχεια τα χερια μας και βαζουμε πονακια στους ωμους μας για να μην ερθει το προσωπο του μωρου και ειδικα το στοματακι του με τα ρουχα μας τουλαχιστον εγω αυτο εκανα η πεθερα μου εμενε απο κατω μου και οταν γεννησα ερχοταν συνεχεια στο σπιτι για να βλ επει το μωρο και ουτε χερια επλινε και βρωμαγε τσιγαριλα και υδρωτιλα γιατι εκανε και σπανια μπανιο μια φορα την εβδομαδακαι αν.... το πανακι ομως τοαπετησα να το βαζει. οταν γεννησα τη δευτερη κορουλα μου η μεγαλη μου κορη αρρωστησε και την ειχε η μανα μου 10 μερες στο σπιτι της για να μη κολλησει τιποτα η μικρη και παλι μετα απεφευγα να την πλησιασει...τα παιδια δεν ξερεις ποτε θα αρρωστησουν γιαυτο μακρυα για 2 μηνες τουλαχιστον καλυτερα να παραξυγηθουν οι αλλοι παρα να τρεχεις εσυ. α... και να σου πω οτι η συνηφαδα μου ειχε τις ιδιες αποψεις με την πεθερα σου και μια μερα παει επισκεψη ηκουμπαρα της με τον γιο της που ηταν αρρωστος 3 μερες πριν το μωρο αρρωστησς πολυ και κοντεψε να πεθανει απο θαυμα εζησε

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Που ακριβως ειδες οτι το αγαπαει;;; Που της ειπε ο αντρας μου να μη κραταει τα αλλα εγγονια για να ερχεται να μας βοηθαει και εκανε την παπια (ε,μη ξεβολεψει τον αλλο γιο...);;; Ή που ερχεται στο μωρο και αρχιζει τα φτου φτου ενω εχει τα αλλα, που της τα φερνουν και αρρωστα;;; Για μενα ευτυχως, γιατι δε την ηθελα, αλλα δεν αντεχω να μου το παιζει οτι νοιαζεται... 6 μερες στο νοσοκομειο ηρθε 2 φορες ολες και ολες ,για λιγη ωρα, η μανα μου ηταν εκει απο το πρωι εως το βραδυ....

Δέχομαι αυτά που λες για το μωρό σου και την προστασία του και συμμερίαζομαι την ανησυχία σου. Είναι μικρό ακόμα το μωρό σου και χρειάζεται λίγο προσοχή στην αρχή αλλά πιστεύω ότι αδικείς την πεθερά σου λέγοντας ότι δεν αγαπάει το εγγόνι της. Βέβαια το αγαπάει απλά δεν είναι καθόλου μικροβιοφοβική όπως είναι πολλές γυναίκες της γενιάς τους.
Επίσης, πιστεύω ότι έχει δίκιο. Πως θα πει στον άλλο γιο ότι δεν θα προσέχει τα παιδιά του; Την βάζεις να επιλέξει ανάμεσα στα παιδιά της και στα εγγόνια της.
Μπες λίγο στην θέση της.
Άποψη μου πάντα, είναι με το που μπαίνει στο σπίτι να δίνεται σαφείς οδηγίες (όχι μόνο στην πεθερά σου αλλά και σε οποιονδήποτε άλλον). Πλύσιμο χεριών, αντισηπτικό και μάσκα. Αυτό εσείς θα το ορίσετε. Μην περιμένετε από την πεθερά σου να φέρει μάσκα και αντιμικροβιακό από το σπίτι της. Εσείς θα της τα δίνετε με το που θα μπαίνει στο σπίτι.

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:
eyanthia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Μια φορά τους διέκοψε κιόλας ήταν με τον άντρα της..μόνο που τα σκέφτομαι εγώ που δεν τα ζω φορτώνω... Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 8 654655 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 8 654655

αυτο παλι!
παιρνουν τηλ μια φορα (στο κινητο του αντρα μου μονο τωρα πια, γιατι εγω οταν παιρνουν σπιτι δε το σηκωνω πια), δεν απανταει γιατι πχ κοιμιζει τον μικρο.
παιρνει 2η φορα, 3η φορα...
μα καλα δεν καταλαβαινουν οτι για να μη το σηκωνουμε δε μπορουμε να μιλησουμε?

ωσπου μια μερα δεν αντεξε κ της το ειπε στα μουτρα "Ουτε να π#@#@ξουμε δε μπορουμε εδω μεσα!!!" χαχαχα!!!

παντως περα απο τη πλακα, οταν εχεις νεογεννητο στο σπιτι κ ειναι και χειμωνας καλυτερα να λειπουν οι επισκεψεις. κ εγω χειμωνα τα γεννησα κ τα δυο παιδια κ παρολο που το ειχα πει οτι αφου σαραντησω θα δεχομαι επισκεψεις παλι δε τους γλιτωσα ολους. οταν λοιπον επρεπε να θηλασω ή να κοιμισω το παιδι ή οταν απλα ηθελα να τους δωσω να καταλαβουν οτι θελω να φυγουν απλα επαιρνα το μωρα κ πηγαινα μεσα. ειχα παντα πετσετακια κ εξτρα πανες για να το αγκαλιαζουν κ τους εστελνα ολους να πλυνουν τα χερια τους.

Α,εμενα παιρνει τηλ στο σπιτι και αμα δε το σηκωσω (μα πως τολμαω να ειμαι τουαλεττα ή να εχω βγει για ψωνια;;; Laughing ), παιρνει τηλ τον αντρα μου να του δωσει αναφορα Laughing !! Βεβαια δε λεει οτι μπορει να λειπω, αλλα παντα λεει ''πηρα και δε το σηκωσες'' και μου αναβει τα λαμπακια!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Εγω τα κοβω σιγα σιγα. Και εννοειται οτι δε θα ανοιξω σε οποιον ερθει απροσκλητος Shocked , ακομα και αν ερθουν με τη πεθερα , δε θα ανοιξω!! Δε τα γουσταρω αυτα!! Και ας παρεξηγηθουν!!! Very Happy
Μετα λες οτι κοιμοσουν, κοιμιζες το μωρο,θηλαζες κτλ κτλ!! Και οποιος παρεξηγηθει... ξυδι!!! Γι αυτο υπαρχουν τα τηλεφωνα!!! Very Happy

αχ τι μου θυμιζουν αυτα που λες?τι μου θυμιζουν?αφου αναρωτιεμαι μηπως εχουμε παντρευτει τον ιδιο αντρα...μα ετσι ακριβως η εθερα μου.παιρνει παιρνει,μου ξυπναει την μικρη(4 μηνων τωρα η μπεμπα μου)που με κοπους εχω κοιμησει,και αφου δεν το σηκωσα ξανα και ξανα.μετα παιρνει τον αντρα μου,γιατι δεν το σηκωνει η γυναικαμσου?αχ θα τρελαθω...σημερα νευριασα με τον αντρα μου και αρπαχτηκαμε για την μανα του.δεν περιμενα ποτε οτι θα ειχα τετοιο προβλημα.πλεον θα πρεπει να αρχισω να μιλαω μου φαινεται γιατι θα αρχισω τα ψυχοφαρμακα μου φαινεται...

????????


Επισκέπτης
desT έγραψε:
etoile! έγραψε:
Που ακριβως ειδες οτι το αγαπαει;;; Που της ειπε ο αντρας μου να μη κραταει τα αλλα εγγονια για να ερχεται να μας βοηθαει και εκανε την παπια (ε,μη ξεβολεψει τον αλλο γιο...);;; Ή που ερχεται στο μωρο και αρχιζει τα φτου φτου ενω εχει τα αλλα, που της τα φερνουν και αρρωστα;;; Για μενα ευτυχως, γιατι δε την ηθελα, αλλα δεν αντεχω να μου το παιζει οτι νοιαζεται... 6 μερες στο νοσοκομειο ηρθε 2 φορες ολες και ολες ,για λιγη ωρα, η μανα μου ηταν εκει απο το πρωι εως το βραδυ....

Δέχομαι αυτά που λες για το μωρό σου και την προστασία του και συμμερίαζομαι την ανησυχία σου. Είναι μικρό ακόμα το μωρό σου και χρειάζεται λίγο προσοχή στην αρχή αλλά πιστεύω ότι αδικείς την πεθερά σου λέγοντας ότι δεν αγαπάει το εγγόνι της. Βέβαια το αγαπάει απλά δεν είναι καθόλου μικροβιοφοβική όπως είναι πολλές γυναίκες της γενιάς τους.
Επίσης, πιστεύω ότι έχει δίκιο. Πως θα πει στον άλλο γιο ότι δεν θα προσέχει τα παιδιά του; Την βάζεις να επιλέξει ανάμεσα στα παιδιά της και στα εγγόνια της.
Μπες λίγο στην θέση της.
Άποψη μου πάντα, είναι με το που μπαίνει στο σπίτι να δίνεται σαφείς οδηγίες (όχι μόνο στην πεθερά σου αλλά και σε οποιονδήποτε άλλον). Πλύσιμο χεριών, αντισηπτικό και μάσκα. Αυτό εσείς θα το ορίσετε. Μην περιμένετε από την πεθερά σου να φέρει μάσκα και αντιμικροβιακό από το σπίτι της. Εσείς θα της τα δίνετε με το που θα μπαίνει στο σπίτι.

Ξερεις τι γινεται; Ο κουνιαδος μου εχει βοηθεια και απο πεθερικα και απο αλλους συγγενεις. Οποτε θα μπορουσε ανετα καποιος να κρατησει τη μικρη και η πεθερα μου να ερχεται σε εμας. Υποτιθεται οτι ο αντρας μου της ζητησε βοηθεια και εκεινη μας ειπε καταμουτρα οτι θα εχει τα αλλα και δε θα ερχεται καθολου εδω!!!! Προσωπικα σκασιλα μου, καλυτερα να μη παταει, αλλα μου τη δινει το γαμωτο... Σκιζεται για τον αλλο γιο και μια φορα της ζητησε κατι ο δικος μου (ο οποιος τρεχει για ο,τι χρειαστει εκεινη μονινως...) και τον εφτυσε, για να μη στεναχωρησει τον αλλο γιο. Δε ξερω, με εχει χαλασει πολυ...

Poppy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσάκι μου,
σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια και χειρότερα τράβηξα κι εγώ με τα άλλα εγγόνια που μου τα έφερνε όσο ήμουν ακόμη λεχώνα και μετά μου έκανε και φασαρίες επειδή δεν έκανα χαρούλες.
Ακόμα και τώρα που το μεγάλο παιδί είναι 7 ετών κάνει μανούρες τρελές αλλά όχι μπροστά στον μικρό πλέον για να μην την ''μίσήσει'' όπως λέει.
Η δικιά μου είναι πραγματικά ''κακιά'' γυναίκα και όχι κακιά πεθερά. Είναι σαν άνθρωπος και μέσα της αιμοβόρα και όλους τους ζηλεύει.
Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες.
Να προσέχεις το παιδάκι σου
και προσπάθησε να μένεις ήρεμη σαν το Βούδα. Και από πανω θα βγαίνεις και σεν θα μπορεί να σε ελέγχει.
Τώραπ που σου γράφω έχω τρεμούλαααααααααα!
Σε φιλώ
Φιλικά

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Λοιπον κοριτσια μου, χθες πηγαμε στη ''μαμα'' επισκεψη. Γενικα ειμαι σε καλη διαθεση και δεν ασχολουμαι, αλλα καταφερε παλι να με εκνευρισει...
Γραφω τη συζητηση:
Ε-εγω
Π-πεθερα
Α-αντρας μου (σχεδον ανυπαρκτος!!)

Π: Για να δουμε εσεις οταν γεννησεις θα δεχεστε κοσμο ή θα κλειδωθειτε στο σπιτι; Αν και εγω προβλεπω οτι θα κλειδωθειτε και θα βαλετε το μωρο στη γυαλα...
Ε: Μπα,αμα εχει γλυκο καιρο ολο και θα βγουμε καμια βολτουλα.
Π: Ε,ναι ,αλλα κοσμο θα δεχεστε; Μπα, σε βιτρινα θα το βαλετε.
Ε: Στην αρχη επειδη ειναι και χειμωνας δε θα δεχομαστε και πολυ κοσμο. Αλλα αναλογα τι θα πει και ο γιατρος. Θα κανουμε ο,τι μας πει.
Π: Ε γιατι και η μικρη (η κορη του κουνιαδου που παει δημοτικο...) με ρωταει αν θα βλεπει το μωρο και της ειπα οτι θα μας το φερνεις να το βλεπει.
Ε: Ε,θα δουμε τι θα πει ο γιατρος. Στην αρχη απ ο,τι ξερω δεν αφηνουν να ερθει σε επαφη με μικρα παιδια για τις ιωσεις.
Π: Ε,σιγα,αμα ειναι αρρωστο καποιο παιδι θα το καταλαβουμε.
Ε: Η ιωση δε φαινεται παντα, μπορει να εχει κατι το παιδακι και να μη φαινεται αλλα το μωρο να κολλησει. Αλλα θα δουμε αναλογα τι θα μας πει ο παιδιατρος. Εχω ακουσει οτι συνηθως λενε οτι τουλαχιστον 1-2 μηνες δε πρεπει το μωρο να ερθει σε επαφη με παιδια που πανε σταθμο ή δημοτικο.
Α: Ε,ναι, με τα παιδια ειναι δυσκολο, φερνουν αρρωστιες στο σπιτι και θα ειναι και χειμωνας, ειναι δυσκολο.
Π: Α,καταλαβα,θα το βαλετε σε βιτρινα.
Ε: Σου ειπα, αναλογα τι θα πει ο γιατρος.
Π: Εμενα δε μου αρρωσταιναν.
Ε: Ε, εσυ γεννησες καλοκαιρι,γι αυτο. Εμας θα ειναι καταχειμωνο.
Π: Και αμα θελει καποιος να ερθει επισκεψη, να τον δεχτειτε, απλα να εχετε το μωρο σε αλλο δωματιο.
Ε: Εσυ βρισκεις λογικο να ερθει ο αλλος και να εχω το παιδι μονο του στο αλλο δωματιο;;;
Α: Ε,ναι βρε μαμα,δεν ειναι λογικο...

Καμια απαντηση σε αυτο..

Λοιπον, μπορειτε να μου πειτε πως θα με παρατησει ησυχη και να κανω ο,τι θελω με το παιδι μου;;; Ισως να ειμαι υποχονδρια, αλλα δεν ειναι δικαιωμα μου;; Ο κουνιαδος μου (που ειμαστε σκοτωμενοι...) της φερνει τα παιδια του που πανε νηπιο και δημοτικο, ακομα και με πυρετο. Ειναι λογικο να τους πηγαινω το μωρο λιγων ημερων, μονο και μονο για να χαρει η πεθερα και τα μικρα;;;;
Και στην τελικη εγω δε γουσταρω να διακινδυνευσω ουτε καν ενα κρυωματακι στο μωρο. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το βουλωσουν και δε θα με πρηζουν μετα με το μελοδραμα;; Οτι τα μικρα θελουν να δουν το ξαδερφακι τους και εγω η κακουργα δε τα αφηνω;;;; Βαρεθηκα να προσπαθω να δικαιολογηθω... Και ο αντρας μου βεβαια να μη μιλαει και να πρεπει εγω να βγαλω το φιδι απο την τρυπα(αλλα στο σπιτι μου ταζει οτι θα της τα πει, οτι θα τα κοψει αυτα, μετα μουγκα στη στρουγγα... Twisted Evil )...
Μενουμε και στην ιδια πολυκατοικια, οποτε καταλαβαινετε,δε θα ναι ευκολο να τους αποφυγω χωρις πρηξιμο...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
και τι ειναι το μωρο σου??κουκλα για να παιξουν τα αλλα παιδακια??φυσικα και θέλει προσοχη και την ησυχια του το μωρακι

https://www.facebook.com/myrodeve

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αααχ κ εμενα μουσπασε τα νευρα..γενικα χωνεται ειναι ξερολας οκ αλλα με νευριασε για αλλο λογο...Λοιπον μου ταπριξε με τον 40ισμο...Λεω αν δεν εχει καλο καιρο πχ βρεχει δεν θελω να το παω θα το παω μετα...ε επεσε να πεθανει...δεν γινεται πρεπει εκεινη την ημερα αθεη εισαι λεει? Twisted Evil Της λεω αθεη δεν ειμαι το μωρο προσεχω το προσεχει ο Θεος μου λεει..σοβαρα της λεω??ΔΕν νομιζω... εμεις ειμαστε υπευθυνοι αλλιως κ τα παιδακια στην Αφρικη δεν θα πεθαιναν...ελεος!!!!!Α!κ βρηκα κ αυτο http://www.orthmad.gr/node/262#43
Δηλαδη αν για καποιον λογο δεν γινεται δεν δινουν ευχη ??μαυτες τις μαλακιες απομακρυνουν τον κοσμο απο την Εκκλησια!!!Ο Χριστος ποτε δεν συμβουλευε κατι τετοιο!!

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

????????


Επισκέπτης
εγω πηγα 1 μερα πριν σαραντησω μονο κ μονο για να το βουλωσουν κ το μετανιωσα γιατι ο παπας ηταν αρρωστος κ μου βγηκε ξινο απο το αγχος!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:εγω πηγα 1 μερα πριν σαραντησω μονο κ μονο για να το βουλωσουν κ το μετανιωσα γιατι ο παπας ηταν αρρωστος κ μου βγηκε ξινο απο το αγχος!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Γίνεται να πας και μια μέρα πριν σαραντήσεις? είπες ψέμματα στον παπά? :X

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε δεν δινεις κ ημερομηνια γεννησης...
σιγα 2 μερες πριν η 2 μερες μετα δεν χαλασε κ ο κοσμος...κ εγο δεν πηγα ακριβως....

https://www.facebook.com/myrodeve

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Myro έγραψε:ε δεν δινεις κ ημερομηνια γεννησης...
σιγα 2 μερες πριν η 2 μερες μετα δεν χαλασε κ ο κοσμος...κ εγο δεν πηγα ακριβως....

Ε ναι αυτό ήθελα και εγώ για να πάω Κυριακή και οχι Δευτέρα που πέφτει κανονικά Very Happy
Έτσι θα το κάνω τότε και εγώ Very Happy

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι κ εγω πηγα κυριακη αλλιως επεφτε καθημερινη...

https://www.facebook.com/myrodeve

????????


Επισκέπτης
pumpkin έγραψε:
etoile! έγραψε:εγω πηγα 1 μερα πριν σαραντησω μονο κ μονο για να το βουλωσουν κ το μετανιωσα γιατι ο παπας ηταν αρρωστος κ μου βγηκε ξινο απο το αγχος!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Γίνεται να πας και μια μέρα πριν σαραντήσεις? είπες ψέμματα στον παπά? :X

Οχι , την αληθεια ειπα και δε μου ειπε κατι. Αλλα πολλες κοπελες δε πανε ακριβως τη μερα που πεφτει. Εγω πηγα μια μερα πριν γιατι την επομενη επεφτε γιορτη και θα ηταν γεματο με κοσμο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις