Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RANIAASIKIDOY έγραψε:AN O ΓΙΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΙΣΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΧΩΝΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΝ ΕΚΕΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΕΣ ΝΥΦΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΜΕ

Μπα μην το λες. Είναι στον άνθρωπο. Εμένα η πεθερά μου δεν ενοχλεί ούτε μυρμήγκι. Είναι πολύ διακριτική με τους πάντες. Οι γονείς μου αντίθετα, συνήθως δεν πιάνουν με την πρώτη αυτά που τους εξηγώ και καταλήγω να τσακωνόμαστε.

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τον αερα πρεπει να τον κοψει ο γιος της που δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο...αρα εσυ πρεπει να δρασεις κ σε οποιον αρεσει!οταν προκειται για νεογεννητο,,δεν παει να θελει η ανηψια που το θεωρω δικαιολογια της πεθερας αυτο,,εσυ θα σκεφτεις το καλο του παιδιου σου κ μονο κ οχι τις επιθυμιες των αλλων..αλλωστε γιαυτο απαγορευει ο παιδιατρος να μην ερχεται σε επαφες το μωρο μεχρι να κανει το πρωτο του εμβολιο..κ αν θελει η πεθερα να το δει που αυτο δεν θα το αποφυγεις με τιποτα ,,θα το εχεις σε αλλο δωματιο με ενδοεπικοινωνια..ετσι κ αλλιως τα μωρα κοιμουνται συνεχεια στην αρχη κ θα θελει την ησυχια του κ οχι πολλους πανω απο το κεφαλι του!κ οτι σου λεει αυτη θα αδιαφορεις η θα την δουλευεις κανονικα γιατι ζειτε στον ιδιο χωρο κ θα σου σπασει τα νευρα στο τελος....αυτη ,,αυτο θελει να σε τσιτωνει κ ξερω οτι το κανει επιτηδες!τα εχω ζησει κ ξερω!

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:Λοιπόν...
Μένω και εγώ σε πολυκατοικία που μένει και η πεθερά μου & η κουνιάδα μου, αμέ, σωστή φωλιά Razz Razz
Όμως δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Βασικά με την πεθερά μου σε τέτοια θέματα δεν έχω κανένα πρόβλημα, η κουνιάδα μου κάνει μεγαλοβλακείες σε τέτοιες περιπτώσεις.
Εμένα το δικό μου μωρό 2 μηνών πήρε αντιβίωση γιατί κόλλησε απο τις ανηψιές μου οι οποίες πήγαιναν παιδικό... Φυσικά και δεν ήταν άρρωστες την ώρα που συναντηθήκαμε, αλλά...
Δύο μηνών μωράκι έκανε 39 πυρετό & του έβαζα συνεχώς ορό και του έβγαζα τις μυξούλες. Ταλαιπωρία? Απίστευτη για το βλαστάρι μου. Άσε με εμένα που δεν είχα κοιμηθεί 5 μέρες μέχρι να γίνει τελείως καλά, το μωράκι μου όμως δεν μπορούσε να αναπνεύσει απο τις μύξες και ψηνόταν στον πυρετό & γιατί? Γιατί εγώ δεν το προστάτεψα. Γιατί εγώ δεν πίστεψα πως θα αρρωστήσει αφού θήλαζε αποκλειστικά. Γενικά, δεν έφτασα μέχρι εκεί.
Εγώ λοιπόν επειδή τα πέρασα, θα σου πρότεινα να τους γράψεις όλους στα παλιά σου τα παπούτσια.
Το μωρό σου πρέπει να υποστηρίξεις Very Happy
& όταν με το καλό μεγαλώσει και πάρει τα πάνω του, τότε να δει τα παιδάκια! μέχρι τότε φωτογραφίες Cool

Α! με το καλό να γεννήσεις!!
Με ένα πόνο!!!

Πω πω κοπελα μου ,να,αυτα τρεμω!!! Κριμα ρε γαμωτο..

Παντως και εγω τα εχω παρει στο κρανιο, δε το καταλαβαινουν απο μονες;;; Οσο με τσιγκλαει με κανει να τσαντιζομαι περισσοτερο, δε το καταλαβαινει;;; Στο τελος απο πεισμα και μονο θα κανουν κανενα 6μηνο να το δουν και ας χτυπιουνται. Για να μη χαλασουμε το χατηρι της μικρης, να ρισκαρω εγω το παιδι μου, λες και ειναι αξιοθεατο...
Και ο αντρας μου... ακομα θεωρει οτι πηρε θεση και της εδειξε την αποψη του... Laughing Laughing Laughing Laughing

Το θεμα βρε κοριτσια ειναι τι να της απαντησω για να το βουλωσει!!! Αυτο με τη γυαλα το ακουω απο πριν καν μεινω εγκυος...
Αφου ημουν ετοιμη να της πω ''κουμαντο να κανεις στα εγγονια του αλλου σου του γιου που τα εχεις ολη μερα,οχι σε μενα''.Αλλα την αλλη τη νυφη την χεζ@@@@αι και δε βγαζει τσιμουδια,σε μενα κανει κουμαντο...
Κοριτσια,υπαρχει τροπος να το βουλωσει αραγε;;; Χωρις να τσακωθω, κατι με το χαμογελο να την κανω τουρμπο αλλα να το βουλωσει και να μη ξαναπει για γυαλες και μ@@@@ες!!
Αυτο με το γιατρο δε πιανει τελικα...

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
RANIAASIKIDOY έγραψε:AN O ΓΙΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΙΣΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΧΩΝΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΝ ΕΚΕΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΕΣ ΝΥΦΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΜΕ



Μπα μην το λες. Είναι στον άνθρωπο. Εμένα η πεθερά μου δεν ενοχλεί ούτε μυρμήγκι. Είναι πολύ διακριτική με τους πάντες. Οι γονείς μου αντίθετα, συνήθως δεν πιάνουν με την πρώτη αυτά που τους εξηγώ και καταλήγω να τσακωνόμαστε.

Καλα, και εμενα οι γονεις μου χειροτεροι ειναι ωρες ωρες.Αλλα στους γονεις σου μπορεις να ριξεις ενα μπινελικι. Στη πεθερα μενεις με το χαμογελο της Τσοκοντα,ο,τι και αν πει, για να μη συγχισεις μεγαλη γυναικα.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Και ο δικος μου εκανε ονειρα να την εχω 40 μερες στο σπιτι με το μωρο, να με βοηθησει... Ονειρααααα!!! Θα μου ερχεται πακετο με τα εγγονια, για να δουν το ''βαζο'';;; alien

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κοριτσακι μου τι τραβας κι εσυ..δυσκολη περιπτωση και μενετε και στην ιδια πολυκατοικια ..την ημερα που θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι να δει το μωρο πες και στην πεθερα σου να ειναι εκει και συννενοησου με τον παιδιατρο να σου λεει οτι το παιδι για ενα χρονικο διαστημα δεν πρεπει να πηγαινει σε αλλους κλειστους χωρους κτλ...μπας και καταφερεις κατι πανω σε αυτο το θεμα!! Υπομονη και καλο κουραγιο Very Happy

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα έκανα το άλλο. Την παροιμία που λέει "τα λέω της νύφης για να τα ακούει η πεθερά" την έχεις ακούσει; Θα καλούσα τη μαμά μου και την πεθερά μου στο σπίτι ένα απόγευμα και θα έκανα και καλά κήρυγμα στη μαμά μου (αφού θα είχα συνεννοηθεί μαζί της πρώτα) για το τι θα γίνει όταν έρθει το μωρό. Θα της έλεγα όσα θα ήθελα να πω στην πεθερά αλλά δεν τα έλεγα τόσο καιρό. Και ίσως έτσι πάρει και αυτή το μήνυμα.

Θα έλεγα για παράδειγμα στη μάνα μου: "Και μην τυχόν και μου φέρνεις εδώ μέσα θείες και ξαδέρφες και ειδικά μικρά παιδιά, γιατί θα γίνει χαμός!". Σε τέτοιο στυλ. Ξέρω είναι σκληρό για τη μαμά, αλλά αφού θα το έχετε συνεννοηθεί δε νομίζω να προσβληθεί.

????????


Επισκέπτης
boulitsa έγραψε:τον αερα πρεπει να τον κοψει ο γιος της που δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο...αρα εσυ πρεπει να δρασεις κ σε οποιον αρεσει!οταν προκειται για νεογεννητο,,δεν παει να θελει η ανηψια που το θεωρω δικαιολογια της πεθερας αυτο,,εσυ θα σκεφτεις το καλο του παιδιου σου κ μονο κ οχι τις επιθυμιες των αλλων..αλλωστε γιαυτο απαγορευει ο παιδιατρος να μην ερχεται σε επαφες το μωρο μεχρι να κανει το πρωτο του εμβολιο..κ αν θελει η πεθερα να το δει που αυτο δεν θα το αποφυγεις με τιποτα ,,θα το εχεις σε αλλο δωματιο με ενδοεπικοινωνια..ετσι κ αλλιως τα μωρα κοιμουνται συνεχεια στην αρχη κ θα θελει την ησυχια του κ οχι πολλους πανω απο το κεφαλι του!κ οτι σου λεει αυτη θα αδιαφορεις η θα την δουλευεις κανονικα γιατι ζειτε στον ιδιο χωρο κ θα σου σπασει τα νευρα στο τελος....αυτη ,,αυτο θελει να σε τσιτωνει κ ξερω οτι το κανει επιτηδες!τα εχω ζησει κ ξερω!

Το θεμα δεν ειναι αν θα ερχεται, γιατι δε σκοπευω να την αφηνω να ερθει στο μωρο οταν της φερνουν τα αλλα αρρωστα, και ας χτυπιεται κατω..
Το θεμα ειναι να την κανω να καταλαβει οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως γουσταρουμε εμεις και να κοψει τα καρφακια... Αυτο θελω...
Αφου σκεφτομαι να της πω στα ισια οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως θελουμε εμεις και ναι θατο βαλω σε γυαλα και οπου γουσταρω εγω και να κανει κουμαντο στο δικο της σπιτι , αλλα ειμαι ηλιθια και εγω, δε θελω να της απαντησω ετσι για να μη στεναχωρηθει ο αντρας μου....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την etoile! στις Δευ Οκτ 03, 2011 5:22 am, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
elena25 έγραψε:Εγώ θα έκανα το άλλο. Την παροιμία που λέει "τα λέω της νύφης για να τα ακούει η πεθερά" την έχεις ακούσει; Θα καλούσα τη μαμά μου και την πεθερά μου στο σπίτι ένα απόγευμα και θα έκανα και καλά κήρυγμα στη μαμά μου (αφού θα είχα συνεννοηθεί μαζί της πρώτα) για το τι θα γίνει όταν έρθει το μωρό. Θα της έλεγα όσα θα ήθελα να πω στην πεθερά αλλά δεν τα έλεγα τόσο καιρό. Και ίσως έτσι πάρει και αυτή το μήνυμα.

Ναι, και τι θα βγει με αυτο;; Θα της ανοιξω πιο πολυ το στομα και θα με λεει υποχονδρια κτλ
Το θεμα ειναι με καποιο τροπο θα καταλαβει οτι δε μπορει να κανει κουμαντο στο σπιτι μας και στο παιδι μας... Να το βουλωσει...

Θα έλεγα για παράδειγμα στη μάνα μου: "Και μην τυχόν και μου φέρνεις εδώ μέσα θείες και ξαδέρφες και ειδικά μικρά παιδιά, γιατί θα γίνει χαμός!". Σε τέτοιο στυλ. Ξέρω είναι σκληρό για τη μαμά, αλλά αφού θα το έχετε συνεννοηθεί δε νομίζω να προσβληθεί.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
boulitsa έγραψε:τον αερα πρεπει να τον κοψει ο γιος της που δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο...αρα εσυ πρεπει να δρασεις κ σε οποιον αρεσει!οταν προκειται για νεογεννητο,,δεν παει να θελει η ανηψια που το θεωρω δικαιολογια της πεθερας αυτο,,εσυ θα σκεφτεις το καλο του παιδιου σου κ μονο κ οχι τις επιθυμιες των αλλων..αλλωστε γιαυτο απαγορευει ο παιδιατρος να μην ερχεται σε επαφες το μωρο μεχρι να κανει το πρωτο του εμβολιο..κ αν θελει η πεθερα να το δει που αυτο δεν θα το αποφυγεις με τιποτα ,,θα το εχεις σε αλλο δωματιο με ενδοεπικοινωνια..ετσι κ αλλιως τα μωρα κοιμουνται συνεχεια στην αρχη κ θα θελει την ησυχια του κ οχι πολλους πανω απο το κεφαλι του!κ οτι σου λεει αυτη θα αδιαφορεις η θα την δουλευεις κανονικα γιατι ζειτε στον ιδιο χωρο κ θα σου σπασει τα νευρα στο τελος....αυτη ,,αυτο θελει να σε τσιτωνει κ ξερω οτι το κανει επιτηδες!τα εχω ζησει κ ξερω!

Το θεμα δεν ειναι αν θα ερχεται, γιατι δε σκοπευω να την αφηνω να ερθω στο μωρο οταν της φερνουν τα αλλα αρρωστα, και ας χτυπιεται κατω..
Το θεμα ειναι να την κανω να καταλαβει οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως γουσταρουμε εμεις και να κοψει τα καρφακια... Αυτο θελω...
Αφου σκεφτομαι να της πω στα ισια οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως θελουμε εμεις και ναι θατο βαλω σε γυαλα και οπου γουσταρω εγω και να κανει κουμαντο στο δικο της σπιτι , αλλα ειμαι ηλιθια και εγω, δε θελω να της απαντησω ετσι για να μη στεναχωρηθει ο αντρας μου....

Αυτες τις μαλακιες κανουμε και τραβαμε μετα εμεις ολο το λουκι...Και στεναχωριομαστε και αρπαζομαστε...
Ακου επειδη οι ορμονες σου μετα την γεννα και με το μωρο κι ολα θα σε ρημαξουν μη διανοηθεις να τα κρατησεις μεσα σου...

????????


Επισκέπτης
tatijana έγραψε:
etoile! έγραψε:
boulitsa έγραψε:τον αερα πρεπει να τον κοψει ο γιος της που δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο...αρα εσυ πρεπει να δρασεις κ σε οποιον αρεσει!οταν προκειται για νεογεννητο,,δεν παει να θελει η ανηψια που το θεωρω δικαιολογια της πεθερας αυτο,,εσυ θα σκεφτεις το καλο του παιδιου σου κ μονο κ οχι τις επιθυμιες των αλλων..αλλωστε γιαυτο απαγορευει ο παιδιατρος να μην ερχεται σε επαφες το μωρο μεχρι να κανει το πρωτο του εμβολιο..κ αν θελει η πεθερα να το δει που αυτο δεν θα το αποφυγεις με τιποτα ,,θα το εχεις σε αλλο δωματιο με ενδοεπικοινωνια..ετσι κ αλλιως τα μωρα κοιμουνται συνεχεια στην αρχη κ θα θελει την ησυχια του κ οχι πολλους πανω απο το κεφαλι του!κ οτι σου λεει αυτη θα αδιαφορεις η θα την δουλευεις κανονικα γιατι ζειτε στον ιδιο χωρο κ θα σου σπασει τα νευρα στο τελος....αυτη ,,αυτο θελει να σε τσιτωνει κ ξερω οτι το κανει επιτηδες!τα εχω ζησει κ ξερω!

Το θεμα δεν ειναι αν θα ερχεται, γιατι δε σκοπευω να την αφηνω να ερθω στο μωρο οταν της φερνουν τα αλλα αρρωστα, και ας χτυπιεται κατω..
Το θεμα ειναι να την κανω να καταλαβει οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως γουσταρουμε εμεις και να κοψει τα καρφακια... Αυτο θελω...
Αφου σκεφτομαι να της πω στα ισια οτι το παιδι θα το μεγαλωσουμε οπως θελουμε εμεις και ναι θατο βαλω σε γυαλα και οπου γουσταρω εγω και να κανει κουμαντο στο δικο της σπιτι , αλλα ειμαι ηλιθια και εγω, δε θελω να της απαντησω ετσι για να μη στεναχωρηθει ο αντρας μου....

Αυτες τις μαλακιες κανουμε και τραβαμε μετα εμεις ολο το λουκι...Και στεναχωριομαστε και αρπαζομαστε...
Ακου επειδη οι ορμονες σου μετα την γεννα και με το μωρο κι ολα θα σε ρημαξουν μη διανοηθεις να τα κρατησεις μεσα σου...

Ναι, αυτες τις μαλακιες κανουμε.. Μη τους στεναχωρησουμε... Αλλα αυτοι δε σκανε μη μας στεναχωρησουν, μονο μη θιξουν τη μαμα τους που ειναι μεγαλη γυναικα...

Το φοβερο ειναι οτι σε ολη την εγκυμοσυνη δεν εχω νευρα, ειμαι μες την τρελη χαρα ολη μερα, τα βλεπω ολα ροδινα και αυτη καταφερε παλι να με εκνευρισει και να με κανει να χαλασω τη διαθεση μου...
Και εχω και νευρα με τον αντρα μου πιο πολυ, γιατι θεωρει οτι με αυτο που της ειπε την θαμπωσε και πηρε θεση υπερ μου... Που ηταν ανυπαρκτος στη συζητηση παλι...

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile είναι σαν να ακούω την πεθερά μου Very Happy
Έχω που έχω ένα σωρό προβλήματα, κάτι θα κάνει η κάτι θα πει και θα με σκάσει, δεν μπορεί αλλιώς!!
Καλά αυτό για την γυάλα ΠΟΣΕΣ φορές το έχω ακούσει δεν ξέρω!
Προχτές μου λέει

Π: θα είστε σπίτι το βραδάκι? θα έρθει η κουνιάδα σου να σας δει
Ε: Δεν ξέρω έχουμε μια δουλειά, ας πάρει τηλ πρώτα
Π: Καλά τις είπα να έρθει στις 9 γιατί θέλω να περάσει να με πάρει μετά απο εκεί κοντά σε σας κατά τις 11-12.
Ε: ΑΣ πάρει τηλ να μιλήσει με τον αδερφό της, θα λείπουμε στις 9.
Π: καλά καλά...........

ΕΛΕΟΣ μέχρι και το πότε θα δεχτούμε κόσμο για καφέ μας κανονίζει η μαλάκω!
Φυσικά δεν έγινε το δικό της, γιατί τα πήρα.

????????


Επισκέπτης
pumpkin έγραψε:etoile είναι σαν να ακούω την πεθερά μου Very Happy
Έχω που έχω ένα σωρό προβλήματα, κάτι θα κάνει η κάτι θα πει και θα με σκάσει, δεν μπορεί αλλιώς!!
Καλά αυτό για την γυάλα ΠΟΣΕΣ φορές το έχω ακούσει δεν ξέρω!
Προχτές μου λέει

Π: θα είστε σπίτι το βραδάκι? θα έρθει η κουνιάδα σου να σας δει
Ε: Δεν ξέρω έχουμε μια δουλειά, ας πάρει τηλ πρώτα
Π: Καλά τις είπα να έρθει στις 9 γιατί θέλω να περάσει να με πάρει μετά απο εκεί κοντά σε σας κατά τις 11-12.
Ε: ΑΣ πάρει τηλ να μιλήσει με τον αδερφό της, θα λείπουμε στις 9.
Π: καλά καλά...........

ΕΛΕΟΣ μέχρι και το πότε θα δεχτούμε κόσμο για καφέ μας κανονίζει η μαλάκω!
Φυσικά δεν έγινε το δικό της, γιατί τα πήρα.

Α,εμενα αμα ηθελε να μας καλεσει καπου ο κουνιαδος μου, εβαζε την πεθερα να μας το πει...
Αλλα οταν εγω εβαζα τον αντρα μου -αδερφο του να τους καλεσει, εβγαζαν ολοκληρη παρεξηγηση επειδη δε τους καλεσα και εγω που ειμαι η νοικοκυρα του σπιτιου Laughing Laughing

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......

Αν σταματήσουμε να βλέπουμε την πεθερά ώς πεθερά και δούμε όλες τις αντιδράσεις της σαν να ήταν η μητέρα μας....ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ...

Αντιδράστε όπως θα αντιδρούσατε ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΑΣ Wink Wink

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......

Αν σταματήσουμε να βλέπουμε την πεθερά ώς πεθερά και δούμε όλες τις αντιδράσεις της σαν να ήταν η μητέρα μας....ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ...

Αντιδράστε όπως θα αντιδρούσατε ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΑΣ Wink Wink
Καλά εμένα την δικιά μου πεθερά δεν την συμφέρει αυτό, χαχα!

Αλλά για τις άλλες κοπέλες για να λέμε και του στραβου το δικιο πραγματικά έχουν τύχει σε πεθερά λουκούμι και σίγουρα θα είναι και δύσκολο να την δουν σαν την μαμά τους γιατί πολύ απλά εκείνη δεν τις βλέπει σαν κόρη. Νομίζω ότι μονός καβγάς δεν γίνεται και καλή θέληση πρέπει να υπάρχει κι από τις δυο πλευρές.

????????


Επισκέπτης
joannakuba έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......

Αν σταματήσουμε να βλέπουμε την πεθερά ώς πεθερά και δούμε όλες τις αντιδράσεις της σαν να ήταν η μητέρα μας....ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ...

Αντιδράστε όπως θα αντιδρούσατε ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΑΣ Wink Wink

Αμα αντιδρασω ετσι, δε θα μου ξαναμιλησει!!! Laughing Laughing Laughing
Στη μανα μου τα χωνω, δε καθομαι να τη κοιταω με το υφος της αγελαδας για να μη τη στεναχωρησω!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχχαχ.....κοιτα κι εγώ δεν είμαι η πιο εύκολη κόρη του κόσμου Wink Wink

Η πεθερά μου πάντως το εκτίμησε όταν άρχισα να της τα "χώνα" στα ίσια και ξεκάθαρα και χωρίς υπεκφυγές.... Wink

μετά απο 3 χρόνια ΟΜΗΡΙΚΩΝ ΚΑΥΓΑΔΩΝ...γίναμε καλύτερα απο ότι ήταν με την κόρη της.... Wink

αυτό κράτησε 9 χρόνια...τώρα χώρισα και μου λείπει........Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Crying or Very sad Crying or Very sad

????????


Επισκέπτης
Μα δεν ειναι τυχαιο οτι για τον πεθερο μου δεν εχω πει ουτε μια κακια κουβεντα, τον λατρευω και μολις εμαθα οτι θα κανω αγορακι ειπα απο μονη μου ολο χαρα οτι θα δωσω το ονομα του...
Παρολο που και εκεινος ειχε τις παραξενιες του (πεθανε δυστυχως πριν λιγο καιρο...). Μου εδειχνε ομως πολλη αγαπη... Και ξεχνουσα και παραξενιες και τα παντα...
Η πεθερα μου μονο μουρμουρα ειναι, μονο να θελει να δειξει το σωστο, οχι απλα με συζητηση, αλλα με ειρωνεια και μια μουρη μεχρι τα ποδια ή με ειρωνικο γελακι... Την ειρωνεια δεν αντεχω..
Αμα πχ μου ελεγε ''Βρε Αλεξανδρα μου,ξερω οτι σαν μαμα θα εισαι λιγο πιο προστατευτικη,αλλα θα μας αφηνεις να βλεπουμε το μωρο ε;'', δε θα με πειραζε. Αλλα οταν ξεκιναει τη συζητηση με ''α,ειμαι σιγουρη οτι θα το βαλετε σε γυαλα και θα σφραγισετε το σπιτι'', με ειρωνικο γελακι, ε εκει σε βγαζει απο τα ρουχα σου και σε κανει να θες να τη βαρεσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παντως αν ηταν μανα μου, θα την ειχα βαρεσει!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:χαχχαχ.....κοιτα κι εγώ δεν είμαι η πιο εύκολη κόρη του κόσμου Wink Wink

Η πεθερά μου πάντως το εκτίμησε όταν άρχισα να της τα "χώνα" στα ίσια και ξεκάθαρα και χωρίς υπεκφυγές.... Wink

μετά απο 3 χρόνια ΟΜΗΡΙΚΩΝ ΚΑΥΓΑΔΩΝ...γίναμε καλύτερα απο ότι ήταν με την κόρη της.... Wink

αυτό κράτησε 9 χρόνια...τώρα χώρισα και μου λείπει........Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Crying or Very sad Crying or Very sad

Χαχαχα, είσαι ΘΕΑ!!!

????????


Επισκέπτης
joannakuba έγραψε:χαχχαχ.....κοιτα κι εγώ δεν είμαι η πιο εύκολη κόρη του κόσμου Wink Wink

Η πεθερά μου πάντως το εκτίμησε όταν άρχισα να της τα "χώνα" στα ίσια και ξεκάθαρα και χωρίς υπεκφυγές.... Wink

μετά απο 3 χρόνια ΟΜΗΡΙΚΩΝ ΚΑΥΓΑΔΩΝ...γίναμε καλύτερα απο ότι ήταν με την κόρη της.... Wink

αυτό κράτησε 9 χρόνια...τώρα χώρισα και μου λείπει........Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Crying or Very sad Crying or Very sad

Ε,αμα δεν ειχες χωρισει θα την ειχες σκοτωσει και παλι θα σου ελειπε!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Εγω οσες φορες πηγα να πω την αποψη μου, κατεληγε να φωναζει και να μου λεει ''κοψε την κουβεντα'', γιατι επρεπε να λεω ολο ναι σε ο,τι λεει. Δεν ακουγε τι ελεγα. Ε, πλεον απλα δε λεω τιποτα και οταν με προκαλει προσπαθω να την αγνοω, λεω ναι ναι και τελικα κανω το δικο μου.
Αλλα με το παιδι δε ξερω τι αντοχες θα εχω να την αγνοω....

Γενικα εχουν σαν νοοτροπια (και αυτη και οι γιοι της) να μη συζητουν τα προβληματα μεταξυ τους, να θαβονται απο πισω και ετσι τα προβληματα μαζευονται και δε λυνονται ποτε...

Εγω εχω μαθει οταν με ενοχλει κατι να το συζηταω και να το λυνω. Οπότε πνιγομαι που σε αυτην δε τολμω να μιλησω...
Και αυτη η κατασταση διαιωνιζεται...

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:

Στη μανα μου τα χωνω, δε καθομαι να τη κοιταω με το υφος της αγελαδας για να μη τη στεναχωρησω!!! Laughing Laughing Laughing Laughing


Άλλαξε ύφος! Υιοθέτησε αυτό του ταύρου!!! Wink Wink Wink

????????


Επισκέπτης
kalliopitsa έγραψε:
etoile! έγραψε:

Στη μανα μου τα χωνω, δε καθομαι να τη κοιταω με το υφος της αγελαδας για να μη τη στεναχωρησω!!! Laughing Laughing Laughing Laughing


Άλλαξε ύφος! Υιοθέτησε αυτό του ταύρου!!! Wink Wink Wink

Μετα θα μας πρηζει πιο πολυ!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ασε που ''κατα λάθος'' θα την πετυχω με κανενα κερατο και θα τρεχουμε!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalliopitsa έγραψε:
etoile! έγραψε:

Στη μανα μου τα χωνω, δε καθομαι να τη κοιταω με το υφος της αγελαδας για να μη τη στεναχωρησω!!! Laughing Laughing Laughing Laughing


Άλλαξε ύφος! Υιοθέτησε αυτό του ταύρου!!! Wink Wink Wink

Χαχαχαχαχα! Οικογενειακή υπόθεση το ωραίο χιούμορ βλέπω!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απαντω στην ερωτηση και μονο...

με ενα μαξιλαρι στην μουρη για περιπου 5 λεπτα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ax koritsia ti na sou po to polu polu na to peis sta isa!!!dn thelo an erthi se epafi to paidi mou me alla paidia k egw xeimwna tha gennisw k tha tis to po prin genniso oti dn thelo na erthi kaneis sto spiti mexri na sarantiso k meta tha doume ,lete na geinoume k emis etsi me ta paidia mas i kaki pethera

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:απαντω στην ερωτηση και μονο...

με ενα μαξιλαρι στην μουρη για περιπου 5 λεπτα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

respect Respect Respect Respect Respect Respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις