Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:Με τον αντρα μου ειχα αυτη τη συζητηση τον Ιουνιο...

επανάληψη, μήτηρ μαθήσεως.....

... οποτε απο τον Σεπτεμβρη που θα ξαναρχισουν σχολειο θα πει στη μανα του .... Ε,περιμενα να δω ποτε θα τα πει... Σημερα συνειδητοποιησα οτι δε προκειται να πει τιποτα,

δώστου χρόνο και θα τα πει. μόλις δει τί κούτσικο θα είναι το μωρό θα πάρει χαμπάρι ότι είναι και ευαίσθητο και δε επιτρέψει και ο ίδιος τις επισκέψεις.

Ε,οταν θα ερθει η στιγμη θα μιλησω μου λεει.

καταλαβαίνουν, μη νομίζεις. απλά δεν είναι στο DNA τους να ασχολούνται με κάποια πράγματα πριν έρθει η ώρα τους...

Αλλα εγω ειμαι τρελη. Θα βγαζω το τηλ απο την πριζα, δε θα ανοιγω πορτες μου φαινεται και σε οποιον αρεσει...

κάντο!άμα δεν βλέπεις άλλη λύση...

Και ειναι δυνατον να θεωρει νορμαλ να μου ερχεται ο κοσμος επισκεψη και εγω να εχω μονο του το μωρο στο δωματιο , να μη τους αφηνω να το δουν και να πινω ανεμελα καφε στο σαλονι;;;;

ασχολίαστο...να'χαμε να λέγαμε....

Και βαρεθηκα την ατακα οτι θα το βαλω στη γυαλα. Αφου σκεφτομαι να της απαντησω οτι ναι θα το βαλω, εσυ τι ζορι τραβας;;;

πες της το!!!!!! άμα χρειαστεί θα το κάνω κι αυτό για το καλό του παιδιού μου! ήρεμα και με βλέμμα αθώο και θα το καταλάβει με το ΠΑΡΑΠΑΝΩ ότι το εννοείς 1000000000%

Μου τη δινει στα νευρα αυτη η ατακα, μου τη λεει απο πριν μεινω εγκυος και με κανει ηφαιστειο.

το έχει πάρει χαμπάρι γι'αυτό στο λέει συνέχεια. η ατάκα του γιατρού κολλάει εδώ!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
elena25 έγραψε:Βρε συ, γιατί κάθεσαι και σκας; Γιατί τα σκέφτεσαι αυτά και τρελαίνεσαι; Αφού ούτως ή άλλως το μωρό κατά κάποιο τρόπο θα "βάλετε στη γυάλα" γιατί έτσι θα είναι το σωστό, πες της το να ησυχάσεις κι εσύ. Πες της πως ναι, πρέπει να το βάλω στη γυάλα και τέλος. Έχω ξαδέρφη, η οποία ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ η καπέλα με αποβολές και άλλες άσχημες καταστάσεις. Γέννησε Νοέμβριο και η παιδίατρος της είπε πήρης αποστείρωση για έξι μήνες. Δε δέχτηκε κανέναν στο σπίτι της. Ακόμη και η μαμά της πήγε μετά τις 40 μέρες. Το μωρό όμως δεν αρρώστησε ούτε μια φορά! Αλλά εννοείται, οι φαρμακόγλωσσες έδιναν και έπαιρναν! Ποιος νοιάστηκε όμως; Μην σκέφτεσαι τίποτα! Άστην να λέει!

και εγω εφαγα 3 αποβολες μεχρι να καταφερω να παει καλα και ειναι λογικο να ειμαι ακομη πιο προστατευτικη, αλλα δε νομιζω οτι θεωρουμαι και υποχονδρια... Στη τελικη ειπα οτι και βολτα θα το βγαλω αμα εχει καλο καιρο, δε θα το κλεισω σε μπουκαλι. Αλλα τις ιωσεις τις φοβαμαι, γιατι και ο κουνιαδος μου ειναι μεγαλος καφρος και τα φερνει και με πυρετο...
Και εκτος αυτου, εχει και το αλλο η πεθερουλα μου, αν το παιδι βηχει, δε μας λεει τιποτα και αμα της πεις μα ειναι αρρωστο ,σου λεει ''ενα βηχαλακι εχει,δεν ειναι ιωση''. Ειναι και γιατρος... Οποτε πως να μη τρεμω με το μωρο;;; Εγω βαρεθηκα να αρρωσταινω για να βολευτει ο κουνιαδος, λες και ειμαι υποχρεωμενη καθε χειμωνα να λειπω απο τη δουλεια μου...

Φυσικά και θα το βγάλεις βόλτα να πάρει καθαρό αέρα! Αυτό είναι υγεία! Το χειρότερο για το μωρό είναι ο συνωστισμός σε κλειστούς χώρους... Θα στα πει και ο παιδίατρος αυτά. Καλέ γέννησε η κουμπαρα μου τώρα τον Ιούλιο και φυσικά δεν ήθελε να κάτσει μέσα η κοπέλα με την ζέστη και έβγαινε βόλτες με το καροτσάκι τα βράδια και ξεσκάγανε και εκείνη και το μωρό. Μια απο αυτές τις μέρες είχε γενέθλια το παιδί της κουνιάδας της... Ε, αρχίσαν οι φαρμακόγλωσσες να λένε. Μια θειά, συγκεκριμένα είπε την ατάκα που απο κει φαίνεται το μικρό το μυαλό της: "αλλού κι αλλου ξέρουν να πηγαίνουν, στα γενέθλια δεν ήξεραν να έρθουν!". Να σημειώσω πως στα γενέθλια, θα είχε καμια 15 πιτσιρίκια και αρκετούς ενήλικες απο τους οποίους οι μισοί τουλάχιστον θα κάπνιζαν! Αλλά είναι απο αυτές τις θείτσες που αμα δουν λεχώνα στο δρόμο τους πονάνε τα ούλα τους, δεν περνανε κάτω απο σκάλες, αν δουν μαύρη γάτα φτύνουν τον κόρφο τους κτλ... Οπότε φανταστείτε τι άλλο είπε το βρωμόστομά της όταν έμαθε ότι δεν κλείστηκε η λεχώνα μέσα στο σπίτι μέχρι να σαραντίσει...

Όσο για το βήχα καλή μου... Εμένα η μάνα μου μπορεί να ήταν συναχωμένη και για να δει το παιδί, δεν μου το έλεγε, το καταλάβαινα μόνη μου μέχρι που της είπα 2 κουβεντούλες και ίσιωσε... Να την δω φέτος! Εγωισμός πάνω απο όλα! Η υγεία του παιδιού σου, ψιλά γράμματα! Τίποτε άλλο...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ .....Φανταστε'ιτε να έβγαινε μια μέρα με τίτλο :χώστε τα στις πεθερές; πωπβ χαμός θα γινόταν άντε να βρεθεί ημέρα κατά της πεθεράς και βλέπεις να πετάγονται απο τα μπαλκόνια

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
νομιζω οτι δινεις πολυ σημασια σε αυτα που σου λεει,δεν τα εχω διαβασει ολα οσα εχετε γραψει,αλλα αν σου ξαναπει οτιδηποτε απαντησε της "πεθερα τα του οικου σου" ...εγω παντως της δικης μου της τα χωνω δεν με νοιαζει αν νευριαζει ή οχι...ειδικα οτι αφορα το παιδι δεν την αφηνω να παρει αερα,αλλα δεν εχω και απαιτηση πχ να μου το κραταει...
πες της οτι καθενας μεγαλωνει τα παιδια του οπως θελει ...
επισης να τονισω οτι ο συζυξ πρεπει να παρει θεση και οτι ειναι μεγαλο λαθος που μενεις στην ιδια πολυκατοικια...

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ .....Φανταστε'ιτε να έβγαινε μια μέρα με τίτλο :χώστε τα στις πεθερές; πωπβ χαμός θα γινόταν άντε να βρεθεί ημέρα κατά της πεθεράς και βλέπεις να πετάγονται απο τα μπαλκόνια

ωωωω! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 2 587529 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 2 587529 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 2 587529 άντε γιατί έχουν βγάλει μέχρι και παγκόσμια μέρα κατά της βλακείας αλλά δε σου πάει η καρδιά να γιορτάσεις τότε για την πεθερά σου! την κρατάς για τους γείτονες, τους βλάκες οδηγούς κλπ κλπ.
Παγκόσμια μέρα κατά της πεθεράς όμως;;;;; Θα γέμιζαν οι δρόμοι της χώρας!!!!!!!

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ενα τελευταιο θα πω και χρησιμοποιησε το,εγω αυτο ειπα και του αντρα μου,με την υγεια του παιδιου μου δεν παιζω,δεν με ενδιαφερει ποιος θελει να το δει ...ααα και επισης οταν γεννησα(καλοκαιρι) ειχα πει οτι πριν τις 20 μερες δεν δεχομαι επισκεψεις και επισης εκανα και ολοκληρη φασαρια του αντρα μου που ειχα τον πεθερο καθε μερα στο σπιτι να ερχεται να βλεπει το μικρο...οποτε μετα απ'ολα μαζευτηκαν,τωρα αν δεν γουσταρω δεν σηκωνω ουτε το τηλ(εννοειται για να ερθουν πρεπει να παρουν τηλ)...

????????


Επισκέπτης
happiness έγραψε:νομιζω οτι δινεις πολυ σημασια σε αυτα που σου λεει,δεν τα εχω διαβασει ολα οσα εχετε γραψει,αλλα αν σου ξαναπει οτιδηποτε απαντησε της "πεθερα τα του οικου σου" ...εγω παντως της δικης μου της τα χωνω δεν με νοιαζει αν νευριαζει ή οχι...ειδικα οτι αφορα το παιδι δεν την αφηνω να παρει αερα,αλλα δεν εχω και απαιτηση πχ να μου το κραταει...
πες της οτι καθενας μεγαλωνει τα παιδια του οπως θελει ...
επισης να τονισω οτι ο συζυξ πρεπει να παρει θεση και οτι ειναι μεγαλο λαθος που μενεις στην ιδια πολυκατοικια...

Το ξερω οτι ειναι λαθος που μενω εδω, αλλα πανω που λεγαμε να παρουμε δανειο και να φυγουμε,εσκασε αυτο με την οικονομια και τωρα δε ξερουμε τι ξημερωνει αυριο , οποτε αποκλειεται να φυγουμε απο το σκατοσπιτο.
Το μονο που θα με σωσει ειναι αν τον απολυσουν και φυγουμε εξωτερικο, οπως λεει εδω και καιρο. Αλλα απο λογια χορτασα...δε περιμενω...

Το φοβερο ειναι οτι το μεσημερι του ελεγα οτι τωρα με το παιδι θελω να τα βρουμε με τη μανα σου, να γινει καλο το κλιμα , να τρωμε και σπιτι της που και που... Και μετα σκαει αυτη η συζητηση το απογευμα, εκεινος ηταν κλασικα απων και με τσαντισε, παλι εγω εβγαλα το φιδι απο την τρυπα και δε βλεπω μ αυτη τη γυναικα να καταφερνω να τα εχω καλα χωρις να πινω ψυχοφαρμακα!!!! Laughing
Και εκνευριζομαι μαζι του γιατι με αφηνει να στρεσαρομαι, ενω θα μπορουσε να της πει κατι και να με παρατησει ησυχη.

Α,ειχαμε και το αλλο θεμα.. Να ερθουν ολοι σπιτι δε τη πειραζει, αλλα οταν της ειπα οτι αμα κανει καλο καιρο θα βγαλω το παιδι βολτα και ας μην εχω παρει ευχη απο την εκκλησια, φρικαρε!!! Οι ιωσεις δε τη πειραζουν, η ευχη την πειραξε τρομαρα της!!! Αλλα εγω ειμαι η υστερικη κατα τ αλλα!!!! Μακαρι να εχει καμια καλη μερα να βγαλω εξω το μωρο, ετσι για το γαμωτο, να της τη σπασω...

Να ρωτησω κατι ακομα βρε κοριτσια;; Μεσα σε ολη αυτη τη γλυκεια κουβεντα μου πεταξε και οτι πρεπει να κοινωνησω πριν γεννησω. Της ειπα οκ για να ληξει το θεμα, αλλα δε σημαινει και οτι θα το κανω...
Ισχυει κατι τετοιο;;;

????????


Επισκέπτης
happiness έγραψε:ενα τελευταιο θα πω και χρησιμοποιησε το,εγω αυτο ειπα και του αντρα μου,με την υγεια του παιδιου μου δεν παιζω,δεν με ενδιαφερει ποιος θελει να το δει ...ααα και επισης οταν γεννησα(καλοκαιρι) ειχα πει οτι πριν τις 20 μερες δεν δεχομαι επισκεψεις και επισης εκανα και ολοκληρη φασαρια του αντρα μου που ειχα τον πεθερο καθε μερα στο σπιτι να ερχεται να βλεπει το μικρο...οποτε μετα απ'ολα μαζευτηκαν,τωρα αν δεν γουσταρω δεν σηκωνω ουτε το τηλ(εννοειται για να ερθουν πρεπει να παρουν τηλ)...

Α,εμενα κανει το αλλο τελευταια, στεκεται εξω απο την πορτα μου και με παιρνει τηλ να ανοιξω... Και αμα δε το σηκωσω παιρνει ξανα και ξανα... Λες και δε παιζει να λειπω απο το σπιτι ή να κοιμαμαι!!! Ασε σου λεω, ειναι πολυ εκνευριστικες....Καλα που δεν εδωσα κλειδια και το ειχα κοψει απο την αρχη αυτο!!! Παλι καλα!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Οι ιωσεις δε τη πειραζουν, η ευχη την πειραξε τρομαρα της!!! Αλλα εγω ειμαι η υστερικη κατα τ αλλα!!!!

Α, κατάλαβα μόλις για τι άνθρωπο μιλάμε... Απλά είναι στον κόσμο της...

Να ρωτησω κατι ακομα βρε κοριτσια;; Μεσα σε ολη αυτη τη γλυκεια κουβεντα μου πεταξε και οτι πρεπει να κοινωνησω πριν γεννησω. Της ειπα οκ για να ληξει το θεμα, αλλα δε σημαινει και οτι θα το κανω...
Ισχυει κατι τετοιο;;;

Τιιιιι; Λίγο μακάβριο μου ακούγεται όλο αυτό! Να της πεις ότι στην Ελλάδα του 2011 δεν τίθεται τέτοιο θέμα! Ευτυχώς που δεν σου είπε αυτό που σκεφτόταν αλλά μάλλον περίμενε ότι θα το συζητήσεις και θα στο πετούσε αργότερα... Καλά έκανες και της σταμάτησες την κουβέντα! Δεν φαντάζεσαι τι θα είχαν ακούσει τα αυτάκια σου! Ζει στην κοσμάρα της λέμεεε...

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τι στα κομματια βρε κοριτσια!!!!!!!!!!
ολες ιδιες ειναι???????
απο καλουπι??????

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εννοειται οχι κλειδια στα πεθερικα,αλλα ουτε και στους γονεις μου...
οσο για το αλλο θεμα εγω κοινωνουσα πολυ συχνα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ναι πηγα και την τελευταια βδομαδα πριν γεννησω,αυτο ομως ειναι δικο σου θεμα,οχι της πεθερας...
και καλο ειναι να ξεκαθαρισεις τα πραγματα τωρα πριν γεννησεις γιατι μετα θα εχεις μεγαλυτερο θεμα

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:
Οι ιωσεις δε τη πειραζουν, η ευχη την πειραξε τρομαρα της!!! Αλλα εγω ειμαι η υστερικη κατα τ αλλα!!!!

Α, κατάλαβα μόλις για τι άνθρωπο μιλάμε... Απλά είναι στον κόσμο της...

Να ρωτησω κατι ακομα βρε κοριτσια;; Μεσα σε ολη αυτη τη γλυκεια κουβεντα μου πεταξε και οτι πρεπει να κοινωνησω πριν γεννησω. Της ειπα οκ για να ληξει το θεμα, αλλα δε σημαινει και οτι θα το κανω...
Ισχυει κατι τετοιο;;;

Τιιιιι; Λίγο μακάβριο μου ακούγεται όλο αυτό! Να της πεις ότι στην Ελλάδα του 2011 δεν τίθεται τέτοιο θέμα! Ευτυχώς που δεν σου είπε αυτό που σκεφτόταν αλλά μάλλον περίμενε ότι θα το συζητήσεις και θα στο πετούσε αργότερα... Καλά έκανες και της σταμάτησες την κουβέντα! Δεν φαντάζεσαι τι θα είχαν ακούσει τα αυτάκια σου! Ζει στην κοσμάρα της λέμεεε...

Τι εννοεις;; Αγριευτηκα!!! Για εξηγησε μου!!! Shocked Shocked

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:εννοειται οχι κλειδια στα πεθερικα,αλλα ουτε και στους γονεις μου...
οσο για το αλλο θεμα εγω κοινωνουσα πολυ συχνα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ναι πηγα και την τελευταια βδομαδα πριν γεννησω,αυτο ομως ειναι δικο σου θεμα,οχι της πεθερας...
και καλο ειναι να ξεκαθαρισεις τα πραγματα τωρα πριν γεννησεις γιατι μετα θα εχεις μεγαλυτερο θεμα

Συμφωνώ απόλυτα! Αλλο να νιώσεις εσύ την ανάγκη να πας και άλλο να πας "προληπτικά", όπως πιστεύω πως εννοούσε εκείνη.

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κατινα έγραψε:τι στα κομματια βρε κοριτσια!!!!!!!!!!
ολες ιδιες ειναι???????
απο καλουπι??????
το ιδιο θα ρωταγα κι εγω...

????????


Επισκέπτης
MariaM έγραψε:
happiness έγραψε:εννοειται οχι κλειδια στα πεθερικα,αλλα ουτε και στους γονεις μου...
οσο για το αλλο θεμα εγω κοινωνουσα πολυ συχνα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ναι πηγα και την τελευταια βδομαδα πριν γεννησω,αυτο ομως ειναι δικο σου θεμα,οχι της πεθερας...
και καλο ειναι να ξεκαθαρισεις τα πραγματα τωρα πριν γεννησεις γιατι μετα θα εχεις μεγαλυτερο θεμα

Συμφωνώ απόλυτα! Αλλο να νιώσεις εσύ την ανάγκη να πας και άλλο να πας "προληπτικά", όπως πιστεύω πως εννοούσε εκείνη.

Και καλα για να μη παθει τιποτα το μωρο;;; Ελεος,αμα γι αυτο το ειπε!!! Ε,δε προκειται να παω!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα θυμαμαι τις μ@@@κιες της δικια μου και συγχυστηκα....

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:
Οι ιωσεις δε τη πειραζουν, η ευχη την πειραξε τρομαρα της!!! Αλλα εγω ειμαι η υστερικη κατα τ αλλα!!!!

Α, κατάλαβα μόλις για τι άνθρωπο μιλάμε... Απλά είναι στον κόσμο της...

Να ρωτησω κατι ακομα βρε κοριτσια;; Μεσα σε ολη αυτη τη γλυκεια κουβεντα μου πεταξε και οτι πρεπει να κοινωνησω πριν γεννησω. Της ειπα οκ για να ληξει το θεμα, αλλα δε σημαινει και οτι θα το κανω...
Ισχυει κατι τετοιο;;;

Τιιιιι; Λίγο μακάβριο μου ακούγεται όλο αυτό! Να της πεις ότι στην Ελλάδα του 2011 δεν τίθεται τέτοιο θέμα! Ευτυχώς που δεν σου είπε αυτό που σκεφτόταν αλλά μάλλον περίμενε ότι θα το συζητήσεις και θα στο πετούσε αργότερα... Καλά έκανες και της σταμάτησες την κουβέντα! Δεν φαντάζεσαι τι θα είχαν ακούσει τα αυτάκια σου! Ζει στην κοσμάρα της λέμεεε...

Τι εννοεις;; Αγριευτηκα!!! Για εξηγησε μου!!! Shocked Shocked


Μην τρελαίνεσαι βρε... Προλήψεις των μεγάλων... Αν εσύ νιώθεις πως θέλεις να το κάνεις κάντο! Ούτως ή άλλως δεν είναι κακό να κοινωνήσεις. Αλλά μην βάζεις κακά πράγματα στο μυαλό σου. Αυτό ακριβώς ήθελε να κάνει, για αυτό το λόγο στο είπε κιόλας!

????????


Επισκέπτης
Μπα, εγω δε πιστευω στις προληψεις, στη γρουσουζια κτλ, οποτε ο,τι και να πει... Laughing Laughing Laughing Laughing

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:
Οι ιωσεις δε τη πειραζουν, η ευχη την πειραξε τρομαρα της!!! Αλλα εγω ειμαι η υστερικη κατα τ αλλα!!!!

Α, κατάλαβα μόλις για τι άνθρωπο μιλάμε... Απλά είναι στον κόσμο της...

Να ρωτησω κατι ακομα βρε κοριτσια;; Μεσα σε ολη αυτη τη γλυκεια κουβεντα μου πεταξε και οτι πρεπει να κοινωνησω πριν γεννησω. Της ειπα οκ για να ληξει το θεμα, αλλα δε σημαινει και οτι θα το κανω...
Ισχυει κατι τετοιο;;;

Τιιιιι; Λίγο μακάβριο μου ακούγεται όλο αυτό! Να της πεις ότι στην Ελλάδα του 2011 δεν τίθεται τέτοιο θέμα! Ευτυχώς που δεν σου είπε αυτό που σκεφτόταν αλλά μάλλον περίμενε ότι θα το συζητήσεις και θα στο πετούσε αργότερα... Καλά έκανες και της σταμάτησες την κουβέντα! Δεν φαντάζεσαι τι θα είχαν ακούσει τα αυτάκια σου! Ζει στην κοσμάρα της λέμεεε...

Τι εννοεις;; Αγριευτηκα!!! Για εξηγησε μου!!! Shocked Shocked

Τι να σου πω βρε κοπέλα μου είναι και νυχτα.... Θα στο θέσω όσο πιο απλά γίνεται. Παλιά οι γυναίκες που γεννούσαν κάτω απο εντελώς διαφορετικές συνθήκες από ότι τώρα, κινδύνευε η ζωή τους όπως είναι φυσικό γιατί δεν υπήρχαν τα μέσα για να σωθούν. Ενώ τώρα, και ειδικά στην χώρα μας πολύ μα πάρα πολυ σπάνια συμβαίνει κάτι μοιραίο στον τοκετό. Μάλλον λοιπόν ήθελε να σε τρομάξει; Δεν ξέρω. Την κοινωνία γιατί στην ανέφερε τώρα δηλαδή; Εγώ νομίζω πως είτε το έκανε για να σε τρομάξει είτε είναι κολλημενο το μυαλό της στα παλιά τα χρόνια... Καλό είναι να κοινωνείς όταν το έχεις ανάγκη, αλλά πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο 'προληπτικά"...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω δεν το εκανα μονο για το μωρο ,το εκανα για να εχω κι εγω δυναμη,να πανε ολα καλα....αν δεν θελεις φυσικα και δεν θα πας...
κοριτσι μου να σου πω της εχεις δωσει πολυ αξια...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να πω κατι αυτο ειναι θεμα μακρας συζητησεις ,εγω πιστευω οτι το ειπε μονο και μονο για να την νευριασει...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:να πω κατι αυτο ειναι θεμα μακρας συζητησεις ,εγω πιστευω οτι το ειπε μονο και μονο για να την νευριασει...

Και εγώ αυτό πιστεύω και ευτυχώς που δεν τσίμπησε και έκοψε την συζήτηση...

????????


Επισκέπτης
Βασικα μου ειπε οτι '΄'ετσι γινεται'' και οτι βλεπει πολλες εγκυες στην εκκλησια, δε το πηρα ετσι στραβα...

Καλα κανει οποια θελει να κοινωνησει, αλλα να το νοιωθει... Εμενα μου τη δινει το ''πρεπει'', οπως σου επιβαλλουν 40 μερες να μη βγεις απο το σπιτι ή να μην απλωνεις βραδυ...Εγω αυτα δε τα δεχομαι οταν μου τα επιβαλλουν. Θελω να τα κανω μονο αν τα νοιωθω!!!! Και ειδα και αυτη που δε ξεκολλαει απο την εκκλησια, ποσο σωστος ανθρωπος ειναι στη ζωη της....

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντως να πω κατι δεν θα ηθελα να νοιωσει ποτε ετσι η νυφη μου...ουτε οπως νοιωθω κι εγω πολλες φορες νευριαζω απιστευτα μαζι της

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο με τις 40 ημερες ιατρικα και οχι θρησκευτικα ειναι σωστο γιατι στην αρχη το μωρο ειναι πολυ ευαισθητο και θελει χρονο για να παρει τα πανω του,μεχρι να παρει τα πρωτα αντισωματα ειναι καλο να προσατευεις το μωρο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις