Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

????????


Επισκέπτης
happiness έγραψε:αυτο με τις 40 ημερες ιατρικα και οχι θρησκευτικα ειναι σωστο γιατι στην αρχη το μωρο ειναι πολυ ευαισθητο και θελει χρονο για να παρει τα πανω του,μεχρι να παρει τα πρωτα αντισωματα ειναι καλο να προσατευεις το μωρο...

Το ξερω, αυτο λεω και εγω!!! Ιατρικα...
Αλλα το ιατρικα δε το καταλαβαινει, το θρησκευτικα την πειραξε!!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επισης ισχυει αυτο οτι για 3 μηνες δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια γενικα οχι μονο αυτα που πανε σχολειο...

????????


Επισκέπτης
happiness έγραψε:επισης ισχυει αυτο οτι για 3 μηνες δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια γενικα οχι μονο αυτα που πανε σχολειο...

Να σε φερω να της το εξηγησεις μηπως της το βαλεις στο σκ@@@@κεφαλι της;;;; Laughing Laughing Laughing Laughing

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτη πολλα τα λεει για να σου τη σπασει,ετσι το κανει και η δικια μου και μολις με δει οτι τα παιρνω το γυρναει στην πλακα....

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικα η καθεμια εχει το κολλημα της η δικια μου θελει σονι και ντε να ερθει το μωρο σε επαφη με το σκυλακι της....
μεχρι που μια μερα λεει: την αλλη φορα που θα ερθω θα κραταω και το σκυλακι να παιξεις...κι εγω απαντησα θα πεταξω και εσενα και το σκυλακι εξω αν τολμησεις να το φερεις...απο τοτε δεν το ξαναειπε

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μην αφηνεις περιθωρεια ,μολις λεει κατι κοψε κατευθειαν τη φορα 1-2 μετα δεν θα λεει τιποτα και παντα μπροστα στον αντρα σου μην λεει μετα αλλα απο πισω

????????


Επισκέπτης
Δε της κοβεις τη φορα ο,τι και να της πεις.... Δε το βουλωνει με τιποτα.. Μετα αμα βλεπει σπανια το παιδι, θα ειμαι παλι εγω η κακια....

????????


Επισκέπτης
Α,μου ειπε και το αλλο θεϊκο.. ε,ο κοσμος ξερει οτι στην αρχη δε δεχονται οι γονεις κοσμο στο σπιτι, γι αυτο πανε στο μαιευτηριο...

Τοτε γιατι με πρηζει, αφου ο κοσμος το ξερει;;; Αυτη γιατι δε το μαθαινει;;;; Shocked Shocked Shocked

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όλες ίδιες είναι τελικά.....
Έτσι και η δική μου, μια από τα ίδια.. και τα περί γυάλας και όλα! Μέχρι που είπε στον άντρα μου.. "μήπως είναι υπερβολικός ο παιδίατρος? δεν το πηγαίνετε και σε κανέναν άλλο?"
Και σε μένα είχε πει πριν ακόμα γεννήσω πως δεν παθαίνουν τίποτα τα νεογέννητα, δεν αρρωσταίνουν.. και πως εκείνη δεν έχει ακούσει ποτέ κανένα νεογέννητο να έχει αρρωστήσει!!
Τ'ακούς etoile????????? Ξέρει η πεθερά μου!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

????????


Επισκέπτης
eiralis έγραψε:Όλες ίδιες είναι τελικά.....
Έτσι και η δική μου, μια από τα ίδια.. και τα περί γυάλας και όλα! Μέχρι που είπε στον άντρα μου.. "μήπως είναι υπερβολικός ο παιδίατρος? δεν το πηγαίνετε και σε κανέναν άλλο?"
Και σε μένα είχε πει πριν ακόμα γεννήσω πως δεν παθαίνουν τίποτα τα νεογέννητα, δεν αρρωσταίνουν.. και πως εκείνη δεν έχει ακούσει ποτέ κανένα νεογέννητο να έχει αρρωστήσει!!
Τ'ακούς etoile????????? Ξέρει η πεθερά μου!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259 Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

Α,καλα,δε παιζεται μιλαμε..
Εμενα μου ειπε και οτι ε,αμα ειναι αρρωστο κανενα μικρο θα το καταλαβουμε και δε το φερουμε... Αμα ειναι να περιμενω να το καταλαβει, το παιδι μου θα εχει κολλησει 100 ιωσεις..

Παντως δε καταλαβαινω γιατι σκεφτονται ετσι;;; Επειδη τις βολευει;;; Αυτες στα παιδια τους ειχαν τα παντα χυμα;;; Ερχοταν οποιος ηθελε στο μωρο και εκανε ο,τι ηθελε;;; Γιατι μας παρουσιαζουν σαν υστερικες εμας;;;;; Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω θα σου πω ...
πως ενοειτε οτι δεν θα πρεπει να ερχετε σε επαφη το μωρο σου
με παιδακια οσο ειναι νεογεννητο!!
εμενα η παιδιατρος μου μολις εβλεπε τις ανηψιες μου
τις εδιωχνε!!ελεγε..τα παιδακια μακρυα απο το μωρο!!!οσο για την πεθερα και αρρωστα να ειναι τα εγγονια..αυτη θα πει εεε!!σιγα μην κολληση το μωρο!!!
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να σου δωσω ενα παραδειγμα οτι...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...

(παντως εγω σαν συμβουλη που δινω σε φιλους που ειναι να πανε τα δουνε καποια που γεννησε επειδη το περασα εγω ειναι::

ΜΗ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ

ΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ

ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ

ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ!!!

ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ'ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ!!!

SORRY κ παλι ισως να ξεφυγα λιγο απο το θεμα σου αλλα πηρα φορα!!! Smile

????????


Επισκέπτης
love έγραψε:
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!



Ετσι εγινε καποια στιγμη το πασχα. Εγκυος εγω. Με παιρνει τηλ και μου λεει μην ερθεις γιατι ειναι αρρωστη η μικρη(περιεργο...).

Την αλλη μερα με ξαναπαιρνει και μου λεει ελα σπιτι να σου δωσω κατι. Της λεω, η μικρη δεν ειναι αρρωστη;; Ε,χθες ηταν.
Και τι ,περασε σε μια μερα;
Ε,δεν ηταν ιωση, λιγο βηχα ειχε.. Shocked Shocked Shocked

Καλα εννοειται οτι της το εκοψα και δε πηγα και ας φανηκα περιεργη...
Σε μια μερα περασαν ολα και δεν ηταν ιωση, εκανε και ιατρικη γνωματευση...
Shocked Shocked Shocked

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έτσι τις βολεύει.. αυτό είναι.
Και δεν λογαριάζουν τίποτα.
Εμείς πάντως είχαμε "κοινή γραμμή" με τον άντρα μου, σε ότι είχε να κάνει με τις πρώτες ημέρες στο απίτι.
Και επειδή αυτό δεν άρεσε στην καλή μου πεθερούλα, μας έκανε μούτρα και μέχρι να σαραντήσει το μωρό, δεν πήρε ούτε τηλέφωνο να ρωτήσει τι κάνει!!! Shocked Shocked Shocked
Ωραία γιαγιά!!!!!!!!!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παντως στα ανηψια σου αν θα θελουν να ερθουν για να δουνε το μωρο ..
αυτο που μπορεις να κανεις ειναι τα το βλεπουν απο την πορτα του δωματιου η για πολυ λιγο ουτε μισο λεπτο να χαιδεψουνε το ποδαρακι του μωρου κ να εξηγησεις εσυ στην ανηψια-ες- οτι ειναι μικρο μωρακι κ δεν κανει πολυ ωρα να το βλεπουνε!! πιστευω τα μικρα να καταλαβαινουνε πιο καλα!! οσο για την πεθερα εγω αυτο που κανω ειναι π.χ.

ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love έγραψε:...
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


Να προσθέσω πως μια ίωση κολλάει στην ανάρρωση οπότε είναι πιο εύκολο να κολλήσεις όταν ο άλλος αναρρώνει. Και συμφωνώ πως αν το παιδί αρρωστήσει θα πουν πως δεν το έντυσες καλά και κρύωσε!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love έγραψε:...
ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

Μπράβο σου! Κόβεις και την συζήτηση και της δείχνεις ότι δεν πρόκειται να το συζητήσεις καν. Το πιο σωστό αυτό είναι για να μην κάνουν κουμάντο οι άλλοι μέχρι και στο στομάχι σου...

tatijana έγραψε:Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

Α, ρε Τατιάνα, ανταλλάζουμε; Εμένα οι γονείς μου είναι το αντιθετο, με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί. Εδώ μπροστά μου κάνουν χαζομάρες και τσακωνόμαστε! Χθες είχε ένα ψιλοαεράκι -αυτο που είναι ένα και ένα για να συναχωθείς. Ο μικρός μου εδώ και 2 μέρες είχε καταρροή. Παμε χθες στην μάνα μου και τον πιάνει ο πατέρας μου να τον βγάλει στον κήπο. Του λέω είναι άρρωστο το παιδί και δεν θέλω να το χτυπήσει ο αέρας. Μου λέει, ε λίγο θα τον βγάλω. Τι λίγο και πολύ ρε γμτ; Πόσο εγωιστικό είναι αυτό σαν απάντηση! Να κάνει του κεφαλιού του για να περάσει εκείνος καλά! Τελικά δεν του έκανα το χατήρι, αλλά με νευριάζει το σκεπτικό του πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ! Πως πάμε να μεινουμε πάνω απο το πατρικό μου Θεέ μου; Όλη μέρα θα τσακώνομαι μαζί τους! Και ο άντρας μου τα παίρνει και έχει και δίκιο!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Λοιπον κοριτσια μου, χθες πηγαμε στη ''μαμα'' επισκεψη. Γενικα ειμαι σε καλη διαθεση και δεν ασχολουμαι, αλλα καταφερε παλι να με εκνευρισει...
Γραφω τη συζητηση:
Ε-εγω
Π-πεθερα
Α-αντρας μου (σχεδον ανυπαρκτος!!)

Π: Για να δουμε εσεις οταν γεννησεις θα δεχεστε κοσμο ή θα κλειδωθειτε στο σπιτι; Αν και εγω προβλεπω οτι θα κλειδωθειτε και θα βαλετε το μωρο στη γυαλα...
Ε: Μπα,αμα εχει γλυκο καιρο ολο και θα βγουμε καμια βολτουλα.
Π: Ε,ναι ,αλλα κοσμο θα δεχεστε; Μπα, σε βιτρινα θα το βαλετε.
Ε: Στην αρχη επειδη ειναι και χειμωνας δε θα δεχομαστε και πολυ κοσμο. Αλλα αναλογα τι θα πει και ο γιατρος. Θα κανουμε ο,τι μας πει.
Π: Ε γιατι και η μικρη (η κορη του κουνιαδου που παει δημοτικο...) με ρωταει αν θα βλεπει το μωρο και της ειπα οτι θα μας το φερνεις να το βλεπει.
Ε: Ε,θα δουμε τι θα πει ο γιατρος. Στην αρχη απ ο,τι ξερω δεν αφηνουν να ερθει σε επαφη με μικρα παιδια για τις ιωσεις.
Π: Ε,σιγα,αμα ειναι αρρωστο καποιο παιδι θα το καταλαβουμε.
Ε: Η ιωση δε φαινεται παντα, μπορει να εχει κατι το παιδακι και να μη φαινεται αλλα το μωρο να κολλησει. Αλλα θα δουμε αναλογα τι θα μας πει ο παιδιατρος. Εχω ακουσει οτι συνηθως λενε οτι τουλαχιστον 1-2 μηνες δε πρεπει το μωρο να ερθει σε επαφη με παιδια που πανε σταθμο ή δημοτικο.
Α: Ε,ναι, με τα παιδια ειναι δυσκολο, φερνουν αρρωστιες στο σπιτι και θα ειναι και χειμωνας, ειναι δυσκολο.
Π: Α,καταλαβα,θα το βαλετε σε βιτρινα.
Ε: Σου ειπα, αναλογα τι θα πει ο γιατρος.
Π: Εμενα δε μου αρρωσταιναν.
Ε: Ε, εσυ γεννησες καλοκαιρι,γι αυτο. Εμας θα ειναι καταχειμωνο.
Π: Και αμα θελει καποιος να ερθει επισκεψη, να τον δεχτειτε, απλα να εχετε το μωρο σε αλλο δωματιο.
Ε: Εσυ βρισκεις λογικο να ερθει ο αλλος και να εχω το παιδι μονο του στο αλλο δωματιο;;;
Α: Ε,ναι βρε μαμα,δεν ειναι λογικο...

Καμια απαντηση σε αυτο..

Λοιπον, μπορειτε να μου πειτε πως θα με παρατησει ησυχη και να κανω ο,τι θελω με το παιδι μου;;; Ισως να ειμαι υποχονδρια, αλλα δεν ειναι δικαιωμα μου;; Ο κουνιαδος μου (που ειμαστε σκοτωμενοι...) της φερνει τα παιδια του που πανε νηπιο και δημοτικο, ακομα και με πυρετο. Ειναι λογικο να τους πηγαινω το μωρο λιγων ημερων, μονο και μονο για να χαρει η πεθερα και τα μικρα;;;;
Και στην τελικη εγω δε γουσταρω να διακινδυνευσω ουτε καν ενα κρυωματακι στο μωρο. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το βουλωσουν και δε θα με πρηζουν μετα με το μελοδραμα;; Οτι τα μικρα θελουν να δουν το ξαδερφακι τους και εγω η κακουργα δε τα αφηνω;;;; Βαρεθηκα να προσπαθω να δικαιολογηθω... Και ο αντρας μου βεβαια να μη μιλαει και να πρεπει εγω να βγαλω το φιδι απο την τρυπα(αλλα στο σπιτι μου ταζει οτι θα της τα πει, οτι θα τα κοψει αυτα, μετα μουγκα στη στρουγγα... Twisted Evil )...
Μενουμε και στην ιδια πολυκατοικια, οποτε καταλαβαινετε,δε θα ναι ευκολο να τους αποφυγω χωρις πρηξιμο...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Πεστης της πεθεράς να πάει να ...χαχα Twisted Evil . Βασικά και η αδερφή μου στην ίδια πολυκατοικία με τα πεθερικά της είναι, και αν και η πεθερά της δεν είναι τόσο είρων..και πάλι δεν έχει γλιτώσει απο δαύτην...Αλλά γενικώς επειδή και εκείνη γέννησε χειμώνα, πρώτον μέχρι να σαραντησει το μωρό δεν άφήνε κανέναν να έρθει..ούτε καν εγώ πήγα σπίτι που είναι αδερφή μου...και μετά τους έβαζε όλους ανεξαιρέτως να πλένουν χέρια συνέχεια και να βάζουν αντισηπτικό,να μη το φιλάνε στα μάγουλα κλπ κλπ... ήταν εκνευριστικά αυστήρη και καλά έκανε..Και τώρα πριν λίγο καιρό που αρρώστησε η μικρή μου, σε πληροφορώ ότι εγώ δεν πάτησα σπίτι της εδώ και ένα μήνα, μόνο και μόνο για να μη κινδυνεύσει το ανήψι μου...Οπότε να είσαι κάθετη σε αυτό..όσον αφορά την υγεία του παιδιού σου να γίνεσαι ''σκύλα'' γιατί εάν αρρωστήσει εσύ και εκείνο θα ταλαιπωρηθείτε και οι άλλοι θα λένε απλά 'αχ τι κρίμα μωρέ' .. Wink

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
love έγραψε:...
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


Να προσθέσω πως μια ίωση κολλάει στην ανάρρωση οπότε είναι πιο εύκολο να κολλήσεις όταν ο άλλος αναρρώνει. Και συμφωνώ πως αν το παιδί αρρωστήσει θα πουν πως δεν το έντυσες καλά και κρύωσε!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love έγραψε:...
ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

Μπράβο σου! Κόβεις και την συζήτηση και της δείχνεις ότι δεν πρόκειται να το συζητήσεις καν. Το πιο σωστό αυτό είναι για να μην κάνουν κουμάντο οι άλλοι μέχρι και στο στομάχι σου...

tatijana έγραψε:Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

Α, ρε Τατιάνα, ανταλλάζουμε; Εμένα οι γονείς μου είναι το αντιθετο, με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί. Εδώ μπροστά μου κάνουν χαζομάρες και τσακωνόμαστε! Χθες είχε ένα ψιλοαεράκι -αυτο που είναι ένα και ένα για να συναχωθείς. Ο μικρός μου εδώ και 2 μέρες είχε καταρροή. Παμε χθες στην μάνα μου και τον πιάνει ο πατέρας μου να τον βγάλει στον κήπο. Του λέω είναι άρρωστο το παιδί και δεν θέλω να το χτυπήσει ο αέρας. Μου λέει, ε λίγο θα τον βγάλω. Τι λίγο και πολύ ρε γμτ; Πόσο εγωιστικό είναι αυτό σαν απάντηση! Να κάνει του κεφαλιού του για να περάσει εκείνος καλά! Τελικά δεν του έκανα το χατήρι, αλλά με νευριάζει το σκεπτικό του πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ! Πως πάμε να μεινουμε πάνω απο το πατρικό μου Θεέ μου; Όλη μέρα θα τσακώνομαι μαζί τους! Και ο άντρας μου τα παίρνει και έχει και δίκιο!


Join the club...το ίδιο θεμα έχω και με τον δικό μου πατέρα, ο οποίος λόγω του ότι μένουμε πολύ κοντά, έρχεται και χτυπάει στο κουδούνι στις 10 το βράδι για να δει το μωρό, χωρίς να πάρει τηλ...και φυσικά μουτρώνω αλλά δε το καταλαβαίνει..Και ένα πρωινό κοιμόμασταν με τον άντρα μου και άνοιξε μόνος του την πόρτα να πάρει τη μικρή αγκαλιά πριν φύγει για δουλειά και ξύπνησα και τρόμαξα και του λέω τι κάνεις εδω...έγινε χαμός από τότε δε το ξανα έκανε αυτό.. Αυτό το εγωιστικό που λες επίσης, μου έκανε ολόκληρη φασαρία μια μέρα που είχε 40 βαθμούς ζέστη επειδή δεν τον άφηνα να πάρει τη μικρή μεσημεριάτικα για μπάνιο στη θάλασσα....Γενικώς πολλά άκυρα έχει κάνει τι να πρωτοπω...αν τα έκαναν πεθερικά απλά θα τους είχα βγάλει από τη ζωη μου αλλά τους γόνεις δε γίνεται!! τι να κάνουμε... Twisted Evil

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλυτερα να εχεις τουςε γονεις σου που μπορεις και να τους την μπεις και να τους μιλησιες οπως θες παρα να εχεις τα πεθερικα και να προσεχεις πως θα μιλησεις και τι θα κανεις...Θα κλασεις η οχι????Το μωρο μπορει να κλασει η θα παρεξηγηθουν???

Κοριτσια οταν κατι παθαινουν τα παιδια μας σε μας το ριχνουν το φταιξιμο...Ουτε στον μπαμπα ουτε στους παππουδογιαγιαδες...Οποτε εμεις θα πουμε τι και πως κι αφηστε τοπυς ολοι να κουρευονται.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
MariaM έγραψε:
love έγραψε:...
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


Να προσθέσω πως μια ίωση κολλάει στην ανάρρωση οπότε είναι πιο εύκολο να κολλήσεις όταν ο άλλος αναρρώνει. Και συμφωνώ πως αν το παιδί αρρωστήσει θα πουν πως δεν το έντυσες καλά και κρύωσε!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love έγραψε:...
ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

Μπράβο σου! Κόβεις και την συζήτηση και της δείχνεις ότι δεν πρόκειται να το συζητήσεις καν. Το πιο σωστό αυτό είναι για να μην κάνουν κουμάντο οι άλλοι μέχρι και στο στομάχι σου...

tatijana έγραψε:Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

Α, ρε Τατιάνα, ανταλλάζουμε; Εμένα οι γονείς μου είναι το αντιθετο, με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί. Εδώ μπροστά μου κάνουν χαζομάρες και τσακωνόμαστε! Χθες είχε ένα ψιλοαεράκι -αυτο που είναι ένα και ένα για να συναχωθείς. Ο μικρός μου εδώ και 2 μέρες είχε καταρροή. Παμε χθες στην μάνα μου και τον πιάνει ο πατέρας μου να τον βγάλει στον κήπο. Του λέω είναι άρρωστο το παιδί και δεν θέλω να το χτυπήσει ο αέρας. Μου λέει, ε λίγο θα τον βγάλω. Τι λίγο και πολύ ρε γμτ; Πόσο εγωιστικό είναι αυτό σαν απάντηση! Να κάνει του κεφαλιού του για να περάσει εκείνος καλά! Τελικά δεν του έκανα το χατήρι, αλλά με νευριάζει το σκεπτικό του πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ! Πως πάμε να μεινουμε πάνω απο το πατρικό μου Θεέ μου; Όλη μέρα θα τσακώνομαι μαζί τους! Και ο άντρας μου τα παίρνει και έχει και δίκιο!


Join the club...το ίδιο θεμα έχω και με τον δικό μου πατέρα, ο οποίος λόγω του ότι μένουμε πολύ κοντά, έρχεται και χτυπάει στο κουδούνι στις 10 το βράδι για να δει το μωρό, χωρίς να πάρει τηλ...και φυσικά μουτρώνω αλλά δε το καταλαβαίνει..Και ένα πρωινό κοιμόμασταν με τον άντρα μου και άνοιξε μόνος του την πόρτα να πάρει τη μικρή αγκαλιά πριν φύγει για δουλειά και ξύπνησα και τρόμαξα και του λέω τι κάνεις εδω...έγινε χαμός από τότε δε το ξανα έκανε αυτό.. Αυτό το εγωιστικό που λες επίσης, μου έκανε ολόκληρη φασαρία μια μέρα που είχε 40 βαθμούς ζέστη επειδή δεν τον άφηνα να πάρει τη μικρή μεσημεριάτικα για μπάνιο στη θάλασσα....Γενικώς πολλά άκυρα έχει κάνει τι να πρωτοπω...αν τα έκαναν πεθερικά απλά θα τους είχα βγάλει από τη ζωη μου αλλά τους γόνεις δε γίνεται!! τι να κάνουμε... Twisted Evil

Α, όχι και να μου κάνει και φασαρία για να περάσει το δικό του! Εκεί δεν θα κρατηθώ κι ας είναι και πατέρας μου! Πάντα του είχα αδυναμία αλλά εδώ τα πράγματα αλλάζουν! Το παιδί είναι ΠΑΝΩ από όλα και από όλους ανεξαιρέτως! Και εγώ είμαι η μαμά του και ο λόγος μου μετράει πάνω απο όλους! Ρε γμτ εγώ αν τα πάρω δεν έχω και τρόπους και είναι πολύ εύκολο να τον προσβάλλω μπροστά σε τρίτους και να χάσω και το δίκιο μου... Τελικά οι περισσότεροι ανθρωποι όταν περάσουν απο μια ηλικία, φέρονται χειρότερα και απο μωρά με τα θέλω τους! Μακρυά από μας... και μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία τους να μην θέλω και εγώ ντάντεμα και να μην αποκτήσω καπρίτσια... Τελικά, το σίγουρο είναι πως ναι, όταν πάω να μείνω πάνω απο το πατρικό μου θα έχω προβλήματα και το χειρότερο είναι ότι θα θυμώνει και ο άντρας μου και εγώ θα είμαι στην μέση. Άντε να ισορροπήσουμε μετά...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Λοιπον κοριτσια μου, χθες πηγαμε στη ''μαμα'' επισκεψη. Γενικα ειμαι σε καλη διαθεση και δεν ασχολουμαι, αλλα καταφερε παλι να με εκνευρισει...
Γραφω τη συζητηση:
Ε-εγω
Π-πεθερα
Α-αντρας μου (σχεδον ανυπαρκτος!!)

και βεβαια εχεις δικιο κοπελα μου πλακα μας κανει η πεθερουλα??? εγω θα της την ελεγα αγρια ομως.κ εγω γεννησα καταχειμωνο (18 δεκεμβριου γεννηθηκε το βλασταρακι μου) κ ειχα θεσει απο πριν βετο οτι μην τολμησει να ερθει κανενας σπιτι κ ποσο μαλλον τα ανιψια του αντρα μου!!! αυτα ειναι αρρωστιαρικα μονιμα.τωρα τον εχω αρρωστο κ ειμαι κ εγω !! κ ενα βραδυ μου ερχετε ο κουνιαδος μου με τα πιτσιρικια επανω !! το τι επαθα δεν το λεω καν. καλα λεω στον αντρα μου ο αδερφος σου ειναι τελειως ζωο???? παιδια εχει δεν ξερει οτι μεχρι να 40ντισει ενα μωρο δεν κανει να ερχεται σε επαφη με παιδια ειδικα λογω ιωσεων??? κ φυσικα συμφωνησε μαζι μου κ την αλλη μερα τον επιασε κ του τα ειπε ενα χερακι κ απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση μεχρι να 40ντισει ο μικρος.τσιγκλα κ εσυ λιγο τον δικο σου γτ μονο ετσι θα παρει μπρος! βαζε του φιτιλιες οπως θες να εχουμε το παιδι μονιμα στο νοσοκομειο??? κ αλλα τετοια

Π: Για να δουμε εσεις οταν γεννησεις θα δεχεστε κοσμο ή θα κλειδωθειτε στο σπιτι; Αν και εγω προβλεπω οτι θα κλειδωθειτε και θα βαλετε το μωρο στη γυαλα...
Ε: Μπα,αμα εχει γλυκο καιρο ολο και θα βγουμε καμια βολτουλα.
Π: Ε,ναι ,αλλα κοσμο θα δεχεστε; Μπα, σε βιτρινα θα το βαλετε.
Ε: Στην αρχη επειδη ειναι και χειμωνας δε θα δεχομαστε και πολυ κοσμο. Αλλα αναλογα τι θα πει και ο γιατρος. Θα κανουμε ο,τι μας πει.
Π: Ε γιατι και η μικρη (η κορη του κουνιαδου που παει δημοτικο...) με ρωταει αν θα βλεπει το μωρο και της ειπα οτι θα μας το φερνεις να το βλεπει.
Ε: Ε,θα δουμε τι θα πει ο γιατρος. Στην αρχη απ ο,τι ξερω δεν αφηνουν να ερθει σε επαφη με μικρα παιδια για τις ιωσεις.
Π: Ε,σιγα,αμα ειναι αρρωστο καποιο παιδι θα το καταλαβουμε.
Ε: Η ιωση δε φαινεται παντα, μπορει να εχει κατι το παιδακι και να μη φαινεται αλλα το μωρο να κολλησει. Αλλα θα δουμε αναλογα τι θα μας πει ο παιδιατρος. Εχω ακουσει οτι συνηθως λενε οτι τουλαχιστον 1-2 μηνες δε πρεπει το μωρο να ερθει σε επαφη με παιδια που πανε σταθμο ή δημοτικο.
Α: Ε,ναι, με τα παιδια ειναι δυσκολο, φερνουν αρρωστιες στο σπιτι και θα ειναι και χειμωνας, ειναι δυσκολο.
Π: Α,καταλαβα,θα το βαλετε σε βιτρινα.
Ε: Σου ειπα, αναλογα τι θα πει ο γιατρος.
Π: Εμενα δε μου αρρωσταιναν.
Ε: Ε, εσυ γεννησες καλοκαιρι,γι αυτο. Εμας θα ειναι καταχειμωνο.
Π: Και αμα θελει καποιος να ερθει επισκεψη, να τον δεχτειτε, απλα να εχετε το μωρο σε αλλο δωματιο.
Ε: Εσυ βρισκεις λογικο να ερθει ο αλλος και να εχω το παιδι μονο του στο αλλο δωματιο;;;
Α: Ε,ναι βρε μαμα,δεν ειναι λογικο...

Καμια απαντηση σε αυτο..

Λοιπον, μπορειτε να μου πειτε πως θα με παρατησει ησυχη και να κανω ο,τι θελω με το παιδι μου;;; Ισως να ειμαι υποχονδρια, αλλα δεν ειναι δικαιωμα μου;; Ο κουνιαδος μου (που ειμαστε σκοτωμενοι...) της φερνει τα παιδια του που πανε νηπιο και δημοτικο, ακομα και με πυρετο. Ειναι λογικο να τους πηγαινω το μωρο λιγων ημερων, μονο και μονο για να χαρει η πεθερα και τα μικρα;;;;
Και στην τελικη εγω δε γουσταρω να διακινδυνευσω ουτε καν ενα κρυωματακι στο μωρο. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το βουλωσουν και δε θα με πρηζουν μετα με το μελοδραμα;; Οτι τα μικρα θελουν να δουν το ξαδερφακι τους και εγω η κακουργα δε τα αφηνω;;;; Βαρεθηκα να προσπαθω να δικαιολογηθω... Και ο αντρας μου βεβαια να μη μιλαει και να πρεπει εγω να βγαλω το φιδι απο την τρυπα(αλλα στο σπιτι μου ταζει οτι θα της τα πει, οτι θα τα κοψει αυτα, μετα μουγκα στη στρουγγα... Twisted Evil )...
Μενουμε και στην ιδια πολυκατοικια, οποτε καταλαβαινετε,δε θα ναι ευκολο να τους αποφυγω χωρις πρηξιμο...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν...
Μένω και εγώ σε πολυκατοικία που μένει και η πεθερά μου & η κουνιάδα μου, αμέ, σωστή φωλιά Razz Razz
Όμως δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Βασικά με την πεθερά μου σε τέτοια θέματα δεν έχω κανένα πρόβλημα, η κουνιάδα μου κάνει μεγαλοβλακείες σε τέτοιες περιπτώσεις.
Εμένα το δικό μου μωρό 2 μηνών πήρε αντιβίωση γιατί κόλλησε απο τις ανηψιές μου οι οποίες πήγαιναν παιδικό... Φυσικά και δεν ήταν άρρωστες την ώρα που συναντηθήκαμε, αλλά...
Δύο μηνών μωράκι έκανε 39 πυρετό & του έβαζα συνεχώς ορό και του έβγαζα τις μυξούλες. Ταλαιπωρία? Απίστευτη για το βλαστάρι μου. Άσε με εμένα που δεν είχα κοιμηθεί 5 μέρες μέχρι να γίνει τελείως καλά, το μωράκι μου όμως δεν μπορούσε να αναπνεύσει απο τις μύξες και ψηνόταν στον πυρετό & γιατί? Γιατί εγώ δεν το προστάτεψα. Γιατί εγώ δεν πίστεψα πως θα αρρωστήσει αφού θήλαζε αποκλειστικά. Γενικά, δεν έφτασα μέχρι εκεί.
Εγώ λοιπόν επειδή τα πέρασα, θα σου πρότεινα να τους γράψεις όλους στα παλιά σου τα παπούτσια.
Το μωρό σου πρέπει να υποστηρίξεις Very Happy
& όταν με το καλό μεγαλώσει και πάρει τα πάνω του, τότε να δει τα παιδάκια! μέχρι τότε φωτογραφίες Cool

Α! με το καλό να γεννήσεις!!
Με ένα πόνο!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
MariaM έγραψε:
love έγραψε:...
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


Να προσθέσω πως μια ίωση κολλάει στην ανάρρωση οπότε είναι πιο εύκολο να κολλήσεις όταν ο άλλος αναρρώνει. Και συμφωνώ πως αν το παιδί αρρωστήσει θα πουν πως δεν το έντυσες καλά και κρύωσε!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love έγραψε:...
ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

Μπράβο σου! Κόβεις και την συζήτηση και της δείχνεις ότι δεν πρόκειται να το συζητήσεις καν. Το πιο σωστό αυτό είναι για να μην κάνουν κουμάντο οι άλλοι μέχρι και στο στομάχι σου...

tatijana έγραψε:Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

Α, ρε Τατιάνα, ανταλλάζουμε; Εμένα οι γονείς μου είναι το αντιθετο, με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί. Εδώ μπροστά μου κάνουν χαζομάρες και τσακωνόμαστε! Χθες είχε ένα ψιλοαεράκι -αυτο που είναι ένα και ένα για να συναχωθείς. Ο μικρός μου εδώ και 2 μέρες είχε καταρροή. Παμε χθες στην μάνα μου και τον πιάνει ο πατέρας μου να τον βγάλει στον κήπο. Του λέω είναι άρρωστο το παιδί και δεν θέλω να το χτυπήσει ο αέρας. Μου λέει, ε λίγο θα τον βγάλω. Τι λίγο και πολύ ρε γμτ; Πόσο εγωιστικό είναι αυτό σαν απάντηση! Να κάνει του κεφαλιού του για να περάσει εκείνος καλά! Τελικά δεν του έκανα το χατήρι, αλλά με νευριάζει το σκεπτικό του πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ! Πως πάμε να μεινουμε πάνω απο το πατρικό μου Θεέ μου; Όλη μέρα θα τσακώνομαι μαζί τους! Και ο άντρας μου τα παίρνει και έχει και δίκιο!


Join the club...το ίδιο θεμα έχω και με τον δικό μου πατέρα, ο οποίος λόγω του ότι μένουμε πολύ κοντά, έρχεται και χτυπάει στο κουδούνι στις 10 το βράδι για να δει το μωρό, χωρίς να πάρει τηλ...και φυσικά μουτρώνω αλλά δε το καταλαβαίνει..Και ένα πρωινό κοιμόμασταν με τον άντρα μου και άνοιξε μόνος του την πόρτα να πάρει τη μικρή αγκαλιά πριν φύγει για δουλειά και ξύπνησα και τρόμαξα και του λέω τι κάνεις εδω...έγινε χαμός από τότε δε το ξανα έκανε αυτό.. Αυτό το εγωιστικό που λες επίσης, μου έκανε ολόκληρη φασαρία μια μέρα που είχε 40 βαθμούς ζέστη επειδή δεν τον άφηνα να πάρει τη μικρή μεσημεριάτικα για μπάνιο στη θάλασσα....Γενικώς πολλά άκυρα έχει κάνει τι να πρωτοπω...αν τα έκαναν πεθερικά απλά θα τους είχα βγάλει από τη ζωη μου αλλά τους γόνεις δε γίνεται!! τι να κάνουμε... Twisted Evil

Α, όχι και να μου κάνει και φασαρία για να περάσει το δικό του! Εκεί δεν θα κρατηθώ κι ας είναι και πατέρας μου! Πάντα του είχα αδυναμία αλλά εδώ τα πράγματα αλλάζουν! Το παιδί είναι ΠΑΝΩ από όλα και από όλους ανεξαιρέτως! Και εγώ είμαι η μαμά του και ο λόγος μου μετράει πάνω απο όλους! Ρε γμτ εγώ αν τα πάρω δεν έχω και τρόπους και είναι πολύ εύκολο να τον προσβάλλω μπροστά σε τρίτους και να χάσω και το δίκιο μου... Τελικά οι περισσότεροι ανθρωποι όταν περάσουν απο μια ηλικία, φέρονται χειρότερα και απο μωρά με τα θέλω τους! Μακρυά από μας... και μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία τους να μην θέλω και εγώ ντάντεμα και να μην αποκτήσω καπρίτσια... Τελικά, το σίγουρο είναι πως ναι, όταν πάω να μείνω πάνω απο το πατρικό μου θα έχω προβλήματα και το χειρότερο είναι ότι θα θυμώνει και ο άντρας μου και εγώ θα είμαι στην μέση. Άντε να ισορροπήσουμε μετά...

Και γω του έχω μιλήσει απότομα μπροστά σε τρίτους, μετά με κράζει και η μάνα μου, απλά εκνευρίζομαι γιατί φέρεται σαν μωρό και δε σέβεται ορισμένα πράματα που έχω πει και εκεί δυστυχώς δε μπορώ να κάνω και τη διπλωμάτισα με τίποτα...Το κακό είναι ότι δεν παίρνει θέση ο αντρας μου γιαυτό και βρίσκει πεδίο και τα κάνει ο πατέρας μου αυτά, αλλιώς αν μίλαγε ο άντρας μου δε θα έλεγε κουβέντα είμαι 100% σίγουρη για αυτό..

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AN O ΓΙΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΙΣΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΧΩΝΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΝ ΕΚΕΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΕΣ ΝΥΦΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΜΕ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
MariaM έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
MariaM έγραψε:
love έγραψε:...
ετσι σκεφτοντε μερικες...εμενα το νινι μου ειναι 3 μηνων τωρα...κ χθες ερχετε η μια εγγονη της πεθερας(9 χρονων) κοντα στο μωρο κ του μιλουσε...
κ της λεω : μικρη δεν πιστευω να εισαι κρυωμενη??
κ πεταγετε η πεθερα κ λεει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
και της λεω ναι ε?? πριν 3 μερες ειχε πυρετο!(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΜΩς)
κ λεει αυτη..
Ε ΠΡΙΝΝΝ ΤΡΕΙΣΣΣΣ ΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣ!!!
Λες κ σε 3 μερες εφυγε
τελειος ο ιος!!τι να πεις και ξερεις ε..
αν αρρωστησει το μωρο σου θα φταις εσυ που το κρυωσες!!!


Να προσθέσω πως μια ίωση κολλάει στην ανάρρωση οπότε είναι πιο εύκολο να κολλήσεις όταν ο άλλος αναρρώνει. Και συμφωνώ πως αν το παιδί αρρωστήσει θα πουν πως δεν το έντυσες καλά και κρύωσε!!! Πώς θα κόψω τον αέρα στη πεθερά που θέλει να μου κάνει κουμάντο;;; - Σελίδα 3 679259

love έγραψε:...
ΠΕΘΕΡΑ: love.. φαε κατσικι γιατι δεν τρως?? φαε ειναι πολυ νοστιμο... γιατι τρως γιαουρτι?? αφου το κατσικι ειναι στα καρβουνα...τζαμπα το εψησα??



EΓΩ: γιαουρτι θα
να φαω . και -

Μπράβο σου! Κόβεις και την συζήτηση και της δείχνεις ότι δεν πρόκειται να το συζητήσεις καν. Το πιο σωστό αυτό είναι για να μην κάνουν κουμάντο οι άλλοι μέχρι και στο στομάχι σου...

tatijana έγραψε:Εμενα ρε κοριτσια η μανα μου οταν ειμαι σπιτι της γιατι τα σκ της τον αφηνω τον γιο μου,με ρωταει να τον ταισω [πχ] τωρα?Ενω εχει μεγαλωσει 4 παιδια και η δουλεια της ειναι να προσεχει μωρα...Κι ομως ζηταει την γνωμη της μαμας κι ας ειναι και κορη της...Η αλλη απο την εγκυμοσυνη μου να το παιξει ξερολας και μαλακας....
Καλως ηλθες στο κλαμπ και που εισαι ακομη μικρη μου...Εγω ξεκοψα καθε επικοινωνια μαζι της..Δε θα με τρελλανουν εμενα.
ΤΟ τι θα κανω ΕΓΩ με το παιδι μου ειναι δικο ΜΟΥ θεμα και τον πρωτο και τον τελευταιο λογο τον εχω ΕΓΩ που τον κοιταω και τον προσεχω και τον προστατευω 24 ωρες το 24ωρο...Κι ας μιλησει κανεις περι αυτου..

Α, ρε Τατιάνα, ανταλλάζουμε; Εμένα οι γονείς μου είναι το αντιθετο, με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί. Εδώ μπροστά μου κάνουν χαζομάρες και τσακωνόμαστε! Χθες είχε ένα ψιλοαεράκι -αυτο που είναι ένα και ένα για να συναχωθείς. Ο μικρός μου εδώ και 2 μέρες είχε καταρροή. Παμε χθες στην μάνα μου και τον πιάνει ο πατέρας μου να τον βγάλει στον κήπο. Του λέω είναι άρρωστο το παιδί και δεν θέλω να το χτυπήσει ο αέρας. Μου λέει, ε λίγο θα τον βγάλω. Τι λίγο και πολύ ρε γμτ; Πόσο εγωιστικό είναι αυτό σαν απάντηση! Να κάνει του κεφαλιού του για να περάσει εκείνος καλά! Τελικά δεν του έκανα το χατήρι, αλλά με νευριάζει το σκεπτικό του πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ! Πως πάμε να μεινουμε πάνω απο το πατρικό μου Θεέ μου; Όλη μέρα θα τσακώνομαι μαζί τους! Και ο άντρας μου τα παίρνει και έχει και δίκιο!


Join the club...το ίδιο θεμα έχω και με τον δικό μου πατέρα, ο οποίος λόγω του ότι μένουμε πολύ κοντά, έρχεται και χτυπάει στο κουδούνι στις 10 το βράδι για να δει το μωρό, χωρίς να πάρει τηλ...και φυσικά μουτρώνω αλλά δε το καταλαβαίνει..Και ένα πρωινό κοιμόμασταν με τον άντρα μου και άνοιξε μόνος του την πόρτα να πάρει τη μικρή αγκαλιά πριν φύγει για δουλειά και ξύπνησα και τρόμαξα και του λέω τι κάνεις εδω...έγινε χαμός από τότε δε το ξανα έκανε αυτό.. Αυτό το εγωιστικό που λες επίσης, μου έκανε ολόκληρη φασαρία μια μέρα που είχε 40 βαθμούς ζέστη επειδή δεν τον άφηνα να πάρει τη μικρή μεσημεριάτικα για μπάνιο στη θάλασσα....Γενικώς πολλά άκυρα έχει κάνει τι να πρωτοπω...αν τα έκαναν πεθερικά απλά θα τους είχα βγάλει από τη ζωη μου αλλά τους γόνεις δε γίνεται!! τι να κάνουμε... Twisted Evil

Α, όχι και να μου κάνει και φασαρία για να περάσει το δικό του! Εκεί δεν θα κρατηθώ κι ας είναι και πατέρας μου! Πάντα του είχα αδυναμία αλλά εδώ τα πράγματα αλλάζουν! Το παιδί είναι ΠΑΝΩ από όλα και από όλους ανεξαιρέτως! Και εγώ είμαι η μαμά του και ο λόγος μου μετράει πάνω απο όλους! Ρε γμτ εγώ αν τα πάρω δεν έχω και τρόπους και είναι πολύ εύκολο να τον προσβάλλω μπροστά σε τρίτους και να χάσω και το δίκιο μου... Τελικά οι περισσότεροι ανθρωποι όταν περάσουν απο μια ηλικία, φέρονται χειρότερα και απο μωρά με τα θέλω τους! Μακρυά από μας... και μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία τους να μην θέλω και εγώ ντάντεμα και να μην αποκτήσω καπρίτσια... Τελικά, το σίγουρο είναι πως ναι, όταν πάω να μείνω πάνω απο το πατρικό μου θα έχω προβλήματα και το χειρότερο είναι ότι θα θυμώνει και ο άντρας μου και εγώ θα είμαι στην μέση. Άντε να ισορροπήσουμε μετά...

Και γω του έχω μιλήσει απότομα μπροστά σε τρίτους, μετά με κράζει και η μάνα μου, απλά εκνευρίζομαι γιατί φέρεται σαν μωρό και δε σέβεται ορισμένα πράματα που έχω πει και εκεί δυστυχώς δε μπορώ να κάνω και τη διπλωμάτισα με τίποτα...Το κακό είναι ότι δεν παίρνει θέση ο αντρας μου γιαυτό και βρίσκει πεδίο και τα κάνει ο πατέρας μου αυτά, αλλιώς αν μίλαγε ο άντρας μου δε θα έλεγε κουβέντα είμαι 100% σίγουρη για αυτό..

Τι να πει και αυτός μωρέ; Εσύ είσαι κόρη του και σε αγαπάει ενώ ο άντρας σου θα βγει ο κακός γαμπρός... Τι να του πει και εκείνος χωρίς να τσακωθεί και χωρίς να τον προσβάλλει;

Κι εμένα ο πατέρας μου είναι πολύ δύσκολος και ευέξαπτος-ευαίσθητος. Να φανταστείς μια φορά στα 14 μου του ειχα πει "αι παράτα με" και ακόμα το θυμάται... Του ειχε στοιχίσει πολύ αυτη η κουβέντα. Με αναγκάζουν όμως να τους πικράνω και δεν θα το αποφυγω. Θα χτυπάνε στο συναίσθημα και δεν θα βλέπουν το δικό μου το δίκιο και θα μου κάνουν ψυχολογικό πόλεμο. Καλό είναι που το γνωρίζω βέβαια αυτό για να μην υποκείπτω αλλά, σίγουρα θα με στεναχωρούν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις