Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάω για ύπνο γιατί θα κοιμηθώκι εγώ στο γραφείο! Καληνύχτα κορίτσια! Τα λέμε! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 502437

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
natali-maria έγραψε:Καλησπέρα ομορφιές Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy !!!Τι κάνετε Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ?Εγώ καλά Razz Razz Razz Razz !!


Αγάπη μου να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 379767



Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 334590 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 334590 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 334590 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 334590 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 334590

καλησπερα ναταλι! Very Happy
καλησπερα σε ολες!!!

https://www.youtube.com/cretanvenus

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamamatina έγραψε:
Σούλα έγραψε:απίστευτο..
ο άντρας μου κοιμήθηκε Sleep καθιστός... affraid


Αχαχαχαχαχα! Κι ο πα΄ππούς μου κοιμάται καθιστός. Εχω μία φίλη που ο άντρας της κοιμάται στην τουαλέτα και ροχαλίζει κιόλας!

ααχχχαχαχααχαχχαχα απιστευτο!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
Σούλα έγραψε:απίστευτο..
ο άντρας μου κοιμήθηκε Sleep καθιστός... affraid

και γιατι τολες ετσι βρε σουλα μου.και εγω πριν λιγα λεπτα κοιμηθηκα λιγουλακι με το λαπ τοπ στα ποδια.καλα που δεν το εριξα.ποιος τον ακουγε τον αλλον Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 311356 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 311356

δεν το έχει ξανακάνει..όχι το να κοιμηθεί!! Smile
απλά ξαπλώνει στον καναπέ!σήμερα είναι εντελώς καθιστός..
καημενούλης,πτώμα είναι!!
θα το ξυπνήσω ..να πάει στο κρεβάτι!
κι εσύ βρε ευλογημένη με το λάπτοπ αγκαλιά κοιμήθηκες!!!! Rolling Eyes
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΡΕ ΣΟΥΛΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙς ΕΚΑΝΑ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΚΟΜΑ.

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τον έβαλα στο κρεβάτι Very Happy
αλλά πάω κι εγώ!!!!


Καληνύχτα κορίτσια!!!
τα λέμε αύριο..
φιλιά

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια παω και εγω για υπνο γιατι στο τελος θα πεσει το λαπ τοπ και θα με χασετε.θα με σκοτωσειι ο συζηγος.καληνυχτα σε ολες.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα σε ολες!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 417472 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 417472 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 417472

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέραααααααααααααα!!!!!!!!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 438696

Μπήκα να πω μια καλημέρα και να ξεκινήσω τις δουλειές μου. Το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 10 451948

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο μενα!!!!!
δυστυχως το βραδυ μας δεν ηταν κ πολυ καλο, καθως ο μικρος εκανε παλι πυρετο κ ο καημενουλης παραμιλουσε κ στριφογυρνουσε σαν σβουρα.. εχει κ αυτο τον ενοχλητικο βηχα που τον ταλαιπωρει, και καλες 4 κοιμηθηκαμε τελικα.. ευτυχως κανουμε αερολιν με την μασκα απο χθες κ ειμαι σιγουρη οτι σε λιγες μερες θα ηρεμησει!
αυτα απο εμας.. εσεις πως ειστε??

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια σε όλες!!!!!
Καλημέρα,Ματίνα!!!!!
Οι υπόλοιπες κοιμουσάστενε?????(Κερκυραίικο)

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:Καλημερα κι απο μενα!!!!!
δυστυχως το βραδυ μας δεν ηταν κ πολυ καλο, καθως ο μικρος εκανε παλι πυρετο κ ο καημενουλης παραμιλουσε κ στριφογυρνουσε σαν σβουρα.. εχει κ αυτο τον ενοχλητικο βηχα που τον ταλαιπωρει, και καλες 4 κοιμηθηκαμε τελικα.. ευτυχως κανουμε αερολιν με την μασκα απο χθες κ ειμαι σιγουρη οτι σε λιγες μερες θα ηρεμησει!
αυτα απο εμας.. εσεις πως ειστε??

Κρίμα..περαστικά,εύχομαι,και γρήγορα!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:Καλημερα κι απο μενα!!!!!
δυστυχως το βραδυ μας δεν ηταν κ πολυ καλο, καθως ο μικρος εκανε παλι πυρετο κ ο καημενουλης παραμιλουσε κ στριφογυρνουσε σαν σβουρα.. εχει κ αυτο τον ενοχλητικο βηχα που τον ταλαιπωρει, και καλες 4 κοιμηθηκαμε τελικα.. ευτυχως κανουμε αερολιν με την μασκα απο χθες κ ειμαι σιγουρη οτι σε λιγες μερες θα ηρεμησει!
αυτα απο εμας.. εσεις πως ειστε??

Κρίμα..περαστικά,εύχομαι,και γρήγορα!!!

να εισαι καλα αλικακι, ευχαριστουμε πολυ!!! αναμενομενες πια οι ιωσεις... λιγο ο παιδικος, λιγο ο καιρος, λιγο οτι τρεχουν μονιμως κ ιδρωνουν... συνηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια!! Laughing Laughing Laughing
καλη σου μερα!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:
Σούλα έγραψε:
mamamatina έγραψε:
Σούλα έγραψε:απίστευτο..
ο άντρας μου κοιμήθηκε Sleep καθιστός... affraid


Αχαχαχαχαχα! Κι ο πα΄ππούς μου κοιμάται καθιστός. Εχω μία φίλη που ο άντρας της κοιμάται στην τουαλέτα και ροχαλίζει κιόλας!


Απίστευτο πραγματικά...
στο τσεπάκι τον έχουν τον ύπνο?

Άνετα!!!!!!!!!! Κι ο δικός μου στον καναπέ διπλωμένος σαν πετούγια και δεν έχει κανένα πρόβλημα! Τα μικρά να ορίονται δίπλα του κι αυτός τον ύπνο του δικαίου!


με κανατε και γελασα !! χχαχαχαα να στε καλα !!
καλημερα δεν ειπα !!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="αλικακι"]
desT έγραψε:
αλικακι έγραψε:
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:...
...
...
Δέσποινα,δεν μου έχει πει κάτι ο παιδίατρος για αμυγδαλές ή κάτι άλλο,μόνο τα λαιμά ότι είναι κόκκινα και ότι μας δίνει αντιβίωση για να μην εξελιχθεί σε κάτι άλλο.Σοβαρά μιλάς για την procef??Εμένα μου λέει ότι είναι πολύ ήπιας μορφής...έτσι μου'ρχεται την επόμενη φορά να του πω ότι δεν δίνω αντιβίωση...έτσι απλά!!!!!Όσο για το ματάκι,το σκέφτηκα να τον πάω σε οφθαλμίατρο,αλλά είπα να μας πει κι αυτός την γνώμη του πρώτα και τελικά ήταν τσίμπημα από κουνούπι...
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:...
...
...
...Έχω κι εγώ φίλη που το παιδάκι της είναι 5 ετών και δεν έχει πάρει ποτέ και πήγαινε και παιδικό σταθμό από 12 μηνών!!!Γνώμη μου είναι ότι αντιβίωση πρέπει να δίνουν μόνο όταν έχουν εξαντλήσει όλα τα περιθώρια!!Τώρα για έναν ερεθισμένο λαιμό μου φαίνεται ακραίο να σου πω,αλλά δεν είμαι και γιατρός....
Ορίστε..κάτι τέτοια ακούω και αναρωτιέμαι..άλλα παιδάκια δεν παίρνουν καθόλου αντιβίωση....εννοείται ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του,αλλά εμείς και εννοώ τα παιδάκια μας, τι φταίνε???
αγαπη 25 έγραψε:...
...

Αλίκη, θα συμφωνήσω με την Κίρα ότι αντιβίωση καλό θα είναι να δίνεται σε σοβαρές περιπτώσεις (π.χ. υψηλός ακατέβατος πυρετός, λοιμώδεις καταστάσεις, υγρό στο αυτί) και χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω πιστεύω ότι ο γιατρός σας δίνει αντιβίωση χωρίς σοβαρό λόγο. Τώρα σοβαρά δεν μπόρεσε να διακρίνει το τσίμπημα από το κουνούπι; Δηλαδή το παιδί πήρε αντιβίωση για τσίμπημα από κουνούπι; Shocked
Εγώ δεν είμαι εναντίον της αντιβίωσης ούτε αγχώθηκα όποτε χρειάστηκε να πάρουμε διότι οι καταστάσεις απαιτούσαν αντιβίωση. Δόξα τω Θεώ, τα παιδάκια μου έχουν καιρό να αρρωστήσουν, αλλά υπήρχαν περιπτώσεις που μέσα σε 1,5 μήνα ο μικρός πήρε 3 φορές αντιβίωση. Τι να κάνω να μη έδινα; Το αυτάκι του έτρεχε υγρό στο μαξιλάρι κάθε πρωί. Δε θα άφηνα το παιδί να κουφαθει.
Α, και μην επηρεάζεστε από παραδείγματα από παιδάκια που δεν έχουν πάρει αντιβιώσεις. Δεν ευθύνεται μόνο ο γιατρός γι' αυτό.
Το κάθε παιδί έχει την δικιά του αντοχή στις αρρώστιες και στις ιώσεις. Και μένα ο ανηψιός μου ίδια ηλικία με τον γιο μου και πηγαίνει και παιδικό από ενός χρονών και με τον ίδιο γιατρό και παρόλα αυτά ζήτημα να αρρώστησε δύο φορές και να πήρε μία φορά αντιβίωση. Είναι στο παιδί.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:τα ποπ κορν.απο συνηθεια τα εγραψα ετσι ενω ελεγα να τα γραψω ποπ κορν γιατι σιγουρα δεν θα καταλαβαιναν ολες τι εννοω.εμεις εδω ετσι τα λεμε.

mommy12585 έγραψε:
mamamatina έγραψε:Γειά κορίτσια! Κι εγώ μόλις έκατσα. Στο χωριό του άντρα μου τα λένε παπαρδέλες!

Παπαρδέλες εγώ νόμιζα ήταν ζυμαρικά... Shocked Shocked

Εγώ πάντως κορίτσια προτιμώ να τα λέω πατλάκια από ποπ κορν και έτσι τα έμαθα και στα παιδιά μου. Αν ήμουν από τις Σέρρες θα τους μάθαινα να τα λένε παπαλουτσες και αν ήμουν από την Μυτιλήνη παπαρδέλες. Μου φαίνεται πιο ωραίο και πιο ελληνικό.
Very Happy

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντροπή μου!
Δεν είπα καλημέρα και δεν ευχήθηκα περαστικά στα αρρωστούλικα!
Καλημέρα!!!!
Περαστικά στους ασθενείς!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κ από μένα...Χριστινακι περαστικά του μικρού σου κ στα υπόλοιπα αρρωστουλικα...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεσποινάκι,αμέσως διέκρινε ο γιατρός το τσίμπημα.Αλλά,επειδή ήταν τόοοσο πολύ πρισμένο μου είπε ότι για να είμαστε σίγουροι ότι το πρίξιμο δεν οφείλεται σε καμιά φλεγμονή(νομίζω έτσι είπε) μας έδωσε αμοξίλ.
Το παιδάκι μου,ουδέποτε είχε υψηλό πυρετό.Πάντα όταν αρρωσταίνει κάνει μέχρι 38,5 και με μόνη διάγνωση τα κόκκινα λαιμά....αλλά για να προλάβουμε(και πάλι) τυχόν λοιμώξεις,μας δίνει πάντα την procef.
Είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ο γιατρός μας είναι αντιβιωσάκιας...τι να κάνω????Να αλλάξω γιατρό,ο οποίος κατά τα άλλα είναι πολύ καλός ή την επόμενη φορά να του πω απλά ότι δεν θα του δώσω αντιβίωση?????

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια και περαστικα στα αρρωστα πιπινακια.
καλα ποτε προλαβατε και ανοιξατε το 11?τρελαθηκα...γλωσσοκοπανες τρελες μου ειστε φαινετε...
μου χαλασε και το pc στο σπιτι και ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες ,σταματησε και το greys και εχω παθει μια καταθλιψη..

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Δεσποινάκι,αμέσως διέκρινε ο γιατρός το τσίμπημα.Αλλά,επειδή ήταν τόοοσο πολύ πρισμένο μου είπε ότι για να είμαστε σίγουροι ότι το πρίξιμο δεν οφείλεται σε καμιά φλεγμονή(νομίζω έτσι είπε) μας έδωσε αμοξίλ.
Το παιδάκι μου,ουδέποτε είχε υψηλό πυρετό.Πάντα όταν αρρωσταίνει κάνει μέχρι 38,5 και με μόνη διάγνωση τα κόκκινα λαιμά....αλλά για να προλάβουμε(και πάλι) τυχόν λοιμώξεις,μας δίνει πάντα την procef.
Είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ο γιατρός μας είναι αντιβιωσάκιας...τι να κάνω????Να αλλάξω γιατρό,ο οποίος κατά τα άλλα είναι πολύ καλός ή την επόμενη φορά να του πω απλά ότι δεν θα του δώσω αντιβίωση?????

αλικακι, αφου εισαι ευχαριστημενη με τον παιδιατρο σου γνωμη μου ειναι να μην τον αλλαξεις!! απλα μιλησε μαζι του για το θεμα των αντιβιωσεων, και εξηγησε του οτι δεν σου πολυαρεσουν.. απο κει κ περα, αναλογα την περιπτωση ας σου εξηγει καλυτερα γιατι να παρει το παιδι αντιβιωση, και μηπως υπαρχει περιπτωση να την γλυτωσει...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.
Είμαι στεναχωρημένη γιατί τώρα που ερχόμουν στη δουλειά πήγα να χτυπήσω μία μανούλα με το κοριτσάκι της... Sad

Φρέναρα τόσο δυνατά που έπιασε αμέσως το abs.
Έκοψα και το τιμόνι δεξιά, αλλά ήθελα τόοοοοοοσο λίιιιιγο για να ακουμπήσω το κοριτσάκι.
Καλά το τι βρισίδι άκουσα από τη μανούλα, αλλά δικαιολογημένα η γυναίκα. Κι εγώ στη θέση της το ίδιο θα έκανα...
Στην υπόλοιπη διαδρομή δε μπορούσα να ηρεμήσω...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Καλημέρα.
Είμαι στεναχωρημένη γιατί τώρα που ερχόμουν στη δουλειά πήγα να χτυπήσω μία μανούλα με το κοριτσάκι της... Sad

Φρέναρα τόσο δυνατά που έπιασε αμέσως το abs.
Έκοψα και το τιμόνι δεξιά, αλλά ήθελα τόοοοοοοσο λίιιιιγο για να ακουμπήσω το κοριτσάκι.
Καλά το τι βρισίδι άκουσα από τη μανούλα, αλλά δικαιολογημένα η γυναίκα. Κι εγώ στη θέση της το ίδιο θα έκανα...
Στην υπόλοιπη διαδρομή δε μπορούσα να ηρεμήσω...

πωπω βρε παιδι μου...
πάλι καλά να λες...καμιά φορά δεν αργεί να γίνει το κακό...και εγώ θα είχα τρελαθεί ....

πάλι καλά να λες!!

FOYNTOYKAKI

FOYNTOYKAKI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:Kira,παραστικά στο μικράκι σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλά με τις εξετάσεις!!!!
Αλήθεια,τι αντιβίωση σας δίνει ο παιδίατρος????
Αλικάκι ευχαριστώ!Μας έδωσε τη ceclor 375 πρωί βράδυ!!

Σε ρωτάω γιατί έχω ένα δίλλημα σχετικά με τις αντιβιώσεις και τον παιδίατρό μας.Μας δίνει την procef λέγοντας ότι είναι "ελαφριά"αντιβίωση.Κάθε φορά που είναι τα λαιμά του μικρού κόκκινα μας δίνει αντιβίωση.Με εχουν καταμπερδέψει όλα αυτά περί του να προλάβουμε διάφορα.Την τελευταία φορά μας έδωσε amoxil που του είχε πριστεί το ματάκι.Κάνουν καλό,άραγε??Άλλοι δεν δίνουν καθόλου..
Απορίες μιας μαμάς,χαχα!!!!

Άσε Αλικάκι είναι πονεμένο το θέμα της αντιβίωσης!!Έχω κι εγώ φίλη που το παιδάκι της είναι 5 ετών και δεν έχει πάρει ποτέ και πήγαινε και παιδικό σταθμό από 12 μηνών!!!Γνώμη μου είναι ότι αντιβίωση πρέπει να δίνουν μόνο όταν έχουν εξαντλήσει όλα τα περιθώρια!!Τώρα για έναν ερεθισμένο λαιμό μου φαίνεται ακραίο να σου πω,αλλά δεν είμαι και γιατρός.Πάντως ο καθένας κανει του κεφαλιού του,αυτό έχω καταλάβει!!!!!
Η κόρη μου πήρε πριν περίπου 10 μέρες ,γιατί έκανε υψηλό πυρετό για περισσότερο από 3 24ωρα!!Οπότε δεν ήθελε να το ριψοκινδυνέψει περισσότερο μου είπε!
Και τώρα της έδωσε γιατί έχει πυρετό και πόνο στο αυτί!!!!
ΑΧ!!!!!!Περαστικούλια τους και να είναι σιδερένια!!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!Η ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΕΥΡΗ ΦΑΣΜΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΥΧΟΝ ΦΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ Η ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
FOYNTOYKAKI έγραψε: ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!Η ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΕΥΡΗ ΦΑΣΜΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΥΧΟΝ ΦΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ Η ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Φουντουκάκι θα μου επιτρέψεις σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως - επειδή εργαζόμουν σε μία εταιρεία που είχε σχέση με τα φαρμακευτικά, κάθε γιατρούλης "λανσάρει" το κάθε φαρμακάκι που θέλει απλά και μόνο για να παίρνουν τα ποσοστά τους...
Χωρίς βέβαια αυτό να ακυρώνει τη θέληση/όρεξη τους να γιατρέψουν τον κόσμο.
Απλά κάποιες φορές είναι υπερβολικοί και νομίζουν πως οι αντιβιώσεις είναι σιρόπι φράουλας....

Εμένα μου είπε η δική μου παιδίατρος να κάνουμε αντιγρυπικό εμβόλιο αυτό το μήνα. Εγώ δε θέλω να κάνω στο παιδί μου. Προτιμώ να αρρωστήσει και ο οργανισμός της να δημιουργήσει φυσιολογικά τα αντισώματα που πρέπει για να νικήσει τον ιό.
Με τη βοήθεια των φαρμάκων βέβαια (ΕΑΝ χρειαστεί).
Θα μου πεις, με την ίδια λογική μην της κάνεις κανένα εμβόλιο. Όμως δεν είναι όλες οι αρρώστιες το ίδιο "σοβαρές"...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκίτσα μου χ##κα πάνω μου από την τρομάρα μου.
Έπαιρνα μία αριστερή στροφή σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης και κοίταζα δεξιά μήπως έρχεται αυτοκίνητο. Ε πάτησα και λίγο το γκάζι για να "φύγω" γρήγορα, και τις είδα τελευταία στιγμή.

Μεγάλη τρομάρα σου λέω!
Το πόσα "συγνώμη" της είπα... Αλλά θα μου πεις, με ένα συγνώμη, καθαρίζεις? Δεν καθαρίζεις...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και μενα μου ειπε σημερα να κανουμε αντιγριπικο .το vaxigrip μου ειπε και θα το κανουμε .βασικα εμπιστευομαι τον γιατρο μου παρααα πολυ.αντιβιωση στον διονυσακη δεν δινει αν δεν ειναι απαραιτητο γιατι δεν ειναι υπερ.
βασικα ειναι πολυ προσεχτικος και τον εμπιστευομαι ,μεχρι αποδειξεως του εναντιον βεβαια... αλλα θεωρω οτι οι γιατροι κατι ξερουν παραπανω και αν εχουμε αμφιβολιες μπορουμε να ρωτησουμε και αλλου.η δευτερη γνωμη ποτε δεν εβλαψε κανεναν..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις