Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
evvi έγραψε:μολις με πηρε ο αντρας μου και μου πε πως θα ερθουν κατι θειες του το απογευμα να δουν το μωρο και το σπιτι ειναι σκ@τ@ αντε τωρα να συμμαζευω ποτε θα προλαβω αμαν!!!



κανείς δεν παρεξηγεί μια μωρομάνα. μην τρελαίνεσαι!
τα πολλά πολλά μάζεψε μόνο

εχω κατι απλωμενα ρουχα του μωρου στο σαλονι. η κρεβατοκαμαρα λιμπα ποσα απλυτα πιατα και χνουδια (μ αρεσει που βαζω ηλεκτρικη μερα παρα μερα απο που ερχονται τοσα χνουδια?)

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε να πεσω κ εγω στα 4 παρακαλω για την Νενα
πεφτω ε??????
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
χαχαχα
πολυ ωραιο το κομικ- μιλησε στο ΕΙΝΑΙ μου μιλάμε!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ετσι μπράβο αγαπητοι μου!!!
Σας μερσω τα μάλα!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Ετσι μπράβο αγαπητοι μου!!!
Σας μερσω τα μάλα!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τι μας κανεις λεει?? μας εβρισες ρε???
Razz

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Ή Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Ή ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ 31-8 ΗΤΑΝ25 ΗΜ 54 ΕΚ.Κ 14-11 2ΜΗΝΩΝ Κ 8 ΗΜ 55 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? ΣΕ 1.5 ΜΗΝΑ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΜΟΝΟ??ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΑΠΟ ΚΙΛΑ +1,5!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:το θεμα < πουλαω μπουρνουζακι και λαστεξ>
μολις το διάβασα 'πουλάω μπριζολάκι και λάτεξ'

χαχαχα να μάθω να βιάζομαι!! Razz

Κάποιος πεινάει μου φαίνεται....
Εγώ μόλις τσάκισα ωραίο σαντουιτσάκι, φτιαγμένο από τα χεράκια του υπαλλήλου στο κοντινό καφέ-μπαρ-ρεστοραν...

litsakos έγραψε:
Tziz έγραψε:
FOYNTOYKAKI έγραψε: ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!Η ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΕΥΡΗ ΦΑΣΜΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΥΧΟΝ ΦΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ Η ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Φουντουκάκι θα μου επιτρέψεις σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως - επειδή εργαζόμουν σε μία εταιρεία που είχε σχέση με τα φαρμακευτικά, κάθε γιατρούλης "λανσάρει" το κάθε φαρμακάκι που θέλει απλά και μόνο για να παίρνουν τα ποσοστά τους...
Χωρίς βέβαια αυτό να ακυρώνει τη θέληση/όρεξη τους να γιατρέψουν τον κόσμο.
Απλά κάποιες φορές είναι υπερβολικοί και νομίζουν πως οι αντιβιώσεις είναι σιρόπι φράουλας....

Εμένα μου είπε η δική μου παιδίατρος να κάνουμε αντιγρυπικό εμβόλιο αυτό το μήνα. Εγώ δε θέλω να κάνω στο παιδί μου. Προτιμώ να αρρωστήσει και ο οργανισμός της να δημιουργήσει φυσιολογικά τα αντισώματα που πρέπει για να νικήσει τον ιό.
Με τη βοήθεια των φαρμάκων βέβαια (ΕΑΝ χρειαστεί).
Θα μου πεις, με την ίδια λογική μην της κάνεις κανένα εμβόλιο. Όμως δεν είναι όλες οι αρρώστιες το ίδιο "σοβαρές"...

κ καλα να την δωσει ο γιατρος,κατι μαμαδες που πηγαινουν στο φαρμακειο κ ζητουν απο μονες τους?κ ο φαρμακοποιος δινει χωρις συνταγη γιατρου? Shocked Shocked ειμαστε αντιβιομανεις οι Ελληνες!
Θα "σπρωξει" ο γιατρος την αντιβιωση που θελει αλλα θελω να πιστευω οτι θα την δωσει γιατι πρεπει.

Tziz έγραψε:Μπουμπουκίτσα μου χ##κα πάνω μου από την τρομάρα μου.
Έπαιρνα μία αριστερή στροφή σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης και κοίταζα δεξιά μήπως έρχεται αυτοκίνητο. Ε πάτησα και λίγο το γκάζι για να "φύγω" γρήγορα, και τις είδα τελευταία στιγμή.

Μεγάλη τρομάρα σου λέω!
Το πόσα "συγνώμη" της είπα... Αλλά θα μου πεις, με ένα συγνώμη, καθαρίζεις? Δεν καθαρίζεις...

πωπω ρε ΤΖΙΖ!τι σου τυχε! μου χει τυχει πριν χρονια με μηχανακι,μονο που ακουμπησα το καροστι με το μωρο Rolling Eyes ευτυχως δεν ετρεχα,το τσουλαγα για να βγω στον δρομο!τα βρισιδια ακομα τα θυμαμαι,κ δεν εφταιγα κιολας...η μανα ηταν αλλου για αλλου ..εκοψα αμεσως αλλα αυτη δεν ακουγε που φωναζα κ συνεχιζε το μπιριμπιρι με μια λλη που ηταν μαζι ουτε που με ειδαν ουτε που με ακουσαν!!ποσο ειχα τρομαξει!

Λίτσα, αυτό πάλι με τις μανάδες που "μπουκώνουν" τα παιδιά τους φάρμακα...
Έκανες διάγνωση μόνη σου κυρά μου?
Ύστερα να ξέρετε πως και οι φαρμακοποιοί είναι στο "παιχνιδάκι" των πωλήσεων...

Όσο για αυτό με το μηχανάκι, αν ήμουν με το μηχανάκι μου, μάλλον δε θα είχε γίνει καθόλου. Θα τις είχα περάσει από πίσω, κι ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αλλά με το τουτού, πώς να ελιχθείς μέσα στα βρωμόστενα?

evvi έγραψε:μολις με πηρε ο αντρας μου και μου πε πως θα ερθουν κατι θειες του το απογευμα να δουν το μωρο και το σπιτι ειναι σκ@τ@ αντε τωρα να συμμαζευω ποτε θα προλαβω αμαν!!!

Ακόμα δε σαράντησες...
Μην ξεχάσεις να βάλεις το μωρό στη βιτρίνα. Άναψε και τη λάμπα να φωτίζεται καλά.
Δώσε κι ένα μεγενθυντικό φακό να το εξετάσουν καλύτερα.
Συγνώμη, αλλά όλες είμαστε "παθούσες" των "απρόσμενων" επισκέψεων με τα βυζιά απόξω...
Μη σκας. Μη μαζέψεις τίποτα. Να έχεις μόνο το μωράκι σου αγκαλιά και τίποτα άλλο.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Ή Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Ή ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ 31-8 ΗΤΑΝ25 ΗΜ 54 ΕΚ.Κ 14-11 2ΜΗΝΩΝ Κ 8 ΗΜ 55 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? ΣΕ 1.5 ΜΗΝΑ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΜΟΝΟ??ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΑΠΟ ΚΙΛΑ +1,5!

μινα μην ανησυχεις- κ η δικια μου εχει περσαει μηνας που πηρε μισο πόντο μονο κ υπηρξε μηνας που πηρε 3 μαζεμενους Very Happy

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Ή Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Ή ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ 31-8 ΗΤΑΝ25 ΗΜ 54 ΕΚ.Κ 14-11 2ΜΗΝΩΝ Κ 8 ΗΜ 55 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? ΣΕ 1.5 ΜΗΝΑ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΜΟΝΟ??ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΑΠΟ ΚΙΛΑ +1,5!

μινα μην ανησυχεις- κ η δικια μου εχει περσαει μηνας που πηρε μισο πόντο μονο κ υπηρξε μηνας που πηρε 3 μαζεμενους Very Happy

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 50 ΣΕ 25 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΡΕ 4 ΕΚ Κ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ 1??ΓΙΝΕΤΑΙ?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα η δικιά μου γεννήθηκε 55εκ και δύο μηνών ήταν 62.
Τριών ήταν 65.
Μάλλον κάποιο λάθος έγινε...
Δεν είναι απαραίτητο να ψηλώσει πολύ αλλά δυο-τρία ποντάκια τους πρώτους 6 μήνες (για κάθε μήνα) τα παίρνουν.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η δικια μου γεννηθηκε 49 ποντους- σε λιγοτερο απο μηνα εφτασε 54 και μετα απο 1 ολοκληρο μηνα πηρε μολις 1- πηγε 55. οποτε
don't worry Laughing

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
evvi έγραψε:μολις με πηρε ο αντρας μου και μου πε πως θα ερθουν κατι θειες του το απογευμα να δουν το μωρο και το σπιτι ειναι σκ@τ@ αντε τωρα να συμμαζευω ποτε θα προλαβω αμαν!!!



κανείς δεν παρεξηγεί μια μωρομάνα. μην τρελαίνεσαι!
τα πολλά πολλά μάζεψε μόνο

Σιχαινομαι οταν τυχαινει αυτο.
Τρεχω σαν το Βεγγο κι πως τα προλαβαινω δν ξερω.Αλλα αυτο που σιχαινομαι πιο πολυ ειναι να μου χτυπησει καποιος απροειδοποιητα γρρρρρ,κι ναναι τιποτα 9-10 το πρωι κι να μην εχω κανει ακομα τιποτα.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Ν Ε Ν Α


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Respect Respect Respect Respect Respect Respect

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι μου κανετε κοριτσια εγω ειμαι νταουν κουρασμενηηηηηηηηηηηηηη,γ@@@@@@ τα ικα κ τα μικα τους,κ δουλεια δεν εκανα πφ

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Δεσποινάκι,αμέσως διέκρινε ο γιατρός το τσίμπημα.Αλλά,επειδή ήταν τόοοσο πολύ πρισμένο μου είπε ότι για να είμαστε σίγουροι ότι το πρίξιμο δεν οφείλεται σε καμιά φλεγμονή(νομίζω έτσι είπε) μας έδωσε αμοξίλ.
Το παιδάκι μου,ουδέποτε είχε υψηλό πυρετό.Πάντα όταν αρρωσταίνει κάνει μέχρι 38,5 και με μόνη διάγνωση τα κόκκινα λαιμά....αλλά για να προλάβουμε(και πάλι) τυχόν λοιμώξεις,μας δίνει πάντα την procef.
Είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ο γιατρός μας είναι αντιβιωσάκιας...τι να κάνω????Να αλλάξω γιατρό,ο οποίος κατά τα άλλα είναι πολύ καλός ή την επόμενη φορά να του πω απλά ότι δεν θα του δώσω αντιβίωση?????

κι εγω μονο σε τσιμπημα εδωσα αντιβιωση,μεσα σε 3 ωρες ειχε γινει τριπλασιο το χερι του,κατακοκκινο και εσκαγε γυρω απο το τσιμπημα κι ετρεχε διαφανο υγρο.
που δεν του ειχα δωσει και ποτε του αντιβιωση 5 χρονων παιδι...

Tziz έγραψε:Καλημέρα.
Είμαι στεναχωρημένη γιατί τώρα που ερχόμουν στη δουλειά πήγα να χτυπήσω μία μανούλα με το κοριτσάκι της... Sad

Φρέναρα τόσο δυνατά που έπιασε αμέσως το abs.
Έκοψα και το τιμόνι δεξιά, αλλά ήθελα τόοοοοοοσο λίιιιιγο για να ακουμπήσω το κοριτσάκι.
Καλά το τι βρισίδι άκουσα από τη μανούλα, αλλά δικαιολογημένα η γυναίκα. Κι εγώ στη θέση της το ίδιο θα έκανα...
Στην υπόλοιπη διαδρομή δε μπορούσα να ηρεμήσω...

εγω σημερα που πηγα στην αδερφη μου ειχα ενα σχολικο μπροστα μου που οδηγουσε λες και ηταν μονος του ο τυπος,χωνοταν λες και ειχε μηχανη,φλας δεν αναβε ποτε,ετρεχε κτλ...στο τσακ ειμαι να του κανω καταγγελια στον εργοδοτη του...ειπαμε ειναι δυσκολοι οι καιροι,ρουφιανοι να μην ειμαστε αλλα εγω θα ηθελα να το ξερω αν ενας τετοιος μαλακας οδηγαει το παιδι μου στο σχολειο ή καποιος να λαμβανε καποια μετρα... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Ή Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Ή ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ 31-8 ΗΤΑΝ25 ΗΜ 54 ΕΚ.Κ 14-11 2ΜΗΝΩΝ Κ 8 ΗΜ 55 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? ΣΕ 1.5 ΜΗΝΑ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΜΟΝΟ??ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΑΠΟ ΚΙΛΑ +1,5!

κοιτα το μετρημα του υψους ειναι κατι πολυ υποκειμενικο,μπορει τραβωντας το ποδαρακι να το τεντωσει να κουνησε την μεζουρα του.εγω αρκουμαι στο οτι πηρε 1,5 κιλο!το γαλα σου ειναι σουπερ!!!!!!μη το σκεφτεσαι!!! Wink

manoula_24xr έγραψε:
florentiab έγραψε:
evvi έγραψε:μολις με πηρε ο αντρας μου και μου πε πως θα ερθουν κατι θειες του το απογευμα να δουν το μωρο και το σπιτι ειναι σκ@τ@ αντε τωρα να συμμαζευω ποτε θα προλαβω αμαν!!!



κανείς δεν παρεξηγεί μια μωρομάνα. μην τρελαίνεσαι!
τα πολλά πολλά μάζεψε μόνο

Σιχαινομαι οταν τυχαινει αυτο.
Τρεχω σαν το Βεγγο κι πως τα προλαβαινω δν ξερω.Αλλα αυτο που σιχαινομαι πιο πολυ ειναι να μου χτυπησει καποιος απροειδοποιητα γρρρρρ,κι ναναι τιποτα 9-10 το πρωι κι να μην εχω κανει ακομα τιποτα.

θελεις μηπως την γειτονισσα μου???? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε: τι μου κανετε κοριτσια εγω ειμαι νταουν κουρασμενηηηηηηηηηηηηηη,γ@@@@@@ τα ικα κ τα μικα τους,κ δουλεια δεν εκανα πφ

Μαρινάκι μου γλυκό ξεκουράσου τώρα. Είσαι σχεδόν στην μέση! Άλλες 2 εβδομάδες και θα είσαι ακριβώς στη μέση!

Γεια σε όλα τα κορίτσια!!! Έχω θέμα με το πληκτρολόγιο του λαπτοπ μου... Το πότισα λίγο γαλατάκι και τα έχει παίξει. Οποτε δεν πολυμπαίνω. Τώρα είμαι με το λαπτοπ του άντρα μου. Περιμένω να συνέλθει το πληκτρολόγιο απο το σοκ. Το έχω ξανακάνει με ρόφημα σοκολάτας και ξέρω, χαχαχα! Laughing Laughing Laughing Εχω γίνει ειδική πλέων!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΑΧΑ ΑΣΕ ΕΥΑΚΙ Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΣΟΥ ΔΕ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!Κ ΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ Η ΜΕΖΟΥΡΑ ΤΗΣ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΚΟΥΚΙΔΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΕΚ..

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε Εύα, δε μας είπες πώς πέρασες στο πάρτι;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Βρε Εύα, δε μας είπες πώς πέρασες στο πάρτι;

πονηρουλικοοοοοοο!!!!!
πηγα στις 6μιση κι εφυγα στις 7μιση.ειχαμε να παμε και στους κουμπαρους μας.αυτο μονο.λιγο μιλησα με την πεθερα της που ειναι μια χαρα κυρια και μου εδειξε και το δωματιο των παιδιων της,ακομη απορω γιατι αφου το πηρε ΟΛΟΙΔΙΟ με των παιδιων μου...τιποτα ιδιαιτερο μη φανταστεις...
αλλααααααααααααααα εχω να πω οτι βρηκα ενα φοβερο υφασμα και πηρα να ραψω μονη μου τις κουρτινες μου κι ετσι αντι να δωσω 150 ετρω το λιγοτερο εδωσα 55!!!!!!!!!!!!νομιζω ο αντρας μου θα καμαρωνει οταν το μαθει!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]και δε θα μουρμουραει προπαντως!!!!!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
elena25 έγραψε:Βρε Εύα, δε μας είπες πώς πέρασες στο πάρτι;

πονηρουλικοοοοοοο!!!!!
πηγα στις 6μιση κι εφυγα στις 7μιση.ειχαμε να παμε και στους κουμπαρους μας.αυτο μονο.λιγο μιλησα με την πεθερα της που ειναι μια χαρα κυρια και μου εδειξε και το δωματιο των παιδιων της,ακομη απορω γιατι αφου το πηρε ΟΛΟΙΔΙΟ με των παιδιων μου...τιποτα ιδιαιτερο μη φανταστεις...
αλλααααααααααααααα εχω να πω οτι βρηκα ενα φοβερο υφασμα και πηρα να ραψω μονη μου τις κουρτινες μου κι ετσι αντι να δωσω 150 ετρω το λιγοτερο εδωσα 55!!!!!!!!!!!!νομιζω ο αντρας μου θα καμαρωνει οταν το μαθει!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]και δε θα μουρμουραει προπαντως!!!!!


Χαχαχαχαχαχα! Αφού γλίτωσες τη μουρμούρα του αντρός σου μη μιλάς καθόλου! Μια χαρά είσαι!

Καλέ, πήρα κι άλλο αστεράκι! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
αλικακι έγραψε:Δεσποινάκι,αμέσως διέκρινε ο γιατρός το τσίμπημα.Αλλά,επειδή ήταν τόοοσο πολύ πρισμένο μου είπε ότι για να είμαστε σίγουροι ότι το πρίξιμο δεν οφείλεται σε καμιά φλεγμονή(νομίζω έτσι είπε) μας έδωσε αμοξίλ.
Το παιδάκι μου,ουδέποτε είχε υψηλό πυρετό.Πάντα όταν αρρωσταίνει κάνει μέχρι 38,5 και με μόνη διάγνωση τα κόκκινα λαιμά....αλλά για να προλάβουμε(και πάλι) τυχόν λοιμώξεις,μας δίνει πάντα την procef.
Είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ο γιατρός μας είναι αντιβιωσάκιας...τι να κάνω????Να αλλάξω γιατρό,ο οποίος κατά τα άλλα είναι πολύ καλός ή την επόμενη φορά να του πω απλά ότι δεν θα του δώσω αντιβίωση?????

αλικακι, αφου εισαι ευχαριστημενη με τον παιδιατρο σου γνωμη μου ειναι να μην τον αλλαξεις!! απλα μιλησε μαζι του για το θεμα των αντιβιωσεων, και εξηγησε του οτι δεν σου πολυαρεσουν.. απο κει κ περα, αναλογα την περιπτωση ας σου εξηγει καλυτερα γιατι να παρει το παιδι αντιβιωση, και μηπως υπαρχει περιπτωση να την γλυτωσει...


Του έχω μιλήσει,Χριστίνα μου,και μου λέει κάθε φορά ότι πρέπει να προλάβουμε κάτι...Δεν ξέρω αν θα τον αλλάξω ακόμη,αλλά σίγουρα την επόμενη φορά θα είμαι πιο επίμονη στο να μην του δώσω.Σ'ευχαριστώ!!!




FOYNTOYKAKI έγραψε:
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:
kira έγραψε:
αλικακι έγραψε:Kira,παραστικά στο μικράκι σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλά με τις εξετάσεις!!!!
Αλήθεια,τι αντιβίωση σας δίνει ο παιδίατρος????
Αλικάκι ευχαριστώ!Μας έδωσε τη ceclor 375 πρωί βράδυ!!

Σε ρωτάω γιατί έχω ένα δίλλημα σχετικά με τις αντιβιώσεις και τον παιδίατρό μας.Μας δίνει την procef λέγοντας ότι είναι "ελαφριά"αντιβίωση.Κάθε φορά που είναι τα λαιμά του μικρού κόκκινα μας δίνει αντιβίωση.Με εχουν καταμπερδέψει όλα αυτά περί του να προλάβουμε διάφορα.Την τελευταία φορά μας έδωσε amoxil που του είχε πριστεί το ματάκι.Κάνουν καλό,άραγε??Άλλοι δεν δίνουν καθόλου..
Απορίες μιας μαμάς,χαχα!!!!

Άσε Αλικάκι είναι πονεμένο το θέμα της αντιβίωσης!!Έχω κι εγώ φίλη που το παιδάκι της είναι 5 ετών και δεν έχει πάρει ποτέ και πήγαινε και παιδικό σταθμό από 12 μηνών!!!Γνώμη μου είναι ότι αντιβίωση πρέπει να δίνουν μόνο όταν έχουν εξαντλήσει όλα τα περιθώρια!!Τώρα για έναν ερεθισμένο λαιμό μου φαίνεται ακραίο να σου πω,αλλά δεν είμαι και γιατρός.Πάντως ο καθένας κανει του κεφαλιού του,αυτό έχω καταλάβει!!!!!
Η κόρη μου πήρε πριν περίπου 10 μέρες ,γιατί έκανε υψηλό πυρετό για περισσότερο από 3 24ωρα!!Οπότε δεν ήθελε να το ριψοκινδυνέψει περισσότερο μου είπε!
Και τώρα της έδωσε γιατί έχει πυρετό και πόνο στο αυτί!!!!
ΑΧ!!!!!!Περαστικούλια τους και να είναι σιδερένια!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!Η ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΕΥΡΗ ΦΑΣΜΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΥΧΟΝ ΦΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ Η ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Έτσι μου λέει πάντως..όταν τον ρωτάω πάλι αντιβίωση???Μου απαντάει ότι η συγκεκριμένη είναι πολύ ελαφριά..τι να σου πω!!!Θα ξανακάνω μια κουβεντούλα μαζί του,όταν με το κακό ξανατύχει να μας δώσει!!!Σ'ευχαριστώ!!!

elena25 έγραψε:Βρε Εύα, δε μας είπες πώς πέρασες στο πάρτι;


Ε????Ε????Δεν μας είπες!!!!!!
ΥΓ.Σ'ευχαριστώ και σένα, Ευάκι, για την απάντηση στο θέμα με την αντιβίωση.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
elena25 έγραψε:Βρε Εύα, δε μας είπες πώς πέρασες στο πάρτι;

πονηρουλικοοοοοοο!!!!!
πηγα στις 6μιση κι εφυγα στις 7μιση.ειχαμε να παμε και στους κουμπαρους μας.αυτο μονο.λιγο μιλησα με την πεθερα της που ειναι μια χαρα κυρια και μου εδειξε και το δωματιο των παιδιων της,ακομη απορω γιατι αφου το πηρε ΟΛΟΙΔΙΟ με των παιδιων μου...τιποτα ιδιαιτερο μη φανταστεις...
αλλααααααααααααααα εχω να πω οτι βρηκα ενα φοβερο υφασμα και πηρα να ραψω μονη μου τις κουρτινες μου κι ετσι αντι να δωσω 150 ετρω το λιγοτερο εδωσα 55!!!!!!!!!!!!νομιζω ο αντρας μου θα καμαρωνει οταν το μαθει!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]και δε θα μουρμουραει προπαντως!!!!!


οκ,με κάλυψες και μένα!!!!!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσιααααααααα.....
γεια χαρά σε όλες!!!!

δουλειές τέλος..
τώρα ξάπλααααα....



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:κορίτσιααααααααα.....
γεια χαρά σε όλες!!!!

δουλειές τέλος..
τώρα ξάπλααααα....



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

γεια σου κοπελια ομορφη..τι κανεις?ξαπλα τωρα?αυτα ειναιιιιιιιι

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:κορίτσιααααααααα.....
γεια χαρά σε όλες!!!!

δουλειές τέλος..
τώρα ξάπλααααα....



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Συμφωνώ μαζί σου...ώρα για ξάπλα!!!Αλλά όχι στην καρέκλα!!!!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Σούλα έγραψε:κορίτσιααααααααα.....
γεια χαρά σε όλες!!!!

δουλειές τέλος..
τώρα ξάπλααααα....



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Συμφωνώ μαζί σου...ώρα για ξάπλα!!!Αλλά όχι στην καρέκλα!!!!


χι χι Αλικάκι...φυσικά και όχι!!στον καναπέ χουχουλιάρικα με την τηλεορασίτσα για παρεούλα Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις