Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
313 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 313 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

551Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:24 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν τρώει τη φρουτόκρεμα η δικιά μου....Χτες έφαγε 4 κουταλάκια...Σήμερα ένα...για να καταλάβει τι της έδωσα μετά....τέντωνε το κεφάλι προς τα πίσω και αρνιόταν να ανοίξει το στοματάκι της...Α!μου έκανε και νόημα με το κεφάλι ΟΧΙ ΟΧΙ....από τη μια να γελάω και από την άλλη να προσπαθώ να την ταϊσω...
Το γέλιο σήμερα το πρωί..την είχα αφήσει να κοιμάτε και έτρωγα πρωινό...Την άκουγα που βογκούσε λέω κακά κάνει να τελειώσει και να την αλλάξω..πάω λοιπόν μέσα και τι βλέπω ...το κοριτσάκι μου να έχει φτάσει στην άκρη της κούνιας...χωρίς παντελόνι....Σαν να μου έλεγε άντε τέλειωνε άλλαξε με επιτέλους...Πέθα από τα γέλια...με είδε που γελούσα και γελούσε και εκείνη...

552Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:26 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχα ειπα κι εγω... Διαβασα 2 κουταλιες αλατι και τρομαξα, χαχαχα!

Δυσκολο το αχλαδι να λιωσει τελειως ομως το οτι εφαγε ειναι θετικο! Η γκριματσα δεν σημαινει απαραιτητα πως δεν του αρεσε. Μπορει να ξαφνιαστηκε απλα απο τη νεα γευση!

553Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:27 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Χαχαχα ειπα κι εγω... Διαβασα 2 κουταλιες αλατι και τρομαξα, χαχαχα!

Δυσκολο το αχλαδι να λιωσει τελειως ομως το οτι εφαγε ειναι θετικο! Η γκριματσα δεν σημαινει απαραιτητα πως δεν του αρεσε. Μπορει να ξαφνιαστηκε απλα απο τη νεα γευση!
Αστα να πανε γελαγα ποση ωρα.
Ιrene γελασα με την περιγραφη σου.

554Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:30 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
irene12 έγραψε:Δεν τρώει τη φρουτόκρεμα η δικιά μου....Χτες έφαγε 4 κουταλάκια...Σήμερα ένα...για να καταλάβει τι της έδωσα μετά....τέντωνε το κεφάλι προς τα πίσω και αρνιόταν να ανοίξει το στοματάκι της...Α!μου έκανε και νόημα με το κεφάλι ΟΧΙ ΟΧΙ....από τη μια να γελάω και από την άλλη να προσπαθώ να την ταϊσω...
Το γέλιο σήμερα το πρωί..την είχα αφήσει να κοιμάτε και έτρωγα πρωινό...Την άκουγα που βογκούσε λέω κακά κάνει να τελειώσει και να την αλλάξω..πάω λοιπόν μέσα και τι βλέπω ...το κοριτσάκι μου να έχει φτάσει στην άκρη της κούνιας...χωρίς παντελόνι....Σαν να μου έλεγε άντε τέλειωνε άλλαξε με επιτέλους...Πέθα από τα γέλια...με είδε που γελούσα και γελούσε και εκείνη...

χαχααχχα! τελειο! Λαχανικα δοκιμασατε; Ισως να εχετε καλυτερη τυχη!

555Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:38 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια να σε ρωτησω κατι;
οταν γεννηθηκε ο μικρος κ ηρθαμε σπιτι μας ειχε πει ο γιατρος να τον κοιμιζουμε ανασκελα κ το κεφαλακι το γυριζε πλαγια κ οσες φορες τον εβαζα κ πλαι αυτος παντα ανασκελα μου γυρνουσε.Εχει ομως εδω κ μερικες μερες που γυριζει μπρουμητα στον υπνο του κ με φοβιζει.Οταν τον γυρισα καποιες φορες μου ξυπνησε.Τι να κανω λες να τον αφηνω ειναι επικινδυνο τωρα που ειμαστε 6 μηνων; Αν του ερθει γαλα να βγαλει δεν ξερω τι θα γινει αν κ πλεον δεν βγαζει καθολου.Αλλα αν τυχει;

556Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:47 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ανάσκελα;! Εμάς πάλι μας είπε μπρουμυτα κ πλάι αφού μου έδειξε κ τρικ τι να κάνω να κάθεται μπρουμυτα κ να κοιμάται

557Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 1:58 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:Μαρια να σε ρωτησω κατι;
οταν γεννηθηκε ο μικρος κ ηρθαμε σπιτι μας ειχε πει ο γιατρος να τον κοιμιζουμε ανασκελα κ το κεφαλακι το γυριζε πλαγια κ οσες φορες τον εβαζα κ πλαι αυτος παντα ανασκελα μου γυρνουσε.Εχει ομως εδω κ μερικες μερες που γυριζει μπρουμητα στον υπνο του κ με φοβιζει.Οταν τον γυρισα καποιες φορες μου ξυπνησε.Τι να κανω λες να τον αφηνω ειναι επικινδυνο τωρα που ειμαστε 6 μηνων; Αν του ερθει γαλα να βγαλει δεν ξερω τι θα γινει αν κ πλεον δεν βγαζει καθολου.Αλλα αν τυχει;

Φωφη μου εγω ειμαι φοβιτσιαρα. τη νυχτα που κοιμομουν κι εγω και δεν τον ελεγχα τον γυρνουσα παντα. Ισως τωρα πια που το παιδι σου ειναι πιο ευκινητο να μην υπαρχει φοβος. Αν του αρεσει το μπρουμητα βαζε τον οσο ειναι ξυπνιος να καθεται και να παιζει μπρουμητα. Ετσι μπορει να τον ξεκουραζει το ανασκελα στον υπνο.

sassaX έγραψε:Ανάσκελα;! Εμάς πάλι μας είπε μπρουμυτα κ πλάι αφού μου έδειξε κ τρικ τι να κάνω να κάθεται μπρουμυτα κ να κοιμάται

Αληθεια Σασσα; Πρωτη φορα το ακουω. Η νεα οδηγια ειναι τα μωρα να ειναι ανασκελα. Ειναι η πιο ασφαλης θεση υπνου.

558Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:02 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι να σου πω;!νέα οδηγία η όχι αυτή είναι η εντολή της κάτι θα ξέρει να μου το λέει έτσι κοιμιζει κ όλα στο μαιευτήριο λητω θα μάθω λεπτομέρειες κ θα στο αιτιολογησω

559Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:06 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την πήρα τηλ λέει δεν έχει σημασία πια όπως θέλει μόνο στη αρχή μπρουμυτα κ πλάι

560Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:08 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπρουμητα περναμε ολη την ημερα ανασκελα ποτε.Κ την πανα με ακροβατηκα την αλλαζω εχω μαθει κ τον ντυνω αναποδα πλεον.
Σασα εγω αυτο που ξερω ειναι τα προωρα κοιμιζουν μπροουμητα οι νεες ερευνες λενε ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι.
Τον εχω βαλει στο χαλι κ επειδη παει πισω χωθηκε κατω απο το τραπεζι.Χαχαχα

561Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:11 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σασα μου ευχαριστω.

562Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:23 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σασσα μου σου ειπε γιατι ειναι καλυτερα μπρουμητα; Με ενδιαφερει σαν πλροφορια. Παραξενευομαι γιατι παντου ακουω πως ειναι επικινδυνο... Ο Παπαβεντσης λεει: "ειναι πλεων αποδεδειγμενο πως η ασφαλεστερη θεση του βρεφους στον υπνο ειναι ανασκελα. Με το τροπο αυτο μειωνεται ο κινδυνος για το οδυνηρο, ευτυχως σπανιο, συνδρομο αιφνιδιου θανατου των βρεφων." Ωστοσο ξερω οτι παλαιοτερα εβαζαν τα μωρα μπρουμητα.

563Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:34 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας μανουλες! δε σας προλαβαινω!!! κ εγω για τον υπνο ανασκελα ξερω (αλλα αποκλειεται να βρειτε 10 παιδιατρους που να συμφωνουν σε μια σταση!) πλεον οπως βολευεται το παιδι...
εγω δεν εχω νεα, τη πεμτη παμε για εμβολιο θα δουμε πως παμε,τα ουλα εχουν πριστει δαγκωνει τα παντα το καημενο με μανια.υπομονη με τα φρουτακια,θα φανε που θα παει!
φιλακιααααα!!!!!!!

κουραγιο σε οσες ξενυχτανε!!!

564Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:35 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τον πηρα τηλ κ τον ρωτησα πλεον δεν φοβομαστε μου ειπε τον αφηνουμε μπρουμητα.

565Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:37 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε: κ εγω για τον υπνο ανασκελα ξερω (αλλα αποκλειεται να βρειτε 10 παιδιατρους που να συμφωνουν σε μια σταση!)

ΑΥΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΤΟ! Χαχαχαχαχα!

566Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:55 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ανάσκελα;;;;εμένα μου είχε πει ο παιδίατρος στην αθήνα και τώρα ο δικός μας πάντα στο πλάι....Και μάλιστα την τελευταία φορά τον ρώτησα μέχρι πότε στο πλαί(χρησιμοποιώ ειδικό μαξιλαράκι "σφηνάκι" για νηα μη μου γυρίζει και μου είπε όταν θα αρχίσει να γυρίζει άνετα μόνη της από μπρούμητα ανασκελα και το αντίστροφο...Η αλήθεια είναι ότι τη μέρα γυρίζει αλλά το βράδυ όχι οπότε συνεχίζω να τη βάζω στο πλάι...Βέβαια υπάρχουν φορές που τη βρίσκω ανάσκελα...
Πέθανα ήθελα να γράψω πιο πάνω αλλά έγραψα πέθα....Κορίτσια μου έκλαιγε μέχρι τώρα....Φρουτόκρεμα καθόλου...Δοκίμασα να της δώσω γάλα καθόλου...Την έπαιζα στην κούνια κλάμα...Την έπαιρνα αγκαλιά και καθόμουνα κλάμα....Μόνο αγκαλιά και βόλτες σταματούσε...
Ένιωσα κάτι πόνους χαμηλά στη μήτρα όταν την έκανα βόλτες;...Από το βάρος;;Είναι κάτι ή μπορεί να ήταν τυχαίο;;;ή μου φάνηκε;;;

567Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 2:57 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
όχι Μαρία μου Λαχανικά δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα...Τη Δευτέρα θα πάμε στο γιατρό δεν ξέρω τι θα μας πει...

568Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 3:13 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια!! Σας διάβασα μαζεμένα κ δεν θυμάμαι πολλά!! Περαστικά στα αρρωστούλικα,κουράγιο στις άυπνες! Με γεια το καινούργιο δόντι!! Άντε και στα δικά μας! Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 328109

Χθες έλειπα όλη μέρα,είχα πάει από την μητέρα μου. Μήπως και η μικρή μου κάνει τα πολυπόθητα κακά της,να τα πάμε επιτέλους στο διαγνωστικό που είναι κοντά αλλά είχα κ ραντεβού με τον παθολόγο. Η μικρή δεν μας την έκανε την χάρη και έτρεχε σήμερα το πρωί ο άντρας μου!!
Όταν την άφησα στη μαμά μου να πάω στο γιατρό έβαλε κάτι κλάματα!!! Ήμασταν εκεί από το πρωί για να προσαρμοστεί (το είχε κάνει κ την προηγούμενη φορά που την άφησα για να πάω για ψώνια)!! Μου είπε η μάνα μου πως ενώ ηρέμησε δεν μιλούσε,δεν λαλούσε..όταν πήγα όμως!!δώσαμε σόου!! Γέλια,κουβεντούλες!! Χαρά που είδε τη μαμά της!! Αχ, λιώνω κ εγώ η χαζομαμα...

Τα άλλα νέα μου τώρα... Είμαι "μουδιασμένη" από χθες... Έχω θυρεοειδίτιδα Hasimoto αλλά έχω και οζώδη βρογχοκήλη.Το πρόβλημα είναι οι όζοι, ο μεγάλος μας ανησυχεί πιο πολύ, είναι και 2,7 εκ. Στις αιματολογικές που έκανα μου είχε δώσει να κάνω και μια πιο συγκεκριμένη και η τιμή της είναι στο Θεό,πολύ πάνω από τα φυσιολογικά όρια. Μου είπε λοιπόν οτί η τόσο αυξημένη τιμή μαζί με την υπόλοιπη εικόνα,συνήθως σημαίνει ψυχρός όζος.. (κάπου εκεί μου κόπηκαν τα πόδια..) αλλά σαφώς πρέπει να κάνω κ άλλες εξετάσεις (παρακέντηση, σπινθηρογράφημα). Ο γιατρός αυτός είναι παθολόγος (φίλος,για αυτό ξεκίνησα από εκεί) και μου συνέστησε ενδοκρινολόγο.Σε εκείνον θα κάνω κ τις υπόλοιπες εξετάσεις,άλλωστε ο ειδικός αυτός είναι! Ναι,οκ ..σαφώς μπορεί κ να μην είναι τίποτα σοβαρό και κακό αλλά και μόνο που παίζεις με τις πιθανότητες... Κ όταν άκουσα τον γιατρό να μου λέει "ο,τι και να είναι η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ ..μπλα μπλα ..στο χειρότερο σενάριο είναι εγχειρήσεις ρουτίνας πια.. μπλα μπλα.. " σκέφτηκα τι λέει?! Αυτά τα λέμε στους άλλους.. όχι σε εμάς..

Και φυσικά το μόνο άγχος μου είναι το παιδί..Όχι δεν το πάω μακριά.. μέχρι τη διάρκεια των εξετάσεων/τρέξιμο.Υπάρχει η μαμά μου αλλά όπως και να έχει ένα άγχος την έχω!

Αυτά τα "λίγα"!Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας γιατί εσείς,εκτός των άλλων, θα κατανοήσετε την αγωνία μου για την μικρή!

569Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 3:57 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια δεν προλαβα να τα διαβασω ολα!!!!εχουμε τρελη γκρινια!!!!ουτε στους κολικους δεν καναμε ετσι!!!!!σημερα εχω γυναικολογο!!!!γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!!!!μου ελειψε!!!!χαχαχα!!!!λοιπον κατι διαβασα για παιδιατρο!!!!!ο δικος μου ειναι Μεσογειων 64!!!!ειναι νεογνολογος!κ απλα δεν παιζεται!!!!!με παιρνει απο μονος του να ρωτησει πως παει το νινι!τον βρησκω ακομα κ στις 3!!!!!αν θες πες να σου στειλω πμ!!!

570Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 3:59 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Σασσα μου σου ειπε γιατι ειναι καλυτερα μπρουμητα; Με ενδιαφερει σαν πλροφορια. Παραξενευομαι γιατι παντου ακουω πως ειναι επικινδυνο... Ο Παπαβεντσης λεει: "ειναι πλεων αποδεδειγμενο πως η ασφαλεστερη θεση του βρεφους στον υπνο ειναι ανασκελα. Με το τροπο αυτο μειωνεται ο κινδυνος για το οδυνηρο, ευτυχως σπανιο, συνδρομο αιφνιδιου θανατου των βρεφων." Ωστοσο ξερω οτι παλαιοτερα εβαζαν τα μωρα μπρουμητα.
θα την ρωτήσω όταν πάω κ θα σου πω θέλω κ γω πολυ να μάθω τι κ πως αλλα απο κοντά να μου εξηγήσει χχχ

571Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 4:17 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oκ Σασσα μου! Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 417472

Ντορακι καταλαβαινω τι εννοεις. Εδω εγω παω 2 ωρες στο κομμωτηριο 2 φορες το χρονο και μου λειπει. Και μιλαμε για κομμωτηριο ετσι; Οχι να εχω και αγχη προσωπικα επιπλεον! Ακομα και σε αυτα τα προσωπικα σου αγχη ξερω οτι παλι το παιδι σκεφτεσαι. Θα ακουστει κουτο αλλα απο τοτε που γεννησα προσεχω περισσοτερο τον εαυτο μου και δεν το κανω για εμενα. Ξερω οτι δε θες να ακουσεις οτι δεν ειναι τιποτα - εξαλλου δεν καταλαβα γρι τι σημαινουν οσα περιεγραψες πιο πανω. Θα ευχηθω-προσευχηθω ομως η περιπετεια που ξεκιναει να ειναι συντομη και να ταλαιπωρηθεις τσαμπα για τις εξετασεις που θα αποδεικνυουν πως εισαι υγειης! I love you

572Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 4:30 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια μου!!Εχω κουραστει να ρουφαω μυξουλες!!!Η μικρη μου φαινεται καπως καλυτερα αν και αν την ακουσετε πώς ροχαλιζει θα φριξετε!
Ντοράκι καταλαβαινω την ανησυχια σου, τώρα που καναμε παιδια το αισθημα της ευθυνης ειναι τοσο εντονο. Πιστευω ομως οπως σου ειπε και ο γιατρος οτι αυτα ειναι πραγματικα περιστατικα ρουτινας για την επιστημη πλεον, ξερω τουλαχιστον 3 γνωστες μου που έχουν αφαιρεσει παρομοιους οζους με επεμβαση και δεν τρεχει τιποτα!Σε σενα πρεπει να γινει οπωσδηποτε επεμβαση ή μπορει να υποχωρησουν με αγωγη?Ο,τι και να ειναι ολα καλα θα πανε, αυτο να σκεφτεσαι, να κοιτας την κουκλα σου και να χαμογελας...

573Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 5:28 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aχ,κοριτσάκια μου! Ευχαριστώ! Ακριβώς όπως τα λέτε!! Κ είναι τόσο περίεργο αυτό το συναίσθημα ευθύνη απέναντι στη μικρή μου! Παράξενο,περίεργο και τόσο καινούργιο για μένα!! Μαρία μου νομίζω πως όσο μεγαλώνουν τα μικρά μας και περνάει ο καιρός μαζί τους, το συνειδητοποιούμε καλύτερα! Δήμητρα μου δεν ξέρω ακόμα αν θα χρειαστεί επέμβαση,την τετάρτη θα με δει ο ενδοκρινολόγος και θα δω τι θα μου πει! Σήμερα κ εγώ θυμήθηκα 2 γνωστές μου που έχουν κάνει θυρεοειδεκτομή!Θυμόμουν την μία μέχρι χθες! Διαφορετικές περιπτώσεις μεταξύ τους!
Ναι,μωρέ δεν είναι τίποτα, δεν θα είναι τίποτα! Αλλά το άγχος είναι για το παιδί!Κ ακριβώς όπως τα λέτε! Πόσο δίκιο είχε ο άντρας της Αλίκης για το "Μαμάδες εν δράση"!!

Για άλλη μια φορά θα πω πως είναι υπέροχη η παρεϊτσα μας! Έστω κ εξ αποστάσεως!Κοινά άγχη κ αγωνίες!!

Δήμητρα κουράγιο με τις μυξούλες σας!Θυμάμαι όταν το είχαμε περάσει κ εμείς τι ταλαιπωρία ήταν!
Α!Ξέχασα! Εγώ την κοιμίσω στο πλάι από νεογέννητο!Στο γαία έτσι μας τα έφερναν στο πυρεξάκι τους και το συνέχισα και στο σπίτι. Τώρα πια την βάζω στο πλάι αλλά εκείνη κατα τη διάρκεια της νύχτας γυρίζει κ ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι! Βέβαια της δικιάς μου δεν της αρέσει καθόλου το μπρούμυτα!

574Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 8:35 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dora μου ουτε εγω ξερω τι σημαινουν αυτα που γραφεις το μονο που θελω ειναι να εισαι εσυ καλα ψυχολογικα να μην μεταδιδεις κατι στο παιδι γιατι λενε πως τα καταλαβαινουν ολα.Καταλαβαινω την αγωνια σου κ εγω τις ιδιες σκεψεις θα εκανα αλλα οντως η επιστημη ειναι μπροστα.


Σοφ στειλε μου κ εσυ τα στοιχεια αν μπορεις αυτος ειναι κ πιο κοντα μας.

575Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 23 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 10, 2012 9:13 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερααααα.
ηρθα κι εγω επιτελους..... διαβασα πολλα θυμαμαι λιγα..... εχω και μια ηλικια η γυναικα. ειμαι η δευτερη... πουπα "σ'εφαγα" χαχαχαχαχαχα
με γεια το δοντακι, περαστικα στο πουπακι (εκανα και ριμα....)
ντορα μου θα σου ευχηθω ολα να πανε καλα και να μην ειναι τιποτα. εδω θα ειμαστε να μας λες τα νεα σου.
διαβασα τι περνατε με τα φρουτα και σκεφτομαι εμεις τι θα κανουμε αυριο οεοοοοοοοοοοο???????????? αρχιζουμε και φρουτοκρεμα και σουπα!!!!!
το κοριτσι μου ειναι 8.200 γρμ. να σας πω την αληθεια δεν το περημενα, και φτασαμε τους 68 ποντους. τα ουλα ειναι πρισμενα, μας εδωσε ενα φυτικο τζελ να της βαζω μπας και ανακουφιστει και αν συνεχισει να μην τρωει να την παρω τηλ.
κατα τα αλλα η γκρινια συνεχιζεται και λιγο χειροτερεψε, ειναι και το εμβολιο σημερα..... ευτυχως το βραδυ κοιμαται, παραπονο δεν εχω.
για τον υπνο που λετε εμας μας ειχε πει μονο στο πλαι, της ειχα κι εγω σφηνακι. τωρα κοιμαται μπρουμυτα. σημερα τη ρωτησα και μου ειπε δεν πειραζει, ετσι κι αλλιως μονη της γυρναει, δεν τη βαζω εγω.
κατι αλλο δε θυμαμαι... αν θυμηθω εδω ειμαστε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις