Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

51JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:21 pm

Σοφία Τ.


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μια χαρα βολευομαστε εμεις παντως...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Σοφία Τ. στις Τετ Αυγ 03, 2011 8:45 am, 1 φορά

52JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:28 pm

molly

molly
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ αυτό κάνω!Ψωνίζω στις εκπτώσεις για του χρόνου!Συνήθως επώνυμα ρούχα!

Επίσης είμαι φανατική των beneton και zara!Ευτυχώς που τα τελευταια δεν υπάρχουν στη Χίο γιατί θα είχαμε κηρύξει πτώχευση οικογενειακώς!!!!!!

Στα τζάμπο πηγαίνω για παιχνίδια!
Ρούχα δεν αγοράζω γιατί δεν είναι του....γούστου μου!!!!!!! JUMBO - Σελίδα 3 679259 JUMBO - Σελίδα 3 679259 JUMBO - Σελίδα 3 679259 JUMBO - Σελίδα 3 679259 JUMBO - Σελίδα 3 679259 JUMBO - Σελίδα 3 679259

53JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:35 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια

εγω εχω αγορασει ρουχα απο τα τζαμπο, καποια φανελακια και αυτα οταν ειχε χρονισει ο μικρος. η ποιοτητα ειναι αθλια, τα επλυνα και οταν πηγα να του τα βαλω ηταν χαλια.. που ξερα και παντα βαζω αρκετο μαλακτικο. τα χρωματα ειχαν ξεβαψει... μου κανει εντυπωση που λενε μερικα κοριτσια οτι δεν τους συνεβη αυτο!

επισης αυτο για το made in china εχει απολυτο δικιο η φρανιτα..

πραγματικα δεν ειναι θεμα χρηματων, αλλα θεμα υγιεινης οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον. ακομα και για τα παιχνιδια παντα παιρνω επωνυμα, ειναι ενα σαιτ το οποιο αυτη τη στιγμη δε θυμαμαι (εχω κανει κ φορματ και δεν το εχω στους σελιδοδεικτες) που δειχνει τα προιοντα που αποσυρονται.. ξερετε ποσα παιχνιδια επωνυμιας τζαμπο εχουν φυγει?? ποσο τοξικα χρωματα χρησιμοποιουν??

οπως λεει και η γωγω η διαφορα δεν ειναι τρελη οικονομικα.. και στο κατω κατω προτιμω να δωσω 10 ευρω παραπανω πχ και να μου μεινουν καποια ρουχα για το επομενο παιδι παρα να πανε ολα για πεταμα.. γιατι αυτα του τζαμπο γανιαζουν, δεν ειναι να τα δωσεις πουθενα

54JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:35 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:busted!!!
ναι δίνω εξεταστική και μπαίνω στα κλεφτά και δεν αφιερώνω τόσο χρόνο γιατί είμαι και άρρωστη έχω και το νινί...
άστα Rolling Eyes
sorry για το σπαμ..

μην πυροβολειτε την ξανθια : δεν ξερω τι ειναι το σπαμ !!! ( μην γελατεεεεεεεεεεεε )

55JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:44 pm

Dina75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera koritsia
parola pou zo sto eksoteriko pistebo pos , ta rouxalakia sta jumbo einai mia xara..einai 100% cotton kai einai se para poly kales times. giati na doso gia ena fanelaki ta dipla lefta? ego tou mikrouli mou tou psonizo kai eponima opos POLO kai Hilfinger...ala kai poly ZARA H&M kai kamia fora kai apo ta Supermarket kai einai mia xara...etsi kai alios etsi opos lerononte ta mikra, theloune 3 alaksies tin imera...xaxaxa.. pig
kai panta prosexo na psonizo se SALE i se OUTLET STORES giati einai krima ta lefta..megalonoune toso grigora ta paidakia

56JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:53 pm

elissavet1988


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia egw pairna apo ta jumbo alla ta disney poy einai soigoura goa tin p[oiotita tous k polu oikonomika

57JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 1:56 pm

elissavet1988


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ti egrapsa i athlia.ithela na sas pw oti agorazw apo jumbo alla disney pou einai sigoura gia tin poiotita tous k polu fthina

58JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:14 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελισαβετ μου αμα πατησεις το edit στο ποστ σου που εκανες λαθος μπορει να διορθωσεις οτι εχεις γραψει, στο λεω πληροφοριακα αν δεν το ξερεις

59JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:20 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jumbo for ever!!!!!!! αν και φτηνα ξεγιελιεσαι και πας με 200 ευρω λογαριασμο στο ταμειο!!!! παντως ειμαι fun!!!!!!!!!

60JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:25 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:
dinaki88 έγραψε:busted!!!
ναι δίνω εξεταστική και μπαίνω στα κλεφτά και δεν αφιερώνω τόσο χρόνο γιατί είμαι και άρρωστη έχω και το νινί...
άστα Rolling Eyes
sorry για το σπαμ..

μην πυροβολειτε την ξανθια : δεν ξερω τι ειναι το σπαμ !!! ( μην γελατεεεεεεεεεεεε )
χεχε
σπαμ είναι με απλά λόγια αυτό που έκανα, κάτι άσχετο που συνήθως ενοχλεί, ε και άσχετο ήταν και ενοχλεί τον ειρμό σας η καταστασή μου...
πάντως κορίτσια, εγώ νοικοκυρά δε θεωρώ και ιδιαίτερα τον εαυτό μου(πάλι καλά που ξέρω κανά δυο πράγματα για το πλύσιμο και δν βάζω τα μαύρα με τα λευκά ας πούμε)αλλά με το απορυπαντικο, το μαλακτικό, το πρόγραμμα που βάζω, τα συγκεκριμένα ρούχα που έχω πάρει ούτε μου ξέβαψαν ούτε μου σκλήρυναν ούτε γάριασαν...
ίσως είμαι #%@#φαρδη...(παίζει πολύ αυτό)
Να ρωτήσω κάτι(και πάλι δεν θέλω να θίξω κανέναν)
εμείς ας πούμε, μένουμε βπ, και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν μας περισσεύουν 10 ευρώ(σοβαρά σας μιλάω)τι κάνουμε?από που ψωνίζουμε καλύτερα ρούχα στις ίδιες τιμές..?
Πραγματικά αν μου δώσετε πρόταση αύριο κιόλα θα πάω να ψωνίσω
(Ανέφερα που μένω γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να απομακρυνθώ πολύ-δεν οδηγώ)

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

61JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:31 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

παντως να πω κατι ολιγον εκτος θεματος?? βλεπω πολλους γονεις στα ταμεια που παιρνουν για τα παιδια τους αυτα τα αφρολουτρακια, τα σοκολατακια και τα γλειφιτζουρια για τα παιδια τους... pale

αχ λενα αυτα δεν εχω εμπιστοσυνη να τα παρω ποτε, βεβαια ισως μερικα χτυπιουνται να τους τα παρουν και περνουν τι να πω, παντως ειμαι κατηγορηματικη σοκολατες γλυφιτζουρια και δεν συμαζευετε που δεν εχουν και μαρκα πανω που να γνωριζεις δεν παιρνω ποτε απο εκει

62JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:33 pm

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
exeis dikio re dinaki..opoios exei as agorasei kai poli akriba...kai egw ta idia..agorasa apo ta jumbo zipounakia apo 0-3 mhnwn kai i mpempa mou eproblepetai poli psili kai aporo an tha ta foresoume kan..petamena lefta!!
pira kai ta kala mou ,alla pira kai ta ftina mou apo ta jumbooooo

63JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:41 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lena έγραψε:ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

παντως να πω κατι ολιγον εκτος θεματος?? βλεπω πολλους γονεις στα ταμεια που παιρνουν για τα παιδια τους αυτα τα αφρολουτρακια, τα σοκολατακια και τα γλειφιτζουρια για τα παιδια τους... pale

αυτό δεν ξέρω αν θα το έκανα, πήρα από τα jumbo κανονικό της proderm
αν και δε θα δίνω αβέρτα γλυκά όταν θα τα τρώει, μάλλον θα παίρνω από το σούπερ μάρκετ, δε νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι έχουν πια και αυτά τόση διαφορά στην τιμή!!!
Αν και στο θέμα της διατροφής, σόρρυ αλλά είμαι πιο σπαστική και λεπτολόγα από τα ρούχα, σίγουρα οι τροφές έχουν διαφορά ποιότητας που επηρεάζει πραγματικά τη ζωή του παιδιού

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

64JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:47 pm

μαρσυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fraoulenia έγραψε:exeis dikio re dinaki..opoios exei as agorasei kai poli akriba...kai egw ta idia..agorasa apo ta jumbo zipounakia apo 0-3 mhnwn kai i mpempa mou eproblepetai poli psili kai aporo an tha ta foresoume kan..petamena lefta!!
pira kai ta kala mou ,alla pira kai ta ftina mou apo ta jumbooooo

κι εμενα η μπεμπα τωρα ειναι 5 κιλα και 58 ποντους στις 43 μερες και μια χαρα τα φοραει τα φορμακια.Μην ανησυχεις...εγω παντως δεν αντιμετωπισα προβλημα στο πλυσιμο,σιδερωμα...μια χαρουλα ειναι,ουτε γαριασαν,ουτε ξεβαψαν

65JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 2:56 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:
Lena έγραψε:ντινακι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι μενω θεσσαλονικη...

παντως να πω κατι ολιγον εκτος θεματος?? βλεπω πολλους γονεις στα ταμεια που παιρνουν για τα παιδια τους αυτα τα αφρολουτρακια, τα σοκολατακια και τα γλειφιτζουρια για τα παιδια τους... pale

αυτό δεν ξέρω αν θα το έκανα, πήρα από τα jumbo κανονικό της proderm
αν και δε θα δίνω αβέρτα γλυκά όταν θα τα τρώει, μάλλον θα παίρνω από το σούπερ μάρκετ, δε νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι έχουν πια και αυτά τόση διαφορά στην τιμή!!!
Αν και στο θέμα της διατροφής, σόρρυ αλλά είμαι πιο σπαστική και λεπτολόγα από τα ρούχα, σίγουρα οι τροφές έχουν διαφορά ποιότητας που επηρεάζει πραγματικά τη ζωή του παιδιού

μα δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο... απλα το ανεφερα επειδη μιλαμε για τα τζαμπο

66JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 3:02 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μα καλά έκανες, δεν είπα τίποτα! Shocked Shocked Shocked
(είπα τίποτα χωρίς να το καταλάβω? Shocked Shocked )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

67JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 3:05 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α καλα, νομιζα οτι εννοουσες πως ελεγα οτι ειτε ρουχα παρεις απο τζαμπο ειτε τροφες ειναι το ιδιο!!!

με συγχωρεις, οταν δε βλεπεις πως μιλαει ο αλλος μπορει να παραφρασεις καποια πραγματα...

68JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 3:11 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
don't worry βρε δε παρεξηγώ(μόνο με παρεξηγούν Cool Laughing )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

69JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 4:18 pm

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εμεις εχουμε καποια ρουχαλακια παρει.. βαμβακερα παντα..και ειμαι ευχαριστημενη! κυριως εσωρουχακια! και φυσικα συμφερει να παιρνεις απο εκει τα "προχειρα" ρουχα ... αφου σε 2 μηνες θα θες αλλα! εμενα ηδη δεν του κανουν τα πρωτα που του ειχα! και τα λυπαμαι..γιατι τα εβαλε τοσο λιγο καιρο..αλλα χαλαλι.. ας μεγαλωνει και ας αλλαζουμε ρουχαλακια συχνα! JUMBO - Σελίδα 3 215994

70JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:50 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:χωρις να θελω να κανω την εξυπνη κοριτσια πιο πολυ απορια ειναι για να πουμε οτι κατι εχει ως βαση το πετρελαιο δεν πρεπει να ειναι πλαστικο; τα ζιπουνακια απο τα jumbo τουλαχιστον οσα εχω αγορασει εγω γραφουν απο πισω οτι ειναι βαμβακερα. Ακομα και να εχουν ως βαση το πετρελαιο οπως λετε ποιος μας εγγυατε οτι και αυτα που αγοραζουμε απο αλλα καταστηματα δεν ειναι με τον ιδιο τροπο φτιαγμενα;
Φαίη μου επείδή όπως ξέρεις είναι η δουλειά του συσύγου μου και επίσης εγώ δούλευα χρόνια σε βιοτεχνίες και έχω γνώσεις στα υφάσματα έχω να πω τα εξής:
1. Όταν ένα ρούχο έχει ταμπελάκι που γράφει 100% cotton δε σημαίνει ότι είναι και έτσι. Και δε θα υπερβάλω αν σου πω ότι αν έχουν τελειώσει τα καρτελάκια που αντιστοιχούν στη σωστή ποιότητα ΚΑΜΙΑ βιοτεχνία δε θα καθυστερήσει την παραγωγή της για να περιμένει το κατάλληλο καρτελάκι. Θα βάλει κάτι άλλο. Πολλές φορες μάλιστα γίνεται και σκόπιμα. ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ!
2. Δεν είναι όλα τα βαμβάκια ίδια. Υπάρχουν βαμβάκια καλής ποιότητας και επεξεργασίας, βαβμάκια μετριότερης ποιότητας και επίσης υπάρχουν και ανακυκλωμένα βαμβάκια επίσης σε διάφορες ποιότητες (πάντως όποια ποιότητα βαμβακιού και να είναι, είναι λιγότερο επικίνδυνη από τα πολυεστερικά).
3. Μπορεί τα περισσότερα προιόντα να κατασκευάζονται στην Κίνα αλλά παίζει ρόλο υπό ποιές προυποθέσεις γίνεται αυτό. Για παράδειγμα υπάρχουν τα Κινέζικα παιχνίδια και υπάρχουν και της fisher price που κατασκευάζονται στην Κίνα. Όπως όμως ξέρετε στα δεύτερα γίνεται έλεγχος και αποσύρονται αν βρεθούν τοξικά χρώματα ή επικίνδυνα κομμάτια κτλ (έχει γίνει πολλές φορές) ενώ τα Κινέζικα δεν τα ελέγχει κανείς.
4. Τα χρώματα και η τοξικότητα δεν είναι κάτι που φαίνεται άμεσα στο δέρμα. Μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα αργότερα χωρίς να είναι απαραίτητο αυτό. Σίγουρα οι μεγάλες εταιρίες δε διακινδυνεύουν το όνομά τους και ο έλεγχος είναι μεγαλύτερος χωρίς πάλι αυτό να είναι απόλυτο.
Από προσωπική εμπειρία και επειδή ξέρω να ξεχωρίζω τη σύνθεση σε όλες τις περιπτώσεις που προανέφερα έχω να πω ότι όσες φορές εντοπίζω ''πλαστικό'' στη σύνθεση των ρούχων είναι πάντα σε ρούχα κινέζικης προέλευσης και όχι σε κάποια από τις γνωστές μάρκες. Επίσης όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι πιστεύω ότι το να πάρεις με 3€ μπλουζάκια από το zara (που έχει καλά βαμβάκια) δεν είναι απαγορευτικό... Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστεύω να βοήθησα να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα

71JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:11 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="nikoleta"]
faye έγραψε: Επίσης όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι πιστεύω ότι το να πάρεις με 3€ μπλουζάκια από το zara (που έχει καλά βαμβάκια) δεν είναι απαγορευτικό... Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστεύω να βοήθησα να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω αγοράσει και εγώ δυο τρία ζιπουνάκια από το jumbo αλλά το μετάνιωσα. Τα πήρα 2 ευρώ το ένα και στο mothercare έβγαινε 3 ευρώ το ένα (22 ευρώ τα 7) και είναι πολύ καλύτερη ποιότητα νομίζω.
Αλλο ένα πολυκατάστημα που έχει φθηνά και πολύ πολύ ωραία πράγματα για μωρά-παιδιά είναι τα H&M. Ασχετο:όταν μπαίνω στο jumbo με πιάνει κλειστοφοβία. Τι είναι αυτό το πράγμα με τους διαδρόμους? Να πιάσει καμια φωτιά να μην ξέρεις από που να φύγεις.

72JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:14 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Na sas po kai ego tin gnomi mou koritsia meta apo 4 xronia entribis pano sto thema loipon arxika Mothercare gia zipounakia formakia ypnou panakriba kai ksexilonoun parapoli kai einai apo Indies Marks & Spenser formakia zipounakia fantastika poli kales times exo apo tin proti mou kori kai den exoun pathei tipota se sxesi me ta MOthercare pou exoun ksexilosei apisteuta........tora gia ta Jumbo ego xrisimopoio zipounakia kai fanelakia mono pou outos i alios den ta kratas gia panta kai eimai poli euxaristimeni ton teleuteo xrono exo brei kai ta H&M pou einai fantastika me super times kai apo poiotita ikanopoiitiki kai eimai poli euxaristimeni kai apo Laredute exei poli omorfa paidika rouxa kai briskeis fantastikes prosfores!!!Zara katholou....Markes&Spenser H&M MoonSoon Laredute!!!!!Super!!!!

73JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:25 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο ρε συ και τα marks & spenser είναι φοβερά. Πήρα για την μπέμπα παντελονάκια-φόρμες για τον παιδικό σταθμό το χειμώνα πολύ φθηνές 4 ευρώ η μία και ήταν απίθανες. Αλλά τα H&M έχουν απίθανα κομμάτια

74JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:51 pm

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

75JUMBO - Σελίδα 3 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:55 pm

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσωρουχα και πιτζαμες απο mothercare,Φορεματακια και ρουχα εξοδου απο ZARA,H@M ,ALOUETTE και και LAPIN.Δεν ξέρω αλλά οτι πηρα από JUMBO δεν το ευχαριστιθηκα και ολα τα ρουχα σχδεον μπαινουν αλλα γενικα ειμαι fun των mothercare εχω βγαλει και καρτουλα και οταν ξεπερναω τα 200 euro μου κανουν δωρο τα 15. JUMBO - Σελίδα 3 804467

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις