Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

101JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:24 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fraoulenia έγραψε:
asxetoula kamia fora exei mesa sta magazia kai den to kserei kaneis!!
kai emena mou ferane apo ena kentriko magazi sthn eparxia kai itan H&M xwris na exoun kentriko katasthma ekei..rwtaa!!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

102JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:37 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ξερω οτι απαγορευεται αλλα μπορεις να παρεις μια πολυ καλη λοσιον που ειναι για βρεφη την απλωνεις σε ακαλυπτα μερη και ξενοιαζεις !! ειναι η crilen της freezyderm πολυ καλη ρωτα και την παιδιατρο σου θα σου πει καλυτερα

103JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:41 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:εγω ξερω οτι απαγορευεται αλλα μπορεις να παρεις μια πολυ καλη λοσιον που ειναι για βρεφη την απλωνεις σε ακαλυπτα μερη και ξενοιαζεις !! ειναι η crilen της freezyderm πολυ καλη ρωτα και την παιδιατρο σου θα σου πει καλυτερα

είανι λίγο μημου άπτου η μικρή αλλά θα ρωτήσω, ως τότε θα το αφήσω ως έχει-σε μια βδομάδα και κάτι έχουμε επίσκεψη.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

104JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:50 am

papaki70

papaki70
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sevaki έγραψε:εγώ απο το Jumbo αγοράζω μόνο εσωτερικά φανελάκια και βρακάκια , κάλτσες και φυσικά παιχνίδια . η αλήθεια είναι οτι δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα , αλλά κοιτάω και εγώ να είναι βαμβακερά . τις θηλές για τα μπιμπερό όμως τις βρίσκω φθηνότερα στο super . flower

και γω εσωρουχάκια που πήρα για το μωρό δεν είχα πρόβλημα αλλά παρατήρησα ότι στα παντελονάκια που έχουν χρώμα, εκεί που τρίβονται τα μπουτάκια έβγαλε σπυράκια. Μέχρι να καταλάβω ότι ήταν από κει είδα και έπαθα. Νόμιζα ότι ήταν από τροφές αλλά τελικά ο ένοχος ήταν αλλού.

105JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:02 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dinaki 88 επειδή ρωτάς που αλλού μπορείς να ψωνίσεις φθηνά.....
Τα ζιπουνάκια πόσο τα παίρνεις στα jumbo;;;; εγώ 3 που πήρα στην κόρη μου έκαναν από 2-2,5 ευρώ...
Εγώ στα mothercare τις παίρνω την επτάδα 21 ευρώ...Δηλαδή 3 ευρώ το ένα!!!!

Και τι να το κάνω όταν τα παίρνω της τα φοράω 2 φορές και μετά είναι για πέταμα;;;;;;

Εγώ ψωνίζω μόνο παιχνίδια μάρκας από τα Jumbo, π.χ Fisher Price και πιπίλες Nuk κλπ...

Και χωρίς παρεξήγηση ΕΓΩ ΤΑ ΘΕΡΩΡΩ άθλια όλα τα ρουχαλάκια του Jumbo! !

106JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:07 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω ξερω οτι απαγορευεται αλλα μπορεις να παρεις μια πολυ καλη λοσιον που ειναι για βρεφη την απλωνεις σε ακαλυπτα μερη και ξενοιαζεις !! ειναι η crilen της freezyderm πολυ καλη ρωτα και την παιδιατρο σου θα σου πει καλυτερα

είανι λίγο μημου άπτου η μικρή αλλά θα ρωτήσω, ως τότε θα το αφήσω ως έχει-σε μια βδομάδα και κάτι έχουμε επίσκεψη.



Nαι ναι ναι της frezyderm. Φοβερά

107JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:08 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Dinaki 88 επειδή ρωτάς που αλλού μπορείς να ψωνίσεις φθηνά.....
Τα ζιπουνάκια πόσο τα παίρνεις στα jumbo;;;; εγώ 3 που πήρα στην κόρη μου έκαναν από 2-2,5 ευρώ...
Εγώ στα mothercare τις παίρνω την επτάδα 21 ευρώ...Δηλαδή 3 ευρώ το ένα!!!!

Εγώ ψωνίζω μόνο παιχνίδια μάρκας από τα Jumbo, π.χ Fisher Price και πιπίλες Nuk κλπ...


Το έγραψα και παραπάνω συμφωνώ απόλυτα.

108JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:11 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν διαφωνώ όσον αφορά στην ποιότητα των ρούχων του Jumbo και ειδικά για μωράκια κάτω των 2 ετών , αλλά τα εσωτερικά φανελάκια που έχει της Disney είναι καλά . μέχρι στιγμής εμείς δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ! πάντως η ποιότητά του δεν είναι σίγουρα καλή για νεογέννητα!

109JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:11 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:jumbo for ever!!!!!!! αν και φτηνα ξεγιελιεσαι και πας με 200 ευρω λογαριασμο στο ταμειο!!!! παντως ειμαι fun!!!!!!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχαχα αυτο ξαναπεστο!!χαχα

110JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:13 am

CANDYBELL


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σχετικά με το JUMBO, εγώ έχω πάρει εσωρουχάκια και για τα δύο μου παιδιά καιμου έχουν βγει μια χαρά. Και μάλιστα ο μεγάλος που είναι και ψιλοαλλεργικός (τι ψιλό, τελοσπάντων...), δεν είχε κανένα πρόβλημα. Το μόνο θέμα που είχα ήταν ότι έπρεπε να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο, δηλαδή για 6 μηνών παιδί έπαιρνα το 12.
Αλλά μπορούμε να φωνίζουμε ποιοτικά και οικονομικά, στις προσφορές, από μαγαζιά όπως ORCHESTRA (μέχρι τέλη Ιουνίου έχει 20%), MARKS & SPENCER, ZARA (κάνει καλές εκπτώσεις), MOTHERCARE, PREMAMAN (είναι ακριβό αλλά όταν κάνει εκπτώσεις του δίνει και καταλαβαίνει), BENETTON, E-SPRIT.
Εγώ πάντως ψωνίζω βασικά κομμάτια για τα παιδιά (φόρμες, τζιν, μπλουζάκια, μπουφάν, εσώρουχα,σορτσάκια) στο τέλος κάθε σαιζόν, όπου όλα τα παραπάνω μαγαζιά έχουν πολύ καλές τιμές, για την επόμενη χρονιά. Επίσης, στην αρχή κάθε σαιζόν, τα συνοικιακά μαγαζιά βγάζουν σε μεγάλες προσφορές ότι τους έχει μείνει από την περσινή αντίστοιχη (π.χ. σετ φόρμας 10 €, μπλουζάκι € 5).Δε νομίζω να μη το φορέσει το παιδί εάν είναι περσινό κομμάτι ή δεν είναι της μόδας ή αν το έχω αγοράσει από το μαγαζί της γειτονιάς μου... Μη τα μαθαίνουμε κιόλας έτσι γιατί μετά θα ζητάνε και δεν ξέρω και εγώ τι.. Twisted Evil

111JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:16 am

CANDYBELL


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="florentiab"][quote="dinaki88"]
valerakievelinaki έγραψε:εγω ξερω οτι απαγορευεται αλλα μπορεις να παρεις μια πολυ καλη λοσιον που ειναι για βρεφη την απλωνεις σε ακαλυπτα μερη και ξενοιαζεις !! ειναι η crilen της freezyderm πολυ καλη ρωτα και την παιδιατρο σου θα σου πει καλυτερα





Η CRILEN δεν είναι για τα κουνούπια?

112JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:19 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι για τα κουνουπια ειναι εγω αυτο βαζω στα παιδια μου δεν τα τσιμπανε βεβαια αλλα βρωμαει απαισια !!! JUMBO - Σελίδα 5 585182

113JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:36 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η candybell με καλυψε απολυτα
Εχω παρει πολλα ρουχαλακια απο τα τζαμπο..ο γιος μου ειναι 13 μηνων...και κατι αμανικα φανελακια που του πηρα για 23 μηνωβ..και ειναι ηδη μικρα.
Πιστευω οτι τα Τζαμπο ειναι καλα για καποια παιχνιδια και γι ακαποια επωνυμα προιοντα.
Εγω τα χειμωνιατηκα του τα αγορασα στις εκπτωσεις απο τα μαγαζια που ανεφερε η candybell και πηρα ολα νουμερο 2 & 3, αλλα εχω και πολλα ρουχα απο δωρα.
Εχω επισης να πω πως αποοσα ρουχα καλης ποιοτητα αγορασω, θα τα φορεει και το παιδακι μια ςφιλης μου και το παιδακι της κουνιαδας μου και το δευτερο δικο μου παιδακι, γιατι διατηρουνται σε πολυ καλυτερη κατασταση οποτε αν εχετε σκοπο να κανετε συντομα ενα παιδακι, τουλαχιστοντα κορμακια καλτσακια κλπ εσωρουχ απου μενουν ιδια αναλογα με την εποχη αξιζει να τα παρετε απο κανονικα μαγαζια..και ναι ναι με εκπτωσεις βεβαια..

114JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:47 am

CANDYBELL


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Chrysa, έχεις απόλυτο δίκιο. Όσα ρούχα έχω ψωνίσει από τα μαγαζιά που ανέφερα παραπάνω, τα φόρεσε ο μεγάλος και τώρα τα φοράει ο μικρός. Και μερικά είναι σαν καινούργια για να τα φορέσει και κανά ανιψάκι. Και το άλλο μυστικό... ρούχα από τη βάπτιση. Μην αφήνετε κάτι που δεν σας αρέσει να πάει χαμένο. Αλλάξτε το και πάρτε μεγαλύτερο νούμερο. Έρχονται δύσκολοι καιροί..... JUMBO - Σελίδα 5 654316

115JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:53 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ω ναι..και απο γεννεθλεια..εμενα μου την ειπε η μανα μου πουαλλαξα πολλα ρουχα της βαφτησης και των γεννεθλειων..
Μα τι να τα κανει 15 διαφορετικα σετ "καλα" παντελονια μπλουζες.
Και μαλιστα αν δεν εχει το αμεσως επομενο ηλικιακα..πηρα και καποια που ειναι για αρκετα μεγαλυτερα..εχω αλλαξει και σετακι εως 4 ετων...
δεν ξερω αν θα εχω την δυνατοτητα να αγορασω "καλο" ρουχο τοτε.
Και σηγα μη προλαβαινει να τα φορεσει..απο μια φορα..γιατι..αμαρτια δεν ειναι..
στασαμε σε καποια φαση να πηγαινουμε λαικη και ΣΜ με D&G και με Alloutte, ολα δωρα, ποσο ποια τα φορανε μεχρη το χρονο
Εχω ομως αλλαξει και φορμες..για μεγαλυτερο νουμερο..γιατι απο Σεπτεμβρη που θα παει παιδικο θα χρειαστω παρα πολλες

116JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 2:59 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου, δεν είπα τίποτα και για άλλα μαγαζιά, εννοείται ότι μου αρέσουν οι ποιότητες όλων των μαγαζιών που αναφέρατε, καθώς και τα σχέδια
Δεν εχει τύχει να ζήσω εκπτώσεις με το μωρό που να μπορώ να ψάξω να βρω ρούχα φθηνά και καλά.
Μάλλον τώρα στις καλοκαιρινές θα το κάνω κι αυτό
Πάντως πχ κατά καιρούς ακούγονται και για την οικογένεια του zara διάφορα περί ποιότητας, που σαν πρωην εργαζόμενη τους δεν ισχύει τίποτα, τουλάχιστον εμείς στα massimo dutti είχαμε αα ποιότητα.

κι εμένα αλλεργικό είναι το μωρό και δεν εμφάνισε κάτι.

α, καποια με ρώτησε πόσο παίρνω από το τζαμπο νομίζω.
Προχτές που ψώνισαμε μαζί με τη γιαγιά της μπέμπας βρήκαμε τα πάντα μεταξύ 1 και 1.5 ευρώ αλλά πήραμε και κανά δυο πιο κυριλάτα για κυρίες σαν εμάς με 2-3 ευρώ(φορέματα κτλ, οχι ζιπουνάκια)

mothercare δεν τα πάω, είχα πάει στην εγκυμοσύνη και εκτός από τα σετ που λέτε που συμφέρουν όντως τα άλλα είναι πολύυυυυυυ ακριβά για την τσέπη μου(πχ είδα προστατευτικό σκάλας στη διπλάσια τιμή ακριβώς από του ικεα!-το ίδιο ήταν στην κατασκευή απ'ότι είδα!)

Μου έχουν προτείνει άλλα δύο καταστήματα ήδη, έχω στο μυαλό μου τις προτάσεις σας και θα τις ψάξω μετά την εξεταστική και θα έχω μια πληρέστερη τοποθέτηση

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

117JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:02 am

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρουχαλακια δεν παιρνω απο εκει για ποιοτικα δεν μου γεμιζουν το ματι.απο παιχνιδια η καλυτερη μου μπαινω μεσα και χαζευω σαν παιδι και εχουν καλες τιμες.

http://momof2princes.blogspot.com

118JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:08 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εκτος απο Ζαρα κλπ πολυ καλες τιμες ..και προιοντα εχουν και τα Η&Μ, και τα benetton και Marks and spenser.
Μπορω να πω οτι τα τελευταια εχουν πολυ καλης ποιοτητα αλλα και εφαρμογης ζηπουνακια και εσωρουχακια,μου αρεσαν περισσοτερο απο τα mothercare που πηρα αρχηκα, καλτσακια αλλα και πολυ ωραια και μοντερνα και στιλατα ρυχαλακια..σε πολυ καλες τιμες ομολογουμενος εχω παρει απο τα Η&Μ.
Εγω αυτα τα ηξερα απο τα τα ταξιδι απου εκανα στο εξωτερικο παλαιοτερα..και μπορω να πω πως δεν εχουν τοσο μεγαλη ποικιλια και καλη ποιοτητα οσο ηταν παλια πλεων..και οχι μονο στην Ελλαδα

119JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:10 am

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω δεν εχω καποιο προβλημα με τα jumbo και ψωνιζω αρκετα συχνα απο εκει και για μενα και για τα μικρα και για το σπιτι.
Εχω παρει και απο αλλου ρουχα και δεν καταλαβα διαφορα.
Τωρα πια η αληθεια ειναι δεν το ψαχνω και πολυ για τιμες και παω κατευθειαν στα jumbo εχω και ενα θεμα με τις πωλητριες και ειδικα σε ορισμενα καταστηματα γινονται πολυ ενοχλητικες και δεν τις αντεχω...
Το πιο αστειο απ'ολα ειναι οταν ορισμενοι το σνομπαρουν απο αποψη ποιοτητας και σου κατεβαζουν ενα σωρο κατα για την ποιοτητα τους αλλα βλεπεις οτι τα παιδακια τους φορανε ρουχα απο εκει με κομμενες ετικετες... ελεος! λες και ειναι ντροπη!

120JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:15 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CANDYBELL έγραψε:Chrysa, έχεις απόλυτο δίκιο. Όσα ρούχα έχω ψωνίσει από τα μαγαζιά που ανέφερα παραπάνω, τα φόρεσε ο μεγάλος και τώρα τα φοράει ο μικρός. Και μερικά είναι σαν καινούργια για να τα φορέσει και κανά ανιψάκι. Και το άλλο μυστικό... ρούχα από τη βάπτιση. Μην αφήνετε κάτι που δεν σας αρέσει να πάει χαμένο. Αλλάξτε το και πάρτε μεγαλύτερο νούμερο. Έρχονται δύσκολοι καιροί..... JUMBO - Σελίδα 5 654316

Σωστά εμείς τη βαπτίσαμε πριν ενα μήνα και όσα ηταν μεγαλύτερα τα κράτησα για του χρόνου και όσα δεν μου άρεσαν τα πήρα για του παραχρόνου. Αποτέλεσμα έχει ήδη 5 φουστανάκια για του χρόνου και 4-5 για του παραχρόνου. Σήμερα έχει πολλά αύριο δεν ξέρεις τι γίνεται

121JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:16 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
adda έγραψε:εχω και ενα θεμα με τις πωλητριες και ειδικα σε ορισμενα καταστηματα γινονται πολυ ενοχλητικες και δεν τις αντεχω...
κι εγώ έχω, ειδικά όταν κάθονται πάνω από το κεφάλι σου, νιώθω άσχημα, έχω συνηθίσει μάλλον που ψωνίζω από μαγαζιά που κάνεις ό,τι θες χωρίς εξηγήσεις
και το αστείο είναι...
ότι δούλευα σε μαγαζί που σαν πολιτική είχε την εξυπηρέτηση και ήμουν εγώ η σπαστική πωλήτρια(προσπαθούσα βέβαια να μην είμαι πια τόσο να με δείρουν κιόλας Cool )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

122JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:32 am

geoa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αμάν βρε κορίτσια!! Πόσα γράψατε σε μια μέρα!!! Έχω πόση ώρα που διαβάζω το θέμα και δεν μπορώ να το τελειώσω! Είχε όμως πολλά: και παρεξηγήσεις και συγνώμες και εντάσεις και ήρεμες απαντήσεις!! Όλα δεκτά!! Όλοι έχουμε άποψη και όλοι την εκφράζουμε.
Εγώ πάντως δεν είμαι ευχαριστημένη από την ποιότητα των Jumbo στα εσώρουχα. Άλλα ρουχαλάκια έχω πάρει. Πιστεύω πως τα εσώρουχα πρέπει να είναι πιο απαλά. Όπως είπε και μια κοπέλα, εγώ ψωνίζω εσώρουχα στα Ersa's (μερικές φορές και ρούχα). Είναι πολύ καλά και πολύ απαλά. Και αν ψωνίσεις από τον Περισσό (ακριβώς στον σταθμό του τρένου)είναι και πολύ οικονομικά. Έχω καιρό να πάω τώρα και δεν θυμάμαι καλά τις τιμές, 2,90 νομίζω το φανελάκι και αν είναι από τα ελαττωματικά 0,90 μόνο. Τα ελαττωματικά μπορεί να έχουν ανεπαίσθητα ελαττώματα μπορεί όμως και να έχουν σοβαρό ελάττωμα (στραβοραμμένα). Τα βλέπεις και διαλέγεις. Πάντως βρακάκια που πήρα για τον γιο μου ακόμα ψάχνω να βρω τι ελάττωμα είχαν.
Επίσης έχω βρει πολλά καταστήματα στοκ και ψωνίζω οικονομικά όλο τον χρόνο.

Mini Raxevsky Σφακίων 50, Περιστέρι 12131, Αθήνα, Ελλάς
Alouette Φιλικων 58, Περιστερι
Lapin Στυλιανού Γονατά 4 Περιστέρι 12133, Ελλάς
Marasil -Mandarino-Kitten Λούβαρη & Χρ. Λαδά, Περιστέρι, Ελλάδα
Βenetton Λ. Ηρακλειου και Μ. Μερκουρη, Ν. Ιωνία (μεσα στο εμπορικο κέντρο)
Crocodilino Κυθηρων 2, Πειραιας (έχει και ρούχα)

Και φυσικά στις εκπτώσεις...για την επόμενη χρονιά!


ΥΓ. Εκτός από τα Βenetton, τα άλλα είναι όλα κοντά στην Λεωφόρο Κηφισού. Οπότε αν έχετε πρόσβαση στην Κηφισού είναι εύκολο να τα βρείτε.
Και, ΟΧΙ, δεν μένω στο Περιστέρι!!!(γιατί πήγαν όλοι εκεί??)

123JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 3:56 am

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
To jumbo μου αρέσει απο την άποψη οτι βρισκεις διάφορα. Τώρα σχετικά με τα ρουχαλάκια, εγω εχω πάρει μερικά κορμάκια κ φορμάκια απο το jumbo κ πραγματικά ήταν μια χαρά (σημαντικό είναι να είναι 100% βαμβακερα)κ σελτεδάκια κ.τ.λ.. Ούτε ξέβαψαν, ούτε ξεχείλωσαν κ μια χαρά σχεδιάκια ήταν. Αλλωστε η μικρή τα φόρεσε ελάχιστα. Ψωνίζω αρκετά κ απο το mothercare (2 φορμάκια όμως μου ξεβαψαν), το Marks and spenser (απίθανη ποιότητα κ ειδικά τα κορμάκια συμφέρουν πολύ κ είναι πολυυυ καλή ποιότητα) κ το Νext (επίσης πολύ καλή ποιοτήτα)κ.α. Πολλά απο τα κορμάκια δεν προλαβε καν να τα φορέσει γιατί μάλλον το είχα παρακάνει. Πάντως εχω αγοράσει ρουχαλάκια της μικρής μέχρι κ για 2 ετών. Οταν έβλεπα κάτι στις εκπτώσεις το έπερνα για αργότερα. Και εχω πάρει απίστευτα κομμάτια σε πολύ καλές τιμές. πχ μπουφάν απο 50 ευρώ, το πήρα 15, φορεματάκια απο 60 ή 40 ευρώ τα πήρα 10 ευρώ, φόρμες εξόδου απο 40 ευρώ 15, σετ 7 κορμάκια απο το Μarks and Spenser απο 22 ευρώ μόνο.. 7 ευρώ κ παντελονάκια απο 20 ή 30 ευρώ τα πήρα απο 8 ευρώ!!!cheers!!!! κ.α. Το Μarks and Spenser κάνει εκπτώσεις μέχρι κ 70%!!! κ το Next βάζει συνήθως μέχρι 50%. Το σημαντικό είναι να εχουμε πολλά για να αλλάζουμε συνέχεια τα μωρούλια μας, να είναι βαμβακερά κ να μην είναι κ πανάκριβα γιατί ειδικά τα βρεφικά τα φοράνε ελάχιστα. Πάντως κ απο το jumbo εγω οσα πήρα, δεν εχουν πάθει τίποτα, αυτά που δεν της πάνε τα έβαλα στην άκρη κ είναι σαν καινούργια (σιγά τις πολλές φορές που τα φοράνε καλέ).. Σχετικά με τα χρώματα οτι είναι τοξικά δεν ισχυει.

124JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 4:01 am

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πω κ εγω οτι μου αρέσουν κυρίως τα μεγάλα μαγαζία γιατί δεν εχεις τις πωλήτριες πάνω απο το κεφάλη σου κ εχεις πολλές επιλογές.

125JUMBO - Σελίδα 5 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 4:42 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλα αν ηξερα τι διαμαχες θα ανοιγα με το θεμα...ειλικρινα δεν θα το εγραφα!
Εχουμε ομως και ενα επιπεδο ε?
Τεσπα, εγω το εγραψα με αφορμη μια γνωστη μου που πουλουσε μουρη στην αδερφη μου οτι απο τα Τζαμπο δεν αγοραζει για το παιδι της γιατι τα θεωρει κατωτερα και μετα εμφανιστηκε με ρουχα απο Τζαμπο οταν ηρθε για καφε σπιτι της. Εκει λιγο ξενερωσα γιατι μεγαλα λογια για το θεαθηναι δε μου αρεσουν.
Δεν ειναι κακο να παραδεχτουμε. Ναι ρε παιδακι μου τοσα διαθετω τοσα μπορω.
Ας μη γελιομαστε με μισθους 700 ευρω τι να πρωτοαγορασεις....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις