Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

26JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 8:40 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΝΗΨΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ, ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΧΤΕΡΑ.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΔΩΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΒΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
ΟΣΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ.AAAAA KAI ΤΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΕΦΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΒΟΛΕΨΕΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ, ΟΥΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ (ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΔΩΡΑΚΙΑ) ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ. ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΡΦΩΝΕΙ Η ΑΜΜΟΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΙΑ.
ΨΩΝΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΖΑΡΑ.ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΤΖΙΝΑΚΙΑ. ΑΠΟ PRENATAL , ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ ΟΥΤΕ ΑΠΕΞΩ, ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΑΝΣΕΡ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΕΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ MOTHERCARE ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΣΜΟ.ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΠΙΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΩ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ. ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ SPRΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST.

27JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:00 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμάς το μωρό μας βρήκε σε περίοδο που δεν είχαμε χρήματα και στήριξη
φυσικό ήταν να καταφύγουμε στα φτηνά, από την άποψη ότι εγώ ειδικά θεωρώ κοροιδία να μου πιάσουν τον #$@# τα mothercare πχ για κάτι που το μωρό θα φόραγε μόνο 2 μήνες!
τι να σας πω, πιστεύω ότι ακόμα και η πιο δύσπιστη μαμά θα μπορούσε να δοκιμάσει τα φορμάκια του τζάμπο αφού τα έπλενε με βρεφικό απορρυπαντικό, και να έβλεπε ότι πρόκειται για απλό βαμβακερό, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω...
Εμείς έχουμε τα πάντα αγορασμένα από εκεί, από πιάτα, μπιμπερό, καρεκλάκι και πάρκο και καρότσι
Είμαστε ευχαριστημένοι, έτσι κι αλλιώς δεν είχαμε επιλογή για κάτι άλλο,
αλλά και να είχαμε δε νομίζω να κάναμε αλλιώς..
Όπως εγώ αγοράζω ρούχα zara bershka για μένα επειδή μου φαίνεται παράλογο να δώσω για μια μπλούζα 60 ευρώ, πόσο μάλλον για το παιδί που θα τη φοράει για 3-6 μήνες

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

28JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:13 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελιες δεν ειναι ωραιο να φοραει ενα παιδακι πανω του φανελακι πετρελαιουχο επειδη ειναι φτηνο δεν εχετε αναρωτηθει γιατι πολλα παιδια εχουν δροτσιλακια ;; τα δικα μου ιδρωναν και πολυ μαλιστα αλλα ποτε δεν εβγαλαν δροτσιλακια για αυτο καλητερα να αγοραζετε 3 και ακριβα παρα 10 και φτηνα !! και υπαρχει και η λυση της βιοτεχνιας που πηγαινω εγω !! τα πηρα ολα για τα παιδια μου απο το λητω κουνιες σιφινιερα παρκα καροτσια αποστειρωτες μπιμπερο ολα ομως και ειδα τα 2 φανελακια της ερσας 18 ευρω ενω εγω τα πληρωνω 1 η 1.90 το καθενα !!! και θελει πολυ προσοχη και για τις αλεργιες σε οτι ακουμπαει το κορμακι τους !!

29JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:24 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χωρις να θελω να κανω την εξυπνη κοριτσια πιο πολυ απορια ειναι για να πουμε οτι κατι εχει ως βαση το πετρελαιο δεν πρεπει να ειναι πλαστικο; τα ζιπουνακια απο τα jumbo τουλαχιστον οσα εχω αγορασει εγω γραφουν απο πισω οτι ειναι βαμβακερα. Ακομα και να εχουν ως βαση το πετρελαιο οπως λετε ποιος μας εγγυατε οτι και αυτα που αγοραζουμε απο αλλα καταστηματα δεν ειναι με τον ιδιο τροπο φτιαγμενα; Εγω για να πω και την μαυρη αληθεια δεν εχω και την τρομερη οικονομικη δυνατοτητα για κατι πιο ακριβο ή εστω να αγοραζω συνεχεια κατι πιο ακριβο . Μπορει να το κανω αμα παραστει αναγκη αλλα οχι συνεχεια. Και παλι θελω να πω οτι ειναι μια απορια που εχω και δεν θελω να το παιξω εξυπνη ή τιποτα τετοιο. Στο κατω κατω ολες οι μανουλες κανουμε αυτο που θεωρουμε καλυτερο .

30JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:35 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φαιη μου δεν θελω ουτε και εγω να το παιξω εξυπνη !! εργαζομουν εκει και ολα μα ολα ερχονται απο κινα και ειναι ...... ασε δεν μπαινω σε λεπτομεριες !! καλα τα τζαμπο αλλα για τα επωνυμα παιχνιδια και καμια μπαλα κανα χριστουγεννιατικο αντε και κανα λουτρινο !! ουτε και οι καλτσες δεν αξιζουν πιστεψε με !!!! και εγω δεν ειμαι καμια που της περισευουν ειμαστε στο ενοικιο εργαζεται μονο ο συζηγος κλπ

31JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 9:39 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:φαιη μου δεν θελω ουτε και εγω να το παιξω εξυπνη !! εργαζομουν εκει και ολα μα ολα ερχονται απο κινα και ειναι ...... ασε δεν μπαινω σε λεπτομεριες !! καλα τα τζαμπο αλλα για τα επωνυμα παιχνιδια και καμια μπαλα κανα χριστουγεννιατικο αντε και κανα λουτρινο !! ουτε και οι καλτσες δεν αξιζουν πιστεψε με !!!! και εγω δεν ειμαι καμια που της περισευουν ειμαστε στο ενοικιο εργαζεται μονο ο συζηγος κλπ
αχ δεν ξερω καλη μου . Σιγουρα αφου εσυ δουλευες εκει μεσα κατι παραπανω θα ξερεις παντως και παλι ζηταω συγγνωμη αν εθιξα καποια κοπελα απλα και εγω δεν ξερω τι να πω πια με ολα αυτα που ακουμε για τα παιδικα ρουχα και παιχνιδια και επιπλα . Θα μας τρελλανουν στο τελος .

32JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:32 am

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:χωρις να θελω να κανω την εξυπνη κοριτσια πιο πολυ απορια ειναι για να πουμε οτι κατι εχει ως βαση το πετρελαιο δεν πρεπει να ειναι πλαστικο; τα ζιπουνακια απο τα jumbo τουλαχιστον οσα εχω αγορασει εγω γραφουν απο πισω οτι ειναι βαμβακερα. Ακομα και να εχουν ως βαση το πετρελαιο οπως λετε ποιος μας εγγυατε οτι και αυτα που αγοραζουμε απο αλλα καταστηματα δεν ειναι με τον ιδιο τροπο φτιαγμενα; Εγω για να πω και την μαυρη αληθεια δεν εχω και την τρομερη οικονομικη δυνατοτητα για κατι πιο ακριβο ή εστω να αγοραζω συνεχεια κατι πιο ακριβο . Μπορει να το κανω αμα παραστει αναγκη αλλα οχι συνεχεια. Και παλι θελω να πω οτι ειναι μια απορια που εχω και δεν θελω να το παιξω εξυπνη ή τιποτα τετοιο. Στο κατω κατω ολες οι μανουλες κανουμε αυτο που θεωρουμε καλυτερο .
Συμφωνω απολυτα!!!!Εχω παρει και απο επωνυμα ταχαμου για "οχι κινεζικο" και ηταν ολα made in china...Πλεον ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κατι αλλο εκτος απο κινεζικο προιον.Η εχετε την εντυπωση οτι τα ακριβα δεν ειναι κινεζικα?Τις περισσοτερες φορες πληρωνουμε το ονομα.

33JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:35 am

pink2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ωραια και οικονομικα παιδικα εχουν και τα H&M

34JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:46 am

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pink2 έγραψε:ωραια και οικονομικα παιδικα εχουν και τα H&M
Πολυ ωραια ρουχα σε πολυ πολυ καλες τιμες.Το επισκεπτομαστε και μεις αρκετα συχνα. JUMBO - Σελίδα 2 893968

35JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:49 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω απο τα Jumbo εχω αγορασει μονο παιχνιδια...απο ρουχα το μονο που αγορασα ηταν ενα καλτσον (ναι εχω αγορι αλλα το χειμωνα πεταγε τις καλτσες του κ ετσι του φορουσα το καλτσον..απο τοτε που χρονισε το εκοψα φυσικα..)κ 2 κορμακια ραντε γιατι βιαζομουν κ χρειαζομουν κατι αμεσα..Δεν τα θελω τα ρουχα του τζαμπο με τιποτα, η υφη ειναι τραχια, ακομα κ αν γραφει βαμβακερο κ δεν στρωνουν καθολου..Του αγοραζω τα ρουχα του στη Δανια κυριως, εχω παρει απο τα Mothercare μεσω ιντερνετ, τα βολευτηκα πολυ αλλα δεν με τρελαινε η συγκεκριμενη εταιρεια..Για οικονομικα καθημερινα παιρνω στου Ζαρα (αν κ το εχω κοψει πλεον)...γενικα ομως τα ρουχα του τα αγοραζω στη Δανια (εχει κατι φοβερα σχεδια κ χρωματα) κ αλλα ρουχα απο το gant και benetton. Παπουτσια κ μπουφαν παιρνουμε αποκλειστικα timberland κ πουθενα αλλου.

36JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 10:54 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Veroniki έγραψε:
Συμφωνω απολυτα!!!!Εχω παρει και απο επωνυμα ταχαμου για "οχι κινεζικο" και ηταν ολα made in china...Πλεον ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κατι αλλο εκτος απο κινεζικο προιον.Η εχετε την εντυπωση οτι τα ακριβα δεν ειναι κινεζικα?Τις περισσοτερες φορες πληρωνουμε το ονομα.

Η διαφορα δεν εχει να κανει με το αν κατασκευαζονται στη Κινα η την Ινδονησια..ετσι κι αλλιως ολα πλεον εκει κατασκευαζονται. Μια γνωστη εταιρεια θα κατασκευασει στη Κινα για να μειωσει το εργατικο κοστος αλλα θα εχει την πιστοποιηση της ΕΕ και εναν κωδικο αριθμο.Αυτο σημαινει οτι οταν τα ρουχα εισηχθησαν στην ΕΕ η στις ΗΠΑ εγινε ελεγχος κ τηρουσαν τις προδιαγραφες ως προς τις βαφες, τα υφασματα, τοξικοτητα κλπ...Αγνωστες εταιριες απο τις οποιες τα χαμηλου κοστους καταστηματα εισαγουν ρουχα δεν τηρουν καμια τετοια προδιαγραφη κ χρησιμοποιουν υλικα κ χρωματα [πυ μπορει να ειναι τοξικα..

37JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:01 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρουχαλακια και εσωρουχακια δεν αγοραζω απο τα τζαμπο αλλα απο τα mothercare. Φυσικα τα εχω δοκιμασει και δεν μου αρεσει η ποιοτητα. Ασε που αν ειναι το παιδι 9 μηνων πρεπει να παρεις ρουχο για 2 χρονων τεσπα αυτο δεν ειναι θεμα.
Αγοραζω ομως απο τα τζαμπο σεντονακια ,πανες, πετσετες,κουταλακια,σαλιαρες,πιατακια,ποτηρακια κτλ...........

38JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:05 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα η μπέμπα δεν εχει δείξει κάποια αλλεργία στα ρούχα πάντως και τα φοράει από την πρώτη μέρα της ζωής της..
πάντως και πανάκριβα παπούτσια που μας φέρνουν δώρο οι νονοί πχ λένε made in China..
Δεν νομίζω ότι έχει αποδειχθεί ότι εχουν κάτι περίεργο μέσα τα ρουχαλάκια από εκεί.
Δε θα τα είχαν αποσύρει?
Ξέρω πχ ότι απέσυραν παγουράκι λόγω παραγώγων πετρελαίου, αλλά ποτε ρουχα..
Το μόνο που επιβεβαιώνω είναι ότι πολλές φορές φεύγουν τα κουμπώματα, αλλά προσωπικά λίγο με νοιάζει, αφού δεν έδωσα καμιά περιουσία..
νομίζω ότι μερικές μαμάδες μπορεί να νιώσουν άσχημα αν λέτε ότι τα ρούχα αυτά προκαλούν δερματικά προβλήματα και γιατί τα βάζετε(συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου)από τη στιγμή που δεν έχει βγει κάποια επίσημη ανάλυση που να δείχνει κάτι τέτοιο..
Νομίζω ότι όλες οι μαμάδες κάνουν το καλύτερο για τα παιδιά τους, αλλά περισσότερα χρήματα δε σημαίνει απαραίτητα και καλύτερη ποιότητα.
Άσχετο αλλά εγώ πχ θα πάρω από κίνα το φόρεμα της βάφτισης, πληροφορίες μου λένε ότι έχει άριστα υλικά και ραφή, αλλά επειδή είναι αντιγραφή σχεδιαστή απο 150 δολ. που κανει κανονικα θα το πάρω 50!
απλα στην κίνα υπάρχουν φτηνα εργατικα χέρια, οι περισσότερες εταιρείες παράγουν πράγματα εκεί..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

39JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:10 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ντινακι88 ζητηθηκε η γνωμη ολων μας για τα συγκεκριμενα ρουχα..ο καθενας ειπε την αποψη του, κανεις δεν εκρινε κανεναν...δεν βλεπω γιατι καποιος θα νιωσει ασχημα διαβαζοντας τη γνωμη καποιου για ενα προιον. Οσο για τα κινεζικα, ανεφερα παραπανω ποιο ειναι το θεμα, ειναι η πιστοποιηση οχι η χωρα κατασκευης..

40JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:15 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:κοπελιες δεν ειναι ωραιο να φοραει ενα παιδακι πανω του φανελακι πετρελαιουχο επειδη ειναι φτηνο δεν εχετε αναρωτηθει γιατι πολλα παιδια εχουν δροτσιλακια ;; τα δικα μου ιδρωναν και πολυ μαλιστα αλλα ποτε δεν εβγαλαν δροτσιλακια για αυτο καλητερα να αγοραζετε 3 και ακριβα παρα 10 και φτηνα !!

χωρίς να θέλω να επιτεθώ στην κοπέλα ή να κριτικάρω την απαντησή της, εμένα προσωπικά μου φάνηκε λίγο επικριτική..
το να λες ότι δεν είναι ωραίο είναι χαρακτηρισμός για κάτι που κάνω προσωπικά, και εντάξει λέει ότι βάζω πετρελαιούχο προϊόν στο παιδί μου χωρίς να μου παραθέτει κάτι που το αποδεικνύει..
Σόρρυ αν φαίνομαι επιθετική, δεν έχω τέτοια πρόθεση
Και ναι σόρρυ, μετά είδα το μήνυμα της κοπέλας για την πιστοποίηση Embarassed

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

41JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:15 am

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι από τα jumbo έχω ψωνίσει μόνο κάποια παιχνίδια της chicco και πιπίλες της nuk. Τα ρούχα δεν μου αρέσουν καθόλου, ούτε καν τα φανελάκια. Θεωρώ ότι δεν έχουν καθόλου καλή ποιότητα.

Ψωνίζω αρκετά από gap, zara, h&m, benetton κάποια από mothercare και από site που προτείνει η Ολίβια. Αν θελήσω να του πάρω και κάτι πολύ πιο ακριβό θα το κάνω αλλά με μέτρο.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Φρανίτα στο θέμα της Κίνας. Δεν είναι η χώρα προέλευσης αλλά η πιστοποίηση που έχουν.

42JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:19 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
έχω ψωνίσει από jumpo. προτιμώ να παίρνω απο κει παιχνιδια, βρεφικα, μπιμπερό, πιπίλες, επιθέματα, όσον αφορά το μωρό.
έχω πάρει βέβαια και ρουχαλάκια. μόνο που ποιοτικά δεν είναι ό,τι καλύτερο. έχω δει τρύπα, να ειναι άλλο νούμερο από αυτό που λέει, να ειναι ξεχειλωμενο ή πολύ σφιχτό στα λάστιχα. ψωνίσω λοιπον κι απο αλλού, αλλα έλα που τα οικονομικά δεν φτάνουν πάντα. οπότε ψάχνω πολύ τι θα επιλέξω τελικά από τα τζάμπο. και φυσικά πλύσιμο, σιδέρωμα, μόνο στην αποστείρωση που δεν τα βάζω χεχε

http://lovinghorses.pblogs.gr/

43JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:35 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:κοπελιες δεν ειναι ωραιο να φοραει ενα παιδακι πανω του φανελακι πετρελαιουχο επειδη ειναι φτηνο δεν εχετε αναρωτηθει γιατι πολλα παιδια εχουν δροτσιλακια ;; τα δικα μου ιδρωναν και πολυ μαλιστα αλλα ποτε δεν εβγαλαν δροτσιλακια για αυτο καλητερα να αγοραζετε 3 και ακριβα παρα 10 και φτηνα !!

χωρίς να θέλω να επιτεθώ στην κοπέλα ή να κριτικάρω την απαντησή της, εμένα προσωπικά μου φάνηκε λίγο επικ
το να λες ότι δεν είναι ωραίο είναι χαρακτηρισμός για κάτι που κάνω προσωπικά, και εντάξει λέει ότι βάζω πετρελαιούχο προϊόν στο παιδί μου χωρίς να μου παραθέτει κάτι που το αποδεικνύει..
Σόρρυ αν φαίνομαι επιθετική, δεν έχω τέτοια πρόθεση
Και ναι σόρρυ, μετά είδα το μήνυμα της κοπέλας για την πιστοποίηση Embarassed



δεν εχω κανενα κερδος αν στα παιδια σας φορατε οτι φορατε !! αλωστε ειναι δικαιωμα σας οπως δικαιωμα μου ειναι να πω την γνωμη μου !! λυπαμαι αν πηρες κατι στραβα αλλα δεν το ειπα με τετοιο υφος που νομιζεις !!

44JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:43 am

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι ειναι τα δροτσιλακια;
επισης, εχω διαπιστώσει ότι το μωρό μου βγάζει εξανθήματα μικρά κόκκινα σαν μικρά σπυράκια στο λαιμουδάκι της και κάτω από το σαγόνι. υποπτεύομαι ότι είναι από τα ρούχα του τζάμπο...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

45JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:53 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ συγγνώμη αν νόμιζες ότι σου επιτέθηκα...
μου αρκεί που μου λες ότι δεν το είπες επικριτικά
Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

46JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:57 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειιιιιιιι
μπορεί να πω μπούρδα γιατί εμένα ήταν και ειδική περίπτωση, αλλά ξεκίνησε να έχει τέτοια σπυράκια και μετά διάρροιες(βέβαια πιο μικρή από το δικό σου μωράκι)και στο παίδων μας είπαν ότι εχει κάποιου είδους αλλεργία στην πρωτείνη αγελάδος.
Ρώτα την παιδίατρο τι είναι
αλλιώς μπορεί να είναι αλλεργία από οτιδήποτε, από τα ρούχα, το απορρυπαντικό, κάτι που έχει στο κρεβατάκι κι εγώ δεν ξέρω τι..
Τα δροτσιλάκια εμφανίζονται σε ζεστές περιόδους λόγω ιδρώτα, ευαισθησίας του δέρματος, απ'ότι έχω καταλάβει...
Μπορεί να λέω και κοτσάνες, δεν είναι χωράφι μου η δερματολογια Razz

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

47JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 12:07 pm

petros-maria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Παιδιά εμείς ψωνίσαμε σχεδόν όλα τα αναλώσιμα από το Jumbo, εκτός από ρουχαλάκια...

Προτιμούμε ελληνικές βιοτεχνίες!
Μια από αυτές είναι η baby life, όσοι είστε από Θεσσαλονίκη μπορεί να την ξέρετε.

48JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 12:20 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:εγώ συγγνώμη αν νόμιζες ότι σου επιτέθηκα...
μου αρκεί που μου λες ότι δεν το είπες επικριτικά
Smile

βρε συ κουβεντα κανουμε μην μου ξαναπεις συγνωμη αντε τωρα βλακειες !! απλα δεν διαβασες ολα τα μνμ μου !! Crying or Very sad

49JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 12:40 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
busted!!!
ναι δίνω εξεταστική και μπαίνω στα κλεφτά και δεν αφιερώνω τόσο χρόνο γιατί είμαι και άρρωστη έχω και το νινί...
άστα Rolling Eyes
sorry για το σπαμ..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

50JUMBO - Σελίδα 2 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 12:50 pm

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Δεν έχω αγοράσει ποτέ ρούχα από το Jumbo (δεν έχουμε καταφέρει καν να πάμε ακόμα!!), αλλά μου έδωσαν μερικά δώρο και μερικά από παιδάκια φίλων μου.

Η ποιότητα με απογοήτευσε απίστευτα. Ειδικά τα μεταχειρισμένα ήταν τρομακτικά σκληρά και... περίεργα γενικώς!!

http://www.eimaimama.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις