Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
37 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 37 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

76JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:13 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:Εσωρουχα και πιτζαμες απο mothercare,Φορεματακια και ρουχα εξοδου απο ZARA,H@M ,ALOUETTE και και LAPIN.Δεν ξέρω αλλά οτι πηρα από JUMBO δεν το ευχαριστιθηκα και ολα τα ρουχα σχδεον μπαινουν αλλα γενικα ειμαι fun των mothercare εχω βγαλει και καρτουλα και οταν ξεπερναω τα 200 euro μου κανουν δωρο τα 15. JUMBO - Σελίδα 4 804467

Ναι ρε συ πολύ ωραία τα alouette και τα lapin και εγώ έχω ψωνίσει από εκεί αλλά δεν μπορώ να δίνω κάθε φορά 80 ευρώ για ένα φουστανάκι που θα το βάλει 5 φορές. Στη Ν.Ιωνία εχει alouette και στον 2ο όροφο έχει περσινά σχέδια πολύ φθηνά. πχ. φουστανάκια με 15-20 ευρώ και παπουτσάκια αγκαλιάς με 7 ευρώ. Επίσης έχει στοκ της frattina με lapin, ralph lauren, prada κτλ. σε τιμές κανονικές. Εγώ αυτό κάνω αν θέλω να της πάρω και κάτι για το ψώνιο μου.

77JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:40 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

78JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Πεμ Ιουν 24, 2010 11:57 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

μην εκνευρίζεσαι καλή μου κανείς δε θέλει να σε κρίνει σαν άνθρωπο, να σου εξηγήσω και γιατί παρεξηγήθηκα εγώ χτες και προφανώς και η σοφία που απάντησε πάνω σε αυτό που είπες σήμερα.
Φυσικά έχουμε δημοκρατία, αλλά αυτή φτανει μέχρι τα όρια του δεν ενοχλώ τον άλλον, και γι'αυτό κατά τη γνώμη μου υπαρχει και η συγγνώμη- με την οποία με κάλυψες απόλυτα χτες.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις γιατί στεναχωρήθηκα προσωπικά χτες..
Είναι σα να είναι μια μαμά που δεν έχει δυνατότητα να θηλάσει όσο και να το θέλει(γιατί όλες μας θέλουμε τα πιο ποιοτικά ρουχαλάκια αλλά δεν έχουμε ή ίσως το θεωρούμε και εκμετάλλευση από κάποιο σημέιο και μετά, τέσπα...)κι εγώ να της λέω μα πας και δίνεις το φαρμάκι στο παιδί σου ημερών, γάλα με διάφορα μέσα(έχουν βρει κατά καιρούς γάλατα με ουσίες επιβλαβείς, στο εξωτερικό, εδώ ανάθεμα κι αν τα ψάχνει κανείς)που θα του κάνουν προβλήματα στο πεπτικό..Προσπάθησε να θηλάσεις..

Συμφωνείς ότι η μαμά(που σίγουρα προσπάθησε αλλά δε μπόρεσε)θα ένιωθε πολύ άσχημα ειδικά με την αμφισβητίσιμη άποψη ότι δηλητηριάζει ουσιαστικά το παιδί της ενώ δεν έχει δυνατότητα άλλης επιλογής?

Για να καταλήξω πιστεύω ο τρόπος που το είπες προκάλεσε αντιδράσεις, όχι αυτό που είπες(έχεις δικαίωμα να λες ότι θες!)
Στο πχ μου αν έλεγα στην κοπέλα σε καταλαβαίνω, πολλές μαμάδες δεν τα καταφέρνουν δεν πειράζει, είναι γνωστό ότι ο μητρικός θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, αλλά κανείς δε σε λέει λιγότερο καλή μαμά(χωρίς να πανικοβάλω για το τι μπορεί να πάθει το παιδί της από κάποιες έρευνες που δεν έχουν γίνει εδώ στην Ελλάδα)νομίζω δε θα στεναχωρουσε κανέναν.
Ελπίζω να μη σε έθιξα, φιλικά στα λέω να καταλάβεις

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

79JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:08 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

μην εκνευρίζεσαι καλή μου κανείς δε θέλει να σε κρίνει σαν άνθρωπο, να σου εξηγήσω και γιατί παρεξηγήθηκα εγώ χτες και προφανώς και η σοφία που απάντησε πάνω σε αυτό που είπες σήμερα.
Φυσικά έχουμε δημοκρατία, αλλά αυτή φτανει μέχρι τα όρια του δεν ενοχλώ τον άλλον, και γι'αυτό κατά τη γνώμη μου υπαρχει και η συγγνώμη- με την οποία με κάλυψες απόλυτα χτες.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις γιατί στεναχωρήθηκα προσωπικά χτες..
Είναι σα να είναι μια μαμά που δεν έχει δυνατότητα να θηλάσει όσο και να το θέλει(γιατί όλες μας θέλουμε τα πιο ποιοτικά ρουχαλάκια αλλά δεν έχουμε ή ίσως το θεωρούμε και εκμετάλλευση από κάποιο σημέιο και μετά, τέσπα...)κι εγώ να της λέω μα πας και δίνεις το φαρμάκι στο παιδί σου ημερών, γάλα με διάφορα μέσα(έχουν βρει κατά καιρούς γάλατα με ουσίες επιβλαβείς, στο εξωτερικό, εδώ ανάθεμα κι αν τα ψάχνει κανείς)που θα του κάνουν προβλήματα στο πεπτικό..Προσπάθησε να θηλάσεις..

Συμφωνείς ότι η μαμά(που σίγουρα προσπάθησε αλλά δε μπόρεσε)θα ένιωθε πολύ άσχημα ειδικά με την αμφισβητίσιμη άποψη ότι δηλητηριάζει ουσιαστικά το παιδί της ενώ δεν έχει δυνατότητα άλλης επιλογής?

Για να καταλήξω πιστεύω ο τρόπος που το είπες προκάλεσε αντιδράσεις, όχι αυτό που είπες(έχεις δικαίωμα να λες ότι θες!)
Στο πχ μου αν έλεγα στην κοπέλα σε καταλαβαίνω, πολλές μαμάδες δεν τα καταφέρνουν δεν πειράζει, είναι γνωστό ότι ο μητρικός θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο, αλλά κανείς δε σε λέει λιγότερο καλή μαμά(χωρίς να πανικοβάλω για το τι μπορεί να πάθει το παιδί της από κάποιες έρευνες που δεν έχουν γίνει εδώ στην Ελλάδα)νομίζω δε θα στεναχωρουσε κανέναν.
Ελπίζω να μη σε έθιξα, φιλικά στα λέω να καταλάβεις

Πες τα ρε μικρή. Γιατί είχα αρχίσει να νομίζω ότι είμαι τρελή και παρεξηγιάρα.

80JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:10 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki αν και δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι θα αναγκαστω !! σταθηκατε σε 1 μνμ μου και δεν διαβασατε ολα τα υπολοιπα οκ δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει αλλα ουτε και να κρινει ομως με βαση αυτο !! δειξε μου σε ποιο σημειο προσεβαλα η μειωσα καποια μαμα και τοτε θα ζητησω συγνωμη .... οσο για τον θηλασμο ;;;; εχω αποψη και θα την πω !! θηλαζω εδω και 4 χρονια και αγελαδα δεν ειμαι !!! δεν ειμαι κατι παραπανω απο τις αλλες μαμαδες ουτε παιρνω το μαγικο χαπι παραγωγης αλλα τα παιδια μας δεν μας αγαπουν περισοτερο επειδη τα θηλαζουμε αλλα γιατι ειμαστε οι μαμαδες τους ειτε τους δινουμε frisolak ειτε τους δινουμε nan ! θα ξαναπω οτι δεν ειναι δυνατον να γνωριζω ποια θα παρεξηγηθει και ποια οχι με τα μνμ μου ουτε καν σας ξερω !

προσπαθησα να σου στειλω πμ δεν ξερω αν τα καταφερα ειναι η πρωτη φορα που το επιχειρησα !!

81JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:dinaki αν και δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι θα αναγκαστω !! σταθηκατε σε 1 μνμ μου και δεν διαβασατε ολα τα υπολοιπα οκ δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να το κανει αλλα ουτε και να κρινει ομως με βαση αυτο !! δειξε μου σε ποιο σημειο προσεβαλα η μειωσα καποια μαμα και τοτε θα ζητησω συγνωμη .... οσο για τον θηλασμο ;;;; εχω αποψη και θα την πω !! θηλαζω εδω και 4 χρονια και αγελαδα δεν ειμαι !!! δεν ειμαι κατι παραπανω απο τις αλλες μαμαδες ουτε παιρνω το μαγικο χαπι παραγωγης αλλα τα παιδια μας δεν μας αγαπουν περισοτερο επειδη τα θηλαζουμε αλλα γιατι ειμαστε οι μαμαδες τους ειτε τους δινουμε frisolak ειτε τους δινουμε nan ! θα ξαναπω οτι δεν ειναι δυνατον να γνωριζω ποια θα παρεξηγηθει και ποια οχι με τα μνμ μου ουτε καν σας ξερω !

προσπαθησα να σου στειλω πμ δεν ξερω αν τα καταφερα ειναι η πρωτη φορα που το επιχειρησα !!

καλέ δεν είπαμε και τίποτα κακό. Ίσως να παρεξηγούμαστε εύκολα γιατί ειμαστε νέες μαμάδες και όταν μας λενε οτι κάτι δεν κάνουμε σωστά παίρνουμε αμυντική στάση. Δείξε λίγη συμπόνια και κατανόηση στη νέα μάνα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

82JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:37 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentia και εγω νεα μαμα ειμαι ( χμ χμ δεν θελω σχολιο ) απλα ρε συ αυτο το τζαμπο εχει πιασει το νοημα !! εχει στην λαικη με 3 ευρω το φανελακι και παρολο που ειναι στην λαικη το βλεπεις οτι ειναι 100% βαμβακι !!!! αν φορουσες εσυ ενα τετοιο φανελακι θα καταλαβαινες τι λεω και φυσικα τα μωρακια δεν μπορουν να μιλησουν οτι τους φορας φορανε !! εχει μια φιλη μου τρελη αγαπη με το τζαμπο και ολα μα ολα τα εχει παρει απο κει !! μου εχει παρει και εμενα στα παιδια μου ρουχα για δωρο και ξερει οτι δεν τα θελω αλλα τα κρατησα με το ζορι !! τα επλυνα και οσο μαλακτικο και αν εβαλα ηταν σκληρα και αμεσως μικρυναν και να σημειωσω οτι τα επλυνα στο χερι !! τελος παντων

83JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:39 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω ότι ξεφύγαμε λιγάκι από το θέμα... Δεν έχει σημασία πόσα μπορεί να δώσει η κάθε μαμά για να ντύσει το παιδάκι της και δεν αφορά κανέναν αυτό. Δεν υπάρχουν μόνο τα ''ακριβά'' και τα ''jumbo''. Υπάρχουν και άλλες οικονομικές λύσεις όπως αναφέραμε πιο πάνω (zara, h&m, marks & spencer κτλ) που μπορεί να στραφεί μία μαμά. Το θέμα είναι αν εμπιστεύεστε την ποιότητα των ρούχων του jumbo ή επιλέγετε άλλες οικονομικές ή μη λύσεις.

84JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:43 am

connie08


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γιατί παρεξηγήστε βρε κορίτσια; Ο καθένας λέει τη γνώμη του...η κοπέλα μάλιστα είπε ότι δούλευε εκεί άρα κάτι θα ξέρει για να το λέει...
Επειδή κάνω κάτι που θεωρώ εγώ σωστό για το παιδί μου δε σημαίνει ότι είναι και σωστό γενικώς!!
Δηλαδή σε περίπτωση που είναι αλήθεια, δε θα θέλατε να το ξέρετε; Προτιμάτε να είστε στην άγνοια για να μη νιώσετε ότι σας προσβάλει η κοπέλα;;;Το μαγαζί που τα πουλάει αυτά τα, ο Θεός να τα κάνει, ρούχα, θα έπρεπε να ντρέπεται και να νευριάζει και όχι εσείς που τα αγοράζετε...

85JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:47 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε παλι !!! βρε δεν ηθελα να προσβαλω καμια !!!!!!!!!! λοιπον θα παρακαλουσα μια μαμα λεπτοκαμωμενη να παρει ενα φανελακι το μεγαλυτερο παιδικο απο κει και να το φορεσει ειδικα αυτες τις μερες που θα κανει ζεστη και να μας πει πως ενιωσε !! οκ ;;

86JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:50 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααααααααααααα και κατι ακομα !! εχβω παρει απο κει μια συσκευη για τα κουνουπια η οποια δεν εχει ταμπλετες ουτε υγρο απλα κανει εναν ανεπαισθητο ηχο και διωχνει τα κουνουπια !!! πραγματικα ομως τα διωχνει !! αυτο ναι μαλιστα !!!

87JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:52 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:αντε παλι !!! βρε δεν ηθελα να προσβαλω καμια !!!!!!!!!! λοιπον θα παρακαλουσα μια μαμα λεπτοκαμωμενη να παρει ενα φανελακι το μεγαλυτερο παιδικο απο κει και να το φορεσει ειδικα αυτες τις μερες που θα κανει ζεστη και να μας πει πως ενιωσε !! οκ ;;

νομίζω ότι μπορεί και να χωράω εκεί μεσα να κάνω τεστ για το φόρουμ Smile
αν και έχω πάρει για εμένα ρούχα από το τζάμπο, όλα καλά με εμένα, παράπονο κανένα(έχει κάτι σέξυ εσώρουχα, σόρρυ δεν αντιστάθηκα Laughing )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

88JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:52 am

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια χαρα ειναι τα jumbo για ζιπουνακια και φορμακια. Εμένα δεν εχουν παθει τιποτα απο το πλυσιμο.
Εγω ψωνιζω απο παντου, αλλα παντα οταν φοραει H&M με ρωτανε ακομα και αγνωστες μαμαδες στο δρομο απο που πηραμε τα ρουχαλακια.
Ο Ζαχαριας εχει 50% αυτες τις μερες στα ρουχα, βγαινουν πιο φτηνα κι απο τα Jumbo.

89JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:54 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria2010 έγραψε:Μια χαρα ειναι τα jumbo για ζιπουνακια και φορμακια. Εμένα δεν εχουν παθει τιποτα απο το πλυσιμο.
Εγω ψωνιζω απο παντου, αλλα παντα οταν φοραει H&M με ρωτανε ακομα και αγνωστες μαμαδες στο δρομο απο που πηραμε τα ρουχαλακια.
Ο Ζαχαριας εχει 50% αυτες τις μερες στα ρουχα, βγαινουν πιο φτηνα κι απο τα Jumbo.

ψηφίζω ξανά H&M για το στυλ τους

90JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:55 am

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotia anapsane ayta ta jumbooo

91JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:56 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:αντε παλι !!! βρε δεν ηθελα να προσβαλω καμια !!!!!!!!!! λοιπον θα παρακαλουσα μια μαμα λεπτοκαμωμενη να παρει ενα φανελακι το μεγαλυτερο παιδικο απο κει και να το φορεσει ειδικα αυτες τις μερες που θα κανει ζεστη και να μας πει πως ενιωσε !! οκ ;;

νομίζω ότι μπορεί και να χωράω εκεί μεσα να κάνω τεστ για το φόρουμ Smile
αν και έχω πάρει για εμένα ρούχα από το τζάμπο, όλα καλά με εμένα, παράπονο κανένα(έχει κάτι σέξυ εσώρουχα, σόρρυ δεν αντιστάθηκα Laughing )


ελα ντινακι πες τα !!! ναι και εγω βρηκα μερικα ετσι ξερεις τωρα για τις μεταμεσινυχτιες χαχαχα

92JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:58 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ααααααααααααααααα και κατι ακομα !! εχβω παρει απο κει μια συσκευη για τα κουνουπια η οποια δεν εχει ταμπλετες ουτε υγρο απλα κανει εναν ανεπαισθητο ηχο και διωχνει τα κουνουπια !!! πραγματικα ομως τα διωχνει !! αυτο ναι μαλιστα !!!

ναι αλλά σου σπάει τα νεύρα κόντεψα να το φάω από τα νεύρα μου Twisted Evil Twisted Evil

93JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:59 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:
dinaki88 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:αντε παλι !!! βρε δεν ηθελα να προσβαλω καμια !!!!!!!!!! λοιπον θα παρακαλουσα μια μαμα λεπτοκαμωμενη να παρει ενα φανελακι το μεγαλυτερο παιδικο απο κει και να το φορεσει ειδικα αυτες τις μερες που θα κανει ζεστη και να μας πει πως ενιωσε !! οκ ;;

νομίζω ότι μπορεί και να χωράω εκεί μεσα να κάνω τεστ για το φόρουμ Smile
αν και έχω πάρει για εμένα ρούχα από το τζάμπο, όλα καλά με εμένα, παράπονο κανένα(έχει κάτι σέξυ εσώρουχα, σόρρυ δεν αντιστάθηκα Laughing )


ελα ντινακι πες τα !!! ναι και εγω βρηκα μερικα ετσι ξερεις τωρα για τις μεταμεσινυχτιες χαχαχα

έρχεται το σπαμ μου

ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕΞΥ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟ Laughing

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

94JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:01 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:ααααααααααααααααα και κατι ακομα !! εχβω παρει απο κει μια συσκευη για τα κουνουπια η οποια δεν εχει ταμπλετες ουτε υγρο απλα κανει εναν ανεπαισθητο ηχο και διωχνει τα κουνουπια !!! πραγματικα ομως τα διωχνει !! αυτο ναι μαλιστα !!!

ναι αλλά σου σπάει τα νεύρα κόντεψα να το φάω από τα νεύρα μου Twisted Evil Twisted Evil
Να ρωτήσω κάτι χωρίς να με κράξετε?
απαγορεύεται αυτό με το υγρό στο παιδικό δωμάτιο με ανοιχτό το τζάμι?
θα το πάρω για της μπέμπας αυτό που λέτε αν απαγορεύεται το υγρό, αλλά δεν έλεγε κατι πάνω στις προειδοποιήσεις

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

95JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:01 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

νομίζω ότι μπορεί και να χωράω εκεί μεσα να κάνω τεστ για το φόρουμ Smile
αν και έχω πάρει για εμένα ρούχα από το τζάμπο, όλα καλά με εμένα, παράπονο κανένα(έχει κάτι σέξυ εσώρουχα, σόρρυ δεν αντιστάθηκα Laughing )[/quote]


ελα ντινακι πες τα !!! ναι και εγω βρηκα μερικα ετσι ξερεις τωρα για τις μεταμεσινυχτιες χαχαχα [/quote]

καταρχήν ντινάκι γκργκργκρ που σου μπορεί να σου κάνουν. Μετά μπράβο για τα μεταμεσονύχτια. Ατακτούλες μου εσεις

96JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:09 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab πες μου και γι'αυτο που ρώτησα με το αντικουνουπικό(όσο για το μέγεθος μου, αυτά παθαίνεις όταν βαριέσαι να μαγειρεύεις και τρως τόστ και γιαούρτια Razz )

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

97JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:12 am

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:florentiab πες μου και γι'αυτο που ρώτησα με το αντικουνουπικό(όσο για το μέγεθος μου, αυτά παθαίνεις όταν βαριέσαι να μαγειρεύεις και τρως τόστ και γιαούρτια Razz )

kai egw erwthsh??twra pou eimai ston 8 mhna peirazei i tampleta gia ta kounoupiaaa???

98JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:16 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ Η&Μ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Sad Sad Sad ΟΛΕΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΝΕΨΕΙ!!!!! ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ??? ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ????


Υ.Γ.: ΑΣΧΕΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ POST MOY, ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΣΚΑΓΑ!!! JUMBO - Σελίδα 4 911307

99JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:16 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
tzef έγραψε:Εσωρουχα και πιτζαμες απο mothercare,Φορεματακια και ρουχα εξοδου απο ZARA,H@M ,ALOUETTE και και LAPIN.Δεν ξέρω αλλά οτι πηρα από JUMBO δεν το ευχαριστιθηκα και ολα τα ρουχα σχδεον μπαινουν αλλα γενικα ειμαι fun των mothercare εχω βγαλει και καρτουλα και οταν ξεπερναω τα 200 euro μου κανουν δωρο τα 15. JUMBO - Σελίδα 4 804467

Ναι ρε συ πολύ ωραία τα alouette και τα lapin και εγώ έχω ψωνίσει από εκεί αλλά δεν μπορώ να δίνω κάθε φορά 80 ευρώ για ένα φουστανάκι που θα το βάλει 5 φορές. Στη Ν.Ιωνία εχει alouette και στον 2ο όροφο έχει περσινά σχέδια πολύ φθηνά. πχ. φουστανάκια με 15-20 ευρώ και παπουτσάκια αγκαλιάς με 7 ευρώ. Επίσης έχει στοκ της frattina με lapin, ralph lauren, prada κτλ. σε τιμές κανονικές. Εγώ αυτό κάνω αν θέλω να της πάρω και κάτι για το ψώνιο μου.
Μη φανταστεις και γω μια φορα στο τοσο παω στα lapin κυρίως σε γιορτές από τα alouette συνηθως μου φερνει δωρα η νονά της.Γενικα προτιμω mothercare που δεν ειναι και τοσο ακριβά.

100JUMBO - Σελίδα 4 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:18 am

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marianna έγραψε:ΕΓΩ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ Η&Μ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Sad Sad Sad ΟΛΕΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΝΕΨΕΙ!!!!! ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ??? ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ????


Υ.Γ.: ΑΣΧΕΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ POST MOY, ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΣΚΑΓΑ!!! JUMBO - Σελίδα 4 911307
asxetoula kamia fora exei mesa sta magazia kai den to kserei kaneis!!
kai emena mou ferane apo ena kentriko magazi sthn eparxia kai itan H&M xwris na exoun kentriko katasthma ekei..rwtaa!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις