Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

126JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 4:43 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι ας μην ξεχναμε οτι τα κινεζικα ειναι παντου! ΠΑΝΤΟΥ! Κι ας ειναι κρυμμενα πισω απο ετικετες μεγαλων εταιρειων και ας μην γραφουν πανω Made in China.

127JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 4:56 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αννα Κ. έγραψε:
Δεν ειναι κακο να παραδεχτουμε. Ναι ρε παιδακι μου τοσα διαθετω τοσα μπορω.
Ας μη γελιομαστε με μισθους 700 ευρω τι να πρωτοαγορασεις....

Aυτο ξαναπες το! Εχω προβλημα οταν παω καπου και ξερω οτι τους φορανε μονο "μαρκες". Και εγω παω αυτο που μπορω, χωρίς απαραίτητα να είναι φθηνό ή κακοραμμένο. Ανθρωποι που σε κοιτανε στα χερια καλυτερα να μην με καλουνε κιολας πουθενα1

128JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 5:04 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xoxlidaki έγραψε:
Αννα Κ. έγραψε:
Δεν ειναι κακο να παραδεχτουμε. Ναι ρε παιδακι μου τοσα διαθετω τοσα μπορω.
Ας μη γελιομαστε με μισθους 700 ευρω τι να πρωτοαγορασεις....

Aυτο ξαναπες το! Εχω προβλημα οταν παω καπου και ξερω οτι τους φορανε μονο "μαρκες". Και εγω παω αυτο που μπορω, χωρίς απαραίτητα να είναι φθηνό ή κακοραμμένο. Ανθρωποι που σε κοιτανε στα χερια καλυτερα να μην με καλουνε κιολας πουθενα1


Η εν λογω γνωστη μου xoxlidaki κανει το εξης. Με το που της φερνουν δωρα παει στο μαγαζι που το αγορασανε-με την καρτα αλλαγης για δει ποσο το πηρανε για να δει αν θα τους καλεσει στην βαφτιση της κορης της. Μουρλα ετσι?

129JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 5:04 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:
sophia έγραψε:Ηθελα να απαντησω χθες δτο θεμα αλλα το λουλουδι μου ειχε αλλη γνωμη...ηθελε μεμε!!!Αρχικα θα πω πως εχω παρει και εγω καποια πραγματα απο το τζαμπο αλλα κυριως μου εχουν φερει παρα πολλα ρουχαλακια δωρο απο εκει!!Βεβαια εχω ψωνισει και mothercare,zara,allouete,h&m τελος παντων απο ολα!!!Εχοντας δουλεψει και εγω 2 χρονια σε καταστημα με ρουχα ξερω τι παιζει με την αγορα και τα κινεζικα!!Διαβασα χθες το σχολιο μη βαζεται στα παιδια σας τα ρουχα ειναι φτιαγμενα απο πετρελαιο(καπως ετσι δηλαδη)!Ειλικρινα βρε κοριτσια πιστευετε πως ενα φανελακι απο το τζαμπο που κανει 2,5 ευρω ειναι δηλητηριο-πετρελαιο ενω ενα απο τα mothercare που κανει 3,οχι?????
Ας χαλαρωσουμε λιγο!!!Συγγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειναι και τροπος να μιλας αυτος!!!Η μαμα δηλαδη που δεν εχει να δωσει 20-30ευρω για το καθε φορμακι τι πρεπει να κανει???Να το αφησει γυμνο????Ας προσεχουμε λιγο πως μιλαμε!!Το ιδιο με το θηλασμο, το ιδιο με τα βλασ/ρα, το ιδιο με τα μαιευτηρια!!

εχουμε δημοκρατια ( ? ) εδω ειναι ενα ελευθερο φορουμ και γιναμε μελη για να λεμε την γνωμη μας !!δεν ξερω γιατι το πηρες τοσο προσωπικα !! και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα δωσω 20 και 30 ευρω για να τους παρω φανελακια αλλα αυτα απο τα τζαμπο δεν τους τα φοραω με τιποτα που να μου τα χαριζαν !!!

...και εγω δημοκρατικα απαντησα!!Δεν μου αρεσε ο τροπος που το διατυπωσες και το εγραψα!Υπαρχουν παρα πολλες γυναικες που λογω οικονομικων δεν εχουν τη δυνατοτητα να ψωνισουν επωνυμα πραγματα στο παιδι τους και παιρνουν τα παντα απο εκει!!!Εγω οπως και εσυ προφανως εχουμε το δικαιωμα της επιλογης αλλες ομως οχι!Ας κανει η καθεμια αυτο που νομιζει σωστο!! JUMBO - Σελίδα 6 587529

130JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 5:34 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αννα Κ. έγραψε:
xoxlidaki έγραψε:
Αννα Κ. έγραψε:
Δεν ειναι κακο να παραδεχτουμε. Ναι ρε παιδακι μου τοσα διαθετω τοσα μπορω.
Ας μη γελιομαστε με μισθους 700 ευρω τι να πρωτοαγορασεις....

Aυτο ξαναπες το! Εχω προβλημα οταν παω καπου και ξερω οτι τους φορανε μονο "μαρκες". Και εγω παω αυτο που μπορω, χωρίς απαραίτητα να είναι φθηνό ή κακοραμμένο. Ανθρωποι που σε κοιτανε στα χερια καλυτερα να μην με καλουνε κιολας πουθενα1


Η εν λογω γνωστη μου xoxlidaki κανει το εξης. Με το που της φερνουν δωρα παει στο μαγαζι που το αγορασανε-με την καρτα αλλαγης για δει ποσο το πηρανε για να δει αν θα τους καλεσει στην βαφτιση της κορης της. Μουρλα ετσι?

Ναι το εχω ακούσει και μου το εχουν κανει κ σε μενα και προσωπικα να μη σου πω που τους εγραψα. Στη βαφτιση μας κάλεσαν γιατι ο μελλων αντρας μου ειναι κουμπαρος τους. Αυτοι κρατουσαν και λιστα ποσα εδωσε ο καθενας στο γαμο τους ή τι δωρο τους εκανε για να κανουν αντιστοιχα.

παιδακια δεν εχω και η καθεμιά εδω μεσα μαμα ειμαι σίγουρη οτι θελει μονο το καλύτερο για το παιδάκι της. Σκεφτείτε ομως ολη αυτη τη βιομηχανία που πατάει πάνω σε αυτα τα συναισθηματα των γονιών να προσφέρουν το καλύτερο. Αυτο κινεί τα γρανάζια της αγοράς κακά τα ψέμματα...και η ίδια εχω πεσει πολλές φορες θυμα αυτής της πραγματικότητας με το να σου δημιουργούν αναγκες ή να σου περνάνε οτι αυτό είναι κακό ή καλό. Το μόνο που μπορούμε να κανουμε είναι να γίνουμε συνειδητοποιημένοι καταναλωτες και να ξερουμε πώς μπορούμε να καλύψουμε καλύτερα τις ανάγκες πρωτιστως των παιδιών και μετα τις δικες μας.

131JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 6:50 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Άντε ας ξαναγράψω και εγώ...

Επιμένω ότι τα ρούχα του Jumbo προσωπικά δεν μου αρέσουν. Μας έφεραν 3-4 δώρο (στο ένα γιλεκάκι και στο τζιν μπουφανάκι κρέμονταν κάτι κλωστές εδώ και εκεί). Μας έδωσε και μια φίλη μερικά Jumbo της κόρης της. Σήμερα της φόρεσα ένα κορμάκι για 12 μηνών και της είναι ακριβώς στο μέγεθος και η Αθηνά είναι 4!!

Το ίδιο πρόβλημα, βέβαια, αντιμετωπίζω με το Zara παρ' ότι μου αρέσουν πολύ τα ρούχα του. Έχω την αίσθηση ότι τα μεγέθη του είναι άλλ' αντ' άλλων!! Πήρα σε κάποια φάση δύο φουστάκια, ένα 3-6 και ένα 6-9... Η διαφορά τους ήταν μηδαμινή...

Έχω καταβολευτεί τα H&M απ' όλες τις αποψεις. Μου αρέσουν τα σχέδια και μέχρι στιγμής όλα τα νούμερα ήταν άψογα!

Για το mothercare τώρα... Παίρνω μόνο κορμάκια και σπανιότερα άλλα ρούχα γιατί νιώθω ότι ξεφεύγουν στις τιμές (ειδικά όταν βλέπεις στο site να τα πουλάνε 30%-40% κάτω, ε τρελαίνεσαι...). Πάντως έτυχε μια φορά να πάρω φορμάκι με μια τρύπα να. Δεν το άλλαξα, βλακεία μου...

Ρούχα... μάρκας, δεν έχω αγοράσει ακόμα, θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή ακόμα. Μας έχουν φέρει όμως κάποια για δώρο, π.χ. ένα φορεματίνι Tommy Hilfiger που είναι για 3-6 και της είναι ήδη τσίμα τσίμα!! Το λυπάμαι τόσο πολύ, έτσι μου έρχεται να της το φοράω μέρα παρά μέρα! Χαχαχαχα!

http://www.eimaimama.gr

132JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 7:15 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παλι εχω καταβολευτει τη benetton..απιστευτα ρουχα, πολυ καλες τιμες και πανω απ'ολα πολυ καλη ποιοτητα!!!και του ζαρα τα ρουχαλακια ειναι τελεια αλλα με εκνευριζει που γινεται μονιμως χαμος απο κοσμο!!!εγω εχω βρει αλλη λυση τωρα πλεον...παραγγελνω σε ενα αμερικανικο site και μου τα στελνει ο πεθερος μου που μενει αμερικη γιατι δυστυχως δε στελνουν ελλαδα...
παρτε και μια λιστα με στοκαδικα διαφορων εταιρειων...δεν τα εχω επισκευτει ακομη λογω λοχειας αλλα θα το κανω λειαν συντομως!!!www.stockadika.gr

133JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 7:20 am

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα προσωπικά τα ρούχα του Jumbo δεν μου αρέσουν αισθητικά. Είναι παραφορτωμένα.
Ψωνίζω πολύ από H&M που μου ταιριάζουν σαν ρούχα, λίγο ZARA, αρκετά από ΒENETTON και σνομπάρω το Mothercare για τον λόγο που ανέφερε η Ολίβια παραπάνω. Στα PRENATAL μου έκανε εντύπωση η φτωχή χρωματική γκάμα. Για αγόρια έχει μόνο παλ χρώματα (σωμόν, μπεζ, γαλάζιο και άλλα τέτοια ξενέρωτα). Εγώ γουστάρω τα έντονα και φωτεινά!!!!
Πάντως δεν ντρέπομαι να πω (δεν ξέρω αν αναφέρθηκε παραπάνω, οι 7 σελίδες είναι πολλές για να τις διαβάσω εξονυχιστικά) οτι βολεύτηκα μια χάρα με ρουχαλάκια second hand που σπεύσαν να μου φέρουν πολλοί φίλοι από τα δικά τους τα παιδιά. Δεν κράτησα τα υπερβολικά φθαρμένα, αλλά ούτε και αυτά που δεν μου άρεσαν.

134JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 8:29 am

μαρσυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Olivia έγραψε:Άντε ας ξαναγράψω και εγώ...

Επιμένω ότι τα ρούχα του Jumbo προσωπικά δεν μου αρέσουν. Μας έφεραν 3-4 δώρο (στο ένα γιλεκάκι και στο τζιν μπουφανάκι κρέμονταν κάτι κλωστές εδώ και εκεί). Μας έδωσε και μια φίλη μερικά Jumbo της κόρης της. Σήμερα της φόρεσα ένα κορμάκι για 12 μηνών και της είναι ακριβώς στο μέγεθος και η Αθηνά είναι 4!!

Το ίδιο πρόβλημα, βέβαια, αντιμετωπίζω με το Zara παρ' ότι μου αρέσουν πολύ τα ρούχα του. Έχω την αίσθηση ότι τα μεγέθη του είναι άλλ' αντ' άλλων!! Πήρα σε κάποια φάση δύο φουστάκια, ένα 3-6 και ένα 6-9... Η διαφορά τους ήταν μηδαμινή...

Έχω καταβολευτεί τα H&M απ' όλες τις αποψεις. Μου αρέσουν τα σχέδια και μέχρι στιγμής όλα τα νούμερα ήταν άψογα!

Για το mothercare τώρα... Παίρνω μόνο κορμάκια και σπανιότερα άλλα ρούχα γιατί νιώθω ότι ξεφεύγουν στις τιμές (ειδικά όταν βλέπεις στο site να τα πουλάνε 30%-40% κάτω, ε τρελαίνεσαι...). Πάντως έτυχε μια φορά να πάρω φορμάκι με μια τρύπα να. Δεν το άλλαξα, βλακεία μου...

Ρούχα... μάρκας, δεν έχω αγοράσει ακόμα, θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή ακόμα. Μας έχουν φέρει όμως κάποια για δώρο, π.χ. ένα φορεματίνι Tommy Hilfiger που είναι για 3-6 και της είναι ήδη τσίμα τσίμα!! Το λυπάμαι τόσο πολύ, έτσι μου έρχεται να της το φοράω μέρα παρά μέρα! Χαχαχαχα!

ολιβια,
μιας και ανεφερες τα hm τα οποια θεωρω παρα πολυ καλα ακομη κι απο τοτε που δεν υπηρχαν Ελλαδα(εχω ρουχα 10ετιας σε τλεια κατασταση κι απο φυσικα υλικα) σε ποια καταστηματα μπορω να βρω βρεφικα???Μιας και ειμαι επαρχια να ξερω οταν ανεβω Αθηνα που να παω.
Παντως δυστυχως για οσες μενουμε επαρχια δεν ειναι πολλες οι επιλογες και τα τζαμπο ειναι μια λυση.-εκτος απο το ιντερνετ φυσικα-

135JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 9:08 am

Chrysa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγώ δεν είμαι υπερ των Jumbo ... δεν μου αρέσει καθόλου η ποιότητα τους ... βέβαια αυτό είναι γούστο δικό μου και εντελώς προσωπική μου απόψη.
φανελάκια φοράμε μόνο ΗΡΑ και τα υπόλοιπα ρούχα μας (μέχρι την βάπτιση μας) ήταν όλα από το Factory Outlet. Οι τιμές του είναι σούπερ και ειδικά τα Mandarino - Marasil τα λατρεύω.
Ειλικρινά δεν αξίζει να δίνεις τρελά χρήματα ... απλά καλό θα είναι να προσπαθούμε να ελέγχουμε την ποιότητα των υφασμάτων.

136JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 9:34 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
μαρσυ έγραψε:
ολιβια,
μιας και ανεφερες τα hm τα οποια θεωρω παρα πολυ καλα ακομη κι απο τοτε που δεν υπηρχαν Ελλαδα(εχω ρουχα 10ετιας σε τλεια κατασταση κι απο φυσικα υλικα) σε ποια καταστηματα μπορω να βρω βρεφικα???Μιας και ειμαι επαρχια να ξερω οταν ανεβω Αθηνα που να παω.
Παντως δυστυχως για οσες μενουμε επαρχια δεν ειναι πολλες οι επιλογες και τα τζαμπο ειναι μια λυση.-εκτος απο το ιντερνετ φυσικα-

Kαι εγώ το ίδιο! Έχω ζακέτα που αγόρασα στην Γερμανία το... 1999!!!!!! Χαχαχαχαχα!

Στην Αθήνα έχει στο κέντρο στο κατάστημα της Κολοκοτρώνη... Δεν ξέρω πού αλλού... Shocked

http://www.eimaimama.gr

137JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 9:47 am

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια κ με το Next είναι ακριβώς έτσι. Εχω μπουφαν που μου είχε φέρει η αδερφή μου απο το Λονδίνο το 2000 κ είναι λες κ το πήρα εχτές. Επίσης ενα φανταστικό φορμάκι που μου έδωσε η αδερφή μου, το φορούσε η αγαπημένη μου ανηψιά πριν 9 χρόνια κ είναι λες κ μολις του εβγαλες το ταμπελάκι! Εχουν πολύ καλή ποιότητα, αλλά συμφέρουν μόνο στις εκπτώσεις, γιατί είπαμε τα φοράνε ελάχιστα...Το κακό είναι οτι στην Ελλάδα δεν φέρνουν ολα τα σχέδια που εχουν εκεί, αλλά μια χαρά είναι.

138JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 11:16 am

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αννα Κ. έγραψε:Κι ας μην ξεχναμε οτι τα κινεζικα ειναι παντου! ΠΑΝΤΟΥ! Κι ας ειναι κρυμμενα πισω απο ετικετες μεγαλων εταιρειων και ας μην γραφουν πανω Made in China.

Καλά, τα περισσότερα είναι κινέζικα. Και τα mothercare made in china γράφουν. Ωστόσο, υπάρχουν εργοστάσια και εργοστάσια. Άλλα έχουν υψηλές προδιαγραφές και βγάζουν καλά προϊόντα και άλλα όχι.
Σχετικά με τα Jumbo τώρα, δεν διάβασα όλες τις σελίδες για να πάρω μέρος στη "διαμάχη" Wink οπότε θα πω απλά τη γνώμη μου.
Δεν σνόμπαρα ποτέ τα Jumbo. Μου είχαν φέρει δώρο για τα μωρά, αλλά είχα πάρει και εγώ μερικά πραγματάκια απο εκεί όταν είχα γεννήσει τον μεγάλο. Δεν έχω να πω τα καλύτερα για την ποιότητά τους. Τα κορμάκια δεν είχαν ελαστικότητα και το ύφασμα έγινε πολύ τραχύ με τις πλύσεις. Για παράδειγμα τα κορμάκια, πυτζαμάκια κλπ απο το mothercare τα έβαλα και στον δευτερο και τώρα θα τα δώσω σε μια φιλενάδα μου (που περιμένει διδυμάκια) γιατί είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Απο ρουχαλάκια κάποια t-shirt και βερμουδάκια βαμβακερά που μας είχαν φέρει ήταν οκ, αλλά κάποια άλλα ρουχαλάκια ήταν κατσιασμένα. Οι πετσετούλες είναι επίσης οκ, αλλά ένα κουβερτάκι που μου είχαν φέρει (κίτρινο αλλά όχι έντονο) ξέβαψε και μου έκανε τα υπόλοιπα ρουχαλάκια του μωρού σκ**τά! Θυμάμαι είχα πάρει μεγάλη σύγχυση τότε. Επίσης, συκρίνοντας τα καλτσάκια του Jumbo με του mothercare τα δεύτερα -που χρησιμοποιεί τώρα ο μικρός μας- είναι σαν καινούρια.
Πάντως νομίζω πως είναι μύθος πως τα Jumbo είναι φθηνά. Είναι δλδ, αλλά μόνο σε κάποια δικής του εισαγωγής και αμφιβόλου ποιότητας (για να μην παρεξηγηθώ έχω πάρει και εγώ για τα παιδιά μου αλλά δεν έχω μείνει ευχαριστημένη). Στα επώνυμα προϊόντα όμως έχει τις ίδιες τιμές με όλα τα άλλα μαγαζιά. Και όχι μόνο στα παιχνίδια. Εγώ έπαιρνα τις πιπίλες, τα μπιμπερόν κλπ της Chicco απο εκεί γιατί νόμιζα πως είναι φθηνότερα και τελικά το φαρμακείο είχε τις ίδιες τιμές. Οπότε επέλεξα να στηρίζω το φαρμακείο της γειτονιάς μου χαχαχα

139JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:01 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουτε εγω "σνομπαρω" κατι που ειναι φτηνο.Με 2 παιδια πια δεν θελω να πεταω χρηματα για ρουχαλακια 2 εβδομαδων.Αλλα τα ρουχα του jumbo δεν τα βρισκω καλης ποιοτητας.Προτιμω το H&M,εχει και με οργανικο βαλβακι ρουχακια σε πολυ πολυ καλες τιμες Smile Στο jumbo παω για κανενα παιχνιδι ή κατι τετοιο.Αυτο που με δυσαρεστησε καποια στιγμη και ειχα κανει αναφορα στο ιδιο το jumbo,ηταν οταν η πεθερα μου αγορασε ενα καροτσακι για τον γιο μου (της πλακας ηταν,χωρις ανακλιση λες και ηταν για κουκλα) πηγα να μαθω για ποσα κιλα ειναι,απο ποια ηλικια το χρησιμοποιουμε ολα οσα πρεπει να αναφερει ενα προιον πανω,απαντηση δεν πηρα!ο ενας πωλητης ρωταγε τον αλλο,αφου επεμενα φωναξαν και καποιον υπευθυνο για να μου απαντησει υπευθυνα "ε μωρε βαλτε το οταν θα καθεται.ποτε καθονται τα μωρα?δεν θα παθει τιποτα." cyclops cyclops

140JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:09 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω γενικα ψωνιζω απο παντου, του γιου μου μου εφερνε η πεθερα μου τονους τζαμπο, αλλα ειχα παρει και εγω δεν γαριασαν ουτε επαθαν κατι τα φοραγε ανετα και δευτερο παιδι, τι να πω, στη μικρη δεν πηρα πολλα απο εκει βαρεθηκα και ολας ασε που ολα τα καλοκαιρινα ειχανε πανω στρασακια και δεν σημαζευετε και τα θεωρουσα επικυνδινα για ενα μωρο, εχω ψωνισει και απο mothercare και απο prenatal και απο marks& spenser, ειδικα το μαρκς το εχω καταβολευετει μια χαρα μου βγηκανε και εχει πολλα φορμακια πακετο σε καλη τιμη, το μοδερκαιρ τα φορμακια που πηρα δυο σκιστικαν στις κοπιτσες και τα πηρα στο κρανιο που γενικα τα πηρα πιο ακριβα απο εκει, καποια θα σκιστουνε οτι μαρκα και να ειναι, για την απαλοτητα δεν αντιλεγω σε οσα ειπατε, αλλα και μαρκα σκιζεται, μου ειχε φερει μια φιλη μου που αγοραζει γενικα μαρκες αυτη στο γιο μου μια μπλουζα κοντομανικι, αυτες που ειναι στη μοδα και εχουν ενα πιθηκακι απανω, ε σας πληροφωρω οτι την επλυνα και μολις την εβαλε αμεσως σκιστηκε πισω στο λαιμο, τα πηρα στο κρανιο γιατι σιγουρα ηταν ακριβη, εγω δεν κρινω ποτε βαση τιμης και μαρκας, τα κοβω με το ματι που λενε, εχω δει βλακειες να ειναι ακριβες και να πλασαρονται τοπ και φτηνα να ειναι απαιχτα, οπως και το αντιθετο

141JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:18 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:
μαρσυ έγραψε:
ολιβια,
μιας και ανεφερες τα hm τα οποια θεωρω παρα πολυ καλα ακομη κι απο τοτε που δεν υπηρχαν Ελλαδα(εχω ρουχα 10ετιας σε τλεια κατασταση κι απο φυσικα υλικα) σε ποια καταστηματα μπορω να βρω βρεφικα???Μιας και ειμαι επαρχια να ξερω οταν ανεβω Αθηνα που να παω.
Παντως δυστυχως για οσες μενουμε επαρχια δεν ειναι πολλες οι επιλογες και τα τζαμπο ειναι μια λυση.-εκτος απο το ιντερνετ φυσικα-

Kαι εγώ το ίδιο! Έχω ζακέτα που αγόρασα στην Γερμανία το... 1999!!!!!! Χαχαχαχαχα!

Στην Αθήνα έχει στο κέντρο στο κατάστημα της Κολοκοτρώνη... Δεν ξέρω πού αλλού... Shocked

εχει και στο Avenue στην Κηφησιας στο Μαρουσι (διπλα απο την Helexpo) Smile

142JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:24 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα Paul Frank λες Μιλουπακι?Οταν εμαθα οτι περιμενα αγορι (το πρωτο μου) πηγα και του πηρα ρουχαλακια απο εκει....επειδη εγω εχω λοξα κοβω ολες τις ετικετες απο τα ρουχα,οταν εκοψα απο κατι κολαν p.f. σκιστηκε ...ο αντρας μου μου λεγε οτι θα μου τα φορεσει με το ζορι τοσα λεφτα που εδωσα Smile

ναι λιστακο αυτα λεω, τα ειχε παρει απο το mall που ειναι μαρουσι κηφισια καπου εκει, γιατι ειπαμε η κοπελα τετοια περνει, και σκιστηκε εκει κοντα στην ετικετα, αλλα δεν σκιστηκε η ετικετα σκιστηκε το υφασμα της μπλουζας και το φορεσε μια φορα μονο, μολις πηγα να το βαλω εγινε, τσαμπα λεφτα ρε γαμωτο

143JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:41 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια λυστε μου μια απορια....... ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ....
οταν λεμε δεν κανoυν καλο στο παιδι και δεν ειναι καλα υφασματα? δηλαδη τι μπορει να προκαλεσει????? μελλοντικα στη ζωη του????
γιατι η δικη μου εχει ατοπικη δερματιτιδα και φουντωνει με το παραμικρο.... μια μερα τησ εβαλα ενα εσωρουχο φορμακι απο τα Jumbο και δεν επαθε τιποτα...... και παω και τησ χρυσοπληρωνω να ειναι 100% cotton.
απο τοτε που ειδα οτι ολα καλα αγοραζω απο το jumbo τα πλενω με διπλο ξεβγαλμα τα βαζω στεγνωτηριο και ολα καλα και με το κορμι τησ και με την τσεπη μου και με τα ρουχαλακια τιποτα δεν παθαινουν...
πειτε μου αν μπορειτe τι μπορει να προκαλεσουν???

αναστασια μου δεν ξερω, εγω που ο γιος μου μεγαλωσε με αυτα και εχει ευαισθητο δερμα ποτε δεν ειχε προβλημα, απλα και εγω εχω παρατηρησει μονο οτι καποια ειναι πιο καλα σαν ποιοτητα και καποια απο το τζαμπο πιο σκληρα σε υφη, δεν εχει τυχη να μου ξεβαψει κατι η να σκιστει, δεν ξερω αν φταιει οτι αν ηταν και καμια εντονη ζωγραφια που κανει μπαμ οτι δεν ειναι καλο δεν το επαιρνα

http://FRAOU8@YAHOO.GR

144JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:51 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα Paul Frank λες Μιλουπακι?Οταν εμαθα οτι περιμενα αγορι (το πρωτο μου) πηγα και του πηρα ρουχαλακια απο εκει....επειδη εγω εχω λοξα κοβω ολες τις ετικετες απο τα ρουχα,οταν εκοψα απο κατι κολαν p.f. σκιστηκε ...ο αντρας μου μου λεγε οτι θα μου τα φορεσει με το ζορι τοσα λεφτα που εδωσα Smile

ναι λιστακο αυτα λεω, τα ειχε παρει απο το mall που ειναι μαρουσι κηφισια καπου εκει, γιατι ειπαμε η κοπελα τετοια περνει, και σκιστηκε εκει κοντα στην ετικετα, αλλα δεν σκιστηκε η ετικετα σκιστηκε το υφασμα της μπλουζας και το φορεσε μια φορα μονο, μολις πηγα να το βαλω εγινε, τσαμπα λεφτα ρε γαμωτο

145JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:54 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια μου δεν ξερω, εγω που ο γιος μου μεγαλωσε με αυτα και εχει ευαισθητο δερμα ποτε δεν ειχε προβλημα, απλα και εγω εχω παρατηρησει μονο οτι καποια ειναι πιο καλα σαν ποιοτητα και καποια απο το τζαμπο πιο σκληρα σε υφη, δεν εχει τυχη να μου ξεβαψει κατι η να σκιστει, δεν ξερω αν φταιει οτι αν ηταν και καμια εντονη ζωγραφια που κανει μπαμ οτι δεν ειναι καλο δεν το επαιρνα

146JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:56 pm

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia έγραψε:κοριτσια λυστε μου μια απορια....... ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ....
οταν λεμε δεν κανoυν καλο στο παιδι και δεν ειναι καλα υφασματα? δηλαδη τι μπορει να προκαλεσει????? μελλοντικα στη ζωη του????
γιατι η δικη μου εχει ατοπικη δερματιτιδα και φουντωνει με το παραμικρο.... μια μερα τησ εβαλα ενα εσωρουχο φορμακι απο τα Jumbο και δεν επαθε τιποτα...... και παω και τησ χρυσοπληρωνω να ειναι 100% cotton.
απο τοτε που ειδα οτι ολα καλα αγοραζω απο το jumbo τα πλενω με διπλο ξεβγαλμα τα βαζω στεγνωτηριο και ολα καλα και με το κορμι τησ και με την τσεπη μου και με τα ρουχαλακια τιποτα δεν παθαινουν...
πειτε μου αν μπορειτe τι μπορει να προκαλεσουν???

αναστασια μου δεν ξερω, εγω που ο γιος μου μεγαλωσε με αυτα και εχει ευαισθητο δερμα ποτε δεν ειχε προβλημα, απλα και εγω εχω παρατηρησει μονο οτι καποια ειναι πιο καλα σαν ποιοτητα και καποια απο το τζαμπο πιο σκληρα σε υφη, δεν εχει τυχη να μου ξεβαψει κατι η να σκιστει, δεν ξερω αν φταιει οτι αν ηταν και καμια εντονη ζωγραφια που κανει μπαμ οτι δεν ειναι καλο δεν το επαιρνα

Φαντάζομαιπως εννοουν οτι οσα δεν ειναι βαμβακερα και ειναι συνθετικα θα προκαλεσουν φαγουρα και κατα συνεπεια σπυρακια στα παιδια.. Και εγω παντως δεν εχω πολλα απο τα jumbo αλλα αυτα τα λιγα που εχω μια χαρα βγηκαν!!

147JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:57 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia έγραψε:κοριτσια λυστε μου μια απορια....... ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ....
οταν λεμε δεν κανoυν καλο στο παιδι και δεν ειναι καλα υφασματα? δηλαδη τι μπορει να προκαλεσει????? μελλοντικα στη ζωη του????
γιατι η δικη μου εχει ατοπικη δερματιτιδα και φουντωνει με το παραμικρο.... μια μερα τησ εβαλα ενα εσωρουχο φορμακι απο τα Jumbο και δεν επαθε τιποτα...... και παω και τησ χρυσοπληρωνω να ειναι 100% cotton.
απο τοτε που ειδα οτι ολα καλα αγοραζω απο το jumbo τα πλενω με διπλο ξεβγαλμα τα βαζω στεγνωτηριο και ολα καλα και με το κορμι τησ και με την τσεπη μου και με τα ρουχαλακια τιποτα δεν παθαινουν...
πειτε μου αν μπορειτe τι μπορει να προκαλεσουν???

αναστασια μου δεν ξερω, εγω που ο γιος μου μεγαλωσε με αυτα και εχει ευαισθητο δερμα ποτε δεν ειχε προβλημα, απλα και εγω εχω παρατηρησει μονο οτι καποια ειναι πιο καλα σαν ποιοτητα και καποια απο το τζαμπο πιο σκληρα σε υφη, δεν εχει τυχη να μου ξεβαψει κατι η να σκιστει, δεν ξερω αν φταιει οτι αν ηταν και καμια εντονη ζωγραφια που κανει μπαμ οτι δεν ειναι καλο δεν το επαιρνα
καποια μου απαντησε αλλα δε φαινεται...καποιο νμπερδεμα εγινε με τισ απαντησεισσσ...

http://FRAOU8@YAHOO.GR

148JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 12:58 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τη δικια μου την βλεπεις; γιατι την εστειλα τρεις φορες μεχρι να την βγαλει

149JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:00 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:τη δικια μου την βλεπεις; γιατι την εστειλα τρεις φορες μεχρι να την βγαλει

xixixi meta apo 8 selides mplokare kai to foroym...... nai! thn eida alla den mporv na katalabv ti mporei na prokalesei ena yfasma sta mvra mas? na potisei to dermataki toy? ua fanei sto mellon? afoy den antidra arnhtika to svma otan to foraei!!!!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

150JUMBO - Σελίδα 6 Empty Απ: JUMBO Παρ Ιουν 25, 2010 1:01 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:τη δικια μου την βλεπεις; γιατι την εστειλα τρεις φορες μεχρι να την βγαλει

xixixi meta apo 8 selides mplokare kai to foroym...... nai! thn eida alla den mporv na katalabv ti mporei na prokalesei ena yfasma sta mvra mas? na potisei to dermataki toy? ua fanei sto mellon? afoy den antidra arnhtika to svma otan to foraei!!!!
ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΕΣ... ΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕ!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις