Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 614 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 11]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασια η αληθεια ειναι οτι ο τιτλος σου "ακουγεται" καπως...

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
blackrose έγραψε:
athanasia 2 έγραψε:
blackrose έγραψε:
athanasia 2 έγραψε:Ειπα να δω αν το θεμα "ποναει " και "τσουζει"¨γενικως και δικαιωθηκα .Ισως και καποιες να με παρεξηγησαν.Η αληθεια ενος ανθρωπου δεν ειναι παντα ανεκτη απο ολους .Ιδιως οταν αγγιζει θεματακια ταμπου.
Δικαιωθηκα ως προς την εντυπωση που σχηματισα για φαινομενικα ιδανικες καταστασεις που διαβαζα εδω μεσα.Αλλοι ανοιγουν θεμα για θανασιμες πεθερες ,αλλοι για τη συνυφαδα αυτη την αγνωστη ,αλλοι για το οτι δε μιλανε με τη γειτονισσα .Και απο κατω συμφωνουμε η διαφωνουμε με τις φοβερες αποκαλυψεις.Τι σημαινει ? οτι εχουμε ολοι προβλημα με τη συνυφαδα??ΕΕ το ιδιο εγινε κι εδω .Ανοιξε ενα θεμα που εφερε αντιδρασεις .Που το κακο ? Ισα ισα ακομα ανταλλασουμε αποψεις .Δεν ειναι ωραια?

Δηλαδη εσυ τωρα τι θελεις να αποδειξεις με αυτο το θεματακι σου και αυτον τον τιτλο που απευθυνεται σε πρωτο προσωπο κιολας και θα επρεπε ΗΔΗ να εχεις αλλαξει τον τιτλο γιατι ΕΣΥ το θετεις προσωπικα...?Που δικαιωθηκες εσυ για να καταλαβω?
Και οταν μπαινεις και διαβαζεις στις θανασιμες πεθερες συνιφαδες κτλ κτλ τι συμπερασματα βγαζεις?
Οτι τι δηλαδη??
Που βασιζονται τα συμπερασματα σου και σε τι συνδεονται με αυτο εδω το θεμα που αν μη τι αλλο αφορα τις προσωπικες σχεσεις του καθενος και πως το χειριζεται με το αλλο μισο και πως το βγαζει σε βιτρινα?(Που ειναι τ α' προσωπικο επιπεδο αυτο παρα η σχεση με την πεθερα συνιφαδα κουνιαδα κτλ).
Τι θελει να πει ο ποιητης στην ουσια?

Γιατι εγω το μονο που καταλαβα ειναι οτι εσυ τελικα δεν μπορεις να δεχτεις οτι καποιος καποια καποτε εχει τ καθε δικαιωμα να ποσταρει οπως θελει την σχεση του,διαβαζεις για αλλων ειδων σχεσεις και ανοιγεις ενα θεμα που θεωρεις de facto οτι εμεις εχουμε ταμπου και δεν παραδεχομαστε οτι εχουμε μαλακες αντρουληδες.

Ε ΣΟΡΡΥ κιολας αλλα εγω ειμαι υπερευτυχιασμενη διπλα του ,γουσταρω τρελα και την ακαταστασια οταν την εχει και την αγριαδα του γιατι ΞΕΡΩ τη θελω Ξερω οτι δεν με βλαπτει και παιρνω ανταμοιβη απο την αγαπη του,με συμπληρωνει σαν γυναικα σαν γκομενα σαν ανθρωπο και ναι παραδεχομαι με ενοχλει πολυ οταν ρευεται μετα απο το φαι....και με καταπιεζει αυτο το δηλωνω αλλα τι να κανω τον αγαπω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Τα βιωματα του καθενα ειναι μαθημα για τον καθενα.Εδω μιλαμε ,γραφουμε ανταλασσουμε αποψεις,εσυ το οριστικοποιεις συνεχεια λες και ολα ειναι συμφωνα με τα δικα σου βιωματα και την ιστορια σου.Νομιζω πως εχεις διαχειρηστει λαθος το θεμα γι αυτο και οι περισσοτεροι "δεν μπορουμε" να δουμε τι θελεις να δειξεις,πεις,κανεις.

Καλα δεν το συζητω ο τιτλος σου ειναι πιπερι στο στομα ετσι??
Και απορω που δεν τον εχεις αλλαξει....απορω scratch

Υ.Γ τωρα τελευταια πολλα γινονται εδω ,πολυ ταραζομαι με οσα διαβαζω,δηλαδη ελεος!(δεν παει προσωπικα στην θεματογραφο)
Αγαπητη blackrose,o τιτλος ειναι σε β πληθυντικο προσωπο ,ακριβως διοτι δεν απευθυνεται σε ενα ατομο μονο.Ειναι πιπερι στο στομα ,το ξερω αλλα αυτο σπουδασα."πως να πλασαρεις πιασαρικα το θεμα σου" [μαλλον μου βγηκε αυθορμητα ο τιτλος λογω επαγγελματικης εμπειριας] και γι αυτο και γινεται ντορος .Σε συγχαιρω για την αγαπη που βρηκες και ζεις ,ευχομαι ολες οι κοπελες να ειμαστε παντα καλα διπλα σε συντροφους που μας αγαπανε .Αν δεν εγινε κατανοητο το θεμα σε καποιες κυριες, δεν ειναι απαραιτητα κακο .Κι εγω εδω μεσα διαβαζω πραγματα που δεν κατανοω και δεν εχω ζησει ποτε αλλα δεν εχω διαθεση να αφορισω αυτον που τα γραφει .Τα διαβαζω με ενδιαφερον και απλα τα αγνοω αν δε μου ταιριαζουνε .Ειναι λοιπον αδικο για μενα αν δεν καταλαβαινεις τι θελω να πω να με βαζεις συνεχεια σε θεση να εξηγω .Και εαν το θεμα δε σε αφορα καθολου τοτε μη μου δινεις τοση σημασια .Δεν σε παρεξηγω .Ευχαριστω κι εσενα για το χρονο σου


Eιμαι εδω τοσο καιρο και διαβαζω και μελετω και κανω διαλογο.Οταν μιλας και θεωρεις οριστικοποιημενα καποια πραγματα και τα στοιβαζεις αναμεσα σε πολλους ναι με αφορα γιατι ειμαι μελος οπως κι εσυ σε αυτη την κοινοτητα.Εσυ σπουδασες να πλασαρεις πιασαρικα το θεμα σου αλλα εμενα ο τιτλος του με προσβαλλει και μονο που τον διαβαζω.Και στην τελικη εδω δεν ειναι επαγγελμα να πλασαρουμε πιασρικα θεματα.Δεν ξερω τι εχεις ζησει,τι προσκομισες απο την ζωη σου σε προσωπικο επιπεδο,ποσο πολυ μπορει να πληγωθηκες ποσο πολυ εναντιωθηκες σε καποια πραγματα,αλλα ξερω πως πρεπει να σεβομαστε τους ομιλητες μας,να τιμαμε που απαντανε στο θεμα μας,και να μην "σκαλιζουμε" με το ζορι τα πιστευω των αλλων βαζοντας λαδι στη φωτια και λεγοντας ξανα και ξανα πως αφου ειναι ετσι τοτε ετσι ισχυει κατα κανονα....εμενα αυτο μου δειχνεις οτι ντε και καλα θελεις να πεις πως εφοσον για σενα δεν υπαρχει το ιδανικο δεν υπαρχει για κανεναν.Σημασια δεν σου δινω επειδη εισαι εσυ,αλλα επειδη αυτα που γραφεις δεν αντιπροσωπευουν εμενα και απο οτι διαβαζω πολλες αλλες.

Προφανως ηθελες να προκαλεσεις ντορο απλα και κατανοητα.
Ευχομαι να βρεις το ιδανικο για σενα οποιο κι αν ειναι αυτο.
το γεγονος οτι απαντω και λεω και ευχαριστω απο κατω σου δειχνει ανθρωπο που δε σεβεται το συνομιλητη του? Οπως ομως εσυ υπερασπιζεσαι αυτο που πιστευεις με τοση θερμη θα μου επιτρεψεις να το υπερασπιζομαι κι εγω χωρις να το επιβαλλω. Ελπιζω κι εσυ να μη μου επιβαλλεις σωνει και ντε τη δικη σου αποψη .Και το ιδανικο το βρηκα .Ειναι εδω στο σπιτι μου αυτη τη στιγμη .Ονομαζεται αξιοπρεπεια ,αγαπη απο την οικογενεια ,αυτοδιαθεση ,ηρεμια ,γαληνη,οχι νευρα ,οικονικη ανεξαρτησια ,περηφανεια ,επαγγελματικη καταξιωση ,ανεξαρτησια ..τζακι κ α λ η π α ρ ε α και κοκκινο ημιγλυκο κρασι .Ελπιζω να σε καλυψα

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
black beauty έγραψε:Αθανασια η αληθεια ειναι οτι ο τιτλος σου "ακουγεται" καπως...
οκ λοιπον ο λαος μιλησε ,κατσε να δω τωρα πως αλλαζουν τιτλο ...λιγη βοηθεια??

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηγαινεις εδω στο θεμα σου και στο πρωτο σου ποστ κανεις edit και αλλαζεις τον τιτλο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απλα ο ολος τροπος που εχεις παραθεσει το θεμα σου νομιζω μας εχει βαλει σε σκεψεις!Δεν ξερω...

131ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 6 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Φεβ 01, 2012 2:20 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Όταν ανοίγεις ένα θέμα το οποίο απαυθύνεται σε όλα ανεξαιρέτως τα μέλη του φόρουμ κατηγορώντας τα, τι αντιμετώπιση περιμένεις;

Λες πως δεν πιστεύεις πως υπάρχει ιδανική σχέση. Άποψή σου, γούστο σου και καπέλο σου να το νομίζεις, και να σου πω και την αλήθεια κι εγώ το πιστεύω αυτό. Γιατί όλοι μας έχουμε ελαττώματα και σε όλες τις σχέσεις θα έρθει κάποια στιγμή που θα νευριάσεις και θα μαλώσεις και θα φωνάξεις και θα βρίσεις και και και... Θα το παλέψουμε όμως και θα προσπαθήσουμε για τη σχέση μας. Από εκεί και πέρα, τι θέλεις να πεις;;; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Τη μια λες έτσι και την άλλη αλλιώς.

Είπες πως θέλεις να βοηθήσεις αλλά δεν το κάνεις. Απλά προσπαθείς να μας αποδείξεις πως έχεις δίκιο. Ειλικρινά, δεν έχω σκοπό να μαλώσω μαζί σου, ούτε και καμιά άλλη κοπέλα νομίζω. Πάρτο αν θέλεις από την αρχή το θέμα μήπως και καταλάβουμε.
παντως ετσι για να το διευκρινισω καλυτερα,οταν λεω οτι πιστευω οτι υπαρχουν ιδανικες σχεσεις δεν εννοω οτι δεν θα νευριασουμε για μια στιγμη για κατι που θα κανει ο αλλος προς θεου αλλα αυτα ειναι της στιγμης και τοσο ανωδυνα που για μενα δεν αφαιρει τιποτα απο το ιδανικη σχεση.απλα το λεω οχι οτι μου ζητηθηκε,ετσι απο μονη μου Very Happy .

filina

filina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπραβο σου που μπορεσες να ανταπεξελθεις και να μεγαλωσεις μονη σου τα παιδακια σου. Που ειχες αυτη τη δυνατοτητα. Δυστυχως δεν συμφωνω σε πολλα απο αυτα που λες και βλεπω μια καποια ειρωνια στον τονο σου. Μπορει και να κανω λαθος.
blackrose και elena25 με εχετε καλυψει πληρως Respect Respect

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελα τωρα black μου που δεν ακουγεται "καπως"....Ειπαμε να σεβομαστε ο ενας τον αλλον...και αυτο ξεκιναει και απο εναν τιτλο να φαινεται.!Και επειδη αυτο το φορουμ εχει κατ εμε μια ιστορια ,μια αγαπη και ενα σεβασμο,ας προσεχουμε απλουστατα τι γραφουμε....δημοκρατια εχουμε αλλα μην τα χεζουμε και ολα!!
Κι εγω εχασα ενα μωρο τι πρεπει να πω?Οτι τελος δεν υπαρχει θεος και δεν αξιζει να προσπαθεις για τιποτα?
Κι εγω προδωθηκα απο φιλιες τι πρεπει να πω οτι τελος δεν υπαρχει φιλια σε κανεναν?
ελα Αθανασια δεν σου επιβαλω την αποψη μου σε παρακαλω δηλαδη τωρα,εσυ εισαι αυτη που δεν μας δειχνεις τι θελεις να μας δειξεις.
Ωραια να χαιρεσαι ολα αυτα τα ιδανικα που εχεις αποκτησει τοτε!Εγω τα εχω ολα αυτα συν το τζακι συν την παρεα και τον συντροφο!Δεν σημαινει οτι εγω ειμαι το λαθος κι εσυ το σωστο.....ο καθενας ειναι υπευθυνος για την ζωη που εχει και οπως επιθυμει να την εχει και οπως διεκδικει να την εχει!
οκ..ας ειναι....παμε να δουμε καμια νιφαδα απο το παραθυρο τωρα ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 6 215994

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ο τιτλος αλλαξε και απο β πληθυντικο πηγε σε α πληθυντικο .Ακομα καλυτερα τωρα .Βαζω και εμενα μεσα αν και πια εχω ξεφυγει απο τετοια κατασταση. Και για να απαντησω στη φιλη μας πιο πανω οχι δεν ειμουν ποτε ειρων,το θεωρω αλαζονικο .Ειμαι ισως λιγο πιο καθετη στις αποψεις μου και πολυ ειλικρινης .Λεω αυτα που δε θελεις να ακουσεις χωρις να βριζω .Οι φιλοι μου με λατρευουνε γι" αυτο.Ολοι απο μενα ζητανε συμβουλες γιατι δε χαιδευω αυτια .Αυτο μου εχει βγει σε καλο πολλες φορες αλλα σε αλλες οχι .Το αποδεχομαι .Οι γονεις μου φανταζομαι σπαταλησαν χρονια διαπαιδαγωγησης για να με κανουν αυστηρο κριτη της ζωης .Ας ειναι



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athanasia 2 στις Πεμ Φεβ 02, 2012 3:36 am, 1 φορά

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι γενικοτερα σαν να θελεις να πεις κατι Αθανασια και δεν το ξεκαθαριζεις,νομιζω για αυτο ολες οι κοπελες αναρωτιουνται που το πας...ειναι καπως περιεργα ολα αυτα....

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
blackrose έγραψε:Ελα τωρα black μου που δεν ακουγεται "καπως"....Ειπαμε να σεβομαστε ο ενας τον αλλον...και αυτο ξεκιναει και απο εναν τιτλο να φαινεται.!Και επειδη αυτο το φορουμ εχει κατ εμε μια ιστορια ,μια αγαπη και ενα σεβασμο,ας προσεχουμε απλουστατα τι γραφουμε....δημοκρατια εχουμε αλλα μην τα χεζουμε και ολα!!
Κι εγω εχασα ενα μωρο τι πρεπει να πω?Οτι τελος δεν υπαρχει θεος και δεν αξιζει να προσπαθεις για τιποτα?
Κι εγω προδωθηκα απο φιλιες τι πρεπει να πω οτι τελος δεν υπαρχει φιλια σε κανεναν?
ελα Αθανασια δεν σου επιβαλω την αποψη μου σε παρακαλω δηλαδη τωρα,εσυ εισαι αυτη που δεν μας δειχνεις τι θελεις να μας δειξεις.
Ωραια να χαιρεσαι ολα αυτα τα ιδανικα που εχεις αποκτησει τοτε!Εγω τα εχω ολα αυτα συν το τζακι συν την παρεα και τον συντροφο!Δεν σημαινει οτι εγω ειμαι το λαθος κι εσυ το σωστο.....ο καθενας ειναι υπευθυνος για την ζωη που εχει και οπως επιθυμει να την εχει και οπως διεκδικει να την εχει!
οκ..ας ειναι....παμε να δουμε καμια νιφαδα απο το παραθυρο τωρα ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 6 215994
παμε λοιπον να δουμε απο το παραθυρο ,απεναντι μενει η νυφη μου που περυσι εχασε την κορη της 2.5 ετων ,και βεβαια πρεπει να αποκτησει κι αλλο παιδι και γρηγορα .Οσο για τους φιλους !! Εκανα κι εγω τρελο ξεκαθαρισμα και εμειναν τελικα πολλοι και καλοι[οχι λιγοι και καλοι]. Οι πιο πολλοι δε ,ειναι απο 25 χρονια και ανω φιλοι μου.ειμαι τυχερη σ"αυτον τον τομεα .Δεν ειμαι απολυτη σε τιποτα ,ολα ειναι υπο διαπραγματευση.Απλα νομιζω πως πολλες κοπελες ειναι εγκλωβισμενες σε μια εικονα ιδανικη ..αντρας σπιτι παιδια ..και δεν αναγνωριζουν ποτε υπαρχει πραγματικα προβλημα .Δε θελω να σωσω κανεναν ,δεν εχω μαγικες συνταγες ,αν τις ειχα δε θα ρωτουσα ολες τις φιλες εδω μεσα για τη δικη τους αποψη [βλ 1ο post ],μπορω ομως να διακρινω την πραγματικη ευτυχια οταν τη δω απο την αλλη ,την ψευτικη ,για τα ματια του κοσμου

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω νιωθω πως οτι γραφεις ειναι αυτα που θελεις εσυ να πιστεψεις και οχι αυτα που δεν θελουμε να ακουσουμε.(αποψη μου,τι νιωθω εγω απο οοοοοσα διαβασα)
Κλεινοντας να πω πως σεβομαι οτι πιστευεις εσυ,δεν δεχομαι να το οριστικοποιεις ομως οπως και η πλειοψηφια(αυτο θα επρεπε κατι να σου λεει)

Συνεχισε να συμβουλευεις και να μην τριβεις τα αυτακια σε οσους στο ζητανε.

Εγω ξερω πως στη ζωη τιποτα δεν χαριζεται και για να φτασουμε στο επιθυμητο σημειο να ειμαστε ασφαλεις σε μια σχεση και γενικοτερα σαν ανθρωποι,πρεπει να ιδρωσει ο κωλος μας και το αυτακι μας.Εγω ειμαι για μενα πρωτα και μετα ολος ο κοσμος ειναι ο αντρας μου και το παιδι που θα φερω.Γιατι αν παψω να ειμαι για μενα , "νεκρωνω" ολα τα αλλα.

Ιδανικο ειναι να ζεις σε οτι σε κανει να νιωθεις ομορφα και σε συμπληρωνει.Και ειναι θεμα προσωπικο για τον καθενα.Αν καποιος θελει να το προβαλει προς τα εξω ,τοτε ισως θα επρεπε να φυλαχτει πιο πολυ απο τους ανθρωπους που ζηλευουν! Εγω χαιρομαι να βλεπω ομορφα πραγματα,δεν βιαζομαι να τα καταδικασω...και αν ειναι καταδικασμενα κρυφα τοτε δεν χωραω καπου εγω,ουτε καν σαν συμβουλη.

Καλη νυχτα σε οοοοοοοοοοοολουςςςςςςς

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athanasia 2 έγραψε:
blackrose έγραψε:Ελα τωρα black μου που δεν ακουγεται "καπως"....Ειπαμε να σεβομαστε ο ενας τον αλλον...και αυτο ξεκιναει και απο εναν τιτλο να φαινεται.!Και επειδη αυτο το φορουμ εχει κατ εμε μια ιστορια ,μια αγαπη και ενα σεβασμο,ας προσεχουμε απλουστατα τι γραφουμε....δημοκρατια εχουμε αλλα μην τα χεζουμε και ολα!!
Κι εγω εχασα ενα μωρο τι πρεπει να πω?Οτι τελος δεν υπαρχει θεος και δεν αξιζει να προσπαθεις για τιποτα?
Κι εγω προδωθηκα απο φιλιες τι πρεπει να πω οτι τελος δεν υπαρχει φιλια σε κανεναν?
ελα Αθανασια δεν σου επιβαλω την αποψη μου σε παρακαλω δηλαδη τωρα,εσυ εισαι αυτη που δεν μας δειχνεις τι θελεις να μας δειξεις.
Ωραια να χαιρεσαι ολα αυτα τα ιδανικα που εχεις αποκτησει τοτε!Εγω τα εχω ολα αυτα συν το τζακι συν την παρεα και τον συντροφο!Δεν σημαινει οτι εγω ειμαι το λαθος κι εσυ το σωστο.....ο καθενας ειναι υπευθυνος για την ζωη που εχει και οπως επιθυμει να την εχει και οπως διεκδικει να την εχει!
οκ..ας ειναι....παμε να δουμε καμια νιφαδα απο το παραθυρο τωρα ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑς  - Σελίδα 6 215994
παμε λοιπον να δουμε απο το παραθυρο ,απεναντι μενει η νυφη μου που περυσι εχασε την κορη της 2.5 ετων ,και βεβαια πρεπει να αποκτησει κι αλλο παιδι και γρηγορα .Οσο για τους φιλους !! Εκανα κι εγω τρελο ξεκαθαρισμα και εμειναν τελικα πολλοι και καλοι[οχι λιγοι και καλοι]. Οι πιο πολλοι δε ,ειναι απο 25 χρονια και ανω φιλοι μου.ειμαι τυχερη σ"αυτον τον τομεα .Δεν ειμαι απολυτη σε τιποτα ,ολα ειναι υπο διαπραγματευση.Απλα νομιζω πως πολλες κοπελες ειναι εγκλωβισμενες σε μια εικονα ιδανικη ..αντρας σπιτι παιδια ..και δεν αναγνωριζουν ποτε υπαρχει πραγματικα προβλημα .Δε θελω να σωσω κανεναν ,δεν εχω μαγικες συνταγες ,αν τις ειχα δε θα ρωτουσα ολες τις φιλες εδω μεσα για τη δικη τους αποψη [βλ 1ο post ],μπορω ομως να διακρινω την πραγματικη ευτυχια οταν τη δω απο την αλλη ,την ψευτικη ,για τα ματια του κοσμου

η απόλυτη απαισιοδοξία!!!Και ναι...η νυφάδα τελικά είναι πιο αισιόδοξη...δεν ξέρω γιατί, αλλά με έπιασε μια μιζέρια με όλο αυτό το θεματάκι, λυπάμαι!!!σας καληνυχτώ και εύχομαι όλα να ναι λευκά το πρωί!!! Very Happy

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είπες σε προηγούμενο ποστ ότι μεγάλωσες σε μια ιδανική οικογένεια. Αυτό δε σου δείχνει ότι ίσως τα πράγματα δεν είναι όπως τα σκέφτεσαι;

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οκ Αθανασια μου ,εγω απο το παραθυρο μου ειδα ενα πεπλο χιονιου που σκεπασε τα παντα....αμα γυρισω τα ματια στο χτες θα δω τον χαμο του δικου μου παιδιου.
Οποτε εγω ζω στο τωρα και οχι στο χτες.
Γι αυτο προχωραω και ξερω τουλαχιστον στους περισσοτερους τομεις τι ζηταω απο το ειναι μου για να εχω ολα οσα εχω.Εμαθα να ζω με τις φοβιες τα μιση τα παθη και τις προδοσιες...γιατι μεσα απο αυτα εμαθα να διαλεγω και να ξερω τι θελω για μενα χωρις να το επιβαλλω
σε κανεναν!
Για μενα δεν υπαρχει εγλωβισμενη γυναικα σε μια οικογενεια (σπιτι -παιδια),παρα μονο επιλογη εις γνωσην...ουτε υπαρχει κανονας να ακολουθω ενα τετοιο προτυπο....Αν με εκφραζει θα το δημιουργησω.....και αν υπαρχει προβλημα θα το αντιμετωπισω....η οικογενεια ειναι μεγαλο πραγμα...και ειναι καθημερινες στιγμες με ανθρωπους που αγαπας...αν αυτος κρυβει ενα "καθαρμα"...τοτε επιλεγεις και παλευεις η επιλεγεις και αποχωρεις.

Η ζωη ειναι μικρη μην την κουραζουμε!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Οκ Αθανασια μου ,εγω απο το παραθυρο μου ειδα ενα πεπλο χιονιου που σκεπασε τα παντα....αμα γυρισω τα ματια στο χτες θα δω τον χαμο του δικου μου παιδιου.
Οποτε εγω ζω στο τωρα και οχι στο χτες.
Γι αυτο προχωραω και ξερω τουλαχιστον στους περισσοτερους τομεις τι ζηταω απο το ειναι μου για να εχω ολα οσα εχω.Εμαθα να ζω με τις φοβιες τα μιση τα παθη και τις προδοσιες...γιατι μεσα απο αυτα εμαθα να διαλεγω και να ξερω τι θελω για μενα χωρις να το επιβαλλω
σε κανεναν!
Για μενα δεν υπαρχει εγλωβισμενη γυναικα σε μια οικογενεια (σπιτι -παιδια),παρα μονο επιλογη εις γνωσην...ουτε υπαρχει κανονας να ακολουθω ενα τετοιο προτυπο....Αν με εκφραζει θα το δημιουργησω.....και αν υπαρχει προβλημα θα το αντιμετωπισω....η οικογενεια ειναι μεγαλο πραγμα...και ειναι καθημερινες στιγμες με ανθρωπους που αγαπας...αν αυτος κρυβει ενα "καθαρμα"...τοτε επιλεγεις και παλευεις η επιλεγεις και αποχωρεις.

Η ζωη ειναι μικρη μην την κουραζουμε!!
μπραβο κοριτσι μου τα ειπες πολυ καλα.

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
elena25 έγραψε:Είπες σε προηγούμενο ποστ ότι μεγάλωσες σε μια ιδανική οικογένεια. Αυτό δε σου δείχνει ότι ίσως τα πράγματα δεν είναι όπως τα σκέφτεσαι;
Πολυ σωστα ,αυτο ευχομαι ,να μην ειναι οπως τα σκεφτομαι και να κανω λαθος .Σε προσωπικο επιπεδο εχω βρει αυτο που θελω ,θα προσπαθησω να βγει σε καλο .
Αλλα γυρω μου ακομη βλεπω σχεσεις υποκριτικες και λυπαμαι.ΠΧ πριν καποια Σαββατα ειδα το συζυγο μιας φιλης [με 2 μωρα το ζευγαρι ] εξω σε ενα καφε με μια κοπελα, και μου ειπανε πως ειναι η γκομ... που εχει τωρα .Μετα απο μερες που βρηκα τη φιλη μου και ρωτησα τι κανετε ,που χαθηκατε εσεις κλπ ,μου ειπε πως το Σαββ/κο ηταν με τον αντρα της στο εξοχικο,και γι"αυτο δε βγηκανε .Καγκελο εγω.Ειπα οκ ωραια ,αντε γεια. Αυτη τωρα γιατι τα λεει αυτα?Ας αφησουμε λοιπον το τι πιστευω εγω και ας δουμε γυρω μας ..Τι γινεται βρε παιδια ??.Ναι υπαρχουν εδω μεσα και 50 ευτυχισμενα ζευγαρια . Αυτη η κοπελα ομως τι κερδισε με αυτο που ειπε σε μια γνωστη στο δρομο? Να δηλωσει πως ειναι ευτυχισμενη και παντα ειναι μαζι με το συζυγο ??Κρυβεται πισω απο το δαχτυλο της? Η οχι?
Αυτο ηταν το θεμα και απο την αρχη και οχι το τι πιστευω μονο εγω Λυπαμαι που ξεφυγε τοσο

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάβασα κάποιες απαντήσεις όχι όλες της πέρασα στα γρήγορα. Εγώ πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα από το φύλλο πρέπει πρώτα να κάνει την αυτογνωσία του ,να μάθει πρώτα τον εαυτό του και τα όρια του , και μετά να δει τη θέλει από το σύντροφο του . Η ευτυχία είναι υποκειμενική και πολλοί άνθρωποι αρκούνται σε λιγότερα και σε πιο ουσιαστικά πράγματα , άλλοι πάλι θέλουν πολλά ..
Σίγουρα μέσα σε ένα φόρουμ πίσω από την ανωνυμία θα γραφτούν υπερβολές αλλά και κάποιες αλήθειες τις οποίες δεν μπορούμε να της συζητήσουμε με το οικείο περιβάλλον μας γιατί θα μας συζητήσουν θα μας σχολιάσουν θα μας βάλουν ταμπέλα . Τώρα δικαιολογημένα θα βρεθεί κάποιος και θα πει ότι και εδώ υπάρχει κριτική ναι υπάρχει αλλά είναι στο χέρι της κάθε μιας από εδώ να έχει επαφή , να αποκτήσει φιλικές σχέσεις . Φανταστείτε αν κάποια από εδώ την χτυπούσε ο άντρας της η είχε κάποια άλλη σχέση θα το έλεγε με την ίδια ευκολία στην προσωπική της ζωή ;
Πιστεύω ότι ακόμα και στην καλύτερη σχέση μπορεί κάποια στιγμή να υπάρξουν προβλήματα δεν σημαίνει ότι τα αφήνουμε να μας κυριεύσουν το κάθε πρόβλημα έχει τη λύση του

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alien



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Πεμ Φεβ 02, 2012 3:10 pm, 1 φορά

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εφοσον οσες αποψεις κανουν τις κραταμε και οσες οχι αδιαφορουμε μπορω να πω και εγω την δικη μου...
Εχω βιωσει σωματικη/λεκτικη/ψυχολογικη βια σε ενα μεγαλο ποσοστο της ζωης μου οποτε ισως μπορω να μιλησω λιγο εκ πειρας...
Το τι γινετε σε καθε σπιτι κανενας οσο "υποψιασμενος" και αν ειναι δε μπορει να καταλαβει!!!Το να βγαλει καποιος συμπερασμα οτι μια γυναικα δε περναει καλα σπιτι της επειδη πανω στα νευρα της μπορει αν μιλησε ασχημα για τον αντρα της ΔΕ ΣΤΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!! Οι γυναικες που περνουν ασχημα στο σπιτι δε θα μιλουσαν ετσι ευκολα στο φορουμ..Παρολο που φαινεται ενας πολυ καλος τροπος λογο ανωνιμιας να ξεσπασεις δε σημαινει πως θα το κανει κιολας η γυναικα!!ΔΕ ΜΙΛΑΝΕ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ...Αν ηταν τοσο ευκολο θα εψαχναν και βοηθεια γιανα βγουν απ την κατασταση αυτη!!!Τα πραγματα μεσα τους δεν ειναι τοσο απλα ο εγκλωβισμος που νιωθουν δε μπορει να υποθει σε κανενα φορουμ!!!!Ειδικα σε πολλες περιπτωσεις που το μυαλο σου ειναι πιπιλισμενο με την ατακα δεν εχεις που να πας ποιος θα σε βοηθησει....!Δε λεω μπορει να υπαρχουν και γυναικες που το παιζουν ολα μελι γαλα αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!Και σιγουρα ειναι δικαιομα τους να μην θελουν να δημοσιοποιησουν την κατασταση!!ΤΑ ΕΝ ΟΙΚΟ ΜΗ ΕΝ ΔΗΜΟ!!Εδω σε ειδικο πηγα να μιλησω και πηρε ενα μηνα να πω τα βασικα!!!και εχω γνωρισει και αλλες γυναικες που περασαν παρομοια και καταλαβα πως ολα ξεκινουν απ την ψυχολογικη βια που σου καταστρεφει καθε κυτταρο σου...Οποτε ειναι αβασιμο πως απο το φορουμ καταλαβες πως υποκρινονται..
Κ εγω ενιωσα παραξενα οταν προσεξα πως ο δικος μου αντρας εχει λιγοτερα ελλατωματα απο αλλους και ακομα χειροτερα απο ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!!!που γινομαι τοσο πιεστικη μαζι του ....Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα κοντευω να σκασω τοσες ωρες...ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΟΛΑ!!!

https://facebook.com/nantia.naturally

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athanasia 2 έγραψε:
elena25 έγραψε:Είπες σε προηγούμενο ποστ ότι μεγάλωσες σε μια ιδανική οικογένεια. Αυτό δε σου δείχνει ότι ίσως τα πράγματα δεν είναι όπως τα σκέφτεσαι;
Πολυ σωστα ,αυτο ευχομαι ,να μην ειναι οπως τα σκεφτομαι και να κανω λαθος .Σε προσωπικο επιπεδο εχω βρει αυτο που θελω ,θα προσπαθησω να βγει σε καλο .
Αλλα γυρω μου ακομη βλεπω σχεσεις υποκριτικες και λυπαμαι.ΠΧ πριν καποια Σαββατα ειδα το συζυγο μιας φιλης [με 2 μωρα το ζευγαρι ] εξω σε ενα καφε με μια κοπελα, και μου ειπανε πως ειναι η γκομ... που εχει τωρα .Μετα απο μερες που βρηκα τη φιλη μου και ρωτησα τι κανετε ,που χαθηκατε εσεις κλπ ,μου ειπε πως το Σαββ/κο ηταν με τον αντρα της στο εξοχικο,και γι"αυτο δε βγηκανε .Καγκελο εγω.Ειπα οκ ωραια ,αντε γεια. Αυτη τωρα γιατι τα λεει αυτα?Ας αφησουμε λοιπον το τι πιστευω εγω και ας δουμε γυρω μας ..Τι γινεται βρε παιδια ??.Ναι υπαρχουν εδω μεσα και 50 ευτυχισμενα ζευγαρια . Αυτη η κοπελα ομως τι κερδισε με αυτο που ειπε σε μια γνωστη στο δρομο? Να δηλωσει πως ειναι ευτυχισμενη και παντα ειναι μαζι με το συζυγο ??Κρυβεται πισω απο το δαχτυλο της? Η οχι?
Αυτο ηταν το θεμα και απο την αρχη και οχι το τι πιστευω μονο εγω Λυπαμαι που ξεφυγε τοσο

Καλά..τι ήθελες να σου πει???? ΄΄ξέρεις εγώ ήμουν σπίτι και ο άντρας μου είχε βγει με την γκόμενα??΄΄΄'έλεος δηλαδη!!..εσύ σε ανάλογη περίπτωση έτσι θα έλεγες???
μπορεί η γυναίκα να μην το ξέρει, να προσπαθεί να σώσει την σχέση της...μπορεί να μην ηταν γκόμενα αλλά κατι επαγγελματικό και αθώο . αλλά ο κόσμος ειναι κακός και βγάζει αμεσως βρώμα...
και στο κατω κατω τι εισαι εσύ εξομολόγος της για να σου πει???και τι σε νοιάζει να μάθεις?? θα αλλάξει κάπως την δική σου ζωή αυτό??..η απλά από περιέργεια- κουτσομπολιό??

εσύ εισαι καλά στο γάμο σου???έχεις κάποιο ΄΄χοντρό΄΄ πρόβλημα που να μπορούμε να βοηθήσουμε???
αν όχι μην σε νοιάζει για τους άλλους..κοίτα την ζωή σου γιατί όποιος κοιτάει συνέχεια τα αρνητικά και άσχημα των άλλων , στο τέλος τα λούζεται..
κοίτα την ζωούλα σου , να είσαι εσύ καλά...και ασε τα άλλα ζευγάρια, αν κάποιος θέλει την βοήθεια σου θα την ζητησει

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ!

ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΉ Η ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ;ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ.Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ ΖΕΓΑΡΙ ΠΟΥ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩ, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝΕ ΧΑΜΟΣ.ΧΑΧΑ

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και γω συμφωνω μαζι σας.Ειμαι ανθρωπος που δεν ανεχομαι την κακομεταχειριση και την αδικια και ποτε δεν εξαρτωμαι απο κανενα ουτε οικονομικα ουτε συναισθηματικα,αλλα ταυτοχρονα δε μ'αρεσει να συζητω με τους παντες τα του σπιτιου μου.Δε με κανει να νιωθω καλυτερα αν εχω ενα προβλημα να το συζητω με τον εναν και τον αλλον,ισα ισα το νιωθω πιο ψυχοφθορο.Προτιμω να τα βαλω κατω με τον εαυτο μου και να σκεφτω παρα να φθειρομαι σε συζητησεις.Πιο ευκολα θα το συζητουσα παντως με αγνωστους σε ενα φορουμ,παρα με γνωστους που μετα θα με λυπουνταν.Δεν ειναι θεμα υποκρισιας ειναι θεμα αυτοσεβασμου και περηφανειας,εξαλλου με τις γνωμες των πολλων δε λυνονται τα προβληματα,μονο λιγοι ειναι αυτοι που πραγματικα σε νιωθουν και μπορουν να σου χρησιμευσουν αν τους μιλησεις,σιγα μη δινω αναφορα στην καθε κατινα που συναντω στο δρομο ή στην καθε ασπονδη φιλη.

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πιστευω πως αυτες οι συμπεριφορες παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν, τωρα για την ιστορια που λες , τι ηθελες να σου πει η κοπελα , με κερατωνει ο αντρας μου γιαυτο χαθηκα ?????θα ντρεποταν η κοπελα. προσωπικα και μενα ο άντρας μου ειναι ο αντρουλης μου εχουμε περασει πολλα μαζι θετικα και αρνητικα παρολα αυτα τον αγαπω πολυ. προσεξε ομως οταν λεω αρνητικα δεν εννοω να με χτυπαει, ουτε να με κερατωνει με το που αντιληφθω εχω γινει λουης !!!σε αυτα ειμαι καθετη, τις περισσοτερες φορες τσακωνομαστε για βλακειες. ο γαμος θελει προσπαθεια και απο τους δυο. τωρα αν καποιες το παιζουν οτι ζουν σε τελειες οικογενειες μακαρι να ειναι ετσι, ισως υπαρχουν και αυτα.

http://hawk-girl.blogspot.com/

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athanasia 2 έγραψε:Καλημερα και παλι .Ειμαι εδω και λιγες μερες κι εγω στην παρεα σας και παρατηρω το εξης φαινομενο.Αλλες κοπελες παραδεχονται οτι τις απατησαν , οτι εφυγαν με αλλη απο το σπιτι και ηρθαν μετα απο μερες ,οτι ειναι βιαιοι ,νευρικοι,οτι τις κανουν κουμαντο ακομη και στην ωρα που θα πανε στο φουρνο,οτι ακουνε πιο πολυ τη μαμα τους ,οτι ολη μερα απουσιαζουν και δεν ασχολουνται με τιποτα στο σπιτι....κλπ κλπ κλπ και μετα απο λιγο σε αλλο Post ....o "αντρουλης " κι ο "αντρουλης".Γιατι γινεται αυτο μου λετε? Ειναι θεμα συμβιβασμου? Δεν εχουν χρηματα να ζησουν χωρις τον "αντρουλη? Η μηπως νομιζουν πως δε θα τα καταφερουν ? Και εγω πηρα ,δυσκολα ομολογω ,την αποφαση να μη ζω με τετοιο "αντρουλη" αλλα κατα τη διαρκεια των προβληματων δεν τον εξυμνουσα .Δεν ελεγα τιποτα .Νομιζω οτι ειναι υποκρισια να δειχνουμε αλλη ζωη απο αυτη που πραγματικα ζουμε .Δεν ειναι ντροπη να παραδεχομαστε πως δεν ταιριαζουμε με καποιον και πως δεν εκπληρωσε τελικα τις προσδοκιες μας.Τι γνωμη εχετε?

Εγω πιστευω πως καθε σπιτι εχει τα προβληματα του! Το θεμα ειναι κατα ποσο προθυμοι ειναι και οι δυο να τα συζητησουν, να κανουν υποχωρησεις, να λαβουν υποψη ο ένας την γνωμη του άλλου ωστε να βρεθουν λύσεις! Κι οταν βρισκονται οι λυσεις ο γαμος ειναι ευτυχισμενος γιατι ξερει κι ο ενας και ο αλλος οτι υπαρχει συννενοηση κι επικοινωνια κι οχι ένας τοιχος που ουτε ακουει ουτε δεχεται ουτε μιλαει! Όσον αφορα το θεμα που ανοιχτηκε για τις παραξενιες των αντρων μας πιστευω οτι ναι μεν καποιες οτι ειπαν το ειπαν με παραπονο αλλα οτι υπήρξαν κι άλλες που το ειπαν για αστειο! Μερικα ελαττωματα ειναι για να γελας κι οχι για να χωρισεις!!! Μιλαω και για την δικη μου δηλωση (αυτη με τον φουρνο!). Δεν μου κανει έλεγχο τι ωρα παω στον φουρνο προς Θεου! Απλά γελαω με το γεγονος οτι ειναι τοσο τακτικος που θελει καποια πραγματα να γινονται με συγκεκριμενη σειρα! Ειναι ψυχαναγκαστικο δικο του κι οχι προσπαθεια να με ελεγχει! Αν πω για τα δικα μου ελαττωματα θα καταλαβετε τι τραβαει ο καημενος! Κι ομως εχει αποδεχτει τα δικα μου οπως εγω τα δικα του!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις