Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
530 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 530 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 6:38 am

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ladycat έγραψε:Ωραια λεμε κοριτσια οτι αμα δεν μπορεις να υιοθετησεις ενα παιδακι ξερετε ποσα χρονια χρειαζονται για να υιοθετηθει ενα υγιες παιδακι ξερετε οτι πρεπει να εχεις περιουσια να του γραψεις? Δεν θα με χαλαγε καθολου εαν μπορουσα να γινω παρενθετη μητερα σε καποιο συγγενικο μου προσωπο δεν θεωρω κακο απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειμαστε τοσο αρνητικοι ολοι μας κ μας ξενιζει εαν δεν μπορουσα να κανω μωρο πολυ θα χαιρομουν να μπορουσε καποιος να μου το χαρισει χωρις ολες αυτες τις τρελλες διαδικασιες της υιοθεσιας κ την αναμονη


MPRAVO RE KOPELA MOU!!!!!!!!!MPRAVO!!!ANASTASH!!!!K KONTEPSA NA PEISW TON EAYTO MOU PWS EIMAI PSUXRH, ANWMALH XWRIS SUNAISTHIMATA EPEIDH EIMAI YPER TOU THEMATOS!!!!NAI SAI KALA!!!!!!!!!!

77Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 7:01 am

ΓεωργίαΦ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έγινα μάνα πριν 7 μήνες ,έχω διδυμάκια ,είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί,και ας πάχυνα και ας γεμισα ραγάδες και ας χάλασε το σώμα μου ,Θα το ξανάκανα και αν χρειαζόνταν να γίνω παρένθετη μητέρα θα το έκανα με όλοι μου την καρδιά.Ειναι το πιο ωραιο να είσαι μάνα !! και αν μπορουσα να δωσω αυτην την ευτυχια θα το έκανα

78Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 7:05 am

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓεωργίαΦ έγραψε:Έγινα μάνα πριν 7 μήνες ,έχω διδυμάκια ,είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί,και ας πάχυνα και ας γεμισα ραγάδες και ας χάλασε το σώμα μου ,Θα το ξανάκανα και αν χρειαζόνταν να γίνω παρένθετη μητέρα θα το έκανα με όλοι μου την καρδιά.Ειναι το πιο ωραιο να είσαι μάνα !! και αν μπορουσα να δωσω αυτην την ευτυχια θα το έκανα

MPRAVO K SE SENA GEWRGIA MOU!!!!!SAS EYXARISTW POLU POLU POU APODUKNEIETE PWS DEN PROKEITAI GIA ANTALLAGH H EMPORIO H OTIDIPOTE ALLO PAROMOIO.EINAI DWRO.OPWS AKRIVWS TA ELEGA.OLES OI APOPSEIS DEKTES ARKEI POU KSERW PWS DEN EIMAI H MONH POU SUMERIZETAI AYTHN TIN APOPSI

79Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 12:37 pm

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
den tha to ekana me tipota...eidika tora pou gennisa kai ezisa ton toketo..til loxeia..tin agonia...
apapapaapapa....mu einai polu duskolo na exo mesa mou ena plasma..na zei apo mena...na niothei tin xara,tin lupi mou na akouei tin foni mu...na niotho tis kiniseis tou..kai meta ti....na exo tin fortisi tis loxeias...to stithos mou na trexei gala gia na threpso to moro mou...kai i agkalia mu na einai adeia...no way....
yparxoun apeira paidakia sta idrumata...pou perimenoun mia agkalia...i mataiodoxia omos to paidi na einai viologiko paidi..auto tha mas faei!

80Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 12:54 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως η Φοιβη στα φιλαράκια μια χαρά τα έβγαλε τα τριδυμα ως παρενθετη μαμά... Απλά ήθελε να κρατήσει ένα στο τέλος χαχαχαχα!!! ( το αναφέρω για να ελαφρυνω το κλίμα) Very Happy

81Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 1:30 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λογια λογια λογια... στην πραξη θα το κανατε!!!!!!!ειλικρινα!!!

82Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 1:49 pm

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nai egw tha to ekana.an den eixa paidia oxi.alla twra tha to ekana.k ayrio tha to ekana.

83Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 1:55 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ανοιξε το σαν θεμα τοτε... ειναι και κοπελες που διαβαζουν το φορουμ που δεν μπορουν να κανουν παιδια!!!!!!

84Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 2:00 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακομα και να πει μια γυναικα οτι το κανει στην πραξη ειναι πολυ δυσκολο, κλοκλο θα το εκανες, ο αντρας σου θα συμφωνουσε ομως; στα παιδια σου τι θα ελεγες που φουσκωνει η κοιλια σου, σε ολους τους γυρω σου; ειναι κατι πολυ δυσκολο σε πραξη και ειδικα στην Ελλαδα, και δεν το συζητω και για μια παντρεμενη βεβαια, γενικα εγω τζενη δεν μπορω να απαντησω, σιγουρα δεν θα το εκανα για καποια αγνωστη, αν ειχα αδερφη και ταλαιπωριοταν ισως το εκανα γιατι θα ηταν καποιος πολυ δικος μου ανθρωπος και με το παιδι θα ειχα και επαφη, αλλα επειδη δεν εχω αδερφη και δεν μπορω να ξερω δεν παιρνω καθολου θεση

85Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 2:41 pm

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
apo tin arxi eipa aformi itan ena reality sto reality zone sto connx gia ayti tin kouventa pou prwta ekana me ton suntrofo mou.kai otan tou eipa tin gnwmi mou (milisame k gia ena zeygari pou tha mporouse na kanei kati tetoio afou o theos den tous edwse paidia)tin dextike tin gnwmi mou k den tha eixe provlima.k tou arese h.....megalopsuxia pou tha dexomoun kati tetoio.paroles tis duskolies giati pote den eipa pws den tha eixe k ta arnitika tou.
gia tous gurw mou???????ti tha elega???tin alitheia.oli tin alitheia.se osous xreiazotan telospantwn na aitiologisw tin koilitsa mou.h to meta.

86Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 2:43 pm

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koitaxte.gia tin wra tetoio thema den ufistatai oote nai eimai polu thetiki .alla eimai k anthrwpos.an erxotan h stigmi na to skeftw pragmatika nomizw pali tha dexomoun alla isws k na min dexomoun.isws.anthrwpoi eimaste.

87Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 8:44 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kloklo έγραψε:[/qu
to mwro den kostologeitai.h amoivh pou tha epairne mia parentheth einai diko tis thema an tha tin parei.den thn upoxrewnei kaneis.oute kapoios upoxrewnei ston doth mellonta gonea na dwsei amoivi.katarxas einai ethelontiko.an theloun na uparksei amoivh yparxei.
sugnwmh alla se ooolo to keimeno sou kuriarxei h eleksh egw.to prwto proswpo.pws tha niwseis ESY to swma SOU to stithos SOU.esu mporeis na kaneis paidia .mia karkinopatheis pou exei katastrepsei thn mhtra ths apo tis aktinovolies den mporei.exei katapsuksei waria k mia allh mitera prosferetai na kuoforisei to mwro ths gia na exei k ayth mia eukairia gia ena diko tis paidi.
agapi mou to oti exeis gala meta einai logiko den exei kamia sxesi omws me ta upoloipa....ayta einai eukolonohta alla kapou xanete olo to nohma k skefteste egwistika. to gala tha stamatisei me ena xapi h xwris opws otan apofasizoun oi kuratses na min thilasoun to idio ts to mwro gia na min xalasoun tis thiles h epiedi fovountai h epeidi einai dasgusting alla ...oxi ayto einai diko mas mwro twra mas ekopse gia an tha exoume gala pou tha prosferoume mia zwh se mia oikogeneia....
kloklo μου είναι λογικό να χρησιμοποιώ τη λέξη εγώ όχι εγωιστικά αλλά αφού αναφέρομαι στο τι θα έκανα ή πως θα ένιωθα αν έπαιρνα μία τέτοια απόφαση ... εγώ! Δεν μπορώ να αναφερθώ σε άλλο πρόσωπο γιατί αυτή η επιλογή είναι καθαρά προσωπική. Κι εσύ όταν απαντάς και απευθύνεσαι χρησιμοποιείς το δεύτερο πρόσωπο. Όσο για το γάλα δεν είπα ότι δεν κόβεται πανεύκολα απλά είπα ότι η φύση της γυναίκας είναι τέτοια που δεν προβλέπει τον άμεσο αποχωρισμό από το βρέφος αλλά υπάρχει και το ενδιάμεσο στάδιο. Το ξέρω ότι δεν είνια σωστό να είμαι απόλυτη για αυτό δεν απέκλεισα το ενδεχόμενο να το έκανα για ένα πολύ κοντινό μου άτομο χωρίς αμοιβή αλλά κι εσύ θα πρέπει να δεχτείς ότι υπαρχουν και γυναίκες που δεν μπορούν να το δουν τόσο απλά το θέμα (ως φούρνοι).

88Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Τετ Ιουλ 14, 2010 8:51 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kloklo έγραψε:
ΓεωργίαΦ έγραψε:Έγινα μάνα πριν 7 μήνες ,έχω διδυμάκια ,είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί,και ας πάχυνα και ας γεμισα ραγάδες και ας χάλασε το σώμα μου ,Θα το ξανάκανα και αν χρειαζόνταν να γίνω παρένθετη μητέρα θα το έκανα με όλοι μου την καρδιά.Ειναι το πιο ωραιο να είσαι μάνα !! και αν μπορουσα να δωσω αυτην την ευτυχια θα το έκανα

MPRAVO K SE SENA GEWRGIA MOU!!!!!SAS EYXARISTW POLU POLU POU APODUKNEIETE PWS DEN PROKEITAI GIA ANTALLAGH H EMPORIO H OTIDIPOTE ALLO PAROMOIO.EINAI DWRO.OPWS AKRIVWS TA ELEGA.OLES OI APOPSEIS DEKTES ARKEI POU KSERW PWS DEN EIMAI H MONH POU SUMERIZETAI AYTHN TIN APOPSI
Δέχεσαι όλες τις απόψεις αλλά επικροτείς μόνο αυτές που είναι σύμφωνες με τη δικιά σου... Όσο για το ''δώρο'' γιατί να πιστέψω ότι αυτές που το κάνουν με μεγάλη αμοιβή το κάνουν ως δώρο και όχι ως δόλο (χρηματικά)?

89Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:23 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:
kloklo έγραψε:
ΓεωργίαΦ έγραψε:Έγινα μάνα πριν 7 μήνες ,έχω διδυμάκια ,είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί,και ας πάχυνα και ας γεμισα ραγάδες και ας χάλασε το σώμα μου ,Θα το ξανάκανα και αν χρειαζόνταν να γίνω παρένθετη μητέρα θα το έκανα με όλοι μου την καρδιά.Ειναι το πιο ωραιο να είσαι μάνα !! και αν μπορουσα να δωσω αυτην την ευτυχια θα το έκανα

MPRAVO K SE SENA GEWRGIA MOU!!!!!SAS EYXARISTW POLU POLU POU APODUKNEIETE PWS DEN PROKEITAI GIA ANTALLAGH H EMPORIO H OTIDIPOTE ALLO PAROMOIO.EINAI DWRO.OPWS AKRIVWS TA ELEGA.OLES OI APOPSEIS DEKTES ARKEI POU KSERW PWS DEN EIMAI H MONH POU SUMERIZETAI AYTHN TIN APOPSI
Δέχεσαι όλες τις απόψεις αλλά επικροτείς μόνο αυτές που είναι σύμφωνες με τη δικιά σου... Όσο για το ''δώρο'' γιατί να πιστέψω ότι αυτές που το κάνουν με μεγάλη αμοιβή το κάνουν ως δώρο και όχι ως δόλο (χρηματικά)?
νικολετα μου γιαυτο πιο πανω της εκανα την προταση να ανοιξει ενα θεμα για να βοηθησει καποια κοπελα εφοσον το θελει τοσο πολυ ..γιατι η ιδια με παθος μου ειπε οτι θα το εκανε ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑς ...αλλα μετα ειδες πως το απεφυγε...η αγαπητη μας κλοκλο φασκει και αντιφασκει γιαυτο ξανατονιζω πως καλο θα ηταν να υποστηριζουμε τις αποψεις μας χωρις πολλες φαμφαρες και να δεχομαστε και την αντιθετη αποψη χωρις να την κατακρινουμε θελοντας να φανουμε μεγαλοψυχοι...στα λογια!!

90Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:46 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια να σας θεσω ενα ερωτημα εαν η αδερφη σας ο αδερφος σας η καποιος απο τους συγγενης σας σας το ζητουσε να το κανετε θα το κανατε? Εγω για τον αδερφο μου κ καποια ατομα που αγαπαω πολυ θα το εκανα κ οχι για τα λεφτα για εναν ξενο δεν ξερω Στην αμερικη εχω δει οτι νοικιαζουν γυνακες την μητρα τους αρα εμεις ειμαστε λιγο πιο πολυ ευαισθητες σε τετοια θεματα οικογενειας στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο πολυ

http://www.gatospito.com

91Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:52 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="tzeni"]
nikoleta έγραψε:
kloklo έγραψε:
ΓεωργίαΦ έγραψε:

/quote]
γιαυτο ξανατονιζω πως καλο θα ηταν να υποστηριζουμε τις αποψεις μας χωρις πολλες φαμφαρες και να δεχομαστε και την αντιθετη αποψη χωρις να την κατακρινουμε θελοντας να φανουμε μεγαλοψυχοι...στα λογια!!
sumfwnw me auto pou grafeis!

k na pw k ti gnwmi mou den tha to ekana ,oxi den tha to ekana k ekatommuria na mou dinane k ton ourano me tastra na mou tazane!den exw oute aderfi oute xaderfi gia na to dw alliws!ara kanenas den mporei na me allaxei!bbbaia oles oi apopseis dektes!!!!!

92Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:01 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ladycat έγραψε:Κοριτσια να σας θεσω ενα ερωτημα εαν η αδερφη σας ο αδερφος σας η καποιος απο τους συγγενης σας σας το ζητουσε να το κανετε θα το κανατε? Εγω για τον αδερφο μου κ καποια ατομα που αγαπαω πολυ θα το εκανα κ οχι για τα λεφτα για εναν ξενο δεν ξερω Στην αμερικη εχω δει οτι νοικιαζουν γυνακες την μητρα τους αρα εμεις ειμαστε λιγο πιο πολυ ευαισθητες σε τετοια θεματα οικογενειας στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο πολυ
συμφωνω μαζι σου για το μονο ατομο που θα το εκανα ειναι για την αδερφη μου αν και μιλαω εκ του ασφαλους γιατι εχει ηδη 3 πανεμορφα παιδακια που τα εχω σαν δικα μου...μπραβο σε οσες το εχουν κανει απο αλτρουισμο και μονο και οχι επι πληρωμη!!!!πως να το κανουμε ομως αυτο το πλασματακι που μεγαλωνει μεσα μας 9 μηνες οσες εχουν ζησει αυτο το συναισθημα ξερουν πολυ καλα οτι θα το αγαπουσαν ειτε ηταν δικο μας ειτε οχι!!!

93Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:56 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:Κοριτσια να σας θεσω ενα ερωτημα εαν η αδερφη σας ο αδερφος σας η καποιος απο τους συγγενης σας σας το ζητουσε να το κανετε θα το κανατε? Εγω για τον αδερφο μου κ καποια ατομα που αγαπαω πολυ θα το εκανα κ οχι για τα λεφτα για εναν ξενο δεν ξερω Στην αμερικη εχω δει οτι νοικιαζουν γυνακες την μητρα τους αρα εμεις ειμαστε λιγο πιο πολυ ευαισθητες σε τετοια θεματα οικογενειας στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο πολυ

προσωπικα οχι,δεν θα το εκανα.

94Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:10 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
ladycat έγραψε:Κοριτσια να σας θεσω ενα ερωτημα εαν η αδερφη σας ο αδερφος σας η καποιος απο τους συγγενης σας σας το ζητουσε να το κανετε θα το κανατε? Εγω για τον αδερφο μου κ καποια ατομα που αγαπαω πολυ θα το εκανα κ οχι για τα λεφτα για εναν ξενο δεν ξερω Στην αμερικη εχω δει οτι νοικιαζουν γυνακες την μητρα τους αρα εμεις ειμαστε λιγο πιο πολυ ευαισθητες σε τετοια θεματα οικογενειας στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο πολυ

προσωπικα οχι,δεν θα το εκανα.

συμφωνώ με την αποπάνω. Στα λόγια εύκολα λέμε το κάνω στην πράξη όμως.... Στο κάτω κάτω γιατί να μην υιοθετήσουν?? Αυτό βέβαια είναι άλλο θέμα.

95Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:17 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θα καταπιεζα τον συναισθηματικο μου κοσμο για να μην με πουν οπισθοδρομικη και ανενημερωτη ελληνιδα !! επαθα μια φορα καταθλιψη δεν θα την επιδιωξω παλι !! λυπαμαι να ξερω οτι η αδερφη μου δεν μπορει να αποκτησει παιδια και λυπαμαι ακομα περισοτερο τα παιδια που ειναι παρατημενα στα μαιευτηρια και στα ορφανατροφεια και ξερω πολυ καλα πως ειναι γιατι εχω ζησει σε ορφανατροφειο για καποιο διαστημα !! Crying or Very sad

96Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:24 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διαβάζω μέρες το θέμα αλλα είχα πει να μην επέμβω καθως είναι κάτι που δεν το γνωρίζω και μόνο σε βιβλία και ταινίες το έχω δει.... Διάβασα σχεδόν όλα όσα έχετε γράψει.... Βρε κορίτσια όσες υποστηρίζεται την πράξη αυτή ειλικρινά το έχετε σκεφτεί;;; Πώς είναι δυνατόν να δώσετε την ζωή που μεγαλώνει μέρα με την ημέρα μέσα σας ακόμα και αν ξέρετε ότι είναι καρπός δύο άλλων ανθρώπων;;; Εσείς θα το αισθάνεστε μέσα σας θα αναπτύσσετε είναι δυνατόν να αποχωριστείτε μετά ενα κομμάτι του εαυτού σας;; Γιατί ότι και να λέμε ΔΙΚΟ σας κομμάτι θα είναι αυτό το πλασματάκι... Εγω πάντως δεν θα το έκανα ποτέ... Και μην το δείτε εγωιστικά επειδή μπορώ να κάνω παιδια αλλα ακόμα και να μην μπορούσα δεν θα έβαζα ποτέ κάποια αλλη γυναίκα σε τέτοια διαδικασία για μένα!!!!

97Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:28 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
ladycat έγραψε:Κοριτσια να σας θεσω ενα ερωτημα εαν η αδερφη σας ο αδερφος σας η καποιος απο τους συγγενης σας σας το ζητουσε να το κανετε θα το κανατε? Εγω για τον αδερφο μου κ καποια ατομα που αγαπαω πολυ θα το εκανα κ οχι για τα λεφτα για εναν ξενο δεν ξερω Στην αμερικη εχω δει οτι νοικιαζουν γυνακες την μητρα τους αρα εμεις ειμαστε λιγο πιο πολυ ευαισθητες σε τετοια θεματα οικογενειας στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο πολυ

προσωπικα οχι,δεν θα το εκανα.

Πάλι δεν θα το έκανα...........

98Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:30 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωρες ώρες νομίζω ότι η μπεμπούλα μου θα κλωτσήσει μέσα στην κοιλιά μου και όταν σε δευτερόλεπτα συνειδητοποιώ ότι αυτό δεν θα γίνει, μου λείπει. Και το έχω το μωρό στην αγκαλιά μου. Σκέψου να μην το είχα.... Ίσως για να γίνεις παρένθετη να θέλει περισσότερο μεγαλείο ψυχής από αυτό που διαθέτω εγώ. Ίσως πάλι να θέλει να έχεις κάνει πολύ δουλειά με τον εαυτό σου.

99Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:35 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοείται πως δεν είμαι εναντίον της διαδικασίας. Ομως είναι πολύ σοβαρό θέμα και θέλει σίγουρα πολύ σκέψη.Για μένα η παρακολούθηση από ψυχολόγους και για δύο πλευρές είναι απαραίτητη σε αυτή την περίπτωση για στήριξη και κατανόηση της κατάστασης

100Παρένθετη μητέρα - Σελίδα 4 Empty Απ: Παρένθετη μητέρα Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:45 am

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα Κ. έγραψε:Πάντως η Φοιβη στα φιλαράκια μια χαρά τα έβγαλε τα τριδυμα ως παρενθετη μαμά... Απλά ήθελε να κρατήσει ένα στο τέλος χαχαχαχα!!! ( το αναφέρω για να ελαφρυνω το κλίμα) Very Happy


Χαχαχα!! Ε ναι, εκείνα ήταν και πολλά! Μετά ήθελε να της δώσει το ένα αν θυμάστε επειδή ήταν ζωηρά!!! Laughing
Εγώ πάντως πιστεύω πως δεν θα μπορούσα να το κάνω...χωρίς να είμαι απόλυτη και χωρίς να θέλω να κατακρίνω όσες θα το κάνανε...
Θα συμφωνήσω με μια κοπέλα που είπε ότι θέλει τρομερή ψυχική ισορροπία! Και όντως... ποια από μας θα μπορούσε να το δει ως το τέλος τόσο ψυχρά, ως "δουλειά", χωρίς να δοθεί σε αυτή την κατάσταση εγκυμοσύνης-γέννας, χωρίς να εμπλακεί συναισθηματικά; Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς δεν θα μπορούσα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις