Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

176Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 4:49 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε κοριτσια Ημαρτον και ειπα να ξεκινησω διαιτα απο σημερα!!!

177Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 4:52 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:ΩΩΩΩΩ θα το κάνω!!!!!!!

Έχω απορία: τι είναι το κάστερ πάουντερ; scratch

καστερ ή κουστερ, θα το βρεις κοντα στις ζαχαρες αχνες.δε ξερω τι ακριβως "δινει" στο γλυκο αλλα οταν τα εκανε η μανα μου κ τα εφαγα πρωτη φορα τρελαθηκα και ζητησα τη συνταγη,και σκ@τ@ να μου ελεγε οτι πρεπει να βαλω θα τα εβαζα!!!ειναι τελεια!!!

178Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 4:54 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε φακελακι ειναι!! Εκει με τα μπεικην(το σκοτωσα χιχιχι) παουντερ το βρηκα!

179Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 4:55 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήρια έγραψε:Ρε κοριτσια Ημαρτον και ειπα να ξεκινησω διαιτα απο σημερα!!!

ΧΑ ΧΑ κι εγώ το ίδιο είπα.Very Happy Δεν είναι τίποτα θα μας περάσει...είναι που είναι Δευτέρα σήμερα, η μέρα που ξεκινάνε και τελειώνουν οι δίαιτες!!!

Ευάκι έγραψε:και σκ@τ@ να μου ελεγε οτι πρεπει να βαλω θα τα εβαζα!!!ειναι τελεια!!!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!! ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! - Σελίδα 8 328109 Respect ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! - Σελίδα 8 536304

180Σημαντικό! Νυστία Δευ Μαρ 28, 2011 4:58 am

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έλα και σήμερα έκοψα τα γαλακτοκομικά, ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!! Twisted Evil
ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! - Σελίδα 8 215994

181Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 5:02 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευακι ευχαριστουμε και για την νηστησιμη εκδοχη, την χρειαζομαστε αυτες τις μερες! Εγω ειμαι λατρης του Προφιτερολ, σε ολες του τις εκδοχες!
Δυστηχως εχω δεμενο χερι και θα εχω για αλλες 3 εβδομαδες. Μολις ομως βγαλω γυψοναρθηκα, βουρ στην κουζινα και στο μιξερ!!! ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! - Σελίδα 8 982137

182Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 5:03 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Έλα και σήμερα έκοψα τα γαλακτοκομικά, ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!! Twisted Evil
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κανε τη νηστισιμη εκδοχη εσυ που δεν εχει γαλα!!!

183Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Μαρ 28, 2011 5:04 am

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Έλα και σήμερα έκοψα τα γαλακτοκομικά, ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!! Twisted Evil
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κανε τη νηστισιμη εκδοχη εσυ που δεν εχει γαλα!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ!!!
Για πες, για πες...

ΟΚ, ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ! ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! - Σελίδα 8 585182

184Σημαντικό! ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ-ΣΥΝΤΑΓΗ Τρι Μαρ 29, 2011 12:52 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια καλημερα!!
επειδη ειμαι ασχετη με τα γλυκα......
μηπως εχει καμια σας να μου δωσει μια "δοκιμασμενη" και ευκολη συνταγη για καρυδοπιτα???
θα με τρελανουν οι 3 αντρες μου εδω αν δεν τους φτιαξω συντομα......
ευχαριστω προκαταβολικα!!

185Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Τρι Μαρ 29, 2011 8:58 am

Μυρτακι


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

186Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Τρι Μαρ 29, 2011 9:27 am

maria82

maria82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ
υλικά:
- 1 φλυτζάνα (του τσαγιού) καρύδια τριμμένα
- 1 φλυτζάνα ζάχαρη
- 1 φλυτζάνα αλεύρι
- 6 αυγά
- 1 μπέϊκιν
- 1 βανίλια

για το σιρόπι:
- 1 φλυτζάνα ζαχαρη
- 1 φλυτζάνα νερό
το αφήνεις τα βράσει για 5-7 λεπτά

Εκτέλεση:
ανακατεύεις όλα τα υλικά με το μίξερ και βάζεις το μίγμα σε ταψί με διάμετρο περίπου 30 εκατοστά, το ψήνεις στους 180 βαθμούς στον αέρα. Βλέπεις από πάνω αν έχει ροδίσει και δοκιμάζεις με το μαχαίρι ή μία οδοντογλυφίδα για να δείς αν έχει ψηθεί. Το αφήνεις να κρυώσει λίγο και μετά ρίχνεις το σιρόπι.

Είναι πανεύκολη συνταγή, καλή επιτυχία.

187Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Τρι Μαρ 29, 2011 11:31 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="maria82"]ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ

ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΡΑΚΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!
ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΚΑΙΡΕΣΩ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ..

188Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Τρι Μαρ 29, 2011 11:35 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΥΡΤΩ!!

189Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Κυρ Απρ 03, 2011 10:43 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσια ωραιες οι συνταγες σας! κατιασημερα εκανα τα ροξακια σου,ετυχε να ειναι εδω τα πεθερικα μου και τους αρεσαν παρα πολυ!με εβγαλες ασπροπροσωπη χαχα!να ειστε ολες καλα!οποτε εχω χρονο και εγω θα γραψω καμια!γραψτε και αλλες!

190Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Κυρ Απρ 03, 2011 10:57 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΜΟΣ




1 ΒΙΤΑΜ
1 ΖΑΧΑΡΟΥΧΟ ΓΑΛΑ
1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ
1 ΣΦΗΝΑΚΙ ΚΟΝΙΑΚ Η ΒΟΤΚΑ
4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΚΑΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΙΟΝ
2 ΠΑΚΕΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΛΙΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΤΟ ΒΙΤΑΜ.ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΕΦΟΣΟΝ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΥΧΟ ΓΑΛΑ, ΤΟ ΚΟΝΙΑΚ, ΤΟ ΚΑΚΑΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ.ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΕΣΕΙ ΣΤΟ ΠΛΕΝΤΕΡ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ.ΥΣΤΕΡΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΜΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΛΩΘΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.
ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΦΟΡΜΑ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΓΛΥΦΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΑΣ Wink
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

191Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Κυρ Απρ 03, 2011 11:26 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου αρεσει πολυ ο κορμος!θα γραψω και αυτην την συνταγη!θα σου πω εντυπωσεις οταν την εκτελεσω!

192Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Κυρ Απρ 03, 2011 11:47 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:μου αρεσει πολυ ο κορμος!θα γραψω και αυτην την συνταγη!θα σου πω εντυπωσεις οταν την εκτελεσω!

ΟΚ Wink .ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΙΟΡΤΗ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ .ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

193Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Απρ 04, 2011 1:37 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ζαχαρούχο γάλα,αντί για αυτό μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο?
Να σας πω και εγώ μερικές συνταγές που έχω δοκιμάσει!

ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ ΑΛΜΥΡΑ

3 φλυτζάνια αλεύρι που φουσκώνει
Ενάμισυ φλυτζάνι κεφαλοτύρι
1 φλυτζάνι βούτυρο
2 κουταλάκια αλάτι
1/2 φλυτζάνι γάλα
σουσάμι

Ενώνουμε πρώτα τα στερεά υλικά και μετά τα υγρά.
Ζυμώνουμε καλά και αν χρειαστεί ρίχνουμε και λίγο λάδι για να ομογενοποιηθεί το μίγμα.
Σκεπάζουμε με μεμβράνη και αφήνουμε τη ζύμη στο ψυγείο μισή ώρα.
Τη βγάζουμε από το ψυγείο, πλάθουμε κριτσίνια τοποθετούμε σε ταψί, αλείφουμε με γάλα λίγο και ρίχνουμε σουσάμι.
Ψήνουμε στους 180 βαθμούς περίπου 40 λεπτά.
Λίγα μυστικά ακόμα
Αν θέλουμε να τα κάνουμε αφράτα τα βγάζουμε όταν ξεκινάνε να ροδίσουν. Αν τα θέλουμε κανονικά πρέπει να τα αφήσουμε να ροδίσουν καλά.


Σημείωση:εγω χρησιμοποίησα βιτάμ και διάφορα τυριά.Τα κριτσίνια αυτά είναι μια ωραία ιδέα για πρωϊνό για τα παιδιά μας,το σημαντικό είναι το σουσάμι για μένα που είναι πολύ πολύτιμο ως διατροφικόσ στοιχείο!
Ξέχασα να αναφέρω ότι εγώ δεν τα άλειψα με γάλα απλά το σουσάμι το έβαλα μέσα στην ζύμη!Μπορείτε να κάνετε την ζύμη και να την έχετε στο ψυγείο(στην κατάψυξη δεν δοκίμασα ακόμη) και να την χρησιμοποιήσετε όποτε θέλετε εσείς,έτσι θα τα τρώνε τα παιδάκια μας πάντα φρεσκοψημένα!
(πηγη: syntages pareas)

194Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Απρ 04, 2011 2:11 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΙΣΚΟΤΑ COOKIES(για παιδακια που εχουν αλλεργια στο γαλα)

250gr βιτάμ
1/2 φλ. ζάχαρη άσπρη
1/2 φλ. καστανή ζάχαρη
2 αυγά
2 αλεύρι(φαρίνα)
σταγόνες μαύρης σοκολάτας

λοιπόν τα ανακατεύουμε όλα αυτά και με ένα κουταλάκι κάνουμε μικρά στρογγυλά μπισκότα,τα βάζουμε στο ταψάκι με λαδόκολλα αραιά μεταξύ τους γιατί απλώνουν πολύ!ο φούρνος να είναι προθερμασμένος στους 180-190 βαθμους(μπορείτε και στον αέρα)ανάλογα τον φούρνο,τα ψήνουμε για 10 λεπτά!

195Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Απρ 04, 2011 3:01 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελεια τυροπιτακια


για τη ζυμη
500 γρ. αλεύρι φαρίνα
250 γρ. βιτάμ
1 κούπα γιαούρτι στραγγιστό
1 αυγό
Για τη γέμιση
300-350 γρ. φέτα
2 αυγά
φρεσκοτριμμένο πιπεράκι
και …
1 αυγό επιπλέον για το άλειμμα
Πάμε να τα φτιάξουμε:
Αφήνουμε το βιτάμ για αρκετή ώρα σε θερμοκρασία δωματίου να μαλακώσει.
Σε βαθύ μπολ, ρίχνουμε το βιτάμ και το περισσότερο αλεύρι. Τα δουλεύουμε για λίγη ώρα και κατόπιν προσθέτουμε το αυγό χτυπημένο, το γιαούρτι και ελάχιστο αλάτι. Ανακατεύουμε καλά. Αρχίζουμε να προσθέτουμε το υπόλοιπο αλεύρι σιγά σιγά. Η ζύμη μας πρέπει να είναι μαλακή και να πλάθεται εύκολα. Αν χρειαστεί προσθέστε λίγο αλευράκι ακόμα, συνήθως όμως δεν χρειάζεται. Βάζουμε την ζύμη στο ψυγείο για καμιά ωρίτσα
Στο μεταξύ ετοιμάζουμε την γέμιση
Τρίβουμε πολύ καλά την φέτα. Προσθέτουμε το αυγό, φρεσκοτριμμένο πιπεράκι και ανακατεύουμε καλά τα υλικά της γέμισης.
Παίρνουμε ένα κομμάτι από την ζύμη μας και αφήνουμε την υπόλοιπη στο ψυγείο για να μην «ζεσταίνεται» Ανοίγουμε με τον πλάστη σε φύλλο, το οποίο δεν πρέπει να είναι πολύ λεπτό, αλλιώς τα τυροπιτάκια θα «ανοίξουν» και θα χυθεί η γέμιση. Προσοχή λοιπόν, το φύλλο μας δεν πρέπει να είναι πολύ λεπτό, ούτε βέβαια υπερβολικά χοντρό.
Με ένα μεγάλο ποτήρι ή φλιτζάνι (το πιο μεγάλο που έχουμε) ή με κουπ πατ, κόβουμε κύκλους στην ζύμη μας. Πάνω σε κάθε κύκλο βάζουμε ένα κουταλάκι γέμιση. Κλείνουμε σε μισοφέγγαρο τον κάθε κύκλο, πιέζοντας περιμετρικά με τα δάχτυλά μας. Με τις μύτες ενός πιρουνιού, πατάμε περιμετρικά τις άκρες, για να κλείσουν καλύτερα, αλλά και για να κάνουμε σχεδιάκια.
Επαναλαμβάνουμε την διαδικασία, μέχρι να τελειώσει η ζύμη μας. Η οποία είπαμε, καλό είναι να μένει στο ψυγείο όση ώρα δεν την «δουλεύουμε», για να πλάθεται ευκολότερα.
Τοποθετούμε τα τυροπιτάκια σε ταψί στρωμένο με χαρτί αντικολλητικό, ή σε καλά λαδωμένο ταψί (αν έχετε όρεξη να το πλένετε μετά)
Τα αλείφουμε καλά-καλά με χτυπημένο αυγό, και τα πασπαλίζουμε με σουσάμι ή μαυροκούκι, ή και τα δύο μαζί.
Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο, μέχρι να ροδίσουν καλά (περίπου 25-30 λεπτά θέλουν στον δικό μου)
Αντί για φέτα, μπορούμε να βάλουμε τριμμένο κασέρι ή άλλα μαλακά κίτρινα τυριά και να φτιάξουμε κασεροπιτάκια. Εδώ προσθέστε λίγο παραπάνω αλατάκι στην ζύμη και λίγο στην γέμιση.
Επίσης μπορούμε να κλείσουμε μέσα στην ζύμη ένα μικρό λουκανικάκι και να φτιάξουμε λουκανικοπιτάκια. Τα λουκανικάκια θα τα έχουμε βράσει πρώτα για 5 λεπτά.

απο το συνταγες της καρδιας!

196Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Απρ 04, 2011 3:21 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑ

λοιπον θα χρειαστουμε:

1. κονιακ
2. 20gr αλατι
3. 80gr ζαχαρη
4. 2 λιτρα γαλα
5. 1κιλο αλευρι
6. 6 αυγα

αυτη ειναι για μεγαλη ποσοτητα χυλου!
εγω κανω την παρακατω:

α)λιγο κονιακ
β)5gr αλατι
γ)20gr ζαχαρη
δ)500 ml γαλα
ε)250 gr αλευρι
στ)2 αυγα

σημειωση:αντι για κονιακ μπορειτε να βαλετε βανιλια,η ξυσμα πορτοκαλιου,η αλλο αλκοολουχο(πχ amaretto)

εκτελεση:ανακατευετε τα υλικα προσεκτικα,να προσεχετε να μην σβωλιασει,το μειγμα θα ειναι ετοιμο οταν θα ειναι λιγο πιο αραιο απο κρεμα,μπορειτε να το ελεγξετε και με μια κουταλα,αν εχει χυλωσει αρκετα!

μετα βαζετε σε ενα αντικολλητικο τηγανι πολυ λιγο βιταμ ισα ισα να λαδωθει η επιφανεια,το βαζετε στην δυνατη θερμοκρασια.Μετα αφου ζεσταθει αρκετα, παιρνετε μια κουταλα μειγμα και την ριχνετε στο τηγανι.Επειτα κοιτατε να εχει απλωθει σε ολο το τηγανι,εντωμεταξυ χαμηλωνετε την φωτια(εγω εχω δυνατη 3 και το βαζω στο 2)μολις δειτε να κανει κρουστα με την βοηθεια των ξυλινων κουταλων την αναποδογυριζετε!Τωρα βαζετε μεσα οτι θελετε εσεις!Μπορειτε να εχετε πανω στην κουζινα την μερεντα για να λιωσει πιο ευκολα!Μπορειτε να βαλετε μπισκοτα,μπανανα,ξηρους καρπους,λευκη σοκολατα,φραουλες!Το μειγμα μπορει να χρησιμοποιηθει και για αλμυρη κρεπα αλλα και για γλυκια!Το μειγμα μπορει να διατηρηθει για 2-3 μερες στο ψυγειο!Αν δεν εχετε μιξερ μπορειτε να χρησιμοποιησετε ανετα συρμα,απλα προσεχετε να μην σβωλιασει,ανακατευετε γρηγορα και ολα οκ!

σημειωσεις:μην ξεχασετε να την αναποδογυρισετε αλλη μια φορα αφου βαλετε την γεμιση!καλη επιτυχια!
Συνοδευεται τελεια και με παγωτο!
Μπορειτε να παραλειψετε το αλατι και την ζαχαρη αν θελετε!
Περιμενω εντυπωσεις!

197Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Δευ Απρ 04, 2011 10:23 pm

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΑ ΤΡΟΥΦΑΚΙΑ

ΥΛΙΚΑ:ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΖΑΧΑΡΟΥΧΟ,ΔΕΚΑ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΚΑΟ ΣΚΟΝΗ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΒΟΥΤΥΡΟ,ΤΡΟΥΦΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

Βαζουμε σε μια κατσαρολα ολα τα υλικα εκτος της τρουφας που ειναι για τη διακοσμηση,και ανακατευουμε καλα σε μεσαια φωτια μεχρι να αρχιζει το μιγμα να σφιγγει και να πηζει ανακατευουμε καλα ομως να μην σβολιασει,οταν δουμε οτι με την κουταλα ξεκολλα το μιγμα απο τον πατο της κατσαρολας και βλεπουμε τον πατο τοτε ειναι ετοιμο,κατεβαζουμε απο την φωτια και αφηνουμε να κρυωσει καλα,οταν κρυωσει πλαθουμε μπαλακια μικρα και για να μην κολλανε ενδιαμεσα τα χερια μας με το μιγμα,εχουμε διπλα μας το βουτυρο και αλειφουμε τις παλαμες συχνα ωστε να μην κολλαει καθολου μιγμα στις παλαμες.σε ενα πιατο εχουμε ριξει την τρουφα και ριχνουμε εκει τα τρουφακια να γεμισουνε τρουφα και μεταφερουμε σε ειδικες μικρες θηκουλες που υπαρχουνε στα σουπερ.για γενεθλια διπλασιαζετε και 3πλασιαζετε τις ποσοτητες εγω συνηθως στα γενεθλια της κορης μου κανω 4-5 κουτια ζαχαρουχο για να γινουνε περισσοτερα.με τον ιδιο τροπο μπορουμε να κανουμε λευκα τρουφακια απλα αντι για κακαο ριχνουμε περιπου ενα πακετο ετοιμη τριμμενη καρυδα η φρεσκια αν θελετε και το φτιαχνουμε με τον ιδιο τροπο,απλα με τη καρυδα θελει λιγοτερο ψησιμο δλδ μολις πηξει το μιγμα και αρχισει να κολλαει στον πατο αποσυρουμε και διακοσμουμε αντι με τρουφα με κρυσταλλικη ζαχαρη η καρυδα και οταν τα τοποθετησουμε στην θηκουλα διακοσμουμε με ενα γαρυφαλλο το ζουπαμε να μπει μεσα κ σια να φαινετε.
φωτο προσπαθησα να βαλω με τον κλασικο τροπο στο αλμπουμ μου αλλα δν μπορω,πως να βαλω να δειτε?

Λοιπόν μανούλα 24 έχω να πω ότι χθές βράδυ έκανα τα τρουφάκια(αυτά με τη σοκολάτα,ως δηλωμένη σοκολατού) και έγιναν πεντανόστιμα!!!!!!!!!!!!!!

Απλά θέλω να σε ρωτήσω πόσα σου βγαίνουν με ένα ζαχαρούχο? Εμένα μου βγήκαν πολύ λίγα Sad
Και κάτι ακόμη,αν την άλλη φορά προσθέσω και τριμμένο φουντούκι λες να σφίξουν πολύ και να μη γίνουν καλά?

Τα φώτα σου!!!!!!!!!!

198Σημαντικό! μηλοπιτακια Παρ Απρ 08, 2011 6:29 am

DanceFor

DanceFor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
-500γρ αλευρι που φουσκωνει, 1/2 κουπα κρασι ασπρο,1/2 κουπα ελεολαδο και λιγη κανελα για την ζυμη, μια κσ ζαχαρη
-την αφηνεισ 5 λεπτα να φουσκωσει
-τριβεισ 1 μηλο κοκκινο και ενα μηλο πρασινο και 3 κουταλιεσ του γλυκου ζαχαρη και λιγη κανελα για την γεμηση

-χωριζεισ την ζυμη σε 17-20 μπαλακια ..τα ανοιγεισ και βαζεισ μεσα λιγη γεμιση στο καθενα..μεσα σε μιση ωρα με 40 λεπτα εχουν γινει ..στον φουρνο στουσ 180 βαθμουσ

-και οταν τα βγαλεισ βαζεισ απο πανω λιγο αχνη ζαχαρη

199Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Σαβ Απρ 09, 2011 12:49 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΑ ΤΡΟΥΦΑΚΙΑ

ΥΛΙΚΑ:ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΖΑΧΑΡΟΥΧΟ,ΔΕΚΑ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΚΑΟ ΣΚΟΝΗ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΒΟΥΤΥΡΟ,ΤΡΟΥΦΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

Βαζουμε σε μια κατσαρολα ολα τα υλικα εκτος της τρουφας που ειναι για τη διακοσμηση,και ανακατευουμε καλα σε μεσαια φωτια μεχρι να αρχιζει το μιγμα να σφιγγει και να πηζει ανακατευουμε καλα ομως να μην σβολιασει,οταν δουμε οτι με την κουταλα ξεκολλα το μιγμα απο τον πατο της κατσαρολας και βλεπουμε τον πατο τοτε ειναι ετοιμο,κατεβαζουμε απο την φωτια και αφηνουμε να κρυωσει καλα,οταν κρυωσει πλαθουμε μπαλακια μικρα και για να μην κολλανε ενδιαμεσα τα χερια μας με το μιγμα,εχουμε διπλα μας το βουτυρο και αλειφουμε τις παλαμες συχνα ωστε να μην κολλαει καθολου μιγμα στις παλαμες.σε ενα πιατο εχουμε ριξει την τρουφα και ριχνουμε εκει τα τρουφακια να γεμισουνε τρουφα και μεταφερουμε σε ειδικες μικρες θηκουλες που υπαρχουνε στα σουπερ.για γενεθλια διπλασιαζετε και 3πλασιαζετε τις ποσοτητες εγω συνηθως στα γενεθλια της κορης μου κανω 4-5 κουτια ζαχαρουχο για να γινουνε περισσοτερα.με τον ιδιο τροπο μπορουμε να κανουμε λευκα τρουφακια απλα αντι για κακαο ριχνουμε περιπου ενα πακετο ετοιμη τριμμενη καρυδα η φρεσκια αν θελετε και το φτιαχνουμε με τον ιδιο τροπο,απλα με τη καρυδα θελει λιγοτερο ψησιμο δλδ μολις πηξει το μιγμα και αρχισει να κολλαει στον πατο αποσυρουμε και διακοσμουμε αντι με τρουφα με κρυσταλλικη ζαχαρη η καρυδα και οταν τα τοποθετησουμε στην θηκουλα διακοσμουμε με ενα γαρυφαλλο το ζουπαμε να μπει μεσα κ σια να φαινετε.
φωτο προσπαθησα να βαλω με τον κλασικο τροπο στο αλμπουμ μου αλλα δν μπορω,πως να βαλω να δειτε?

Λοιπόν μανούλα 24 έχω να πω ότι χθές βράδυ έκανα τα τρουφάκια(αυτά με τη σοκολάτα,ως δηλωμένη σοκολατού) και έγιναν πεντανόστιμα!!!!!!!!!!!!!!

Απλά θέλω να σε ρωτήσω πόσα σου βγαίνουν με ένα ζαχαρούχο? Εμένα μου βγήκαν πολύ λίγα Sad
Και κάτι ακόμη,αν την άλλη φορά προσθέσω και τριμμένο φουντούκι λες να σφίξουν πολύ και να μη γίνουν καλά?

Τα φώτα σου!!!!!!!!!!


Kοιτα σε τι μεγεθος τα εκανες??Αν τα εκανες μεγαλα ισως σου βγηκαν λιγα,αλλα αποττι θυμαμαι γυρω στα 25-30.Αναλογως με το μεγεθος δλδ,τωρα με το τριμμενο φουντουκι δν ξερω δν εχω δοκιμασει,μπορεις οταν ειναι ετοιμα να βγαλεις λιγα να δοκιμασεις,η μπορεις να τα ρολαρεις σε τριμμενο φουντουκι αντι στην τρουφα.Παντως εγω οταν κανω κανω διπλη συνταγη κ τριπλη κ σε γενεθλια 4πλη γτ ειναιιιι τελεια.

200Σημαντικό! Απ: ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!! Σαβ Απρ 09, 2011 1:14 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΜΙΣΤΗ ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΦΙΛΕΤΟ Η ΓΑΡΙΔΕΣ


ΥΛΙΚΑ

ΜΙΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΟΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΘΕΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ

ΤΥΡΙ ΜΟΤΣΑΡΕΛΑ ΣΕ ΦΕΤΕΣ

ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΦΙΛΕΤΟ Η ΓΑΡΙΔΕΣ
ΚΡΕΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ
ΜΑΙΝΤΑΝΟ ΣΚΟΡΔΟ
ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ

ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,ΔΛΔ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΤΣΑΝΙ ΤΗΣ ΔΛΔ ΣΑΝ ΚΑΠΑΚΙ Κ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ Η ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΑΡΚΑ ΤΗΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΓΤ ΣΤΟ ΨΗΣΙΜΟ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ Κ ΙΣΩΣ ΣΠΑΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΟΧΥΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΣΑΡΚΑ ΤΗΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ Κ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ ΤΣΙΓΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΚ ΤΟΣΚΟΡΔΟ Κ ΤΣΙΓΑΡΙΖΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΦΕ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΡΙΧΝΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΟΛΟΚΥΘΑ Κ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Κ ΣΕ ΜΕΤΡΙΑ ΦΩΤΙΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΙΓΟΨΗΘΟΥΝΕ ΚΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΦΟΣΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΙΝΤΑΝΟ ΚΙ ΤΑ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΜΑΣ,ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΟΚΥΘΑ Κ ΚΟΛΛΑΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ Κ ΚΑΤΩ ΦΕΤΕΣ ΜΟΤΣΑΡΕΛΑΣ ΚΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΗ,ΣΚΕΠΑΖΟΥΜΕ Κ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΕ ΔΥΝΑΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10ΛΕΠΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ ΤΥΡΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΗΔΗ ΠΡΟΘΕΡΜΑΣΜΕΝΟ ΦΟΥΡΝΟ.ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΜΕ ΡΥΖΙ ΜΠΑΣΜΑΤΙ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΑΡΙΔΕΣ ΑΝΤΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΒΡΕΙΤΕ ΚΟΛΟΚΥΘΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ Τ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις